Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5637) zUlU53


zUlU53
tag

Mindjárt megőrülök! :O

Kissé kétségbe vagyok esve, najó nagyon. Adott egy merevlemez, két partíció. Az egyik rendszerpartíció, a másikra mennek a mentések. Namost nem tudom milyen gondolatvilágot követve, semmihez hozzá nem nyúltam ez ügyben, de semmit nem enged sem megnézni, sem módosítani, sem megnyitni tegnap óta a D meghajtón, merthogy "nincs jogosultsága"... A gépen nincs más felhasználó, nincs is több felhasználói fiók készítve. Ha egyes fájlokra jobb gombbal kattintva ---> tulajdonságok ---> biztonság fül ---> szerkesztés gomb --->hozzáadás gomb ----> megint speciális fül ---> keresés most gomb és ott kiválasztva a "mindenki", majd mindezt leokézva visszakapom az uralmat egyes fájlok felett, nevezetesen lehet módosítani, másolni egyáltalán belenézni, de ha ezt D lemez szinten csinálom, tehát hogy oda jobb egérgomb és ugyanez a folyamat, akkor kapok kismillió hibaüzenetet, hogy nincs jogosultsága a változtatáshoz...
Ha most egyesével tényleg azt kívánja a rendszer tőlem, hogy eljátsszam a fent említett dolgokat MINDEN egyes fájlnál, akkor most töröltem le a win7-et, nem érdekel, hogy megvettem, tokostól kipörgetem az ablakon... :((
Egyébként is képtelenség a dolog, tényleg fényképekről van szó nagyrészt (nomeg egy csomó egyéb dokumentumomról), tehát ezren felül van a fájlok száma. Ha mappaszinten próbálom meg ugyanúgy átállítani a "tulajdonost" szintúgy kivág hibaüzenettel, minden egyes mappában lévő fájlra vonatkozólag, ugyancsak a nincs jogosultságom nótával...
15 éve használok windózt, nyugodt ember vagyok, de így még egyszer sem tudott taccsra tenni idegileg a cucc...
Esetleg ha kiveszem a vinyót, más gépbe berakva nem rendszervinyóként, vajon azon a másik gépen sem lenne hozzáférésem?... Bocs, ha ordító butaságot kérdezek, csak már minden megfordult a fejemben...

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.