Hirdetés

Lamzu Fnatic Thorn Gamer egér és Lamzu Energon Pro egérpad

Lamzu Fnatic Thorn Gamer egér Korábban írtam már a Lamzu egeréről a Maya X-ről, ami egy zseniálisan jól sikerült egér...

Lamzu Fnatic Thorn Gamer egér

Korábban írtam már a Lamzu egeréről a Maya X-ről, ami egy zseniálisan jól sikerült egér lett. A mostani írásom a Thorn egerükről készült, abból is az Fnatic kiadásról ami szintén egy minőségi kiváló egér lett. Az Fnatic egy professzionális esport szervezet ami 20 éve alakult. Olyan játékokban versenyeznek mint a Counter-Strike, League Of Legends, World of Warcraft, stb. Mivel a 20 év alatt globális esport teljesítmény márka lett, így több neves céggel kollaborálva saját márkanév alatt jelennek meg termékeik. Ilyen jelen esetünkben a Lamzu Fnatic Thorn ergo gamer egér is, ami egy ergo formájú darab lett.

Nézzük tételesen milyen is lett ez az egér és mit is tud:

Csomagolás: A csomagolás olyan mint amit már korábban megszokhattunk a Lamzutól. Nagyon igényes doboz, a könyvszerűen széthajtható dobozzal, és benne minden földi jóval. Élvezet kicsomagolni az egeret. A dobozban megtalálható az egeren kívül a 4K-s adóvevő, az egér szőtt kábele, a plusz ptfe talpak, a porvédőmatrica az egér aljára és a fogást segítő gripek. Mindez természetesen az Fnatic narancs sárga színű kiadásában. Nagyon jól sikerült ez a narancssárga/fekete színösszeállítás.

Építési minőség: Szintén azt tudom mondani, hogy ez is a szokásos Lamzu minőség. Semmilyen deformálódás, recsegés nincs. Egyszerűen kiválóan össze van rakva a Thorn. Az egér alja nyitott kialakítású ahol helyet kapott a dpi váltó illetve a bekapcsoló gomb. A PCB nagyon igényesen van elkészítve itt is.

A felület/coating: Nagyon jó a Thorn fogása és a felülete. Nem éreztem semmilyen zsírosodást vagy egyéb kellemetlenséget. Nagyon minőségi és állítólag ennek a coatingja jobbra sikerült, mint a többi Thorn más színű kiadása. Természetesen akinek szükséges, a csomagban a hozzáadott gripekkel lehet segíteni a tapadáson.

Szenzor: Az egerünk 3395 szenzorral szerelt darab, amit 26000dpi-ig tudunk skálázni.

A vevőegység: A Lamzu Thorn alap esetben 1K-s vevőegységgel érkezett az első szériában, és külön kellett megvásárolnunk a 4K-s adóvevőt hozzá. Ez alól kivétel az Fnatic Thorn mivel itt a gyártó a dobozban a 4K-s adóvevő egységgel csomagolta az egeret. Ez is egy különlegesség az Fnatic kiadásban. Azóta viszont megjelent egy 4K-s verzió amiben már az Fnatichoz hasonlóan a dobozunkban a 4K-s adóvevő került.

Akkuidő: Az egerünkben egy 300mAh-s akkumulátor került, ami kb. 80 órás üzemidőt jelent 1000Hz-es pollingrate-n a gyártó adatai szerint. Én a jelenlegi tapasztalataim alapján azt mondom, hogy kb. 2 hetet kibír az egerünk az 1000Hz-es pollingrate-n. Értelemszerűen ahogy emeljük a pollingrate-t 2000 illetve 4000 Hz-re, úgy csökken drasztikusan az akkuidő.

Gombok: A Thorn optikai kapcsolókat kapott. Határozottan, jól kattannak a főgombok lenyomáskor. Élvezet velük kattintani. A duplaklikk pedig nem lesz gond a használat során. Az oldalsó gombok is határozottan és jól kattannak benyomáskor.

Görgő/Encoder: Az egér görgője gumiborítású a szokásos Lamzus dizájnnal. Az encoder pedig jelen esetben egy TTC Silver encoder, ami határozott kattintási élményt nyújt de nem annyira határozottat mint a TTC Gold esetén. Nekem tetszik ez a megoldás és kényelmes a görgetés mind játékban, mind pedig egy weboldal görgetése esetén. A görgő lenyomása határozott és kellő visszajelzést ad.

Talpak/ egér kábel: A talpak nagyon jó minőségű ptfe talpak, amik vastagok, így nem fognak egy hamar elkopni, illetve nagyon jól csúsznak. De a gyártó adott a csomagban plusz ptfe talp szettet, így jó ideig nem lesz rá gond. Az egér kábele 1,8 méter hosszú, vékonyabb szőtt kábel. A dongle rácsatlakozásán és az egér töltésén kívül másra úgy sem használtam, viszont mivel a vékonyabb fajta, ha esetleg játék közben merül le az egér, nem lesz számottevően zavaró a kábeles használat.

Driver: Itt esetünkben még telepíthető szoftveres megoldással kell számolnunk. A Thorn mivel egy régebbi kiadás így nem kapta meg a Lamzu új web alapú Aurora szoftver megoldását. A szoftver telepítése könnyű, nem kötelező, hogy állandóan fusson, mert az eszközölt beállításokat azonnal menti az egér memóriájába. Szóval annak ellenére, hogy telepítenünk kell, nem sok vizet zavar.

Az egér tömege méretei: A Thorn papíron 52 grammot nyom, nálam mérlegen mérve 51 gramm lett a 119X65X42mm-es mérethez. Könnyű egér és élvezet kézben fogni.

Használat, tapasztalatok: Nekem ugye alap esetben az ergo formájú egerek a kedvenceim a fogásom (palm) alapján. El vagyok a szimmetrikus formákkal is, de kényelem szempontjából az ergo forma ami megfelelő a számomra. A Thorn egy ergo egér, amit szintén nagyon jó kézben tartani és nagyon jó vele játszani, illetve a játékon kívül is más feladatokra használni. Aki a hasonló formát kedveli és szeretne egy minőségi kiváló egeret magának, annak ezt én nyugodt szívvel javaslom, mert ez is egy nagyon jól sikerült egér lett a Lamzutól.

Végezetül jöjjön az egér ára és elérhetősége: Esetünkben a Lamzu Fnatic Thorn ára: 43.990 Ft, ami azt gondolom, ebben a minőségben egy megfelelő ár, lévén, hogy ez egy különleges kiadás. Aki nem ragaszkodik a Fnatic kiadáshoz, az meg tudja vásárolni 38.990 Ft.-ét is a Thorn-t. JTC Gamerslife

Alább pedig még pár kép az Fnatic Thornról:



A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!