Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5951) lala42 válasza moonman (#5950) üzenetére


lala42
őstag

tanujj me megbux ;]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#5952) pzstm válasza lala42 (#5951) üzenetére


pzstm
titán

gondolom ezt nekem szántad, nem moonman-ek :DDD :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5953) Neil Watts válasza pzstm (#5952) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mindkét esetben jó :DDD ;]
P.S.: ummm...B.Ú.É.K. & Peace

[ Szerkesztve ]

(#5954) Gorneck válasza pzstm (#5949) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor néked is jobbulást...

Anyumék gépe is megkapta a win7et...és hasít elég rendesen...pedig nem egy erőmű...e3200+1gb ram+int vga...nagyon meg voltam lepődve...

Gorneck#1239

(#5955) lala42 válasza pzstm (#5952) üzenetére


lala42
őstag

Aha, csak elnyomtam :B
A lányomnak is ezt mondtam. ( most diplomázott )

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#5956) siriq


siriq
őstag

Mindenkinek boldog ujevet kivanok. Sok oromet a win 7-ben:D
Lassan megyek filmezni a tobbiekkel akik betegek. Ugy latszik ez egy ilyen szilveszter.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#5957) Neil Watts válasza siriq (#5956) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#5958) #40553216


#40553216
törölt tag

na, ma ízelítőt kaptam a windows 7 kisebb erőforrásigényéből: egy-két automatikusan elinduló program az alaptelepítésen felül, és 800MB ram a használat, úgy, hogy semmi nincs még megnyitva. az ie8 kis memóriahsználatáról meg annyit, hogy 10 oldal volt megnyitva (itcafe, linux man pages, és ilyenek), és ez 350MB-tal vette ki a részét a ram-zabálásból, így az ie egyedüli megnyitásával a 3GB ram harmada már el is szállt. köszi.
BÚÉK az ms-nek is.

(#5959) pete_21 válasza #40553216 (#5958) üzenetére


pete_21
addikt

Nekem netezés, msn-ezés, zene, film, ilyenek, tehát általános használat mellett fogyaszt 1,35 Gb körül.
De ezt már kitárgyaltuk párszor, hogy a ramfogyasztás rohadtul nem mérvadó, mert az Aero-nak az előnézeti képek ott tárolódnak, illetve a superfetchelt adatok is ott vannak, és a 800 Mb-odnak ez teszi ki a nagyrészét. De amint szükség van rá, ezeket ki is üríti, és tudod hasznosítani, szóval nem kell aggódni. :)

(#5960) sfdrakex válasza #40553216 (#5958) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A se7en előtárazza a memoriába a sürün használt progikat szóval nem feltétlen használt annyit amennyinek látod mert prefechel is. Ahogy előttem is irták ha valamihez kell a ram törli is a dolgok nagyrészét a memoriából és nem lassítja a géped, sőt gyorsabb a tárazás miatt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5961) mobbo


mobbo
senior tag

a telepites 70% korul elszall olvasasi hibaval, probaltam mar mindent
:U

(#5962) moonman válasza #40553216 (#5958) üzenetére


moonman
titán

1: 800 MB az teljesen jó, nekem 1-1,2 GB szokott lenni boot után.
2: a Vista/7 memóriakezelése dinamikus, minél több van belőle, annál többet eszik.*
3: azért van a ram, hogy használjuk.
4: búék :)

*vegyél ki 2 GB ramot a gépből, és meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#5963) Neil Watts válasza #40553216 (#5958) üzenetére


Neil Watts
veterán

ÉN ilyet nem tapasztaltam! :U
moonman:

"3: azért van a ram, hogy használjuk."

Így van, nem értem, hogy minek, hogyha csak áll a gépben :)
U.I.: Felcsaptál W7 topik Helpdesk-nek? :DD

[ Szerkesztve ]

(#5964) moonman válasza sfdrakex (#5960) üzenetére


moonman
titán

"nem lassítja a géped, sőt gyorsabb a tárazás miatt"

pedig hát teljesen nyilvánvaló, hogy üres rammal, mindent diskről indítva sokkal gyorsabb egy gép, nem? :))

(#5965) sfdrakex válasza moonman (#5964) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

:DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5966) Colos1 válasza pete_21 (#5959) üzenetére


Colos1
őstag

A superfetchelt és gyorsítótárazott adatok nincsenek benne abba a 800MB-ba, mert azt "külön" kezeli. Amikor kiírja pl. nálam ebben a pillanatban, hogy 36%, - Flight szimulatoroztam, ez picit felnyomja, amúgy 29-31% szokott lenni - ez a resmon szerint 1198 MB "használatban"+"módosított", valamint ott van 1704 MB "készenléti", és ez utóbbi tartalmazza a gyorsítótárat. Így összesen a 3327 MB -ból 2902 MB-ot használ, ami 87%, de a "készenlétit" bármikor kitölti, így gyakorlatilag azt is "szabadként" kezeli. Ezért számol csak 36%-ot.
Viszont ha valami memóriazabáló programot futtatsz, az a bezárás után egy darabig "használt" marad, utána átkategorizálja "készenléti"-vé.

Bocs ha kevésbé volt érthető, sok volt a pezsgő... :DDD

B.U.É.K.!!!!

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5967) Neil Watts válasza Colos1 (#5966) üzenetére


Neil Watts
veterán

hány pohár volt? ;] :DDD
pzstm: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5968) pzstm válasza #40553216 (#5958) üzenetére


pzstm
titán

Neked is BUÉK, és jó Linuxozást! :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5969) Colos1 válasza Neil Watts (#5967) üzenetére


Colos1
őstag

nem tom, üvgből iszom.. :DDD Most fogyott el az eldő, de mások is ittak belőle.
Ekkora hülyeséget írtam tán?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5970) moonman válasza Colos1 (#5966) üzenetére


moonman
titán

superfetch-ben az van benne, amit alul a "cached"-nél ír.

Colos1: nem, az a hüjeség, hogy builban vagy és ide irkálsz egyáltalán. :)

[ Szerkesztve ]

(#5971) Neil Watts válasza Colos1 (#5969) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Ekkora hülyeséget írtam tán?"

Neeeem! Tényleg nem!
moonman: :K

[ Szerkesztve ]

(#5972) Colos1 válasza moonman (#5970) üzenetére


Colos1
őstag

nem vagyok bulioban, nem éreztem túl jól magam így itthon vagyok. Megint flight simulatorozni akartam, de lezuhantam felszállás után, inkább csak zenét hallgatok..

Mellsleg a memóriakezelést eléggé átnyálazgattam mielőtt win7-re váltottam az új gépemmel, mert meg akartam érteni, hogy miért lát kevesebbet a 4 gigából. Ez sikerült is, de tudott még meglepit okozni. pl eleinte nem értettem, miért van 400 mega szabad, ha csak 30% a kihasználtság. Pont ezért, mert a tárazottat ebbe nem számolja..
egyszer elkaptam a superfetch töltést, a hdd 100%-on alacsony prioritásban, és a kék csík szépen 200 mb-ről felkúszott 1140 mb-re.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5973) #40553216 válasza pete_21 (#5959) üzenetére


#40553216
törölt tag

aggódni még véletlenül sem, már csak azért sem, mert nem az enyém. ;)
de az eloszlás a 7 Erőforrás-figyelője szerint:
35MB a hardverek számára
975MB használatban
73MB módosított
842 készenléti
1168 szabad
ígyhát "az Aero-nak az előnézeti képek ott tárolódnak, illetve a superfetchelt adatok" szerintem nem a 975MB-ban vannak. inkább a 846-ban.

(#5974) sfdrakex válasza #40553216 (#5973) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

846 ot nem is irtál :D vagy ne igyak többet melóban ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5975) Gorneck válasza sfdrakex (#5974) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem neki nem kéne... :D Vagy nemtom milyen memó mennyiséget írt oda...

Gorneck#1239

(#5976) Colos1 válasza Gorneck (#5975) üzenetére


Colos1
őstag

mire elért a hozzászólás végére 4 mb-al nőtt a kihasználtság :K :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5977) pete_21 válasza Colos1 (#5966) üzenetére


pete_21
addikt

Végülis érthető, ha többször olvassa az ember... Főleg józanul. ;]

Mindenki: Bocsi, igazatok van, tényleg a készenlétiben tárolódnak a superfetchelt adatok. Meg gondolom az aero képei is.

[ Szerkesztve ]

(#5978) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Rossz alkesz kocka mind aki ilyenkor ide ír :DD Én is :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5979) #40553216 válasza sfdrakex (#5974) üzenetére


#40553216
törölt tag

hát, ha csak nem borkostoló a szakmád! :)
de valóban, elírtam. :)
és persze nőtt is, mert most éppen 1022.

(#5964) moonman
igen, vegyük úgy, hogy jó a memóriában tartás. csak akkor a másik oldalon miért baj, ha a gyors bútolás a törekvés? (ez a kérdés nem neked, csak úgy általában)

de az ie bazi nagy memóriahasználatára ez akkor sem magyarázat, ott nem kell, nem is lehet semmit előtölteni. sőt, vicces módon az erőforrás-figyelőben az egyik ie processz szép folyamatosan nő, már volt 160MB, de mint írtam, 10 oldal együtt 450 is akár, de processzenként 40-50MB, plusz ugye az extrém nagy.

[ Szerkesztve ]

(#5980) sfdrakex válasza #40553216 (#5979) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs szakmám, csak recisként melózok szállodában szal az ivás nálam munkahelyi ártalom, mint a legtöbb vendéglátósnál : D Egyébként facebokon játszok flashes játékkal 500 km memot zabál igy a firefox 99% procival ha fut a cucc folyamatosan 1-2 órát.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5981) Gorneck válasza sfdrakex (#5980) üzenetére


Gorneck
titán

Húgom is recis...és mesél érdekes dolgokat... :D

Gorneck#1239

(#5982) Colos1 válasza #40553216 (#5979) üzenetére


Colos1
őstag

megnéztem, valóban az IE sok ramot eszik, 5 lapnál a firefox 103 mega, míg az explorer 211 mega...az explorernél minden lap nyit egy új processzt. de ff-ot használok így nem érint..de a céges laptopomon azért a ff is borzasztó, ha megnyitok egy topoikot és belegörgetek, vagy 10 másodpercig 100% on eszi azt a cpu-nak nevezett valamit benne...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5983) Gorneck válasza #40553216 (#5979) üzenetére


Gorneck
titán

Több mag kihasználás már csak ilyen... :D

sfdrakex: 500 km ramot eszik? :D ;] Többet ne igyál...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5984) sfdrakex válasza Gorneck (#5981) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem is tudom milyen érdekes dolgokat mesélhet :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5985) sfdrakex válasza Colos1 (#5982) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

ff is képes durván lezabálni egy gépet ha pár flashes oldal fut.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5986) sfdrakex válasza Gorneck (#5983) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

500mb, lehet nem kéne többet inni :DD Csak a kocsimat megtaláljam reggel a mélygarázsban :DD

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5987) Colos1 válasza sfdrakex (#5985) üzenetére


Colos1
őstag

mondjuk azt a gépet nem nehéz lezabálni...ne tudjátok meg milyen felüdülés 10 óra munka után a saját gépem elé ülni...és csodálkozni, hogy a windows fel tud állni 42 másodperc alatt, és a firefox megnyitása csak kb 2 másodperc, ha pedig a superfetch töltés után nyitom meg még ennél is kevesebb...

szerk: az 500km -et is értettük :DD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5988) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Nagy eszemmel ezt a topic-ot kifelejtettem, szóval utólag is

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Fire.

UI:
1. Tényleg csak poénnak szántam a videót.
2. sfdrakex kollégának igaza van abban, hogy némely konfigon, a kikapcsolt prefetch mellett gyorsabban indul a W7-t. :K
3. Ha le van tiltva az indexelés, akkor MINDIG gyorsabban indul a W7, kikapcsolt prefetch esetén... :DDD
4. a 3-as pontban említett "effektus" a legnagyobb konfigomat érinti, saját tapasztalat(is)
(Gigabyte DUAL alaplap, 32G ram, 2db Dual Opteron, NVidia Quadro FX5800 VGA stb) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5989) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#5988) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az lehet hogy igaz hogy néha gyorsabb a kikapcsolt prefetc, de ilyet sztem én nem irtam max irónikusan, szal másnak adj igazat ne nekem :D Ne igyál többet! :DD

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5990) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#5989) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Inni? Dehogy, nem kértem semmit a Jézuskától, de azért "hozott" egy vesekövet karácsonyra. :DDD Most ilyen 1500mg antibiotikum megy... :))

Fire.

UI: már a "kisebb" konfigokon sincs bekapcsolva a prefetch, valamelyik windows update után kezd Vista-san "kerepelni" a HDD, pedig az is gyors(Velociraptor)... :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5991) Daffni2


Daffni2
addikt

B.Ú.É.K. és hibamentes Windows7-et kívánok.

"Aki ad,az nyer"

(#5992) #40553216 válasza Gorneck (#5983) üzenetére


#40553216
törölt tag

már hogy úgy gondolod, a több mag kihasználás sok ramot igényel? mert az ok, hogy külön processzek, de azért ez sok. bár a chrome/chromium ugyan ilyen volt (nálam).

(#5988) Fire/SOUL/CD
ha jól rémlik, a file indexelés célja, hogy idővel ripsz-ropsz meg lehessen találni bármilyen fájl, ne kelljen végignyálaznia az egész vinyót. de ennek normál esetben egyszer kellene viszonylag hosszabb ideig tartani. később meg miért lassítja a rendszert? ez kérdés. :)

különben meg jó, poén egyszer arra hivatkozni, hogy milyen jó, ha a prefetch használja a memóriát (ha már egyszer van, mind a kettő), máskor meg milyen jó, hogy gyorsan áll fel a gép, mert ki van kapcsolva a prefetch. ami így viszont nem is töltheti be gyorsbetöltő funkcióját.

(#5993) moonman válasza #40553216 (#5979) üzenetére


moonman
titán

"vegyük úgy, hogy jó a memóriában tartás. csak akkor a másik oldalon miért baj, ha a gyors bútolás a törekvés?"
mert bootolni hetente, jó esetben havonta egyszer kell, a gyors működés meg folyamatosan szükséges. nem baj, csak tizede annyira sem fontos, mint ahogy elő szokták adni.

"de az ie bazi nagy memóriahasználatára ez akkor sem magyarázat, ott nem kell, nem is lehet semmit előtölteni. sőt, vicces módon az erőforrás-figyelőben az egyik ie processz szép folyamatosan nő, már volt 160MB"
nekem most kb. egy hete megy egy darab IE, jelenleg 7 fül van nyitva - ez még egy nyugisabb állapot - és most eszik összeadva 260 MB-ot. általában azok az oldalak húzzák meg, ahol flash animáció, beágyazott videó, java applet, ilyesmi van. a flash pl. képes arra, hogy folyamatosan egyre többet zabáljon, nem tartom kizártnak, hogy az a processz, ami nálad is hízik, valami flash-t jelenít meg.

"de processzenként 40-50MB, plusz ugye az extrém nagy"
már miért lenne extrém nagy? Firefox egyetlen füllel megeszik háromszor ennyit is akár. az egyik tabom pl. egyedül elvisz a 260-ból 110-et.

(#5994) moonman válasza Colos1 (#5982) üzenetére


moonman
titán

"valóban az IE sok ramot eszik, 5 lapnál a firefox 103 mega, míg az explorer 211 mega..."

te is írtad, hogy az IE minden fülnek új processzt nyit, ez pedig azt jelenti, hogy minden plugint ennyiszer tölt be, tehát máris értjük, miért eszik többet. csak aztán azt is figyeld meg, hogy három nap múlva melyik hogy fog állni, mert van egy tippem, hogy a Firefox erősen el fog húzni és még be is fog lassulni hozzá.

a többlet memória-fogyasztást például fel lehet fogni a tab-crash recovery árának is. Firefoxnál ugye dől az egész.

(#5995) moonman válasza Fire/SOUL/CD (#5988) üzenetére


moonman
titán

ez a szerencsétlen még a "Linux penguin" nevét sem tudja. :))

(#5996) moonman válasza #40553216 (#5992) üzenetére


moonman
titán

"a file indexelés célja, hogy idővel ripsz-ropsz meg lehessen találni bármilyen fájl, ne kelljen végignyálaznia az egész vinyót. de ennek normál esetben egyszer kellene viszonylag hosszabb ideig tartani. később meg miért lassítja a rendszert? ez kérdés."

sosem értettem azokat, akik kikapcsolják az indexelést, annyira alacsony prioritáson dolgozik, hogy észre sem venni, a haszna viszont egyértelmű. beírsz két betűt és ott van a doksi, nem kell tallózgatni meg emlékezni mindenre.

a superfetch kicsit más téma, Vistán valóban képes volt kicsit belassítani boot után közvetlenül, de Win7-nél alaposan átírták, egyáltalán nem fogja a gépet, ez is csak háttérben tölt, tehát a user által végzett munkánál semmiképp nem kerül előrébb.

namindegy, biztos van, aki szeret a gépért lenni, és nem fordítva. :)

(#5997) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Volt valakinek itt problémája Kaspersky IS 2009 és magyar Win7 párossal? Öcsémet rábeszéltem, hogy váltson Win7-re, de a Kaspersky 2009 amit egy fél éve vett nem működik a frissen telepített magyar Win7 Home Premiummal (32b). Most rám haragszik, mert megvette a dobozos Windows kiadást és "jó" útra tért, de nem működik a KIS, amit szintén miattam vett meg. :) Pedig eddig arról papoltam neki, hogy kevesebb baja lesz ha nem mindenféle warez szemetet telepít. A KIS inaktív állapotban fut csak és a frissítések sem oldották meg a problémát.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#5998) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok! B.Ú.É.K

Lenne egy kérdésem. Ha a win7-et újra húzom, és telepítés előtt a sata módot nem ide, hanem AHCI módba rakom, akkor kell az alaplaphoz az AHCI drivere? Vagy a win felrakja magának? És nem kell vele szórakozni. HA kell hozzá, pendrive-ról feltudja tenni magának az AHCI drivert?
Meg találtam ilyet is > [link]
Ezt próbálta valaki? Működött neki win 7 alatt ez a megoldás?

A válaszokat köszönöm! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5999) V.Stryker válasza Sub-ZeRo (#5998) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt

Ne parázz. A driver gond csak az XP nél fordul elő. Win 7 alatt nyugodtan állítsd át és úgy telepítsd. Ez is a szabályos módja az AHCI használatának, bár útólag beállítva is működik.

Az NCQ-t meg vagy tudja a vinyó, vagy nem. Semmi köze a driverekhez.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6000) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Találtam olyat a neten, hogy Widows Se7en Eternity Edition. Valaki használ ilyet? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok?
Az angol verzióba hogyan lehet beletenni a magyar nyelvet, úgyértem a telepítőbe?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.