Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Egy érdekes jelenségbe ütköztünk ami foylton problémákat generál.

Adott egy cég sok sok kirendeltséggel az országba, ezek össze vannak kötve egymással,
A központban van egy közpotni DC szerver és minden kirendeltség is rendelkezik egy ilyen ezsközzel.
Amikor belép a felhasználó akkor meg kellene kapnia a házirendet a saját DC-től ha az nem megy akkor egy a központban lévőtől.

Nem igen akartak lefutni a policy-k azaz össze vissza, mikor kiderült gpresult /r , hogy mindig random szerűen más- más DC szolgálja ki a kérését, és sohasem a helyi, ezért más jön le.
Azér is fura, mivel minden DC-n ugyan annak kellene lennie a replikáció végett, hihetetlen van amikor mást kap a COMPUTER, és mást a USER policy azaz más DC futtatja le a rá vonatkozó házirendet.
Máskor be sem lép gondolom szintúgy e végett.

Ötletetek van?
Köszi előre is.

(#2352) kraftxld válasza ticzi01 (#2351) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendesen be kell állítani az AD sites and services-t, subnetekkel, site linkekkel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2353) FLx válasza kraftxld (#2352) üzenetére


FLx
addikt

És ha ennyire összevissza minden, akkor ellenőrizné kéne a globális replikációt mindenhol. Minimum a dcdiag -e, de aztán én megnézném a GPO verziókat a SYSVOL megosztásokban.

(#2354) ticzi01 válasza kraftxld (#2352) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Köszi ez megoldotta a problémát a központban beírták a kérdéses Vlanok-hoz tartozó IP címeket a Sitéhez és most már megkapja a saját IP címét.

Most viszont felmerült még egy probléma jelen esetben az egyszerűség végett a nyomtatókkal.

Külön van dc és külön van file-print server.

A print serveren felvettem a portokat, a nyomtató drivert és a nyomtatókat is.
A DC-n készítettem egy policy-t, hogy szórja ki amire úgy hivatkozok, hogy \\fileserverneve\megosztott_printerneve
Így fel is csatolja szépen és működik is.
A DC-n a DNS-be beírtuk alias-ként a fileserverneve--->PRINT ping PRINT ok szépen jön a válasz.

De amint a policyba átjavítom \\PRINT\megosztott_printerneve nem csatolja fel....

Ki is próbáltam a serveren hozzáadni egy nyomtatót, amíg alias-sal hivatkozok rá addig nem hajlandó megtalálni megosztott hálózati nyomtatóként, amint viszont a gép nevére cserélem a PRINT-et simán menne.

Ötlet?

(#2355) kraftxld válasza ticzi01 (#2354) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez az aliasozás nem jó ötlet, simán a nyomtatószerver teljes FQDN nevét rakjátok a policy-be és kész.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2356) ticzi01 válasza kraftxld (#2355) üzenetére


ticzi01
aktív tag

de az nem tudjuk megtenni, mivel év végén újra kell telepítenünk a print servert teljesen, ergó a gép neve is más lesz, másnak kell lennie! És van 110 nyomtatónk ergó lesz 110 policy amiben nem szeretném átírni a nevet.
De kipróbáltam tegnap és ip cím alapján működik rendesen, mivel az új server ip címe is ugyan ez lesz.
De akkor sem értem mi a fene a probléma amikor brírom az \\FQDN\shared_printer megtalálja minden ok boldogság van, \\Print_server_IP_cime\\shared_printer szintúgy működik, de amikor \\printsrv\shared_printer akkor nem találja és simán lehet pingerlni "ping printsrv" és eléggé nagy törést okozott bennem, hogy nem értem mi a fene a baja, mikor van ahol megy és jónak is kellene lennie.

No meg még azt sem értem ,hogy policy ből miért nem tudok kitenni megosztott printert amikor a Computerhez rendelem hozzá az istennek nem akarja megcsinálni a piszok....

(#2357) FLx válasza ticzi01 (#2356) üzenetére


FLx
addikt

Nem jó irány ez a CNAME, de tessék:

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/winserverprint/thread/00eeb192-d03a-4d1b-9066-427fc678ae97/

(#2358) Jeti1


Jeti1
tag

Hátha itt van olyan ember, aki sok brand szerverrel dolgozott már és vannak tapasztalatai. Ha igen, akkor örülnék ha benézne a brand szerverek topicba.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#2359) CsodaPOK válasza ticzi01 (#2356) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

No meg még azt sem értem ,hogy policy ből miért nem tudok kitenni megosztott printert amikor a Computerhez rendelem hozzá az istennek nem akarja megcsinálni a piszok....

Mert a printer by design felhasználóhoz kötődik, nem számítógéphez.

(#2360) DopeBob


DopeBob
addikt

Hi,

adott egy 2 node-os Hyper-V R2 Cluster, új HP szerverek, az OS Win2k8R2. A szerverek SAS kapcsolattal kapcsolódnak a storage-hoz, mindkét szervben két SAS kártya van.

Tegnap éjjel mentés közben (Jó kis backup exec) jött pár durva hibaüzenet:

LSI_SAS ei 11: The driver detected a controller error on \Device\RaidPort1.
mpio 23: All paths have failed. \Device\MPIODisk1 will be removed.
mpio 16: A fail-over on \Device\MPIODisk1 occurred.

Ezután az egyik CSV Redirected Access módban üzemelt tovább, a node újraindításáig.

Amit nem értek, miért indul újra az összes VM? Mind a két hoston futó VM-ek újraindultak... nem is igazán értem.

Valaki futott már bele hasonlóba? Mi a fene lehet?

MZ/X

(#2361) FLx válasza DopeBob (#2360) üzenetére


FLx
addikt

Ha meghal a storage akkor mit vársz? Úgy is mondhatnám, hogy "azellennemvéd".

(#2362) DopeBob válasza FLx (#2361) üzenetére


DopeBob
addikt

Semmi baja a storage-nak. Az egyik szerver és a storage között szünt meg a kapcsolat. A hibaüzenetek az egyik node event logjában voltak. A szerverek közötti hálózat működött, és a másik szerver látta a storage-t. Azt nem értem, hogy miért indult újra az összes VM, függetlenül attól, hogy melyik szerveren futott...

(illetve hogy hogy a fenébe tudta ezt produkálni a backup exec... )

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#2363) FLx válasza DopeBob (#2362) üzenetére


FLx
addikt

BackupExec-en nem lepődök meg, 5 éve kidobtuk már mindenhol. :) Amúgy ha az aktív node elveszti a lemezeket, akkor is természetes a restart, ahogy akkor is ha az egyik node meghal. Így működik ez.

Ha meg mindkettőn újraindult minden, akkor ott tuti a másik sem látta egy pillanatra a lemezeket, vagy aközben halt meg az aktív node, hogy redirected mode-ban volt.

[ Szerkesztve ]

(#2364) DopeBob válasza FLx (#2363) üzenetére


DopeBob
addikt

Igaz, most túrom át az event logot:

Cluster Shared Volume 'Volume1' ('VMSTORAGE') is no longer available on this node because of 'STATUS_CONNECTION_DISCONNECTED(c000020c)'. All I/O will temporarily be queued until a path to the volume is reestablished.

Qurum disk, network elérhető maradt...

Mindkét node-on megvan ez az üzenet :(

De mi a fenétől lehet ez? A szerverek és a storage is kb 2 hónapos, egy integrátor cégtől vettük kompletten beüzemelve, minden driver, firmware up-to-date.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#2365) FLx válasza DopeBob (#2364) üzenetére


FLx
addikt

Mi is vettünk már szemetet profi integrátor-tól. :D Egyébként milyen storage? Ott is tuti lesz valami a logban, azt kéne előtúrni.

(#2366) DopeBob válasza FLx (#2365) üzenetére


DopeBob
addikt

HP P2000 G3 MSA, 2 db SAS vezérlővel.

Nincs semmi hibaüzenet a logjában. Illetve nem az egyetlen CSV, a többi nem szakadt meg, illetve a qorum disk sem jelzett hibát.

MZ/X

(#2367) FLx válasza DopeBob (#2366) üzenetére


FLx
addikt

A fentiek alapján akkor van konfigolva MPIO is a Windows-ban?

(#2368) DopeBob válasza FLx (#2367) üzenetére


DopeBob
addikt

Igen persze. A céggel közösen alakítottuk ki a konfigot, hogy árban se legyen túl sok (ezért nem iscsi) de azért üzembiztosan működjön. Erre jönnek ezek a nyomorult hibák...

Az időpont egybeesés miatt gyanakodom a backup exec-re. De ott is minden up-to-date. Egyenlőre sajnos nem tudok mit kezdeni vele, ez zavar a legjobban :(

MZ/X

(#2369) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok.

A problémánk a következő:

Windows 2008 nyomtatóserver

GPO-val szeretnénk lokális nyomtatókat telepíteni. A nyomtató driver fent van a serveren és hálózatosként simán tudjuk deploy-olni. Viszont egy-két helyen nincs elég UTP, így LPT-vel szeretnénk.

És nem történik. A policy lefut, hibát nem jelez, de nem jelenik meg a lokális nyomató "újként". Megjelenik egy új nyomtató, "karbantartás szükséges" felirattal (ez GPO nélkül is megtörténik), viszont ehhez nem telepíti fel a drivert.

Próbáltuk user policy-ként is és computer policy-ként is, create-tel és update-tel is, de nincs boldogság.

(#2370) prax_l


prax_l
csendes tag

Kedves Fórumozók!

A következő problémával fordulok hozzátok:

A cégben ahol dolgozom, jelenleg 5db számítógép van hálózatba kötve. A netet egy D-Link DI-524 típusú router osztja szét a gépek közöt. Ezt a felállást még én csináltam meg az otthoni mezei hálózatom mintájára évekkel ezelőtt. Ez az egyszerű kivitelezési módszer itt is tökéletesen bevált és jól is működik.

Most viszont beütött a krach. A külföldi anyacég az elavult gépparkunk és valami új hipermodern raktárkészlet program bevezetésének apropójából úgy döntött, hogy kapunk tőlük 3db új gépet. Ezeket a gépeket az új raktárkészlet/számlázó progival előtelepítve elküldik nekünk, és ezután az összes dolgot nyomon tudják majd követni, ami az itteni leányvállalaton belül történik. Mivel ez a jövőben mindannyiunk munkáját jelentős mértékben meg fogja könnyíteni, és még a régi többszörösen elavult gépeinkből is néhányat le tudunk cserélni így nagy volt a boldogság. Egészen addig, míg a gépek meg nem érkeztek, és el nem kezdtem kipróbálni őket egyesével. Először csak úgy óvatosan monitor, billentyűzet és egér kombinációval, hogy lássam mi a szitu. A három gép közül kettő darab Lenovo ThinkCentre Edge 72 típusú. Beindításukat követően örömmel láttam, hogy már Win7 Pro van rajtuk, és néhány programmal, tényleg elő vannak telepítve. Az utolsó gép ami miatt fennakadtam egy IBM System X 3100 M4 konfig. A fennakadás oka pedig a Windows Server 2008 R2.

Halvány gőzöm sincs, hogy miért kellet nekik az IBM gépre Windows Servert telepíteni. Miért nem lett volna jó arra is a sima WIN7? Ami még feltűnt, hogy az IBM gépben 2db hálókártya ékeskedik. Akkor ez jelentheti azt, hogy ezt a gépet úgy kellene telepíteni, hogy a DSL modem erre a gépre csatlakozik és úgy egy switchre amibe jönnek a kliensgépek? Lehet, hogy ha a csak simán a meglévő hálózatba csatlakoztatom őket, akkor nem fog működni a raktár progi, vagy szerintetek mindegy hogy van hálózatba kötve?

Egyelőre nem kötöttem össze semmit semmivel, mert amikor ezt megláttam, úgy voltam vele, hogy ezt inkább megkérdezem előtte.

(#2371) FLx válasza prax_l (#2370) üzenetére


FLx
addikt

Ebben mi nem nagyon tudunk segíteni, nyjlván nem viccből küldtek Server OS-sel gépet. Gondolom az lenne a szerver a progihoz, azt meg nem kliensre szokta rakni az ember.

(#2372) prax_l


prax_l
csendes tag

Értem, azért köszi a választ. Sajnos az a baj, hogy kb most látok először Windows Server-t, szóval fogalmam sincs... Ezért elkéne némi segítség legalább abban, hogy milyen topológiát használjak az összekötéshez. Kezdetnek nem lenne rossz.
Van valami ötlet, hogy melyik topikban lenne érdemes kérdezgetni az embereket ilyesmivel kapcsoltban? Mert akkor áthelyezném magam oda.. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2373) FLx válasza prax_l (#2372) üzenetére


FLx
addikt

Tudni kellene van-e valamilyen speciális beállítás azon a szerveren. Ha semmi, csak telepítve van rá a szoftver, akkor simán bekötöd a LAN-ba és kész.

(#2374) prax_l válasza FLx (#2373) üzenetére


prax_l
csendes tag

Három profil van az szervergépen beállítva, mindegyik jelszóval védett. Az okosok jelszót elfelejtettek küldeni, szóval jelen pillanatban én is arra várok, hogy be tudjak lépni. Elvileg még ma megkapom, akkor mindenképp szólok a fejleményekről. Köszi segítő szándékot! :)

(#2375) bugizozi válasza prax_l (#2370) üzenetére


bugizozi
őstag

Szvsz jó esetben azon a gépen fut a szoftverek szerver verziója, ott van az összes adat, a kliensek pedig oda csatlakoznak. Ha ez így van, neked csak annyi a feladatod, hogy rádugod őket a hálózatra, lássák egymást a gépek, és akkor a progiknak műxenie kell :K Ha pedig nem, akkor kérdezd az anyacéget :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2376) Fex válasza prax_l (#2374) üzenetére


Fex
tag

Hali!

Azért kérdezz már rá esetleg a topológiára, "ne adj isten" egy rendszerterv, vagy valami infó a kialakításról?
Gondolom azért nem neked kell kitalálni mindent!

A szerverekben már általában két hálókártya van, elvileg az még nem jelent semmit, simán lehet, hogy egy kerül majd használatba.

Üdv,

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#2377) GD válasza prax_l (#2374) üzenetére


GD
őstag

akkor jön a meglepi, ha a szerveren is van egy dhcp szerver meg a routeren is.. esetleg még ugyan az a network is.. vagy routing, dns, vagy vpn.. vagy akármi.. esetleg ha statikus a szerver címe, de a router által adott hálózat más, akkor a szerver nem fog látszani.. szép ajándék :-)

(#2378) prax_l válasza GD (#2377) üzenetére


prax_l
csendes tag

Srácok, egyelőre stagnál a dolog, mert belépés még mindig nuku a szerver géphez. A topológiára rá fogok kérdezni mindenképp, bár titkon abban reménykedem, hogy tényleg csak hozzá kell csapni a már meglévő hálózathoz, és finító. Amint lesz valami fejlemény, írok! ;)

(#2379) ticzi01 válasza ticzi01 (#2369) üzenetére


ticzi01
aktív tag

erre senki semmit nem tud?

(#2380) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémára kellene megoldás. Win 2008 R2 GPO-val szeretném win7-es gépekre kidobatni, hogy induljon el egy windows szolgáltatás. Mégpedig ami helyileg a Vezérkőpult->Programok->Windows Szolgáltatások ki és bekapcsolása alatt található Nyomtató és dokumentumszolgáltatások->LDP nyomtatásszolgáltatás bekapcsolás.

Nagy könnyebség lenne.

Köszi előre is!

(#2381) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Elég lenne ha az adott gépen parancssorból cmd-ből eltudnánk indítani a szolgáltatást, azaz annak a telepítését, de eddig csak kattintós móka megy sajna...

(#2382) Jeti1 válasza ticzi01 (#2380) üzenetére


Jeti1
tag

Az svchost.exe által elindított szervízeknél nézz körül, illetve annak paraméterezhetőségét nézd meg szerintem. Érdemes lehet erre ránézned: [link]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#2383) fap333


fap333
aktív tag

Helló!

A cégünknél most akarunk bevezetni egy vállalatirányítási rendszert, és kéne hozzá egy szerver.
A windows server 2008 és a 2012 között kb érzem a különbséget, de a windows small business server 2011-et abszolut nem tudom hova tenni.

Ha esetleg valaki tudna egy jó összehasonlítást, azt nagyon megköszönném!

Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#2384) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!
Csinált valaki mdt2010 upgradet mdt2012 re? Uninstalálni kell elöte a 2010 et? Persze meg hagyva deployment sharet, vagy indíthatom eleve mdt 2012 msi telepítőt és az elvégez mindent?
Az már villágos, hogy utána upgradelni kel az mmc be a deployment sharet és a boot imaget újra építeni.
Köszönöm Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2385) FLx válasza Drag77 (#2384) üzenetére


FLx
addikt

Uninstall, reinstall.

http://www.em-soft.si/blog/elvis/post/2012/06/03/Upgrade-from-MDT-2010-to-MDT-2012.aspx

(#2386) kraftxld válasza fap333 (#2383) üzenetére


kraftxld
nagyúr

sbs 2011 = win 2008 r2 + exchange 2010 + sharepoint
75 felhasználóig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2387) Drag77 válasza FLx (#2385) üzenetére


Drag77
senior tag

Köszönöm.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2388) fap333 válasza kraftxld (#2386) üzenetére


fap333
aktív tag

Köszönöm! :R

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#2389) Jeti1 válasza kraftxld (#2386) üzenetére


Jeti1
tag

Utólag ki lehet belőle valahogy irtani az exchange-t és a sharepoint-ot?

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#2390) kraftxld válasza Jeti1 (#2389) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Minek irtanád ki? Épp az a lényeg benne...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2391) Jeti1 válasza kraftxld (#2390) üzenetére


Jeti1
tag

Mert az OS OEM verziója jó áron van, a plusz funkciókra pedig nincs szükségem, magyarán számomra feleslegesek..

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#2392) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali az lenne a kérdésem hogy hogy lehet file rendszert váltani adatvesztés nélkül? Ja és ha a server indításánál csak a parancssor jön be nincs grafikus felület akkor mi lehet a gond?

(#2393) kraftxld válasza metaldog (#2392) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen file rendszerről milyenre?
Nincs ott semmi gond, sőt, épp az a jó, hogy server core van telepítve :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2394) metaldog válasza kraftxld (#2393) üzenetére


metaldog
aktív tag

Szia
FAT32-ről NTFS file rendszerbe gondoltam.

(#2395) kraftxld válasza metaldog (#2394) üzenetére


kraftxld
nagyúr

convert q: /fs: NTFS
A q: ertelemszeruen cserelendo a nalad levo betujelre es az NTFS elott nincs szokoz

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2396) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
kezdem tanulgatni a 2008 servert, és lenne is 1 kérdésem..
mikor az active directory domain services feltelepítettem és futtatni akarom a tcp/ip kapcsolatra panaszkodik, és nem enged tovább, fel kell hozzá rakni a dhcp-t is a roles-ban vagy csak az a baja,hogy már beállítottam neki az ip címét kézzel?
:F :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2397) FLx válasza klambi (#2396) üzenetére


FLx
addikt

Az a baja, hogy nem statikus a hálókártyák IP címe, tehát pont nem kell a DHCP-t felrakni. Amúgy tovább lehet lépni rajta, főleg ha csak az IPv6 miatt sír.

(#2398) klambi válasza FLx (#2397) üzenetére


klambi
addikt

ipv6-ot kiszedtem a beállításoknál,de statikus címet meg beállítottam neki...
ja most látom, (WMware-ben csinálom) valamiért nincs kapcsolat rajta, hostonly a kapcsolat. Mit kell csinálnom vele, hogy legyen csatlakozás?

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2399) FLx válasza klambi (#2398) üzenetére


FLx
addikt

Akkor ott más baj van, tudni kéne, hogy pontosan mit ír ki és stb.

ps.: Attól függ mi a cél, vagy berakod egy privát hálózatba, vagy bridged network és akkor kilát a publikus hálóra is.

[ Szerkesztve ]

(#2400) klambi válasza FLx (#2399) üzenetére


klambi
addikt

the tcp/ip networking protocols must be properly configured.
complete the configurations before you proceed

annyi a cél, hogy van ez a szerver és 1 másik wmware-ben lesz 1 win7 és komunikáljanak, ez lenne a lényeg

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.