Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) joccadoki válasza joccadoki (#44750) üzenetére


joccadoki
senior tag

jaaaj most olvasom csak, hát nem értettem. szóval az a baj hogy látod a update listát! Hát kapcsold ki a frissítések megjelenítése listát. de ha nem ez a baj, akkor nem az xp sp3-al lesz a baj

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44752) Sparrow88


Sparrow88
tag

Sziasztok!

A gépemen Win XP fut és gondoltam ideje lenne használni a Windows 7-et.
Mivel ez az XP jó kis stabil rendszer még mindig és egyelőre nem akarnám kinyírni,
megoldható-e, h veszek a gépembe egy új winchestert (úgy is rám férne a tárhelybővítés),- így két winyó lenne a gépben- és erre az újra a WIN 7-et telepíteném legalább addig amíg eléggé összebarátkozom vele.

Az már grátisz lenne, ha az is menne, h az elején választhatnám melyik operációs rendszer fusson.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

(#44753) brd válasza Sparrow88 (#44752) üzenetére


brd
nagyúr

Simán telepítsd az üres HDD-re (a bootsorrendben az XP-s HDD legyen elől), készíteni fog a Win7 egy bootmenüt, és választható lesz mindkettő.

The only real valuable thing is intuition.

(#44754) Sparrow88 válasza brd (#44753) üzenetére


Sparrow88
tag

Óhh! Köszönöm a gyors választ!
Ez nagyszerű!
Magyarul a BIOS-ban a bootsorrendnél XP-s elől új HDD utána. Ugye?

Telepítésnél DVD a bootsorrendben elől, majd a WIN7 telepítőlemez megkérdezi, h hova szeretném telepíteni?
Ekkor tudom kijelőlni az új üres HDD-t? (előtte formázzam, vagy a telepítéssel együtt megcsinálja és esetleg a particionálást is felajánlja?) Bocs, ha lökött kérdéseket teszek fel, de még nem telepítettem soha WIN 7-et.

(#44755) brd válasza Sparrow88 (#44754) üzenetére


brd
nagyúr

Igen.
Igen.
Igen, csak jelöld ki a HDD-t (ha az egész méretét akarod a Win7-nek).

The only real valuable thing is intuition.

(#44756) Bigyo13 válasza joccadoki (#44751) üzenetére


Bigyo13
őstag

De SP3-as van fenn már eleve, integrált telepítő CD-ről lett telepítve a win!
A frissítések listában nem csak a win frissítéseket MUTATJA, nem tom hanyadszor írom már le...

Más frissítések miatt BEKAPCSOLVA van.. IE8, Media Player stb...
de a win xp frissítéseit nem akarom ott látni.. túl hosszú és engem idegesít, mert ha keresek valamit alig találom meg és elég sok idő... :W
Meg néha nem is találok valamit..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44757) Sparrow88 válasza brd (#44755) üzenetére


Sparrow88
tag

Igen, csak jelöld ki a HDD-t (ha az egész méretét akarod a Win7-nek).

Őőőő, nem akarnám az egészet, mondjuk ha egy 500 gigás winyó lenne minimum, akkor kapna egy partíciót a WIN7, maradékot még 2 plusz partícióra osztanám.
Két kérdés:
-a WIN 7 telepítőlemezzel ugye tudom particionálni az új HDD-t ?
- a WIN 7-nek mennyi hely kell vagyis mekkora particiót készítsek majd neki, h kényelmesen elfusson?
Ja és még egy: a két oprendszer látja a másik Winyokat ugye?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44758) brd válasza Sparrow88 (#44757) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, tudod, ahol a HDD-t ki tudod választani, ott partíciót is tudsz létrehozni.
30-40GB-on már pár program is elfér. Az abszolút minimum az 20GB, de ott már néha figyelni kell a helyre, ha pl. telepítesz valamit.

The only real valuable thing is intuition.

(#44759) quailstorm válasza Sparrow88 (#44757) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Természetesen minden gond nélkül látja egymást a két rendszer, jó működnek dual bootban, sokáig használtam. Most is csak több rendszer van ;]
Én azt mondom 50GB a MINIMUM a win7-nek, de nálam 90 van. Nem elég... Mondjuk nekem semmi nem elég. Pedig csak app van rajta, meg max 1-2 GB egyéb...
A telepítőlemezes partíciószerkesztő jó.

(#44760) Sparrow88 válasza quailstorm (#44759) üzenetére


Sparrow88
tag

Szintén köszönöm!

Jönnek elő az emlékek és így a további kérdések.
Nagyon régen ugyanígy volt nekem Win 98 + XP.
Ott be tudtam állítani, csak 3 másodpercig legyen a bootmenű indításkor vmi autoexec vagy boot fileba.
Itt hogy van? Be tudom állítani, h bootoláskor, ha nem nyomok semmit melyik legyen az alapértelmezett, vagy élből az XP lesz. Illetve, ha be tudom majd állítani, akkor hol tudom majd?
Köszi!

(#44761) brd válasza Sparrow88 (#44760) üzenetére


brd
nagyúr

Ugyanott, ahol XP-nél tudtad beállítani.

The only real valuable thing is intuition.

(#44762) Sparrow88 válasza brd (#44761) üzenetére


Sparrow88
tag

Ezt nem teljesen értem, ezt WIN 7 alatt találom meg?
Mondom én azt hiszem anno boot.ini -be állítottam és ahogy most ránéztem talán most is lehet ott.
Ha kiveszem az XP-s Winyót, akkor értelemszerűen minden további nélkül bootolja majd a WIN7-et?
Gondolom, ha a procim x64-es, akkor a 64 bites verziót kellene felrakni ugye? Ha mégis a 32 bites kerülne fel, akkor mi történne? Ütközne, nem menne a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#44763) brd válasza Sparrow88 (#44762) üzenetére


brd
nagyúr

Mondom, ugyanott, Control Panel, System, Advanced system settings, és ott a Startup blabla gomb.
Boot.ini Win7-ben nincs, ami van, az csak az XP-nek kell (ill. nem kellene, anélkül is elindul, de ezt a vonalat most hagyjuk ;) ).

Gondolom, ha a procim x64-es, akkor a 64 bites verziót kellene felrakni ugye?

Nem kell, csak érdemes, bizonyos dolgokban gyorsabb lehet, ill. 4GB+ memóriát is kezel, cserébe kicsit több memóriát foglal. A 32 bites is simán futna, 32 bites kódot is kezel.

The only real valuable thing is intuition.

(#44764) Sparrow88 válasza brd (#44763) üzenetére


Sparrow88
tag

Ok! Ez tetszik. Köszönöm, akkor ez lesz, hamarosan élesben is kipróbáljuk a dolgot.
Még egyszer köszönöm, ha majd elakadok még jövök. :)

(#44765) DS39 válasza Bigyo13 (#44756) üzenetére


DS39
nagyúr

Mondjuk a lista végén van ez, odáig le sem kellene tekerni...

De nem tudom mit szenvedsz még, ahogy korábban írtam, CCleaner-rel már két perc alatt törölted volna őket.

(#44766) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

nem olvastam vissza, bízom benne, hogy van remény egy gyors megoldásra: adott egy WinXP SP3, ami már safe mode-ban sem indul. Elkezdi betölteni a rendszert, majd szó nélkül újraindul. Lehet azzal bármit is kezdeni?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#44767) brd válasza alitak (#44766) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, először is, háttértároló-hiba miatt fagy le, vagy mi volt a kiváltó ok? Ha F8-at nyomkodsz az elején, és az automatikus újraindulás letiltását választod, milyen hibakód látszódik a kékképernyőn?

The only real valuable thing is intuition.

(#44768) alitak válasza brd (#44767) üzenetére


alitak
senior tag

Időközben végigmentem ezeken a lehetőségeken, a chkdsk végül helyre hozta a dolgokat.

Köszönöm a segítséged!

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#44769) quailstorm válasza Sparrow88 (#44764) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EasyBCD otthonra ingyenes. Ezt használom. Kezeli a GRUB/GRUB2/macOSX cuccokat is.

(#44770) Sparrow88 válasza quailstorm (#44769) üzenetére


Sparrow88
tag

Köszönöm és megjegyzem, de minek ez nekem, ha enélkül is megy? Illetve, olvastam egy ilyet:
Törölhetjük a fölösleges indítási elemet, ami elsősorban akkor lehet hasznos ha már régi megunt operációs rendszerünket szeretnénk végleg eltávolítani a merevlemezről, ugyebár a formázás ugyan kevésnek bizonyulhat ebben a szituációban.
Nekem ez új, formázással nem tudom majd letörölni teljesen az XP-met, ha esetleg kiismertem magam WIN7-en és elég lesz már csak az az egy rendszer nekem? Ilyet még nem hallottam.

(#44771) quailstorm válasza Sparrow88 (#44770) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De letörlöd, csak lévén a bejegyzése a bootmanagernek nem frissül dinamikusan, kézzel kell törölnöd.
EBCD-vel meg átnevezheted a korábbi windows verziót másra.

(#44772) Sparrow88 válasza quailstorm (#44771) üzenetére


Sparrow88
tag

Várj, bocsánat nem vagyok ebben jártas, nem igazán értem. Van két vinyóm két oprendszerrel XP és Win7.
XP-t megunom, teljesen leformázom újra NTFS-re, újra particionálom és marad vmi bejegyzése a bootmanagernek? És nem indulna el a Win7? És kézzel hogy tudom törölni, ha nem akarom használni az EBCD-t ill. nem akarom a korábbi verziót átnevezni másra, mivel már csak egy rendszer maradna.
Bocs, ha túl nooby... :S

(#44773) quailstorm válasza Sparrow88 (#44772) üzenetére


quailstorm
nagyúr

miután végre elindítottad win7-en az EBCD-t nem lesz több kérdésed. De azt hiszem az XP törlése után nem akarsz oprendszerválasztót nézni, egy olyan bejegyzés miatt, ami üres területre mutat.

(#44774) Sparrow88 válasza quailstorm (#44773) üzenetére


Sparrow88
tag

Oké köszönöm, akkor arra a pillanatra megjegyzem magamnak az EBCD-t.

(#44775) flash-


flash-
veterán

sziasztok az alábbi a problémám

adott egy gép windows xp professional sp3

rá van csatlakoztatva az usb portokra egy egér,az infrás billentyűzet vevője,és egy wifi stick.

szerettem volna telepiteni egy nyomtatót.ezt meg is tettem.de amióta telepítettem az a probléma hogy ha a nyomtató be van dugva akkor a wifi sticknél az eszközkezelőben sárga felkiáltójel van.
rámegyek azt írja az ezköz nem indítható el. Kód 10.
ha nincs bedugva a nyomtató akkor a wifi stick tökéletesen teszi a dolgát.

nem most kezdtem a "szakmát" így gondoltam törlök az ezközkezelőből minden usb- ezközt resetelek és újratelepülésnél már lehet hogy nem lesz ilyen gond. de továbbra is ez a helyzet.

probáltam már mindent átdugdosni másik usb portra de az sem segített...

ÖTLET?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44776) localhost válasza quailstorm (#44771) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Éppen ezért felesleges a formázás, mondván, hogy nem megoldás a problémára :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44777) flash- válasza localhost (#44776) üzenetére


flash-
veterán

nálam viszont úgy tünik csak a formázás a megoldás.senki nem tud segíteni:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44778) joccadoki válasza flash- (#44777) üzenetére


joccadoki
senior tag

főőőlös a formázás mert az áramellátás a probléma. ezközkezelő usb hub----> energiaellátás----> a gép kikapcsolhassa ezt az eszközt hogy energiát takarítson meg pipa ki és jónak kell lenni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44779) flash- válasza joccadoki (#44778) üzenetére


flash-
veterán

jó de mi köze az usb wifi stick árameállátásának a nyomtatóhoz...najo elhiszem majd hétfőn tudom már legközelebb kipróbálni
kösz a tanácsot

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44780) joccadoki válasza flash- (#44779) üzenetére


joccadoki
senior tag

annyi hogy egy hub vezérli a kettőt

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44781) Bigyo13 válasza DS39 (#44721) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi az ötleteket! :)

Kipróbáltam a CCleaner 4.01 portable verzióval a frissítések törlését, ahogy írtad, az uninstall fájlokat a 450mb-ot törőlt ugyan, de a frissítési listában maradtak a frissítések továbbra is!:(

Most, ha a $hf_mig$ mappában lévő frissítések installját (összesen 580Mb!) törlöm az egész mappát, attól még a friss fájlok maradnak a windowsban igaz? :U

windows LOG fájlt is törőlhetem a cleaner-el? :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44782) DS39 válasza Bigyo13 (#44781) üzenetére


DS39
nagyúr

Amit a CCleaner alapból törölne + az az egy amit írtam, mehet, a többit szerintem ne piszkáld.
Most nem XP-n vagyok de úgy rémlik a $ jeles mappa fontos, talán az SP3 frissítéseket tartalmazza.

A CCleaner törlés után volt újra indítás? Utána nem kéne mutatnia őket.

(#44783) StSanya válasza Bigyo13 (#44781) üzenetére


StSanya
őstag

Futtasd ezt: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44784) joccadoki válasza StSanya (#44783) üzenetére


joccadoki
senior tag

meg is van a megoldás :C :C :C :C :C

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44785) Bigyo13 válasza DS39 (#44782) üzenetére


Bigyo13
őstag

Ja ezt én nem így csináltam! :
"Amit a CCleaner alapból törölne + az az egy amit írtam, mehet, "

A Cleaner-ből kiszedtem az összes pipát és csak azt tettem be, amit írtál!

Törőltem az uninstall tartalmát Cleaner-el, és külön törőltem, amit írtam, a $hf_mig$ mappát, de semmi gond nem lett belőle:)

a Windows LOG fájlt lehet törőlni? a Cleaner-el azt is tudnám törőlni..?

Amúgy bármit törőltem ki Cleaner-el, a frissítések közt maradt az ÖSSZES frissítés restart után is! :N

(#44783) StSanya: Köszi:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44786) joccadoki válasza Bigyo13 (#44785) üzenetére


joccadoki
senior tag

hallod úgy fúrod azt a szegény xp-t hogy nem igaz. egyszer berág azt telepítheted az egészet újra

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44787) DS39 válasza Bigyo13 (#44785) üzenetére


DS39
nagyúr

ez ugyan win7-ről van de kb ezek vannak alapból is belőve:

a napló fájlok is be vannak pipálva.

amúgy nem értem hogy lehet hogy megmaradtak a listán a frissítések, nálam ez tűntette el onnan őket. (igaz nem volt cél, inkább a helyfelszabadítás) :)

(#44788) joccadoki válasza DS39 (#44787) üzenetére


joccadoki
senior tag

az más ha az ember helyet akar megtakarítani

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44789) Bigyo13 válasza DS39 (#44787) üzenetére


Bigyo13
őstag

Lehet azért nem törli, mert én megváltoztattam a nevét erre: Programok telepítése és törlése

De egyesével engedi törölni a listából.. és így is megoldás:)

(#44788) joccadoki: Nyugi, van XP mentésem:) tesztelgetem, hogy jó és a végleges marad :U

De már megvan a megoldás:

1. Cleaner-el törlöm a frissítések UNINSTALLjait (360Mb)
2. törlöm a frissítések telepítő mappáit innen: $hf_mig$ (560Mb) ezek a jelenlegi frissítések mappája, nem az SP3-asé!
3. törlöm egyesével az UPDATEK-et az átnevezett Programok telepítése és törlése LISTA helyről!

Így felszabadult kb.1GB hely a c-n és nincs a listában a rengeteg frissítés! :C

Ja egyedül a CatRoot mappában KELL hagyni a FRISSÍTÉSEK biztonsági katalógus fájljait, hogy az XP ne akarja újra ezeket rengeteg FRISSÍTÉSEKET letőlteni!
Ezen a CatRoot mappán belül, ebben a mappában vannak: {F750E6C3-38EE-11D1-85E5-00C04FC295EE}
És csak 12 Mb :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44790) Bigyo13 válasza StSanya (#44783) üzenetére


Bigyo13
őstag

Sajnos ez XP-n nem működik megfelelően! Kb. semmit nem törőlt:(

Removes Hotfix Backup files and the Add/Remove Programs Registry entries.

Samsung Galaxy S3/S5

(#44791) StSanya válasza Bigyo13 (#44790) üzenetére


StSanya
őstag

Nálam kb. 2005. - 2006. óta működik, számtalan gépen próbálva, friss telepítés után, amikor felment az összes frissítés... Gondolom nálad a már hekkelt, így-úgy törölt dolgok miatt nem.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44792) Bigyo13 válasza StSanya (#44791) üzenetére


Bigyo13
őstag

Légyszives írd már meg, hogy a Magyar XP-n mi ennek az eredeti neve? : Add/Remove Programs Registry

Köszi:) vissza írom én is eredetire :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#44793) DS39 válasza Bigyo13 (#44792) üzenetére


DS39
nagyúr

"Programok telepítés és törlése", azon belül a "Programok módosítása vagy eltávolítása" oldalsó menügomb.

(#44794) Bigyo13 válasza DS39 (#44793) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi, de ilyen nincs is alapból: Programok telepítés és törlése" Nem? :U
ezt én írtam erre át.. akkor elvileg erről amit írsz:

"Programok módosítása vagy eltávolítása" ??

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44795) DS39 válasza Bigyo13 (#44794) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem tudom mit és hol írtál át. ilyen a gyári:

(#44796) Bigyo13 válasza DS39 (#44795) üzenetére


Bigyo13
őstag

Már írtam:
a
Programok módosítása vagy eltávolítása
helyett nekem most ez van írva:

Programok telepítése és törlése :U
ezt írom vissza fentiekre..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#44797) joccadoki válasza Bigyo13 (#44796) üzenetére


joccadoki
senior tag

úúúr isten hallod...... nem úgyan az amúgy?, neked más xp-d van mint mindenki másnak???? vagy mi?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#44798) DS39 válasza Bigyo13 (#44796) üzenetére


DS39
nagyúr

Értem, szóval a gomb feliratot. Hát mit zavart az a szegény? :D

(#44799) BigManus válasza joccadoki (#44797) üzenetére


BigManus
addikt

:DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#44800) Bigyo13 válasza DS39 (#44798) üzenetére


Bigyo13
őstag

Ja zavart, hogy nagyon kinyúlt jobbra a hosszú gomb szöveg :DDD
És azért lehet módosítani, hogy modosítsa akit zavar :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.