Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5051) dbius válasza konfar.dani (#5046) üzenetére


dbius
veterán

Ok, köszi mindenkinek az aktiválással kapcsolatos infókat :R

wifivel kapcsolatban van még valakinek valamilyen ötlete, javaslata?

(#5052) virkir


virkir
veterán

Nekem is kéne egy kis segítség.
Fel kellett szenvednem a bluesoleil-t (k..va samsung) telefon miatt és kirakott egy kékfog ikont a desktop-ra amivel nem tudok semmit kezdeni csak ennyi jelenik meg.

Hogyan lehetne ezt levakarni mert elcseszte a szépen összeállított asztalomat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5054) sfdrakex válasza virkir (#5052) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha usb-s a kék fog és lehuzod a gépről akkor is ott marad? Illetve ha beépített ha kikapcsolod akkor is marad? Kukába húzni se lehet?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5055) rigo88 válasza virkir (#5050) üzenetére


rigo88
aktív tag

game port nem támogatott vista óta?
kár. most terveztem beüzemelni egy gameportos kormány+pedált :(

Dirr

(#5056) virkir válasza troll91 (#5053) üzenetére


virkir
veterán

+sfdrakex

Elhihetitek, hogy ezeket már végigpróbáltam.
Nem jelenik meg sem a desktop mappában sem a def ikonoknál, nem lehet kukábahúzni sem és akkor sem tűnik el ha kihúzom az adaptert.
A kölök nyavalyás corby-ja miatt raktam fel mert természetesen 3 samsung program közül eggyel sem hajlandó működni.
Ha más nincs a uninstall és mehet virtuálisról mert úgy sem kell sűrűn használni.
Egyébként érdekes ez a program mert először a 6.2.227.11-et raktam fel és nem ment, nem látta az adaptert, viszont egy ugyan olyan 7232-es RC-n virtuális gépen meg csont nélkül be tudtam üzemelni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5057) Puma K


Puma K
veterán

Üdv néktek utazók!

Bedugtam a gépbe egy 8Gb-os pen drive-ot megnézni, hogy milyen is ez a ReadyBoost.
A gép tulajdonságainál ezt láttam miután engedélyeztem az RB-t.

Ez most úgy értetendő, hogy alap 4Gb van a gépben, és hozzá jön még a 3.25Gb amit a pendrive tesz ki?
Mert ügye 64Bit-es OP rendszerem van ami elvileg 128 vagy talán 256Gb-ig kezeli a memóriát.

(Google-ban rákerestem a témára, de nem találtam friss infót Win7-tel kapcsolatban)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5058) z0d1AK válasza virkir (#5056) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálam is halál ez a bluetooth program. A driver cd-jén az adapternek ez volt, feltettem hát, de mikor ki akartam nyomni az ikonját az óra mellől, akkor egy kékhalállal sikerült csak elérni a célom.
De minden esetben. AZ meg nem a legsikeresebb módja, legalábbis a használhatóságot nézve :W

Puma K: Nekem úgy tűnik mint mikor a 32 bites op-n lenne 4giga ram...
Ha 64bites, akkor valami ott nem jó. Mennyi ram van a gépedben?

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5059) Kommy válasza virkir (#5052) üzenetére


Kommy
veterán

Elvileg az óra melleti ikonon jobb klikk My device properties és ott az advenced fülön van egy olyan hogy hide "Bluetooth places" ikon.

De nekem ez a módszer nem működik 64 bites HP alatt.

De itt egy megoldás amivel el lehet tüntetni regeditben kell módosítani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5060) WonderCSabo válasza Puma K (#5057) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem itt vmi gebasz van. Nézd meg más programmal is pl. Everesttel vagy dxdiaggal, vagy task managerrel, hogy mennyi RAMod van.

(#5061) Puma K válasza z0d1AK (#5058) üzenetére


Puma K
veterán

Ez most úgy értetendő, hogy alap 4Gb van a gépben, és hozzá jön még a 3.25Gb amit a pendrive tesz ki?

Mert ügye 64Bit-es OP rendszerem van ami elvileg 128 vagy talán 256Gb-ig kezeli a memóriát.

Nem tölti be neked a képet? Pedig imageshack-ra raktam fel :F

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5062) Kommy válasza Puma K (#5057) üzenetére


Kommy
veterán

Nem tudom , hogy az msconfig-ban állítottál e át valamit, mert amikor én állítottam akkor nekem is hasonlót írt. itt állítottál át ami a képen látszik.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5063) Kvazár válasza sfdrakex (#5043) üzenetére


Kvazár
őstag

Egy kormány.
Csatlakoztatni pedig usb-n szoktam, de lehet még soros és game porton is.
Thx.Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#5064) moonman válasza Puma K (#5057) üzenetére


moonman
titán

a readyboost-ot soha nem fogja hozzászámolni, az ugyanis nem minősül rendszermemóriának, de még virtuálisnak sem, ugyanis bármikor eltűnhet a rendszerből, lévén USB.

a readyboost-ot read-ahead cache-nek használja, tehát kiírni kb. sehol nem fogja.

(#5065) z0d1AK válasza Puma K (#5061) üzenetére


z0d1AK
veterán

amit kiír neked, a képen (amit én is láttam), az az, hogy 4gb fizikai RAM-od van, melyből 3.25Gb-ot használ.
De ezt 32bitesnék kéne így kiírnia, ha nem tévedek, 64bitnél mindet használnia kellene.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5066) Puma K válasza Kommy (#5062) üzenetére


Puma K
veterán

Vagy úgy. Állítgattam valóban valamit az msconfig-ban. De vissza állítottam úgy a hogy az általad linkelt képen van.

Amúgy a memóriára ezeket az értékeket kaptam:

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5067) virkir válasza Kommy (#5059) üzenetére


virkir
veterán

Na nálam a My device properties-ben sehol nincs ez a lehetőség már elsőre azt is átnyálaztam.
A linkelt megoldás viszont működött, köszönöm. :R

z0d1AK

Ettől eltekintve megy gond nélkül a 6.4.249.0 igaz csak 64 bitest hajlandó 64 bites rendszerre telepíteni viszont azt az x86 mappába rakja. :W
Nem kicsit slamposak a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5068) z0d1AK válasza Puma K (#5066) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mennyi ramot tettél a gépbe, és milyet? (nem amit kiír, hanem amit meg is tudsz fogni)

virkir: Nem egy nagy program, de nem volt más - bár akkor nem is kerestem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5069) < CyberBob > válasza Puma K (#5057) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A bios-ban keress egy memory reamp funkciót és állítsd át, mert le van korlátozva a használható memória mérete.

Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#5070) Puma K válasza z0d1AK (#5068) üzenetére


Puma K
veterán

2x2Gb eddig nem volt gond míg ki nem próbáltam ezt a ReadyBoost-ot... :U

(#5069) < CyberBob >: Kipróbálom amit írtál.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5071) z0d1AK válasza Puma K (#5070) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor próbáld meg amit írt cyberbob, mert annyit kellene írnia, h a 4-ból 4-et használ!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5073) Puma K válasza z0d1AK (#5071) üzenetére


Puma K
veterán

Nem jó úgy sem... Rendszer-visszaállítást csináltam 25-ére, de így sem jó....
Pedig megcsináltam azt amit cyberbob mondot... de továbbra is csak 3.25Gb-ot lát a Win... pedig ott van hogy 64Bit-es és semmi...

Azért elég vicces hogy egy kis pendrive-tól elb@szódik az OP memória kezelése... Megnézném hogy mit csinálna ha 128Gb memória lenne a gépben és akkor tennék be egy kis pendrive-ot és engedélyezném a ReadyBoost-tot... :(((

Amúgy kivettem az egyik 2Gb-os memóriát. Bebootoltattam megnéztem, hogy hány Gb-ot ír ki memóriára és 2Gb volt. Oké. Kikapcs memó be indit és megint 3,25Gb... agyf@szt kapok komolyan mondom... Hétfőn megyek és veszek még egy 500Gb-os vinyót és leszedem a biost is és még az OP rendszert is... adok én neki hogy ott rohadjon meg ahol van :((

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5074) moonman válasza Puma K (#5073) üzenetére


moonman
titán

nyugodj meg, nem baszódott el a memóriakezelése és ne is telepítsd újra, mert nem fog tőle megoldódni. (a readyboost-hoz meg végképp semmi köze.) ez nem szoftverfüggő, hanem alaplapi chipset/bios dolog. a chipsetnek támogatnia kell a memory remaping funkciót - a legtöbb alaplap fixen adja ezt, de bizonyos típusokban ki-be lehet kapcsolni. nézd meg, hogy nálad engedélyezve van-e.

ez a "memory mapped I/O reservation" ősidők óta benne van a Windows-ban, 32 biten ugye nem okoz gondot, de 64 biten bizony tudnia kell a hardvernek, mert ez a memóriatábla úgymond lefedi a valós címterületet, így a Windows csak annyit fog látni, amennyit az alaplap mutat neki.

ha nincs a biosban ilyen kapcsoló, vagy úgy tűnik, hogy nem működik, próbálj egy bios-frissítést.

(#5075) Puma K válasza moonman (#5074) üzenetére


Puma K
veterán

A legutolsó hivatalos BIOS van fent az Asus oldaláról. Eddig ameddig ki nem PRÓBÁLTAM a ReadyBoost-ot addig semmi baja nem volt az alaplapomnak a memória kezeléssel. Állítani sem kellett semmit. De ahogy kipróbáltam ezt a csodás funkciót máris lecsapolt tőlem 846Mb memóriát... Régen XP-n megszívtam a töredezettség mentesítővel most meg ezzel.. Kezdem úgy érezni, hogy semmilyen extra funkciót nem fogok igénybe venni amit Microsoft nyújt... Mert lehet még a végén magától dönti el hogy mikor kapcsol ki, mikor indul újra, mikor kapcsol be...
Megnézem azt a memory mapped I/O reservation" dolgot.

(lehet megérezte a gép, hogy tegnap egész este egy Mac Book Prót használtam és most így áll bosszút? de jó is volt az a pár másodperces rendszer felállás a bekapcsolástól számítva na meg mi az hogy akár 2 évig ki sem kell kapcsolni egy Mac-et anélkül hogy szét lassulná magát a gép..)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5076) moonman válasza Puma K (#5075) üzenetére


moonman
titán

baja most sincs, csak nem mapeli ki a teljes memóriát az OS számára. tehetsz rá akár Linuxot is, az sem fog többet látni. mindenesetre továbbra is kétlem, hogy a readyboost belenyúlt volna a chipset működésébe.

egyébként ha ezekkel a pajzán gondolatokkal állnál neki Mac-re váltani, még most tegyél le róla, mert óriásit fogsz csalódni.

(#5077) siriq válasza Puma K (#5075) üzenetére


siriq
őstag

Helo

A Memory Hole vagy Memory Remap opciot hasznaltad? Ki es bekapcs, persze hogy teszteled. Csak megerzes. Azert egy probat meger.

Ahogy olvasom Intel oldalon szerencse fuggo(chipset) is = valamelyiknel rendesen megy valamelyiknel...

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#5078) Kommy válasza Puma K (#5075) üzenetére


Kommy
veterán

A ready boostnak semmi köze ahhoz, hogy kevesebb memóriát, lát mint te is írtad belenyulkáltál a msconfigba az cseszte el, és hiába állítod vissza alap helyzetbe valami miatt úgy marad ezzel énis jártam így még RC-s időkben. Nekemm egy reinstall teljesen megoldott a gondot azóta nem nyúlok hozzá, sőt értelmét se láttam. Próbálj meg olyan időpontra rendszer visszaállítást csinálni mielött még hozzányúltál volna az msconfighoz.
Az más kérdés, hogy akkor vetted észre, hogy kevesebb a ram amikor a readyboostot próbálgattad.

(#5079) kbalazsa válasza Puma K (#5075) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Régen XP-n megszívtam a töredezettség mentesítővel

Hogyan szívtál XP-n töredezettség mentesítővel?

Egyébként ha már itt tartunk, az engem érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata Win7-en a lemezkezelő szolgáltatásokkal (gondolok itt az ellenőrző, töredezettség-mentesítő és a biztonsági mentés szolgáltatásra). Mennyire használhatóak ill. hatékonyak? Állt -e már vissza valaki biztonsági mentésből?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5080) Killing válasza kbalazsa (#5079) üzenetére


Killing
addikt

Én csak a rendszer visszaállítást használom (habár ez ne annyira tartozik ide), még nem kellett igénybe vennem. :)
Töredezettségmentesítésre az Auslogic Disk defragot használom már évek óta.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5081) Kobe


Kobe
veterán

hali

kellene egy kis segítség
asztali gépre telepítettem tegnap a win7 ultimatet, tök szűz verzió, épp hogy kész a reinstall. Esti kikapcsolás és reggeli bekapcsolás után az asztalról eltűnt minden ikon, a Lomtár is. A testreszabás menüben pedig azt jelzi ki, hogy a Lomtár ikonja kint van az asztalon. Ha start menüből szeretném visszapakolgatni az ikonokat, és kihuzom az asztalra, a "Parancsikon létrehozása itt" parancsra nem történik semmi. Restart után is ugyanez a szitu.
Semmi más nem történt, mint tegnap ki lett kapcsolva a Cleartype funkció a winben mert nagyon zizisek voltak a betűk.

rendszer visszaállításnál az egyetlen visszaállítási pont a ma reggeli (mert közben lefutott egy frissítés reggel), így az sem soakt segít.

[ Szerkesztve ]

(#5082) wwhy válasza Kobe (#5081) üzenetére


wwhy
veterán

jobb gomb --- nézet --- asztali elemek megjelenítése?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5083) kbalazsa válasza wwhy (#5082) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Először arra gondoltam, hogy kiterjesztett nézetet használsz úgy, hogy a monitorod lett a másodlagos... de akkor nem láttad volna a tálcát. A wwhy kollega által javasolt megoldás lesz a tuti.
Lehet, hogy véletlenül arra járt a kezed a "betű-elhomályosodós" probléma megoldásának keresgélése közben?

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5084) Crytek


Crytek
veterán

Nekem lenne egy speciális problémám. (3 napja használom a win 7-et)
Torrentről nem tudok tölteni semmit mert szinte egyből szétfagyasztja a gépet!
Ha nem megy torrent letöltés akkor nem fagy a gép.

Ezt mi okozhatja?

Next PC Upgrade: 2022

(#5085) kbalazsa válasza Crytek (#5084) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Milyen torrent klienst használsz? Hogyan lett ő konfigurálva? Próbáltad másikkal?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5086) sfdrakex válasza Crytek (#5084) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kapcsolatok számát vedd vissza. Ha lehet ne arra a vinyóra tölts amin a windows van.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5087) Crytek


Crytek
veterán

utorrentel és bitcomettel is ugyanúgy fagy!
Semmit nem állítottam be egyikben sem alapon van minden.

Nem arra a HDD-re mentek amin a win van!

Next PC Upgrade: 2022

(#5088) kbalazsa válasza Crytek (#5087) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Teljesen megfagy a géped? Olyankor csak a reset segít?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5089) artiny


artiny
őstag

helotok

suliba kell egy program - Turbo Delphi - ,regebben mikor xp m volt fennt,akkor feltudtam tenni. Amióta W 7 x64 et használok nem tudom feltelepíteni. Eloszor 4programot kell feltenni /ilyen 1 net framework,..../progik de ezekbol nem megy fel mind es igy nem is tudom beinstalalni a a turbo delphit.

Hogyan tudnám megoldani mivel fontos ez a progi nekem?

(#5090) Crytek válasza kbalazsa (#5088) üzenetére


Crytek
veterán

Igen csak RESET segít!

Next PC Upgrade: 2022

(#5091) sfdrakex válasza Crytek (#5090) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hálózatokban se piszkáltál semmit ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5092) negyedes válasza artiny (#5089) üzenetére


negyedes
addikt

Probald admin modban elinditani az installt, uncsimank is delphi installnal kellet az admin jog. De meg beleszolhat a x64es rendszer is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5093) Crytek


Crytek
veterán

Semmit se állítottam se windowsban se a torrent progikon belül!

Next PC Upgrade: 2022

(#5094) WonderCSabo válasza artiny (#5089) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha Professional, vagy Ultimate verziód van, akkor rakd rá az XP Modeot.

(#5095) sfdrakex válasza Crytek (#5093) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

XP-n vagy ami win7 előtt volt nem volt ilyen gond? Próbáld meg hoy ga gépedből kiveszed egyik memoria modult és ugy inditsd el, majd próbáld ki külön a másikat is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5096) artiny válasza WonderCSabo (#5094) üzenetére


artiny
őstag

Professional verzio van.

(#5097) Crytek válasza sfdrakex (#5095) üzenetére


Crytek
veterán

Vistán és xp-n semmi ilyen probléma nem volt.
Még kipróbálom azt hogy flashgettel töltöm a torrentet hátha!

Next PC Upgrade: 2022

(#5098) Steelmanus válasza kbalazsa (#5079) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen en kiprobaltam a teljes rendszervisszaallitast is mar csupan azert mikent mukodik, csinal mentest DVD-re vagy akar kulon particiora csak azert nem tetszik, mert csak a gyokerbe tud menteni es mappaba nem pl a C:-t az E:-re. Viszont a regebbi ghostolo programokat ellenorizni kell hogy Vista-W7 kompatibilisek mert pl a TrueImage regebbi verzioi nem tudnak W7-et menteni gondolom azota mar biztos tudnak de a beepitett is korrektul visszaallit ezen kis szepseg hibaja ellenere, akar DVD-rol akar particiorol.

(#5099) Steelmanus válasza Crytek (#5087) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gondolom az lehet a baj hogy masik vincsire mentesz torrentet, es jogosultsagi problemara gondolok. Nalam harom particio van azonos jogosultsagokkal W7 alatt, a kliens a C:-n van es a D:-re ment.

(#5100) z0d1AK válasza artiny (#5089) üzenetére


z0d1AK
veterán

Esetleg sp3-al kompatibilis módban ha próbálod indítani?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.