Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
érdeklődnék, hogy ki milyen backup-ot használ vagy ajánl win 2008r2 szerverhez, jó a sajátja, vagy van esetleg jobb megoldás is?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2952) bobsys válasza klambi (#2951) üzenetére


bobsys
addikt

Shadowprotect
Egyszeru es nekem mindig mukodott a restore

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2953) klambi válasza bobsys (#2952) üzenetére


klambi
addikt

köszi!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2954) Octopus21 válasza Drag77 (#2949) üzenetére


Octopus21
aktív tag

HAli.

Egy MSIWrapper.msi-t meg egy inssider.msi-t szeretnék.
Jó ötlet volt az eseménynapló:) Hát mindenféle hibát ír pl. végzetes hiba történt, ügyféloldali bővítmények végrehajtása nem sikerült, sikertelen telepítés, ilyeneket :(

(#2955) Octopus21 válasza FLx (#2950) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Mik azok a silent paraméterek? Köszi.

(#2956) FLx válasza Octopus21 (#2955) üzenetére


FLx
addikt

Ja közben látom, hogy Group Policy móka. Így csináltad?

http://www.youtube.com/watch?v=zadvca6LlzA

Ezek gyári MSI fájlok, vagy valami gányolt?

(#2957) Octopus21 válasza FLx (#2956) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Igen mindent így csináltam, annyi különbséggel, hogy én a GPO-ban nem tettem semmit a felhasználónál lévő software installation-be csak a computer-be mivel azt szeretném, hogy kötelezően települjön.

Gyári .msi file-ok elméletileg.

[ Szerkesztve ]

(#2958) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sikerült!:)

A jogosultságokkal lehetett valami gond a megosztásnál. Az Everyone csoportnak csak olvasási joga volt a mappához, de a videok szerint elég az. Megadtam neki a full controlt és kész. Egy adobe reader-el próbáltam ki és az ikonja egyből ott is volt a kliensen reboot után. Viszont egy másik progi csak a start menübe került be és az asztalon nem volt ikonja. Ezt hogy lehetne megoldani, hogy minden esetben legyen inditófile az asztalon?

Köszi.

(#2959) Drag77 válasza Octopus21 (#2958) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

itt van pár progi telepítése. Hasonlóa többi is

üdv.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2960) Octopus21 válasza Drag77 (#2959) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Köszi:)

(#2961) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

adott egy Szerver 2008 r2. Erre szeretnék gadgetet tenni, denem igazán sikerült. guglizgatott külföldi fórumokat találtam, de sajnos egyik sem vált be.
Egy win7-es gép windows sidebar mappáját átmásoltam a server 2008 program files mappájába és megcsináltam amit írnak az oldalon. jobb klikkre van gadget mappa, de nem nyílik meg semmi.

ötletek vannak?

(#2962) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.

Adott egy 2012-es Hyper-V virtualizációban egy 2008 R2 vendég szerver, amelyen megosztások vannak és az elmúlt napokban rengeteg Event 2012, srv:

While transmitting or receiving data, the server encountered a network error. Occassional errors are expected, but large amounts of these indicate a possible error in your network configuration. The error status code is contained within the returned data (formatted as Words) and may point you towards the problem.

A hálókártya naprakész, virtusirtót leszedtem, de továbbra is televágja az eseménynaplót változó időközönként.

Ha valakinek van ötlete szívesen fogadom.

Üdv.

(#2963) kraftxld válasza gaba2001 (#2962) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A legfrissebb integration tools fentvan? (nem a 2008 R2-be épített, hanem a 2012-es)
Legacy vagy rendes hálókártyát adtál a virtuális gépnek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2964) gaba2001 válasza kraftxld (#2963) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Igen, a legfrissebb van fent.
A hálókártya drivert a virtuális gépeknél az integration services biztosítja ami a legújabb.

(#2965) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

eddig nem figyeltem vagy nem így volt, most a security logban napi 60k sikeres bejegyzés van, ez normális? kb 120kliens gép meg pár szerver.

Sikertelen nincs, de ez a szám most meglepett így összegezve... ez normális?

MZ/X

(#2966) Macibook válasza DopeBob (#2965) üzenetére


Macibook
tag

Szia,

Nekunk 35 gep es 2 szerver van es a log 40k bejegyzest csinal. Szoval sztem nem sok.

(#2967) norbi19884


norbi19884
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy wmware virtuális géppel kéne összehoznom egy tartomány vezérlős hálózatot és az a problémám, hogy a virtuális gépek nem látják a server gépet nem tudom beléptetni őket a tartományba. Holnap vizsgázok belőle windows xp alól lenne futtatva egy server 2008 vista alapú és egy win7-et kéne beléptetni a tartományba.

(#2968) krealon válasza norbi19884 (#2967) üzenetére


krealon
veterán

A teljes rendszer virtualizalt?
Ha igen, akkor azonos virtualis halozathoz kell a halokartyaikat rendelni.

(#2969) norbi19884 válasza krealon (#2968) üzenetére


norbi19884
tag

Igen, azt hogy tudom megcsinálni?

(#2970) krealon válasza norbi19884 (#2969) üzenetére


krealon
veterán

VMware melyik? (Server, Workstation, ESXi, Player)
Egyebkent van VMware topik is.

(#2971) norbi19884 válasza krealon (#2970) üzenetére


norbi19884
tag

Workstation 9 tehát akkor elvileg a wmware lehet a problémás? Létrehoztam az active directory vezérlőt DHCP szerver fix ip-t adtam a servernek.

[ Szerkesztve ]

(#2972) krealon válasza norbi19884 (#2971) üzenetére


krealon
veterán

(#2973) looser


looser
addikt

Sziasztok! Egy cmd-t szeretnék ütemezettre belőni, de nem sikerül. Ez a Complex Jogtár frissítője lenne, amely kézzel futtatva végzi a dolgát, de ütemezve nem. A start-tól a completed-ig 0 mp telik el, hibát nem mutat. Akár be- akár kijelentkezettként futhat. Virtualizált R2, a taskot domain admin jogosultságú acc futtatja. Van ötletetek? :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2974) santa7780m


santa7780m
csendes tag

Adott egy windows 2008 r2 szerverrel vezérelt domain alapú, távoli asztal szolgáltatással, hálózat fix ip-s nyomtatókkal üzemelő rendszer. Vékony kliens-eket használunk. Szeretném a szerverre telepített nyomtatókat úgy beállítani, hogy az adott felhasználók csak az engedélyezett nyomtatót kapja meg.
A nyomtatókat már beállítottam a biztonság fülön, a felhasználók így csak a megfelelő nyomtatót használhatják, de nekem az is kell hogy a tiltott nyomtató meg se jelenjen.

Ebben szeretnék segítséget kérni.

(#2975) Macibook válasza santa7780m (#2974) üzenetére


Macibook
tag

Szia,

Nekem a Konicanak a beallitasaiban van egy pipa a showin domain vagy ilyesmi, ha kiveszed nem is latszik.
Mondjuk annyi hogy en mindenkinek kezzel raktam fel az osszes nyomtatot...

(#2976) Macibook


Macibook
tag

Sziasztok,

Nem tudjatok azt be lehet allitani policyba valahol, hogy user tudjon letrehozni vagy modositan fileokat, de torolni ne?

(#2977) FLx válasza santa7780m (#2974) üzenetére


FLx
addikt

Hol ne jelenjen meg a nyomtató? AD-ban vannak felvéve?

(#2978) FLx válasza Macibook (#2976) üzenetére


FLx
addikt

Ez nem policy kérdése, ez NTFS jogosultság. Viszont ne akarj ilyesmit csinálni, csak a baj lesz belőle.

(#2979) Rosep


Rosep
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, lehet-e olyat csinálni Windows Serveren, hogy több HDD-t egy meghajtónak lássam úgy, hogy minden meghajtót egy-egy mappa jelentsen. Tehát egyszerűbben: lenne egy Z meghajtóm becsatolva a kliensen (W7), amin egy Filmek, Képek, Zenék mappa valójában egy-egy külön HDD-t takarna.

(#2980) CsodaPOK válasza Rosep (#2979) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

(#2981) Rosep válasza CsodaPOK (#2980) üzenetére


Rosep
senior tag

Köszi! Ha jól értem ezt a szerveren kell megcsinálni. Ezek után a HDD-ket átrakva egy W7-es gépbe működni fognak simán?

(#2982) bobsys válasza Rosep (#2981) üzenetére


bobsys
addikt

Nem fog. Ott is meg kell csinalni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2983) bugizozi válasza FLx (#2978) üzenetére


bugizozi
őstag

Miért lenne ebböl baj? Gondolom az a célja h megelozze a véletlen törléseket ...

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2984) FLx válasza bugizozi (#2983) üzenetére


FLx
addikt

Arra ez nem való. A programok egy része majd jól nem fog működni, aztán évekig nem nyomozzák ki, hogy miért, amire valaki megtalálja ezt az NTFS policy-t. Tipikus üzemeltetői hiba amikor ilyesmit akarnak implementálni, bár ilyesmik inkább a főnökség fejében szoktak megfoganni, amíg valaki el nem magyarázza nekik, hogy ez nem vezet sehova, csak a káosz felé. Nem egy hasonló rendszert takarítottam már ki, jobb ha ilyenbe senki nem kezd bele. Véletlen törlést amúgy meg backup megoldással szokás megelőzni.

(#2985) Macibook válasza FLx (#2984) üzenetére


Macibook
tag

Igen, valahol jol latod. Dolgozom egy cegnek ahol kisse paranoias a vezeto, es fel hogy az alkalmazottak direkt kart akarnak okozni a cegnek. Hiaba mondom, hogy van backup, de o erolteti ezt a torles tiltast. Sehol nem csinaltam meg ilyet, nem is volt ra igeny. Ezert kerdeztem.

(#2986) bugizozi válasza FLx (#2984) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Programok esetében jogos, viszont nálunk ~100 GB megosztott doksi (xsl, doc, pdf) van mappákba rendezve, és ott teljesen jó ez a fajta korlátozási módszer.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2987) Macibook válasza bugizozi (#2986) üzenetére


Macibook
tag

Itt is a pdf es a doc a sok. Tok jo ahogy logolja a torlest amit a segitsegeddel belottem, de igazabol tiltani akarjak felhasznalonkent...

(#2988) Plero


Plero
tag

Vége a suli időszaknak.
Hogyan tudom letakaritani a tanulók által használt gépeket.
A dokumentum and settings könyvtár tele van a bejelentkezett tanulok fájljaival.
Van erre valami program ami kitakarítja a könyvtárakat?
A serveren win2008R2 van, a többi gépen XP SP3 kb. 140db és van 20db Win7-es gép is.
A szerveren valami takarítás szükséges ilyenkor?
Ötletek? :)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#2989) FLx válasza bugizozi (#2986) üzenetére


FLx
addikt

Fájlszerver más téma, mint egy policy, hogy a saját gépeden mit nyomkodhatsz. Ott ez persze alap.

(#2990) Macibook válasza FLx (#2989) üzenetére


Macibook
tag

Megneztem gpo-bol az ntfs jogokat. Ott nem lattam olyat hogy a torlest tiltsam. Az a baj, hogy ha a modify engedelyezve van akkor torolni is tudnak...

(#2991) kraftxld válasza Macibook (#2990) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A deny erősebb mint az allow, tehát ha XY kap egy törlés tiltást azt nem írja felül a modify jog.
De napi munka szinten nagyon szopás tud ez lenni, én tolnék még némi háttértárat a megoszott mappa alá és mondjuk bekapcsolnék óránkénti shadow copy-t, bőven tárhellyel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2992) Macibook válasza kraftxld (#2991) üzenetére


Macibook
tag

A shadow copy az mukodik redundansan vagy inklementarisan is vagy ha toroltek a konyvtarbol torlodik a shadow copybol is?

(#2993) kraftxld válasza Macibook (#2992) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak a változásokat tárolja el, tehát ha legyalulják a file-t, még ott marad a shadow copy-ban. Ugyanígy ha felülírják, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2994) santa7780m válasza Macibook (#2975) üzenetére


santa7780m
csendes tag

De itt nem megosztott nyomtatókról beszélek, hanem közvetlenül tcp/ip porttal.

(#2995) santa7780m válasza FLx (#2977) üzenetére


santa7780m
csendes tag

Ha arra vagy kíváncsi hogy listázza e a címtárba akkor a válaszom nem, mert én nem megosztott nyomtatókról beszélek, hanem a szerverre közvetlenül tcp/ip porton telepített nyomtatókról.
Ezeket a nyomtatókat szeretném jogosultság szerint megjeleníttetni. Tehát fel van telepítve 10 nyomtató, ezek be vannak állítva jogosultsági alapon, és ahogy a felhasználó bejelentkezik mind a 10 nyomtatót látja függetlenül attól, hogy nagy részéhez nincs jogosultsága,... és valóban nem is használhatja őket, de zavaró hogy mind megjelenik.

(#2996) santa7780m válasza kraftxld (#2993) üzenetére


santa7780m
csendes tag

Csatlakozom, és véleményem szerint is mentés, archiválás, árnyékmásolat kialakításával kell megelőzni a véletlen törlést.Ami a felhasználó saját mappája az a saját felelőssége is kell hogy legyen, a cég kockázatát alapvetően azzal lehet csökkenteni ha az adott felhasználó saját mapparendszerében lévő állományt harmadik fél részére ne tudja átadni, tehát tiltani a külső perifériákat, a saját állománya felett neki és a rendszergazdáknak kell alapvetően rendelkezni teljes jogon, természetesen lehet finomítani, de amihez szabályozottan hozzáférek az az én felelősségem kell hogy legyen.

(#2997) Macibook válasza santa7780m (#2996) üzenetére


Macibook
tag

Tiltani tiltva van az adathordozo, csak a tulaj attol fel, hogy ha vmelyik dolgozoja felmond vagy kirugjak torli az olyan fileokat amikkel dolgozott es esetleg kesobb szukseg lesz ra. Plusz van eleg sok olyan megosztott mappa amikhez mindenki hozzafer mert dolgoznak abbol is.

(#2998) santa7780m válasza Macibook (#2997) üzenetére


santa7780m
csendes tag

Ha egy kidolgozott szabályozási, eljárási rendszer- ami nem csak az informatikára terjed ki - használata mellett is ilyen félelmek vannak, akkor azzal a jelenséggel már nem lehet mit kezdeni.

(#2999) santa7780m


santa7780m
csendes tag

Távoli asztal fellépés esetén GPO beállítás miatt ("A megadott meghajtók elrejtése a Sajátgépen") a c: meghajtónak nem kellene látszódnia a számítógép ikon megnyitásakor. Ez a beállítás érdekes módon vastag kliens gépen érvényesül. Próbáltam a klasszikus regisztrációs adatbázis segítségével is szabályozni (policy/explorer) de erre sem reagál. Van valakinek valami ötlete, hogy miért nem működik, vagy valami megoldása ?
köszönöm

(#3000) Macibook


Macibook
tag

Sziasztok,

Lenne egy ujabb kerdesem hatha nektek van otletetek. Van egy sbs2008 server. Tokeletesen mukodik egy rv110w routerrel. De egyszercsak nem enged be vpnrol csatlakozasokat. Semmilyen error nem latszik a logokban sem egyszeruen mintha megfagyna. Valami otlet, hogy ez miert lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.