Hirdetés
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Milyen mosógépet vegyek?
- Évente csak egyszer látod! 11 11 11 11 11
- Android másképp: Lineage OS és társai
- A legolcsóbb gamer laptop RTX 4060-al.
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Amikor egy ilyet a csatlakoztatsz, akkor a Windowsban először az eszközkezelőt célszerű lecsekkolni. Az, hogy nem jelenik meg a lemezmeghajtók között, az egy dolog. De attól még ismeretlen eszközként szerepelnie kellene az eszközkezelőben. Amit akár ott, akár a gépházban el lehetne távolítani ezen hozzászólás mintájára. Utána célszerű beiktatni egy újraindítást, majd aztán újracsatlakoztatni az eszközt. De egyébként a különféle hibakódokra vannak megoldási javaslatok a Microsoft oldalán.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ha erre az oldalra célzol, akkor ez működik és nyilván le lehet innen tölteni az ISO mellett az ESD-t is. Olyan esetleg néha előfordulhat, hogy átmenetileg nem elérhető egy bizonyos letöltés, de ilyenkor újra kell próbálni, vagy várni egy kicsit és utána stb.
Egyébként most direkt ránéztem és működik a letöltés mind a 32 bites, mind a 64 bites 16299.64 ESD-fájl esetében. Ha nálad nem, akkor a hiba odaát lehet...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Mikiller #69679 üzenetére
Jelenleg a "sima" Windows 10 1709-nél valóban, de ez nyilván csak átmeneti állapot. De pl. az Education kiadás letöltése továbbra is működik, ahogyan a 1703-as változatoké szintén. Viszont itt eredetileg a 1709-es ESD-ről volt szó, aminél jelenleg ugyancsak működik a letöltés.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Az eszközkezelő többi része nem látszik, vagyis pl. az USB-vezérlők, ismeretlen eszközök stb. Ellenben, ha tényleg sehol nem jelenik meg USB 3.0-s csatlakozásnál, akkor az érdekes... Egyébként ennél a sorozatnál normál esetben WD SES Device bejegyzésnek is lennie kell. Ha ott valami nem stimmel, akkor pedig ilyen / ilyen hibaüzenet szokott megjelenni.
Az eszközillesztő eltávolítását esetleg meg lehet próbálni USB 2.0-s csatlakozás. Ha nem használ és USB 3.0-n továbbra sem ismeri fel a rendszer, akkor meg esetleg az USB-vezérlőknél a gyökérhub / Host Controller letiltása / eltávolítása, majd restart próbálható meg. Bár utóbbi már kockázatosabb megoldás...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A megfelelő Windows 10-kiadásokban lehet a gépházban halasztani, illetve szüneteltetni bizonyos frissítéseket. Kikapcsolni normál módon nem lehet, max. a csoportházirendet piszkálni, esetleg átmenetileg letiltani a szolgáltatások között a WU-t. Nemrég pedig említve volt másik opció is a frissítésre.
Egyébként meg van havonta 1-2 összesítő frissítés, ami viszonylag nagyobb volumenűnek mondható. Ebből az egyik a havi patch kedd, szóval lehet rá számítani. De ugyanúgy Windows 7/8.1 esetében is vannak ilyenek, szóval nem a Windows 10-nél találták ki. Aki meg sokáig nem frissíti a rendszert, illetve szükség esetén nem állította be az előbb említett dolgokat, netán még a hardver is gyenge, az ne csodálkozzon, ha rázúdul egy nagyobb adag. Továbbá, ha települ egy összesítő frissítés, akkor utána / késleltetett időpontban szokás újraindítani a rendszert. Ha valaki nem teszi meg, akkor azon sem kell csodálkozni, ha bekapcsoláskor még a frissítések telepítése és konfigurálása zajlik.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Szerinted egy komolyabb frissítés közben a Windows 7/8.1 talán nem pörgeti meg átmenetileg pl. a CPU-t, vagy akár pl. egy desktop Linux? Elárulom, hogy de, azok is... Aztán én mondjuk használni szoktam közben a rendszert, szóval az ellenkezőjét erre vonatkozóan egy normális hardveren megint nem állítanám.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A feladatkezelő van, hogy néhány MB/s terhelésnél is már nagyobb kihasználtságot mutat %-ban. Aztán, hogy a gyakorlatban ténylegesen lebök-e a meghajtó olyan szinten, az már más dolog. Olyan előfordulhat, hogy egy-egy frissítés átmenetileg beakad, de normál esetben nyilván nem kellene.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz envagyok #69854 üzenetére
Mért, ez a másik alaplap egyáltalán nem tud UEFI módban bootolni, nem lehet beállítani?
Egyébként a Microsoft a Windows 10 1703-as verziója óta biztosítja az MBR2GPT eszközt a Legacy BIOS telepítés UEFI-sre történő konvertálásához. Ez adatvesztés nélkül megcsinálja a teljes átkonvertálást, létrehozza a rendszer számára fenntartott kisebb partíciókat is stb. Viszont fordított felállásnál nincsen ilyen lehetőség, legalábbis hivatalos nincsen. Arra max. ilyen-olyan tákolásos megoldásokat lehet találni a neten. Vagy másik opció az újratelepítés...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A más által is említett lemezkarbantartóval, ha nem akarsz visszaállni az előző buildre. Mert a Windows.old mappa pl. egy ilyen build upgrade után szokott létrejönni. Egyébként elvileg korábban 30, újabban 10 nap után automatikusan is törli a rendszer. De, ha nem akarsz erre várni, akkor akár manuálisan is lehet az előbb említett módon.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Malibutomi #69986 üzenetére
A sima Creators Update = 1703, a Fall Creators Update = 1709. Tehát még az sem derült ki a leírtakból, hogy pontosan melyikről van szó.
Egyébként meg, ha nem lehet a gépházban az előző buildre visszaállni, illetve nincsen meg a Windows.old mappa a C gyökerében, akkor marad a reinstall. Továbbá, ha (jellemzően...) rendszermentés sem volt készítve a korábbi verzióról, akkor szintén. Viszont a funkciófrissítéseket nem lehet a végtelenségig halogatni, szóval előbb-utóbbi úgyis frissíteni kell az újabb verzióra.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Mondjuk a frissítés teljes és végleges letiltásáról is megvan az embernek a véleménye... Erről mindig az ilyen r = 1-es esetek jutnak eszembe, amikor egyeseknél pl. W7 alatt teljesen le van tiltva a WU, kikapcsolva az UAC, vírusírtó sincsen és egyéb finomságok... Aztán, amikor nem olyan régen volt a WannaCry eset, akkor több ilyen gépet is elkaszált, köszönhetően ennek a nagy "hozzáértésnek"... Akinek ennyire derogál frissíteni, az tényleg használja inkább offline a gépét, illetve az operációs rendszerét. Vagy használjon egy eleve nem támogatott OS-t, aztán akkor majd nem lesz frissítés...
Egyébként igen, a megfelelő beállítás is adja magát és pl. az újraindításra vonatkozóan is ott van az aktív időszak, egyéni újraindítási időpont stb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Mondjuk ez a csak a játékok miatt kell Windows dolog sem pont úgy van, mert azért korántsem mindenki hardcore gamer. Illetve a megszokás, a szoftveres támogatottság (nem csak játék) stb. is sokat számít és emiatt is okkal ragaszkodnak sokan ehhez a platformhoz. A Mint valóban jó rendszer, én is használom. De amúgy frissíteni nyilván ott is szokás, illetve pro / kontra előfordulhat más platformok rendszereinél is.
-
King Unique
titán
válasz jokeph #70079 üzenetére
Vannak ilyen esetek és userek. Más pl arra esküszik, hogy ő aztán soha életében nem használt semmilyen beépített / külső AV-t és állítólag mégsem volt gond, állítólag. Viszont attól még nem ez lesz a mindenki számára javasolt használat és a követendő példa. Ahogyan a frissítések letiltása sem...
Meg azért a biztonsági frissítéseket sem véletlenül adják ki az OS lyukainak befoltozásához. Ahogyan a rendszerben bizonyos bugokat is leginkább csak maga a szoftver készítője (MS) tud javítani pl. egy összesítő frissítéssel.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Cs1csó #70124 üzenetére
Azért ez a beépített alkalmazások gyalulása és a rendszer megnyirbálása is kissé erőltetett megoldás... Nem beszélve arról, ha esetleg egyeseknél gondot okoz, vagy éppen egy build upgrade után újra telepítésre kerülnek. Vagy egy új build tiszta telepítésekor ugye szintén és lehet újra kezdeni az egészet. Ha már valakinek esetleg annyira nem fekszik az új Windows asztali felülete, akkor ennyi erővel használhatna régebbi verziót is. Már aki, mert pl. nekem sokkal kellemesebb használni, tetszenek egyes újítások stb. De mondjuk itt inkább a 8.x miatt volt hiszti, viszont annál is egy külső Start menüvel kb. mindent el lehetett intézni.
Egyébként az igaz, hogy a 7-es már nem éppen mai rendszer és bizonyos dolgok terén nem is modern, aminek megvannak a negatívumai. De azért a 8.1 még viszonylag az, több dolgot támogat és van létjogosultsága a használatának. Na meg a korábbiakhoz viszonyítva az kb. az utolsó olyan Windows, amiben megmaradtak egyes klasszikus megoldások. Ennek pedig szintén megvannak az előnyei. Viszont, ha a támogatottságot nézzük bizonyos dolgoknál, illetve az új funkciókat és fejlesztéseket, akkor nyilván a 10-es ilyen szempontból a legkedvezőbb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Cs1csó #70134 üzenetére
Másnál meg lefut gond nélkül, illetve egy belakott rendszert nyilván nem mindenki fog évente 2x újrarakni. Telepítés után a szokásos beállítások, egy kis finomhangolás stb. még nyilván OK. De ezt az erőltetett takarítást a magam részéről továbbra sem preferálom. A másik dolognál meg nem arról van szó, hogy erővel maradni kell a régi Windowson. Viszont pl. a 8.1-nél a frissítésre vonatkozóan még a régi felállás van, vagyis nem automatikus, nincsen build upgrade stb. Ahogyan ott a gépházban is csak kevés beállítás miatt kell matatni és java a vezérlőpultban is elintézhető. Mondjuk utóbbi még nem annyira téma, de a frissítés ugye annál inkább ebben a topikban is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Weareus #70151 üzenetére
Ha UEFI-s gépen natív EFI módban akarsz telepíteni, akkor kell ez a beállítás. De akár az is opció, ha MBR alapon egy FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra csak simán rámásolod a fájlkezelőben az ISO-fájl tartalmát. Annak normál esetben Legacy és UEFI módban egyaránt bootolnia kell, max. az előbbinél egyes hardvereknél szükség lehet a partíció aktívvá tételére.
Az NTFS fájlrendszer egyébként az integrált telepítőknél lehet indokolt, ha az
install.wim
mérete nagyobb 4 GB-nál. De a normál Windows ISO-k nem ilyenek és UEFI-s bootoláskor is a FAT32 a szabványos fájlrendszer.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz hape60 #70165 üzenetére
Egy korábbi hozzászólásban volt szó erről.
• Microsoft Windows and Office ISO Download Tool
• TechBench by WZT -
King Unique
titán
Volt szó a leállítás szoftveres tiltásáról ebben és más topikban is.
Egyébként egy hasonló esetnél az ott alkalmazott megoldás is hasznos lehet, ha valakinek olyan gondja van.
(#70261) szabonagyur:
Az, hogy telepítve van a program, az egy dolog. De az alapértelmezetten "csak" 5 percenként intéz hozzáférést a lemezekhez. Ellenben pl. a lemezek leállásának akadályozása opció használatával ez 2-3 másodpercenként történik.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Gyuri27 #70346 üzenetére
Hasonló gondja volt nemrég másnak is, akinek az ottani topikban is javasolva volt egyből a 10-es telepítése a 7-es kulcsával. Ami végül sikeres is volt, illetve ebben a topikban is említették többen a közelmúltban, hogy még mindig működik ez a módszer. Szóval nem a muszáj a frissítéssel vesződni, pláne ha ilyen nyögvenyelősen megy csak.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Normál esetben nyilván igen. Illetve, ha tiszta telepítést csinálsz és nem kell semmi a korábbi tartalomból, akkor teljesen felesleges előparticionálni a meghajtót, meg ide-oda konvertálni. Ott van a Windows 10 telepítőjében is a grafikus törlési opció, illetve a parancssorban a DiskPart.
Egyébként, ha valaki nem akar tiszta telepítést csinálni csak emiatt, akkor a Windows 10 1703-as verziója óta opció az MBR2GPT eszköz is. Az a Legacy BIOS módban telepített rendszert adatvesztés nélkül átkonvertálja UEFI-s telepítésre. Itt van hozzá egy másik leírás.
(#70353) Géb89:
Parancssorban elég a clean is, nem feltétlen muszáj a convert gpt. Ha teljesen törölve van a lemez, akkor a kijelölés után a továbblépésnél automatikusan létrehozza a partíciós táblát, a szükséges partíciókat stb. maga a telepítő is.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Bal0924 #70385 üzenetére
Használom én is laptopon, de azért a teljes aksit nem szokta leszívni, max. néhány %-ot merül, ha pár napig alvóban van a gép. De ez ugyanúgy jellemző a W7/8.1 esetében is. Kikapcsolt állapotban meg pláne nem kellene lemerítenie. Szóval ott inkább valami energiagazdálkodási, vagy egyéb gond lehet...
A 7-est meg nem fogják tovább fejleszteni, így is már a kiterjesztett támogatási ciklusban van 2015 óta, amikor csak szimpla biztonsági frissítések jönnek rá. Pár év múlva pedig majd az is megszűnik. A legjobb pedig kinek mi. Számomra pl. már a 8.X is jobb volt, ahogyan a 10-es szintén.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Yogi Bear #70427 üzenetére
Az MCT eleve a C meghajtót használja a letöltéshez. Ha letöltési célnak más partíció / lemez van megadva, akkor is elvileg a C-re tölti le ideiglenesen a fájlokat. De amúgy van más opció is az ISO-fájl letöltéséhez, ami már ebben a topikban is számtalanszor említve volt (kereső...). Legutóbb pl. ebben a hozzászólásban.
Egyébként meg, ha ilyen kevés hely van a rendszerpartíción (...), akkor az MCT, a frissítési segéd, valamint ISO-ból az in-place upgrade is eleve kiesik. Tehát csak a tiszta telepítés marad opcióként.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Downsampling #70438 üzenetére
Dicséretes, hogy leírtad, de ITT screenshotokkal is illusztrálva van a művelet, direkt azért linkeltem az előző válaszban. Ahogyan az egyéb letöltési forrásokat is, de vsz azt sem nézte meg, akinek szüksége van rá. De mindegy, nem az én gondom...
Amúgy, ha van más háttértár is a gépében, vagy tud hozzá megfelelő tárolókapacitású USB-s kütyüt csatlakoztatni, akkor nyilván oda is le tudta tölteni. Arról pedig ki tudja írni pendrive-ra, szóval nem muszáj másik gépen. A frissítés pedig eleve kilőve, mert ahhoz azért több (~ 15-20 GB) szabad hely kellene. Viszont tiszta telepítésnél már le tudja dózerolni az SSD-t, aztán akkor lesz rajta elég hely. Sőt, ha úgyis nagyobbat tesz bele, akkor meg pláne.
Vagy másik opcióként átklónozni a mostaniról az új SSD-re a rendszert és akkor a telepítéssel sem kellene vesződni. Egy ilyen Macrium WinPE ISO letöltéséhez már lenne elég hely...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Yogi Bear #70453 üzenetére
Pedig már a korábbi válaszban is említve volt ez az oldal, de úgy látszik nehéz 1-et kattintani és elolvasni... Egyébként annál a 64 bites 1709-es ISO ~ 4,2 GB, tehát ezek szerint lett annyi szabad hely, vagy van másik meghajtó is, ahova lehet tölteni. Mik ki nem derülnek utólag...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jokeph #70486 üzenetére
Windows 8.0 óta natív Intel USB 3.0 támogatás van, tehát annál és az újabb Windowsoknál nem kell ehhez külön driverrel szórakozni. Illetve a 10-esben állítólag már USB 3.1 Gen 2 és Type-C támogatás is van. Ellenben a 7-esnél és az annál régebbi rendszereknél nincsen natív támogatás, illetve max. csak USB 2.0. Meg, ha már USB 3.0, akkor a 8-as óta natív UASP támogatás is van, amit a régebbi Windowsok megint nem tudnak.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Mostanában többen is belefutottak ebbe a hibába (példa). Volt akinek ugyan sikerült megoldania ezt a hiányzó
.dll
problémát, de utána jött a következő gond. A javaslat mindkettejüknek a tiszta telepítés volt egyből a 10-essel a 7-es kulcsát használva. Ami még mindig működik és náluk is végül ez lett a megoldás.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Gyuri27 #70591 üzenetére
Mit kell itt nézni pontosan, mert ügye több videó is van...?
Amúgy gyorsan átfutva nagy újdonság nincsen ezekben az egyébként Windows 7-hez készült videókban. Ha pedig valaki optikai lemez / pendrive nélkül akar Windowst telepíteni, akkor arra ott van a WinToHDD program. Valamint a Windows 10-nél a telepítő elindításához az a módszer is működik, ha pl. a HDD / SSD meghajtón létrehozunk egy FAT32-es partíciót, majd arra rámásoljuk az ISO-fájl tartalmát. Végül pedig az indítóbejegyzést hozzáadjuk a boot menühöz. Illetve, ha UEFI boot van, akkor a Windows parancssora mellett az EasyUEFI programmal grafikusan is könnyen megoldható az utóbbi művelet.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ha a lemezen RAW kötet van, akkor azt nem fogod tudni átkonvertálni NTFS-re... Ilyenkor Windows alatt adatmentő programokkal (példa) kell lementeni a tartalmát, majd újraparticionálni. Vagy esetleg rá lehet nézni pl. Linux alatt is, ami bizonyos esetekben képes hozzáférni a tartalmához. Amúgy telepíteni sem kell, mert megteszi ilyen célra egy pendrive-ról bebootolt ún. Live változat is. Viszont sikeres hozzáférésnél is max. csak az adatmentő program szkennelését lehet megspórolni, mert a Windowson történő újbóli használathoz eleve le kell róla menteni az adatokat és újra kell particionálni.
(#70620) VoidXs:
Azért ez nem pont így van, mert a Windows által nem támogatott fájlrendszerű partíciók eleve megjelennek a lemezkezelőben "Kifogástalan (Elsődleges partíció)" formájában. De meghajtóbetűjelet már nem lehet hozzájuk rendelni, illetve a törlésen kívül a jobbklikkes menü egyéb elemei is inaktívak lesznek. Ugyanúgy pl. egy Ext4 kötetnél is. RAW általában akkor szokott lenni, ha sérül a fájlrendszer, illetve egyéb gond van a partícióval.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz #92063744 #70625 üzenetére
Bizonyos újításokkal, illetve eltérésekkel már a Windows 8-ban lévő BitLocker is rendelkezik (példa). A Windows 10 1511-es verziója óta pedig bevezették az hatékonyabb XTS-AES lemeztitkosítási módot, ami viszont a korábbi Windows-verziókkal nem kompatibilis. De az utóbbi biztosításához meghagyták benne választási opcióként a kompatibilis módot is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ha nincsen meg a telepítő média, attól még le lehet tölteni a Microsoft oldaláról az MCT-vel az ISO-fájlt, illetve azzal akár közvetlenül elkészíteni a telepítési adathordozót. Vagy akár egyéb forrásból letölteni és kiírni pendrive-ra stb.
A termékkulcsot pedig ki lehet olvasni pl. a ProduKey és egyéb hasonló szoftverekkel is. De, ha digitális licenc van és 1x már telepítve lett azon a gépen a Windows 10, akkor eleve eltárolásra került a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows-kiadás. Tehát egy újratelepítésnél a telepítés során nem feltétlen muszáj megadni a termékkulcsot, mert utána automatikusan beaktiválódik a rendszer. A drivereket pedig alapértelmezetten megint automatikusan letölti és telepíti a rendszer.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jozsi252 #70671 üzenetére
Korábban még elvileg működött az a link az ISO-fájl direkt letöltéséhez, de újabban valóban az MCT-t ajánlja fel. Bár lehet trükközni a böngészőben és meg lehet oldani az előbbit is, ha nagyon muszáj. De amúgy az ITT említett oldalakról is le lehet tölteni, amit a másik válaszban is javasoltak.
-
King Unique
titán
Dinamikus lemezt a Windows csak destruktív módon tud alaplemezzé konvertálni, vagyis a kötet és egyben a rajta lévő adatok törlésével. Adatvesztés nélkül csak külső (particionáló) programok képesek megoldani (példa), de azoknak is rendszerint a fizetős változatai.
(#70793) gb4400:
Ha a Spotlight van beállítva, akkor annak a képeit pl. ezzel a módszerrel lehet előbányászni, illetve lementeni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Aljasvip #70816 üzenetére
Amit leírtál, az magára a telepítésre vonatkozik, illetve a rendszermeghajtókra. Valamint Windowsnál, mert pl. Linux esetében már nem feltétlen igaz. De a lényeg, egy másodlagos (adattár) fizikai meghajtó ettől függetlenül lehet tetszőlegesen MBR / GPT, mint azt már más is említette.
(#70826) palfitom:
Ha a BIOS beállításai, fizikai csatlakozás stb. tényleg rendben vannak, akkor ez inkább lehet a Windowst, illetve a drivereket érintő probléma. Másnak nemrég némileg hasonló gondja volt, amiről ebben és egy másik topikban is ment a diskurzus.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A másik topik válaszában már le volt írva, hogy hogyan lehet helyreállítani. Illetve akár parancssorban is lehet a különféle Bootrec parancsokat bepötyögye, amit pl. EZ és EZ a leírás jól szemléltet. Ha az UEFI-s rendszerindítás sérül komolyabban, akkor annak helyreállításához meg pl. EZ a leírás megint jól használható.
De egyébként a másik topikban azt írtad, hogy már sikerült megoldani.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Az egy dolog, hogy Legacy BIOS módban és MBR alapon lett telepítve nálad a Windows 10. Viszont attól még a rendszerindítás helyreállításához annál is használhatók az egyes említett programok és leírások.
Egyébként arról ebben a topikban is már volt szó, hogy a 1703-as verzió óta natívan elérhető az MBR2GPT segédprogram, ami adatvesztés nélkül és közvetlenül átkonvertálja a Legacy BIOS telepítést UEFI-sre. Tehát megoldható ez újratelepítés nélkül is. De, ha most minden jól működik az előbbinél, akkor nyilván nem muszáj erővel átállítani. Pláne, ha nálad dual-boot megoldás van és a Linuxot is az előbbi szerint telepítetted a másik SSD-re. Bár az EFI módban elvileg tud MBR lemezről is bootolni, de nem érdemes annyira megkavarni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Vannak az UEFI-nek bizonyos előnyei, amik pl. ebben a cikkben is le vannak írva. Indításnál nem tököl annyit a POST-folyamatnál, mint a Legacy BIOS és ezáltal a Windows betöltése is hamarabb megkezdődik. De ez az előny rendszerint csak X másodperces, illetve azért SSD-vel amúgy is gyorsan indul a Windows. Ha a pendrive-ról EFI módban akarod bootolni a Windowst, akkor arra rendszerint FAT32 fájlrendszer kell. Ha olyan külső programot használtál a kiíráshoz, mint pl. a Rufus, akkor annál is nyilván az ennek megfelelő opciót kell beállítani, mert pl. az elsőnél NTFS-sel korántsem minden hardver tud bootolni EFI módban. Plusz a megfelelő boot eszköz kiválasztása is fontos!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Gyuri27 #70965 üzenetére
Jaj, ez a béta mantra is már nem kicsit unalmas és erőltetett... A stabil buildek nyilván nem azok, az Insider verziók pedig leginkább tesztelésre valók, mintsem mindenkinek hétköznapi használatra. A W10-nél ami kontra ilyen szempontból az az, hogy a normál frissítési ágon a folyamatos build upgrade-ek miatt nincs egy-egy verziónak annyi ideje kiforrni, mint a korábbi Windowsok esetében. Viszont egyrészt attól még működhet megfelelően egy-egy újabb verzió, amire érdekes módon ebben a topikban is vannak példák. Illetve érkeznek azokra is az összesítő frissítések, amik megint tovább javíthatnak a kiforrottságon. Másrészt legalább fejlődik a rendszer és kapja az újítások, nem pedig megreked egy X éves szinten, mint egyes korábbi Windows-verziók.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz szabonagyur #70968 üzenetére
Elérhető a gyártók számára is még a kiadás előtt az előzetes verzió (RTM) és úgymond fel tudnak rá készülni, ha akarnak. Az, hogy adott esetben egyes gyártók / fejlesztők lemaradásban vannak, míg másikak meg tudják oldani, az inkább az előbbiek hiányossága...
Azt meg nem kell itt általánosítva bemesélni, hogy ki mit tud használni, kiélvezni, mennyire stabil neki a rendszer, avagy sem...Attól, hogy van kontra, még akad pró is, illetve ebben a topikban is ki tudják élvezni érdekes módon többen is. Azt meg pláne nem kell itt mesélni, hogy pl. a nagy egybites átlagnál mi a helyzet ilyen téren és mért használják puszta megszokásból is a régebbi Windowst úgy, hogy újabbat sok esetben nem is próbáltak... Vagy éppen a váltást alapból nem is akaró egyes cégek, akiknek nemhogy 10 év, de igazából 20-30 év se lenne elég, ha rajtuk múlna... Ha pedig ennyire nem pálya az új rendszer, akkor lehet még 2 évig nyomatni a régebbit, vagy 5 évig az előzőt. Bár az milyen érdekes, hogy amikor a 8.1 volt a legújabb, akkor mindenki azt fikázta. Aztán, hogy most lett újabb Windows, most már az lett az új céltábla és egycsapásra milyen jó lett a 8.1...Az pedig csak hab a tortán, hogy most olyanok is dicsérik, akik korábban még nagyban leszólták ezen a fórumon is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz egykori #70973 üzenetére
A külső particionáló programok csak az MBR
—►
GPT átkonvertálást csinálják meg adatvesztés nélkül, viszont UEFI-s telepítésnél a rendszer számára szükséges kisebb partíciókat nem hozzák létre. Ellenben az MBR2GPT igen, ami a screenshoton is látszik. Ha a rendszer alól lett futtatva a parancs, akkor utána át kell állítani az UEFI BIOS-ban a boot módod, amit akár a gépházból indítva is el lehet érni Windows 8 óta.Egyébként ez az MBR2GPT megint egy hasznos funkció, szóval a Creators Update (1703) sem csak a Paint 3D és társai újításokból áll. Ahogyan a cserélhető lemezeknél már több partíciót is tud kezelni, ami a korábbi verzióknak, illetve a régebbi Windowsoknak megint egy hiányossága. Aztán még biztos akad számos egyéb újítás is a motorház alatt. Szóval nyilván nem rossz dolog a fejlődés, sőt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz King Unique #70975 üzenetére
Az MBR2GPT használatához még annyit, hogy az ilyen komolyabb particionálási és átkonvertálási műveletek előtt biztos, ami biztos alapon szokás mentést készíteni a fontos adatokról, de akár magáról a rendszerről is. Utóbbihoz van beépített eszköz a Windows 10-ben is, de pl. a népszerű Macrium Reflect szintén alkalmas ilyen célra. Normál esetben ugyan simán lefut az átkonvertálás és adatvesztés nélkül megcsinálja, de azért Murphy nem alszik.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz egykori #70979 üzenetére
A szimpla GPT-re konvertálásnál gond lett volna, mert az pl. az EFI-rendszerpartíciót sem hozza létre, ami viszont nem ártana. Illetve ezeknél a külső particionáló programoknál már belefutottam olyanba, hogy windowsos rendszerlemez konvertálásánál törölték az előbbi válaszban említett kisebb partíciókat és azért nem indult a Windows. Mondjuk az MBR2GPT megoldásnak is annyi szépséghibája azért van, hogy a lemez elején ez is törli és a rendszerpartíció után hozza létre őket. Viszont legalább működik és a Windows 10-nél célszerű ezt használni, ha már a Microsoft biztosít hozzá eszközt. Illetve, ha valaki egy belakott rendszert nem akar csak emiatt újratelepíteni. Adatlemezeknél viszont nem támogatja az átkonvertálást, de arra ott vannak a külső (particionáló) programok.
Egyébként szívesen!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz HurkaLES #71027 üzenetére
Ha a reflektorfény (spotlight) van beállítva, akkor annak a képeit pl. ezzel a módszerrel lehet előbányászni és lementeni.
(#71025) tordaitibi:
A FAT32-nél nincsen jogosultságkezelés, de attól még elég favágó módszer csak emiatt azt használni. Ennyi erővel az NTFS-nél át lehet állítani parancssorban és grafikus felületen is a jogosultságokat.(#71029) spiritex:
A szokásos módon a Windows 10-nél is megoldható az automatikus kikapcsolás, illetve shutdown / restart gadgetek a 8GadgetPack programban is vannak.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #71034 üzenetére
Értem és ez esetben akár ez a megoldás is opció lehet. De attól még nem igazán ez a legjobb és az ilyen háttértárakon elsődlegesen amúgy is inkább naplózó fájlrendszereket szokás használni. Azoknak is megvannak a maguk előnyei, illetve a hozzáférési jogok szabályozásának szintén, ha épp az a cél, hogy ne módosíthassa akárki a meghajtó tartalmát. Ha viszont az ellenkezőjére van igény, akkor csak a jogosultságokat kell megfelelően beállítani.
Amúgy az exFAT-ot ahogy nézem senki nem említette, pedig az ésszerűbb megoldás lett volna az elavult FAT32-nél. Annál a fájlméret sincsen 4 GB-ra korlátozva és legalább a Windows is létre tudja hozni ilyen fájlrendszerrel a nagyobb köteteket. Ellenben a 32 GB-nál nagyobb FAT32-es köteteket már nem, mert azt ilyenkor eleve külső programmal, vagy másik OS alatt kell megoldani.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Én sem használom mindegyiket, de arra sem éreztem eddig késztetést, hogy tűzzel-vassal kiirtsak minden UWP appot a rendszerből... Pláne, hogy elvileg pl. a gépház is olyan. Ha nem akarom használni valamelyiket, akkor nem használom, de attól még elfér a Windowsban, ennyi. Akinek meg erővel semmilyen modern alkalmazás nem kell és zavarja, hogy mért vannak a rendszerben, ennyi erővel akár nyomogathatna olyan Windowst is, amiben alapból nincsenek...
-
King Unique
titán
válasz westlake #71206 üzenetére
Nálam is nemrég hasonló volt a szitu 16299.125-nél. Aztán most kíváncsiságképpen megnéztem még egyszer és lám megtalálta a WU a KB4056892 frissítést. Pedig már le is töltöttem a katalógusból és manuálisan akartam felrakni azon a gépen... Amúgy utóbbinál a letöltéseknél már nemcsak összesítő, hanem különbözeti frissítés formájában is elérhető.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz westlake #71210 üzenetére
Tedd hozzá, hogy már akinél...Tehát a mindig azért nyilván kissé túlzás. Eddig a környezetemben egyik gépnél sem okozott gondot a KB4056892, de vsz a mostani frissítése után sem lesz probléma. Illetve mások is írták itt a topikban, hogy náluk szintén nem volt gond.
[ Szerkesztve ]
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Asszociációs játék. :)
- Ukrajnai háború
- Vicces képek
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest