Apple Magic Mouse 2024 (MXK53ZM/A)

1997 óta használok számítógépes egereket. Eleinte noname görgősöket, majd nem különösebben márkás optikaiakat.
2005-től viszont márkás egereim vannak csak. Az első 2005-ben a Logitech MX1000 lézeres egere volt. Ez akkoriban 23000 Ft körül mozgott. Garanciával cserélték másik Logitech MX1000-évre, így tehát kettő volt belőle. Alapvetően ha egy márka beválik, akkor maradok mellette, azaz márkahűvé válok. Az MX1000 második verziója 4 év után kezdett elfáradni, így márkán belül választottam utódot, ez lett a Logitech G500 Gaming Mouse.


A G500 is bírt 6 évet, követte a G502 Proteus Spectrum.

Ennek bőven garanciális időn belül hibásodott meg a LED-es rendszere, és ezt cseréltem Razer DeathAdder Elite-re 2017-ben, és a Razer a mai napig használatban van:

2013 óta vannak táblagépeim. Eddig egy egeret használtam hozzájuk, a Gigabyte M7700B-t. Ez ment androidos táblagépeimmel is (ezek voltak előbb, és azóta már csak iPad-jeim vannak) és az iPad-ekkel is. Viszont ez is meghibásodott, pedig neki még az akkumulátor sem jelentett problémát, hiszen kivehető AAA-s akkumulátorokkal vagy elemekkel működött.
Na most nekem egérre szükségem van az iPad-hez, mert fizikai billentyűzetet is használok hozzá. Ez azért van így, mert sokszor lusta vagyok odaülni az erős PC elé, csak akkor ülök ott, ha videót vágok, vagy játszom… Ellenben előszeretettel használom az ágyban az iPad-et MEJLBY laptoptartón a Keychron B6 Pro billentyűzettel és immáron az Apple egérrel:

Nem ez volt az első kiszemelt egerem. Sokáig valami lényegesen olcsóbb modellre gondoltam. Elsődlegesen Logitech-re, de aztán a „milyen egeret vegyek” topicban többen is azt javasolták, hogy Apple-t. Ez az egér különbözik a többitől. Egyrészt mindegyik korábbitól drágább, másrészt 2005 óta nem volt olyan egerem, amin nincs középső görgő. Harmadrészt ez az első Apple egerem.

Ami a középső görgőt illeti, az olyan mint a népmesében. Van is meg, meg nincs is. Fizikailag nincs, helyette egy nagyon futurisztikus megoldás van: touchpad. Első pillanattól kezdve nem tűnt idegennek, ugyanúgy scrollozok vele, mint a fizikai görgővel hatékonyságot illetően. Abszolút kellemesen lepett meg.
Viszont nagyon csúszik.
Már olvastam olyan véleményt, hogy nem annyira elterjedt az, hogy valaki az iPad-jét laptopként használja. Nos lehet, de egyrészt én így használtam az előző iPad-emet is, és az azt megelőző Huawei MediaPad M3 8.4-és táblagépemet, valamint a Nexus 7-eseimet is. Másrészt pedig igen, felvetődhet valakiben, hogy akkor már miért nem egy MacBook-ot vásároltam?!
A válasz: azért, mert ez így sokkal kötetlenebb, modulárisabb. Ha például napokra elutazom valahova, könnyebb egy iPad-et berakni a hátizsákba mint egy laptopot, a KeyChrone B6 Pro pedig nagyobb mint egy MacBook billentyűzete és teljes kiosztású. Így kevesebb az érzékeny alkatrész is. Egy Macbookban ha elromlik a billentyűzet, akkor mehet a szervizbe, a touchpad-nál megint ez a helyzet. Itt viszont használhatom addig a kijelzőt is. Arról nem is beszélve, hogy tartalomfogyasztásra, ágyból fórumozásra, vagy mint például most, blogolásra, ez az ideális megoldás számomra.

Az ára:

Nos, alapból nem volt olcsó, ráadásul én a gyári 24 hónapos garancia mellé vásároltam még 36 hónapot, 60 hónap garanciát kaptam, ami ugye 5 év teljes körű jótállási jelent. 5 évre 43 790 Ft az egér. Nekem ennyit megért. Egyelőre ismerkedem vele, de tetszik :)

Még van hozzászólás! Tovább