Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) StSanya válasza masta_dry (#43747) üzenetére


StSanya
őstag

Process Lasso

Itt van róla egy leírás.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43752) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy egy XP-s gépen megésérült a használt felhasználói fiók, abba nem lehet belépni, a Microsoft support álltal javasolt fiókhoz tartozó könyvtárak másolása másik fiókba nem működik, mert sok forrásmappához nem enged hozzáférni annak ellenére, hogy az aktuálisan használt fiók is rendszergazdai jogosultságú. Ha közvetlenül néznék azokba a mappákba, szintén a "hozzáférés megtagadva" szöveget kapom, mindenféle opció nélkül.

Van erre valami megoldás? Ja egyébként NTFS a partíció és XP SP3 a rendszer.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43753) Poo válasza Tigerclaw (#43752) üzenetére


Poo
aktív tag

Fájlok és mappák tulajdonba vétele a működő felhasználó alól és működni fognak elvileg.
És pipáld be majd h az almappákat is vegye tulajdonba azt hiszem az a neve.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43754) King Unique


King Unique
titán

A wualcd v wualclt v mitomén mi a neve ,a futó folyamatoknál az mi,mert terhelte procit stb. kilőttem...be lehet állítani,h ne bukanjon fel,v vmi fontos :F

[ Szerkesztve ]

(#43755) Washington


Washington
csendes tag

Sziasztok!
Van egy problémám: miután beindítom a gépet, bootol, tölti az XP-t egy ideig, majd újraindul. Mi lehet az oka? (én a HDD-re gyanakodok, de most nincs másik gépem, hogy megnézzem)

(#43756) Poo válasza King Unique (#43754) üzenetére


Poo
aktív tag

A frissítésnek a procese ha be van kapcsolva az automatikus frissítés.Elvileg ha kikapcsolod az automatikus frissítést akkor nem jön elő.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43757) Poo válasza Washington (#43755) üzenetére


Poo
aktív tag

Lehet hdd probléma is,csökkentett módban elindul mert ha igen próbálj meg egy chkdsk /f/r -t hátha segít?!

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43758) Washington válasza Poo (#43757) üzenetére


Washington
csendes tag

Próbáltam csökkentett módban is, így is ugyanezt csinálja.

(#43759) Poo válasza Washington (#43758) üzenetére


Poo
aktív tag

akkor másik gépbe tedd be és nézd meg mi ujság vele vagy ha van telepítő cd-d a chkdsk-t abból is meg tudod csinálni ha az elején a konzolos javítási opciót választod ki.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43760) Washington válasza Poo (#43759) üzenetére


Washington
csendes tag

Jó, majd megpróbálom, ha majd hozzáférek egy másik géphez (telepítő CD-m nincs, mert akié a gép még előre feltelepített XP-vel vette). Kösz szépen a segítséget! :)

(#43761) masta_dry válasza StSanya (#43751) üzenetére


masta_dry
tag

Zsííír, köszöntem!

(#43762) Gyapi95 válasza localhost (#43750) üzenetére


Gyapi95
csendes tag

Köszönöm, hasznos kis progi pont ilyenre gondoltam!!
Új kérdés:Tudtok XP-n olyan tippet, trükköt, hogy lehet beállitani profilokat.Nem afelhasználói fiókokra gondolok, hanem ilyen profilokramint atelefonban is vannak, hogy ha olyan helyen vagyok ahol nyilt wifi van, vagy hotelben (igaz kizártnak tartom, de azért mégis), akkor onolom az egyiket éshalehajtom a lapit, akkor nem alvó módba áll, hanem csak képernyő kimélő jön be, némitás lesz bill., egér offolódik, vagy ehhez hasonlók.Előreis kösz!

(#43763) King Unique válasza Poo (#43756) üzenetére


King Unique
titán

Ok kipróbálom :F Meg az svchost is pörgeti procit,elvleg az is hasonló...parancssorba services,msc-nél kell tiltani,v kézire állítani,igaz?

(#43764) Genblue


Genblue
csendes tag

Van lehetőség xp professional-ben utólag módosítani a termékkulcsot? Vettünk egy régebbi laptoppal egy feltelepített xp-t is, de nem bízunk az eredetiségében és inkább a saját kulcsunkkal szeretnénk használni. Lehetséges ez utólag, vagy mindenképp újra kell telepíteni?

(#43765) Poo válasza Genblue (#43764) üzenetére


Poo
aktív tag

így kéne működnie elvileg a cserének.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43766) Bishoop


Bishoop
tag

Pár napja olyat csinál az XP, hogy időközönként lefagy vagy újraindul. Az eseménynaplóban az alábbi hibaüzenetek találhatók:
"Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk0\D"
Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\D) a lapozási művelet közben

Az érdekesség hogy a D meghajtón kizárólag a lapozófájl található. Próbáltam újraformázni, de időközönként elkezd hülyéskedni.
A merevlemez egyébként hibátlan, HD sentinel felület teszt is volt rajta. Lehet hogy memória hiba?

(#43767) localhost válasza Bishoop (#43766) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy hdd adatkábel és/vagy hdd tápkábel.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#43768) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

XP telepítés közben kiírta, hogy a 'TourW.exe' nem másolható. Kihagytam, az XP feltelepült, indul, minden ok.
Már 2 gépen is eljátszotta, úgyhogy valószínűleg a CD-vel van valami.
Később lehet ebből problémám vagy ne is foglalkozzak vele?

(#43769) BigManus válasza dJ Peer (#43768) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha jól emlékszem a Macromedia, Flash Playerhez van köze...
Lehet későbbiekben frissítési gondod. Általában sérült vagy szennyezett telepítő lemez miatt szokott panaszkodni másolásra.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#43770) Gyapi95


Gyapi95
csendes tag

Hali!Hogyan tudok egy mappát egy külső meghajtón levédeni jelszóval?

(#43771) Poo válasza Gyapi95 (#43770) üzenetére


Poo
aktív tag

Szerintem itt érdeklődj ez ügyben.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43772) BigManus válasza Gyapi95 (#43770) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha jól rémlik nem tudsz, csak külső programmal.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#43773) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kérdésem lenne a szakikhoz, hogy az alábbi két progi mennyire fontos, és milyen célt szolgálnak:

- microsoft user-mode driver framework feature pack,

- microsoft compression client pack 1.0 for windows xp.

(#43774) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!

Van egy szervergép (XP) amin egy vendéglátóipari egység kiszolgálója fut. Hardver hiba miatt újraindult majd a hölgyemény egy legutolsó beállítások betöltését nyomott neki.
Visszaállt a gép majd újraindult a memória miatt és betöltötte a 2010-es verziót így az adatok elvesztek...

Idáig próbálgattam különféle programokkal de mindegyik csak a 2010-es adatb-t látja...

Az akkori telepítésnél ki lett kapcsolva a rendszer visszaállítás és a biztonsági mentés. Egyéb más mentés nincs róla...

Lehetséges még a korábbi állapotot visszaszerezni?

(#43775) StSanya válasza Marcelldzso (#43774) üzenetére


StSanya
őstag

Ha jól értem, az adatbázis állomány(ok) kellenének. Milyen programokkal próbálkoztál? Ha csak törölve lettek volna, az még csak csak, de szerintem itt felülírás történhetett, az bajos... :(

Remélem, más aki olvassa tanul belőle: Rendszer visszaállítást nem kapcsoljuk ki (max csökkentjük az általa felhasználható tárterületet), s fontos adatokról meg időnként mentést készítünk... Erre vannak automata progik is.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43776) Marcelldzso válasza StSanya (#43775) üzenetére


Marcelldzso
tag

Köszönöm, recuva megoldotta. Most talán szerencsém volt...

Tanultam az esetből átnéztem a klienseket, visszakapcsoltam a visszllítást mindenhol..

(#43777) Visormail válasza Marcelldzso (#43776) üzenetére


Visormail
addikt

Szervergép mentés nélkül, nagyon vicces. Amikor elszáll a vinyó (mert előbb utóbb el fog), akkor majd mit csinálnak?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43778) Voice24 válasza Voice24 (#43773) üzenetére


Voice24
őstag

A kérdésemre valaki? ;)

(#43779) Bishoop válasza localhost (#43767) üzenetére


Bishoop
tag

Érdekes, de az ASUS smartdoctor driverével volt gond, mióta "eltüntettem a felkiáltójelet" az eszközkezelőből, azóta nem csinálja ! Furcsa is volt hogy miért csak játék közben marháskodik :)

(#43780) King Unique


King Unique
titán

#4 3763-ra vki , illetve mi okozza,h gépet kikapcsolva az egér még világít :F
:R

(#43781) StSanya válasza Voice24 (#43773) üzenetére


StSanya
őstag

microsoft user-mode driver framework feature pack:

"The Windows Driver Foundation (WDF) is Microsoft's next-generation driver model. WDF includes frameworks to support both user-mode and kernel-mode drivers, along with driver testing and verification tools.

The user-mode driver framework (UMDF) component of WDF enables drivers for some types of devices to run in user mode instead of kernel mode. Devices supported by the UMDF include portable storage devices, portable media players, USB bulk transfer devices, and auxiliary display or video devices."

microsoft compression client pack:

"The Microsoft Compression Client Pack 1.0 for Microsoft Windows XP and Microsoft Windows Server 2003 contains the Msdelta.dll file. The Msdelta.dll file is a library that is part of the Windows Vista operating system. The Msdelta.dll file exports functionality to create and apply binary deltas. These deltas are used to efficiently download updates for Windows Vista. This advanced compression technology is also suitable for many other differential compression scenarios."

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43782) StSanya válasza King Unique (#43780) üzenetére


StSanya
őstag

Azért világit az egér, mert készenléti feszültséget kap vagy az USB, vagy a PS2-es porton. Ez teljesen normális jelenség, ha be van állítva BIOS-ban, hogy egér ébresztheti a gépet. Ha ezt nem akarod (én speciel nem szeretem), akkor vagy BIOS-ban kell letiltani, vagy alaplapon kell jumper-t áthelyezni.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43783) Bishoop válasza King Unique (#43780) üzenetére


Bishoop
tag

Vagy a windows eszközkezelőben beállítani az energiagazdálkodás fülön !

(#43784) Dikri


Dikri
tag

Szevasztok!

Több fogos kérdésem lenne.

Az 1.: Apósom a számítógépén elindított egy alkalmazást. Aminek következtében gyakorlatilag használhatatlanná vált az OP rendszer. A tünetek a következők. Az asztalról, és startmenüből megszünt a programok futtathatósága. Az első dolog természetesen a jogosultságok átnézése volt, de azt nem piszkálták, bár ennek megnézése is trükkös volt.
Szóval ameddig eljutottam, az az, hogy valószínűleg a szolgáltatásokba nyúltak bele, pl munkaállomás, de ujrainditani nem tudtam.

Amit egyedül meg tudtam tenni, hogy csökkentett módban újra indítottam a gépet, és rendszergazda fiokkal léptem be, majd onnan tiltottam a felhasználot. És ezután élesbe inditottam a rendszert, meglepetésemre teljesen jól müködött. Uj felhasználót hoztam létre és a régi felhasználo mappáját átmásoltam, igy gyakorlatilag 99%-ban visszakaptam a beállitásait. Mit gondoltok, bár tudom baromi kevés az info, de mi lehet a baj és mit lehetne tenni. Gondolom azért nem tudtam a szolgáltatást ujra inditani, mert a házirendben kilöhették, de nem találtam ilyen opciót.

2. Kérdésem, a felhasználó fiokjáról, hogy tudok legegyszerübben mentést csinálni, mert ugye a Ntuser.dat, pl nem olvasható alapból. És már előfordult többször is, hogy sérült valami a felhasználói fiokban és állitgathattam be ujra mindent.

3. kérdésem. Házirendben (gpedit.msc) hol lehet tiltani, hogy a felhasznéló megnézze a feladatkezelőt. Mert ez meg hugom gépén fordul elő gyakran. Az istenért sem találom.

4. Saját laptopomon a HDD olvasási irási sebessége rendellenessen lassú. kb 1-2Mb/sec
Egy nyomorult 1Gbyte-os file átmásolása egyik particióról a másikra kb 1 óra.
Milyen irányba induljak el? kellene egy pár ötlet.

Előre is köszönöm a segitséget.

(#43785) general


general
addikt

érdekes probléma, amivel eddig még nem találkoztam win xp telepítés során: win reinstall, felmegy a rendszer, sp3, frissítések, satöbbi, tehát elvileg minden ok, majd felteszem a Display Drivert ( Catalyst, AGP rendszer, a 11.3-ast használtam jó ideig, mert egy régebbi játék azzal futott jól, de mindegy is, Catalyst hotfix, ahogyan kell), és újraindulás után a nagy semmi... csak Safe Módban jön be a rendszer, de nem tudom uninstallálni a vga drivert, mert nem is látja... normálisan be sem jön többet a rendszer... ezt 3x megcsináltam már...

tud valaki megoldást?

a másik nyűgöm, ami mondjuk off topic itt, de hátha tudtok segíteni, mert ezzel függ össze, hogy hiába töltök le szinte bármilyen verziójú Catalyst hotfixet (agp-s kártyához), a telepítésnél látom, hogy a telepítendő dolgok közt minden van, csak maga a display driver nem! ez hogy a fenébe lehet? egyedül ez az említett 11.3-as jó, mert ez drivert is felrak, de ezzel meg nem indul, mint említettem...

(#43786) King Unique válasza StSanya (#43782) üzenetére


King Unique
titán

OK,köszönöm + (#43783) Bishoop is :R

(#43787) w.miki


w.miki
veterán

XP3SP3-at használok
letöltöttem néhány képet a netről, de van amelyik 0 byte-os .jpg lett.
természetesen nem lehet megnyitni... de ami rosszabb, hogy törölni sem tudom ezeket :F
hogy tüntessem el őket?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43788) StSanya válasza w.miki (#43787) üzenetére


StSanya
őstag

Lehet, hogy csak letöltési hiba, de futtass azért hibaellenőrzést a lemezre a biztonság kedvéért, nehogy megboruljon a file rendszered!

A konkrét válasz pedig: Unlocker 1.9.1

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43789) StSanya válasza general (#43785) üzenetére


StSanya
őstag

Több, részletesebb info kéne a gépedről, az alaplapodról, videokártyádról mindenképpen. A .NET-ek telepítve vannak amúgy?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43790) w.miki válasza StSanya (#43788) üzenetére


w.miki
veterán

:R hibaellenőrzést mivel csináljam?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43791) general válasza StSanya (#43789) üzenetére


general
addikt

igen, telepítve van a 2.0 framenet

az egyik nyűgöm megoldódott, XP és Catalyst felment, rendben van ( már amelyikben van display driver, 12.3 sikerült) el sem mondom, mekkora blam hiba volt, hiába, elfáradtam év végére.. :DDD

azt viszont még mindig nem értem, a Catalystokban miért nincs sokszor driver, ha írja, de ez már nem ide tartozik...

(#43792) StSanya válasza w.miki (#43790) üzenetére


StSanya
őstag

Sajátgépben jobb klikk a meghajtóra, tulajdonság, Eszközök fül, Hibaellenőrzésnél az Ellenőrzésre katt, majd a filerendszer hibáinak automatikus... ott legyen pipa. A szektorhibák keresése... csak akkor kapcsold be, ha sok időd van, mert sokáig eltart.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43793) brd válasza Dikri (#43784) üzenetére


brd
nagyúr

1. Gondolom, vírus/spyware/malware/ilyesmi, és a felhasználó profilkönyvtárából futott, a felhasználó belépésekor. Így nyilván eltűnt (ill. inkább csak nem indul el, mert gondolom, a profilkönyvtár nem törlődött), amikor a felhasználó megszűnt.

2. A nevezett file a user registryje. Ha valami probléma van, akkor sokszor pont ebben (mármint a registry-jében) van elrontva valami, pl. file-hozzárendelések, vagy hasonlók). Ha a windows indítása óta nem léptél be az adott userrel, simán másolható a file (bár úgy is csak speciális módon használhatod fel), de általában az előbbiek miatt nincs sok értelme másolni, mert ki kell javítani (de ha ezt tudod, hogyan kell, akkor új felhasználót sem kell létrehozni...).

3. Itt az ellenkezőjét írják le, de gondolom, nem okoz gondot. ;) (Írj, ha gond az angol!)

4. Nem PIO módban működik?

The only real valuable thing is intuition.

(#43794) maajsz


maajsz
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy telepítettem egy win8 mellé egy másik partira egy xp-t és nem tudom hogy a boot táblával mit csinált, de bootolásnál nem tudok választani hogy melyik winbe lépjek be, hanem automatikusan az xp bootol. Hogyan kell megcsinálni hogy váalsztható legyen az op?
Előre is kösz a válaszokat!

(#43795) DS39 válasza maajsz (#43794) üzenetére


DS39
nagyúr

Win8 telepítőlemezzel bebootolsz és javítás. (normál esetben előbb XP-t aztán a W8-at kell telepíteni, de szerintem így is jó lesz. ha mégsem lesz választó menü, akkor egy bootmanager progi megoldja)

(#43796) leyo76 válasza maajsz (#43794) üzenetére


leyo76
senior tag

EasyBCD ezzel könnyedén megoldod a problémád, sőt azt is beállíthatod hogy melyik legyen az alapértelmezett, meg azt is hogy mennyit várjon a válaszodra, and many more...

(#43797) maajsz


maajsz
senior tag

Thx a válaszokat!

(#43798) entek


entek
csendes tag

Hali. Egy olyan kérdésem lenne, hogy a hdd-met egy EASEUS nevű progival tovább particionáltam. Erre a friss particióra win7 mellé egy Xp-t szeretnék rakni. Be is állitottam a particiot primary beosztásba. Pendrive-ról elkezdtem a telepitést (Wintoflash nevű progival tettem a nem teljesen legális xp-t a pendrive-re). Elindul a boot a pendrive-ról majd mikor a lemezbeállitásokat ellenőrzi akkor a D meghajtón hibát jelez és le is áll. 3 parti van a gépben C-win7, D-tároló és a G-lenne majd az Xp. Szóval hogyan lehetne megoldani a telepitést?

(#43799) Visormail válasza entek (#43798) üzenetére


Visormail
addikt

Konkrétan milyen hibát jelez?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43800) entek válasza Visormail (#43799) üzenetére


entek
csendes tag

Azt irja ki, hogy a D partició sérült és nem tudja javitani ezért a telepités leáll. újraindithat az F3 billentyűvel.
Próbáltam, azt is, hogy a D és a G partit megcseréltem, de akkor is ugyanez a hiba jelentkezett. Ja és SATA a vinyó és NTFS a kódolás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.