Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6551) rento


rento
őstag

#6503-re valaki? :F

(#6552) nfsu17 válasza nfsu17 (#6513) üzenetére


nfsu17
veterán

[link]

Kérek szépen valakit nézzen rá, roppan idegesítő, hogy van 100GB hely a c-n, 4GB ram, több mint 70%-a kihasználatlan, és 24 óra alatt elfelejti a kis miniatűr képek megjelenítését, mind videók, mind képek esetén, azaz előről kezdi el elemezni ezeket, és míg végigér egy 1000 képet tartalmazó mappán.... :U

Közrejátszhat ez, hogy ezt találtam eseménynaplóban?

A lemeztöredezettség-mentesítő sikeresen befejezte a(z) rendszerindítás-optimalizálás műveletet a következőn: (C)

Ez tök auto megy, nem én indítom el.

11:30-kor volt ez és kb ezután már nem volt miniautűr.

[ Szerkesztve ]

(#6553) Joe bácsi válasza Fire/SOUL/CD (#6545) üzenetére


Joe bácsi
őstag

S1&S3-on volt. Most átraktam csak S3-ra!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6554) Fire/SOUL/CD válasza nfsu17 (#6552) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Csak ötletem van, pontosan nem tudom mi okozhatja.

1. Prefetch/előtöltés legyen bekapcsolva
2. ha használsz rendszer optimalizáló progit vagy akár csak egy sima registry takarítót, akkor ellenőrizd, hogy nincs-e véletlenül ehhez hasonló opció is bekapcsolva, mint pl "Régi prefetch adatok törlése"

Joe bácsi
Na akkor remélhetőleg S3-ra állítva, megoldódik a probléma... ;)

rento
hálózati és megosztás központ/Adapterbeállítások módosítása aztán a hálókari ikonját fogd és vidd(drag and drop) módszerrel "áthúzod" az asztalra.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6555) 7Heads Drago válasza sfdrakex (#6405) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Így már értem.
(én meg majd csak megtanulok írni és fogalmazni, de te így is érteted)
Viszont sokkal több nem lenne amúgy se. (a win is használ belőle, csak már nem tudom hogy mennyit)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#6556) Steelmanus válasza band1103 (#6476) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocs most latom hogy az alaplapunk egyforma am a videokarid NVidias. En az ATI driverekrol irtam igen a telepitoresze mar egyforma az Xp-nek es a W7-nek is mivel regen hasznaltam NVidia karit ott nem tudom a telepites menetet igaz mindenkit rabeszelek akkor csak termeszetesen ha egy ATI chipes laphoz amin van meg egy integralt ATI videochip "illik" Ati kartyat betenni a bekesseg miatt, es amugy is ma egy kicsit jobban muzsikalnak az ATI karik. Nem baj hetfon hoznak egy Inteles gepet es abban NVidia 8600GT van majd megnezem hogy mikent mukodik a telepitoje.

(#6557) fecg21 válasza Clemi (#6467) üzenetére


fecg21
aktív tag

Milyen alapvető szabályokról beszélsz? Nem hinném hogy olyan "alapvető szabály" lenne az hogy másolt lemezekkel szarakodik az ember, aminek ugye nem sok köze van a bolti dobozos verzióhoz. Egyébként meg elég világosan megfogalmaztam hogy a lemezt nem én írtam ki, sejtettem hogy rossz , de nem voltam benne biztos, ezért gondoltam, hogy megkérdezem, biztosra akartam menni.
Úgyhogy nyugodj meg szépen, a tájékoztatást meg azt hiszem hogy minden érintett nevében megköszönöm, bár ezért értelmetlen volt koptatni a bill.t.

(#6558) Steelmanus válasza virkir (#6499) üzenetére


Steelmanus
addikt

En ugy emlekszem hogy a MSE beallitasoknal ki lehet pipalni a naponta keszitendo visszaallitasi pontot.

(#6559) rento válasza Fire/SOUL/CD (#6554) üzenetére


rento
őstag

köszönöm! :R

(#6560) nfsu17 válasza Fire/SOUL/CD (#6554) üzenetére


nfsu17
veterán

HKEY......

Az enableprefetcher 3-ason van és kinyomoztam, hogy ez a "mindent" beállítás, szal ezt valami törli tuti.

Avastom van, a-squared, de csak a free, meg malwarebytes, de egyiket sem futtattam mostanában. :(

CCleaner volt fent, de töröltem, csak nem ügyködik a háttérben, ha nincs is fent. :(

(#6561) band1103 válasza Steelmanus (#6556) üzenetére


band1103
őstag

Csak akkor muzsikálnak jobban ha csak a 3D teljesítményt nézzük. Nem véletlen tettem bele a 8400GS-t. Nincs az az ATI kari vagy igp ami jobban tudna segíteni hd filmeket gyorsítani mint ez a kicsi nV kari. Főleg ha W7-ben gondolkodunk.

"ATI chipes laphoz amin van meg egy integralt ATI videochip "illik" Ati kartyat betenni a bekesseg miatt, "

Viszont egy GPGPU-ra képes GPU-hoz "illik" olyan DX11-es drivert írni ami full támogatja a Compute shader-t ahogy az nV csinálja. Ha az ati nem tartja be az "illemet" akkor én miért tegyem? :DDD Nem voltam boldog mikor kiderült hogy nV karit kell használnom.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6562) band1103 válasza Fire/SOUL/CD (#6550) üzenetére


band1103
őstag

Ez az opció Disabled-re van állítva és mégis világít. Viszont nem USB-s az egerem. Most akkor mit csináljak?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6563) sfdrakex válasza band1103 (#6561) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne mondd már hoyg egy ati se gyorsit jobban hd lejátszást mint egy 8400 es nv . Ezt honnan vetted ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6564) Fire/SOUL/CD válasza nfsu17 (#6560) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

asztalon számítógép ikonon jobb katt/Kezelés többi a képen: [link]
Ez amúgy az alapbeállítás W7-nél telepítést követően. Így legalább biztos lehetsz, hogy be van kapcsolva és egyből el is indul az OS indulásakor(nem késleltetve pl)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6565) Clemi válasza fecg21 (#6557) üzenetére


Clemi
veterán

Milyen alapvető szabályokról beszélsz?

Nos, a számítástechnika világában van néhány ilyen alapvetés, aminek a részletezésébe most nem merülnék el, mert nem akarom feleslegesen koptatni a billentyűzetet, hogy téged idézzelek.
Amiről a te hsz-eddel kapcsolatban írtam, az a sokszor visszatérő kérdés, hogy hogyan kell kiírni egy ISO fájlt. Már ne is haragudjon senki, de aki egy ilyen kérdést egyáltalán feltesz, az tényleg nincs tisztában alapvető dolgokkal, és igazán elővehetne valami könyvet a témában, vagy legalább utána olvashatna. Hja, hogy milyen sokan nincsenek ezzel tisztában? De ők nem is telepítgetnek, meg piszkálják a gépükre telepített rendszert!

De elhangzanak itt olyan kérdések is .... de inkább hagyjuk

(#6566) band1103 válasza sfdrakex (#6563) üzenetére


band1103
őstag

Tapasztalatból. Mondjuk a legújabb HD5xxx-ket még nem próbáltam de olvasott tapasztalataim alapján...Mert nem a GPU 3D sebességétől függ a HD gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6567) sfdrakex válasza band1103 (#6566) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mert már votl a gépedben minden féle ati is?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6568) band1103 válasza sfdrakex (#6567) üzenetére


band1103
őstag

És neked? :DDD
De ez már off. Viszont ha benézel és olvasol a HD filmek lejátszása /Olvasd el az első hsz-t!/ topikba akkor többet fogsz tudni.
Bár lehet lemaradtam volna arról hogy kipótolták a legújabb driverben azokat a hiányosságokat mik miatt az nV karik jobbak?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6569) sfdrakex válasza band1103 (#6568) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Most van hd4350 van a gépemben. Nem ez a lényeg érdekel hogy honnan szeded hogy a 8400 esed jobb mint akármelyik ati, ha tesztelted ok de az hogy leirod hogy mert tudod az nekem nem elég, érdekel honnan veszed ezt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6570) Lenry válasza band1103 (#6562) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom, hogy a te alaplapodon hogy van, de pl az Abitokon külön jumper szolgál annak szabályozására, hogy az USB-k és a PS/2-k kapjanak-e áramot kikapcsolás után?

nézz utána az alaplapod manualjában.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6571) band1103 válasza sfdrakex (#6569) üzenetére


band1103
őstag

Onnan hogy az ati driverei úgy vannak megírva jelenleg hogy csupán az UVD egységet használja a hd tartalmak gyorsításához míg az nV driverek már GPGPU-ra vannak kiélezve.

Lenry Köszi utánanézek majd, bár most nem kikapcsolásról hanem alvó álapotról van szó. Kikapcsolás esetén nem világít a mouse.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6572) < CyberBob > válasza band1103 (#6561) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Valamit nagyon benéztél mert az ati kártyák gyorsították a hd anyagokat először. Az hogy az nv visszamenőlegesen is biztosította néhány kártyáján a gyorsítást részben azzal nem megyünk messzire.
A Compute shader is támogatva van az ati-nál nem csak az 5x hanem a 4x, 3x kártyákon is persze a hardver képességeitől függően, de ez nincs másképp nv-nél sem.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6573) nfsu17 válasza Fire/SOUL/CD (#6564) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi.
Pontosan ugyan ezt látom én is.
És jól is végzi a dolgát, mert egy ideig jó.
Aztán pár nap és nem. :((

(#6574) band1103 válasza < CyberBob > (#6572) üzenetére


band1103
őstag

Valamit nagyon benéztél

Vagy te nem mélyedtél még el a témában rendesen.

Az meg hogy ki volt az első alkalmazó az nem jelent semmit. Az IBM a legjobb mert nekik volt a legelső x86-osuk?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6575) sfdrakex válasza band1103 (#6568) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Úgy emlékszem már az új ati driverekben is benne van hogy tudják a gpu val nyomni a hdket. Nem 100% de mintha olvastam volna valahol.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6576) Fire/SOUL/CD válasza band1103 (#6562) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja, bocsesz, félrenézetm, azt hittem, hogy ha hibernálásba stb világításról van szó.
Nos, nem minden alaplapon van ilyen BIOS opció, ha van akkor wake from PS/2 mouse vagy hasonló néven keresendő. Van olyan lap is, amin az alaplapon jumper segítségével lehet szabályozni ezt a funkciót. Az alaplapod kiskönyvét nézd át, ha van ilyen jumper esetleg, az biztos fel van tüntetve.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6577) band1103 válasza sfdrakex (#6575) üzenetére


band1103
őstag

Még ma kipróbálom mert meg akarok már szabadulni a karitól.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6578) Lenry válasza band1103 (#6571) üzenetére


Lenry
félisten

ja, ezt nem figyeltem, bocsi :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6579) < CyberBob > válasza band1103 (#6574) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Egy full hd film 0-3% processzor terhelést produkál hd4850-es kártyával, ha nem a vga számol akkor ki.
Más: xvid kódek+VirtualDub közel fele annyi idő alatt végez a tömörítéssel ha a vga is besegít, h264 tömörítésnél meg gyorsabban.

sfdrakex: már több mint másfél éve benne van a meghajtókba (akkor vettem a hd4850-es kártyát és már vígan ment vele).

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6580) hackeeeee válasza band1103 (#6537) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olcsóbb volt a 4GB mint a 2, vagy 3? Én is akarok olyat... :DDD

Véleményem szubjektív...

(#6581) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

win7-ből melyik a jobb kiadás, az enterprise, vagy a professional? van egyáltalán lényegi különbség köztük?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6582) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Valaki erre?:
A következő a probléma: Vettem egy laptopot még egy fél éve,amin 32 bites xp fut.Az asztali gépen 64bites win7 van.Csináltam egy wifi hálózatot a két gép között,csak az a probléma,hogy az asztali gépről látom a laptop meghajtóit,fordítva viszont nem működik.A megosztás mindenhol be van állítva,tehát nem ez a baj.
Mit kellene beállítanom,hogy a laptop is lássa az asztali gépet? Szeretnék ugyanis a laptopról nyomtatni,viszont a nyomtató az asztaliba van bedugaszolva.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#6583) Lenry válasza FireKeeper (#6581) üzenetére


Lenry
félisten

erre tessék

persze az Enterprise verziót nem is lehet, csak mennyiségi licencben megvásárolni, így azt hiszem a kérdés ezzel eldöntetett

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6584) pzstm válasza FireKeeper (#6581) üzenetére


pzstm
titán

Enterprise= mennyiségi licencel rendelkező Ultimate

Windows 7 verziók összehasonlítása ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6585) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

A windows 7 Media Centerrel kapcsolatban van egy kérdésem:
Digitális tunerrel felveszek egy filmet, hogy tudom a rögzített anyagot megvágni.
WTV file ból kéne nekem egy használható file, amit be lehet tölteni a video vágó progikba.
Powerdirectort használtam eddig az analóg adásokhoz, ez megeszi a wtv file -t
Azonban a nálunk sugárzott adások h264 kódolással rendelkeznek, és ez gondot okoz.
Az a lémyeg, hogy olyan program kell ami átteszi egy másik konténerbe, az adatfolyamok újrakódolása nélkül.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6586) FireKeeper válasza pzstm (#6584) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi a linkeket. oooh shit akkor rakhatom fel újra :) ezt lehet valahogy image-ből telepíteni? ugyanis nem nagyon van üres dvd-m...
lenry: campus-on keresztül le tudnám szedni az enterprise-t. illetve már szedem is ;]

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6587) Valed


Valed
tag

utorrent témához: nálam az volt a baj hogy azok a hd filmek amiket egyszerre néztem és seedeltem az utorrent felzabálta a memóriát
De átállítva: beállítások/haladó beállítások/átmeneti tár/automatikus átmeneti tár méretének felülbírálása és kézi megadása részt bepipáltam és megadtam 200mb-t. Ezután megszűnt a probléma végig alacsony marad a memória foglalás.

(#6588) sfdrakex válasza FireKeeper (#6586) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

pendriveról megy a win7 telepítés de kell 4 gigás minimum.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6589) FireKeeper válasza sfdrakex (#6588) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

és ntfs-re kell formázni hozzá? vagy tudsz adni vmi leírást hogy hogy lehetne megcsinálni? hardver megvan hozzá csak ilyet még sosem csináltam.
#6590: köszi! :R

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6590) sfdrakex válasza FireKeeper (#6589) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

pzstm oldalán van leírás is hozzá, meg program is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6591) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy mikor érdemes feltenni a Win 7 64bit-es változatát.
A proci szerintem adott e6400, de a ram, ha 2gb-om van az elég, vagy jó lesz úgy?
Nem nagyon vágom a dolgokat, de mintha olvastam volna ilyet valahol... :F :F

Válaszaitokat előre köszönöm!! :R :R

(#6592) < CyberBob > válasza FireKeeper (#6589) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha UltraISO-val csinálod nem kell formázni és fat32 is marad.
Leírás:
"Windows 7 iso kiírása pendrive-ra:

1, Indítsuk el az UltraISO-t mint adminisztrátor
2, Írjuk az iso képet az USB stickre, követve az alábbi lépéseket:

- Nyissuk meg a windows 7 iso fájlt
- A BOOTABLE fülön válasszuk a WRITE DISK IMAGE sort
- Válasszuk ki az USB stick-et a "Disk Drive" alatt
- Válasszuk a módszert (ajánlott az USB-HDD+)
- Nyomjunk a WRITE gombra
- Győződjünk meg arról, hogy a BIOS-ban az USB van az első helyen"

Ez a megoldás jó más bootolható iso-hoz is (XP, LiveCD, szerviz cd/dvd).

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6593) sfdrakex válasza Cimbooora (#6591) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tedd fel nyugodtan a 64 bitest. nálam is az megy 2 giga ramon, nem lesz gond vele, és ha veszel 2 gigát még akkor azt is kezeli majd legalább rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6594) sqaddy


sqaddy
tag

Sziasztok!

Nekem is előjött már az a bizonyos "kékhalál" már egy párszor. Megnéztem a bluescreenview programmal a hiba okát, de nem tudok rájönni, mi lehet.

[link]

Ötlet?

:R

''Always look on the bright side of life''

(#6595) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Valamint még annyit szeretnék kérdezni, hogy az ultimate, mivel jobb a professionalnal?
Saját tapasztalatok alapján..

(#6596) polonic válasza forestia (#6544) üzenetére


polonic
félisten

A daemon-tools hibára lenne egy tippem. Amikor próbálgattam az f-secure-t ugyanez volt. Nem igazán akart menni mellette. Tehát a vírusirtónál kéne keresni a gondot. Szerintem itt a threatfire kavarhat be, mert az a-squareddel nem volt nálam gond. Vagy esetleg, ha mindkettőnél rezidens védelmet használsz, az sem jó dolog.

(#6597) mobal válasza sqaddy (#6594) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

az az irql_not_less_or_equal tipikus driver hiba kék halál. jól látom nod 32 -re is panaszkodik?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6598) Core2duo6600 válasza Cimbooora (#6595) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Minimálisan tud többet, otthon nem használjuk ki legtöbbször

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6599) mobal válasza Cimbooora (#6591) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

szia. ahogy előttem írtál nyugodtan belevághatsz a 64 bites oprendszerbe. processzorod tartalmazza az utasítás készletet is azzal nem lesz gond. az egyik különbség ,hogy 32 bitig csak 4 giga memória kezelt, 64 bitnél pedig "sok".

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6600) hackeeeee válasza Cimbooora (#6595) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Átlagos, otthoin felhasználásra elég a Home Premium, vagy a Professional. :K

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.