Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5301) Csabee. válasza pigatt (#5291) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszönöm szépen, akkor nyugodtan felrakom a 64bit-est!

64Bit-en megy a Firefox-is? Flashes weblapok ?

Üdv: Csabee.

(#5302) sfdrakex válasza Csabee. (#5301) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam megy a firefox flashes oldalak is meg minden. 64 bites se7enen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5303) C64


C64
őstag

hali, a képek gyorsítótáras (.db) opcióját, mentését hol lehet bekapcsolni?

üdv

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5304) polonic válasza Csabee. (#5301) üzenetére


polonic
félisten

A 32 bites persze, hogy megy, flashsel együtt. Van 64 bites firefox is, azzal meg flash nem megy, mivel nincs 64 bites flash player

(#5305) Márton


Márton
nagyúr

Hogy lehet letiltani vagy unregisztrálni a win7 beépített mpg2 kodekjét?
Hiába tesszük fel az ffdshow-t, nem azt használja a stereoscopic player.
És amíg a win7 kodekét használja, addig csíkos a kép, mert nem találjuk a deinterlace lehetőséget. Van ilyen?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5306) szandro válasza sfdrakex (#5300) üzenetére


szandro
aktív tag

Köszi! :R

(#5307) sfdrakex válasza Márton (#5305) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen videot játszanál le? próbáld meg kmplayerrel vagy media palyer classiccal esetleg vlc, ezek nem használnak külső codecet csak sajátot használnak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5308) nfsu17 válasza Márton (#5305) üzenetére


nfsu17
veterán

Én KMPlayert használnék, annak van beépített kodekje, de ffdshow-al is együtt dolgozik, plusz lehet variálgatni, hogy külsőt használjon, belsőt. Gyak. mindent lejátszik, nagyon jó a felületete.
Kérdesedre tudom ez nem válasz, de ha egyszer megnézed, megismered, megszokod, nem tudsz lemondani róla. :U
Évek tapasztalata beszél belőlem.

(#5309) pigatt válasza Csabee. (#5301) üzenetére


pigatt
őstag

Ha a 32 bites firefox-ot rakot fel és nem a 64 es mozillat aminek a fantázia neve Minefield, akkor hibátlanul fog működni Minefield alá nincs még flash, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#5310) Csabee. válasza pigatt (#5309) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi mindenkinek a segítséget! Akkor 64bitre áttérek!

Üdv: Csabee.

(#5311) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Most keresőbe nem talláom de a 64bit-es oprendszer kb 25-30Gb-ot foglal el telepítve igaz?
Én 45GB-os partícióra raknám fel, arra biztosan felfér :)

Üdv: Csabee.

(#5312) Márton válasza nfsu17 (#5308) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, a tippeket, de kizárólag a Stereoscopic playert használnám mert
3d videóról lenne szó! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5313) pigatt válasza Csabee. (#5311) üzenetére


pigatt
őstag

Nekem 35G van hagyva és 95%-ban kész vagyok a telepítéssel minden progira értve és még 19G szabad hely van Vista 64bit-nél ilyenkor már 10G körül járt a szabad terület.

i9 / 4080 / 32"

(#5314) sfdrakex válasza Csabee. (#5311) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam 25 gigás a C meghajtó ahol a se7en van 9-10 gigám szabad, hibernálás ki van kapcsolva meg a visszaállítási pontok is, így az nem foglal helyet. Office van fent video és zene lejátszó progik meg mér pár kisebb program, játékok más meghajtón. Szóval bőven elég a 45 gigás partició neki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5315) Csabee. válasza pigatt (#5313) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi akkor 45gb elég lesz nekem:)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#5316) nyunyu válasza nyunyu (#4739) üzenetére


nyunyu
félisten

2000C szivas
...
HP oldalan meg csak annyit talaltam, hogy nem tamogatjak, hasznald a Vista beepitettjet. :W

Lofasz a HP seggebe, hogy a legujabb XP driveruk nem mukodik Win7 alatt, vistas meg mar nincs.

Bezzeg a Microsoft altal irt regebbi nyomtatodriver az muxik:
WinXP telepitoCD berak, manualisan i386\ntprint.inf betalloz, listabol 2000C kivalaszt, jeee kijon a nyomtatoteszt.
Igaz ugyan, hogy a fekete szoveghez mind a 4 patront hasznalja, nem csak a feketet, de legalabb nyomtat.

Szoval ha valakinek hasonloan kovulet nyomtatoja van, amihez mar vistas driver sincs, az probalkozzon nyugodtan az XP telepitoCDn talalhatoval.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5317) nfsu17 válasza Csabee. (#5311) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem van fent 22GB játék, meg office, meg azért pár program, win xp mode (1,2GB), nincs semmi kikapcsolva, hiberfile is szerintem fent van (4gb ram) és így 50GB.

(#5318) trebron86 válasza konfar.dani (#5254) üzenetére


trebron86
tag

Köszönöm a gyors válaszod!

és az eltüntetésük mi ként lehetséges?

u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

(#5319) band1103 válasza sfdrakex (#5307) üzenetére


band1103
őstag

Az általad említett media player classic (MPC)használ külső codec-et ellenben a media player classic home cinema (MPC-HC) nem mert van sajátja és szvsz te erre gondoltál nem pedig a sima MPC-ra.

Márton: Manapság pedig a filmnézős körökben a codec-eket el szokás felejteni és messzire kerülni őket továbbá az MPC-HC-t szokás használni a tudása miatt (több fajta deinterlacing-et is lehet benne választani) ami mindent visz az ingyenes szoftverek kategóriában. Nem csilivili de a legjobb. Na de kit is érdekel a player skin-je filmnézés közben? Akkor nem a filmre szokás figyelni? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5320) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire témába vágó a gondom, de azért felteszem a kérdést itt, hiszen win7-nek is van köze hozzá.
Feltelepítettem a COD1-et és ezt a hibaüzenetet kapom, mindig:

Próbáltam már kompatibilitási módban futtattni vagy rendszergazdaként indítani, sehogysem sikerült. Mi lehet a baj? (Win7 32bit oprendszer)

Renault Megane IV Limited

(#5321) sfdrakex válasza Jaded (#5320) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

COD1 elég régi játék valszeg nem fog menni se7enen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5322) pigatt válasza Csabee. (#5315) üzenetére


pigatt
őstag

Jah nekem a pagefile egy külön 6G partición van mert így nem tudom miért de gyorsabb a cucc, de ez már pistánál is így volt.

i9 / 4080 / 32"

(#5323) Matt23


Matt23
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy le leszek szólva, de aki tud az lécci segítsen. Win7-em van és a Vista alatt már megszokott Mindows Mailt szeretném rajta használni. A neten olvasgatva találtam rá utalást hogy meg lehet trükközni, de nem tudtam őket megcsinálni.
Mondjuk szívesen használnám a live mailt is, csak az bosszant igazán, hogy a különböző fiókokhoz egyenként rendel mappákat és amikor egy helyi tárolóba akarom húzni a levelet akkor mindíg görgetnem kell, arról nem is beszélve, hogy a bejövő üzeneteknél végig kell néznem az összes fiókomat egyenként.

Előre is köszi a segítséget!

(#5324) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Nem tudtok valami programot Windows 7-re, amivel a lomtárból is törölt adatokat vissza lehet hozni?:F

UnDeletePlus-t próbáltam, telepítés közben az első Next-nél lefagy.:F

Köszöntem előre is.:)

Matt23: Remélem az angol nem okoz gondot, de ha igen, akkor is kitudod szedni hogy mit csinálj!;) [link]

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#5325) Psychonaut válasza konfar.dani (#5324) üzenetére


Psychonaut
addikt

Pl. Recuva

(#5326) Matt23 válasza konfar.dani (#5324) üzenetére


Matt23
tag

Köszi a gyors választ. Én is ezzel próbálkoztam csak éppen a "Grant full control permissions and ownership" dologban akadtam el. Leírnád hogy azt hogyan kell összehozni, mert én már mindent kipróbáltam, vélhetően csak azt nem amit kellene, de nem bírom a már létező fileokat felülírni a mappában. Köszi!

(#5327) konfar.dani válasza Matt23 (#5326) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Mingyár utána nézek jobban, és beírom.:)

Ha nem megy, tedd föl a Windows Live Mail-t.:)
Vagy próbáld ki a Thunerbird-öt, én azt használom, és nagyon jó szerintem!:K

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#5328) commanDOS


commanDOS
senior tag

Hali!

WIN7-et használok jóideje, problémamentesen, de a minap eltűnt az összes parancsikon az asztalról. A tálca megvan és minden működik, minden program elindul, de ikonok sehol.
Nem telepítettem mostanában semmit, nem tudjátok mi lehet az oka vagy hogy lehet őket visszavarázsolni? :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#5329) sfdrakex válasza commanDOS (#5328) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem dugtál a gépre második kijelzőt? Tv, másik monitor valami? Asztalon jobb klikk ikonok rendezése név szerint ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5330) konfar.dani válasza commanDOS (#5328) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Asztalon jobb gomb, Nézet --> Asztali elemek megjelenítése legyen kipipálva.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#5331) Calogero válasza Matt23 (#5326) üzenetére


Calogero
addikt

(#5332) Poo válasza commanDOS (#5328) üzenetére


Poo
aktív tag

én ezt felbontás változtatásával tudtam produkálni hogy tálca volt de ikonok nem, vagyis voltak csak kiestek a képernyőn kívülre :D

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5333) Blizz válasza sfdrakex (#5300) üzenetére


Blizz
őstag

Új tápom van,de mostmár (szerintem)rendbe van mert nem indult újra.

No mistakes, just happy little accidents

(#5334) ronTom


ronTom
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A következő problémám adódott:
Windows 7 64 bit RC Build 7100-at használok mióta le lehetett tölteni.
A hangkártya egy Creative X-Fi XtremeGamer, van hozzá 5.1 Genius cucc.
Valamikor a nyáron letöltöttem a Creative Sound Blaster X-Fi Series Beta Driver 2.18.0013 drivert és működött vele az összes hangcsatorna.
Úgy két napja észrevettem hogy van végleges driver - Creative Sound Blaster X-Fi series driver 2.18.0013 - és felraktam ezt az utóbbit.
Nem működnek a Rear hangszórók, úgyértvén hogy a Windows-ból tesztelésnél sem jön rajta hang.Lehet hogy nem mentek már azelőtt hogy lecseréltem volna a drivert de a betaval biztos mentek az elején.
Visszaraktam a beta drivert, próbáltam azt is ami az 1-es hsz-ben van, ugyancsak nem működnek a hátsó hangszórók. Próbáltam telepiteni a drivereket kompatibilis módokban, semmi eredmény.
Kipróbáltam az alaplapi (Asus P6T Deluxe V2) hangkártyátyát, a neki megfelelő driverrel és ugyanúgy nem működnek a Rear hangszórók.
Másik gépen szintén egy Windows 7 64 bit RC Build 7100 van fenn, azon működnek a Rear hangszórók az alaplapi (Asus P5E+SounMax Driver) hangkariról.
Mintha úgy olvastam volna fennebb hogy másnak, végleges Win 7-en működik a Creative X-Fi XtremeGamer hibátlanul.
Ha valakinek van ötlete szóljatok.
Kösz!

(#5335) Psychonaut válasza Matt23 (#5326) üzenetére


Psychonaut
addikt

Grant Full Control-->Take Ownership
Google a barátod.

(#5336) Jaded válasza sfdrakex (#5321) üzenetére


Jaded
senior tag

Érdekes mert haver laptopján meg fut hibátlanul, ugyanilyen oprendszerrel :F

Renault Megane IV Limited

(#5337) Matt23 válasza Psychonaut (#5335) üzenetére


Matt23
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. A leírásban a végén kihagytak egy újraindítást, de azt leszámítva kifogástalan. Hurrá!

By the way a google fordítójára azért nem volt szükségem elég jó az angolom :P

(#5338) sfdrakex válasza Jaded (#5336) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen kompatibilitásban próbáltad intditani ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5339) commanDOS válasza konfar.dani (#5330) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszi!

Nem is minősítem magam :DDD
Bár hogy hogy lett kikapcsolva arról fogalmam nincs.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#5340) Poo


Poo
aktív tag

valaki nem gémel Diablo II win 7 latt me az istenért sem tudom működésre bírni....végigzongoráztam az összes kompatibilis módot de D2init errort ír ki vagy belefagy.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5341) sfdrakex válasza Poo (#5340) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Holnap kipróbálom. Starcraft elindult nálam simán, bár szinekkel volt gond, de ment, Diablo 2 -t még nem próbáltam. Kompatibilitást próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5342) Poo válasza sfdrakex (#5341) üzenetére


Poo
aktív tag

jaja az összeset végigzongoráztam.

esetleg ez többet mondó lehet.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5343) szabonagyur


szabonagyur
félisten

továbbra sincs tippe senkinek sem az asus f5x50sl notival kapcsolatba hogy honnan szedjek windows 7 drivereket??

(#5344) Lenry válasza szabonagyur (#5343) üzenetére


Lenry
félisten

asus.com?
Vistás driverek nem jók hozzá? (elvileg jónak kell lennie)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5345) szabonagyur válasza Lenry (#5344) üzenetére


szabonagyur
félisten

ööö már korűbban leírtam, hogy mi a bajom a vista driverekkel de a léyneg, az h hivatalos asus win7 támogatás ehhez a seriahoz nincs, az f5sr meg nem jó hiába ua. a 2 gép 99%ban.

(#5346) Lenry válasza szabonagyur (#5345) üzenetére


Lenry
félisten

oks, megkerestem a korábbi hsz-ed, látom mi a bajod...
ha az Asus nem adott ki drivereket hozzá, akkor nem fogsz sehol sem találni :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5347) szabonagyur válasza Lenry (#5346) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát tudod az a baj h vannak driverek, talán az alaplaphoz nincsenek, de pl. a hang nállam recseg, ez így van a vista óta, h ha frissítem bármelyikre csak recseg a hang...a videókártyát már megtudom oldanio modderrel de akkor meg az élményindex pontoz le és nincs aerp felüleletem, aerora ad 1 pontot, játékra meg 5,4.et ez sztem már vicc:P

(#5348) randras


randras
veterán

sziasztok!
tudom, hogy pár embernek nagyon nem fog tetszeni amit kérdezek, de vannak bizonyos md5 hash egyezéssel alátámasztott cikkek, amik szerint eredeti, korábban kiszivárgott msdn-es isokat tettek közzé. az nyilvánvaló, hogyha az md5 egyezik, akkor a cikk szerinti iso-t tartod a kezedben, de mi igazolja azt, hogy maga az md5 is eredeti? angol RTM, 7600.16385-ös isokról beszélek természetesen.
az oldalak, amikről beszélek:
[link]
[link]
[link]

csak hogy elkerüljük a félreértéseket, itt hever előttem a karácsonyra kapott windows 7-em dvd-je! :P

[ Szerkesztve ]

(#5349) nfsu17 válasza randras (#5348) üzenetére


nfsu17
veterán

az msdn-en fent vannak a crc-k és sha-k kódjai

(#5350) randras válasza nfsu17 (#5349) üzenetére


randras
veterán

igen, velem tulajdonképpen mindig ez van: ha még 1 percig keresem ahelyett hogy ide írnék, megtalálom! azért köszi! :DD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.