Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5701) hackeeeee válasza moonman (#5698) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, értem. Hát, én ezt annyival el szoktam intézni, hogy DriverHeaven DriverCleaner, az kitakarít mindent, ami ATI-val kapcsolatos, restart után standard VGA van, és nem telepít fel semmit, mivel úgy van beállítva az update, tehát csak az marad neki, amit Én telepítek. Így nincs kavarodás...

Véleményem szubjektív...

(#5702) moonman válasza Tosee (#5699) üzenetére


moonman
titán

a 9-es a legfrissebb, a 2010 egy időszakos promo kiadás volt, pár napig (hétig?) lehetett ingyenesen kulcsot igényelni. teljesen ugyanazt tudja, mint a 8-as, 9-es, csak nem lehet színsémát változtatni. bár ha bekapcsolom a frissítést, akkor ajánlgatja, hogy frissítsek 9-esre, de nem frissítek. :)

[ Szerkesztve ]

(#5703) Colos1 válasza moonman (#5676) üzenetére


Colos1
őstag

Valóban, ez a kijelentés csak médiára, és ingyenes szoftverekre vonatkozik. A hangsúly azon van, hogy "önmagában értékteremtő" -e az az eszköz. Pl. egy Jelly-Roll Morton album önmagában nem értékteremtő, letölthetem, hallgathatom, de csak ha elkezdem árusítani, akkor károsítom meg - jelentősen - a kiadót. Viszont egy szoftver már önmagában is értékteremtő lehet, gondoljunk pl. egy 3D tervező programra. Nem kell eladni, elég ha bérrajzolást vállal vele az ember, már keresett is egy kis mellékest, megkárosítva a kiadóját.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5704) Csabee. válasza moonman (#5702) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt a promo kulcsit mennyi ideig használhatod?

Üdv: Csabee.

(#5705) moonman válasza mokus1 (#5700) üzenetére


moonman
titán

jelszó XP SP2 óta szükséges a hálózati megosztásokhoz, anélkül nem működik. vagy ha minden gép Win7-es, akkor csinálj HomeGroup-ot.

(#5706) moonman válasza hackeeeee (#5701) üzenetére


moonman
titán

én meg fel se pakoltam a Catalyst-ot (HP oldalon fent van, de akkor sem), hagytam, hogy a Windows Update-ről felmenjen az ottani legújabb és kész. működik is rendesen.

(#5707) moonman válasza Csabee. (#5704) üzenetére


moonman
titán

ez végleges retail kulcs. egyébként ha minden igaz, mindenkinek ugyanazt a kulcsot küldték, tehát egy kvázi ingyenes változatról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#5708) hackeeeee válasza moonman (#5705) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha kikapcsoljuk a hálózati központban akkor nem kell.. Én megcsináltam így, és tökéletesen működik, és nem kell semmi jelszó a megosztáshoz... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5709) moonman válasza hackeeeee (#5708) üzenetére


moonman
titán

lehet, hogy workgroup-ban nem kell, tizen x éve domain környezetben dolgozom, elszoktam tőle. :) mindenesetre nem egészséges jelszó nélkül megosztani bármit is.

egyébként a cikkhez annyi kiegészítés, hogy egyáltalán nem muszáj, hogy egy munkacsoportban legyenek. hostnév vagy leginkább ip cím alapján mindenképpen megtalálják egymást. ez a workgroup név inkább csak ilyen szervezési dolog, mint műszaki, én még sosem láttam valódi hasznát.

[ Szerkesztve ]

(#5710) hackeeeee válasza moonman (#5709) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jóvanna. :) Nekem ezzel a HomeGroup-pal nem volt kedvem szenvedni. :) Pedig tom, hogy nem bonyolult, de amit megszokott az ember, azt úgy csinálja.

Hát, én ha nem csináltam azonos munkacsoportot,(nekem nem WG, én adtam meg saját nevet, de ugye relatív az ugyan az:) ) akkor XP-Win7 sűrűn csinálta azt, hogy nem látta egymást, ha betoltam 1 munkacsoportba a gépeket, azonnal mindegyik látta egymást. Pedig fixIP-s belső háló van router mögött. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5711) Tosee válasza moonman (#5702) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor lényegében csak kinézetre tér el! Azt hittem, hogy valami újabb kiadás javításokkal egyebekkel! Azért köszi a linket és a képeket! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5712) mokus1 válasza moonman (#5705) üzenetére


mokus1
addikt

Olyat tudok csinálni hogy létrehozok egy másik fiókot amihez hozzárendelek jelszót de amikor belépek ne vegye figyelembe azt a fiókot hanem egyből az enyémbe lépjen be? :R
Vagy úgy nem műkődne ha nem online az a profil?

[ Szerkesztve ]

(#5713) Core2duo6600 válasza Core2duo6600 (#5694) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A kérdést közben magamnak megválaszoltam, müködik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5714) moonman válasza mokus1 (#5712) üzenetére


moonman
titán

az #5708-ban a kolléga szerintem jó választ adott. :)

(#5715) Tosee válasza moonman (#5702) üzenetére


Tosee
őstag

közben kipróbáltam a kulcs igénylést, és sikerült... meg is küldték mailben! :C
Köszi mégegyszer!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#5716) mokus1 válasza moonman (#5714) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi megnézem :R

(#5717) Mészike válasza Colos1 (#5664) üzenetére


Mészike
aktív tag

Nana! Csak filmre és zenére vonatkozik, szoftverre nem!!

(#5718) Colos1 válasza Mészike (#5717) üzenetére


Colos1
őstag

Tudom, itt helyesbítettem is.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5719) mokus1 válasza mokus1 (#5716) üzenetére


mokus1
addikt

Beállíitottam újra felvettem megosztott mappákat.Nyomtató jó.
A fájlmegosztás meg nem jó,Pedig elvileg jól oszottam meg.

(#5720) mokus1 válasza mokus1 (#5719) üzenetére


mokus1
addikt

Megoldottam :R :R

(#5721) zUlU53 válasza zUlU53 (#5637) üzenetére


zUlU53
tag

Hátha valaki belefut ugyanebbe a dologba...

"Megoldást" hellyel-közzel találtam a dologra...valamiért ma, ha fogom az egyes mappákat és áthúzom az asztalra (vagy lehet bármelyik másik meghajtó is), akkor felhívja a figyelmemet, hogy ehhez ám rendszergazdai jogosultság szükséges, nyomok egy folytatást, akkor zokszó nélkül átmásolja...úgyhogy duplikáltam az egész meghajtón lévő adatokat egy másikra, arra meg ráeresztettem egy goromba formázást, majd ezeket visszamásoltam, és most minden megy.

Phú. A miértjét továbbra sem tudom, ez még zavar, főleg, hogy ezek szerint ez bármikor előfordulhat... úgyhogy innentől majd jól rettegek.

Áldás és békesség: Z.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#5722) [HUN]Zolee válasza zUlU53 (#5721) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

A meghajtó tulajdonost minek van megadva? /tulajdonságok/biztosnág/speciális/ tulajdonos fül . Itt állítsd át a tulajdonost a saját felhasználódra.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#5723) netboy


netboy
senior tag

Hol lehet kikapcsolni, hogy elfogadja az aláíratlan illesztőprogramokat is?
Van egy progi és egy virtuális hálókártyát telepítene de nem engedi fel a win7 64x

(#5724) nfsu17


nfsu17
veterán

Reggel óta megint 300MB-al csökkent a C-m, mikor csak neteztem, gyak. csak ph!-t néztem egész nap, még a FF cache-ét is ürítettem. :( Ami alapból is csak 200MB.

Van ugye ez a rendszervisszaállítási pont vagy micsoda, ennek mennyit kellene foglalnia?
Tudom, hogy van a hiberfile, meg az előbb említett, meg ki lehet kapcsolni, de azért kikapcsolni nem szeretném.

CCleanert múltkor néztem, max ha 1GB-ot talált szemetet, de szerintem annyit se.

Mi az ami szépen lassan elveszi az összes helyem? :O

(#5725) moonman válasza netboy (#5723) üzenetére


moonman
titán

bootolásnál F8 és van egy ilyen menüpont. viszont ezt minden indításnál el kell játszani, különben letiltja a drivert.

(#5726) moonman válasza nfsu17 (#5724) üzenetére


moonman
titán

system restore lesz az, de ne aggódj, nem fog betelni a lemez, van egy meghatározott maximuma, azt nem lépi túl. rendszer-vezérlőpultban tudod szabályozni amúgy.

ezt használja különben a shadow copy-hoz is, ami néha életmentő tud lenni. :)

(#5727) netboy válasza moonman (#5725) üzenetére


netboy
senior tag

és valami tartós megoldás?

(#5728) moonman válasza netboy (#5727) üzenetére


moonman
titán

x64-nél ugye kötelező az aláírt driver, ez az opció is csak tesztelésre/fejlesztésre van benne, nem tudok olyanról, hogy állandósítani lehetne. (biztos van valami hekk, de sosem néztem utána, nem szeretem szétvágni a rendszert.)

(#5729) netboy válasza moonman (#5728) üzenetére


netboy
senior tag

mellesleg így se megy:(

(#5730) nfsu17 válasza moonman (#5726) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem.
Köszi.
Nézegetem.
Nyomtam egy felszabadítást a C-re, kb 600MB-ot tudnék nyerni.
Pl a miniatűrők 116MB.
Ezt nem akarom törölni, de pl pár naponta ez valahogy törlődhet, mert ha belépek a képek mappámba, akkor sokszor újra tölti be a képeket, ami ugye több idő, mintha mentésből töltené.
Ideiglenes fájlok 450MB.

Nem akarok semmit törölni, mert paranoid vagyok, de ez a shadow copy ez nem csak hálózaton megosztott gépre jó? Nekem nincs hálózatban a gépem.

(#5731) nfsu17 válasza moonman (#5726) üzenetére


nfsu17
veterán

Megtaláltam! :C

Beállítottam a visszaállítási pontoknak 3GB-ot (elég lesz? :U )...azt hiszem...de majdnem 8 volt alapból.
Most kapásból felszabadult csak ettől 5,5GB! És még mindig maradt 4-5 pont.

Megtaláltam a hiberfile.sys-t (3,2GB).
Meg egy pagefile.sys-t, ami 4.2GB!!! :Y

Ha most ezeket összeadom, akkor pontosan kijön annyi, amennyinek lennie kell, azaz nincsen fölösleges helyfoglalás. Értem ezalatt, hogy nem program hozott létre fölöslegesen 5GB-ot, nem malware, mert én már gondoltam mindenre. :K

Akkor így már minden ok, ha fogyogat is a hely, azt nem külső program teszi úgy néz ki. :R

[ Szerkesztve ]

(#5732) zUlU53 válasza [HUN]Zolee (#5722) üzenetére


zUlU53
tag

Igen ez volt a mókás, tulajdonosnak SENKI nem volt megadva, ha átállítottam meghajtószinten, hogy az egyetlen felhasználó, avagy én vagyok a tulaj, akkor OK-zás után felhívta a figyelmemet, hogy a művelet sikertelen, mert nincs hozzá jogom. Mondom, 22-es csapdája volt... Ezért dobta le az agyam a gépszíjat.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#5733) moonman válasza nfsu17 (#5731) üzenetére


moonman
titán

Vista óta helyi fájlokra is működik, sőt Win7 óta mindegyik változatban, nem csak a business-ekben. nekem erre a célra (és így system restore-ra is) 20 GB van allokálva. :)

(#5734) moonman válasza netboy (#5729) üzenetére


moonman
titán

mennie kéne, csak feldob egy ilyet telepítés közben.

(#5735) candyman83


candyman83
csendes tag

Sziasztok,
Kicsit noob vagyok az op rendszerekhez, segítenétek abban, hogy mi a különbség a 32 bites és a 64 bites verziók között? Mit nyerek a 64bitessel? Főleg játékra használom a gépet dx11es vga-val. Köszi előre is!

(#5736) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok.
Eszrevettem egy erdekes jelenseget. Visszatertem a 32 bites W7 verziohoz a lenyeg az hogy amikor telepitem a Nod32 4.0.468.0 verziot, a telepites vegen gyorsan atnezi a memoriat es a merevlemezt es akkor animal az ora mellett. Am a kovetkezo rendszerinditas utan mar nem animal, es nem is fog tobbet mert a 64 bites rendszernel is igy volt. Azon 64 bites volt a Nod32. Ez hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5737) sfdrakex válasza candyman83 (#5735) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A 32 bites OSek összesen 4 giga ramot kezelnek, a 64 bites tud többet is. Ez azt jelenti ha van 4 giga ramod plusz VGA-don van 512 akkor a gépedben lévő rendszer memoriából levonja a vga 512 ramját tehát csak 3,5 gigát használ a 4 ből illetve levonja még a többi hardver gyorsítótárát is pl vinyok, egyebek amiknek van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5738) candyman83 válasza sfdrakex (#5737) üzenetére


candyman83
csendes tag

Összesen ennyi a RAM kezelésben van különbség? :) Hát ezt nem gondoltam volna...
Köszi szépen!

(#5739) sfdrakex válasza candyman83 (#5738) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van másban is, pl 64 bites winrar gyorsabban tömörít mint a 32 bites. Meg sok program ami kihasználja a dual procikat 64 bitet gyorsabb int ugyan azon a gépen a 32 bites osen a 32 bites alkalmazások, de pontosan ezeket én se vágom, van sok oldal ahol le vannak irva ha nagyon érdekel guglival biztosan találsz leírásokat. Nekem 2 giga ramom van de a 64 bitest használom, jól bevált eddig.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5740) total90


total90
veterán

Csákó!

Hamarosan tervezek venni egy nagyobb (1-2 TB) merevlemezt és majd szeretném particionálni. Win 7 Ultimate (32-bit) rendszerem van és a kérdésem az lenne, hogy milyen programmal tudom a particionálást megcsinálni? XP alatt még a Partiton Magic-el csináltam, de az már Vista alatt sem működött. Tudom, ha újratelepítem a rendszert, akkor... de csak ezért nem akarom, a rendszer másik vinyón van. Ez az új vinyó csak tárhely lesz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5741) sfdrakex válasza total90 (#5740) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Számítógépen jobb klikk/kezelés/lemez kezelés. Vagy ha külső progit akarsz akkor Easus partition manager.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5742) Calogero válasza total90 (#5740) üzenetére


Calogero
addikt

Vezérlőpult - Rendszer és biztonság - Partíció létrehozása és formázása merevlemezen
vagy
Start menü - Számítógép - Jobb gomb - Kezelés - Lemezkezelés

[ Szerkesztve ]

(#5743) todie


todie
tag

sziasztok! egy ideje win7ezek es miutan felraktam az alap kek-windows logos tema volt beallitva. reg utan fekete hatteret kaptam(nem allitotam be semmit, egyszer csak ilyen lett restart utan), az asztal es a talca is fekete volt, kis feher blurrel(nagyon megszerettem), most allitottam valamit es nem tudom visszaallitani a megkedvelt fekete osszeallitasra. tud valaki segiteni? koszi

(#5744) adam_ válasza sfdrakex (#5663) üzenetére


adam_
senior tag

Rendszer visszaállítás kivan kapcsolva, a hibernálás kikapcsolását hol találom meg?

(#5745) Crytek


Crytek
veterán

Mint írtam nekem olyan problémám van hogy szétfagy a rendszer és csak reset segít ha torrentel töltök akármit!

Windows 7 Ultimate 64 bit van fent nekem.

Találtam két oldalt Ezt és Ezt ahol ha nagyon csekély angol tudásom nem csal hasonló problámákról beszélnek!

Valaki megtenné hogy elolvassa ezt a pár kommentet és leírja mire jutottak ott??Mert annyira nem értek angolul.

Az első linknél ott van egy kép az alapján látom mit kell de itt a kérdésem mi az a TASK offload és miért kell off-ra tenni??

Mert xp-n és vistán on-on volt és nem volt ilyen gond.Csak most 64bites win7-el.

Next PC Upgrade: 2022

(#5746) total90


total90
veterán

Köszi skacok ( sfdrakex & Calogero ) :R

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5747) sfdrakex válasza adam_ (#5744) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpult/rendszerben ha jól emlékszem de most meloba vagyok xp-s gépnél.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5748) adam_ válasza sfdrakex (#5747) üzenetére


adam_
senior tag

A rendszervédelem mind a két partíción ki van kapcsolva, ez lenne a hibernálás kikapcsolása is? De akkor hol van a rendszer visszaállítás kikapcsolása? :U Köszi!

(#5749) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Akinek hianyzik a regi XP-s vagy egyenileg testreszabhato Halozatiikon az ora mellol annak itt egy link a neve Lan Lights

(#5750) Calogero válasza adam_ (#5748) üzenetére


Calogero
addikt

Hibernálás ki/be kapcsolása

1. Start menü keresőjével indítsuk el rendszergazdai jogosultságokkal a cmd-t.
2. Kikapcsoláshoz: powercfg -H off
3. Bekapcsoláshoz: powercfg -H on

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.