Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) margithid


margithid
veterán

Amúgy nekem a microsoft authenticator nem szinkronizálja a microsoft fiókomon kivül felvett 2fa-kat, ha másik telefonon lépek be.

(#20102) Geth válasza GoodSpeed (#20099) üzenetére


Geth
addikt

De, clean install kell.
SSD-t cseréltem épp, feldobtam rá az automata telepítőmmel egy win-t (csak kikapcsoltam a plusz progikat) + magician, bekapcsoltam az eDrive-ot, aztán ment fel a normál telepítésem. A +1 win telepítéses lépés rádobott 15 percet.
Cserébe ez biztosan nem lassít semmit :)

(#20103) Geth válasza margithid (#20100) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem ez inkább az ujjlenyomatolvasótól függ.

A gugli authenticatora nem olyan régóta tud felhőbe is syncelni.

(#20104) GoodSpeed válasza Geth (#20102) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Sajnálom, mert ez így kimarad a következő telepítésig, ami lehet egy év is. Amúgy miért feltétel ez? Ha majd eljön Nálad is a Windows reinstall akkor egyből megint be kell kapcsolni?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20105) Geth válasza GoodSpeed (#20104) üzenetére


Geth
addikt

Nekem szerencsére egy clean install minden progival, beállítással megvan 1 óra alatt, nagyrésze automatán.

Bekapcsolni újra nem kell, csak ha secure erase-t akarok csinálni (psid revert).
Szerintem azért kell egyszer clean install, mert telepítéskor veszi észre a win, hogy eDrive kompatibilis a storage, utána a BitLocker rácuppan, hogy tudja menedzselni (protectorok, nyit, csuk, felfüggeszt).

(#20106) GoodSpeed válasza Geth (#20105) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

De Windows újratelepítés után, partíciót törölni szoktam és újra létrehozni, tehát ilyenkor elszáll a Magician kreálmánya. Újra partíciónálás az egyfelől rutin, másfelől, néha a Microsoft módosít a helyreállítási partíciók méretén.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20107) Doky586 válasza GoodSpeed (#20104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nekem a biztonság mindig elsődleges volt"
Azért azt is nézd meg hogy neked biztosságos-e? (Ez a hw-es bitlocker /magician)
Mennyire növeli meg az adatvesztés valószínűségét? Ha nem lehet adatmentést csinálni róla? Ha tönkremegy az ssd? Ha törlődik a tpm (bios frissítés)? Mennyire kényemes használni? Stb..

[ Szerkesztve ]

(#20108) boborján2 válasza Geth (#20103) üzenetére


boborján2
aktív tag

Meg a ms csodálatos frissítéseitől. Náluk nem tudni mikor milyen meglepetés érhet.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#20109) GoodSpeed válasza Doky586 (#20107) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha hazaérek rákeresgélek a dologra.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20110) Doky586 válasza GoodSpeed (#20109) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A hardweres bitlockernél egyszerűbb hardweres titkosításról írtam már itt ami bármikor ki-be kapcsolható, nincs tpm követelménye sem, igaz én más célra használom.

(#20111) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Nagyon sokra hizott a WinSxS mappa. Ennek a tartalmat lehet torolni? Mar 20 GB felett van es mindig novekszik.

(#20112) Csorbi válasza Jack Oneill (#20111) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem. Eszerint kell eljárni: [link]
Különben van rá esély, hogy odalesz a Windows :K

(#20113) King Unique válasza Jack Oneill (#20111) üzenetére


King Unique
titán

Analyze and Clean Up Component Store (WinSxS folder) in Windows 11

Szükség esetén a linkelt útmutatóban lévő módon javasolt takarítani a WinSxS mappát.

Use Disk Cleanup in Windows 11
Run Storage Sense Now in Windows 11
How to Free Up Drive Space in Windows 10/11

Szükség esetén további lemezterület felszabadításához.

Egyébként miért kérdés illetve probléma mindez, netán 32 / 64 GB-os eMMc / SSD a rendszermeghajtó és nagyon kevés már a szabad terület a C meghajtón? :F
Ha nem és van bőven szabad terület a C meghajtón, akkor viszont nem világos miért akkora probléma az a 20 GB. :))

[ Szerkesztve ]

(#20114) Jack Oneill válasza King Unique (#20113) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Koszi mindenkinek.
Azert fontos, mert ha igy folytatja, akkor 1 honap alatt 50 GB lesz. Nem az a lényeg, hogy mekkora tarhelyem van, hanem az, hogy miert novekszik drasztikusan.

(#20115) King Unique válasza Jack Oneill (#20114) üzenetére


King Unique
titán

A drasztikus növekedés az, ha pl. 1 hónap alatt lett 5 GB-ból 20 GB-os méret, ellenben ha 2-3 év alatt jött össze ez a 20 GB-os WinSxS mappa, akkor az még nem feltétlen olyan vészes.
Ha bőven van még szabad terület az SSD-n meg a C meghajtón, akkor viszont szvsz nem különösebben kell foglalkozni ezzel, meg ha nem nő irreális méretűre (pl. 50-100+ GB) rövid idő alatt.
Ha igen, akkor viszont adott a lehetőség a méretét csökkenteni, további lemezterületet felszabadítani, stb.

[ Szerkesztve ]

(#20116) Geth válasza Doky586 (#20107) üzenetére


Geth
addikt

Mennyire növeli meg az adatvesztés valószínűségét?
Semennyire.

Ha nem lehet adatmentést csinálni róla?
Lehet.

Ha tönkremegy az ssd?
Titkosítás szempontjából ez lényegtelen.

Ha törlődik a tpm (bios frissítés)?
Recovery key.

Mennyire kényemes használni?
Nincs különbség.

(#20117) Geth válasza boborján2 (#20108) üzenetére


Geth
addikt

Mit szerettél volna mondani?

(#20118) Geth válasza GoodSpeed (#20106) üzenetére


Geth
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de ennek semmi köze a partíciókhoz.
(Telepítéskor törlöm a teljes lemezt.)

[ Szerkesztve ]

(#20119) GoodSpeed válasza Geth (#20118) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Nos, itt rákattintottam a kis csuszkára, gondolván, hogy úgysem engedni:


Erre egyből átváltott Enabledre, és engedte volna, de a biztonság kedvéért azonnal kikapcsoltam. :F

Miért engedte volna így, ha már több hónapos, belakott rendszerről van szó?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20120) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#20119) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Hardveres SSD-titkosítás aktiválása
Végeztél a Windows ellenőrzésével, SSD-d támogatja a hardveres titkosítást, de az mégsincs aktiválva - a neheze csak ezután következik. Először ments le minden adatot és beállítást a teljes adattárolóról, mert teljes formattálásra, sőt Secure Erase-re lesz szükséged. Készíts egy friss Windows 11 Pro telepítőt, praktikusan USB pendrive-ra a Windows Media Creation Tool segítségével, amit innen tudsz letölteni. Az SSD-d vezérlőjét is át kell majd állítanod hardveres titkosításra, amihez a gyártó szoftverére lesz szükséged (például Samsung SSD Magician, Kingston SSD Manager stb.), valamint egy windowsos PC-re, amelyben az SSD-d másodlagos tároló. Ha nincsen éppen egy másik gép a közelben, a Windows 2 Go lesz a megoldás, amit egészen egyszerűen, a Rufus segítségével elkészíthetsz. Számítógéped UEFI-jében tiltsd le a CSM modult (Compatibility Support Module), valamint a Block SID funkciót, majd indítsd a PC-t a Windows 2 Go-t tartalmazó USB-kulcsról, amire telepítsd SSD-gyártód segédprogramját.

A Kingston SSD Managerében aktiváltuk a hardveres titkosító modult (IEEE 1667), valamint a Secure Erase-t is elvégeztükA Kingston SSD Managerében aktiváltuk a hardveres titkosító modult (IEEE 1667), valamint a Secure Erase-t is elvégeztük

Itt az SSD beállítópaneljén aktiváld a hardveres titkosítást (Encrypted Drive, IEEE1667 Enable, vagy ehhez hasonló). Szintén ezen szoftvert használva végezz el egy teljes Secure Erase formattálást. Amennyiben géped UEFI menüjében nem találtál "Block SID" védelmi opciót, úgy a Windows 2 Go PowerShelljét indítsd rendszergazdai jogosultságokkal, majd ide gépeld be az alábbi sorokat:
$tpm = gwmi -n root\cimv2\security\microsofttpm win32_tpm
$tpm.SetPhysicalPresenceRequest(97)
Indítsd újra a géped, fogadd el a biztonsági értesítést, majd a Windows 2 Go pendrive-ot cseréld ki a Windows 11 Pro telepítőjére. A rendszer telepítése a szokásos módon történik (Figyelem: Klónozást nem támogat a technológia!), itt semmilyen különbséget nem fogsz tapasztalni, viszont ekkor még nem aktivált a BitLocker hardveres titkosítás.

Nem adja egykönnyen a Windows a hardveres SSD-titkosítást, de megéri küzdeniNem adja egykönnyen a Windows a hardveres SSD-titkosítást, de megéri küzdeni

A Windows 11 Pro telepítését követően indítsd a Helyicsoportházirend-szerkesztőt a Futtatás menübe beírt "gpedit.msc" paranccsal, majd itt a Számítógép konfigurációja/Felügyeleti sablonok/Windows-összetevők/BitLocker meghajtótitkosítás/Operációsrendszer-meghajtók útvonalat követve a Hardveralapú titkosítás használatának konfigurálása operációsrendszer-meghajtók esetében ablakot nyisd meg. Aktiváld a szolgáltatást, tiltsd le a szoftveres titkosítás lehetőségét, majd alkalmazd a beállítást, zárd be az ablakokat és indítsd újra gépedet.
Már csupán egyetlen lépés maradt hátra: a titkosítás aktiválása. Ehhez indítsd a Start menüből a BitLocker kezelése panelt, és kapcsold be a teljes rendszermeghajtóra a titkosítást. A folyamat sikerességét ellenőrizheted a parancssorban (rendszergazdai jogosultságokkal): a "manage-bde -status" parancsra Hardware encrypted jelzést kell visszakapnod.

Ó vazze :D. Ha ez így van, akkor tényleg ki megy ezen végig? :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20121) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Külső meghajtóra rakott vinyón adott egy windows. Hol tudom azt megnézni hogy a win-nek melyik verziója van rajta?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20122) Doky586 válasza GoodSpeed (#20120) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megéri..???
És ha eltévesztel valamit akkor volt adat nincs adat... :DD

A sima ata jelszó amit linkeltem, azért mégis egyszerűbb. ;)

(#20123) GoodSpeed válasza Doky586 (#20122) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha megvan csinálva, akkor nem kell jelszót beírni. Csak másik gépben. Egyébként nálam ugye három SAMSUNG SSD van, az egyik a fő, amin Windows van, a másik kettőn játékok a Steamről, Originről. A fontos adatok megvannak a felhőben is, szóval ez a része nem érint. Igazából amit bukhatnék, hogy újra kellene telepítenem a Windowst, ezt akarom elkerülni.

Szóval ameddig nem telepítem újra a Windowst addig nem kapcsolom be, és addig jó a szoftveres Bitlocker is. De lehet, hogy utána is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20124) Geth válasza Doky586 (#20122) üzenetére


Geth
addikt

Megéri..???
El kell dönteni. Ha nem megy, inkább hagyd.

És ha eltévesztel valamit akkor volt adat nincs adat...
Konkrétan az első lépés a Secure Erase. Nem nagyon olvastad végig se amit én írtam, se amit a kolléga :DDD

A sima ata jelszó amit linkeltem, azért mégis egyszerűbb.
És teljesen más :D Btw, nem egyszerűbb, rögtön megjelenik benne egy másik OS.

[ Szerkesztve ]

(#20125) Geth válasza GoodSpeed (#20120) üzenetére


Geth
addikt

Olyan, mintha direkt túlbonyolították volna. Minek a win2go? Mi ez a másodlagos tároló? Rufus? Ezeket én kihagytam :DDD
Legközelebb elég lesz egy link is. Sőt!

(#20126) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Ennek szerintetek mi az oka?

Az ikonok nagy része ilyen lett valamiért, ill. a tálcán a Chrome és a Viber is. :F

(#20127) Doky586 válasza GoodSpeed (#20123) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi értelme az olyan titkosításnak amit bárki meg tud nézni jelszó nélkül..???

(#20128) Geth válasza Doky586 (#20127) üzenetére


Geth
addikt

Annak nincs, de itt másról van szó.

(#20129) t72killer válasza Gabesz87 (#20126) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zátony vagy kazánrobbanás. Mikori a hajó?

;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20130) boborján2


boborján2
aktív tag

Adott egy üzleti one drive tarhely , jó ideje nem volt be jelentkeztetve az asztali app így nem szinkronizált. Így a kb. 400gb ami a gépen van és a felhőben van, jócskán eltér. Mappák megváltoztak , fájlok át lettek helyezve/nevezve stb....

Az asztali one drive képes ezt olyan szinten lekövetni ,hogy nem tölti fel újra csak a felhőben átrendezi/átnevezi ,hogy a hdd tökörmásolata legyen.

Sajnos a gagyi nettel kellene megoldani és ha mindent ami más mappába került újra feltölti az egy örökkévalóság.

Ha nem akkor valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#20131) Csorbi válasza t72killer (#20129) üzenetére


Csorbi
addikt

(#20132) t72killer válasza Doky586 (#20127) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyen jelszó, ha olyan közegben mozogsz :DDD . A jelszó a windózer jelszavad. Ha nincs titkosítás, akkor egy natúr linux live USB-vel az utolsó bitig átböngészhető, adatlopható, manipulálható a rendszered. Ez nyilván otthon nem tétel, de ha gyakran utazós laptopról van szó, amit alkalmasint a vonaton felejtesz, elrabolnak tőled, Kínai szállodában a szobalány elvtársnő biztonsági mentést készít a rajta lévő tervrajzokról amikor épp az uszodában vagy, ott jól jüan. izé, jön.

#20131 :R :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20133) Doky586 válasza t72killer (#20132) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ezt GoodSpeed -nek akartad írni...

(#20134) t72killer válasza Doky586 (#20133) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaa, lehet, őt még nem olvastam végig :DDD :DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20135) GoodSpeed válasza Geth (#20125) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Lépésről lépésre leírnád, akkor a pontos menetét, jó szájbarágósan? Illetve azt, hogy "mi ez a hardveres megsemmisüléses dolog", amit az egyik fórumtárs írt, hogy akkor "kuka"? Mert az adat ha kuka, az nem érdekel, legfeljebb újratelepítem, de az SSD-nél azért ütne. A Bitlocker ilyet nem csinál.
Ezen felül, ha be van kapcsolva a hardveres titkosítás, akkor a Bitlocker látja, de nekem nem derült ki teljesen, hogy ilyenkor a két titkosítás fut egymással, vagy a Bitlocker kezeli? Illetve a Samsung Magician nálam csak akkor indul el, ha manuálisan elindítom, tehát ilyenkor autoimatikusan állandóan annak is futnia kell?

Elsőnek rajtuk próbálnám ki, de rajtuk akár azonnal:
Azért kérdezem, mert nem valami bőbeszédű a Magician, és egyébként Youtube videók gyorskeresésben sem igazán foglalkoznak vele. 3-4 éves videók meg már annyira nem aktuálisak.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20136) Geth válasza GoodSpeed (#20135) üzenetére


Geth
addikt

0. Ha van PSID revert számsor az SSD-re matricázva, írd ki és mentsd el, mert enélkül nem fogod tudni törölni és visszaállítani az SSD-t titkosítatlan állapotba a jövőben.
Ha nincs ilyen azonosítód, inkább ne kövesd a lépéseket.
1. Magician-ben eDrive bekapcs.
2. Secure Erase.
3. Windows tiszta telepítés.
4. Ha a BIOS-ban van Block SID opció, kapcsold be.
Ha nincs, akkor adminisztrátorként powershell-ben:

$tpm = gwmi -n root\cimv2\security\microsofttpm win32_tpm
$tpm.SetPhysicalPresenceRequest(97)

5. Restart, jóváhagyod amit a BIOS kiír.
6. Windows-ban local group policy editorban:
Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\BitLocker Drive Encryption
A megfelelő al-fában (pl. Operating System Drives) a "Configure use of hardware-based encryption for [x] drives." opciót bekapcsolod.
Ez a lépés azért kell, mert több SSD gyártó gagyi titkosítást implementált, ezért az MS automatikusan a szoftveres titkosítást választja mindentől függetlenül.
A Samsung-é jó.
7. Bekapcsolod a BitLocker-t.

Illetve azt, hogy "mi ez a hardveres megsemmisüléses dolog", amit az egyik fórumtárs írt, hogy akkor "kuka"?
Ezt a kollégától kérdezd, nem tudom miről van szó.

ilyenkor a két titkosítás fut egymással, vagy a Bitlocker kezeli?
Ahogy írtam korábban (csak minek, ugye), csak kezeli. Legalábbis ha jól csináltad :)

Illetve a Samsung Magician nálam csak akkor indul el, ha manuálisan elindítom, tehát ilyenkor autoimatikusan állandóan annak is futnia kell?
Fel se kell tenned az új rendszerre, ha nem akarod, semmi köze innentől kezdve a titkosításhoz.

(#20137) BlinkPeti66


BlinkPeti66
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég építettem egy új számítógépet. Az RX 7900 XT VGA-ra esett a választásom. Olyan problémám lenne,hogy valamiért a Windows folyamatosan felülírja az AMD driverem a saját Microsoft dirverjére. Rengeteg posztot találtam külföldi oldalakon erre az anomáliára, és rengeteg lehetséges megoldás létezik. Megpróbáltam már az összeset amit csak leírtak de valamiért a probléma visszatér. Kikapcsoltam a Windows automata driver frissítését, gpeditben is, DDUval letisztítottam a VGA-t, bepipáltam, hogy ne engedje a Microsoftnak, hogy bármilyen drivert feltegyen stb stb, de eltelik 3 nap és még is újra megtörténik a dolog. Lefagy a számítógép, egy idő után pedig fekete lesz a képernyő és előjön az Input not supported üzenet a monitoron, majd miután újraindítom a gépet és megpróbálom megnyitni az Adrenalint már kapom is a megszokott üzenetet: AMD software not compatible with installed graphic driver. Ez játék közben sosem történik meg, mindig csak akkor ha távol vagyok a géptől, vagy böngészem a webet.
Konfigom:
CPU: AMD Ryzen 7 5800 x3d
VGA: RX 7900 XT
RAM: G. SKILL AEGIS 4x8 GB DDR4 3200
Motherboard: GIGABYTE B550 Gaming X V2
Cooler: Arctic Liquid Freezer II 240-RGB
Táp: Antec HCG850 Bronze
Monitor ( két monitort használok) : Acer 1440p 144hz with HDMI cable, Samsung 1080p with HDMI/Display port.
Szerintetek mi okozhatja ezt a problémát? Esetleg valaki jár/járt hasonló cipőben?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv

(#20138) GoodSpeed válasza Geth (#20136) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

0. Ha van PSID revert számsor az SSD-re matricázva, írd ki és mentsd el, mert enélkül nem fogod tudni törölni és visszaállítani az SSD-t titkosítatlan állapotba a jövőben.
Ha nincs ilyen azonosítód, inkább ne kövesd a lépéseket.

Van! Csak mélyen az ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI alaplapban, rajta hővezetőpasztával, becsavarozva, és felette tornyosul az RX6800-asom is...

Na most van egy olyan szokásom, hogy minden hardveremet kicsomagoláskor levideózom és / vagy lefényképezem kicsomagoláskor.


Így volt ez most is. Csakhogy a képek nem ezt a részt örökítették meg, a videó igen, és ott látható is, de vannak olyan részek, ahol nem vagyok benne biztos, hogy betű vagy szám :D

Ezt gondolom, nem lehet máshogy kiolvastatni csak úgy, ha kiszedném az alaplapból. Úgy érzem ,hogy a szoftveres Bitlocker lesz nekem az igazi! :D
Köszi egyébként :R

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20139) Csorbi válasza BlinkPeti66 (#20137) üzenetére


Csorbi
addikt

Egészséges esetben a Windows Update SOHA nem ír felül egy telepített, friss Adrenalint.
Opcionális (választható) driverként esetleg megjelenHET AMD driver a Windows Update-ben, de akkor is csak eldugva, a speciális beállításokon belül, a választható frissítések között. Ezek SOHA nem települnek maguktól, automatikusan.
Ott valami nagyon nem kóser akkor, valami meg lett buherálva vagy valami optimalizáló programmal, vagy valami hasonló okossággal, hogy tegye fel a választható frissítéseket is kérdés nélkül.

(#20140) VGYke válasza Gabesz87 (#20126) üzenetére


VGYke
addikt

Keresd meg: C:\Users\User-Name\AppData\Local\IconCache.db fájl, mentsd el!
Ezután töröld és indítsd újra a gépet. Ha nem jött be a tippem, másold vissza az elmentett fájlt és bocs hogy rosszat írtam.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20141) BlinkPeti66 válasza Csorbi (#20139) üzenetére


BlinkPeti66
csendes tag

Igazából nem csináltam semmi extra dolgot, az XMP profil bekapcsolásán kivül ami ugye felhúzta a ramjaim teljesitményét 2666 Mhz-ről 3200Mhz-re.Rengeteg infót találni az amd fórumokon és a Redditen is erről az anomáliáról szóval nem egyedi dolog, az már inkább hogy akárhogyan tiltom le folyamatosan visszatér a probléma. Ezért gondolom én is azt,hogy ezt valami más hiba miatt csinálhatja. Szerinted az miatt lehet, hogy bekapcsoltam az XMP profilt? Vagy esetleg a táp kevés? Netán a monitor/kábelekkel van valami gond?

Igazából lehet a VGA is hibás de akkor játékok közben miért nem csinálja soha amikor a legjobban van terhelve?

(#20142) Csorbi válasza BlinkPeti66 (#20141) üzenetére


Csorbi
addikt

VGA a megfelelő slotban van? Látszik a teljes busz sávszélesség GPU-Z-ben? (PCIe 4.0 x16). A VGA direktben a lapba van dugva, vagy van vmi átalakító, riser?
BIOS friss a lapon?

(#20143) hito


hito
nagyúr

Most telepítettem az egyik notimra win11-et. Minden frissítést megkerestem és letöltöttem, de még így sincs drag and drop lehetőség. Mi lehet a gond? Másik notimnál már rég volt/van, egy ideje már tudja a rendszer, ezen mégse működik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20144) King Unique válasza hito (#20143) üzenetére


King Unique
titán

Ebből pont nem derült ki, hogy mégis milyen verziójú Windows 11 lett telepítve, a naprakészre / full naprakészre történő frissítés után mi lett a buildszáma, stb.
+ Azt sem ártana pontosítani, hogy mit értesz "drag and drop lehetőség" alatt.

Pin App to Taskbar by Drag and Drop to Taskbar

Ha ezt, akkor az a 22557-es buildtól startolt, vagyis a 22H2 és 23H2 verzióknál elvileg már működik.

[ Szerkesztve ]

(#20145) hito válasza King Unique (#20144) üzenetére


hito
nagyúr

És akkor nem kéne megtalálnia ezeket a verziókat, ha a frissítésekre keresek? Csak mert azt írja, hogy a rendszer naprakész.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20146) King Unique válasza hito (#20145) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor jó hogy rákérdeztem, mert a 21H2 verzió nyilván nem 22H2 vagy 23H2, az előbbinél még nem működik a tálcán a drag & drop. :N

Azért nem frissül újabb verzióra, mert vélhetően a rendszerkövetelményeknek nem megfelelő hardverkonfigurációra lett telepítve a Windows 11, annál nem ajánlja fel a Windows Update az újabb verzióra frissítést.
Viszont trükközéssel a nem támogatott hardverkonfigurációknál is megoldható a frissítés újabb verzióra, lásd a "Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre" bejegyzés "FRISSÍTÉS" fejezetében leírtakat.

"a biztonsági frissítések azért meg fognak rá jönni?"

A havi kumulatív és egyéb frissítéseket a nem támogatott PC-kre telepített Windows 11 is megkapja, csak a funkciófrissítéseket (verziófrissítéseket) nem. Viszont a 21H2 verzió már eleve offos, mivel az már a Home és Pro kiadásoknál eleve nem támogatott, vagyis arról mindenképpen váltani kellene egy újabbra.

Egyébként ha már tiszta telepítés, akkor a 3 éves 21H2 helyett nem lehetett volna az aktuális 23H2 ISO-t használni, azt a pendrive-ra írni MCT-vel vagy nem támogatott PC-khez a Rufus programmal? :B

[ Szerkesztve ]

(#20147) hito válasza King Unique (#20146) üzenetére


hito
nagyúr

Jajj de jó :O Valahogy tudom mégis telepíteni rendszer alól az újabb verziókat? Vagy ez már így marad? Ha utóbbi, a biztonsági frissítések azért meg fognak rá jönni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#20148) King Unique válasza 7Heads Drago (#20121) üzenetére


King Unique
titán

How to Find Windows 10 Build Number
Find Windows 11 Build Number

Ha a verzió megtekintésének idejére csatlakoztatható USB-n egy Windows 10/11-et futtató PC-hez a külső meghajtó és van a rajta lévő Windowsnak meghajtóbetűjele, akkor parancssorban az alábbi paranccsal lekérdezhető a buildszám.

WMIC Path CIM_DataFile WHERE Name='X:\\windows\\explorer.exe' Get Version

Ahol X = a windowsos partíció meghajtóbetűjele.

Másik lehetőség értelemszerűen bebootolni az USB-s meghajtóról a Windowst és megnézni pl. a gépházban vagy a winver paranccsal a verziószámot.

[ Szerkesztve ]

(#20149) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Adott egy parancsikon (Asus egér) hogy lehet az indítóikont a tálcán a rejtett ikonokhoz berakni?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.