Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) InfiniteReality válasza petir (#43650) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha egy file hiányzik telepítésnél, annak oka van, amit el kell hárítani és utána újratenni a Windowst. Akkor is ha látszólag jó. A win telepítése egy eléggé bonyolult művelet (mármint belül, nem a next next finish gombok nyomogatására gondolok), kitudja milyen más hibát hordoz még ez így magában...

A telepítésnél "nem olvasható" / hiányzó file hibát, az alábbi lehetőségek közül bármelyik (akár több is) okozhatja. Szépen végig kell rajta menni, vagy szakember / szerviz (s nem pistike 2 sörért) segítségét kérni:

- Karcos, olvashatatlan, rosszul megírt CD lemez (nyilván ez otthoni körülmények között is megoldható, ha egy másik gépben is olvashatatlan a lemez, akkor újra kell irni nem teszkós lemezre, 108x sebességgel...)
- Pistike Windows: tessék eredeti gyári érintetlen CD képet használni (MSDN változat) mindenféle mókolás nélkülit
- Hibás optikai meghajtó a laptopban (egy másik kell belepróbálni, vagy külső USB-s meghajtóval próbálkozni).
- Túlmelegedő gép (ki kell fújni kompresszorral / sűrített levegős spray-vel, ventilátorokat ellenőrizni, teszik-e a dolgukat)
- Hibás / inkompatibilis memória (csere)
- Hibás winchester (Hard Disk Sentinel programmal könnyedén ellenőrizhető, akár másik gépben is, USB külső keretbe dugva - ha gáz van a winchesterrel, ki fogja írni)
- Egyéb hardverhiba (pl alaplap) - ezutóbbi elég valószínűtlen, ha a fentiek mindegyike ki lett zárva, lehet erre gondolni.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43652) petir válasza InfiniteReality (#43651) üzenetére


petir
senior tag

Szia InfiniteReality!

Volt egy file hiba, ami szerinte nem volt található , csak az a vicces, hogy erről a USB-ről már nem egy gépet raktam rendbe! Itt kis is zárhatjuk a cd-t meg a 108x-os irást :D én ha lehet gyorsabban irni akkor se szoktam 4x-es irás esetleg 8 ha sietek. Érintetlen képek, max update-el vannak spékelve nem szeretem az agyonturbozott daytone meg pirate meg tudja milyen franccal teleaggatot windowsokat majd én teleítem amit szeretnék.
Memóriára én is tippeltem esetleg tudsz ajánlani valami diagnosztikai programot?( amugy az lett bele téve )

Egyébként ez az app.cab mi is ? Mert én nem találtam róla semmit. minden áron a windows mobil felé terel google baratom...

(#43653) InfiniteReality válasza petir (#43652) üzenetére


InfiniteReality
őstag

http://www.memtest.org/

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43654) petir válasza InfiniteReality (#43653) üzenetére


petir
senior tag

Koszi!
Letoltve,kiirva,bootolva!

Eredmeny:
Pass complete, no errors, press ecs to exit

Memoria kizarva...elszomorit azert picit. Kicsit tanacstalanul ulok felette.

(#43655) InfiniteReality válasza petir (#43654) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Menj tovább a listámon és ki fog derülni "ki" a hunyó.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43656) petir válasza InfiniteReality (#43655) üzenetére


petir
senior tag

Teljesitmeny 100% , kondicio 97%
Rovid tesztek gond nelkul futottak vegig.
Tenyleg marad a cd hiba de ezt en nem hiszem el... 3bol3 nem lehet rossz!

(#43657) leyo76 válasza petir (#43656) üzenetére


leyo76
senior tag

Nem értem, akkor most usb vagy cd-ről telepítesz? Ha a telepítőt más gépen már használtad és ott jó volt akkor azzal nem feltétlen van gond, én konkréttan a noti optikai meghajtójára gyanakodnék. Olyannal már találkoztam hogy egy gép eredeti xp lemeznél telepítés közben mindig más helyen jelzett hibát, ezt egy cd olvasó csere simán megoldotta. Jelen esetben egyszerűbb lenne egy külső olvasóról próbálkozni...

(#43658) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

Szeretnék érdeklődni, hogy megoldható-e a következő, és ha igen akkor hogyan?

Asztali gép, teljesen alap semmi extra. Rákötve egy mobilnet, külön usb-s stick-el. Gép összekötve a routerrel, ami szétosztaná a mobilnetet.(egy pici irodába szeretnénk így netelérést, normál netbekötés most nem lehetséges.
:R

Live-Die-Respawn

(#43659) ro_bert17 válasza oriic (#43658) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az xp más gépnek tud adni net megosztást. Ettől egészségesebb, egyszerűbb a 3G-s router? Szerintem 4-5 eFt-ért már van pár fajta TP-Link, ami biztosan működik.

(#43661) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Nem éppen xp-s kérdés, de ide is tartozik.

Barátnőm gépe az utóbbi egy hónapban rohamosan problémás lett. (jelentős lassulás, flash tartalmak, videók akadoznak) Gondoltam oprendszer probléma, leformáztam az egészet, és az xp helyet már win7-et kapot. De néhány probléma ennek ellenére sem tűntek el. A gép specifikációját tekintve nem nagy falat neki a win7.

Tudom, nem éppen ide tartozik, de sajnos nem találok a sok topic közül a megfelelőt.

Én egyébként már valami hardveres problémára kezdek gyanakodni. Nem kizárt hogy hülyeség, de memória gondokra ráadásul.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#43662) Poo válasza SektorFlop (#43661) üzenetére


Poo
aktív tag

inkább a vinyót csekkold meg ezzel a progival annak én szerintem nagyobb eséllyel lesz gondja ha lassulásos a probléma,ha a youtube szarkaszik flshbe próbáld meg html5-ben nézni tán egy fokkal jobb mint a flash.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43663) oriic válasza ro_bert17 (#43659) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Találtam egy ilyet...

Live-Die-Respawn

(#43664) ro_bert17 válasza oriic (#43663) üzenetére


ro_bert17
őstag

Több évvel ezelőtt szükségnek használtunk xp-n megosztott netet, de annyira nem jött be. A W7 virtual wifije még rugalmasabbnak tűnik, de valahogy az sem az igazi. Sőt, pl. a notebookom hálózat kezelő szoftverében már van "mobile hotspot" funkció, de ez sem tökéletes mert pl. a telefonom sem tudja használni (pedig az öreg symbianon még proxy-t is lehet állítani).
Szóval a linkelt megoldás simán működik(het), de szerintem kerekebb megoldás, egy wwan modemet fogadó router. Aranyos a leyo76 által linkelt is, de azon 1 db. lan port van. Valamelyik butikban 6k körül láttam nem hordozhatót [link]. Előtte érdemes átböngészni a kompatibilitási listát, hogy az adott usb stick-el működik-e.

(#43665) demeterr válasza Romeo619 (#34521) üzenetére


demeterr
csendes tag

Köszönöm, köszönöm, köszönöm! Már két órája szenvedek ezzel a sz....al, nem tudom mikorra jöttem volna rá mi a hiba. :R

(#43666) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valaki nem tudja, honnan tudok MS-DOS-t letölteni estleges virtualizációra? Nekem MS-DOS-ra lenne szükségem és nem FreeDOSra. Válaszokat előre is köszönöm. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#43667) föccer válasza PumpkinSeed (#43666) üzenetére


föccer
nagyúr

Gugli?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43668) PumpkinSeed válasza föccer (#43667) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Később rájöttem, hogy nem volt magyar oldal ahol fent lett volna, így az "MS-DOS letöltés" nem nagyon ment, MS-DOS iso download-ra jött egyből :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#43669) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Eltűntek a rendszerből az optikai meghajtók .

A BIOS látja, bootolni is tudok róla WinXP lemezzel, de a Windows betöltődése után nincsenek sehol .

Hogyan tudnám visszavarázsolni őket ?

Üdv.

Astra

(#43670) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok az XP-nél van valami problémai az audió eszközökkel codec-ekkel.
Windows-os hangokat lejátszik, (indítás, leállítás), de ahol codecre van szükség (filmek), ott nincs semmi hang.
Segíthet xp javító telepítése, vagy a codec-eket kell helyre tennem?

Köszi

(#43671) Visormail válasza AstraCDX (#43669) üzenetére


Visormail
addikt

Futtasd le [link] (zöld gomb)

Pityke78: a windows media playerről van szó? Te meg futtasd le ezt [link] de szerintem inkább használj egy rendes lejátszót (pl vlc, mpc-hc).

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43672) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy win7-es konfig, és egy hulla XP-s gép is (Hiba a rendszer betöltetésekor). Újraraknám, de sajnos fontos képek vannak az adott XP-s rendszer Rendszergazda mappájában. Betettem a rossz gép vinyóját a gépembe, felismerte, minden fájlhoz hozzáférek, de a Rendszergazda mappa tartalmához nem férek hozzá. Ha saját magamat teszem tulajdonosnak, akkor hozzáférek, de sajnos minden egyes fájlhoz külön kellene beállítanom a jogosultságot, nem elég a mappa tulajdonosának lenni. Mit tudok tenni, hogy egyszerre minden almappa és fájl tulajdonosa legyek? Mert amúgy akár napokba is telhet mire átmásolok minden fájlt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43673) w.miki


w.miki
veterán

Lassú gépen szeretnék XP-t gyorsítani, van erről írás, mit érdemes kikapcsolni?
Pl. témák, hálózatok automatikus keresése, indexelés kikapcsolás, alkalmazásvezérlés ki ...stb...
msconfigból imjpmig.exe... stb... kikapcsolása

Vagy nincs ilyen, mindig egyedien kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43674) batmab válasza w.miki (#43673) üzenetére


batmab
senior tag

Üdv!

én ezeket szoktam ált. csinálni..
Üdv!
a rejtett fájlok,mappák mutatását kapcsold be.
1. C:\Documents and Settings\felhasználónév\Local Settings\Temp mappából törölj ki mindent..
2. C:\WINDOWS - ból az összes frissitéses mappa mehet(KBxxx), kivéve a $hf_mig$
3. C:\WINDOWS/temp mappa üresre.
ez ált.segít...
ja.. rendszervisszaállítás kikapcsolása!!
alapból 12%ra van állitva..
regedit futtat, local machine/system/current control set/control/session manager/memory management/ itt ird be a proci cache méretét, ha nagyobb mint 256k.

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#43675) brd válasza batmab (#43674) üzenetére


brd
nagyúr

regedit futtat, local machine/system/current control set/control/session manager/memory management/ itt ird be a proci cache méretét, ha nagyobb mint 256k.

Ennek ma már (úgy 10 éve, a PII óta legalább) semmi értelme, mert magától felismeri.

ja.. rendszervisszaállítás kikapcsolása!!

Ez legfeljebb akkor lassít, ha percenként csinálsz rendszervisszaállítási pontot, egyébként teljesen mindegy.

A többi pedig ugyan hasznos lehet (tárhelyet szabadít fel), de a sebességhez nem sok köze van.

A sebességen inkább az javít, ha a feleslegesen automatikusan induló programokat/szolgáltatásokat kikapcsolja az ember.

w.miki: Milyen gépről van szó egyébként (CPU/RAM/HDD/VGA)?

The only real valuable thing is intuition.

(#43676) w.miki válasza brd (#43675) üzenetére


w.miki
veterán

acer aspire 1 xpsp3-al

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43677) Fire/SOUL/CD válasza vzsryl (#43672) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy Linux Live CD/DVD vagy Pendrive segítségével megoldhatod., talán ez a legegyszerűbb.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#43678) brd válasza w.miki (#43676) üzenetére


brd
nagyúr

A gépet elindítva, de nem hozzányúlva, 5 perc után egy feladatkezelő (CTRL+Shift+Esc) mennyi foglalt memóriát mutat (Teljesítmény fül/Lefoglalt memória/Összes)? Az msconfig (futtatásba beír, és Enter), Automatikus Indítás fülén a lista hosszabb, mint 1 oldal? Mennyivel? Ill. a ugyanitt a Szolgáltatások fülön, alul a pipát benyomva mennyi elem marad, hosszabb, mint 1 oldal? Száguldani az Atom, és a valószínűleg nyomi HDD miatt sosem fog, de használható szint azért elérhető (ismerősnek van ugyanez a hulladék, csak az ASUS tálalásában).

The only real valuable thing is intuition.

(#43679) w.miki válasza brd (#43678) üzenetére


w.miki
veterán

A foglalt memória: 363560
CPU 25-70%-ig (kicsit csaltam, ie fut a háttérben, de nem csinál semmit most)
IE nélkül: 280056
3%
szolgáltatások
automatikus indítás

egyelőre a Témák-at kapcsoltam ki, meg a C meghajtón az indexelést, fixre vettem a Virt.Mem-et (1512), kikapcsoltam a hálózati nyomtatók automatikus keresését
mit tegyek még?

Melyik Office változatot tegyem rá, ami fut is?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43680) stromcrow912


stromcrow912
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi, ha esetleg rossz helyen teszem fel a kérdésem,még nem írtam soha forumba.:)
A problémám a következő lenne:
Ismerősöm hozott egy elég régi gépet, xp prof. volt rajta. Nehezen indult el, állandó hibaüzenetek stb...újratelepítettem.
Itt jött a gond,ugyanis az oprendszert felrakta, de a kövi újraindításnál az xp logo alatt csak tölt és tölt és tölt majd újraindul. Csökkentett mód sem indul el és teljesen meg vagyok lőve. Szétszedtem mindent(fizikailag) összeraktam, kábeleket átnéztem, minden jónak tűnik. Vinyó lehet a ludas?

Minden lehetséges megoldás illetve ötlet érdekel.
Még egyszer bocsi,ha rossz helyen kérdezem.

(#43681) vzsryl válasza Fire/SOUL/CD (#43677) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Már újraraktam a gépet az nap este... Azt mondta az ürge, hogy sok kép megvolt közülük más formában, de sajnos nem az egész. Én meg folyamat dolgozom, csak karácsonykor nem, és nem akartam tologatni a dolgot, inkább újradobtam a francba. Egyébként később már hibát dobott a vinyó, és a gépem is csak a lemezkezelésnél látta, de kérte a formázást... Nem ez a munkám, szóval nem akartam erőlködni vele...

Azért köszi a választ!

Boldog karácsonyt mindenkinek!

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#43682) RootRulez


RootRulez
félisten

sziasztok!

win XP sp3, egy ideje, miután bekapcsolom a gépet, egy bejelentkezés ablak jelenik meg. hogy lehetne ezt megszüntetni, hogy olyan legyen, mint előtte?

═════════════════════════════════════════

(#43683) localhost válasza RootRulez (#43682) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Parancssorban : control userpassword2

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#43684) RootRulez válasza localhost (#43683) üzenetére


RootRulez
félisten

megcsináltam, de csak kéri... :F

═════════════════════════════════════════

(#43685) föccer válasza RootRulez (#43684) üzenetére


föccer
nagyúr

TweakUI kell neked.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43686) brd válasza RootRulez (#43684) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor az nem a Windows logon ablaka, vagy elírtad a user/pass-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#43687) brd válasza w.miki (#43679) üzenetére


brd
nagyúr

Sokkal ez nem lesz gyorsabb, de az összes olyat ki kellene kapcsolni (kivenni a pipát), ami valami update (google, skype, ilyesmi), vagy akár az összeset, és úgy megnézni, javult-e valamit, majd, ha valami nem (jól) működik, akkor annak visszatenni a pipáját.

The only real valuable thing is intuition.

(#43688) RootRulez válasza brd (#43686) üzenetére


RootRulez
félisten

egy felhasználó van, az is jelszó nélkül. eddig nem volt ilyen...

föccer: meglesem...

═════════════════════════════════════════

(#43689) Csontikka válasza localhost (#43683) üzenetére


Csontikka
aktív tag

control userpasswords2

(#43690) w.miki válasza brd (#43687) üzenetére


w.miki
veterán

vettem ki pipákat, de többet nem merek
most fel kéne tennem neki egy office-t, amivel tud powerpointot is készíteni, abból melyik legyen, mi eszi a legkevesebbet/DE még kompatibilis minden pps-sel?
MS 2003/2007/2010 vagy más, ami jó, és keveset eszik?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43691) StSanya válasza w.miki (#43690) üzenetére


StSanya
őstag

Ezekből a 2003, vagy még esetleg a korábbi OfficeXP jöhet szóba. Csak telepíteni kell utána rájuk a Kompatibilitási csomag-ot, s későbbi formátumokat is kezelik.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43692) leyo76 válasza w.miki (#43690) üzenetére


leyo76
senior tag

én ráraknám a 2010-et nem eszik az annyival többet hogy érdemes legyen a kompatibilitással vacakolni, de itt a lényeg:

de itt a teljes cikk is:

http://blogs.technet.com/b/office2010/archive/2010/01/22/office-2010-system-requirements.aspx

mod: lényeg a lényegben ha alapon használja bármely komponenst kvázi ugyanott lesz, a különbség ott kezdődik amikor teljes mértékben kezdi el valaki használni a csomag lehetőségeit...

[ Szerkesztve ]

(#43693) brd válasza leyo76 (#43692) üzenetére


brd
nagyúr

Lassabb, és több adatot is kell betöltenie (lassú a HDD ugyebár), nem jó a 2010 (gyors gépen ugyan kisebb a különbség, de azért észrevehető ott is), a 2003 tökéletes lesz (csak a javítások kerüljenek rá!). A kompatibilitással nem kell vacakolni, komp. csomag fel, oszt' jóvan, nem kell vele foglalkozni.

The only real valuable thing is intuition.

(#43694) leyo76 válasza brd (#43693) üzenetére


leyo76
senior tag

Hát nem tudom, korábban próbálgattam egy gyengébb p4-es gépen, kíváncsi voltam a különbségre, de sok hátrányát nem láttam az újabb office-nak...

(#43695) brd válasza leyo76 (#43694) üzenetére


brd
nagyúr

Viszont, a legtöbb felhasználónak előnye sem sok van belőle (ha direkt nem kell valami új feature), kár szenvedni vele. De próbálja ki a topictárs, aztán majd ő eldönti magának. Szerintem nem véletlenül van ~2x akkora minimum HW megjelölve a 2003->2007 viszonylatában. Valószínűleg a 2010 is használható lenne, de ha már a sebességre megyünk rá, akkor a 2003 a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#43696) w.miki válasza brd (#43695) üzenetére


w.miki
veterán

:(
az a baj, hogy én sem tudom
az én gépemen 2003 van, én azt tudom használni
láttam már 2010-et, de annak a csokorba szedett menüje kissé megzavart
a húgom még kevesebbet ért a gépekhez, mint én, ő vajon hogy boldogulna vele :F
de lehet, hogy a sulihoz meg kell neki a 2010, a pps-ek szerkesztéséhez :F
most akkor hogy hozzak jó döntést?
de akkor a 2007/open/libre office vonal kiesett, igaz?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43697) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Először is kellemes ünnepeket mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy régi P4-es Geforce MX400-as videókártyával felszerelt gép, amit eddig egy 1366x768-as felbontású kijelzőn használtak. Most ezt a gépet kisgyerekeknek szánták karácsonyi ajándékként. A monitor azonban egy régi, mindössze 800x600-as felbontásra alkalmas megjelenítő eszköz lett. A problémám az lenne, hogy a nagyobb felbontású monitoron gond nélkül működik a rendszer, azonban a kisebbiken csak addig jut el, amíg tölti a windows xp -t aztán mikor bejönne az asztal a kép elsötétül és nem tudok semmit sem csinálni. Gondoltam arra, hogy a régi monitor miatt a kártya nem olvassa ki az EDID adatokat, azonban miután visszavettem a felbontást 800x600-asra, akkor sem működött a dolog, sőt 640x480-ban sem. Érdekes, ha elindítom a rendszert csökkentett módban akkor viszont működik a dolog. A gépen van egy rendszergazdai és egy falhasználói fiók is. Próbáltam mindkettőnél 640x480-ban rögzíteni a felbontást, de ez sem hozott eredményt.

Van valakinek valami ötlete a probléma megoldására?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv mindenkinek!

(#43698) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Üdv,

SSD-n gond nélkül elfutna az XP?
Esetleg van itt valaki, akinek SSD-n van?

Gondoltam felrakom az XP-t, és mellé a 7-est.
Bekapcsolásnál akkor beadja a választó menüt, melyiket akarom elindítani?
Mert ha jól emlékszem, ha a 7-es van elsőre felrakva, utána az XP, akkor be sem jön a választó menü.

Köszönöm!

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#43699) Atapi válasza HeavyToys (#43697) üzenetére


Atapi
senior tag

bootolásnál nyomogasd f5-t, majd a menüből válaszd a vga mód engedélyezése indulási módot. így normál módban indul a rendszer, de a legegyszerűbb grafikai beállítások mellett. ha így elindult, elkezdheted beállítgatni a grafikát, ügyelve arra, hogy a felbontást és képfrissítési frekvenciát olyanra válaszd meg, amit még elbír a monitor.

(#43700) StSanya válasza HeavyToys (#43697) üzenetére


StSanya
őstag

Csökkentett üzemmódban indítsd el a gépet, jobb klikk az asztalon, tulajdonságok, beállítások fül, felbontást a legkisebbre, 16 bites színmélység, alkalmaz, újraindítás.

Így elvileg már be fog töltődni, hiszen a legkisebb felbontás és színmélység lesz beállítva a normál üzemmódra is, nemcsak a csökkentett üzemmódra. Aztán normálban beállítod, amit bír.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.