Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6651) szucsi válasza szucsi (#6630) üzenetére


szucsi
őstag

#6630 valaki?

(#6652) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

#6598

Senki nem használ Windows MediaCentert digitális adásokhoz ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6653) G.F.


G.F.
aktív tag

Van a laptopomon egy kb. 2 hetes, de azóta se nagyon használt, tehát abszolút friss Win7. Szeretném nagyobbra cserélni "alatta" a vinyót. Hogyan lehetne minél kevesebb idegeskedéssel, újratelepítés nélkül megoldani a dolgot?

-gf-

(#6654) WonderCSabo válasza szucsi (#6651) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen kábelen nyomod?

Core2: Nem hiszem, hogy a PHn van ilyen ember. :( Te Digihez használnád?

G.F.: Ha kicseréled a vinyót, akkor ugye egy teljesen frisset raksz bele, amin nincs semmi. Tehát a Win7ed elveszik. Nem is értem a kérdést. :F

Szerk.: Vagy arra gondoltál, hogy átmásolod az új vinyóra a régiről az egész cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#6655) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Mit kell letöltenem, h. az e-mailben kapott smileyt meg tudja jeleníteni a win?
A fórumnak a megjelenítése sem tökéletes. Alul el van csúszva a reklám felirat.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6656) G.F. válasza WonderCSabo (#6654) üzenetére


G.F.
aktív tag

Pedig nem érthetetlen ám... Egyszer régebben csináltam olyat, hogy betettem a 2,5-ös rack-embe az új vinyót, átmásoltam rá az xp-t (az egész 'c' partíciót),kicseréltem a gépben lévő kisebb vinyóval, és minden gond nélkül ment minden...

-gf-

(#6657) Kukti válasza G.F. (#6653) üzenetére


Kukti
tag

szerintem egy régi floppy-s ghost-al meg lehet oldani ezt a kérdést is.

gyakorlatilag egy gépre kötöd a kivett noti vinyót és az új nagyobb vinyót, mondjuk legyen mind2 SATA-s aztán ezzel a ghost programocskával gyakorlatilag áttükrözöd.

akkor lehet problémás a dolog ha van rajta Recovery partició mert nekem azt nem vitte ez a régi de hasznos programocska, viszont a tobbi particióval nem lehet gond.

ezek után a másik nagyobb vinyón ugyanúgy rajta van az aktivált win7 csak a maradék területet kell tetszésed szerint felosztani :D

(#6658) < CyberBob > válasza G.F. (#6653) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Pl. Acronis programmal (persze Win7 kompatibilis).

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6659) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Gyerekek azért kezd már kicsit viccessé válni ez az aktivációs mizéria a win7-el..
A multkor említettem, hogy egyszer csak gondolt egyet, és a beaktivált winem deaktiválta magát 3 nappal a 30 nap letelte előtt. Akkor telefonon sikerült rendeznem a dolgot.
Erre ma egy restart után fekete képernyő fogad, a "windows not valid..." szöveggel, hát a...d :W
Utána rányomtam, hogy validate now, és ment tovább, de ha ezt egyszer eljátssza velem, ha valami fontos dolog kellene, és éppenséggel akkor már beaktiválódni sem fog, akkor majd az ms megcsinálja a dolgomat helyettem? :((( Nagyon felhúzott ez most..
Mi a franc ez? Komolyan mondom, eredeti win, de jobban szívok, mintha.. :(

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6660) Steelmanus válasza band1103 (#6648) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elolvastam a cikket es nem tudtam hogy ilyen szinten merultel bele :R
De ugye ez foleg az integraltakra vonatkozik a jelenlegi 4670 Full HD karim es a 9.12-es driver combo mar nem csinal ilyet igaz filmeket nem nezek csak ra akartam keresni a .. kill filmre de ugy latom hogy az egy torrentrol letoltheto valami igy lemondtam rola.
Remek cikket irtal gratula.

[ Szerkesztve ]

(#6661) lala42


lala42
őstag

Hello!
Mivel helyettesítitek a Windows Movi Makert win7x64 alatt?
Nagyobb progira nincs szükségem, ez az XP alatt amire használtam teljesen megfelelt.
Van Pinnaclem, de nincs akkora tudású cuccra szükségem.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6662) sfdrakex válasza Steelmanus (#6660) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi a baj azzal hogy torrentről lehet leszedni a filmet? Az valami durva hd cucc lehet ami izzasztja a gépeket gondolom. Nem minden gáz ami torrenten van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6663) WonderCSabo válasza Steelmanus (#6660) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt miből gondolod, hogy ő írta? :F

lala: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6664) sfdrakex válasza lala42 (#6661) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows live movie makerrel :D Live packban benne van az is msn mellett :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6665) lala42 válasza sfdrakex (#6664) üzenetére


lala42
őstag

Ty.
Nem használok msn-t. (van ugyan olyanom, de nem használom :DDD :N )
Úgy látom fel köll rakni :O :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6666) Steelmanus válasza Barthezz2 (#6659) üzenetére


Steelmanus
addikt

Rendszeresen frissitik az AID listat - lehet rosszul irom - ez az ami szamontartja a hamisitott verziokat. Nem olyan reg egy ujabb frissiteskor sokan ugyanigy jartak akkor egy Malware-re fogtak a dolgot azzal a magyarazattal hogy elenyeszo szamban fordult elo.
1 A malware nevet nem emlitettek pedig ott az MSE fejleszto reszlege
2 semilyen malware iro nem talalta. med az MSE sem.
Ezt a linket csak azert masolom be hogy lasd mikent magyaraznak el egy altaluk elkovetet hibat
Idezet:
A Microsoft jelezte, hogy fel volt készülve a határozatra, és megkezdte az „alig használt funkció” eltávolítását a Word 2007 és Office 2007 alkalmazásokból.
Hat ennyit errol.

(#6667) Steelmanus válasza WonderCSabo (#6663) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, rosszul fogalmaztam, erre a linkre gondoltam.
Itt pedig koszonetet mondanak a cikk elkeszulteert.
Igy mar helyes a fogalmazasom vagy valamit meg kihagytam?

(#6668) Barthezz2 válasza Steelmanus (#6666) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nagyon jó.. :(((

Everybody lies.

(#6669) sfdrakex válasza lala42 (#6665) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell msn hozzá. Csak mindkettő live cso,magban van azért irtam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6670) < CyberBob > válasza Barthezz2 (#6659) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ez tipikus, mindig azokat szívatják aki fizetett a termékért. Pl. gyári dvd-én ott a figyelmeztetés, hogy ne másolja, aki meg letölti nem is látott még ilyet csak az érintetlen filmet nézi. :DD

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6671) Cimbooora válasza Core2duo6600 (#6652) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Én használok WMC-t tv-nézésekre, ha arra gondolsz :P

(#6672) Sátán44 válasza sfdrakex (#6485) üzenetére


Sátán44
addikt

Nincs ilyen bejegyzés a biosban, csak az integrált memóriát lehet kikapcsolni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#6673) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Érdekes módon megjelent egy
"Próbaüzem
Windows 7
Build 7600"

felirat a jobb alsó sarokban, közvetlenül a tálca fölött.
Valahol azt olvastam, hogy ez azt jelentheti, hogy illegális a verzió, vagy lenyúlták a kulcsot. Eredeti MSDNAA-s szoftverről van szó, így az illegalitás nyilván nem áll fenn. Az, hogy lenyúlták a kulcsot, meg baromságnak tűnik, mivel nemrég raktam fel, és nem osztottam meg senkivel a kulcsot, kémprogram sem került a gépre (NOD32 szerint).
Mi a franc lehet ez?
64 bites verzió, ha ez érdekes. Eddig nem volt ilyen para, most megjelent...
Screenshot:
"Próbaüzem"

Másik:
lemeztöredezettség-mentesítést futtattam, de az "Energiagazdálkodási beállítások" miatt a számítógép automatikusan alvó üzemmódba helyezte magát. Mi ez a hatalmas baromság? Úgy tudtam, inaktivitás esetén kellene ennek érvénybe lépnie, nem egér- vagy billentyűzetcsesztetéstől függ... :(( Értelmezésem szerint legalábbis az "inaktivitás" nem azt jelenti, hogy izélgetem a gépet, hanem hogy semmiféle adatmozgatás vagy valamilyen aktív kommunikáció (pl. letöltés) nem zajlik.
Ilyen alapon ha futtatok vírusirtót, vagy otthagyom letöltésre a gépet, akkor is kikapcsol a francba, attól meg nagyon "boldog" lennék...
Nem gondoltam, hogy minden alkalommal, amikor töredezettség-mentesítek, vírust irtok vagy letöltök egér- és billentyűzet-izélgetés nélkül, akkor ki kell kapcsolnom az energiagazdálkodási beállításokat... :U

Harmadik:
pont most, a hsz. írogatása közben omlott össze a Chrome a jobbklikkes menütől. Ezt már Total Commanderben is tapasztaltam, akkor még betudtam a program hülyeségének. Most épp fut a lemeztöredezettség-mentesítő is. A virtuális memória talán kevés lenne neki? Ne má... 600 MB fizikai memória elvileg még elérhető. A virtuális memóriát 256 MB-ra állítottam, normális esetben ennek bőven elégnek kell lennie 2 GB RAM mellett. Két partíción is van ilyen méretű lapozófájl.

Azt hittem, ilyen parák csak warezolt fos Windows-okban (+warezprogramok léte esetén) vannak... nem szartam tele még a gépet ezernyi programmal (főleg nem warezcuccokkal), mégis ilyeneket művel. Korábbi Windows-aimnál ennyi idővel a feltelepítés után nem volt ennyi gond. Nem értem.

Előre is köszi a válaszokat! :R

Sk8erPeter

(#6674) sfdrakex válasza Sk8erPeter (#6673) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szívás másnál is és a válasz. Kívéncsi vagyok nálam lesz e ilyen, eredetinek tűnő OEM Windowsommal vagy csak ti akiknek tényleg eredeti van szívtok, ja és nálam van fent pár warez program is, symantec antivirus is az pl, de vannak játékok és más progik is, bár mostanság amiből lehet ingyenest használok ha tudja ami nekem kell. Viszont nálam eddig minden működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6675) Sub-ZeRo válasza Sk8erPeter (#6673) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

szerintem a virtuális ramot tedd alap helyzetbe... jobban jársz...

az aktiválás: felhívod az ms ügyfélszolgálatot és mondod nekik mia bajod, hogy aktiválják újra....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6676) virkir válasza Sk8erPeter (#6673) üzenetére


virkir
veterán

Szép hosszúra sikeredett.
Az elsőről fogalmam sincs miért történt.
A másodikat meg nem értem. Mi köze van az energiagazdálkodás beállításainak a töredezettség mentesítéshez? Direkt kipróbáltam és simán fut mialatt bármi mást csinálok.
Szerintem kevered azzal, hogy a háttérben automatikusan fut.
Az energiagazdálkodási séma meg mivel a töredezettség mentesítés nem számít aktív tevékenységnek nem is zavartatja tőle magát.
Arról nem beszélve, hogy NTFS-en már elég régóta nem is igazán szükséges a töredezettség mentesítés.
A harmadikra meg annyit kérdeznék, hogy azt hol hallottad, hogy 2 GB ram mellé elég a
256 MB swap?
Mert ez úgy marhaság ahogy van.
Mindig a fizikai memória méretének legalább a felét de inkább megegyező méretet illik beállítani.
Arról nem beszélve, hogy ha van elég lemezterületed akkor jobb rábízni a rendszerre.
Az összeomlásokban meg nem vagyok biztos, hogy a win hibája.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#6677) WonderCSabo válasza Steelmanus (#6667) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt a cikket nem is ismertem köszi! :R

Egyébként most már értem, sorry.

(#6678) Core2duo6600 válasza WonderCSabo (#6654) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, digitális adáshoz is és analóghoz is, az analóg adások szerkeszthetővé tételéhez már megtaláltam a progit, müködik tökéletesen.
Ugyanez ugyan képes megnyitni a digitális ból rögzített adást, amennyiben sértetlen a file, de iszonyatosan sokat szöszmötöl vele, és nem találtam olyan beállítást, ami ujrakodolás nélkül tudná a végeredményt elmenteni.

(#6671) Cimbooora
Igen, a Windows Media Centerre gondolok.
Ezzel szeretném a digitális adásból felvenni az anyagot ha úgy adódik, és a reklámokat kiszedni.
A felvétellel nincs gond annak rendje és módja szerint műkődik, viszont sajátos konténerbe teszi az anyagot, így nehéz a hozzáférés, digitális ból származó adásnál csaknem lehetettlen.

(#6673) Sk8erPeter
Hogy a nod32 nem szolt nem jelent semmit sem.
Windows rendszernél az idle azt jelenti, hogy nincs egér és bill tevékenység ill, hogy a mediacenter nem vesz fel a tv ből.
Ha be van állítva az időzített felvétel, akkor felébred felveszi, majd ismét elalszik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6679) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#6674) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

szóval te sem vetted a wint?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6680) Steelmanus válasza virkir (#6676) üzenetére


Steelmanus
addikt

Direkt kipróbáltam és simán fut mialatt bármi mást csinálok. hat eppen ezert.
Akkor keszits Rendszermentest az is eltart egy ideig es addig ugye pl nem sakkozunk, vagy mast csinalunk mert magat a rendszermentest kesziti akar kulso progi akar a sajat rendszermentojevel, epp delutan probaltam ki mindkettot, Mivel eleg sokaig tart amig az Arnyek masolatbol elkesziti a lemezkepet, siman at megy Alvoba, en is mindig lokdostem az egeret hogy ne szunyaljon. Es mi van akkor ha Hibrid alvas-ra van beallitva az Energiagazdalkodas?
Arro nem is beszelve hogy az MS is beismerte mar hogy igen is kell az NTFS-re a toredezetsegmentesito regen jo marketing duma volt ma meg mar valosag. Megneznem hogy ha a MFT teljesen toredezett lesz milyen gyors lesz a geped.
Amugy fizetnenek liszenszet a DiskKeepernek? Toluk vettek at csak le van butitva.
A Lapozofajl pedig egyeni dontes abban igazad van hogy -szerintem - is keves a 250 Gb nalam 2 Gb fizikai mellett 1040 a lapozofajl merete.

(#6681) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#6679) üzenetére


Steelmanus
addikt

:DD

(#6682) Barthezz2 válasza < CyberBob > (#6670) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

igaz :DDD

Everybody lies.

(#6683) Sátán44


Sátán44
addikt

Vettem egy MSI Wind U100-as laptopot és beállítottam a BIOS-ban hogy a gép indulásakor kérje a jelszót.Gép újraindulása után kérte is megadtam,de rögtön azt kérdezi hogy mit akarok tenni,W7 indítsa el vagy a memória diagnosztikát. Ezt nem lehet valahogyan kikapcsolni?Azt szeretném, hogy rögtön töltse a w7-t.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#6684) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#6679) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem soha nem vettem még szoftvert, de ettől függetlenül még soha nem is volt bajom velük, nem buheráltakat szoktam felrakni csak az alapot max service pack lehet benne integrálva, eredetit leszedik törik ugyan ugy működik mint egy eredeti, az hoyg teli vannak virussal stb kamu max a buherált heréltek a rosszak. Évekig hiba nélkül ment már nálam 95 98 xp vista, most már fél éve se7en is, nem lssult semi gond vele.

Szerk.:
Ja Vistánál sp1 után uj aktiválás kellett a törtnél ennyi gondom volt csak.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6685) pzstm válasza sfdrakex (#6684) üzenetére


pzstm
titán

nah warez témát jegeljük szerintem :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6686) sfdrakex válasza pzstm (#6685) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ok bocsi, de már durva hogy miket irnak sokan sokszor a kaloz változatról hyog hibásak stb ami nem igaz, csak a buheráltakra. na off vége elnézést.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6687) < CyberBob > válasza Steelmanus (#6680) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szerintem sem kellene aludnia a gépnek közben, nálam megy a letöltés le van kapcsolva a monitor, sem egér sem bill nincs piszkálva egész éjszaka és jó. A töredezésmentesítést pedig a win megcsinálja magától az üres időszakokban nem kell külön indítani.

sfdrakex: azok csak az amatőröknek szólnak.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6688) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#6684) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

hát én sem szenvedek annyit a winel, mint akik az eredetit használják....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6689) virkir válasza Steelmanus (#6680) üzenetére


virkir
veterán

Igazából a sleep-hez nem nagyon tudok mit mondani mert én reggel benyomom, hajnalban meg kikapcsolom a gépet így nincs beállítva, hogy menjen aludni ha nem csinál semmit csak a monitort kapcsolja ki ha épp nem ülök előtte.
A töredezettség mentesítéshez meg annyit, hogy amióta xp-t használok soha nem csináltam pedig volt rendszer ami több évig ment reinstall nélkül.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#6690) Steelmanus válasza pzstm (#6685) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem kotekedni akarok csak akkor nem kellene mindig beirni a kovetkezo xy gamer verziokat, legyunk mar akkor kovetkezetesek es megjegyzeskeppen nem linket adtak hanem eppen arrol szol a vita hogy azok akik fizetnek sokszor rosszabbul jarnak ez pedig nem azt jelenti hogy a warezt le is kell tolteni. De eppen nezzel vissza hogy kik szoktak nevetsegesseg targyava tenni kulonbozo buheralt verziokat, Tolem ilyen hsz-t meg nem lattal hogy valamilyen nevet irtam volna ki. Volt amihez hozzaszoltam de erdekessegkeppen epp a legutobb, de nem irtam hogy milyen a minosege mert nem erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#6691) Barthezz2 válasza Sk8erPeter (#6673) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hirtelen észre sem vettem, hogy nálad is megkattant a win regisztráció. Az enyém úgyszintén MSDNAA-s x64, és ma volt másodszor, hogy bekattant. Kezd kicsit érdekes lenni.. :U

Everybody lies.

(#6692) Steelmanus válasza virkir (#6689) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megertelek a defraggal kapcsolatban csak akkor kellett volna nezned egy arra valo programmal az iras/olvasa muveletek mennyiseget amit a vincsinek el kell vegezni. Nem mindenkinek fontos.

(#6693) Daffni2 válasza Core2duo6600 (#6652) üzenetére


Daffni2
addikt

Én használom néha, tökéletesen működik.

De a kártya gyári szoftverét jobban szeretem.

"Aki ad,az nyer"

(#6694) WonderCSabo válasza Core2duo6600 (#6678) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Media Center dizájnos is meg egész jó is, de úgy hallottam hogy sok baj van vele, sztem felvételhez használj mást - bár nem értek a témához.

(#6695) band1103 válasza Steelmanus (#6660) üzenetére


band1103
őstag

Köszi. :R A Cuda-s részét én írtam a többi részében csak segédkeztem.
A gyilkos film elérhetőségét már linkeltem. Sőt szóltam is hogy egy PH! tesztből való sőt pont arra a hsz.-emre válaszoltál ahova tettem a linket a kérdéses cikkről. Aki le szeretné tesztelni a 9.12-es hotfixet a VGA-jával az megnézheti ezt a filmet.
Konkrétabban linkelve Innen lehet letölteni a x264_killa_sample.mkv-t. Ketten megtették ezt a kérésemre amit nagyon köszönök :R . Mindkettőjüknek HD46xx-es vga-juk volt és mindkettőjüknél kudarcot vallott a driver. De mivel cikkeztek már több helyen is a 4-es VGA-k OpenCL kompatibilitási gondjairól ezért kíváncsi lennék egy HD5xxx-es tapasztalatra. Azt mondják azokon már nincs gond vele.
Csak viszonyításképpen: a GF8400GS-emmel simán megy aktív C&Q-val.

És bocs az off-ért

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6696) nfsu17 válasza band1103 (#6695) üzenetére


nfsu17
veterán

Mitől gyilkos?
Mi fog történni?

Ez a sample lenne az?
Mert ezt én már megnéztem, csak nem killa volt a neve, hanem birds "valami".
mkv volt, 40mbit-es video, 1,5mbit-es hang, kb 30s.

(#6697) hackeeeee válasza Barthezz2 (#6691) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én amióta újra raktam az asztalit, nem találkoztam a regisztrálós ablakkal. Notin is amióta 1szer kinyomtam még régebben, amikor itt egyszer rákérdeztem, azóta azon sem jött be. :U

Véleményem szubjektív...

(#6698) hackeeeee válasza band1103 (#6695) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 4870-em van. :B

Mert amúgy, ennek elvileg DXVA-ban kéne mennie? Vagy hogy van ez, mert amúgymeg bármilyen HD tartalmat nézek, az mind DXVA. (feltéve ha megfelel a szabványoknak, ami abban a cikkben le is van írva, amit küldtem neked, de elnézve a Te logout-od nem mondtam újat. :D) Vannak HD test videóim, általában m2ts kiterjesztéssel, azok hasítanak mint a szél. Szóval akkor, mostmár, ez a videó miben különbözik a többitől?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6699) Sk8erPeter válasza sfdrakex (#6674) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a linket, lehet, hogy nálam is ez az oka... :R Majd megpróbálok utánajárni, mindenesetre érdekes - vagy inkább szánalmas. :U "Eredeti Windows, Valódi Előny", mi? :DDD

(#6675) Sub-ZeRo: az aktiválás tudom, hogy történik "másodlagos" eszközökkel, de qrva idegesítő, hogy ilyenekre kell elb@sznom a drága időt, bocs, hogy felhúzom magam. :D
A virtuális memória meg már megint csak egy misztikus hímestojás téma, amire sokan azt mondják, hogy "jujj, nehogy hozzányúlj, mert még a végén valami baj történik!" (mégis mi, mondjuk elvisz egy Raptor? :DDD) Évekig használtam gond nélkül a virtuális memóriát alacsonyan tartva XP esetén, persze oké, hogy Windows 7-nek több kell, de ha nem használok memóriazabáló alkalmazásokat, akkor ne mondja már nekem senki, hogy olyan nagyon kell a magasra állított virtuális memória. A Windows amúgy is hajlamos hülyének tekinteni a júzert, teljesen jogosan, nyilván a "legbiztosabb" megoldásokat kínálja.

(#6676) virkir:
azt hiszem, egy kissé félreértettél. :D
"simán fut mialatt bármi mást csinálok." Senki nem mondta, hogy nem fut, mialatt mást csinálok, arról beszéltem, hogy baromságnak tartom, hogy a Windows úgy kezeli (persze ez a korábbiaknál is így lehetett, de most szúrta a szemem) a háttérben futó lemeztöredezettség-mentesítést, vagy egyéb alkalmazásokat, mintha a gép nem lenne használatban, csak amiatt, hogy nem izélgetem az egeret vagy a billentyűzetet, ergo úgy véli, hogy inaktív a júzer, vagyis jogában áll a gépet kikapcsolni. Nem vágom, miért nem lehetett ezt ennél egy kicsit értelmesebbre vagy beállíthatóra tenni, miért kell, hogy kikapcsoljam az energiagazdálkodási cuccoknál a beállításokat (pl. a gép készenléti vagy hibernált állapotba helyezését) ahhoz, hogy elmehessek a géptől az egér mozgatása vagy a billentyűzet leütése nélkül.

"Arról nem beszélve, hogy NTFS-en már elég régóta nem is igazán szükséges a töredezettség mentesítés."
Most erre akkor reagálok a Te válaszoddal: "hol hallottad, [...] ez úgy marhaság ahogy van"...
Persze, hogy nem muszáj, de hadd ne kelljen már hosszas magyarázatokat adnom róla, hogy igenis számíthat a fájlok elérési idejében, mozgatásában, abban, hogy a merevlemez olvasófejének mennyire kell ide-oda ugrálnia, stb. :U Azt hittem, ez nem igényel külön magyarázatot. De mondjuk nem is ezért tettem fel a kérdésemet. Lehet, hogy nálad nem számítanak másodpercek a bootidőben, a fájlok áthelyezésénél-másolgatásánál, de nálam igen. Én is használtam évekig NTFS-rendszert abszolúte ilyen jellegű karbantartás NÉLKÜL, és aztán később lemeztöredezettség-mentesítéssel, és igenis VAN érzékelhető különbség. Pozitív irányba.
De tényleg érdekelne, hogy hol található arról szóló mérvadó teszt, ami az állításodat bizonyítja (vagyis hogy egyáltalán nincs szükség lemeztöredezettség-mentesítésre). (És NE a Microsoft oldaláról vagy érdekköréből származzon az a teszt, mivel ugye a Microsoft annak idején azt is "bebizonyította" (videókkal és tesztecskékkel támasztva alá), hogy az Internet Explorer 8 a létező leggyorsabb böngésző... :Y :U)

Egyébként komolyan nem értem a gondolatmenetet. Miért gyártanának még mindig defrag-programokat, ha nem lenne értelme? :F
A Diskeepert pl. tudtommal vállalatoknál is használják. Vagy még igen népszerű az O&O Defrag, stb... Én most a MyDefrag-ot használom, nem a Windows beépítettjét. Elsődleges oka a gyorsasága, másodlagos, de még fontosabb szempont a biztonság, legalábbis az XP beépítettje esetén (ami a Diskeeper lebutítottja) voltak gondok pl. áramszünet esetén (a filerendszer nem maradt konzisztens, mert esetleg a filerendszerben úgy mozgatta át az adatokat, hogy azok még ténylegesen (fizikailag) nem voltak a helyükön, stb.).

"Mindig a fizikai memória méretének legalább a felét de inkább megegyező méretet illik beállítani."
Ki szerint? :F Ilyen alapon a MS aranyszabálya meg ugye régen mindig is az volt, hogy legyen a RAM másfélszerese (de ugye ez még a kisebb RAM-ok korából származott). :D
Kicsit gondolj bele abba is, hogy milyen durva a különbség a RAM-ok és a HDD-k elérési ideje között. Ugye egyértelmű, hogy igencsak a RAM vezet a "versenyben". Ha ehhez nyúlkál a rendszer, és nem a HDD-hez, akkor ugye értelemszerű az is, hogy melyik vezet gyorsabb művelet-elvégzésekhez.
Minek kellene mondjuk 2 GB lapozófájl? A memóriazabáló alkalmazásokhoz TALÁN. (lásd Photoshop, Premiere Pro, egyes játékok) De egyébként teljesen felesleges. Mindenki legyen tisztában a saját alkalmazásai körülbelüli igényeivel, aszerint mérlegelje a lapozófájl állítását.
Magyarázkodnék még, de igazából pl. brd kolléga nálam sokkal jobban el tudta mondani annak idején a lapozófájlokról szükséges tudnivalókat (eleve sokkal jobban vágja a témát, mivel ha minden igaz, ő szakmaszerűen foglalkozik a Windows-zal): [link] (!), [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]
Ez elsősorban XP-re vonatkozott, a Win 7 memóriaigénye nyilván kicsit nagyobb, de az alapvető elvek nem változtak. Szerintem.

"Az összeomlásokban meg nem vagyok biztos, hogy a win hibája."
Persze, az enyém. Rögtön gondoltam, hogy valaki user errorral fog jönni, de azért reméltem, hogy nem épp Te leszel az. :(

Szerk.: bocs, ismét kicsit hosszú lett. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6700) band1103 válasza nfsu17 (#6696) üzenetére


band1103
őstag

Szerintem nem ez volt nálad csak legfelejbb ugyanabból a filmből ugyan azt a részletet kódolták másképpen. A killa-nak ezek az adatai :
Video: 35.0 Mbps High@L5.1 ReFrames: 16 frames 1 920 x1 080 elég komoly
Audio: AC-3 448 Kbps 6 ch: 48.0 KHz szóval semmi komoly
Egy X4 955 BE 3.2 GHz tényleg vinnie kellene az már elég combos cpu. :R

hackeeeee: Bocsi :B :R Arról egyszer már kifejtettem hogy mit is jelent az hogy valami DXVA-s vagy nem ezért ebbe ne ebbe a topikba menjünk bele.
Tehát leegyszerűsítve: Jelenleg az nVidia a driver készítés szintjén oldotta meg hogy GPGPU-s vga-i és igp-i, w7 alatt minden HD-s filmet még az ilyen "erősre" kódolt filmeket is (1080p-ig bezárólag) DXVA-val tudja gyorsítani. Eddigi tapasztalatok azt mutatják hogy az ati a 9.12-es hotfixel a legjobb HD4xxx-es vga-kal sem volt még erre képes. Ezért vagyok kíváncsi HD5xxx-es tapasztalatokra hátha azokkal már megy a fenti hotfixel.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.