Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) Visormail válasza doddencs (#43898) üzenetére


Visormail
addikt

Maga a kliens frissítve van? Talán ez a legújabb [link].

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43902) doddencs válasza Visormail (#43901) üzenetére


doddencs
senior tag

utánanézek, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#43903) m0rd0k válasza StSanya (#43900) üzenetére


m0rd0k
senior tag

a gyártó honlapján a cmedia driver volt,meg a lan,azokat telepítettem,meg a vga drivert,amit az ati oldaláról szedtem,viszont azt feltettem és még akkor sem társított a drivert a vgahoz,külön eszközkezelőből kellet neki megadni a drivert (.inf fájlt). AGPs a vga. Nekem is furcsa volt,hogy ebbe a gépbe minek ilyen vga. De attól nem kéne hogy baja legyen elméletileg. Kellene feltennem valamilyen chipset drivert?

A gyártó honlapján,volt még két sata driver,de azokat nem tettem fel,mert gondolom raidhez kell,meg amúgyis ides a winyó.meg egy Via 4in1 driver,az meg gondolom az előbb felsorolt driverek,csak egyben.

Mi lehet a gond?

Minden szinten,szinte minden.

(#43904) StSanya válasza m0rd0k (#43903) üzenetére


StSanya
őstag

Ott a gond: Először a 4in1 driverrel kell kezdeni, az tartalmazza többek közt az AGP drivert is.

Szerk: Ez pedig az utolsó AGP-s VGA driver XP-re: AMD Catalyst™ 12.6 Driver Download for AMD Radeon™ AGP Graphics Products: AMD Radeon HD 4xxx, AMD Radeon HD 3xxx and AMD Radeon HD 2xxx series of products WinXP 32bit

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43905) Luissimo


Luissimo
veterán

a parancssorba mit kell bepötyögni, hogy a zikszpén a sajátgép mappa megnyíljon magától (akarommondani tőlem ) ? ;)
hmm ?
kösssz. ;)

(#43906) leyo76 válasza Luissimo (#43905) üzenetére


leyo76
senior tag

explorer.exe

(#43907) Luissimo


Luissimo
veterán

ésez ez miez ?

explorer.exe /n,/e,/root,::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}

(#43908) leyo76


leyo76
senior tag

Van egy netbookom mely kétmagos procival (HT-ben 4) és 2gb memóval van szerelve, összességében nem rossz kis ketyere, egyetlen dolgot leszámítva. Feltelepítem az xp-t alap driverek progik, ultra gyorsan reagál mindenre. Eltelik kb 3 hét és úgy be lassul hogy használhatatlan. Ez idő alatt nem telepítek rá semmit, leginkább netezésre használom. Próbáltam úgy hogy frissítések bekapcsolva, próbáltam úgy is hogy kikapcsolva a helyzet ugyan az. Elképzelésem sincs mi a bánata, valakinek ötlet?

(#43909) Poo válasza leyo76 (#43908) üzenetére


Poo
aktív tag

Amit telepítesz oprendszert az mindig ugyan az(telepítő lemezre gondolok) vagy próbáltad h változtatod?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43910) leyo76 válasza Luissimo (#43907) üzenetére


leyo76
senior tag

ettől olyan nézetben fog megjelenni hogy látszódnak a meghajtók, ha nem tévedek...

(#43911) leyo76 válasza Poo (#43909) üzenetére


leyo76
senior tag

nem változtattam mert egy eredeti telepítő lemezről rakom újra, nem látom lehetséges oknak

(#43912) jubilleum válasza StSanya (#43897) üzenetére


jubilleum
senior tag

és azt honnan tudom meg? :)
Komolyan, a gépen semmi jelölés nincs....

(#43913) leyo76 válasza jubilleum (#43912) üzenetére


leyo76
senior tag

everest vagy hasonló megmondja az egybegép típusát, sőt szerintem service tag-et is, azzal többre mész..

(#43914) StSanya válasza jubilleum (#43912) üzenetére


StSanya
őstag

Everest már nincs, helyette van Aida64.

Vagy HWiNFO32 esetleg Speccy.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#43915) doddencs válasza Visormail (#43901) üzenetére


doddencs
senior tag

nem segített. még annyira rájöttem, hogy ctrl-ként viselkedik. "altgr + s"-re ment például. :W
(de például képernyő billentyűzettel működik. )

ez az RDC verziója:
shell version: 6.1.7600
control version: 6.1.7600
remote desktop protocol 7.0

[ Szerkesztve ]

(#43916) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Érdekes dolog történt, ami eddig még nem volt. Minden előzmény nélkül (nézegettem az Origon a híreket) egyszerre csak annyira belassult a gép, hogy szinte lehetetlen volt használni. A feladatkezelőben azt láttam, hogy a setup.xe használja a processzort 100%-on. Nem töltöttem le semmi, nem is volt folyamatban telepítés vagy ilyesmi. Kikapcsoltam, de így is több percig tartott mire leállt a windows xp.
Mi a franc okozhat ilyen setup.exe pörgést?

(#43917) RootRulez válasza Mosanke (#43916) üzenetére


RootRulez
félisten

Alapjáraton sztem nem is kéne futnia olyan folyamatnak, hogy setup.exe... Lesd meg, melyik könyvtárból fut, talán az elárul valamit. Lehet vmi spyware, trójai vagy hasonló...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#43918) doddencs válasza doddencs (#43915) üzenetére


doddencs
senior tag

megoldva.

a helyi gépen hozzáadtam egy új billentyűzetet a géphez. hogy ez miért jó neki, fogalmam sincs. :)

(#43919) leyo76 válasza StSanya (#43914) üzenetére


leyo76
senior tag

most nem mindegy minek híjuk? :U

egy másik jó ingyenes progi a SIW

[ Szerkesztve ]

(#43920) hossszú


hossszú
őstag

Arra van lehetőség, hogy USB-s vinyóról vagy pendriveról futtassam a rendszert. :B :F
Tönkre ment a vinyóm a notiban és amig nem tudok venni bele másikat valami megoldást keresek.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#43921) Vakegérke válasza hossszú (#43920) üzenetére


Vakegérke
veterán

A pendrive megoldást nem tudom, de az USB winyó tuti nyerő. No persze ha van rajta behúzható OP rendszer.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43922) leyo76 válasza hossszú (#43920) üzenetére


leyo76
senior tag

Ha rövid időröl van szó akkor pendriveről ubuntu vagy hirens boot cd penről, van olyan változata ahol van mini xp, átmenetileg talán elfogadható megdolás.

Ha hosszabb ideig akkor külső vinyó...

(#43923) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Nem tudom hogy, de valahogy eltűnt a gyorsindító menüből az asztal ikonja. Hogy tudom visszahozni?
Eddig megvolt, az volt az első ikonom és egyszer rákattintottam a mellette lévő ikonra és pár villogás után eltűnt az asztal ikonja.

Tudnátok segíteni?

Köszi

(#43924) Csontikka válasza HornedReaper (#43890) üzenetére


Csontikka
aktív tag

PowerMenu ad ilyen lehetőséget.

(#43925) Csontikka válasza Pityke78 (#43923) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

itt a megoldás.

(#43926) *VARJU*


*VARJU*
tag

Sziasztok!
Hogy tudom megnézni a gép memóriát? (XP) :)

(#43927) Poo válasza *VARJU* (#43926) üzenetére


Poo
aktív tag

saját gép jobb klikk és tulajdonságok.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#43928) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Felrakom itt is a kérdést, mert azt javasolták.
Lehet hogy nem jó helyen kérdezek, de Microsoft programról van szó, majd eligazít valaki, ha máshol.
A problémám az, hogy Silverlight videostreamet videókártya TV kimenetén keresztül nézem a TV-n (Nvidia 8600GT, de ATi-kon is ugyanezt tapasztaltam). Teljes képernyős megjelenítést választok. Ha a másik kijelzőn, a számítógép monitorán akármit csinálok, akár egy kattintás is! a TV-n a teljes képernyős megjelenítésből visszavált ablakosra. Meg lehet ezt valahogy oldani?
És ugyanez a jelenség pl: Chrome alatt is. De pl. Youtube-al nincs ilyen probléma.

(#43929) brd válasza Taoharcos (#43928) üzenetére


brd
nagyúr

A Silverlight ilyen sajnos (sokáig a Flash is ilyen volt, de aztán átírták). Ha képes rá a böngésződ, hogy a beépülőt is átméretezze az oldalnak megfelelően (pl. az Opera igen), akkor tett a böngészőt teljes képernyőre (F11), és nagyítsd ki az oldalt annyira, hogy a video még éppen ne lógjon ki a képről.

The only real valuable thing is intuition.

(#43930) pibácsi


pibácsi
senior tag

Üdv. Mindenkinek!
Hátha tudnátok segíteni, mivel a neten nincs egyértelmű megoldás. A jelenség a következő:
amikor indítok egy programot, akkor vagy mindjárt a beindulás után, vagy a mentési funkció után azonnal kírja, hogy explorer alkalmazáshiba, leírja, hogy hol és olvasási hibát jelez. Ezt nem mindegyik proginál csinálja, de sajna a fontosabbaknál igen. vannak Paragon visszaállítási mentéseim még nov. is, nem szűnik meg a hiba. Vírust is irtottam már 3 vírusirtóval, talált is párat amit töröltem, de a hiba megvan. Mit lehet itt tenni, már teljesen feladtam. Segítsetek, ha van valami megoldás.

Köszi előre is. Ü. Pibácsi
http://itcafe.hu/dl/upc/2013-01/15/236603_afjvbxwlykjeux6v_explorer_exe_alkalmazashiba_mpplayc_lejatszaskor_3.jpg

[ Szerkesztve ]

(#43931) brd válasza pibácsi (#43930) üzenetére


brd
nagyúr

Vagy van még vírusod/spyware-ed, vagy az IE-ben van valami beépülő, ami hibás(an működik). Esetleg az IE8-at (remélem, az van, és nem még IE6 ;) ) is eltávolíthatod, és újratelepítheted.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#43932) pibácsi válasza brd (#43931) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia brd!
Köszi a választ. Nem az internetes explorer-el van bajom, hanem a PC explorerével. Az adja ki a hibaüzenetet állandóan és állítja le a megnyitott programot. Csökkentett módban sem működik. A feltöltött képen is ezt adtam meg.
Ü. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#43933) InfiniteReality válasza pibácsi (#43932) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ezt elég sok minden okozhatja. Vírus, túl sok víruskereső, hardverhiba (itt elsősorban túlmelegedésre, HDD hibára, vagy memóriahibára gondolok), nem friss állapotú windows, "mókolt" windows, meghajtóprogramok elavultsága.
Összetett a probléma.
Első körben megnézném a HDD állapotát a Hard Disk Sentinel programmal.
Második körben megnézném a memóriákat a Memtest86 vagy Memtest86+ programokkal.

Mondom mindezt úgy, hogy nem egy szervizben vagyunk és ott nézem a gépet... szervizben kicsit más sorrendet követnék.

Ha a memória és a HDD rendben van, esetleg egy operációs rendszer tiszta(!) újratelepítése, valami normális lemezről (nem pistikeféle mókolt) Windowst (lehetőleg SP3-ast). Utána alaplapi driverekből a legfrissebb, videokártya driverből is a legfrissebb, utána jöhet az összes többi hardverelem. Viruskeresőnek csak egy Microsoft Security Essentials programot javaslok, mert kicsi az erőforrás igénye. Ha ez mind rendben van, utána kezdeném el feltenni a programokat és figyelni jelentkezik-e a probléma.

Túlmelegedést okozhat:
- a gép "koszossága" (sűrítettlevegős sprayvel lehet rajta segíteni)
- a processzor és a hűtőfelület közötti területet kitöltő hővezető paszta "keménysége" (nem látja el rendesen a funkcióját, mert a hő hatására rákeményedett a felületre - le kell venni a hűtőt, karcmentesen megtiszitani mindkét felületet, és újrakenni kis mennyiséggel)
- a tápegység előregedése / nem megfelelő teljesítménye (gyenge), másik táppal lehet ellenőrizni a gépet. Illetve egy 3 éves "túl olcsó" tápról lehet már feltételezni, hogy már nem képes 100%-osan ellátni a feladatát.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#43934) brd válasza pibácsi (#43932) üzenetére


brd
nagyúr

Az IE és a Windows intéző nagyrészt ugyanaz a program (pontosabban sok közös részük van, de a részleteket most hagyjuk).

The only real valuable thing is intuition.

(#43935) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv, egy ideje minden indításkor elindul a lemez ellenőrzés a rendszer indításakor. Hogyan lehet ezt kikapcsolni ,mert unom, hogy folyton a megszakítást kell nyomkodnom. Nem is tudom miért csinálja ezt. Én nem ütemeztem. Már leengedtem futni kb. 10-szer, de mindig így indul.

(#43936) exabit


exabit
tag

Hali! Van-e rá mód XP-ben, hogy két különböző programot két különböző regionális beállítás mellet indítsak el? Sajnos mind a kettő csak más más reg. beáll. mellett megy, de én egyszerre futtatnám mindkettőt.

(#43937) szl15


szl15
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok, nemcsak itt, hanem a számítógép-program-akármiben is. :U
Kérdésem ez lenne: van egy CanoScan FB 330P scannerem. Öreg, tudom, de még működik, azaz, csak működött. Eddig xp-m volt, most win7. lehet, h ez a baj? S ha igen, akkor "dobhatom" a scannert? :((( :(
Segítsetek, mit tehetek?
köszi, :)

(#43938) brd válasza szl15 (#43937) üzenetére


brd
nagyúr

XP mód (ha warezoltad a 7-et, akkor persze nem játszik). Vagy VirtualBox alá felhúzol egy XP-t (a Guest Additionst ne felejtsd el telepíteni a VirtualBoxos XP-n!), és átadod neki a scannert USB-s eszközként, ekkor az XP fogja kezelni. Persze ekkor a scan-elt dokumentumot is át kell juttatni valahogyan a Win7-re, pl. úgy, hogy megosztasz a Win7-en egy könyvtárat, és az XP-n oda mented le.

The only real valuable thing is intuition.

(#43939) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Már feltettem a kérdésemet másik topicban is, de talán az XP-s témához jobban passzol, hiszen esetemben is XP-ről van szó. Légyszi, mondjatok ötleteket!

Találkozott már valaki a következő jelenséggel? Újratelepítem a WinXP-t, és kb. 3 órán keresztül még gyorsan indul a rendszer, majd gondol egyet, és a következőt csinálja.
Bekapcsolom a laptopot, post- és bootképernyő -> bejelentkezés a rendszerbe, eddig minden rendben, gyorsan lezajlanak ezek. Hamar be is tölti a tálcán a programokat, és vár...vár...vár...kb fél percig csak áll, nem is dolgozik a vinyó, procihasználat is 1-2%, de semmilyen programot nem tudok elindítani, a vezérlőpult is kifagy, ha belépek, minden csak áll...majd egyszercsak megjelenik a hálózatos ikon, na, onnantól megint lehet használni a gépet. Ismét olyan gyors lesz, amilyennek lennie kell (vagyis lennie kellene addig is).

Ez egy laptop, de az asztali gépem is ugyanígy viselkedik. Netgear routerrel osztom a netet, ha ez számít valamit.
Ami furcsa, hogy ha lehúzom a hálózatról a gépeket, akkor is ugyanolyan lassan indul el.

Mi lehet a probléma? Van ötletetek?

Kicsit hasonló a jelenség ahhoz, mint amikor egy sima ADSL modemet dugok a gépre. Akkor is ki kell várni ezt az időt, addig nem tudok semmit sem csinálni. Az jelenthet valamit, hogy a routerem egy ADSL router+modem kombó?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#43940) DS39 válasza csabyka666 (#43939) üzenetére


DS39
nagyúr

az a .NET keretrendszer frissítései miatt vannak, meg szokták borítani az XP-t. 1-2 nap múlva helyrejön magától és újra normálisan indul majd be.

(#43941) csabyka666 válasza DS39 (#43940) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, ebben van valami, mert 4.0-ig fenn van a laptopon, az asztalin viszont talán csak az 1.1-es van fenn, maximum a 2.0-s...

És nem lehet tenni vele valamit? Mert ezelőtt kb 1 évig használtam úgy a laptopot, hogy be volt lassulva az elején...

Kézenfekvő lenne, ha letörölném a .NET-et, de nekem kell a 4-es verzióig.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#43942) DS39 válasza csabyka666 (#43941) üzenetére


DS39
nagyúr

hát akkor ott más, akár driver-es gond is lehet, mert ez a hiba nálam csak a winupdate-k után jön elő ha .NET frissítés van, de aztán 1-2 nap után "integrálódik" a rendszerbe és jó lesz.
(nálam fent van mind, 1-től 4-ig Visual Studio meg egyéb MS progik miatt)

(#43943) csabyka666 válasza DS39 (#43942) üzenetére


csabyka666
addikt

Driver nem valószínű. Azért nem, mert fenn volt már minden driver, és minden program, ekkor készítettem egy ghost-ot, majd elkezdtem használni a gépet. Felraktam egy programot, amihez kellett a 4-es .NET, és kb azóta lassul a rendszer, addig gyors volt.

Hm, érdekes...megpróbálom úgy, hogy letörlöm az összes .NET cuccot, kíváncsi vagyok, mi változik!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#43944) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Segítsetek, vagy legalább tippeljetek, hogy mi lehet a baj!

A barátnőm gépe tegnap este nem akart kiakpcsolni, nem jött fel a start menü. Ezért a bekapcsoló gombbal kikapcsolta. Ma reggel indítani, és bejön, hogy normál vagy csökkentett módban indítja. De akármelyiket is választja, egy kis idő után megint újraindul a gép. Vagyis csökkentett módban sem indítható :(
Nagyon nem szeretném újra telepíteni, tudok valamit kezdeni vele?

(#43945) csabyka666 válasza NoOne1976 (#43944) üzenetére


csabyka666
addikt

Indítsd el egy Live CD-vel (pl. Hiren's Boot CD), és futtass egy lemezellenőrzést (scandisk) a rendszermeghajtón.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#43946) csabyka666 válasza DS39 (#43942) üzenetére


csabyka666
addikt

Jövök neked egy virtuális sörrel! Valóban a .NET miatt várakozott a WinXP. Letöröltem a 4-es és a 3.5-ös verziót, és ismét gyors lett. A bekapcsológomb megnyomásától számítva 1 perc 30 másodperc múlva már nem is dolgozik, frankón lehet használni!

Köszönöm köszönöm, nagyon sok időt spóroltál meg nekem! Amire ezt kiszűrtem volna...hűha...

Megnéztem az asztali gépet, és azon is fenn volt 1.1 - 2 - 3.5 - 4.0, csak azt tudnám, hogyan került rá. :F

Igaz, előbbre nem vagyok vele, mert mint mondtam, a 4-es verzióig kell nekem mindegyik, de így, hogy már tudom, mitől lassul, nyugodtan fogok aludni!

:R :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#43947) szl15 válasza brd (#43938) üzenetére


szl15
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :K :)

(#43948) DS39 válasza csabyka666 (#43946) üzenetére


DS39
nagyúr

Örülök, hogy segítettem :)

(#43949) NoOne1976 válasza csabyka666 (#43945) üzenetére


NoOne1976
őstag

Köszi! Megoldotta a problémát :)

(#43950) csabyka666 válasza NoOne1976 (#43949) üzenetére


csabyka666
addikt

Remek! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.