Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) stefyY


stefyY
őstag

Végülis ez is XP-vel kapcsolatos...

A párom gépét szeretném újrapakolni, node amikor feljön az ablak, hogy CD-től való bootoláshoz nyomjon meg egy gombot, nem érzékeli a billentyűzet egyenlen leütését sem. Enélkül elég nehéz szűz XP-t a gépre varázsolni...ötletek? BIOS-ban kellene alkotnom valamit?

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#44352) brd válasza stefyY (#44351) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom, USB-s bill., akkor BIOS Setupban USB Legacy mode bekapcs. Szokták úgy is hívni, hogy USB keyboard support.

The only real valuable thing is intuition.

(#44353) stefyY válasza brd (#44352) üzenetére


stefyY
őstag

Szinte rögtön megtaláltam véletlenül, nem pont ez volt, valami hasonló, elég régi alaplapról van szó, de köszönöm! Soha nem találkoztam még ezzel a problémával ezelőtt. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#44354) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Hogy tudom azt elérni, hogy a PC-n megszólaló hangokat rögzíteni tudjam, vagyis, hogy a hang output-ja legyen az input is egyben?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#44355) Bóti válasza Tybee21 (#44354) üzenetére


Bóti
senior tag

Szia!

A hangbeállításoknál (dupla katt a hangerő ikonra a jobb alsó sarokban).
Felugrik a panel -> Beállítások -> Tulajdonságok -> Felvételhez rádiógomb -> Kijelölöd az összeset alul -> OK.
Aztán pedig a Sztereó mixhez teszed a pipát a panelen.
Akár sima hangrögzítővel is tudsz felvenni! :)

(#44356) Poo válasza Tybee21 (#44354) üzenetére


Poo
aktív tag

zöld ajzat a hangszóró a rozsaszin a mikrofon és van beépített felvevője az xp-nek(kell egy hangszóró és egy mikrofon) .Hangszóróval nem lehet felvenni szerintem ha ezt szeretnéd.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#44357) Tybee21 válasza Bóti (#44355) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Ez lesz az, köszönöm, sikerült is a felvétel! :R :R :R

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#44358) Yooha


Yooha
aktív tag

Felhasználói hülyeség miatt újra kellett tennem az XP-t, és most a készenlét nem működik; ha rákattintok akkor resetel a gép. Amikor a mostani hardverre feltettem az XP-t, akkor sem működött, akkor "felkészülés a készenléti állapotra" volt a végtelenségig. Aztán szintén újratelepítés után működött, most meg megint nem. Én valami driver dologra tippelek, mert nem biztos hogy mindig ugyanazt telepítem (újabb frissítés, vagy még a régi telepítőlemezről). Tudom hogy senki nem fog tudni segíteni, inkább csak leírtam hogy ilyen is van.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#44359) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok! Az a gondom, hogy a gép újraindítása után, a hangerő mindig némítva van, és kézzel kell visszaállítanom. Mikor újratelepítem a rendszert, egy ideig jó, aztán újra és újra elöjön ez a hiba. Mi lehet az oka?

(#44360) elodman


elodman
aktív tag

Ave embörök

Win XP-t telepítenék - egy ismerősnek - de nincsenek Driver lemezei.

1- Ugye az XP nem ismeri fel elég jól - mint a Win 7 - a hardwaret, és ezért keresgélni kell a neten a drivereket?
2- Van-e progi, ami önállóan leszedi az illetékes drivert vagy más ötlet lenne?
3- Particionáló progit lehet-e futtatni és melyiket - a Win XP-s ből akarok egy külön ADAT partíciót is.
4- Netet driver nélkül is fogja érzékelni a gép? (nem betárcsázós modemes, asszem vmi kábel net cucc)

Köszi AVE

(#44361) Poo válasza elodman (#44360) üzenetére


Poo
aktív tag

1- Ugye az XP nem ismeri fel elég jól - mint a Win 7 - a hardwaret, és ezért keresgélni kell a neten a drivereket?
A gyártó oldalán mindent driver fent van elvileg ha nem találod akkor ird be a pontos típusát mindennek és segítünk.
2- Van-e progi, ami önállóan leszedi az illetékes drivert vagy más ötlet lenne?
Van valami de sosem használtam és a neve sem jut az eszembe
3- Particionáló progit lehet-e futtatni és melyiket - a Win XP-s ből akarok egy külön ADAT partíciót is.
Ha már újra tetted feltételezem a driveres kérdés miatt mért nem particionáltad akkor,sokkal egyszerűbb lett volna,de ezzel elvileg tudsz szétbontani patriciót easeus partition manager
4- Netet driver nélkül is fogja érzékelni a gép? (nem betárcsázós modemes, asszem vmi kábel net cucc)
Az internethez nem driver kell de nyilván ha a lan kártya driver nincs fent akkor net sem lesz,kábel netnél álltalában a szolgáltató a mac cim alapján adja a netet dhcp-vel de azért jó volna többet tudni róla.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#44362) elodman válasza Poo (#44361) üzenetére


elodman
aktív tag

köszi!

"Az internethez nem driver kell de nyilván ha a lan kártya driver nincs fent akkor net sem lesz,kábel netnél álltalában a szolgáltató a mac cim alapján adja a netet dhcp-vel de azért jó volna többet tudni róla."

Nincs sajna driver ethernetnet karihoz sem - illetve nem tudom, mi biztosítja a netet általánosságban manapság.
Így biztos nem lehet elérni a netet?

(#44363) Poo válasza elodman (#44362) üzenetére


Poo
aktív tag

alaplapi a lan kártya?Ha igen akkor írd le a pontos típusát az alaplapnak ha pedig pci-s akkor biztos van rajta márka és típus jelzés vagy bármi ami azonosítóként szolgálhat,ha nincs lan driver azon nem fogsz netezni.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#44364) elodman válasza Poo (#44363) üzenetére


elodman
aktív tag

köszi

nem lehetne a jelenlegi drivereket vhogy kigyűjteni pl. CD-re,
majd XP install után vhogyan visszahozni őket?

(#44365) StSanya válasza elodman (#44364) üzenetére


StSanya
őstag

Nem akarom elvenni a kedvedet, de ha már így állsz neki, akkor nem kéne inkább egy hozzáértőbb, vagy rutinosabb telepítős személyt hívni? Leírták fentebb, oszd meg velünk milyen alaplap, milyen alkatrészek, s érdemben is többet tudunk segíteni.

Van lehetőség kimenteni a régi drivereket, éppen csak sok értelme nincs, az új telepítésben sokszor pont az a lényeg, hogy új, hibamentesített drivereket telepítesz.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44366) stefyY


stefyY
őstag

Sziasztok, nem tudom, ez XP only probléma-e, én soha nem találkoztam ilyennel sem...

Egy-egy flashes oldal megjelenítésénél ( firefox/chrome ), illetve néhány filmnél nézés közben a kép elkezd ugrálni, vibrálni...de se a monitornak nincs baja, és alapvetően szerintem a VGA-nak sincs. Van, amelyik filmnél nem is ugrál, oldalnál sem...valakinek hasonló tapasztalatok?

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#44367) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy újra akartam rakni a Win.7-et. Nem figyeltem oda és mindent leformáztam. És most nem tudok rá telepíteni, mert ezt írja A hibaüzenet : ''Ez a lemez nem tartalmaz Windows 7-el kompatibilis partíciót'' Hogyan kellene megoldani? Nem vagyok egy nagy szaki, gondolom erre rá lehetett jönni abból amit csináltam.
Valahol olvastam, hogy így mindegyik particióm logikai és valószínűleg primaryra kellene állítani. De hogyan is kell azt?
Aki tudna segíteni annak megköszönném. Ha csak letolnátok, hogy mennyire béna, láma meg hasonló akkor azt tegyétek meg, mert már leköptem magam, de biztos jó lesne ha más is letolna.

(#44368) Csontikka válasza pufancska (#44367) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

először is egy fontos kérdés van, OK, hogy leformáztad, de van rajta valami pótolhatatlan?
Mert ha igen, akkor most kapcsoldi ki és vidd el valakihez aki ért hozzá, mert még nagyon nagy eséllyel egyszerűen visszaállíthatóak az adatok.

Ha nem kell róla semmi akkor, Win7 telepítőről Bootolj be, válaszd a HALADÓ-mód-ot, töröld az összes partíció ami még van, majd hozz létre egy újat, arra már engedni fogja a telepítést.

Üdv,
Csontikka

nézd meg ezt

Amúgy biztos hogy ennek a kérdésnek az XP-s topicban a helye? :))

[ Szerkesztve ]

(#44369) elodman válasza StSanya (#44365) üzenetére


elodman
aktív tag

bele kéne rázódnom ebbe a driver telepítési folyamatba is..

Csak az ethernet kártya (vagy mi) drivert akarom kimenteni, hogy legyen net, utána onnan le tudom vadászni az újabb dirvereket asszem.

1--- HOgy kell kimenteni az Ethernet drivert?

a ---- PL. ez jó?
-device manager / network adatperts / details / Itt ahogy hallom főtudoroktól a gyártó és az eszköz számát kell feljegyezni.
Ez alapján le lehet tölteni a legfrissebb drivert és kimenteni, h. a friss XP telepítés után rendelkezésre álljon.

b --- progival backup - restore?
pl. driver Checker v. ingyenes driverMax?
-------------------------------

2 ---- hogy lehet Magyar nyelvűvé tenni ŐXPségét?

a---- előbb feltenni az angol sp3, aztán

b----Windows XP Multilingual User Interface (MUI) Pack, innen

c---- indíts el egy cmd ablakot és írd be a "chcp /?" parancsot ahol a ?-jel helyére írd be a 852-t ez a magyar bill kiosztása.Most neked a 437 alp van angol kiosztás.Lehet segít a gépelésben és lessz ékezetes valamint a z-y felcserélődnek majd.

Forrás: innen
------------------
Thanx az infokért !!!

(#44370) StSanya válasza elodman (#44369) üzenetére


StSanya
őstag

OK, jól gondolkodsz amúgy, ha net van, akkor már könnyebb minden...

1.
Igen, le lehet menteni a net drivert, nem néztem utána, de valószínűleg az általad javasolt program(ok) képes(ek) is erre. Ez lenne az egyik lehetőséged.

A másik pedig az, hogy - feltételezve, hogy integrált, azaz alaplapi hálókártyád van - az alaplap gyártó és a konkrét típus alapján letöltöd előre a hálókártya - nagy valószínűséggel - frissebb driverét.

Ehhez persze ismerned kell az alaplap típust, ami pl. a dobozán van, vagy segédprogrammal beazonosítod.

Talán neked a legjobb a Driver Genius lenne, van hardware azonosító része és úgy tudom a drivereket is le tudja menteni - bár én ezt a részét soha nem használtam.

Pl. nálam:

2.

Igen, van ilyen pack, én viszont azt javaslom, hogy magyar telepítőt szerezz, és azzal telepíts. Nem vagyok híve hibaforrást okozó dolgoknak, mikor van rá rendes, gyári megoldás. Mind a Home, mind a Prof változata az XP-nek elérhető magyarul, SP3-al frissítve.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44371) brd válasza elodman (#44369) üzenetére


brd
nagyúr

2. Ez csak ún. VOL verzióval oldható meg (ez csak céges szerződés esetén lesz jogtisztán), továbbá a linkelt csomag, az csak update a már telepített MUI csomaghoz (ami mellesleg szintén csak megfelelő szerződés esetén érhető el).

The only real valuable thing is intuition.

(#44372) elodman válasza StSanya (#44370) üzenetére


elodman
aktív tag

"A másik pedig az, hogy - feltételezve, hogy integrált, azaz alaplapi hálókártyád van - az alaplap gyártó és a konkrét típus alapján letöltöd előre a hálókártya - nagy valószínűséggel - frissebb driverét."

köszi tökre.

de mi van, ha nem integrált a hálókártya? Annak nincs drivere, amit kimenthetnék későbbre?
Remélem, nem kell szétszedni a gépházat... :)

(#44373) StSanya válasza elodman (#44372) üzenetére


StSanya
őstag

Engedd rá a fenti programot, s kiderül. Elvileg a gép hátulját megnézve is látható, hogy integrált, vagy külön hálókártyás a gép.

Ismét csak jószándékúan jelezném: Ez is egy szakma, amit persze lehet otthon is hobbiból művelni, de ahogy pl. autószerelésnél sem szégyen, ha megfelelő helyre viszed mondjuk futómű-beállításra, itt sem esel neki, ha nincs elegendő tudásszinted, tapasztalatod, szerszámod, stb...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44374) elodman válasza StSanya (#44373) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi,

szal ha jól értem, az a driver progi minden esetben elbánik majd a hálókártyával (backup - restore ügyben)

boldog névnapot.

(#44375) StSanya válasza elodman (#44374) üzenetére


StSanya
őstag

Köszi.

El kéne neki. De, írtam fentebb, hogy nem próbáltam drivert menteni még egy ilyen programmal sem. Megállapítom a gyártót és a típust, és annak megfelelően a drivert - ha kell, másik gépen - letöltöm, telepítem.

Integrált hálókártya drivere minden esetben ott van az alaplapgyártónál is. Vagy a laptopgyártónál.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44376) elodman válasza StSanya (#44375) üzenetére


elodman
aktív tag

OK, csak még vmi nem világos :

ha nem boldogulna vele a progi,
és a hálókártya nem integrált,

akkor is ugyanúgy ki tudom írni az adatait a device manager-ből és letölthetem hozzá a drivert - mintha integrált lenne?

(#44377) elodman válasza StSanya (#44373) üzenetére


elodman
aktív tag

"Ismét csak jószándékúan jelezném: Ez is egy szakma, amit persze lehet otthon is hobbiból művelni, de ahogy pl. autószerelésnél sem szégyen, ha megfelelő helyre viszed mondjuk futómű-beállításra, itt sem esel neki, ha nincs elegendő tudásszinted, tapasztalatod, szerszámod, stb..."

ezeket mért mondod, hol lehet elvérezni?
- pl. ez a célgép egy régi kb. 5-9 éves darab, nem tom hogy milyen a buszrendszere, meg SATA-e v. micsoda, de remélem, egy windows telepíthető rá, és utána a megfelelő driverekkel kell csak bajlódni.

[ Szerkesztve ]

(#44378) StSanya válasza elodman (#44377) üzenetére


StSanya
őstag

Eleve ott a gond, hogy nem tudod, hogy milyen gép. Így csak elméleti síkon futkározunk, 0 konkrétummal. Meg a szavaidból is csak a tanácstalanság jön le, ezért írtam, amit írtam, de ha rosszul veszem a dolgokat, akkor bocs.

Pl. a linkelt progit telepítetted-e, akár a saját gépeden, megnézted-e mit tud? Azt sem írtad ismersz-e más hardware diagnosztikai programot, mert ott van pl. az Aida64, a HWiNFO32 stb, ami erre a célra van.

Egy telepítésnél pedig nem is az operációs rendszernek kéne nehéznek lenni, a felhasználói környezet visszaállítása, adatok mentése, visszatöltése, vagy mindenféle program telepítése sokkal több problémával jár néha...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44379) elodman válasza StSanya (#44378) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi a sok infot, persze, h. megfontolandó óva intő tanácsok!
Nem akarom túlzottan igénybe venni az idődet, se másét, úgyhogy összegeztem pár dolgot, hátha jó irányba kapisgálok.

Már jó párszor telepítettem Win XP-t és Linux-okat, az egyedüli ami most zavar, h. nem saját gépre kell pakolni és nincsenek driver lemezek. (persze a Win-re telepített általános progik, beállítások nem okoznak gondot, se a particiók, adatok szervezése.)

Így összegezném tévelygő kérdéseimet:

1 - Van-e vmi hátráltató tényező a Win telepítésének befejeztéig?
Pl. Win XP telepítéskor felismeri-e a régi (5-10 éves) gép architektúráját (ide biztos olyan dolgok tartoznak mint : Busz, IDE / SATA wincsi, és ki tudja még mi).
Prohardver kérdésem itt

2- Ha lezajlott a telepítés, jön először a Bios frissítés, majd a Net driver, és a többi frissítése.
Igen, a driver genius és hasonló progiknak van backup - restore funkciója, de nem teszteltem a restore-t.
Elsődlegesen e progikban bízom az XP újratelepítése után a net Driver visszaállításában és esetlegesen más részegységek friss dirvereinek felkutatásában.

3- köszi a hw felismerő progikat, aszittem elég a CPUZ, vagy a Win. device manager details része.
Ezekkel majd időben feljegyzem, milyen drivereket kell leszedni, hátha az automata progik becsődölnének.
Itt még a hálókártya driver nem tudom okozhat-e nehézséget (ha integrált ill. ha nem)
Prohardver Kérdésem itt

Köszi ha némi iránymutatást, korrekciót adsz / adtok.
Ave.

(#44380) localhost válasza elodman (#44379) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Közbevetés: ha van bios frissítés, akkor azzal kezdeném a sort.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44381) InfiniteReality válasza elodman (#44377) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Be kell írni a laptop tipusát google-ba, elnavigálni a gyártó oldalára, megkeresni a konkrét gépet, és az ott felsorolt specifikációk szerint generikus (pl Intel) vagy a laptophoz tartozó drivereket le kell tölteni. Csak ami szükséges, semmi felesleges programot ne telepítsünk mert csak belassítja a rendszert.
Asztali gépnél más a szitu, márkás (Pl Dell) esetben a service tag alapján simán megtalálható mi van a gépben.
Nem márkás gépnél elég levenni az oldalát és belenézni, mi is van benne. Legfontosabb az alaplap, illetve rögtön kiderül hogy integrált-e a videokártya, hálókártya.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44382) elodman válasza InfiniteReality (#44381) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi!

igen ez a jelen helyzet amit írsz:
"Nem márkás gépnél elég levenni az oldalát és belenézni, mi is van benne. Legfontosabb az alaplap, illetve rögtön kiderül hogy integrált-e a videokártya, hálókártya."

De gondolom az alaplap adatait az említett HW érzékelő progik is kiírják.
A hálókártyáról szintén ezt gondolom. Miért ne érzékelnék a fenti progik a driverét - függetlenül, h integrált-e v. nem?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#44383) StSanya válasza elodman (#44382) üzenetére


StSanya
őstag

Ha van rá lehetőség, azért belenézhetsz a gépbe, pl. sokszor van olyan, hogy a diag program visszaad egy alaplap gyártót és típust, csakhogy annak van akár 4 - 5 verziója, sokszor eltérő BIOS-al, eltérő hálókártyával, eltérő hangkártyával, stb... Tipikusan a Gigabyte és MSI lapoknál szokott előfordulni vicces helyzet, hogy "akkor most te ki is vagy?!", legalábbis nekem ilyen tapasztalataim is vannak. És ilyenkor nem jó találgatni, legegyszerűbb és leggyorsabb lekapni a gép oldalát, s a NYÁK-on ott lesz a felirat a verziószámmal...

Tényleg nem tudsz felkészülni a dologra, hogy még most futtatsz a gépen diag progit, s az eredményét megosztod itt velünk? Konkrétan tudnánk segíteni... Az is vicces, hogy azt írod, kb. 5 - 10 éves a gép azaz 2003 - 2008 között gyártódott, tudod hányféle lap született ezalatt?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44384) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok.
Az asztali számítógépemre feltelepítettem egy XP-t. Az illesztőprogramok feltelepítését követően, fura dolgokat észleltem. Ezelőtt Win7 alatt semmi gond nem volt. Most ha YouTube-on videót nézek-főleg HD-ban- akkor szaggatás észlelhető, úgy hangban mint képben. Sokkal lassabban dolgozik, a játékok is laggolnak. Mi lehet az oka? :U

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#44385) StSanya válasza agoka07 (#44384) üzenetére


StSanya
őstag

Alaplapi chipset driver, VGA driver, Adobe Flash rendesen telepítve? Miért kellett újratelepíteni? HDD rendben van?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44386) agoka07 válasza StSanya (#44385) üzenetére


agoka07
senior tag

A driverekkel nincs probléma, de viszont, most megnéztem a hdd-t, és azt kaptam, hogy :"Teljesítmény: 50%","Kondíció:47%." ez lehet a probléma? :/

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#44387) StSanya válasza agoka07 (#44386) üzenetére


StSanya
őstag

Bezony sajnos, hamarosan kuka lehet, ments azonnal!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44388) agoka07 válasza StSanya (#44387) üzenetére


agoka07
senior tag

rendben! csak akkor azt nem értem,hogy Windows7 alatt miért nem volt ilyen probléma :U

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#44389) StSanya válasza agoka07 (#44388) üzenetére


StSanya
őstag

Nem történt fizikai "bántalmazása" a HDD-nek? Kiszerelted a gépből?

Amúgy elmehet még így jó darabig, ha nem romlik az állapota, fusson mindig a HD Sentinel, kísérd figyelemmel az állapotát. De menteni kell róla sűrűn, mert ha elhuny, akkor oda minden...

Amúgy fura, hogy a teljesítménye is így lecsökkent, a SMART adatokat megosztanád itt?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44390) agoka07 válasza StSanya (#44389) üzenetére


agoka07
senior tag

Volt kivéve, de nem hinném hogy valami bántalmazás érte volna.
Erre a SMART adatra gondolsz?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#44391) elodman válasza StSanya (#44383) üzenetére


elodman
aktív tag

JÉzus, ennyire összetett lehet az újracuccolás??? Amint kinyitnám a gépházat nem tudnám összerakni.

köszi, akkor majd próbálom az általad javasolt progikkal diagnosztizálni,
meg egyénileg is driverek után kutatni,
és lehet, h visszatérek...
----

Ja igen, a Win Xp installálás alatt F6-ra szokott várni bizonyos esetben (SATA HDD kezelő ?) egy floppyt, rajta a megfelelő driverral. (Bár a gép kb. 5-10 éves, nem tom kell e erre készülnöm)
Ehhez minek a driverét kell kimenteni?

thanx

(#44392) StSanya válasza agoka07 (#44390) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, annyit tegyél meg lécci, hogy erre a SMART adatmezőkre, jobb klikk -> decimális adatmező elé pipa és úgy is bemásolod?

Annyit látni, hogy több alkalommal történt már hibás szektor áthelyezés... :(

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44393) agoka07 válasza StSanya (#44392) üzenetére


agoka07
senior tag

Íme:

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#44394) StSanya válasza elodman (#44391) üzenetére


StSanya
őstag

Én szóltam, hogy ez is egy szakma... ;]

Elhanyagolható esély van arra, hogy kellene ilyen floppys cucc... Ez modern AHCI-ra állított SATA vezérlők, esetleg SCSI vezérlők esetén fordulhat elő.

Linkeld az a hardware infót, komolyan, már rágom a körmömet, milyen csoda gép lehet az, amit telepíteni akarsz...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44395) StSanya válasza agoka07 (#44393) üzenetére


StSanya
őstag

Nos igen, 10 alkalommal, összesen 50 szektor áthelyezés történt. Sokallom az Ultra ATA hibát, ellenőrizd az adatkábelt, vagy inkább cseréld ki!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44396) agoka07 válasza StSanya (#44395) üzenetére


agoka07
senior tag

Kicsereltem és most fölment 70%-ra. :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#44397) StSanya válasza agoka07 (#44396) üzenetére


StSanya
őstag

OK, figyeld akkor, s gyűjts újra. Garancia már nincs rá?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44398) agoka07 válasza StSanya (#44397) üzenetére


agoka07
senior tag

Nincsen, már régi szegény. 1ooo munkaorán túl van. Eddig ezen volt a rendszer és a másikon ami 100%-os az adatok, ezután egybe kell vonjam a kettőt. :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#44399) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! S.O.S. segítségre lenne szükségem. Szülő gépén alaplap és proci cserét hajtottam végre, a régi amd a64-et lecseréltem egy FM2 5400k-s motyóra. Egy XP van a gépen ami elég régóta megyeget. mielőtt lapot cseréltem, leszedtem minden régi drivert, stb. Új lappal szépen megy is, de előjött egy hiba:
az egér kurzorjánál sokszor hiba látszik, egy kis vízszintes fehér vonal a nyíl hegyénél vízszintesen vibrál. Vgay az egész kurzod kicsit furcsa lesz, duplán látszik egy része, vagy pöttyöződik. (kicsit olyan mint amikor egy videókártya memhibás lesz, stb)
Ha pl elindítom a winampot ahol animált kurzor van, ott kilépés után egy fekete kocka lesz a kurzor helyett, stb)
Core temp indításakor kékhalállal megáll, (asysio.sys-t ír ki hibának)
Most újból leszedtem minden drivert, a rejtetteket is, de ugyanez a hiba. Ha az audio-t letiltom az alaplapon, akkor is, ha a memó órajelét lejjebb veszem akkor is. A proci nem melegszik.
Előtte otthon erre a konfigra másik vinyóra telepítettem win8-at és xp-t is, azoknál nem volt gond, tehát a hardwer hibát kizárom.
Valami a régi rendszeren lehet.
Találkozott már valaki ilyennel, vagy van valami ötlet hogy mi okozhatja? Sajnos csak ma vagyok itt, utána mennem kell haza és meg kellene csinálnom, de újratelepíteni nem fogom tudni mert annyi sok kis játék van a gépen hogy az egy hétig tartana, és egész nap ezen lóg a apukám :)
Most még mennem kell autót is szerelni előtte :)

(#44400) _AnTi_


_AnTi_
tag

Sziasztok!

A problémám a következő: Adott egy felújított gép (Pentium G870-es proci integrált VGA-val), és egy eredeti Windows XP Home oprendszerrel (minden eddigi frissítéssel, kb. 2 napja telepítve újra a gépcsere miatt). Szerencsére ez egy közműtársulat egyik gépe és természetesen használnak még dosos programokat (éjlen 2013). Ha egy dosos programot teljes képernyőre teszek, a kép elkezd néhány másodpercenként villogni (pár másodpercig van kép, majd elmegy, és visszajön). Sajnos így nem tudnak vele dolgozni. A gépcsere előtt rendesen működött. Ha csak simán nyitok egy paranccsort és teljes képernyőre teszem, akkor is ugyanez a helyzet, tehát nem a programmal van a baj.
Próbáltam BIOS frissítést, VGA driver cserét, és nagyjából minden beállítást, amit egy DOS ablakkal lehet, de nem akarja az igazságot. Másik régi gépen ugyanez a program továbbra is működik. Van-e valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatban?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.