Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5801) < CyberBob > válasza Clemi (#5798) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem használok és nem is akarok használni rendszer buheráló programokat, de az ImgBurn író program mind a telepítős mind a kicsomagolós verziója azonnal kilövi az ikonokat. Hiába tettem vissza, restart után megint eltűntek. Még jó, hogy a Neró micro hibátlanul működik. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#5802) sfdrakex válasza bobsys (#5800) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pontosan, viszont mint egyre több példa mutatja sokat lehet szivni az ilyen progik használatával.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5803) moonman válasza nfsu17 (#5770) üzenetére


moonman
titán

24 óránként készül egy restore point, feltéve, hogy a gép üresjáratban van, vagy pedig minden olyan telepítésnél, ami támogatja a system restore-t (vagyis minden, ami Windows Installer-t használ + egyéb jól megírt telepítők).

(#5804) moonman válasza bobsys (#5800) üzenetére


moonman
titán

dehogynem, két hét alatt úgy belassul, hogy teheted újra az egészet. ja és még a játékot is lelassíccsa 20 fpssel.

(#5805) pete_21 válasza Speeedfire (#5773) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. Egyébként ha a 4-es Chrome-ot rakod fel, akkor itt már találsz hozzá kiegészítőket! Már kezd így a Chrome is használható lenni. Van Adblock, Flashblock, meg Mouse Stroke is. :)

(#5806) pete_21 válasza sfdrakex (#5797) üzenetére


pete_21
addikt

Sajnos előfordul, hogy muszáj az embernek ilyenekhez folyamodni. Én amikor meg akartam szabadulni a Samsung telefonhoz felrakott Samu driverektől, amiből volt 5-6, akkor a gyári uninstaller volt, amelyiket egyszerűen hibára hivatkozva nem tudta letörölni. Volt, amelyiket "elvileg" letörölte, restartot kért, de gyakorlatilag semmi sem történt. Itt jött a képbe a TotalUninstall Portable, és faszán letörölt mindent. :) (persze nem mindent, csak amit le kellett :DDD )

(#5807) moonman válasza pete_21 (#5806) üzenetére


moonman
titán

drivert a device managerből szokás törölni, ha már a program uninstaller-e ilyen szarul van megcsinálva.

(#5808) simon7012 válasza sfdrakex (#5797) üzenetére


simon7012
aktív tag

Ha csak úgy leszedek egy progit a gépről nem hagy sok szemetet maga után?
És te hogy "turod" le kézzel ami marad?
Egy idő után annyi minden szemét lesz a gépen,hogy újra kell rakni nem?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5809) pete_21 válasza moonman (#5807) üzenetére


pete_21
addikt

Eszközkezelőben csak akkor jelenik meg, amikor a telefont rákötöm. Akkor kéne törölni ezekszerint?

(#5810) moonman válasza simon7012 (#5808) üzenetére


moonman
titán

"Ha csak úgy leszedek egy progit a gépről nem hagy sok szemetet maga után?"
előfordul.

"És te hogy "turod" le kézzel ami marad?"
három helyen kell megnézni:
\program files\régi program mappája
HKCU\software\régi program kulcsai
HKLM\software\régi program kulcsai
esetleg még \program files\common files\régi program mappái
jaigen, kihagytam a \users\usernév\appdata\régi program mappái illetve \users\usernév\appdata\low\régi program mappái helyeket.

"Egy idő után annyi minden szemét lesz a gépen,hogy újra kell rakni nem?"
nem.

[ Szerkesztve ]

(#5811) simon7012 válasza Clemi (#5798) üzenetére


simon7012
aktív tag

Megjegyezném,hogy a Your Uninstaller állítólag teljesen Win7 kompatibilis.....

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5812) moonman válasza pete_21 (#5809) üzenetére


moonman
titán

ami szürke, az jelenleg nincs csatlakoztatva:

(#5813) sfdrakex válasza simon7012 (#5808) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Újra rakni? 2 évig simán elvagyok 1 Os el nem lassul be. Nem pakolok fel naponta más és más programokat, ami kell fent van, néha rakok fel valami ujat kiprobálni ha beválik és kell is marad ha nem törlöm. Szemete alatt értem azt ha hagy valamit pl a user/app datában azt kitörlöm kézzel és kész. Általában pár száz kilobájt ami fent marad ami manapság nem mennyiség, és azon kívül hoyg helyet foglal a vinyon kárt nem tesz, ellenben az ilyen okos programok beletudnak nyulni ugy a rendszerbe hogy sürübben rakod te újra a windowst a gépeden mint én.

Registrybe ha muszáj bele tudok nyúlni de sose szoktam, hamarabb van baja azoknak akik "értenek hozzá" jó prgikat hazsnálnak és 3 havonta rakják ujra az OS-t mert szar genya a microsoft.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5814) pete_21 válasza moonman (#5812) üzenetére


pete_21
addikt

Én is beállítottam, hogy mutassa a rejtett eszközöket, de mégsem írja... :F
MOD: Nekem a Tárolókötetben az Általános kötetből van jópár. Lehet, hogy itt mutatja nekem az USB-s eszközöket. De a telefon modemjét nem találom akkor se...

[ Szerkesztve ]

(#5815) simon7012 válasza moonman (#5810) üzenetére


simon7012
aktív tag

Köszi szépen.Te is így szoktad leszedni?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5816) adequate_cou válasza simon7012 (#5808) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Ehhez a belassulós dologhoz: Tesóm gépén fél éves XP van, most néztem rá félév után tegnap, az összes elképzelhető dolog fel van rá rakva, 6 féle eszköztárt kellett kikapcsolnom firefoxban, minden program fent van majdnem amit valaha internetre felraktak, napi 16 órában használva van, töredezettségmentesítés utoljára: soha, gyengébb is a gépe mint az enyém, de gyorsabban elindítom a böngészőt és lépek be mail fiókba mint szúz Windows 7-en, ja, és én sem értem miért, de szempillantas alatt bent vagyok.

(#5817) sfdrakex válasza simon7012 (#5815) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

NEM kell leszedni semmit, nyomsz a programnak egy uninstallt és leszedi a gépedről amit csak kell. Utána nem nyulsz semmihez akkor a legjobb, ha zavar akkor program filesből meg innen onnan kitörlöd a mappáit a registryt pedig nem piszkálod és akkor jó lesz a géped évekig.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5818) moonman válasza simon7012 (#5815) üzenetére


moonman
titán

alkalomadtán, mert én nem teszek fel olyat, amit aztán leszednék. :) (általában mindent kipróbálok előtte virtuális gépen.)

(#5819) moonman válasza pete_21 (#5814) üzenetére


moonman
titán

ha nem mutatja, akkor nincs fent hozzá a driver. a dll fájl ettől még ott lehet a rendszeren, csak nincs rá hivatkozás sehol, tehát nem töltődik be, nem használja semmi.

(#5820) simon7012 válasza sfdrakex (#5813) üzenetére


simon7012
aktív tag

Mondjuk ebbe igazad lehet elismerem.....
Én mondjuk csak vírus védelmi szoftvereket szoktam újra rakni,mert általában a promóciós lehetőségeket szoktam kihasználni ami nem 1 éves általában....

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5821) sfdrakex válasza simon7012 (#5820) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem jobban járnál abbol is valamivel ami ingyenes egyszer felrakod nem kell cserélgetni havonta.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5822) pete_21 válasza moonman (#5819) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. Köszi. Egyébként, ha eseménynaplóba minden indulás időpontjában bekerül a Rendszer-naplóba egy ilyen: A(z) \SystemRoot\SysWow64\Drivers\StarOpen.SYS betöltését a rendszer blokkolta, mert nem kompatibilis a rendszerrel. Lépjen kapcsolatba a szoftver szállítójával az illesztőprogram kompatibilis verziójának beszerzéséért.
És egy ilyen: A következő boot- vagy rendszerindító illesztőprogram(ok) nem indult(ak) el:
StarOpen.

Akkor ugye ezt is blokkolta a rendszer, és mintha ott se lenne, nem töltődik be. És semmi fennakadást sem tud okozni, ugye?

Lenne még egy kérdésem, amire nem kaptam múltkor választ, de eléggé érdekelne. Erről lenne szó.

(#5823) simon7012 válasza sfdrakex (#5817) üzenetére


simon7012
aktív tag

:R Meghajlok a tudásotok előtt...
Ez most komoly nem gúnyolódás...

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5824) pete_21 válasza simon7012 (#5820) üzenetére


pete_21
addikt

Ez egy ingyenes vírusírtó MS-től. Elég jó, dícsérni szokták, és kicsi az erőforrásigénye.

(#5825) adequate_cou válasza pete_21 (#5824) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Vagy ugyanúgy ingyenes és kis erőforrásigényű az Avira.

(#5826) Clemi válasza simon7012 (#5811) üzenetére


Clemi
veterán

Megjegyezném,hogy a Your Uninstaller állítólag teljesen Win7 kompatibilis...

Nem is uninstaller programról beszéltem:) Egyébként én is használom a Revo Uninstallert, talán még jobb mint a Your Uninstaller, és még ingyenes is. Persze odafigyelek, hogy milyen kulcsokat törölget nekem.

(#5827) simon7012 válasza pete_21 (#5824) üzenetére


simon7012
aktív tag

Köszi ismerem....

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5828) simon7012 válasza Clemi (#5826) üzenetére


simon7012
aktív tag

Te kitudod tenni az ikonját a tálcára a Revonak?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5829) Clemi válasza simon7012 (#5828) üzenetére


Clemi
veterán

Te kitudod tenni az ikonját a tálcára a Revonak?

Eddig eszembe se jutott kitenni, (ritkán használom,és ott csak a mindennapos programjaim vannak) de most megnéztem, és nem engedi magát odatenni.

(#5830) moonman válasza pete_21 (#5822) üzenetére


moonman
titán

igen, ilyenkor nem töltődik be. ez az üzenet egyébként két dolgot jelenthet: 64 biten vagy és a driver nincs digitálisan aláírva, vagy a rendszer érzékelte, hogy nem kompatibilis és a stabilitás fenntartása érdekében letiltotta a drivert.

a kérdésedre: az a service szerintem már fut a rendszer indulásakor, system-ként biztos, hogy nem indítasz semmit uac prompt nélkül.

(#5831) Shim válasza adequate_cou (#5825) üzenetére


Shim
őstag

Avira csak vírusírtó, Security Essentials meg véd a spyware, malware meg minden egyéb rosszaság ellen is. Nem kell mellé Spybot meg hasonló programok.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#5832) adequate_cou válasza Shim (#5831) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Hmm, ezt így még nem is gondoltam át, van aki használja itt esetleg és van megosztandó tapasztalata?

(#5833) simon7012 válasza Clemi (#5829) üzenetére


simon7012
aktív tag

Igen nekem is így van.Köszi,hogy megpróbáltad....

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5834) moonman válasza Shim (#5831) üzenetére


moonman
titán

szerintem a malware az az összes többi gyűjtőneve, de igen, nincs szükség más kiegészítő programra (tűzfalon kívül persze), ez már abból is látszik, hogy az MSE telepítésekor letiltja a Windows Defender-t.

[ Szerkesztve ]

(#5835) Ver1taS


Ver1taS
tag

Végre rászántam magam, hogy Windows 7-et tegyek fel. A haladás szükséges és törvényszerű. Természetesen minden rendben van, csak éppen egy olyan dolog nem, ami kizárja a Win7 használatát, legalábbis nálam.

Ismert hiba: a képfrissítés nem állítható 85Hz-nél , magasabbra, holott a monitor tuti bírja a 100Hz-et 1024x768-nál. MINDEN dolgot végigjártam, ami oprendszerből elérhető, szóval kérek minden segítő szándékút, hogy ne olyan tanácsokat adjon, ami arról szól, hogy menjek az nvidia vezérlőpanelhez, vagy annak speciális beállításaihoz...

Ha lehet, valami Win7 alatt is jól működő progit javasoljatok, vagy valami nem túl bonyolult registry buheráló módszert.

(#5836) pschio válasza adequate_cou (#5832) üzenetére


pschio
őstag

nekem is MSE van. eddig bejött. :K

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#5837) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Szevasztok !
Valahogy sikerült letörölni a gépemről a lurkóknak a windows media playert. (win7, 32 bit) Most kitaláltam, hogy az Smplayer lejátsza a *.wmv kiterjesztést, de akadok olyan dolgokba ,pl netrádiós cucc, hogy kiírja WM codec missing. Error 1001. A windows media player 12-őt hogyan tudnám rávarázsolni a gépemre újra, tökéletes registry ,codec, stb. beállításokkal ?

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5838) Travelos


Travelos
őstag

valaki árulja már el, hogy miért olvasom minden fórumban azt, hogy Vista/7 alatt rendszergazdai jogosultsággal kell futtatni bizonyos dolgokat? Ez simán kikapcsolható a műveletközpont beállításinál, így nem kell ezzel babrálni.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#5839) moonman válasza Ver1taS (#5835) üzenetére


moonman
titán

"Ismert hiba: a képfrissítés nem állítható 85Hz-nél , magasabbra"

hmm

(#5840) sfdrakex válasza Atti1112 (#5837) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows updateről nem teszi fel? Microsoft oldaláról szedd le manuálisan a media playert és telepitsd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5841) negyedes válasza Travelos (#5838) üzenetére


negyedes
addikt

Milyen dolgokra gondolsz? Pl van par program aminek admin jog kell a futashoz. A rendszerben valo turkalashoz is admin jog kell. Meg is kerdi az UAC ha nincs kikapcsolva.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5842) negyedes válasza Ver1taS (#5835) üzenetére


negyedes
addikt

Gondolom sima D-SUB-al van osszekotve, valaki egy pin kiszedesevel oldotta meg. [link]

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5843) moonman válasza Atti1112 (#5837) üzenetére


moonman
titán

vezérlőpultban programok/windows szolgáltatások ki- bekapcsolása alatt vedd ki a pipát a Windows Media Player (médiaszolgáltatások) elől, ok, majd tedd vissza és megint ok. remélhetőleg ez visszapakolja az eredeti fájlokat.

és legközelebb ne adj rendszergazda jogokat a gyerekeknek. :)

(#5844) moonman válasza Travelos (#5838) üzenetére


moonman
titán

mi kapcsolható ki?

(#5845) simon7012


simon7012
aktív tag

Esetleg arra tudja valaki a választ,hogy svchost.exe miért fogyaszt annyi memóriát?
Ha lekapcsolom akkor megszűnik az átlátszóság.....
A fogyasztás 50000K.

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5846) bobsys válasza simon7012 (#5845) üzenetére


bobsys
addikt

nagyjabol
"Svchost.exe is a generic host process name for services that run from dynamic-link libraries. At startup, Svchost.exe checks the services part of the registry to construct a list of services that it must load. Multiple instances of Svchost.exe can run at the same time. Each Svchost.exe session can contain a grouping of services. Therefore, separate services can run, depending on how and where Svchost.exe is started"

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5847) moonman válasza simon7012 (#5845) üzenetére


moonman
titán

50 MB? :D és az sok? (nálam jelenleg 243 860 K) én a helyedben nem lődözném ki, az svchost futtatja ugyanis a rendszerszolgáltatásokat.

[ Szerkesztve ]

(#5848) sfdrakex válasza simon7012 (#5845) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

50 mega memoria sok ? 96 ban mikor a p1 mmx em volt 32 edo rammal akkor sok volt. Nem hiszem hogy 2010 ben mikor alig van gép 2 gigánál kevesebb rammal számítana sokat 50 mega. Ne turkáld a géped, telepitetted az os-t rá a progikat, dőlj hátra és használd, ne piszkáld csak használd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5849) simon7012 válasza bobsys (#5846) üzenetére


simon7012
aktív tag

Köszi de nem vagyok egy penge angolból, a webfordítás, hát az pedig hagy némi kívánnivalót maga után...

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#5850) adequate_cou válasza simon7012 (#5849) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Google Translate :)
;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.