Hirdetés
- Asszociációs játék. :)
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Rap, Hip-hop 90'
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Mi történik egy netes csalás után?
- Klímaváltozás, természetszennyezés
- Mára elég volt az LSD-ből
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz #86564352 #77368 üzenetére
A marketingnév csak egy dolog és nem kell neki a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Eddig sem ezeken ment a téma és ha jól tudom azzal sem volt gond, hogy melyik verzió melyik. A Spring Creators Update elnevezés pedig elvileg reális, legalábbis eddig erről volt szó. De biztos meglátták az MS-nél, hogy neked kifogásolnivalód van és inkább átnevezik, azért (is) késik az RS4...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz #86564352 #77377 üzenetére
Pont, hogy te rugózol rajta totál feleslegesen... Nem mintha ez lenne egy ilyen verziónál a legfontosabb és attól, hogy idelinkelsz pár ilyen bulváros cikket, még nem is lesz az. Az meg a másik, hogy ennyi erővel mondhatom azt én is, hogy neked meg jóformán semmi sem tetszik, amit a Microsoft csinál jelen esetben a Windows 10-nél. Csak akkor ugye jön a kérdés, hogy ha ennyire nem, akkor mégis minek használod, mért nem valamelyik másik rendszert? Bár lenne egy olyan tippem, hogy azok sem felelnének meg a nagy, sajátos elvárásaidnak...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Statikus #77375 üzenetére
Mármint, ha tényleg az SSD-vel van probléma, akkor nem meglepő, hogy nem indul a rendszer és a szokásos helyreállítási opciók sem működnek. Vagyis ez nem a Windows hibája, hanem hardverhiba. Ha lenne / van komplett mentés (lemezképfájl) a rendszerről, akkor az eredeti hardvernél csak a háttértárat (SSD) kellene kicserélni és utána lehetne tovább használni. De, ha melós gép és vannak bizonyos megkötések, hát akkor majd az illetékes intézkedik. Ha ez több napot igényel, akkor ez van.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Statikus #77380 üzenetére
A beépített eszköznél az automatikus mentés elvileg beállítható, de a lemezképet már manuálisan kell létrehozni. Automatikusan esetleg külső programok tudnák megoldani, ha pl. a Sysprep sem tud ilyet. A 130 GB nem tudom honnan jött, de pl. a Macrium Reflect (is) alapból tömöríti a lemezképet és értelemszerűen kisebb méretű lesz, mint amennyit ténylegesen lefoglal a rendszer a partíción.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz #86564352 #77392 üzenetére
Továbbra is te pörögsz egy ilyen kb. jelentéktelen dolgon és próbálod erővel megmagyarázni, hogy mekkora gond ám, holott nem az. A 77391-es hsz-ben is erre utalt a másik fórumtag, de csak nem sikerült megérteni... A korábban linkelt cikkeket meg inkább hagyjuk, mert pl. ez is elég fura, látszik, hogy nagyon ráértek...
Az pedig pont nagyon is betalált, hogy ha folyamatosan csak a kritizálás megy és ennyire nem jó semmi, akkor ugye minek is használja az ilyen user a Windows 10-et. Ezen pedig az utólagos magyarázkodás nem változtat, pláne hogy ismerjük az előzményeket is, amelyek pl. ebbe, vagy más topikokba lettek produkálva...
Ja, és kb. itt kellene zárni ezt az offolást, mert ez egy szakmai topik és inkább az az irányú kérdések megválaszolásban kellene villogni, nem az ilyen nem túl fontos témákat túlragozni. Ha ennyire az kell, akkor lehet írni blogbejegyzést, meg ott van az Windows felhasználók OFF topikja...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Norbi887 #77405 üzenetére
Ha tudod, akkor mért itt kérdezed, pláne hogy a másik topikban már megtörtént? Egyébként ott kaptál választ, ráadásul előbb, mint itt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ignisz #77416 üzenetére
Az automatikus lejátszás be van kapcsolva, megfelelően van beállítva?
Egyébként meg a gyári, műsoros DVD-ket, illetve a
.VOB
kiterjesztésű fájlokat a Windows 10 beépített lejátszója nem (feltétlen) támogatja. Az MKV-t igen, de az előbbi lejátszásához rendszerint külső program kell.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ignisz #77420 üzenetére
Az, hogy be van kapcsolva, az egy dolog. De nem hiába volt linkelve az a leírás, mert ilyenkor be kellene állítani a gépházban / vezérlőpultban, hogy milyen programmal történjen az automatikus lejátszás. Illetve, ha kell, akkor az adott formátumom lejátszásához alapértelmezetté tenni a kívánt programot. Az pedig nem meglepő az előző válasz alapján, ha a WMP nem játssza le a VIDEO_TS mappa tartalmát. De az MPC-HC/BE, VLC, PotPlayer stb. programokkal már működnie kellene. Ja, és nem kell hozzá fizetős program demója, mert nálam érdekes módon működik Windows 10 alatt az előbbi ingyenes programokkal is... Sőt, ha beállítom, akkor elindul automatikusan a lejátszás.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz ignisz #77426 üzenetére
Jó, de attól még simán be lehet állítani másik programot pl. a gépházban. Valamint a fájlon jobblikk és társítás, illetve másik alkalmazás választása módszer megvan? Ha nem jelenik meg az automatikus lejátszásnál választható opcióként a külső program, akkor be kell állítani alapértelmezettként. Majd utána az automatikus lejátszásnál azt, hogy azzal történjen a DVD-film lejátszása.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Statikus #77432 üzenetére
Mivel NTFS fájlrendszer van rajta, ezért a hozzáférési jogokat kell átállítani az adott mappánál, vagy akár a teljes meghajtón. Ez megoldható grafikus felületen és parancssorban egyaránt. Alternatív megoldás pedig pl. egy pendrive-ról indított Live Linux, vagy egy WinPE-alapú rendszer.
(#77433) vlevi:
Általában igen, de nem minden esetben. Legutóbb egy NTFS fájlrendszerű kötetnél egy törlési műveletet nálam a WinPE simán megcsinált, ellenben a Linux hibaüzenetet dobott rá.(#77435) tordaitibi:
Ott a pont, mert ha be volt kapcsolva a fast startup, akkor az valóban gondot okozhat a Linuxnak a hozzáférésnél. De read-only módban képes akkor is felcsatolni a partíciót, amihez vannak különféle leírások (példa), sőt még egy logout blogbejegyzés (videó) is készült ennek szemléltetéséhez.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Statikus #77436 üzenetére
Először a hozzáférési jogok átállítását érdemes megpróbálni Windows alól. Normál esetben annak is működnie kell. Ha esetleg nem megy, akkor jöhetnek az alternatív módszerek. Spéci WinPE rendszerekre egy korábbi hozzászólás végén említve voltak példák, Live Linuxból pedig inkább a Mint (Cinnamon) javasolt. Az egy Windowshoz szokott usernek sokkal jobban kézre áll, mint az egzotikus Ubuntu. Nem is értem miért mindig az utóbbit emlegetik, holott az csak egy a sok közül. A Windows 10-re épülő WinPE képfájlok pendrive-ra történő kiírása egyébként ugyanaz, mint a normál Windows 10 ISO-fájloké (bővebben). A Linuxokat pedig elsődlegesen ún. DD képfájl módban javasolt kiírni (bővebben).
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ferenc. #77447 üzenetére
Amit az MCT letölt lemezképfájlt, abban az aktuális 1709-es verziónál is több kiadás közül lehet választani. A screenshoton pont nem látszik, de alul a Pro és Pro N kiadások vannak. A telepítésnél normál esetben pedig ki lehet választani az előbbi screenhot mintájára, hogy melyiket akarjuk telepíteni. De, ha a Home kiadással előtelepített laptopról van szó és az UEFI BIOS tartalmazza a termékkulcsot, akkor az lehet az alapértelmezett a telepítésnél. Viszont, ha tényleg nincsen rajta semmilyen OS, max. egy FreeDOS, illetve korábban nem volt upgrade Home kiadásra más Windowsról és ezáltal digitális licenc, akkor pláne fel kellett volna ajánlania a telepítőnek a választási lehetőséget.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Kékes525 #77472 üzenetére
Minden ilyen programnak megvan a saját formátuma és nem igazán jellemző, hogy kezelnék a konkurens szoftverek mentését. Ha a Windows 10 beépített eszközével lett elkészítve a lemezkép, akkor annak a helyreállításához jó a Windows telepítője és a helyreállítási meghajtó. Általános használatra a külső programok közül pedig megteszi a Macrium Reflect Free változata is. A Home és a többi verzió ugyan tud néhány extrát, de megvenni nyilván akkor érdemes a fizetős változatot, ha ezeket ki is használjuk.
Összehasonlítva pl. az AOMEI, EaseUS, Macrium szoftverek ingyenes változatait, az előbbieknél plusz funkció a fájlszintű és a növekményes / különbségi mentés. De ugyanakkor pl. az AOMEI ingyenes változata közvetlenül nem engedi a rendszer klónozását, ellenben a Macrium igen. Illetve az utóbbi szoftver egy korábbi tesztben is már kitűnt a mezőnyből. A ingyenes verziókat pedig nyilván nem érdemes egyiknél sem egy kalap alá venni a fizetős változatokkal.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Kékes525 #77475 üzenetére
Ha csak a növekményes mentés miatt kell, akkor az akár a konkurens szoftverek ingyenes változatával is megoldható. De, ha mindenképpen fizetős változatot vennél, akkor a Macrium jó választás. Illetve ami még komoly program ilyen célra, az a másik válaszban is említett Acronis True Image. Abból a WD merevlemezeihez egy speciális kiadás is elérhető.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Norbi887 #77548 üzenetére
Ez "csak" a Windows Defender antivírus platform frissítése. Ha elsőre nem sikerül, akkor meg lehet próbálni a gépházban a beépített Windows Update hibaelhárító futtatását, vagy egy restart után újrapróbálni stb. Ha időközben megoldódott, akkor nyilván nem téma. Amúgy az engine verziójának frissítése volt a legutóbbi eset kapcsán a lényeg.
Nálam egyébként több gépre is felment hiba nélkül és frissült az ügyfélprogram verziója. Ahol gond volt vele, az egy külső programmal kreált Windows To Go telepítés. De annál mondjuk a Windows Defender biztonsági központ folyamatosan ugat egy hibás eszközillesztő miatt és lehet azért nem engedi. Ezt leszámítva egyéb gond nincsen és a motor frissült az új verzióra, valamint a többi frissítés is simán felment.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz RedHarlow #77575 üzenetére
Attól függ mit akarsz csinálni. Ha egy sima resetet telepítési adathordozó nélkül, akkor ott van a gépházban a gép alaphelyzetbe állítása opció. Illetve az előtelepített laptopoknál általában szokott lenni gyári revocery partíció és a visszaállításhoz külön nyomógomb és gyári szoftver.
Ha a teljes és tiszta újratelepítés a cél, akkor ahhoz már kelleni fog egy telepítési adathordozó. De gondolom egy szabad pendrive csak akad ilyen célra és a lemezképfájl letöltése és kiírása sem okozhat különösebb problémát. Ehhez az topik összefoglalójában, de pl. ebben a hozzászólásban is van segítség. Az újratelepítésnél amúgy termékkulcsot sem muszáj majd megadni, mert automatikusan beaktiválódik a rendszer. Az előtelepített gépeknél amúgy is az UEFI-ből olvassa ki a termékkulcsot. Illetve anélkül is menne, mert ha 1x telepítve lett azon a hardveren, akkor regisztrálásra került a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows 10-kiadás.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz RedHarlow #77579 üzenetére
Ha a licencnek megfelelő kiadással (pl. Home/Pro) történt az újratelepítés és megfelelő termékkulcs lett megadva / kiolvasta az UEFI-ből / hardverazonosító alapján regisztrálta, akkor normál esetben működnie kell az újraaktiválásnak. Ha törlöd a lemezen a gyári recovery partíciót, elvileg akkor is. Illetve akkor csak a gyári recovery opció szűnik meg. De mondjuk ennyi erővel akár le is lehetne menteni előtte a jelenlegi rendszert és a szükséges partíciókat egy lemezképfájlba pl. a Macrium Reflect és társai programokkal. Ha egy teljesen "tiszta" rendszert akarsz a gyártó által esetlegesen előtelepített programok nélkül, akkor a teljes újratelepítés a biztosabb megoldás. Ami elvileg nem jár garanciavesztéssel egy ilyen előtelepített gépnél, de erre akár rá is lehetne kérdezni a laptop topikjában.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Azt nem írtad mekkora és mennyire van tele a rendszerpartíció, illetve hány partíció van a lemezen, a ténylegesen lefoglalt tárhely mekkora stb. De szükség esetén a lemezkezelőben lehetne előtte csökkentetni pl. a kötet zsugorítása opcióval a rendszerpartíció méretét, ha nagyobb, mint ami az SSD-n elférne. Vagy akár a Macrium Reflect programban is van lehetőség a klónozás előtt a partíciók méretén változtatni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Tehát lényegében 1 db rendszerpartíció van rajta és a többi kisebb csak az UEFI-s telepítés során a rendszer számára fenntartott partíciók. Az utóbbiakat pedig nyilván szintén be kell jelölni a klónozásnál. Normál esetben csak 1 db helyreállítási partíció szokott lenni, szóval az az 504 MB-os kérdéses. De, ha build upgrade történt és nem egy korábbi tiszta telepítés maradéka, akkor már reálisabb.
A jelenleg lefoglalt 101 + 1,07 GB és az SSD-n rendelkezésre álló nettó 111,7 GB összehangolása kissé necces lesz. Ha sikerül is a kívánt méretre zsugorítani a C-t és klónozni a rendszert, akkor utána alig marad 10 GB szabad hely az SSD-n. Ami egyrészt a Windowsnak is kevés, másrészt az SSD-n az optimális működéshez célszerű általánosan a tárhely 10-15%-át szabadon hagyni (bővebben). Szóval, ha nemcsak a Windows és a programok vannak a jelenlegi rendszerpartíción, hanem az adatok is, akkor lehet jobb lenne azokat inkább máshova átpakolni. Majd utána zsugorítani a kötetet és megcsinálni a klónozást. Vagy lehetett volna inkább egy 240/256 GB-os SSD-t venni és máris nem kellene ennyire kicentizni mindent.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A Windows beépített lemezkezelője nem feltétlen engedi a kívánt méretre zsugorítani a kötetet, még akkor sem, ha van rajta elég szabad hely. Ellenben külső particionáló programok már inkább, viszont egy rendszerpartíciónál és ráadásul ennyire kicentizett formában még azoknál is macerás lehet. Erről egy korábbi hozzászólásban volt szó bővebben. Azt pedig már neked kell tudnod, hogy jelenleg mennyi tárolt adat van a C meghajtón és ezek közül mennyi helyezhető át máshova. De értelemszerűen minél több tárhely szabadítható fel, annál jobb.
Aztán itt a másik gond a klónozásnál a korábbi screenshot alapján az az 504 MB-os helyreállítási partíció lehet. Ugyanis hiába zsugorítod a C-t, attól még nem kerül közvetlenül mellé és lesz a kettő között egy nagy nem lefoglalt terület. Így pedig megint túlnő összességében az SSD tárolókapacitásán, ami miatt a Macrium is problémázhat. Ezért is kérdeztem az előző válaszban, hogy azt jelenleg aktívan használja-e a Windows, vagy csak egy korábbi telepítés maradéka. Az utóbbi a szerencsésebb eset, mert akkor elég csak a lemez elején lévő 3 db kisebb partíció + a rendszerpartíció átklónozása, ami mondhatni sima ügy. Az előbbi viszont szívás, mert akkor szükség lehet a másik helyreállítási partíció átmozgatásra, esetleg újbóli létrehozására, ami kissé macerás és kockázatos. Vagy megpróbálni anélkül átklónozni, aztán vagy / vagy. Mondjuk a fontosabb az EFI-rendszerpartíció (ESP), annak az átklónozása mindenképpen szükséges.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Kékes525 #77740 üzenetére
Én korábban próbálgattam azt a programot, de kissé akasztotta a rendszert, a böngészőben a weboldalak is jóval lassabban töltődtek be stb. Anélkül nem volt ilyen gond. Akkor most melyiknek is volt a hibája?
Visszaállítható Windows alól és a Windows-telepítő parancssorában is 1 db parancs begépelésével a korábbi F8-as boot menü. Illetve vannak egyéb lehetőségek is a speciális rendszerindítás és a csökkentett mód eléréséhez.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Kékes525 #77746 üzenetére
Vagy inkább a HPA készítőinek a hibája, hogy nem tudták a szoftvert megfelelően optimalizálni az adott Windows-verzióra... Volt már ilyen antivírus termékeknél is és lám egy programfrissítés, illetve a program új verziója megoldotta a problémát. Aztán ez ráadásul csak egy kiegészítő védelem és lehet akár a beépített / külső AV-val is kissé összeakad. A korábbi példa pedig nem igazán mérvadó, mivel a HPA egy régebbi változata futhatott, ráadásul másik hardverkörnyezetben. Ha ugyanazon a gépen, kb. ugyanolyan egyéb szoftverek mellett a program ugyanazon verziója nem produkálná a hibát W7 alatt, akkor lehetne inkább a 10-es re fogni. De még akkor is ott van az előbbi dolog, szóval még akkor sem feltétlen.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Az valószínűleg egy rendszer számára fenntartott partíció, pl. a helyreállítási partíció lesz. Normál esetben az ilyenek viszont nem jelennek meg a fájlkezelőben, mert eleve rejtettek és nincsen meghajtóbetűjelük. De néha előfordulhat, hogy ennek ellenére mégis. Viszont ilyenkor csak a meghajtóbetűjelet kell elvenni a kötettől (bővebben). Egyébként nyilván vannak a partíción fájlok, de azok eleve rejtettek és a Windows fájlkezelője nem jeleníti meg mindet, még a rejtett elemek bekapcsolásával sem. Viszont TC, UC stb. külső fájlkezelők már igen, de azoknál is be kell kapcsolni a rejtett elemek megjelenítését. Persze belepiszkálni, beletörölni nyilván nem tanácsos, max. csak lecsekkolni a tartalmát!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #78175 üzenetére
Tudom, eddig a hivatalos forrásból letölthető normál Windows10 ISO-fájloknál mindig így volt. Korábban pl. a 1709-nél a 64 bites angol nyelvű verzió 4,37 GB volt, míg a benne lévő
install.wim
3,82 GB. Vagyis ezeknél nem kell.swm
fájlokra darabolni és simán ráférnek egy FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra is.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Már tegnap, azaz 30-án elérhető volt kb. este 7-től. Az, hogy mennyi idő alatt végez a telepítéssel, az változó. Egyrészt itt van egy letöltési fázis, ami az internetkapcsolat sebességétől függ. Utána megcsinálja a gépházban az előzetes telepítést, ami szintén eltart egynéhány percig. Majd utána újraindítás és a telepítés második fázisa történik. Utóbbi szintén eltart egy ideig, pl. nálam talán negyed-fél óra lehetett legutóbb.
Ha éppen dolgozol a gépen, akkor a letöltésnél az internet sávszélességet lefoglalja. De elvileg a gépházban lehet ezt is szabályozni a kézbesítésoptimalizálásnál. A telepítés közben kissé pörgeti a CPU-t, de ez egy sima minőségi frissítésnél is megvan. Ha a gépházban végez, akkor feldobja a képernyő közepére az értesítést az újraindításról és alapértelmezetten 1 órával későbbi ütemezést állít be. De, ha benne vagy a munkában, akkor ezt lehet módosítani és akár 1 héttel (!) későbbi egyéni újraindítási időpontot megadni a gépházban. Annyi gondolom csak elég lesz.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #78208 üzenetére
Ja, és az meg a másik, hogy ha legalább Pro kiadást használsz, akkor a gépházban lehet 365 napig, azaz 1 évig halasztani a funkciófrissítéseket is. Tehát attól, hogy 30-án megjelent a 1803-as verzió, még nem feltétlen kötelező rá azonnal váltani.
-
King Unique
titán
Az (17134.1), ami már 30-án elérhető volt a TechBench weboldaláról és a Microsoft Windows and Office ISO Download Tool eszközzel egyaránt. Mindkettő a Microsoft szervereiről tölt, szóval ilyen szempontból hivatalosnak mondhatók.
Aztán ott van a Microsoft weboldala is, onnan értelemszerűen szintén letölthető az aktuális 1803-as lemezképfájl. Ha támogatott Windows alól van megnyitva a weboldal, akkor alapértelmezetten az MCT-t fogja felajánlani, de böngészős trükközéssel az ISO-fájl közvetlen letöltése is megoldható.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Just486 #78313 üzenetére
A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után. Vagyis a digitális licenc összekapcsolható a Microsoft-fiókkal és úgy elvileg megoldható pl. az alaplap cseréje után is.
(#78283) pendre54:
Érdekes a fájl elérési útvonala, mert ilyen normál esetben elvileg nincsen a C gyökerében... Az ESP külön partícióként van jelen UEFI-s telepítésnél, abban van benne abootres.dll
fájl. Az pedig egy dolog, hogy ha a build upgrade esetleg félresikerül, de egy tiszta telepítés után már működnie kellene rendesen. Mondjuk nálam az előbbinél sem volt gond több gépen próbálva.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Just486 #78320 üzenetére
Az egy dolog, hogy Microsoft-fiókkal jelentkeztél be, de itt az aktiválásnál össze is kell kapcsolni a digitális licenccel. Ha úgy sem működik a másik gépen, akkor passz. Amúgy korábban még arról volt szó, hogy a licenc az adott hardverhez kötődik és nem lehet átvinni másikra, mármint normál módon.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Just486 #78324 üzenetére
Ha esetleg nem menne, akkor még a telefonos aktiválást lehetne megpróbálni, amit a hivatalos fórumon is javasoltak.
(#78325) pendre54:
EFI-rendszerpartíciód (ESP) gondolom van, normál esetben azon vannak rajta azok a mappák és ez a fájl. Ha pedig durván megborul az UEFI-s rendszerindítás, akkor pl. ezzel a módszerrel (is) helyre lehet állítani. De, ha most működik minden, akkor nem szükséges ilyen szinten belepiszkálni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Erre céloztam egy korábbi válaszban... Mondjuk ez Windows 8.1 alatt van futtatva, de ott már jártam úgy én is, hogy nem indult el az MCT. De nem érdemes vele szórakozni, letölthető az ISO-fájl más módon is, amiről épp nemrég volt szó. Ahogyan a telepítési adathordozó elkészítéséhez sem létszükséglet, megoldható máshogyan is az ISO-fájl kiírása egy pendrive-ra.
(#78330) Zotya84:
Mire gondolsz, a Windows telepítőjével automatikus javítást csinálni? A sima fixboot, fixmbr pedig a legacy telepítésnél használatos. A cikkben részletezett módszer lehet kicsit körülményes, de az teljes helyreállítást csinál. Próbáltam már többször és volt, hogy az előbbiek nem, ellenben ez utóbbi simán működött. Amúgy meg spéci WinPE rendszer alól pláne nem macera, ott lehet csiholni netet is, "átcopyzni" a parancsokat stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Zotya84 #78339 üzenetére
A WinRE partíció eleve NTFS fájlrendszerű UEFI-s telepítésnél is, tehát nem FAT32-re kell formázni... Valamint az utóbbinál ott van még az ESP is, az a lényeg, annál kell a FAT32. Illetve ez eleve rejtett (hidden) és a Windows telepítője is meghajtóbetűjel nélkül listázza ki. Tehát még azt is hozzá kell rendelni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Barthezz2 #78364 üzenetére
A grafikus lemezkezelő eleve nem enged hozzányúlni a rendszer számára fenntartott kisebb partíciókhoz, nem véletlenül. Tehát beletörölni, formázni stb. csak úgy nagyon nem javasolt ezeket! Normál esetben ugyan nem kapnak meghajtóbetűjelet és általában rejtettek, de előfordulhat, hogy mégis megjelennek a fájlkezelőben. Ha pár restart után még mindig, akkor csak a meghajtóbetűjelet kell elvenni parancssorban a DiskPart, vagy grafikus felületen pl. egy külső particionáló program segítségével (bővebben).
(#78367) Zotya84:
A build upgrade-ek során pedig általában létre szokott hozni egy plusz WinRE partíciót a lemezen. Legalábbis nálam UEFI módban telepített rendszereknél a 1803-ra történő upgrade esetében is 2 db lett, ráadásul már OEM-partíció néven. A gépházas frissítés végén legutóbb pedig az ESP-t csatolta fel a fájlkezelőben. De az újraindítás után megszűnt és csak 1 db van belőle. Mondjuk 1 lemezen normál eleve csak annyi lehet.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz bali66 #78370 üzenetére
Ha legalább Pro kiadásod van, akkor a gépházban 365 napig, azaz 1 évig lehet halasztani a funkciófrissítéseket.
(#78373) Darth_Revan:
Az "Ultimate Performance" beállítás csak a Windows 10 Pro for Workstations kiadásban lesz elérhető (forrás).[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz GEPESZ66 #78382 üzenetére
Ez eleve érdekes, mert az MSO 2016 a 365-höz hasonlóan a saját kezelőfelületén frissíthető, illetve automatikusan frissít, ha úgy van beállítva. A vezérlőpultban, illetve a gépházban utoljára a 2013-as verziónál ajánlotta fel a WU a frissítéseket.
-
King Unique
titán
Nálam meg Windows 8.1/10 alatt nem, csak a 2013-asat és a korábbi verziókat. Pedig a vezérlőpultban / gépházban be van jelölve, hogy más Microsoft-termékekhez is keressen frissítéseket. Mondjuk számomra annyira nem is gond, mert így kevésbé eszi a tárhelyet. Ellenben anno a 2013-as jobban zabálta, ami még a hagyományos módon frissült.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz GEPESZ66 #78478 üzenetére
Csak a frissítés miatt kérdeztem. Egy tesztelős gépen megnéztem pár kiadást a 2016-osból és Windows 10-nél települt a gépházban automatikusan egy Office kattintásra frissítéstámogatás, aztán ennyi. Utána már a program saját kezelőfelületén kellett, illetve lehetett frissíteni a 365 mintájára. De akkor majd ránézek újból. Egyébként a tisztaszoftveres programoknál, vagy azok egy részénél úgy tudom ilyen központi KMS szerveres aktiválás van. A Micosoft pedig az O365-öt biztosítja ingyen a diákok és tanárok számára.
(#78479) wjbhbdux:
Igen, többféle változat van és meg lehet kavarodni. Van O365 előfizetésem és ahogy tapasztaltam máshol is, azt eleve a saját kezelőfelületén lehetett frissíteni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #78467 üzenetére
Pont nemrég volt szó egy hasonló problémánál erről. Ha a meghajtóbetűjel szimpla elvétele nem működik, akkor a kötetet akár rejtetté (hidden) is lehetne tenni. Ha a DiskPart nem engedi, akkor opció pl. egy külső particionáló program. Azokkal amúgy is kényelmesen és egyszerűen be lehet az ilyeneket állítani.
A Rufus esetében UEFI_NTFS segédpartíció akkor szokott lenni, ha natív EFI módban az alapértelmezett FAT32 helyett NTFS fájlrendszerrel történik az ISO-fájl normál kiírása. Ezáltal pedig olyan gépeken is lehetővé teszi EFI módban a bootolást NTFS-ről, amelyek normál esetben csak FAT32-t támogatnak. Viszont Windows To Go és UEFI-GPT felállásnál rendszerint egy 100 MB EFI-rendszerpartíciót (ESP) szokott létrehozni a lemezen. Legalábbis pl. nálam eddig mindig így volt. A mellékelt screenshot alapján a helyi lemezen UEFI-s telepítés van és az alapján normál esetben a Windows To Go drive-ot is annak megfelelően szokás elkészíteni a programmal.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Ga3rieL #78490 üzenetére
Nemrég említve volt, hogy Ilyen UEFI_NTFS segédpartíció csak akkor lesz, ha GPT-UEFI módban NTFS fájlrendszerrel történik a kiírás. De az alapértelmezett beállítás ilyenkor eleve a FAT32, valamint a hivatalos forrásból letölthető normál Windows 10 ISO-fájloknál nem is indokolt az NTFS, mivel az
install.wim
mérete nem nagyobb 4 GB-nál. Ha valaki külső forrásból származó integrált telepítőt használ, akkor azoknál viszont már igen."w7 alatt nemharapott le a usb-ből, csak itt a 10esen"
A Windows 7 a cserélhető lemezeknél (pl. memóriakártya, pendrive) csak 1 db partíciót tud kezelni, a többinek nem oszt ki meghajtóbetűjelet és ezért azok a fájlkezelőben sem fognak megjelenni. Viszont a Windows 10 a 1703-as verzió óta már több partíciót is tud kezelni pl. egy pendrive-nál. A Rufus pedig mindkét OS esetében létrehozza az UEFI_NTFS segédpartíciót, ha úgy van beállítva.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tupacamaru #78492 üzenetére
Ha a program legördülő menüjében a legelső opciót választod ki MBR sémával, akkor az NTFS fájlrendszer az alapértelmezett és ez esetben FAT32-vel nem engedi a kiírást. De legacy BIOS (CSM) módban amúgy is az NTFS + aktív partíció mondhatni a standard és az úgy működik is. Viszont a másik 2 opciónál már a FAT32 az alapértelmezett fájlrendszer a programban és nyilván engedi úgy a pendrive-ra történő kiírást. Max. akkor nem szokta és dob erre vonatkozó hibaüzenetet, ha az
install.esd
/install.wim
mérete nagyobb 4 GB-nál. De a hivatalos forrásból letölthető normál Windows 10 lemezképfájloknál nem nagyobb, mint az már említve volt.(#78493) Géb89 v:
Ha a natív EFI módot állítod be GPT sémával, akkor eleve a FAT32 lesz az alapértelmezett fájlrendszer, mint az az imént már le volt írva. Annál pedig nem lesz UEFI_NTFS segédpartíció, mert az csak akkor jön létre, ha manuálisan NTFS fájlrendszert állítasz be.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #78495 üzenetére
Nekem meg az nem teljesen világos, hogy hogyan, milyen beállítással készítetted el a Windows To Go meghajtót. Mert, ha GPT-UEFI szerint, akkor eleve egy ESP-t kellett volna csinálnia a lemezen, nem ezt az UEFI_NTFS segédpartíciót. Az utóbbit rendszerint az alap Windows telepítésnél szokta létrehozni a nemrég említett esetben.
A DiskPart és külső particionáló programok rejtetté is tudják tenni a partíciót, amihez a szemléltető leírások a korábbi hsz-ben linkelve voltak. Sőt, az ESP eleve rejtett (hidden) szokott lenni, nálam ugyanúgy a WTG-s meghajtónál is. Ha a meghajtóbetűjel szimpla elvétele nem működik, akkor esetleg még ezt lehetne megpróbálni. Azt a registry buherálós módszert élesben annyira nem próbálgattam, de eddig nem is volt rá szükségem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #78501 üzenetére
Ha az alapértelmezett MBR-BIOS opcióval lett elkészítve, akkor azért hozta létre külön az UEFI_NTFS partíciót, hogy EFI módban is lehessen bootolni. De van ott egy szöveges fájl (readme), amiben írja is ezt. A normál módon telepített Windowsnál meg ilyenkor eleve GPT partíciós séma és egy ESP is kellene. Ha GPT-UEFI séma szerint van elkészítve a programmal a WTG, akkor egy EFI-rendszerpartíciót (ESP) hoz létre és az UEFI BIOS-ban is rendszerint az eszköz (külső meghajtó) azonosítója jelenik meg a boot listában.
A meghajtóbetűjel elvételére / partíció elrejtésére ugyanazt tudom mondani, amit az előző válaszban.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
"Egy ismerosom azt mondta, elvileg van egy rejtett recovery, amin rajta van az eredeti elore telepitett Win es amit nem lehet formazassal sem torolni es ami nem latszik a telepitesnel sem"
Előtelepített laptopoknál a gyártó OEM recovery partíciója általában olyan értelemben nem látszik, hogy eleve nincsen meghajtóbetűjele, illetve rejtett (hidden). De attól még meg szokott jelenni a lemezkezelőben és a Windows telepítője is kilistázza. Viszont, ha teljesen törölted az újratelepítésnél a lemezt, akkor az is törölve lett... Vagyis ez esetben nem fog működni a gyári visszaállítás.
Az pedig nemrég egy másik válaszban is említve volt, hogy ha (rendesen) törölve van a lemez, akkor normál esetben gond nélkül mennie kellene a telepítésnek és utána a Windowsnak is. Ha volt már azon a gépen Windows 10 és működött rendesen, akkor meg pláne. Ha most nem megy a telepítés, akkor ott egyéb probléma lehet, mint pl. hibás telepítő és / vagy telepítési adathordozó, egyéb hardverhiba, nem megfelelő beállítás stb. Vagy esetleg a 1803 nem tetszik neki, de az úgy derülne ki egyértelműen, ha egy korábbi verzió ugyanilyen feltételek mellett simán feltelepülne és működne.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A DiskPart 2 db lemezt listázott ki, nem partíciót! A disk 1 gondolom a pendrive lehet, amiről a Windows telepítője fut. A disk 0 partícióinak kilistázásához először a
select disk 0
, majd utána alist partition
parancs kell. Egyes laptopoknál a gyári visszaállításhoz szokott lenni külön nyomógomb is. De, ha előzőleg már törölve lett a gyári recovery partíció, akkor így is, úgy is mindegy.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Doky586 #78509 üzenetére
Az végül nem derült ki, hogy próbáltad, illetve sikerült-e rejtetté tenni a beépített / külső programmal. De, ha annyira nem fontos, akkor nekem 8. Amúgy az érdekes, hogy a másik 2 Windowsnál nem kap meghajtóbetűjelet az UEFI_NTFS, a 1803-as WTG-nél meg igen. Ráadásul az USB HDD-t a Windows 7 sem cserélhető lemezként, hanem eleve helyi lemezként kezeli. Vagyis ennyi erővel még annál is meg kellene jelennie a fájlkezelőben. De pl. pendrive-nál az alap Windows telepítést választva 1709 alatt szintén megjelenik ez a partíció. Mondjuk a pendrive kicsit más eset és ott a betűjel normál elvétele után is látható, de ha rejtettként van beállítva a kötet, akkor már nem.
Mindegy, szívesen!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Call of Duty: Black Ops 6
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- Felhőből hozza a Windows élményt a Microsoft új PC-je
- Video konvertálás
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- PlayStation 5
- Nők, nőügyek (18+)
- További aktív témák...
- Windows 10/11 Home/Pro , Office OEM/Retail kulcsok
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Star Wars Outlaws GeForce RTX 40 Bundle - lepd meg magad!
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - 2990 Ft-tól!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest