- GAI: Retro GPU-k mindörökké: a végleges koncepció, és a szereplők bemutatása
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Kalandor: SYNTHONY - Darude Sandstorm (Live from Melbourne)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Nyuszit otthonra, kedvencnek!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- DVB-T/T2/C+FM+DAB USB tuner stick
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
apple87 #143223 üzenetére
Akkor más gond lesz itt, lásd a másik válaszban leírtakat, ha a legacy (CSM) - UEFI módot piszkáltad el és állítottál be UEFI only opciót úgy, hogy a videókártya azt preboot fázisban nem támogatja.
De lehet ilyen akár pl. bugos UEFI esetén is, ahol egyes laptopoknál BIOS-frissítés után nem lehetett belépni a BIOS-ba a szokásos módon (pl. F2) és csak fekete képernyő. -
King Unique
titán
válasz
apple87 #143221 üzenetére
Mármint hogyan nem, a speciális rendszerindítással a WinRE menüben az UEFI FIrmware Settings opciót választva sem, az ki lett egyáltalán próbálva?
-
King Unique
titán
válasz
apple87 #143218 üzenetére
A valamit továbbra sem érdemi információ, erre továbbra sem lehet mit írni.
Ha (?) bekapcsolt Fast Startup mellett lett leállítva a Windows 10 és / vagy UEFI-ben bekapcsolt Fast Boot van Ultra Fast opcióra állítva, akkor az újbóli bekapcsolásnál persze hogy egyből a Windows 10 indul és nem lehet a POST-nál Del / Esc / F2 / egyéb billentyűket nyomogatva belépni a BIOS/UEFI menübe, nem újdonság.
Ha az a cél, ahogy be lehessen lépni a BIOS-ba illetve az UEFI Firmware Settings menübe, akkor az előbbieket értelemszerűen vagy ki kellene kapcsolni, vagy Windows 10 alól a speciális rendszerindítással a WinRE menübe bootolni és ott a megfelelő opciót választani a linkelt útmutató alapján, ami már le lett írva az előző válaszban. -
King Unique
titán
válasz
apple87 #143210 üzenetére
Ha nem írod le vagy nem mutatsz screenshotot arról, hogy pontosan mit állítottál a BIOS-ban, akkor honnan tudja azt más?
Értelemszerűen úgy, ahogyan be lett állítva, mármint ha pl. Fast Boot / Secure Boot / egyéb (?) be lett kapcsolva és közvetlenül utána lett az említett jelenség, akkor értelemszerűen kikapcsolni.
+ Nemcsak a POST után Esc / F2 / egyéb billentyűket nyomogatva lehet belépni a BIOS-ba illetve UEFI-s alaplapnál az UEFI Firmware Settings menübe, hanem Windows 10 alól indítva is, lásd az alábbi útmutatót.How to Boot to UEFI Firmware Settings from inside Windows 10
-
King Unique
titán
válasz
weiss #143209 üzenetére
Van, pl. ezzel a módszerrel, amiről már volt szó itt pl. ennél és ennél az esetnél. Ahogyan arról is, hogy a Windows 11-et hirdető upgrade opció alapesetben csak opcionális és nem települ magától, mármint a normál használatra szánt általános kiadású Windows 10-verzióknál, ellenben az Insider Preview verziók nem arra hanem tesztelésre valók és az utóbbiaknál frissíthet újabb buildra a Windows Update a frissítési csatorna beállításától függően.
Egyébként a Windows 10/11 Insider verziók értelemszerűen a Windows Insider Program topik témája és az ügyben értelemszerűen ott kellene, kellett volna érdeklődni, amit korábban érdekes módon már sikerült megtalálni...
-
King Unique
titán
válasz
Pikkolo^^ #143202 üzenetére
How to Turn On or Off Snap Windows in Windows 10
Ami alapértelmezetten eleve be van kapcsolva, szóval inkább az a rejtély esetedben miért volt kikapcsolva. Az meg talán nem akkora gond, ha többek között ennek be / ki kapcsolására is van beállítási lehetőség a gépházban.
-
King Unique
titán
válasz
Pikkolo^^ #143199 üzenetére
• A Windows billentyűparancsai
• Az ablakok dokkolásaNyilván benne van a Windows 10-ben is, eleve alap funkció.
-
King Unique
titán
válasz
lanszelot #143197 üzenetére
"Szerencsére a Microsoft szakemberei viszonylag gyorsan léptek az ügyben, és másfél órán belül elhárították a problémát a Defenderben, aminek köszönhetően az megszűnt blokkolni a Chrome frissítését, és az így gond nélkül települhetett a gépekre, lezárva az inkriminált biztonsági rést a Google böngészőjén."
Vagyis false positive találat volt, ami azóta már javítva lett a leírtak alapján. Ha esetedben még a "mai napig ott van", akkor tessék frissíteni a Defendert és szükség esetén a Chrome-ot is, vagy ha az rejtélyes módon nem oldja meg akkor engedélyezni vagy a kivételekhez adni a Chrome-ot, ennyi.
-
King Unique
titán
válasz
galaxys80 #143191 üzenetére
Az viszont nem derült ki a leírtakból, hogy milyen verziószámú / buildszámú az a Windows 10 Pro, nincs-e 3rd party antivírus program vagy egyéb olyan alkalmazás telepítve ami bezavarhat a Windows Update működésébe, szükség esetén gépház alkalmazás resetelése megtörtént-e már, stb.
Ha az aktuális 21H2 verzió van telepítve, akkor jó esetben egy repair install is megoldhatja a problémát, vagy a gyártó recovery partíciója megléténél egy alaphelyzetbe állítás, illetve restore factory settings opcióval ha a gyári alapállapotba történő visszaállítás a cél.
Ha nem az aktuális 21H2 verzió, akkor meg lehet nem ártana újabb verzióra upgrade-elni, ami jó esetben szintén megoldhatja a problémát.
Ha előtelepített Windows 10 lévén integrálva van mindenféle gyártói trash alkalmazással és nem cél azok illetve a gyártó által előtelepített Windows 10 megtartása, akkor meg adott pl. pendrive-ról bootolva a clean install lehetősége.• Windows 10: The Settings App Does Not Open or Flashes and Closes Instantaneously
• How to Reset the Settings App in Windows 10
• How to Do a Repair Install of Windows 10 with an In-place Upgrade
• How to Upgrade to Windows 10
• How to Update to Latest Version of Windows 10 using Windows 10 Update Assistant
• How to Clean Install Windows 10 -
King Unique
titán
válasz
Szabi® #143173 üzenetére
Mármint a hardvergyártó weboldalától letöltve a Realtek On-Board Audio Drivers telepítéséről van szó. Ami ha normál módon telepítve nem megy, akkor előtte az inbox drivert eltávolítva majd utána telepítve a Realtek drivert módszert lehetne megpróbálni, + ha szükséges akkor előtte letiltani hogy a Windows Update automatikusan telepítse / frissítse az illesztőprogramokat.
Windows 10 21H2 verziónál amúgy jelenleg a 19044.1645 a naprakészre frissített állapot, a 19044.1586 a márciusi, vagyis a Windows Update futtatása sem ártana.
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
Win-T #143160 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, sokadjára.
-
King Unique
titán
válasz
Ra's al Ghul #143140 üzenetére
Ha megnézed a Microsoft weboldalán az Életciklus GYIK – Windows leírást, akkor láthatod hogy van a modern életciklus ami folyamatos funkcionális bővítés (funkciófrissítések) melletti támogatást tesz lehetővé, meg van a rögzített életciklus az 5 éves alapvető + 5 éves kiterjesztett (csak biztonsági frissítések) támogatással. Ahol a Windows 10 a Home és Pro valamint Enterprise és Education kiadásoknál eleve a modern életciklust követi, míg rögzített életciklus max. pl. az Enterprise LTSC kiadásoknál és Windows 7, Windows 8.1, stb. korábbi Windows rendszereknél van. + A modern életciklusú Windows 10-nél ugye látszik az is, hogy egyrészt 2025 október 14-ig támogatott, másrészt hogy azon belül a jelenleg aktuális 21H2 verzió Home és Pro kiadások esetén 2023 június 13-ig, míg Enterprise és Education kiadások esetén 2024 június 11-ig lesz támogatva.
Vagyis adott a kérdésre a válasz, igen, nyilván lesznek még funkciófrissítések a Windows 10-hez, jön idén vélhetően a 22H1 és / vagy 22H2 verzió, + elvileg utána is lesznek még továbbiak, stb.
-
King Unique
titán
válasz
spileraaa #143126 üzenetére
A Windows 10 Enterprise LTSC 2019 Windows 10 1809-es verzión alapuló rendszer, tehát ennek értelmében nem meglepő a Messenger hibaüzenet, amely 1903-as verziót jelöl meg minimum követelményként. Ha az említett alkalmazás használata a cél, akkor ez esetben igen, újabb verzióra (2021) kellene váltani, upgrade-elni.
Say No to Long Term Servicing Channel (LTSC)
Az Enterprise LTSC kiadás otthoni, általános célú használatra nem javasolt, meg annak használata ugye szervezeti, céges szinten reális és legális, nem pedig home user szinten. Ha az előbbiről van szó, akkor upgrade ügyben tessék értelemszerűen az adott szervezet rendszergazdájához, illetve IT részlegéhez fordulni. Ha az utóbbiról, akkor viszont eleve nincs miről beszélni.
-
King Unique
titán
válasz
Tiger. #143117 üzenetére
Nem teljesen világos mégis mit akar jelenteni ez az "ssd-n állítani", de ha az ilyen és ehhez hasonló Windows specifikus beállításokat az SSD miatt, akkor azokra semmi szükség nincsen, vagy némelyik max. csak opcionális és semmiképpen sem kötelező, ami korábban már el lett magyarázva itt.
-
King Unique
titán
válasz
lanszelot #143094 üzenetére
• Alkalmazás- és böngészőszabályozás a Windows biztonságban
• How to Enable or Disable Microsoft Defender Antivirus Potential Unwanted App (PUA) Protection in Windows 10Ha a "Bezárás" nem oldja meg, akkor értelemszerűen megfelelően beállítani, ha blokkolva van a megnyitás / letöltés akkor (saját felelősségre) engedélyezni, vagy a nemkívánatos tartalomnál átmenetileg kikapcsolni a PUA védelmet, vagy lehetőleg mellőzni a nemkívánatos fájlok, programok letöltését és futtatását, stb.
-
King Unique
titán
válasz
bringasisti #143110 üzenetére
Ez normál esetben úgy működik, hogy az optikai lemezre kiírt kép, videó, PDF stb. fájl utána megnyitható és nyilván nem kell ahhoz a Windows 10-et leállítani - indítani vagy újraindítani. Ha esetedben igen, akkor ott eleve nem stimmelnek a dolgok. Ahol nem derült ki, hogy nálad milyen verziójú Windows 10 van telepítve, a beépített Fényképek alkalmazással vagy külső programmal nem nyithatók meg a képek, a beépített Defender antivírus szoftver vagy külső antivírus szoftver használatánál van ez a jelenség, stb.
-
King Unique
titán
válasz
Tiger. #143107 üzenetére
Akkor ezen útmutató alapján tessék futtatni a Windows Update-et és szükség esetén a választható frissítéseknél megnézni nincs-e ott az adott illesztőprogramhoz tartozó frissítés, ha szükséges akkor (VID-PID azonosító alapján megkeresni) a hardvergyártó weboldaláról letölteni és telepíteni a hiányzó drivereket, stb.
-
King Unique
titán
válasz
bringasisti #143099 üzenetére
Itt nem az előnézet elsődlegesen a lényeg, hanem hogy utána meg lehet-e nyitni a CD-ről a ráírt képet és megjelenik-e rendesen a Fényképek / egyéb alkalmazásban, vagy sem. Ha nem, akkor azt kellene tovább részletezni, akár screenhotot mellékelni a problémáról, stb.
Ha az optikai meghajtó (ODD) / CD / íráshoz használt külső program / képfájlok a hiba forrása, akkor az viszont értelemszerűen nem Windows 10 specifikus és nem ennek a topiknak a témája. -
King Unique
titán
válasz
DonMarco #143098 üzenetére
Értelemszerűen a "Milyen program, ami...?" topik témája ez, ott tessék érdeklődni.
-
King Unique
titán
válasz
Tiger. #143095 üzenetére
Az az össz bootolás idő, de azt is meg lehet nézni a BootRacer programnál, hogy mely folyamat, program lassítja leginkább a rendszerindítást (példa).
A több mint 2 perces bootolási idő SSD-vel irreálisan lassú...Ha a linkelt útmutatóban lévő módszerek nem használnak és már a POST után sokáig várakozik, akkor felmerülhet akár a hardverhiba is ha van a rendszerben egyéb HDD / SSD és az hibás, az tipikusan megakaszthatja a bootolási folyamatot. -
King Unique
titán
válasz
Tiger. #143092 üzenetére
Ha nincsenek leírva olyan lényeges részletek, minthogy pontosan milyen verziójú Windows 10 lett telepítve és milyen forrású ISO-ból, telepítés után naprakészre lett-e frissítve, milyen 3rd party programok lettek telepítve, a rendszer alapértelmezett beállításai meg lettek-e változtatva, milyen SSD-re lett telepítve és az jó-e egyáltalán nem-e annak hibája okozza a lassú bootolást (példa), stb., akkor nem nagyon fog rájönni senki a konkrét okra és max. az alábbi általános javaslatokat lehet próbálgatni, + pl. BootRacer programmal elemezni a bootolási időt.
-
King Unique
titán
válasz
spileraaa #143088 üzenetére
Nem formázni kell hanem törölni a korábbi Windowshoz tartozó összes partíciót a céllemezen (lemez 1), majd a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak a tovább.
+ Ha több fizikai meghajtó is csatlakoztatva van, akkor ügyelve a megfelelő telepítésre, máskülönben ilyen helyett ilyet lehet összehozni, amely utóbbi nem éppen a legjobb.Egyébként pontosan milyen verziójú / buildszámú telepítővel történik a telepítés?
Csak mert ha a törlés és létrehozás után a mellékelt screenshoton lévő partíciók jönnek létre UEFI módban, akkor az - WinRE + ESP + MSR + C (+ WinRE) - a 2004 előtti verzióknál van, ellenben 2004-es verziótól eleve a standard felállás, vagyis ESP + MBSR + C + WinRE a sorrend. + Ugye a Home és Pro kiadásoknál a 2004 és korábbi verziók már nem is támogatottak.
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
p5quser #143061 üzenetére
Normál esetben ha nincsen beállítva egyéb korlátozás, akkor elvileg általános jogú felhasználói fióknál is meg kellene jelenni a csatlakoztatott USB-s meghajtóknak a fájlkezelőben. Ha nincsen bekapcsolva az automount és nem kap automatikusan meghajtóbetűjelet a meghajtó, akkor nem szokott, meg ha egyéb / egyéb zavaró tényezők vannak.
A lemezkezelő megnyitásához rendszergazda jogosultság kell, de önmagában annak szimpla megnyitása nem világos miért oldaná meg a problémát, ellenben ha ott meghajtóbetűjel van hozzárendelve a meghajtóbetűjellel nem rendelkező USB-s meghajtón lévő partícióhoz, akkor az utóbbi már inkább. -
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #143056 üzenetére
Le lett írva, linkelve itt a napokban többször, hogy hardverazonosító alapján generálódik a digitális licenc, ami a Microsoft aktiválószerverén van eltárolva és aktív internetkapcsolatnál az ott lévő információ alapján történik meg az adott PC-nél a digitális licenchez tartozó Windows 10-kiadás automatikus aktiválása. A BIOS-ban csak és kizárólag Windowszal előtelepített PC-knél van a termékkulcs, de az (BIOS OEM Key) más mint a digitális licenc. Az meg ugye nemrég egy másik válaszban már le lett írva, hogy azokkal az
smlgr
parancsokkal nem az adott PC-hez tartozó digitális licencet lehet törölni a Microsoft aktiválószerveréről, hanem csak a telepített Windows 10-et deaktiválni.
Ahogyan az is, hogy digitális licenc lehet helyi fióknál is és a hardvermódosítás utáni újraaktiválás is megoldható helyi fióknál, a Microsoft-fiókhoz kapcsolás és az úgy történő újraaktiválás csak 1 opció a több közül. -
King Unique
titán
válasz
coco2 #143055 üzenetére
Ha MAK helyett Retail típusú, akkor az még a jobbik eset, meg ha ténylegesen W10-hez és nem W7/8.1-hez való termékkulcs.
Egyébként a részleges termékkulcsot felesleges volt kitakarni, mert digitális licencnél eleve az általános termékkulcsot lehet kiolvasni, ami Pro kiadásnál a 3V66T végződésű. -
King Unique
titán
válasz
coco2 #143053 üzenetére
Havi előfizetéssel újabban a felhőalapú Windows 365 érhető el, ami nem feltétlen a legolcsóbb, az előző válaszban a standard OEM vagy volume licences megoldásra céloztam inkább.
Igen, majd ráér akkor elővenni újra ezt a témát, ha konkrét probléma merülne fel az újraaktiválásnál. De normál esetben, érvényes termékkulcs és licenc esetén nem szokott, akiknek itt a topikban aktiválási problémája volt eddig, azok vagy eleve érvénytelen / utólag letiltott termékkulcs, vagy nem megfelelően végrehajtott újraaktiválás miatt voltak. + A Microsoft ügyfélszolgálat eleve rugalmas ilyen téren, amit az előzőleg linkelt példa jól szemléltet. Na meg ilyen jóárasított, a szokásosnál jóval olcsóbb néhány eurós termékkulcsoknál az sem feltétlen akkora gond, ha hasonlóan olcsón esetleg újat kell vásárolni.
-
King Unique
titán
válasz
coco2 #143049 üzenetére
Mivel a hardverváltozás utáni újraaktiválás normál esetben nyilván hardverváltozás után merül fel, ezért nem meglepő, ha a linkelt leírások is a hardverváltozás utáni újraaktiválást és nem a hardverváltozás előtti újraaktiválást tárgyalják, meg ugye az utóbbi amúgy is szükségtelen digitális licenc eseten pl. egy újratelepítésnél, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.
Ahol a hardverváltozás utáni újraaktiválás pl. home user szinten az esetek nagy többségében eleve a tönkrement vagy egyéb okból lecserélt saját részre megvásárolt hardverelemre (alaplap) vagy teljes hardverkonfigurációra értendő, nem pedig bérelt hardverkonfigurációra amin csak fél évig vagy ki tudja meddig használ a user Windows 10-et, ezért az szintén nem meglepő, ha az előbbi az általánosan jellemzőbb. + Ha a kedves user nem vásárolja meg, hanem csak X ideig bérli a PC-t, akkor ennyi erővel Windowszal előtelepítve is megtehetné és akkor nem kell külön Windowst vásárolnia és aktiválnia, meg ugye technikailag termékkulcs illetve aktiválás nélkül is működik pl. bizonyos testreszabási korlátozásokkal a Windows 10.
Aztán ha eddig is már ki lett tárgyalva, hogy akár hardvermódosítás után is megoldható a Windows 10 újraaktiválása és használható tovább a már meglévő termékkulcs illetve digitális licenc, akkor nem világos miért is akkora probléma mindez és miért kell tovább ragozni amikor már ismertetve lettek a lehetőségek, de mindegy. -
King Unique
titán
válasz
coco2 #143043 üzenetére
• Overview of FAT, HPFS, and NTFS File Systems
• NTFS—►
Journaling
• NTFS Transaction JournalAmihez nyilván nem külön partíció, mivel a naplózás az adott fájlrendszer tulajdonsága, ami Windowson pl. NTFS-nél adott, ellenben FAT16/32 és exFAT fájlrendszereknél nem.
-
King Unique
titán
válasz
Doner #143044 üzenetére
Lehet próbálgatni az egyes lépéseket, de attól még a Microsoft aktiválószerveréről nem feltétlen fog törlődni az adott hardverazonosítóhoz kapcsolódó digitális licenc, mint már említve volt.
Attól, hogy továbbra is ugyanazt fejtegetjük, az a már leírt lényegen nem változtat semmit. Ahol a lényeg az, hogy hardvermódosítás esetén megoldható az újraaktiválás többféle módon - nem kizárólag csak Microsoft-fiókkal - is, meg ugye nemcsak eladásnál lehet hardvermódosítás, hanem pl. tönkrement / lecserélt alaplap, stb. miatt is.
-
King Unique
titán
válasz
coco2 #143041 üzenetére
Az egyik előző válaszban már le lett írva, linkelve a vonatkozó példa, hogy a már meglévő digitális licencet nem feltétlen lehet csak úgy eltávolítani az eszközről, törölni a Microsoft aktiválószerveréről.
"Aztán nekiállni valami ubuntu live cd-ről a teljes hdd / ssd partíció struktúrát törölni, hogy win 10 telepítő ne ismerjen fel semmit"
Erre kb. semmi szükség nincsen, mivel egyrészt nyilván nem kell ehhez live Linux és társai, amikor a Windows 10 telepítőjével is megoldható a törlés. Másrészt a HDD/SSD meghajtónak pont kb. semmi köze nincsen digitális licencnél a hardverazonosítóhoz, mivel az leginkább alaplap függvénye, meg a Microsoft aktiválószerverén van eltárolva nem a HDD/SSD meghajtón.
-
King Unique
titán
válasz
Doner #143038 üzenetére
Itt licencelés témában azért akkorát nem kever a Microsoft, világosan le lett írva hogy mi a helyzet, ami ráadásul nagyon nem újdonság, már a 2015 novemberében megjelent 1511-es óta, vagyis több mint 6 éve így van. Meg a digitális licencnek köszönhetően már nem kell állandóan termékkulcsok megadásával szórakozni mint a korábbi Windowsoknál, akár OEM licenc esetén is megoldható hardvermódosítás után az újraaktiválás, stb.
Bár az utóbbi telefonos ügyfélszolgálaton keresztül akár a korábbi Windowsoknál is megoldható volt.
-
King Unique
titán
válasz
Doner #143036 üzenetére
Ami ugye korábban már ki lett tárgyalva itt a te és mások eseteinél is többször, ezért sem újdonság a válasz, a hogyan lehet megoldani az újraaktiválást és egyebek.
Itt a hangsúly elsődlegesen azon van, hogy megfelelően kivitelezve az új hardverkörnyezetben is megoldható lesz az aktiválás ugyanazzal a termékkulccsal vagy digitális licenccel. Ellenben a régin nem feltétlen fog megszűnni a digitális licenc, lehet törlés címszó alatt nem feltétlen a régi eszközről törlik véglegesen hanem csak engedélyezik az újnál is, meg amúgy is van olyan Retail licenc ami egyszerre akár 2 eszközön is használható, vagyis ennek értelmében az új tulaj kaphat akár egy potya Windows 10 licencet is.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #143019 üzenetére
Ha hosszabb a várokozási idő, vagy futtatva van a hibaelhárító, akkor márpedig újra be fog aktiválódni a Windows 10 digitális licenccel, az említett parancsokkal max. a rendszer lett átmenetileg deaktiválva és abból a termékkulcs eltávolítva nem pedig a digitális licenc lett eltávolítva az eszközről (PC), mint már le lett írva az előző válaszban világosan és a linkelt példa is szemlélteti.
(#143026) Doner:
Akár az is, ha az új tulaj szintén ugyanolyan Windows 10-kiadást telepít és az automatikusan aktiválódik digitális licenccel. Viszont nemrég az egyik előző válaszban már linkelve lett hogyan oldható meg hardvermódosítás után az újraaktiválás, ahol a Microsoft-fiók mellett a telefonos automata / ügyfélszolgálat is opció, + van hogy elég csak újra megadni az eredeti (nem az általános) termékkulcsot (példa). De amúgy ezek nem olyan régen már el lettek magyarázva többek között pl. ebben, ebben, ebben és ebben a válaszban is, ezért sem világos miért kell most újra. -
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #143010 üzenetére
Az
slmgr /upk
ésslmgr /cpky
parancsokkal max. a már telepített Windows 10-et lehet deaktiválni átmenetileg és abból eltávolítani a termékkulcsot, de az eszközről leválasztani a digitális licencet nem, aktív internetkapcsolat mellett egy újraindítás után simán beaktiválódhat újra a rendszer digitális licenccel, amit az előzőleg már linkelt példa világosan szemléltet. -
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
coco2 #143006 üzenetére
Digitális licenc esetén igen, mint azt a linkelt eset világosan szemlélteti. Ami nem vicc és nem újdonság, már évek óta (1511-es verzióra óta) így van, meg hogy ne kelljen az aktiválásnál termékkulcsok megadásával vesződni.
Ahogyan a másik válasz azt is, hogy szűkség esetén attól még megoldható másik PC-n többféle módon is az újraaktiválás, nem veszti el az eredeti tulaj a licencet. -
King Unique
titán
válasz
coco2 #143002 üzenetére
"Meg tudok olyat tenni website-on tényleges win10 telepítési folyamat nélkül?"
How to Link Microsoft Account to Digital License for Windows 10 Activation
Vagyis a már telepített Windows 10 alatt Microsoft-fiókkal bejelentkezve automatikusan ahhoz lesz kapcsolva a már meglévő digitális licenc, anélkül viszont nem megoldható ilyen formában."Azokat a felhasználókat később használnám fel win 10 telepítési folyamatokban, és azt szeretném, hogy amikor később azokat a loginokat adom meg egy telepítési folyamatban, a hozzájuk tartozó kulcsok automatikusan aktiváljanak win10 pro-t azokon a gépeken"
Nem lenne alapesetben egyszerűbb inkább azokat a termékkulcsokat kosztani és majd aktiválják a felhasználók a Windows 10-et azokon a gépeken, mintsem hardvermódosítás utáni újraaktiválásnál a hibaelhárítót végigzongorázniuk?
1.
• How to Determine if Windows License Type is OEM, Retail, or Volume
• Find your Windows product key with ShowKeyPlus2. Azt sehogyan, viszont az újraaktiválás megoldható hardvermódosítás után.
-
King Unique
titán
válasz
coco2 #142998 üzenetére
A Windows 10 aktiválása adott eszközre (laptop) és kiadásra (Home / Pro /egyéb) vonatkozik, nem "másik acc-ot"-ra (másik felhasználói fiók?), egyazon hardverkonfiguráción (laptop) belül egy másik fizikai lemezre / ugyanazon fizikai lemez másik partíciójára telepített Windows 10 is beaktiválódhat a hardverazonosító alapján már meglévő digitális licenccel, ha a kiadás egyezik. Ha a meglévő mellé másik kiadású Windows 10 lesz telepítve arra a laptopra, vagy megegyező / másik kiadású egy eleve másik hardverkonfigurációra (pl. másik laptopra), akkor lehet értelme másik termékkulccsal / digitális licenccel aktiválni.
A TPM 2.0 - ami a Windows 11-nél követelmény - , meg hogy "kizár a gép a saját file rendszeremből" nem világos hogyan jön ide, az aktiváláshoz. -
King Unique
titán
válasz
KaqXar19 #142993 üzenetére
N-es kiadást eleve nem javasolt általános, otthoni használatra telepíteni, mert minden multimédia funkció hiányzik belőle nemcsak a médialejátszó, a normális használathoz eleve telepíteni kell utólag az MFP-t, vagyis kb. zéró értelme van az N-esnek.
Annyira azért nem macerás az upgrade, normál esetben elég csak a megfelelő termékkulcsot megadni az egyes kiadások közötti váltáshoz. Ahol ha nem megfelelő termékkulcs lett megadva - mint a mostani esetnél is - , akkor nem meglepő ha nem működik és hibaüzenetet jelenik meg.Ha a vásárolt Pro termékkulcs, licenc Retail típusú és ténylegesen W10-hez tartozik, az még a jobbik eset. Ha MAK, W7, W8.1, stb., akkor viszont nem igazán, bár annyi pénzért már az is jó, ha működik egyáltalán az aktiválás.
-
King Unique
titán
válasz
norrberth #142990 üzenetére
Mármint opcionálisan és saját felelősségre akkor, ha valakinek nem opció pl. a Microsofttól vagy PC-re előtelepítve reális áron megvásárolni a licencet és még akkor is lutri lehet mit árulnak, milyen termékkulcsot, licencet kap a vásárló az ilyen egyéb beszerzési forrásoknál.
-
King Unique
titán
válasz
KaqXar19 #142973 üzenetére
Normál esetben működhet a Home
—►
Pro upgrade másik termékkulcs megadásával is, amiről már volt szó itt többször (példa). Persze ahhoz értelemszerűen nem "sima" Pro, hanem Pro N termékkulcsot kellene megadni, ha jelenleg Home N kiadás van telepítve.Ha itt nem megfelelő, nem N-es kiadáshoz tartozó általános / megvásárolt termékkulcs van megadva, akkor nem meglepő a hibaüzenet.
N-es kiadásról normál esetben csak N-es kiadásra lehet upgrade-elni / downgrade-elni, a "sima", nem
N-es kiadás használatához clean install szükséges.
Vagy esetleg egy rendszermentés után ehhez hasonlóan saját felelősségre meg lehet próbálni registry szinten átírni a kiadást és utána az in-place upgrade-et MCT-vel / letöltött ISO-val, aztán vagy / vagy.Egyébként hogyan sikerült Home N kiadást telepíteni és aktiválni, azt adta az oktatási intézmény / munkahely, vagy csak olyan volt éppen a torrentoldalon okosítva, vagy mi?
-
King Unique
titán
válasz
sisi22 #142950 üzenetére
Ez az "elso helyen jelenik meg" nem igazán világos, jobb lett volna erről is egy screenshot. De ugye az a korábbi válaszban már le lett írva, hogy ha eleve csak opcionális a Windows 11-re frissítés lehetősége, akkor kb. mindegy mi jelenik meg a gépházban a Windows Update menüben, ha külön felhasználói megerősítés nélkül úgysem települ automatikusan.
Akkor már csak alkalmazni kellene a korábbi és az előző válaszban leírtakat, ilyen egyszerű.
Van annak a frissítésnek KB száma, meg lehet nézni a Microsoft weboldalán, lásd Windows 10 update history. De ha eddig nem telepítetted, akkor most már felesleges, meg pláne hogy az is csak opcionális frissítés, + holnap amúgy is patch kedd lesz és az akkor kiadott "B" összesítő frissítés tartalmazza majd az előző havi "C" opcionális összesítő frissítés fejlesztéseit, javításait is.
-
King Unique
titán
válasz
sisi22 #142948 üzenetére
Csoportházirend (gpedit msc) Pro kiadástól van, Home kiadásnál értelemszerűen nincsen, ami az előző válaszban linkelt útmutató elején világosan le van írva.
A linkelt útmutatóban lévő módszerek nyilván működnek és ki lettek próbálva. Ahol a regedit módszernél alapesetben a screenshoton lévő kulcsok vannak a WindowsUpdate bejegyzésnél, ami ha esetedben Home kiadásnál üres, attól még manuálisan létrehozhatók, hozzáadhatók az értékek sőt maga a WindowsUpdate bejegyzés is, ami a linkelt útmutatóban ugyancsak le van írva + egy másik útmutató szemlélteti is a lépéseket.A korábbi állítás, miszerint "allandoan win11-re akar frissiteni", nem igazán látszik a mellékelt screenshoton, max. az hogy alul ott van az értesítés készen áll-e a PC Windows 11-re vagy sem, ami nagyon nem egyenlő az előbbivel.
-
King Unique
titán
válasz
gorgo #142940 üzenetére
1. A hogyan kell Windows 10-et telepíteni, a telepítőt pendrive-ról bootolni és telepíteni arról a Windows 10-et már számos alkalommal el lett magyarázva itt, illetve az UEFI szerinti is, + hogy pl. újabb generációs CPU-k és Intel RST (VMD Controller) esetén mi a teendő (+ infó) ha a meghajtólistában nem jelenik meg semmilyen meghajtó, stb.
2. Particionálás eleve lesz már a telepítésnél is, máskülönben nem települne a rendszer. Ha külön adatpartíció létrehozása a cél a C mellé, akkor az a telepítésnél is megoldható, nem feltétlen utólag kell zsugorítani a C-t majd létrehozni a létrejött nem lefoglalt területen egy új partíciót, amely utóbbi bizonyos eseteben amúgy is macerásabb lehet.
3. A hogyan lehet rendszermentést készíteni szintén rengetegszer volt már itt téma, ami megoldható a Windows 10 beépített eszközével és külső programokkal egyaránt, visszaállításhoz de akár mentéshez is eleve adott a program pendrive-ról bootolható WinPE / WinRE változata, számos ingyenes program van ilyen célra és nem feltétlen kell külön megvásárolni, stb. Az meg alap, hogy nem szimplán a rendszerpartíciót (C) mentjük és állítjuk vissza, hanem a BIOS/MBR és UEFI/GPT szerinti telepítéstől és particionálástól függően a Windows 10 által a telepítésnél létrehozott összes partíciót!
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
TechN7ne #142927 üzenetére
Akkor értelemszerűen akkor kellett volna kérdezni, ha valami nem egyértelmű. De szerintem a linkelt útmutatók elég világosan szemléltették mit kellene csinálni és le is lett írva szövegesen röviden.
Igen, az eleve más OS (pl. macOS, Linux) alatti törlés + újrainicializálás + újraparticionálás + újraformázás is akár működhet, ha az adott beállítás Windows specifikus és csak ott érvényes. De itt most ugye a Windows specifikus megoldás volt a kérdés, ami az, ami korábban a másik topikban és most itt újra le lett írva.
Egyébként ha macOS alatt lett inicializálva GPT-re az SSD és particionálva adatlemezként, akkor kreált rá ESP-t (EFI-rendszerpartíció) (példa)? Annak a szokása valamiért adatlemezre is, Windowsok max. UEFI/GPT rendszermeghajtóra csinálnak, GPT szerint inicializált adatlemezekre pedig max. MSR partíciót. Ha tartósan Windowson lesz használva adatlemezként az SSD, akkor ebből adódóan lehet célszerűbb lett volna utána Windowson a törlés + újrainicializálás + újraparticionálás + újraformázás pl. parancssorban. Ha esetleg windowsos rendszermeghajtóként lesz használva, akkor meg eleve nem kell se particionálni, se formázni, maradhat inicializálatlan állapotban és majd a Windows telepítője megoldja.
-
King Unique
titán
válasz
TechN7ne #142925 üzenetére
A Flash SSD topikban akkor világosan le lett írva és a linkelt részletes útmutatókkal szemléltetve, hogy mit kellene csinálni és úgy tűnt átment az információ. Vagy mégsem, vagy most mi van?
Akkor még egyszer, ha tárolóhelyként lett beállítva az SSD és tárolókészlet van rajta - világosan látszik a mellékelt screenshoton hogy igen - , akkor értelemszerűen először el kellene távolítani onnan és nem ilyen-olyan programmal - nem feltétlen kell ehhez MiniTool és társai 3rd party program, megoldható a Windows beépített eszközeivel is - nekiállni formázni. -
King Unique
titán
válasz
prolad #142892 üzenetére
Ha a telepítésnél személyes helyett szervezeti használat lett beállítva, akkor annyira nem meglepő.
Egyébként aktiválva van a Windows 10 (Home/Pro/egyéb?), illetve helyi fiókkal történő telepítésnél automatikusan aktiválódott digitális licenccel? Ha igen, akkor nincs gond, ellenben ha nem és szervezeti aktiválás szükséges, akkor az már problémásabb lehet. -
King Unique
titán
válasz
prolad #142885 üzenetére
Ha telepítéskor jelenik meg és Microsoft-fiók helyett helyi fiók használata a cél, akkor lásd az alábbiakat:
• How To Setup Windows 10 Without a Microsoft Account
• How to set up Windows 10 with local accountVagy b. opció követni a képernyőn lévő instrukciókat.
Ha telepítés után jelenik meg, akkor lásd az alábbiakat:
• How to Turn On or Off Tips, Tricks, and Suggestions Notifications about Windows 10
• How to Turn On or Off Get even more out of Windows Suggestions in Windows 10Vagy b. opció követni a képernyőn lévő instrukciókat.
-
King Unique
titán
válasz
Voice24 #142872 üzenetére
Persze hogy inaktív a partíció kiterjesztése, ha nem közvetlenül a C mellett illetve után helyezkedik el a hozzáadni kívánt nem lefoglalt terület - csak azt tud hozzáadni a lemezkezelő, amihez előtte törölni kell a partíciót - , meg ha a C után ott a WinRE partíció, ez esetben nem fog menni a lemezkezelővel és mindenképpen 3rd party particionáló programra lesz szükség (példa), ami már többször le lett magyarázva itt (példa) és nem újdonság.
(#142876) Doky586:
Ezt pont nem lehet megoldani a lemezkezelővel a C után lévő WinRE partíció miatt, max. ha törölve van a WinRE, de azt meg normál esetben nyilván nem kellene, csak emiatt meg pláne nem. -
King Unique
titán
válasz
hattrickuser #142838 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz
Orionk #142835 üzenetére
Röviden pl. a TreeSize programmal, bővebben meg másd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat, erről is már volt szó itt számos alkalommal.
Egyébként a 20H2 verziónál a Home és Pro kiadások támogatása májusban véget ér és ezért nem ártana lassan egy újabb verzióra (pl. 21H2) váltani, amihez ráadásul 2004 - 21H2 verziók között amúgy is csak egy kis méretű enablement package telepítése szükséges és annál kb. seperc alatt megvan az upgrade.
-
King Unique
titán
válasz
ZavaBalazs #142826 üzenetére
Volt arról szó itt már számos alkalommal, hogy mik a lehetséges okok és mi a teendő akkor, ha a Windows 10 telepítésénél nem jelenik meg a meghajtóválasztásnál semmilyen meghajtó (példa).
Viszont mivel itt speciális eset - Surface Book - áll fenn, ezért első körben az alábbi útmutatókban javasoltakat kellene megpróbálni, Surface Book specifikus recovery ISO-t letölteni, abból helyreállítási meghajtót kreálni, majd megpróbálni javítani / alaphelyzetbe állítani / újratelepíteni, stb.
• Hard drive doesn't appear on Windows Installation Surface Pro 5
• Surface Recovery Image Download -
King Unique
titán
válasz
Bacusuz #142771 üzenetére
A hardverazonosítóhoz (alaplaphoz) van rendelve a jelen esetnél a Home kiadáshoz tartozó digitális licenc és nem, nem lehet csak úgy törölni (példa). Ellenben attól még telepíthető és aktiválható másik Windows 10-kiadás (Pro), hardvermódosítás után újraaktiválható az előző válaszban leírt, linkelt módszerekkel, stb.
-
King Unique
titán
válasz
Bacusuz #142769 üzenetére
Ha Home kiadáshoz tartozik az új alaplapnál digitális licenc, akkor nem meglepő ha azzal a Pro kiadás nem aktiválódik, ahhoz értelemszerűen Home kiadást kellene telepíteni, az automatikusan aktiválódna.
Ha jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) történt, akkor megvan az újraaktiválásnak a szakszerű módja, lásd a linkelt válaszban leírtakat, + akár az eredeti termékkulcs (W7 Professional) újbóli megadása is működhet (példa). -
King Unique
titán
válasz
Qtya123 #142732 üzenetére
Azt értelemszerűen meg kellene nézni mert konkrétumok nélkül ki tudja kinél éppen mi miatt, majd futtatni a lemezkarbantartót / Tárterületsegédet, lásd egy másik válaszban leírtakat, ez sem újdonság itt.
-
King Unique
titán
válasz
milan07 #142726 üzenetére
"Csináltam töredezettségmentesítést"
Ha gyors SSD egy lassú HDD a rendszermeghajtó, akkor nem meglepő ha a Windows 10 működése is lassú, ha SMR modell akkor az még inkább tetézheti a lassúságot, ha nem megfelelő az állapota (HDS) és szektorhibás, akkor meg pláne nincs min csodálkozni...
"Mindig 2-3 vagy akár 4 hónap alatt behal minden operációs rendszerem"
Ami normál esetben nyilván nem így megy, másoknál akár 2-3-4 vagy még több évig működik gond nélkül egy Windows 10, akinél nem, ott nyilván a hardver- és / vagy szoftverkörnyezetnél nem stimmel valami, + akár user error is közrejátszhat, stb. De itt mivel a részletek nem derültek ki, nem ismert pontosan mi (semmi / Windows-frissítés / programtelepítés / hardvercsere / egyéb) történt a belassulás előtt, ezért nem sok mindent lehet erre írni.
-
King Unique
titán
válasz
zsoltip #142722 üzenetére
• How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10
• How to Enable or Disable Including Driver Updates in Windows Update in Windows 10Ha eleve csak választható frissítésről van szó, amit nem kötelező telepíteni és nem telepíti automatikusan a Windows Update sem, akkor viszont nem világos miért akkora probléma ez... Meg ugye ha már korábban volt itt ez kérdés és nem jött rá válasz, akkor vagy nem találkozott itt ilyennel senki és a másik topikban sem ahol szintén fel lett téve ugyanez a kérdés, vagy igen de egyáltalán nem tulajdonított ennek ekkora jelentőséget, mivel csak választható frissítésről van szó.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #142708 üzenetére
Ott felesleges lenne, mert ha tele a net komplett útmutatókkal és videókkal, amik világosan szemléltetik hogyan lehet beállítani és akkor értelemszerűen a cikk íróinak is sikerült, meg itt a topikban is sokaknak, valamint én is kipróbáltam többször már csak tesztelési céllal is többek között az aktuális 21H2 verziónál is helyi fióknál és Microsoft-fióknál egyaránt, akkor általánosan nyilván nem igazán helytálló azon kijelentés, hogy csak és kizárólag az Autologon programmal lehet megoldani. A felhasználó nem tudta beállítani a szokásos módon ellenben az Autologon programmal sikerült, a nála telepített Windows 10-nél valami miatt nem működtek a standard módszerek, stb. meg ugye megint más eset és nem feltétlen keverendő általánosítva az előbbivel.
Egyébként ha helyi (offline) fiókkal történt a telepítés, akkor akár már ott beállítható lett volna, ha annyira az automatikus bejelentkezés a cél és hogy ne kelljen jelszót / PIN-kódot / egyebet megadni.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #142706 üzenetére
Igen, ha nem tudja a felhasználó megfelelően beállítani a szokásos módszerekkel - amik nyilván működnek helyi- és Microsoft-fióknál egyaránt, ki lettek próbálva többször is, vagyis nyilván nem arról van szó hogy nem lehet beállítani - , akkor másik opcióként adott az Autologon program használatának lehetősége.
-
King Unique
titán
válasz
arfer #142702 üzenetére
Ha csak a Windows 10 ugyanazon kiadása lenne újratelepítve ugyanazon hardverkonfigurációjú PC-n, akkor nem lenne téma és automatikusan aktiválódna a rendszer, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.
Ha jelentős hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) történik, akkor viszont szükséges lehet utána az újraaktiválás, ami megoldható többféleképpen is (+ így is), nem feltétlen csak Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenccel. Ahol ha 1x már megtörtént a bejelentkezés az adott PC-n futó Windows 10-nél Microsoft-fiókkal, akkor a digitális licenc eleve ahhoz (is) lett kapcsolva és az újraaktiválásnál opció lehet azon módszer, de akkor a hardvermódosítás előtt, meg az utána történő újraaktiválásnál értelemszerűen Microsoft-fiókkal kellene bejelentkezni helyi fiók helyett.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #142703 üzenetére
Lásd egy másik válaszaban leírtakat, már többször el lett magyarázva itt mik a lehetőségek.
-
King Unique
titán
válasz
Szederp #142696 üzenetére
Ha ugrik a Defender egy programra PUP/PUA miatt, vagy mert épen false positive riasztás, akkor értelemszerűen elég átmenetileg kikapcsolni a PUP/PUA védelmet / valós idejű védelmet, vagy a kivételekhez adni a programot, de nem kell tartósan, véglegesen letiltani az antivírus programot, amely utóbbi amúgy sem javasolt.
• How to Enable or Disable Microsoft Defender Antivirus Potential Unwanted App (PUA) Protection in Windows 10
• How to Enable or Disable Real-time Protection for Microsoft Defender Antivirus in Windows 10
• How to Add or Remove Exclusions for Microsoft Defender Antivirus in Windows 10Viszont ha annyira a tartós kikapcsolás a cél, akkor saját felelősségre akár az is megoldható.
• How to Turn On or Off Microsoft Defender Antivirus in Windows 10
• Defender Control v2.1Ha csoportházirendben meg lett buherálva, tiltva a Defender működése, akkor nem meglepő a mellékelt screenshoton lévő inaktív állapot, amit értelemszerűen úgy lehet visszavonni, hogy az előzőleg beállított házirendet ki kell kapcsolni.
-
King Unique
titán
válasz
Szederp #142694 üzenetére
Itt maga a laptop gyenge hardveresen a specifikáció alapján, N-es Celeron CPU-val és 5400 RPM-es lassú HDD-vel meg pláne... Ha a HDD SSD-re lenne cserélve, már az is sokat dobhat a rendszer működésén.
• Kivétel hozzáadása a Windows biztonság szolgáltatáshoz
• A Defender vírusvédelem kikapcsolása a Windows biztonság szolgáltatásbanElég lett volna a kivételekhez adni a ProduKey programot, vagy csak átmenetileg kikapcsolni a Defender valós idejű vírusvédelmét, nyilván nem kell nekiállni véglegesen letiltani, az utóbbinál nem meglepő ha egy idő után visszakapcsol hogy ne maradjon védelem nélkül a rendszer.
-
King Unique
titán
válasz
Szederp #142680 üzenetére
Ha Home kiadáshoz van azon a laptopon BIOS OEM Key, akkor Pro kiadást telepítve az utóbbi értelemszerűen nem aktiválódik a BIOS-ban lévő termékkulccsal, ez nem meglepő. Ha Home kiadás lett volna telepítve, akkor az viszont nyilván automatikusan aktiválódna.
"Nem kért kulcsot telepítésnél"
Ha BIOS OEM Key van, akkor alapesetben a telepítésnél nem jelenik meg az aktiválás és kiadásválasztó ablak, hanem az OEM licenchez, termékkulcshoz passzoló kiadás (esetedben Home) kerül automatikusan telepítésre és aktiválásra. Ezért is érdekes, hogyan lett akkor Pro kiadás telepítve ha nem történt meg az előző válasz 1. pontjában linkelt trükközés, meg a nem kér termékkulcsot értelmezhető akár úgy is, hogy nem kötelező megadni, lásd nincs termékkulcsom opció.
"Tehát gondolom egy termékkulcsra vár a dolog, vagy valamit nagyon félreértek."
Igen, ha Home kiadás helyett mindenképpen Pro kiadás használata a cél és az utóbbihoz nincsen BIOS OEM Key vagy már meglévő digitális licenc, akkor Pro kiadáshoz való termékkulcs megadására lesz szükség az aktiválásnál. Ami ha jelenleg nincsen, akkor értelemszerűen vásárolni kell egyet.
-
King Unique
titán
válasz
#46824192 #142675 üzenetére
Addig nem is csinál semmit, amíg nincsen elindítva és bejelentkezve felhasználói fiókkal. Úgy meg hogy az előző válaszban linkelve lett mi minden beállítható, szvsz nem igazán van miről beszélni.
Akkor úgy látszik nem sikerült megnézni elég alaposan, mert megjelenít több helyütt is értesítést a OneDrive, lásd asztalon és egyben a műveletközpontban (példa), sőt akár még a fájlkezelőben is, stb.Beállítás és használat kérdése is, mint már említve volt.
Igen, azt hagyjuk hogy mi csinál xy kliens és mi lesz a feltöltött fájlokkal, mert ha valaki annyira konteózni akar, akkor ezt csaknem kb. mindegyiknél lehetne feszegetni és nyilván nem OneDrive only. Meg ugye van külön konteó topic, Microsoft OneDrive és felhő alapú adattárolás (Dropbox, stb.) topikok is, ott lehet mélyebben fejtegetni a témát.Igen, pont ez a lényeg, hogy szerinted, ami részben szubjektív megállítás is, pont ezért nem feltétlen általánosítható és igen, attól még mások használhatják és általában használják is nem kevesen.
-
King Unique
titán
válasz
#46824192 #142670 üzenetére
Igen, pont ez a lényeg, hogy kb. minden beállítható és így már kevésbé téma, illetve ha nem állítja be a user hogy mely mappák legyenek mentve és szinkronizálva vagy éppen ne legyenek, akkor nem meglepő ha alapértelmezetten a felhasználói fiók mappáit menti, feltölti a felhőtárhelyre.
Ennyi erővel más hasonló felhőtárhelyek, szolgáltatók is a fájlokra hajtanak. A hivatalos verzió viszont ugye az, hogy legyen olyan biztonsági mentés, ami aktív internetkapcsolat mellett kb. akárhol hozzáférhető és nincsen adott fizikai PC-re korlátozva, a fizikai meghajtó meghibásodásának kitéve, stb., ami azért nem olyan rossz dolog. Sok gigabájtot meg alapesetben úgyse lehet oda menteni, mert az inbox OneDrive Basic csak 5 GB, ami kis mennyiségű adathoz, pl. fontos doksikhoz és képekhez elég lehet, de a nagyobb tárhelyért már fizetni kell.
Elég pl. a TenForums útmutatóit nézegetni, ott kb. mindenre van leírás. Ami oké hogy angol nyelvű, de végig screenshotokkal van illusztrálva és szvsz már abból érhető a lényeg, + ott van a Google Fordító is.
-
King Unique
titán
válasz
Szederp #142663 üzenetére
1. Az csak gyárilag Windows 8/8.1, 10, 11 rendszerekkel előtelepített laptopok és BIOS/UEFI OEM Key esetén van, de annál is megoldható másik Windows-kiadás telepítése, lásd az EI.cfg and PID.txt módszert.
2. Ez a téma már számtalanszor ki lett tárgyalva itt (példa + példa) és le lett írva a lényeg az aktiválásra és termékkulcs vásárlására vonatkozóan egyaránt (példa), meg hogy egy adott webáruház ajánlatának részletei felől értelemszerűen annál az adott webáruháznál kellene érdeklődni.
"az slmgr -dli igazolja, hogy Windows 10 Pro, RETAIL channel. Most szeretnék termékkulcsot legálisan vásárolni és több kérdés merült fel."
Ha már aktiválva lett a Windows 10 Pro kiadás, meg pláne ha digitális licenccel aktiválódott, akkor nem világos miért kell okvetlenül új termékkulcsot vásárolni.
Persze ha nem megengedett módon történt az aktiválás, az más dolog, ahol ha mindenképpen jogtiszta licenc kell, akkor lásd pl. az előbb linkelt válasz végén leírtakat.
-
King Unique
titán
válasz
#46824192 #142666 üzenetére
Beállítható ám, hogy mely mappákat mentse, elinduljon-e automatikusan a felhasználói fiókba történő belépéskor, szüneteltethető a szinkronizálás, leválasztható a Microsoft-fiókról, akár az integrálása is kikapcsolható, sőt még el is távolítható, stb.
• How to Choose Folders for OneDrive Selective Sync in Windows 10
• How to Sync Any Folder to OneDrive in Windows 10
• How to Pause and Resume Sync in OneDrive in Windows 10
• How to Link or Unlink OneDrive with Microsoft Account in Windows 10
• How to Turn On or Off Start OneDrive Automatically when you Sign in to Windows 10
• How to Enable or Disable OneDrive Integration in Windows 10
• How to Uninstall OneDrive in Windows 10 -
King Unique
titán
válasz
Atomantiii #142658 üzenetére
A regedit módszer (ez, nem másik) max. Home kiadásnál kell, Pro kiadástól adott a lehetőség beállítani csoportházirendben, majd egy restart és utána már eleve nem ajánl fel annál újabb funkciófrissítést a Windows Update, mint ami a célverziónál meg lett adva. Az értesítéseknél pedig ha ki van kapcsolva a spéci javaslatok és tippek megjelenítése, akkor utána megint nem kellene ennek megjelenni.
A linkelt módszerek normál esetben nyilván működnek, itt is megoldották már többeknél (példa), meg ha már tele van ezekkel a net, ha esetedben abnormális és rejtélyes módon egyik sem használ, hát az elég érdekes és akkor passz. -
King Unique
titán
válasz
King Unique #142656 üzenetére
+ A teljes képernyős értesítés tiltásához lehet az is elég, ha itt a spéci értesítések, tippek, stb. megjelenítése ki van kapcsolva.
• How to Turn On or Off Tips, Tricks, and Suggestions Notifications about Windows 10
• How to Turn On or Off Get even more out of Windows Suggestions in Windows 10 -
King Unique
titán
válasz
Atomantiii #142653 üzenetére
Mármint erre célzol nagy ablak alatt, ahol továbbra sem kötelező az upgrade, van lehetőség szkippelni.
Miért kellene "felfrissíteni" ha nem cél az upgrade Windows 11-re, elolvastad a linkelt válaszban leírtakat hogyan lehet eltüntetni a Windows Update menüből ahol nyilán nem magát a Windows Update-et kell teljesen tiltani? Ezek szerint nem...
-
King Unique
titán
válasz
Atomantiii #142649 üzenetére
Ki, ami nemrég újra (kereső használata) el lett magyarázva itt, meg hogy eleve csak opcionális frissítésről van szó ami nem települ automatikusan, max. ha a felhasználó maga kattint a "Letöltés és telepítés" lehetőségre.
Ez a "felfogja hozni" viszont nem teljesen világos, ha még meg sem jelent a gépház Windows Update menüben a Windows 11-re frissítés lehetősége, akkor ugye minek az aggodalom, meg az csak akkor jelenik meg, ha maradéktalanul megfelel a PC a követelményeknek.
-
King Unique
titán
válasz
z123456789 #142646 üzenetére
Volt már arról itt szó, hogy ha 3rd rd party AV van telepítve, akkor eleve kikapcsol a Defender és úgy értelemszerűen az Antimalware Service Executable folyamat sem fog futni, max. az ismétlődő vizsgálat lesz manuálisan visszakapcsolható. Ha esetedben nem így történt, akkor ez eleve nem stimmel...
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
lorcsi #142607 üzenetére
Nemrég lettek leírva újra egy másik válaszban az itteni téma összefoglalóban is eleve szereplő letöltési lehetőségek, ahol többek között a Rufus is le tudja tölteni a Windows 10 ISO-t.
+ Ugye az előző válaszokban linkelve lett az MCT, a Microsoft saját szoftvere is telepítési adathordozó készítéséhez (letölti az ESD ISO-t és pendrive-ra is írja), alapesetben célszerű azt használni.
A bootolásnál meg ugye bekapcsolt CSM kell a legacy módhoz, valamint a sima, ne UEFI előtagos pendrive legyen kiválasztva. -
King Unique
titán
válasz
lorcsi #142604 üzenetére
Beállítani kell, nem leállítani, ahol már linkelve lett az előző válaszban, hogy a bootolásnál F12/egyéb billentyűvel előhívható gyorsmenüben értelemszerűen az UEFI előtag nélküli pendrive-ot kellene kiválasztani és / vagy a BIOS/UEFI boot menüben a legacy (CSM) bootolási módot beállítani a legacy (CSM) módban történő bootoláshoz, stb. Na meg értelemszerűen a telepítőt is úgy kiírni a pendrivre-ra, hogy az legacy (CSM) módban is bootolható legyen, lásd MCT használata, Rufus esetén értelemszerűen az MBR-BIOS séma használata, stb.
"a laptop biosába csak annyi van h :
Launch CSM => enable/disable"Ha ki van kapcsolva (disable), akkor értelemszerűen be kellene kapcsolni (enable) a CSM módot a legacy (CSM) módban történő bootoláshoz és telepítéshez.
Aztán az más dolog, hogy UEFI-s laptopra modern Windowst eleve UEFI szerint kellene telepíteni, meg ha pl. később W11-re váltás a cél, akkor ott is követelmény, de mindegy, akár utólag is átkonvertálható.
-
King Unique
titán
válasz
lorcsi #142601 üzenetére
Lásd egy másik esetnél leírtakat.
Tehát ha jelenleg MBR séma szerinti a célmeghajtó, akkor tudatosan értelemszerűen legacy (CSM) mód szerint kellene bootolni a telepítőt pendrive-ról UEFI helyett és akkor nem lenne az említett hibaüzenet. Másik opció a teljes lemez törlése és utána a létrejött szabad területre mehet a telepítés UEFI szerint, de akkor előtte az 1-es partíción lévő adatokat értelemszerűen le kellene menteni, mivel a művelet destruktív. -
King Unique
titán
válasz
Szellem. #142596 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat a különféle mentési és visszaállítási lehetőségekről. Ahol ha rendszermentés készítése a cél egy lemezképfájlba, akkor az az előbb linkelt válasz végén is részletezve van.
-
King Unique
titán
Mi lenne ha a topik témájához nem kapcsolódó linuxos élménybeszámolókat és eszmefuttatásokat inkább valamelyik linuxos topikba írnák az itt offolók?
Meg nem, nem szükséges itt a témájától eltérően nekiállni fejtegetni hogy általánosan melyik desktop OS felel meg inkább a felhasználók többségének, a számok eleve önmagukért beszélnek régóta, nemrég egy másik válaszban linkelték. -
King Unique
titán
válasz
Kacsasült #142559 üzenetére
Röviden egyrészt a széles körű elterjedtsége és az azzal járó előnyök - desktopon kb. a legjobb szoftveres (és akár hardveres) támogatottság - , másrészt a megszokás és mert eleve szeretek Windowst is használni.
Egyébként csak emiatt nem feltétlen kellett volna itt is, meg látom az említett desktop OS platform topikjában már szépen, kulturáltan ki lett tárgyalva a téma ottani nézőpontból megközelítve.
-
King Unique
titán
How to Add a Guest Account in Windows 10
Elég lehet egy vendég felhasználói fiók létrehozása korlátozott hozzáféréssel, felesleges szvsz csak emiatt meg egy Windows 10-et telepíteni.
How to Restrict Access to Drives in Windows 10?
Megoldható az adott meghajtóbetűjelű meghajtóknál a hozzáférés tiltása, de ennek is ugye akkor van értelme, ha az a másik felhasználó nem rendszergazda.
• How to Hide or Show Drive Letters in Windows 10
• How to Remove a Drive Letter in Windows 10
• How to Hide Specific Drives in WindowsHa külön partíción vannak a privát adatok, akkor megoldható a partíció elrejtése, meghajtóbetűjel elvétele, ami után azon kötetek nem fognak megjelenni a fájlkezelőben sem, a korlátozott jogú felhasználó nem tudja megnyitni a lemezkezelőt hogy meghajtóbetűjelet rendeljen hozzá, stb.
• How to Turn On or Off Device Encryption in Windows 10
• How to Turn On or Off BitLocker for Operating System Drive in Windows 10
• How to Turn On or Off BitLocker for Fixed Data Drives in Windows 10
• How to Turn On or Off BitLocker for Removable Data Drives in Windows 10• How to use VeraCrypt encryption on PC to secure files
• How to Encrypt Your Windows System Drive With VeraCryptHa nem felelnek meg az előbbi megoldások és annyira a fájlok rejtegetése a cél, akkor adott a titkosítás lehetősége, privát fájlokat külön egy titkosított partícióra másolni amin jelszavas meghajtózár van, stb.
-
King Unique
titán
válasz
sisi22 #142532 üzenetére
A csak opcionálisan felajánlja a linkelt módon, meg a ténylegesen letölti és telepíti is között nyilván van különbség, ahol az utóbbi normál esetben csak akkor reális, ha az külön engedélyezve lett, mint már említve volt.
Le lett írva, linkelve hogyan lehet a Windows Update menüből eltüntetni, már csak alkalmazni kellene. -
King Unique
titán
válasz
sisi22 #142529 üzenetére
Ez elég érdekes, mivel a Windows 11-re frissítés eleve csak opcionális lehetőségként jelenik meg a gépház Windows Update menüjében és ennek okán értelemszerűen csak akkor települ, ha maga a felhasználó kattint a "Letöltés és telepítés" lehetőségre. + Az előbbi a Windows Update alap működésétől, mármint az ottani alap frissítéstől eleve független, ha az utóbbi futtatva van, attól még normál esetben nyilván nem települ a Windows 11 is. Max. akkor, ha a felhasználó maga engedélyezte a gépházban a letöltést és telepítést, de olyankor ugye egyáltalán nem meglepő.
How to Block the Windows 11 Update From Installing on Windows 10
Erről is már volt szó itt, lásd egy másik esetnél leírtakat.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Ingatlanos topic!
- Nintendo Switch
- GAI: Retro GPU-k mindörökké: a végleges koncepció, és a szereplők bemutatása
- Itt vannak az első képek a Sony Xperia 1 VII-ről
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- BestBuy topik
- LEGO klub
- Elektromos autók - motorok
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A22 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Gigabyte B450M R7 2700 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB GDDR6 CM MasterBox 5 Lite 600W
- Honor Pad X8 64GB, Wi-Fi, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest