Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) artiny


artiny
őstag

Sehogy nem sikerul Windows XP et telepiteni usbrol, valaki arulja hogy kell?
wintoflash es hasonlo programokkal probalkoztam mar youtube szerint...
de sehogy nem sikerul h bootoljon is.

(#44452) maxika2004 válasza akaido (#44450) üzenetére


maxika2004
őstag

xp prof sp3... frissitettem is, gond nélkül ..
elvileg feltettem mindent,
probáltam játékokat feltenni, 10 ből kb 2 indul....(régieket, flatout1-2 nemmegy, dirt, cobra11-ok )
gép adatok:
nvidia 8600gs
pentium4 3.4 ghz
2gb ram

vagy telepitésnél ilyen olyan error.. (adatátviteli hinára utalóan, volt pl crc hiba- másig gépen probáltam okés )
kábeleket cseréltem, vinyót is , amugy a winyó okés,)
vagy betültés közben errorok....

volt most pl játéktelepités közben egy kékhalálfelvillanás és ujraindulás...
amugy videók yutub képek fotók, dokumentumok okés....
net is, csak néha mozzilla összeomlik.... exploler is néha hibát észlel és leáll...
mintha akkor lenne gebasz ha több mindent csinálok egyszerre....

(#44453) Csontikka válasza maxika2004 (#44452) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

memtest,
próba másik táppal.

alaplapon nem púpusak a kondik?

(#44454) Csontikka válasza artiny (#44451) üzenetére


Csontikka
aktív tag

másik gépben bootol amit készítesz?
Biztos hogy tud az eszköz bootolni PD-ról?
Nem lehet, hogy biosban át kell állítani a sorrendet mert a vinyók közé sorolja a PD-t?

(#44455) Csontikka válasza maxika2004 (#44447) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

memóra és vinyó hibát ki kellene először is szűrni.

Üdv,
Csontikka

(#44456) Csontikka válasza default. (#44445) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Sima 32bites XP-t telepítsd és rakd fel mellé az alábbi progit.
Olvass utána mire jó.

Üdv,
Csontikka

(#44457) a1200


a1200
aktív tag

Hello.

1-- Olyan dolgot akarok csinálni, amihez csökkentett módban kell indítanom az XP SP3-at, de nem működik.
Amikor a futtatásba beírom az msconfig-ot, ott az általános menüben a hibakeresési indítást jelöltem be, mert ez = a csökkentett móddal. Ha rányomok az alkalmaz-ra, akkor 10 mp-es HDD darálás után kiírja, hogy "Egy szolgáltatás módosítása közben 'hozzáférés megtagadása' hiba történt. Lehet hogy rendszergazdai fiókkal kell bejelentkeznie ahhoz, hogy az adott módosításokat el tudja végezni."
Ugyanez lesz az OK-ra nyomáskor.
Rákerestem a súgóban a "rendszergazda" szóra, aztán a vezérlőpult/felhasználói fiókok részben a nevemnél az van, hogy rendszergazda. Évek óta így használom a gépet. Beállítottam jelszót, reboot, ezt kérte is. Ezzel ellenőriztem, hogy tényleg rendszergazdaként vagyok belépve.

Aztán a hibaüzi ellenére újraindítottam a hibakeresési módban, de nem jelezte sehol, hogy csökkentett módban vagyok. A tálca más színű volt, és bejött 1 ablak valami kapcsolódó dologról.

Akkor miért nem tudom rendes ÉS rendszergazdai csökkentett módba kapcsolni a gépet?

2-- Itt [link] , és máshol is azt írják XP-re, hogy bootoláskor F8-at kell nyomni, hogy csökkentett módban indíthassam a gépet. Win7-re és 8-ra is ezt olvastam máshol. Mind3 rendszerrel rendelkezem, de egyiknél sem működött az F8, csak 1 bootolásválasztó jött be, hogy CD-ről, vagy HDD-ről akarok indítani, majd újraindult a gép.
Miért van ennyi téves infó ezekről? Miért nem a helyes infót teszik fel?

3-- Van bármilyen trükk, segédprogram, amivel 32 bites XP-vel 3 GB-nál több RAM-ot lehet RENDESEN használni? Pl. 4 GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#44458) InfiniteReality válasza a1200 (#44457) üzenetére


InfiniteReality
őstag

boot.ini-be betenni a megfelelő sorba /PAE és /3GB

De csodát ne várj. A 4 Gb kezelhető memóriaméret az ÖSSZ memóriára vonatkozik, tehát ebbe beleszámit a videokártya memóriája és a swapfile méretet is.

De a 32 bites XP a /3GB kapcsolóval is maximum 3Gb-ot tud adni egy alkalmazásnak, többet nem. Erre nincs tipp vagy trükk.
64 bites operációs rendszert kell használni (lehetőleg Windows 7-et, mert a 64 bites XP egy öszvér és nagyon nem jó még, a Vista meg eleve felejtős).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44459) a1200 válasza InfiniteReality (#44458) üzenetére


a1200
aktív tag

Köszi. 3 GB van a gépemben, de a lap 4 GB-ot kezelne, ezért kérdeztem.
2001 óta van XP, a W7 csak 2009-ben jött be, és ennyi idő alatt nem tudták 99%-osan megcsinálni a 64 bites verziót?
Olvastam 64 bites XP-ről, de nem ajánlják használni. Miért?

Az 1-esre és a 2-esre valaki? Ez lenne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#44460) Visormail válasza a1200 (#44459) üzenetére


Visormail
addikt

A 64es xp-nek semmi köze a 32eshez csak a neve xp, valójában server 2003 x64 alapra készült ezért sok program van ami nem kompatibilis vele, játékra se nagyon jó. Csak angol nyelvű van magyar nincs, ennek ellenére nekem pl tetszett használtam kb 2 évig.

Természetesen nem téves infó van mindenhol az elég szép lenne, F8-al lehet belépni ha nálad arra egy CD/HDD/stb boot választómenü jön be, akkor azt csak az alaplapod csinálhatja. Ezek szerint a biosod az F8-at használja a quick boot menu behozására (!?), én ilyen lapot még nem láttam de minden lehetséges. Akkor kicsit később kellene elkezdeni nyomogatni, de akkor nem biztos hogy könnyű lesz eltalálni azt a kis időt ami a 2 között van. Az 1es kérdést nem tudom mitől van.

Viszont kézzel is meg lehet csinálni, c gyökérbe a boot.ini fájlba kell beleírni a sor végére hogy /safeboot:minimal

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44461) brd válasza a1200 (#44457) üzenetére


brd
nagyúr

1. Pl. vírusirtók szokták védeni a szolgáltatásukat is, hogy ne tudd leállítani. Ne foglalkozz a hibaüzenettel.

2. Valamelyik agyament az ASUS-nál rábólintott arra, hogy ugyanúgy F8 legyen az alaplap bootmenüjét előhívó gomb, mint a Windowsét. Tehát ott válaszd ki a booteszközt, majd újra nyomkodd az F8-at. W8-nál egyébként nincs F8-as menü, mert egy kokós hétvége után Ballmer rábólintott egy idióta fejlesztő ötletére, hogy automatikusan induljon a javító mód, ha hibát talál a Windows, egyébként pedig a működő rendszerből kelljen inicializálni a hibajavító módot.

3. Nincs. Ill. ha az alaplap olyan, akkor fel tudod használni RAMdisknek a 4GB feletti részt, ide akár pagefile-t is tehetsz (ingyenesről ilyen RAMdiskről nem tudok, majd valaki ír).

The only real valuable thing is intuition.

(#44462) artiny válasza Csontikka (#44455) üzenetére


artiny
őstag

Helo

Probaltam azt a leirast amit mar kb. egy honapja linkeltel ami szerint te csinaltad (ott nekem az nem volt a jo hogy a 4.lepesben amikor megkell adni hogy D:\XPSOURCE nekem nem olyan a windowsom h lenne benne olyan mappa hogy XPSOURCE probalgattam masohogy hogy csak D:\ vagy stb....de nem lett jo)

Probaltam tobb programot,(XP to Flash,WINXP, meg hasonlo programok mar nem tudom pontossan a nevuket)

Amikor progi leformatalja es felmasolja a a kijelolt windoest az usbre megnyiotm es volt benne boot fajl.
A biosban a boot sorrend 1.removable 2.rendszervinyo
De miutan amikor restartalom...nem jon fel mint regen szokott a cd rol instalalasnal....hogy el kezd pislogni a balfelso sarokban egy ilyen

_

alahuzas. Hanem szonelkul elindul a windows betoltese...nem irja ki hogy nyomj meg egy gombot az instalalas elinditasahoz.

Ezt mar a rendes asztali gepen probaltam Ennek ismernie kene a usbrol valo instalalast.

(#44463) maxika2004 válasza Csontikka (#44453) üzenetére


maxika2004
őstag

Memória volt a ludas ... EZER KÖSZI !

(#44464) a1200


a1200
aktív tag

Visormail + brd: Sajnos pont Asus P5KPL-VM lapom van, itt az F8 mást jelent.

Ha TÉNYLEG rendszergazdaként csináltam meg a VALÓDI csökkentett módú indítást, akkor miért nem működik az a dolog, aminek működnie kéne?
Ez a dolog W7-nél és W8-nál hibátlanul működött, mindent ugyanúgy csináltam.

XP-nél ki kell írnia a képernyő 4 sarkába (mint 7+8-nál), hogy csökkentett módban vagyok, vagy nem? Nem láttam ilyen szöveget.
Hogyan jelzi az XP, hogy ebben a módban vagyok?

A dolog leírásában az van, hogy ugyanúgy KELL működnie XP-vel is.
Akkor miért nem működik?
Vagy a rendszergazdai résszel, vagy a csökkentett móddal van valami gond.
Az a dolog csak akkor fog működni, ha mind2 100%-osan OK.

(#44465) brd válasza a1200 (#44464) üzenetére


brd
nagyúr

Nem bántásból kérdezem, de ugye direkt csinálod? Mi nem érthető azon, hogy ASUS alaplapnál az F8 egy bootmenüt hoz fel (nálad is, te írtad :W), ahol azt az eszközt tudod kiválasztani, ahonnan a BIOS bootoljon? A Windows-os F8-as menü csak ez után jönne elő, ha megint F8-at nyomkodsz.
De, ki kell írja a sarkokba a "csökkentett mód" feliratot.

The only real valuable thing is intuition.

(#44466) Visormail válasza a1200 (#44464) üzenetére


Visormail
addikt

Igen úgy kell jeleznie, szerintem próbáld meg kézzel a boot.ini-be betenni a kapcsolókat ahogy írtam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44467) a1200


a1200
aktív tag

A bootválasztó után újra nyomtam az F8-at, csökkentett mód beállítva, a feladat megcsinálva, működik.
Probléma megoldva. Köszi brd (44461).

(#44468) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
olyan gondom lenne, hogy egy eléggé régi irodai gépet húztam újra, minden frankón megy, kivéve a hálózati kapcsolat nem megy, bedugom a kábelt, próbál ip-t kérni de nem tud, ha beállítom kézzel, akkor van hálózat, de netre akkor sem tudok felmenni, a router jó, bármelyik másik gépen működik, hálókártyát is próbáltam másikat, azzal is ugyan ez a helyzet, szóval valami beállítás a hibás, de nem találtam semmit, dhcp engedélyezve van és mégsem kap a gép címet.. na ezt mi okozza?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#44469) akaido válasza klambi (#44468) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld ki:

Start futtatásba írd be: cmd
netsh winsock reset
netsh interface ip reset %temp%\resetlog.txt

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#44470) Csontikka válasza klambi (#44468) üzenetére


Csontikka
aktív tag

vagy nézd meg az eszközkezelőben az eszköz HW azonosítóját (VEN/DEV) és próbálj hozzá egy másik drivert.

Router logját nézted? nem lehet hogy ő nem akar neki címet osztani valamiért?

[ Szerkesztve ]

(#44471) klambi válasza Csontikka (#44470) üzenetére


klambi
addikt

még nem néztem, de többi cucc akkor miért kap?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#44472) Csontikka válasza klambi (#44471) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Nem tudom, csak hangosan gondolkodok. :)

(#44473) klambi


klambi
addikt

semmi, valamiért nem akar ip-t kapni az a gép és nem tudom miért, lehet hogy magával az xp-vel van gond? vagy mi lehet, nem tudom miért nem kap...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#44474) klambi válasza klambi (#44473) üzenetére


klambi
addikt

nincs kapcsolat vagy kapcsolat korlátozott...
minden gépen jó, csak ezen nem :W :W :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#44475) Visormail válasza klambi (#44474) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem próbáld ki egy másik kábellel is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#44476) klambi válasza Visormail (#44475) üzenetére


klambi
addikt

kábel tökéletesen megy...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#44477) Luigi26


Luigi26
csendes tag

Sziasztok!

Volt főnökömnek kék képernyőzött az xp-je, ősrégi Acer travelmate 2300-as laptopján. Első körben még sikerült elindítanom csökkentett módban, akkor törölgettem róla pár dolgot, mert csak 300 mega volt szabadon. Azóta viszont nem indul sehogy sem.
Próbáltam hirens boot cd-vel, de az nem látta a 40 gigás hdd-d.
Knoppix-szal sikerült lementenem pár file-t majd kifagyott, azóta ha összejön a boot, bár látja a háttértárat, nem tudja megnyitni azt, de legtöbbször a boot sem sikeres.
A windows telepítő cd is hibára fut, hol ezt a file-t, hol azt a file-t nem találja.
Jelenleg az indítást követően a scandisk jön be, de vagy ismeretlen hibára fut vagy más hibaüzenettel ér véget és újraindul a masina. A winyó halálozhatott el?

(#44478) Csontikka válasza klambi (#44476) üzenetére


Csontikka
aktív tag

csak a hecc kedvéért vedd le a sebességét 10 Full-ra egy próba végett!

[ Szerkesztve ]

(#44479) Csontikka válasza Luigi26 (#44477) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

elég memória gyanús, első körben hirens--ről egy memtest-et futtass le szerintem.
Aztán nézd meg HD sentinel-lel a vinyó állapotot (szintén rajta van hirens-en)
Egyikhez sem kell win-be lépni!

Ha azok megvannak akkor lehet tovább gondolkodni.

Üdv,
Csontikka

(#44480) klambi válasza Csontikka (#44478) üzenetére


klambi
addikt

azt hol?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#44481) klambi válasza Csontikka (#44478) üzenetére


klambi
addikt

háh állítottam a sebességen és most jó... az hogy lehet???

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#44482) Luigi26 válasza Csontikka (#44479) üzenetére


Luigi26
csendes tag

Szia!

Köszi a tippet. :R
2 óra futás után leállítottam a memtestet, végig az error oszlopban gyűltek a számok, a pass oszlopban nulla maradt. Ezek szerint a ram a ludas? A hdd sentinel szerint a winyó rendben van.

(#44483) brd válasza Luigi26 (#44482) üzenetére


brd
nagyúr

Rövidtávon már 1 hiba is hiba (ha csak nem egy atomreaktor közelében van a géped). A RAM, RAM-vezérlő, esetleg a kontakthibás foglalat/rosszul behelyezett RAM modul a ludas.

The only real valuable thing is intuition.

(#44484) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van pár gépem, amin Win XP pro OEM matrica van product key-el. Ezekhez most szereztem egy feltehetőleg OEM Win XP pro SP2 telepítő CD-t, a lemez címkéje ha berakom az "VX2POEM_HU". Ezzel a CD-vel biztosan tudnám telepíteni azokat az OEM kulcsokat rájuk majd újra?

Valamint Imgburner-el ha ISO-t készítek az eredeti lemezről, akkor azt újra kiírva alkalmas lenne szintén telepítésre? Nincs valami durva másolásvédelem ami miatt nem sikerülne a sikeres másolat a telepítő CD-ről?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#44485) brd válasza Livius (#44484) üzenetére


brd
nagyúr

Számlád van a gépekről? Ha nincs, tökmindegy, mit telepítesz rá, mert nem lesz jogtiszta, a matrica ehhez kevés. Egyébként elvileg tudnád telepíteni. Nincs másolásvédelem a lemezen.

The only real valuable thing is intuition.

(#44486) Csontikka válasza klambi (#44481) üzenetére


Csontikka
aktív tag

2 esetben szokott ez előfordulni: rossz driver, rossz kábel
előbbi: mi az eszközkezelőben az eszköz HW azonosítója? illetve milyen nevű / verziójú driver van fenn?
(vagy dobj egy everest/aida riportot amiből ez látszik)
utóbbit írtad hogy máshol jó. Ne ezt a kábelt próbáld máshol, hanem ezt a kapcsolatot másik kábellal. (a csatlakozónál sincs kontakthiba esetleg?)

ui: mire állítva lett jó? Mert igazából ha a beállított sebesség neked elfogadható akkor úgy is maradhat :)

egyébként amikor nem kap IP-t eseménynaplóba mit jegyez be?

[ Szerkesztve ]

(#44487) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Üdv, hálózati megosztással kapcsoltban lenne egy kérdésem.

A következő a helyzet: Van egy gép amin vboxban fut egy xp home edition (ezt kaptam, ez volt eredeti)

A xp-n meg lett osztva egy mappa. Viszont azt vetem észre, hogy időről időre eltűnik a gép, és a megosztott mapppa is a hálózatról, de nem mindenkinek.

Pl.: Én most megnyitottam a megosztott mappát, a velem szemben ülő ember az ő gépén már nem látja sem a megosztott mappát, sem a gépet a hálózaton. Mindkét gépen win7 van.

(#44488) InfiniteReality válasza klambi (#44474) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Parancssort nyiss és: netsh int ip reset restlog.txt
A restlogban benne lesz talált-e valamit illetve lehet ettől megjavul a dolog. Mindenesetre sokminden okozhatja hogy a gép nem kap IP-t, ezt így távból, a körülmények pontos ismerete nélkül nehéz megmondani...

Közben látom, kisebb sebességen megy...

Ezesetben mégiscsak meg kéne nézni azt a kábelt. A PATCH kábelen a helyes színsorrend ez (és CSAK ez):
narancsfehér, narancs, zöldfehér, kék, kékfehér, zöld, barnafehér, barna. Mindkét végén ennek kell lennie úgy, hogy a kábel pöcke nem feléd néz, és a fémtüskék felfelé vannak.
Bármi egyéb színsorrend is van a kábelen az NEM patchkábel. Ha a színsorrend nem egyezik meg azzal amit leírtam, rövid távon is olyan veszteség alakulhat ki a kábelben, hogy simán okozhatja az általan leírt hibajelenséget.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44489) Poo válasza tejeskifly (#44487) üzenetére


Poo
aktív tag

Az összes gép legyen azonos munkacsoportban és legyen minden gépen egy lehetőleg rendszergazdai szintű felhasználó és beállított jelszó hozzá akkor nem lesz gond a megosztásokkal bár nyilván a megosztási engedélyekkel lehet variálni.
Esetleg olvasd át ezt ha gondolod.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#44490) tejeskifly válasza Poo (#44489) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Köszi, kipróbálom a munkacsoport módosítást, aztán meglátjuk milesz :)

(#44491) InfiniteReality válasza Poo (#44489) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Egyenrangú hálózatban akkor nincs gond a megosztásokkal, ha minden felhasználó minden gépen létezik, és ugyanazzal a jelszóval.
Vegyünk egy példát, van 3 gépünk, az egyiken jozsi, a másikon pisti, a harmadikon feri userekkel. Akkor minden gépen hozzuk létre a hiányzó kettőt, pontosan ugyanazzal a usernévvel és jelszóval mint az "eredeti" felhasználó gépén. Nem kell belépni vele, csak felhasználóként létrehozni.
Ekkor az alapértelmezett megosztásokat (nem az adminisztratívokat, hanem a létrehozottakat) minden további nélkül el lehet majd érni. Miért? Mert a Windows az "authenticated users" (magyarul talán bejelentkezett felhasználók) vagy a sima users csoport tagjainak megadja a jogosultságot filerendszer és megosztás szinten is. Ilyenkor még jelszót sem kell begépelni a megosztások eléréséhez.
Itt a kolléga által írt dolog is kell hozzá, tehát azonos munkacsoport és (lehetőleg) azonos IP tartomány. Ha egy router kiosztja az információkat akkor ez nem kérdés, ha manuálisan be kell állítani valamit akkor kb:
IP címek: 192.168.1.x (minden gépen ez, az X legyen más mindegyik gépen)
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
a többi nem szükséges.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44492) Poo válasza InfiniteReality (#44491) üzenetére


Poo
aktív tag

A példádat azzal kiegészíteném hogy egyszerűbb legyen a dolog h a pisti,jozs,feri felhasználó 3 különböző gépen van és nincs jelszavuk és elég mondjuk az alap rendszergazda nevű felhasználónak adni egy jelszót ami az összes gépen legyen ugyan az és akkor nem kell az összes felhasználót létrehozni az összes gépen bár ez is járható út.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#44493) InfiniteReality válasza Poo (#44492) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ezt még nem próbáltam. Mivel a windows alapból a belépett userrel autentikál, ezért nem kérdezi meg a share-hez a usernevet jelszót.
Ha a rendszergazda jelszava azonos, az biztonsági szempontból sem jó, továbbá szerintem a gép legalább 1x meg fogja kérdezni (mivel józsi pisti és feri nem az alap rendszergazdával lépnek be). Továbbá nem is szerencsés az alap rendszergazda usernek kiajánlani egy külön megosztást, mivel ő hozzáfér a mindenképp létrejövő \\gépnév\drive$ megosztáshoz (tehát mondjuk c$).
Pisti, Feri meg Józsi lehetnek rendszergazdák a saját gépükön, továbbá az automatikus beléptetést is meg lehet oldani (ilyen szempont alapján tehát nem kell jelszómentesnek lenniük).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44494) brd


brd
nagyúr

Túlbonyolítjátok, ha nem Home-ról van szó, akkor létre kell hozni egy sima usert a megosztógépeken, megadni neki a megosztáshoz a hozzáférést, majd a másik gépről indított első csatlakozáskor megkérdezi, hogy kivel lépjen oda be, és ott beírni a user adatait, majd az eltárolásra nyomni. Ha Home, akkor viszont gyártani kell egy batch-et, és azzal felcsatolni mondjuk indításkor, pl.:

net use m: /d /y
net use m: \\megosztogep\megosztas /user:megosztogep\user jelszo (lehet, hogy Home-nál a ... /user:user jelszo forma lesz a jó.)

The only real valuable thing is intuition.

(#44495) Poo válasza brd (#44494) üzenetére


Poo
aktív tag

Szerintem én is ezt írtam le csak máshogy volt fogalmazva, és az első csatlakozáskor azt a usernév/jelszó-t megadni ami minden gépen közös.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#44496) brd válasza Poo (#44495) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, nagyjából, csak ez a közös ne rendszergazda jogú legyen, és az sem hátrány, ha nem ugyanaz (bár ez utóbbi annyira nem fontos, de vírustámadáskor lehet, nem hátrány, ha nem egyforma). ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#44497) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Na most jól megkevertetek :D

Amúgy home-ról van szó (kicsit módosítva lett 1-2 helyen, hogy több felhasználó legyen stb...)

(#44498) rii


rii
nagyúr

hello

win XP alatt hogy lehet megtuni a WiFi-s jelszót?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44499) brd válasza rii (#44498) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel, ha a Windowsba épített WiFi kezelőben van tárolva az adat. (Nem, nem vírus/spyware, ahogy az oldalon szereplő egyetlen program sem, csak hülyék a vírusirtók.) Ha viszont a WiFi kártya saját programjával kezelted a WiFi-t, akkor utána kell olvasnod, hogy lehet-e egyáltalán ilyet, google a haverod.

The only real valuable thing is intuition.

(#44500) Abrion


Abrion
senior tag

Ma vettem egy új fejhallgatót de kicsit magas, hogy tudom bekapcsolni a magast és mélyet? Audigy 1 kártyám van, és a hang panelben a speciálisban nem tudom állítani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.