Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Curtain


Curtain
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R Ez a parancssoros megoldás jó lesz.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#19852) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Win11 update témában kérnék tőletek egy kis támogatást, hátha valaki tudja mi a broki hiba van a rendszeremmel, mert én 2 nap próbálkozás után sem jövök rá.

Jelenség:
Rendszer feldobja a 23H2 frissítés lehetőségét. Letölti, feltelepíti, újraindul és települ, majd újraindítás után azt írja hogy sikertelen a frissítés és egy ilyen hibakódot dob: 0x80004005

Amit próbáltam eddig:
- Windows Update Hibaelhárítót lefutattam, azt írta talált hibát, javította és próbáljam újra a folyamatot. (hiába)
- Windows Update és a Background Intelligent Transfer szolgáltatásokat csekkoltam, újraindítottam és rendben futnak
- töröltem a win/temp és a win/softwaredistribution/download mappák tartalmát

Minden hiába, folyamatosan ugyanoda érek vissza, rendelkezésre áll a frissítés, de sikertelen a telepítés.

Van ötlet, tipp, bármi hogy mivel próbálkozhatnék még?

(#19853) Zoz válasza Greg Vinous (#19852) üzenetére


Zoz
őstag

Tölts le egy teljes 23H2 ISO-t, és azt küld rá frissítő telepítésként.

(#19854) King Unique válasza Greg Vinous (#19852) üzenetére


King Unique
titán

Error Code 0x80004005 on Windows 11: How to Fix it

Ha a hibakód specifikus egyéb megoldások eddig még nem lettek kipróbálva.

+ Tipikus hibaok lehet még sikertelen funkciófrissítésnél, ha kevés a szabad terület a C meghajtón, 3rd party antivírus és rendszerbuheráló programok, inkompatibilis illesztőprogramok (driverek), hibás / korrupt rendszerfájlok (SFC és DISM futtatása az ellenőrzéshez és javításhoz), stb.

Upgrade to Windows 11 from Windows 10 with Windows 11 Installation Assistant
Upgrade to Windows 11

Ha a Windows Update-en nem megy a 23H2 verzióra frissítés, akkor megoldható manuálisan is a telepítési segéddel, letöltött ISO-val, stb.
Ha jelenleg 22H2 verzió van használatban, akkor viszont elég csak a kis méretű 23H2 engedélyező csomag (eKB) letöltése és telepítése, felesleges az előbbiekkel vesződni.

(#19847) Curtain: #13687

[ Szerkesztve ]

(#19855) Greg Vinous válasza King Unique (#19854) üzenetére


Greg Vinous
tag

Köszönöm nektek, holnap újra próbálkozom ezzel a manuális telepítéssel.
A többit elvileg már néztem, google-ben én is keresgéltem a hibakódra, de azzal nem jutottam előrébb.

(#19856) King Unique válasza Doky586 (#19836) üzenetére


King Unique
titán

A matek a már említett ~ 1,5%, gyakorlatilag minden cikk eleve az összesített, globális adatok alapján és nem külön-külön országonként / régiónként taglalja a Windows 10/11 piaci részesedének alakulását, nemrég pl. az alábbi Neowin cikk is. Ennyi! :))

[ Szerkesztve ]

(#19857) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Letöltöttem egy csomó mp3-at yt musicról, de nincs hozzájuk borító. A windows media player megtalálja hozzájuk a borítókat, viszont ha szinkronizálom az mp3 lejátszóval, akkor a lejátszó nem mutatja a borítókat. Hogy tudom elérni, hogy a borítók a gépről külső eszközre másolás után is a fájlban maradjanak?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19858) vlevi válasza petymeg (#19857) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én ezt használtam ilyen célokra.
[link]

(#19859) petymeg válasza vlevi (#19858) üzenetére


petymeg
addikt

Kösz a tippet!

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#19860) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Nagyjából 3 hete azzal a problémával küzdök, hogy minden egyes gép kikapcsolás után újra be kell jelentkezzek a microsoft szolgáltatásokba. (Game pass, office, defender.)
Korábban nem volt ilyen gondom.
Idei januári telepítés, hivatalos Windows 11 Pro (23H2)

Nem nagy dolog újra bejelentkezni, Dunába nem vetem magam miatta, de furcsállom.
Szerintetek mi okozhatja?

(#19861) Csorbi válasza Oposzumtoszó (#19860) üzenetére


Csorbi
addikt

Jó eséllyel valami külső program általi beállítás lesz, ami beállítás szerint töröl mentett logint, cookie-t, stb. Gondold át mit telepítettél, állítottál be nagyjából 3 hete.

(#19862) Oposzumtoszó válasza Csorbi (#19861) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a választ!

Ez már nekem is eszembe jutott, de az elmúlt 1 hónapban csak a Samsung Dex és a Synology assistant települt.

(#19863) Csorbi válasza Oposzumtoszó (#19862) üzenetére


Csorbi
addikt

TPM be van kapcsolva biztosan?

(#19864) Oposzumtoszó válasza Csorbi (#19863) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Elvileg igen.

(#19865) cog777


cog777
senior tag

Udv! 10 ev utan ujbol van egy Windows-os gepem, Win 11.
Van par kerdesem, tudtok segiteni az alabbiakban?
- Bizonyos programok, valoszinuleg a regebbi win32-es, illetve a File Explorer fontjai tul kicsik a notimon. Scaling, text size pedig csak bizonyos reszet allitja a rendszernek.
Van lehetoseg atallitani a legacy illetve a rendszer programok font meretet?
- Van 1 eves F-Secure licenszem, erdemes lecserelni a Windows Defendert?
- Vannak itt a PH-n ajanlott programok Windowsra? Osszefoglaloban nem latom.
- Pl FTP klienst keresek de FileZilla-ra bejelez a Windows Security-ja, 10 ev linuxozas utan kicsit bizonytalan vagyok mit lehet letolteni es honnan.
Koszi!

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#19866) Doky586 válasza cog777 (#19865) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NEM erdemes lecserelni a Windows Defendert.
Érdemes esetleg Libre Office-t, Chrome-ot, Total Commandert telepíteni, vagy kinek mit.. :)

[ Szerkesztve ]

(#19867) cog777 válasza Doky586 (#19866) üzenetére


cog777
senior tag

OK, sftp-re talatam WinSCP-t, open source program.
FAR Manager-t telepitettem :D

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#19868) Doky586 válasza cog777 (#19867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

FTP-n én a Filezilla szervert, és a Total Commander FTP klienst használom (ftp, ftps és sftp-t is tud pluginnel)
Ingyenes sftp szervert nem akarok mert nem vagyok mazohista, fizetni meg nem akarok ezért. :D

(#19869) King Unique válasza cog777 (#19865) üzenetére


King Unique
titán

Módosítsa a Display DPI skálázási szintjét a Windows 11 rendszerben
Szövegméret módosítása a Windows 11 rendszerben

A Windows 11-ben is eleve adott a lehetőség a kijelzőmérethez és felbontáshoz igazított skálázási szint, betűméret stb. beállításához.
Ha az előbbiek megfelelő beállítása után sem megfelelő a betűméret, akkor az adott programban kellene ezt beállítani, vagy szükség esetén frissíteni magát a programot a legújabb verzióra, amiben már megoldották ezt.

"Vannak itt a PH-n ajanlott programok Windowsra? Osszefoglaloban nem latom."

Azért nem, mert a milyen windowsos programot XY célra eleve nem ennek, hanem értelemszerűen a "Milyen program, ami...?" topiknak a témája, az ottani téma összefoglalóban összegezve vannak ezek, ami ötlet forrása a NeszeTools weboldal, érdemes az utóbbit is nézegetni.

"Van 1 eves F-Secure licenszem, erdemes lecserelni a Windows Defendert"

Az meg alapvetően inkább a vírusirtó topic témája.
De egyébként nem, nem feltétlen kell a beépített Windows biztonság (Defender) antivírus programot külsőre lecserélni, mert védelem tekintetében általános felhasználás mellett az előbbi is bőven elég lehet. Na meg ha az egyes 3rd party antivírus programoknál előforduló pl. ilyen és ilyen bugok elkerülése is szempont, akkor az újabb érv lehet a beépített alkalmazás használata mellett.

[ Szerkesztve ]

(#19870) cog777 válasza King Unique (#19869) üzenetére


cog777
senior tag

DPI valtoztatasa allitotta a fontmeretet a regebbi programokban es a file explorerben, koszi!

"Azért nem, mert a milyen windowsos programot XY célra eleve nem ennek, hanem értelemszerűen a "Milyen program, ami...?" topiknak a témája, az ottani téma összefoglalóban összegezve vannak ezek, ami ötlet forrása a NeszeTools weboldal, érdemes az utóbbit is nézegetni."
Ezt is. :K

"De egyébként nem, nem feltétlen kell a beépített Windows biztonság (Defender) antivírus programot külsőre lecseréln..."
En is gondoltam hogy legjobb az adott platform/rendszer beepitett cuccai hasznalni.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#19871) Sonja


Sonja
veterán

Segítsetek!

Frissítettem a BIOS-t az alaplapomon (ami felülírta az fTPM firmware-t is), amitől eltünt az aktiválás a Windows 11 Pro-ban! Ezt írja ki:

Mivel online profillal aktiváltam, így gondoltam nem lehet gond. Igen ám, de amikor rányomok a hibaelhárításnál, hogy "Nemrég cseréltem hardvert ezen az eszközön" opcióra, akkor nincs sehol a gép. Ezeket írja:

Az MS weboldalán belépve a profilomban ott van a CsokisPC gépem!

Ilyenkor mit lehet tenni? :F

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19872) Doky586 válasza Sonja (#19871) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog


és alatta találd meg önmagad

[ Szerkesztve ]

(#19873) Sonja válasza Doky586 (#19872) üzenetére


Sonja
veterán

Az van a harmadik képen! Sajnos ott sincs semmi! :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19874) Doky586 válasza Sonja (#19873) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy mondtad az a "MS weboldalán belépve" látható
Neked meg az aktiválási hibaelhárítóban kellene megkeresned.

Vagy várjál pár órát, lehet csak simán akt szerver lassú kapcsolat okozza

[ Szerkesztve ]

(#19875) Sonja válasza Doky586 (#19874) üzenetére


Sonja
veterán

Épp ez a baj, hogy az aktiválási hibaelhárítóban nincs nyoma sehol a gépemnek. :U :(

14:00 körül óta nincs aktiválva, azóta próbáltam.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19876) Doky586 válasza Sonja (#19875) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hétvégén még a szerverek sem dolgoznak.. :D

(#19877) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Arra esetleg van tippetek, hogy egyik percről a másikra összevonódott a notiban a beépített hangszóró és a fejhallgató csatlakozó?
eddig simán tudtam a kettő között váltani, most meg hiába mondom minden csatlakoztatáskor hogy fejhallgató. csak a beépített hangszórónak veszi...
Driver reinstall is megvolt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#19878) King Unique válasza Sonja (#19871) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanazzal a Microsoft-fiókkal történt most a bejelentkezés a Windows 11-be és a böngészőbe is, mint amelyikhez korábban társítva lett a digitális licenc?

Megoldható más módon is az újraaktiválás, lásd a #15572 számú hozzászólásban leírtakat.
Ha eredetileg Windows 7/8/8.1 termékkulccsal - a ShowKeyPlus program "Enter a product key to check its edition" opciójával megtekinthető pontosan miféle - történt a Windows 10/11 aktiválása, akkor viszont az lesz a gond a hardvermódosítás utáni újraaktiválásnál, amit egy korábbi cikk és a társtopik hozzászólása is taglal.

[ Szerkesztve ]

(#19879) Doky586 válasza Sonja (#19875) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Véletlenül nem ez a hibaüzenet..? :D

(#19880) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Azt megtudnatok mondani hogy a jatekaim ikonjainal az a kek sarga pajzs micsoda? Es hogyan lehet eltunteni? :))

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#19881) adika4444 válasza Lalikiraly (#19877) üzenetére


adika4444
addikt

Ha Realtek, a Realtek Audio Console telepítve van és abban tudod állítgatni. Ha valami brand-elt Realtek, van saját nevű programja, de hasonlít a Console-ra a GUI-ja. Ha más hangkártya, annak is van jóeséllyel szoftvere, de nem ismerem a többit, hogy merre kell keresni a funkciót.

üdv, adika4444

(#19882) Lenry válasza marinea2 (#19880) üzenetére


Lenry
félisten

hogy rendszergazda módba fognak indulni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19883) modflow


modflow
veterán

Miért van az, hogy a képen látható drivereket ha lefrissítem, akkor egy idő után újra elavult lesz és azt látom, hogy frissíteni kell??
Holott mindig ezeket a drivereket nézi, hisz dátumban nincs újabb!
Mintha a win11 telepítene egy régebbit, majd amikor ránéztek Driver Booster-al, akkor azt meg mindig ezeket akarja feltenni.

(#19884) Sonja válasza King Unique (#19878) üzenetére


Sonja
veterán

Ugyan azzal az MS fiókkal van.

Igen, Win 8.1 Retail kulccsal aktiváltam. Rohadjon meg az M$! :((( Akkor ennek annyi. :U

Ha veszek Win 10/11 kulcsot, akkor utána mit csináljak pontosan? Először az MS profilomban töröljem a mostani eszközt? Utána aktiváljam újra a mostani Win 11-et az új kulccsal? :B :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19885) marinea2 válasza Lenry (#19882) üzenetére


marinea2
addikt

Ellehet azt onnan tuntetni? :U

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#19886) Lenry válasza marinea2 (#19885) üzenetére


Lenry
félisten

jellemzően az okozza ezt, ha kikapcsolod a felhasználói fiókok felügyeletét és a fiókod fixen rendszergazdaként üzemel (à la Windows XP)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19887) marinea2 válasza Lenry (#19886) üzenetére


marinea2
addikt

Igen az kivan kapcsolva hogy ne kerdezzen meg mindent 2x.

Sikerult levennem az ikonokat. Kivettem a pipat a futtatas rendszergazdakentrol.Szenvedhetek barmilyen hatranyt igy hogy mar nem neznek ki okadekul az ikonjaim es nem rendszergazdakent futnak? :U

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#19888) Doky586 válasza Sonja (#19884) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell semmit törölni.

De az látszik a képeden hogy nem ott jártál [kép] ahol újra tudtad volna aktiválni [kép]

(#19889) Sonja válasza Doky586 (#19888) üzenetére


Sonja
veterán

Hányszor kell még leírnom, hogy nekem ott nincs semmi?! :F :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19890) Lenry válasza marinea2 (#19887) üzenetére


Lenry
félisten

Azzal szenvedsz hátrányt, hogy fölöslegesen biztonsági kockázatot vállalsz mert minden mást rendszergazdaként futtatsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19891) Doky586 válasza Sonja (#19889) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ahogy a képen is írva van és fórumtárs is írta, nem abba a fiókba jelelentkeztél be. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19892) marinea2 válasza Lenry (#19890) üzenetére


marinea2
addikt

Es mim nincs igy nagyobb biztonsagban?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#19893) Sonja válasza Doky586 (#19891) üzenetére


Sonja
veterán

Nem, még véletlenül sem, mikor csak ez az egy van. :o Hagyjuk inkább. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19894) Armagedown válasza modflow (#19883) üzenetére


Armagedown
őstag

Felejtsd el azt a Driver Boostert, nem csinál semmi hasznosat.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19895) Lalikiraly válasza adika4444 (#19881) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hali. Sima Realtek audio console van. Meg DTS audio, de a BIOS frissítés óta eltűnt a lehetőség. Ha kihúzom a jack e szól a belső hangszóró, ha bedugom akkor meg a fejhallgató. Hát ez van, ezzel nem tudok mit kezdein, friss telepítés minden. lehet van rá valami registry hack, de a neten nem találtam.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#19896) modflow válasza Armagedown (#19894) üzenetére


modflow
veterán

ok. :)

(#19897) Sonja


Sonja
veterán

Egy ötlettől vezérelve, lementettem mindent, és újratelepítettem a Win 11-et. Mikor végzett, írja, hogy nem található termékkulcs az eszközön. Hibaelhárítás indít, majd Nemrég cseréltem hardvert valasztva írja megint, hogy "Nem találunk olyan, a Microsoft-fiókjához kapcsolt eszközt, amellyel a jelenleg használt eszközt újraaktiválhatná. Győződjön meg róla, hogy azzal a Microsoft-fiókkal van bejelentkezve, amelyet ezen az eszközön a Windows 10 digitális licencéhez kapcsolt, vagy próbálkozzon újra később."

A "A Microsoft-fiókjához kapcsolt további eszközök"-et választva pedig ezt mutatja:

Nagyon úgy tűnik, hogy tényleg nincs mód a Win 8.1-es kulccsal regisztrált online profilhoz kötött aktivitást továbbra is használni! :( :(( Rohadjon meg az M$. :((( Most vehetek másik Win 10/11 kulcsot. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19898) Lenry válasza marinea2 (#19892) üzenetére


Lenry
félisten

Ha nem tök egyértelmű hogy miért baj, hogy minden program külön kérdés nélkül teljeskörű hozzáféréssel futhat, és miért működik az összes op.rendszer így, akkor nem tudok mit mondani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19899) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Nemrég telepítettem a Win 11-et, kezdem megszokni, a beállítások nagy részével megvagyok.

Egy dolog azonban nem hagy nyugodni. Az óra melletti ikonokkal kapcsolatban lenne egy kérdésem:
A tálca beállításainál az egyéb rendszertálca ikonok menü alatt "halmozódás" van.
Értem ezalatt azt, hogy például Win11 telepítéskor feltette a windows automatikusan az NVidia Containert, amely ugye megjelenik ott. Később feltettem a legújabb drivert, erre az egyéb rendszertálca ikonok menü alatt duplázódott, kétszer szerepel az NVidia Container.

Egy másik programmal is jártam úgy, hogy megjelent az egyéb rendszertálca ikonok menüben, majd később feltettem egy újabb verziót, akkor ismét megjelent ott:

NVidia ugyanez....

Az úgy nem lenne túl jó, hogy mondjuk telepítek egy programot, amelynek az ikonja megjelenik az óra mellett, majd később uninstallálom/újratelepítem és csak gyűlik itt a menüben.

Hogyan tudom ezt eltüntetni innen?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#19900) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Ha a pendrive eldobja magát,és mérete se lesz,akkor vissza lehet valahogy hozni?Ha valaki már látott ilyet. :R
Próbáltam rufussal,és discpart cmd-vel is.

Avatar

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.