Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6101) public73 válasza Skyer (#6094) üzenetére


public73
aktív tag

szia!
más jellegű problémám van az AHCI-vel:
nekem majdhogynem dettó ugyanaz a konfigom lelke....
samu F1 320 gigás vinyó, ami nálam dohog.
namármost:
a WIN7 alapból felteszi az ő kis AHCI driver-ét telepítés után.
eddig okés (vagyis nem), hiba nincs vele, csakhát olyan lassú szegényke, mint a tetű (másolás 100M/s cirka 3 mp-ig, utánna visszaesik 19-25M/s-ra!!!!).
az eszközkezelőben ATA vinyónak látja a rendszer. :W
rátolom az AMD-s driver-t a telepítőről és láss csodát:
az eszközkezelő most már jól látja, hogy SATA vinyó, de nem hajlandó leállni a kikapcskor!!!!!
csak kattog és fagyi van...... :O :F :W
ilyet nem tapasztaltál?

(#6102) mobbo válasza moonman (#6099) üzenetére


mobbo
senior tag

ez nalam aktiv
de valahogy alacsonyabb fordulatra kellene birnom a prociventit elobb
mert most megy nagyon

(#6103) moonman válasza mobbo (#6102) üzenetére


moonman
titán

tedd passzívra. :)

(#6104) Skyer válasza public73 (#6101) üzenetére


Skyer
senior tag

Sztem hibás a winyo. Probáltad már letesztelni valami progival? Biosban bevan állitva AHCI re.. mondjuk én azt is furának találom hogyha elemzem a lemez leírását amit feltesz az AMD az sem AHCI hanem SCSI-be jelenik meg. XP nél is mire belegyógyítottam a drivert lement a nap..ugyhogy hagytam a picsába az egészet hogy erre több ideget őröljek. Nade majd megprobálok még Vlite al összeszenvedni egy olyan telepitőt ahova beleteszem az ATK meg az AHCI driverem, valami működő csodabogarát a 7 esnek hogy ne tököljön annyit.

ui.: én ha most ráfuttatom pl a windows 7 en a HD tune progit akkor a read a 110 ig megy fel és ott is marad, de a másik az folyton esik egészen 28 ig vagy 50 ig. elég vicces :D sztem a read/write nak azonosnak kéne lennie vagy nagyon minimális eltérésnek kéne lennie nem ekkorának :D

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6105) nfsu17 válasza Skyer (#6086) üzenetére


nfsu17
veterán

Ebbe a konfigba mi annyira új, hogy ne ismerné fel a 7?
Nekem mindent bámulatosan jól felismert update nélkül, azaz nem netről lett telepítve, hanem a dvd-n lévő dolgokat használta fel (gondolom), és a VGA-n kívül (na azt nagyon nem ismerte fel, de ez tök logikus) minden működött.

-----

A HDTune nekem is xarakodott, 2 hdd-re is ugyan úgy ugrált a függvény. De nem érdekelt, mert ezenkívül meg jó a hdd.

5.9 nekem is, de nem foglalkoztat a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6106) sfdrakex válasza Skyer (#6094) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

C64 ed van ? Vagy mi az amit nem ismer fel a win7 ? Amiga? Spectrum ? :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6107) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Valaki segítsen, mert kezdek nagyon kiakadni :O
Tudtommal a vista óta létező gadgetek úgy jöttek ki, hogy bárki szabadon készíthet/módosíthat rajtuk, ha akar. Namost én akarok, konkrétan az everest gadgetjét módosítottam olyanra, mi nekem kellene. Szépen olyanná is válik, ha becsukom, és 100x újraindítom, akkor is olyan marad, DE! ha kikapcsolom/újraindítom a gépet, visszaáll alapra, mindezt úgy, hogy magát a hátterét képező fájlt is lecseréltem ahol kellett, de újraindítás után mégis a gyári fogad :W
Hogy a pi***ba csinálja ezt? :(((

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6108) public73 válasza Skyer (#6104) üzenetére


public73
aktív tag

erről beszélek... :U



(#6109) Sub-ZeRo válasza public73 (#6108) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

ez egy nagyon jó háttérkép :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6110) ANT válasza Fire/SOUL/CD (#6067) üzenetére


ANT
őstag

Na, telepítettem a Pinnacle Studio 12-t, és kiválóan működik!
Felismeri pöpecül a mini dv kamerát, beolvasás is szépen működik!
Mondjuk a telepítő is kavart valamit az elején a driverrel, mert kiírta, hogy "az eszközillesztő konfigurálása".
Úgyhogy köszi a segítséget a "kezdő lépésben".

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#6111) llax


llax
senior tag

BÚÉK mindenkinek!

Lame encoder-t sikerült már valakinek win7 (x64) alá telepíteni? Mert nálam valamiért nem akar működni. A DirectShow Filter regisztrálásának kísérletére hibaüzenet (hibakód) a válasz...

Codec pack telepítését ha lehet nem erőltetném...

(#6112) eastsider


eastsider
nagyúr

Még mindig fennál az a hiba, ha hibernálom a gépet, akkor feléledésnél meghülyül és resetelni kell
meghülyül: betölt a windows, de nem normális viselkedést produkál; nem nyitja meg a programokat, nem működik az intéző stb...
mitől lehet? fontos lenne, hogy működjön...

a másik: a windows automatikus indítást nem lehet valahogy kilőni?
az adobe photoshop lightroom mindig importálná a képeket, amit rádugok valamit USB-n...
akárhányszor beállítom a vezérlőpultban, hogy ne csinálja, annyiszor visszaállítja (egy darabig jó csak..)

hasznos gadgeteket hol találok?

(#6113) Sub-ZeRo válasza eastsider (#6112) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

az alaplapod vista kompatibilis? mert nekem volt egy, ami nem volt az, és ott is csinált hülyeséget... mióta vista kom. azóta műkszik minden nekem....

Gadget: google -> gadget... kicsit böngéssz

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6114) negyedes válasza eastsider (#6112) üzenetére


negyedes
addikt

windows live

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#6115) eastsider válasza Sub-ZeRo (#6113) üzenetére


eastsider
nagyúr

giga P35DS3. persze rajta a vista certified matrica...
ez már a második win7 verzsön.. az előzővel jó volt... valamelyik RC volt..

gadgethez athittem van, valami fain gyűjtőhely, amit fent linkeltek pl :)
újratelepítésnél 100% hogy jó lesz, csak nincs kedvem mindent újratelepítgetni :(
negyedes: köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#6116) CHIPman válasza Barthezz2 (#6107) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Írásvédetté téve is ugyanez?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6117) Sub-ZeRo válasza eastsider (#6115) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

és most milyet használsz? buheráltat? vagy az igazi ms terméket?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6118) sfdrakex válasza eastsider (#6115) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pl itt találsz néhány gadgetet. Tényleg gugli egyébként a hasznos én ugy keresgéltem: windows 7 gadgets, esetleg a yahoo widgeteket is nézzd át, bár ahhoz telepíteni kel la yahoo programját mai kezeli, googlenek is van hasonló.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6119) moonman válasza sfdrakex (#6118) üzenetére


moonman
titán

fölösleges guglizni, amikor a gadget gallery ablak sarkában odabök, hogy get more gadgets online és bejön a hivatalos galéria.

(#6120) Kommy válasza Barthezz2 (#6107) üzenetére


Kommy
veterán

Tedd írásvédetté azokat a fájlokat amiket módosítottál, kipróbáltam, hogy megváltoztatom a hátteret és elmentettem és írásvédetté tettem és újraindítás után olyan maradt. Azelőtt visszaállt eredetire.

(#6121) mobbo


mobbo
senior tag

van egy A: nevu floppy meghajtom a win7 szerint, pedig nincs
sajat kezemmel dobtam ki a kukaba tegnap :)

hogy tudom eltuntetni cserelheto adathordozok listajabol?
:U

(#6122) sfdrakex válasza moonman (#6119) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azért gugli annál a 14 nél talál többet is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6123) moonman válasza mobbo (#6121) üzenetére


moonman
titán

ezek szerint telepítéskor még benne volt? töröld eszközkezelőből. (ha nem látszik, engedélyezd a rejtett eszközök megjelenítését.)

ja meg biosban tiltsd le. :))

[ Szerkesztve ]

(#6124) Sub-ZeRo válasza mobbo (#6121) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

a biosban tiltsd le, hogy van floppy meghajtód.... utána nem lesz ott...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6125) nfsu17


nfsu17
veterán

Miért szívok én mindig w7 alatt dvd írással? :(

Oké, nem mai az író Pio 108 (1.20, tudtommal nincs újabb fw), de xp alatt semmi gondja nem volt. Nem SATA-s.

Pl betettem egy dual layer verbatim lemezt, 8x írható. Az enyém everest szerint 4x-esen tudná írni. Erre csak 2,4x-es írást ajánlott fel a nero 8.3.2.1.
Ez még kisebb gond, de valami lézer beállítás hibával jól el is qrta a lemezt, :O
Életemben nem volt ilyen gondom, pedig nem 2 lemezt írtam eddig, bár sok dl nem volt, de gondom nem volt velük.
Ashampoo is az első lemezt elcseszte, aztán 2 jó volt, többet nem írtam vele.

Nero eddig a dvd5 lemezt jól írta, most meg ez a lézer... :F

(#6126) moonman válasza sfdrakex (#6122) üzenetére


moonman
titán

14? :F

jalátom, biztos magyar beállításokkal megy. itt van angolul.

[ Szerkesztve ]

(#6127) Sub-ZeRo válasza nfsu17 (#6125) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A nero ezt nekem is eljátsza ezt a 8 gigás lemezeknél... 8x-os a lemez, felajánlja 4x-en és 2,4-en írja meg... nero 7 az enyém
és "új" tavalyi fw van rajta... a gyárival fw is eljátszotta ezt....

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6128) moonman válasza nfsu17 (#6125) üzenetére


moonman
titán

"Miért szívok én mindig w7 alatt dvd írással?"

azért, mert Nero 8-at használsz? :U

(#6129) llax válasza mobbo (#6121) üzenetére


llax
senior tag

Kapcsold ki a BIOS-ban... Ugyanis az oprendszerek a "normál" FDD fizikai jelenlétét nem érzékelik (mivel nem plug and play eszköz), csak a BIOS beállítást...

(#6130) nfsu17 válasza moonman (#6128) üzenetére


nfsu17
veterán

A 6-al írtam a legtöbbet, semmi gondom nem volt xp alatt. :U
De mondom, Ashampoo is elcseszte már az elsőt, még jó, hogy teszt volt és újraírható lemez.

-----

Sub-ZeRo

:(
Akkor ennyi.

(#6131) negyedes válasza sfdrakex (#6122) üzenetére


negyedes
addikt

Az csak a magyar nyelvu. Ha magyar a wined akkor a magyar gadgetekhez vissz, amibol nincs sok.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#6132) Barthezz2 válasza Kommy (#6120) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi, megpróbálom :R
CHIPman: szintén :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6133) Sub-ZeRo válasza nfsu17 (#6130) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

hát akkor ennyi... más író progi? vagy fw? biztos van új...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6134) nfsu17 válasza Sub-ZeRo (#6133) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezeréves író, le is cserélem lassan.
Ashampoo 6 free, ez még fent van, kipróbálom, aztán egyelőre passz.

(#6135) Sub-ZeRo válasza nfsu17 (#6134) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

értem... hát lehet nekem is le kellene őket ( 2 van, de az egyik 1 éves, a másik meg az isten tudja:)) :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6136) Valed


Valed
tag

notim: 2gb ram, ati 3470, p8400, win7 64bit

Ha hd filmet nézek elkezd a lefoglalt memória kb 1 másodperc alatt 1mb-vel nőni, amíg el nem fogy a 2gb majd elkezd akadozni a film. A lejátszó bezárása után kb fél perccel felszabadul 1-1,5 gb. Már próbáltam több féle videokártya drivert, több lejátszót mp-hc, kmplayer, vlc, mpc-hc-ban dvxa beállítást, de mindnél előjön a hiba.
Próbálkoztam bios beállításokkal, majd mindent vissza raktam a gyári értékre (legfrissebb bios van fent), de semmi sem segített
A feladatkezelő szerint a lejátszó programok 180-250 mb között fogyasztanak, nem jelzi hogy mire megy el a többi ram.
Sima avi-knál nem csinálja.

32-bites vistával tökéletesen ment minden film.

(#6137) Clemi válasza Valed (#6136) üzenetére


Clemi
veterán

Ha hd filmet nézek elkezd a lefoglalt memória kb 1 másodperc alatt 1mb-vel nőni, amíg el nem fogy a 2gb majd elkezd akadozni a film

Ha a PowerIso-t használod, akkor sajnos az okozza. Cseréld le a Daemon Tools Lite-ra

(#6138) vagamo


vagamo
őstag

BUÉK!!!

Esetleg tud valaki ingyenes megoldást WTV to Avi-ra???
És sidebart ami a tőzsdéket mutatja? USA/EU/FOREX/
widgetet találtam, de jobban szeretnék sidebar alkalmazást
ilyet :
Yahoo! Finance
vagy ilyet
Yahoo! Stock Ticker
keresek:

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#6139) Valed válasza Clemi (#6137) üzenetére


Valed
tag

Daemon Tools Lite-ot használok

(#6140) sfdrakex válasza moonman (#6126) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jaja ha magyar win7 el nyomsz rá 14 van, eszembe se jutott hogy nem hozza mindet csak angolul, köszi :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6141) Sub-ZeRo válasza Valed (#6139) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

virtual clonedrive? azt már próbáltad?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6142) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy van egy Sony CPD-E230 monitorom CRT, és csak 85hz-en megy, 100 hz-et nem lehet beállítani neki, max 85 hz van, van valami megoldás erre ( vista alatt tökéletesen ment 100hz). :( , kerestem google-ba de hát semmi hasznost nem találtam

Üdv.

(#6143) DZs


DZs
senior tag

A Java miatt felugrik egy ellenörző képernyő, hogy engedélyezem-e a módosításait. Ez a User Account Control a tűzfalhoz kapcsolódik, ahol megjelölhetném a Javat, hogy az minding engedélyezett?

(#6144) Sub-ZeRo válasza Andrewhouse (#6142) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

vga felbontásnál a rejtett üzemmódokat engedélyezd, és ott állísd be

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6145) sfdrakex válasza Valed (#6136) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

feladat kezelő nem mutatja mi eszi meg? Akkor se ha bekapcsolod hogy mindent mutasson ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6146) virkir válasza vagamo (#6138) üzenetére


virkir
veterán

Stock 3.4

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#6147) Valed válasza sfdrakex (#6145) üzenetére


Valed
tag

ha feladatkezelőben lévő lefoglalt memóriákat összeadom kb 1gb jön ki

Sub-ZeRo: töröltem a damon toolst, a vírusirtót is kikapcsoltam, de semmi sem segít

(#6148) cannyon válasza Valed (#6147) üzenetére


cannyon
aktív tag

ez a betegség nállam is van csak nem tudom mitöl

[ Szerkesztve ]

(#6149) Sub-ZeRo válasza Valed (#6147) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Értem. Hát akkor a virtual clonedrive-ot próbáld meg...

cannyon: azt használ igen

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6150) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Nem tudjátok, hol tudnék új matricához jutni, a saját kódommal?:)

Los ángeles nunca mueren

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.