Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) ricsi99 válasza King Unique (#20649) üzenetére


ricsi99
addikt

Izlések és pofonok... mindenki úgy telepít...
Amúgy csak funkcíók engedélyezése telepítése... ennyiben más a Home/Pro stb ...
Maga a telepítő iso ugyan az...szóval szerintem csak magadat szívatod ,ha a butább/korlátozottabb telepítést választod...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20652) King Unique válasza ricsi99 (#20651) üzenetére


King Unique
titán

Vagy inkább igények, valamint lehetőségek és pénztárca, alapesetben ezek függvénye szokott lenni leginkább a Home / Pro választása, meg ha a legális és jogtiszta használatot nézzük. :D
Mármint ha összehasonlítjuk, akkor a Home kiadásból eleve hiányoznak bizonyos szolgáltatások és funkciók, annyiban más, meg tud többet annyival a Pro.
A telepítő, mármint az ISO-fájl nyilván ugyanaz, meg eleve multi ISO amiben több index (kiadás) van, csak Home és külön csak Pro ISO hivatalosan soha nem is volt.

[ Szerkesztve ]

(#20653) ledgeri válasza Geth (#20637) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A lehetőségeiről már tudok korábbról , csak a használat-megkezdési körülményei nem maradtak meg! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20654) Doky586 válasza King Unique (#20643) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem Insider Preview, hanem 24H2, igaz nem valószínű hogy a végleges. 26100.712 [kép] [kép]
De a lényeg a lényeg: a OOBE\BYPASSNRO módszer jól működik..

(#20655) Geth válasza Doky586 (#20654) üzenetére


Geth
addikt

Olyan cuki, hogy minden build upgrade-nél ráröpültök ezekre :)

(#20656) Doky586 válasza Geth (#20655) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel 15 év óta először változik a telepítő kinézete és kérdései ezért ez téged is érinteni fog (xml módszert). Én legalább felkészülök rá. :)

(#20657) Ablakos


Ablakos
őstag

A virtuális asztal háttere lehet különböző színű? Homogén egyszínt szeretnék asztalonként.

[ Szerkesztve ]

(#20658) Geth válasza Doky586 (#20656) üzenetére


Geth
addikt

Miattam ne aggódj, ezt az oldalt érdemes nézni, fel vagyok készülve rá.
Egyelőre úgy tűnik, egy bitet nem kell hozzányúlnom :K
(Ha megnézed a korábbi változásokat, a másik állításod is megdőlt.)

(#20659) vlevi


vlevi
nagyúr

Valami szándékuk biztosan volt a UI dizájrnereknek, de nem sikerült rájönnöm, hogy mi.
Amikor megvan nyitva, pl 2 word doksi, akkor a taskbaron mutatja a 2 doksit.

De, ha egymás mellé passzintom őket, akkor négyen lesznek, mert egy csoportban is mutatja a kettőt, meg külön is.

Mire jó ez így?

(#20660) Geth válasza vlevi (#20659) üzenetére


Geth
addikt

Én pl. arra használom, hogy amikor a Terminalban pötyködök, de csak az egyik kell a snap-pelt doksiból/akármiből, akkor külön-külön is be lehet hozni fókuszba csak az egyiket. Illetve ha a csoport kell, akkor mindet egyszerre hozza fókuszba, nem kell ablakonként matatni.
Elég menő :)

[ Szerkesztve ]

(#20661) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
Szeretnék olyanoktól tapasztalatokat kérni, akik Windows 10-ről váltottak Windows 11-re "in place upgrade" módon, hogy a "belakott" rendszerük mennyire maradt használható a váltás után?
Nyilván lehetnek olyan alkalmazások, amikkel gond lesz, ezzel számolnom kell. Olyan alkalmazások, amikkel kompatibilitási hiba lenne, azok egyszerűen eltűnnek a gépről, vagy lesznek hibaüzenetek?
Illetve még egy kérdés: olvastam olyan ajánlást (nem biztos hogy az in place upgrade esetére), hogy le kell választani a csak adatokat tartalmazó merevlemezt, mert esetleg arra kerülhetnek a telepítéssel összefüggő adatok.
Köszönöm

42LM660S

(#20662) King Unique válasza OldMike (#20661) üzenetére


King Unique
titán

0. lépés: rendszermentés készítése képfájlba AOMEI Backupper, Macrium Reflect, stb. programok valamelyikével a meglévő Windows 10-ről az in-place upgrade megkezdése előtt, amiből szükség esetén 1:1-ben visszaállítható a korábbi állapot, akkor eleve nincs min aggódni.

A Windows Update-es és a manuális in-place upgrade lényege pont az, hogy 0-ről történő újratelepítés nélkül megoldható a verzióváltás, ahol alapértelmezetten megmaradnak a személyes fájlok, telepített alkalmazások és a Windows-beállítások.
Olyan olykor előfordulhat, hogy esetleg egyes elavult programok az újabb Windowsnál már nem feltétlen fognak működni - ezért is lehet javasolt az érintett programokat és drivereket upgrade előtt frissíteni - , valamint egyes beállítások "resetelődnek", de normál esetben megmarad kb. minden és ott lehet folytatni a rendszer használatát, ahol abba lett hagyva.

"le kell választani a csak adatokat tartalmazó merevlemezt, mert esetleg arra kerülhetnek a telepítéssel összefüggő adatok"

Olyan inkább a pendrive-ról bootolós tiszta telepítésnél szokott lenni, ha nem figyel oda a felhasználó pl. ezekre.

[ Szerkesztve ]

(#20663) ricsi99 válasza OldMike (#20661) üzenetére


ricsi99
addikt

A "tiszta" telepítés a legjobb ha megoldható...
Kivétel ha van valami csoda fizetős progid ami hardware -kulcsos ilyesmi... amúgy se árt néha egy backup a fontos adataidról...
Ezen felül ha végképp nem boldogulsz valakivel simán visszarakhatod a 10-et ,amig meg nem oldódik a probléma

Ami ment 10 alatt az menni fog 11 alatt is

Azért szokták javasolni ,hogy húzd le az adatokat tartalmazó lemezt ,mivel többször (aki
nem ért hozzá) , nem jól van beállítva a boot sorrend , és a telepítő belekeveri , s ha utána kiveszed ,nem indul a win... olyan is van ,hogy nem mindenki úgy születik ,hogy rögtön keni vágja telepítésnél a jelzéseket ,és véletlen letörni az adatokat... így inkább addig húzd ki és csók... utána visszadugod és kész .

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20664) Jorus válasza OldMike (#20661) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én így váltottam Win 11-re egy nagyon belakott Win 10-ről, mert a tiszta telepítésnek már a gondolata is elrémisztett. Nagyok sok szoftvert használok, főleg zenei és munkavonalon, de nagyon sok játékot is, minden rendben működött, még a tapéták, színsémák, a nagy halom hangkártya és a kapcsolódó drivereik, stúdió szoftverek, zenei eszközök szoftverei, stb. mind-mind gond nélkül működött egyből Win 11-en. Egyedül egy 2006-os, még nem Steames/GoG-os játékot kellett manuálisan újratelepíteni, minden más frissült, települt, indult. SSD-kkel, HDD-kel is tele van a gép, plusz 3 db 16-os USB hub mindenféle eszközökkel megtömve, de nem választottam le semmit az upgrade előtt.
Persze nem bíztam benne elsőre, ezért csináltam az upgrade előtt közvetlenül egy teljes mentést Veeam-mel, de szerencsére nem volt rá szükség.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#20665) OldMike válasza King Unique (#20662) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm szépen (Jorusnak és ricsi99-nek is) a hasznos információkat. A nem egészen 1,5 év hamar elszalad, de azt gondolom, hogy a W11 24H2 verzióját még megvárom, mert mostanában azzal riogatnak, hogy annak még magasabb lesz a HW igénye. Amennyiben ahhoz is megfelelőnek tartja a Microsoft a gépemet, akkor jön a váltás, akárhogy is alakul néhány kedvelt régi programom használhatósága.

(Sajnos van néhány "furcsa" fizetős alkalmazásom, amiket most tudok használni, de az újratelepítéshez nem kis pénzért meg kellene vennem a program jelenlegi verzióját, ezért kerülném a tiszta telepítést)

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#20666) ricsi99 válasza OldMike (#20665) üzenetére


ricsi99
addikt

"de azt gondolom, hogy a W11 24H2 verzióját még megvárom, mert mostanában azzal riogatnak, hogy annak még magasabb lesz a HW igénye"
ms féle kamu... rufus-al feltettem a zenehalgatós core2-es notimra :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20667) ricsi99 válasza DarkGubi (#20618) üzenetére


ricsi99
addikt

Kösz :D Siker

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20668) Skillerz


Skillerz
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy Windows 11 alatt meg lehet-e csinálni a következőt:
Windows indításkor elindul a Logitech billentyűzetem szoftvere (Logitech Gaming Software), amin nem is akarok változtatni, viszont mikor indul bedobja a szoftver konfigurációs ablakot (minden indításnál). Ezt valahogy nem lehet kikapcsolni? Tehát csak induljon el, de ne dobjon fel ablakot? A szoftver beállításaiban nem lehet ezt így külön állítani. Esetleg valamilyen windows parancs van ilyen esetekre? :F

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#20669) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Hátha tudtok nekem segíteni.
Felraktam a Windows 11 Prot.
Előtte Win10 Pro volt.
Nem tudom aki esetleg Cod-ozik új Mw2-vel, a NAT type Win10-en OPEN volt, itt sajnos MODERATE, ami nagyon nem jó.
Kértem a szolgáltatót vegyék ki, régebben, elvileg nem szabadna annak lennie.
Megcsináltam egy videó alapján, hogy OPEN legyen Win 11-en is, ami sikerült is, 3* indítottam el, és ellenőriztem, gép restart után Újra MODERATE.

Ez valami bug, vagy elfelejti a beállításokat, vagy ezzel mi van?

Köszönöm a válaszokat. :R

(#20670) movax válasza Skillerz (#20668) üzenetére


movax
őstag

Tedd ki desktopra a programot, jobbkatt az ikonjára, Properties, majd a Run menüben Minimized.

(#20671) ricsi99 válasza Skillerz (#20668) üzenetére


ricsi99
addikt

Erről beszélsz?
Ha igen akkor valami beállítás nem lehet okés... Töbször tepelitettem 11-re nekem csont nélkül megy

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20672) Skillerz válasza ricsi99 (#20671) üzenetére


Skillerz
tag

Erről beszélek igen, működni nekem is működik, csak minden indításnál feldobja ezt az ablakot és be kell zárnom, azt szeretném ha csak elindulna de nem dobná fel ezt az ablakot. Vagy neked nem dobja fel? :Y

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#20673) pendre54 válasza ricsi99 (#20671) üzenetére


pendre54
addikt

Szerintem neki nem az a problémája, hogy nem működik, hanem ahogy indul a Windowsal. Nálam így néz ki a beállításokban.
Tehát nálam is be van jelölve, hogy a szoftver, a Windowsal együtt induljon, ami meg is történik, de nem jelenik meg a program teljes felülete a képernyőn, hanem csak a tálcán, jobbra lent, a rejtett ikonok között. Ha valamit akarok a programben állítani, akkor onnan tudom a képernyőre kirakni.
A kollégának az a problémája, már ha jól értem a beírását, hogy ő szintén a Win indításával együtt indítja ezt a progit is, de neki valamilyen okból, mindig az asztalon nyílik meg a teljes felület, és nem úgy, ahogy nálam, azaz csak a progi ikonja, a rejtett ikonok között, a tálca jobb szélén.
Ő ezt szeretné, valamilyen módon elérni, de a megoldást én sem tudom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#20674) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
hogy lehet kikapcsolni a megosztott memóriát? Nem szeretnék a gpu-nak adni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20675) ricsi99 válasza Skillerz (#20672) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem nem... felrakom a legfrissebbet s csók... nem is szoktam semmit állítgatni ,nekem csak az a lényeg ,hogy az lcd elinduljon...arrra meg az msi afterburnert rákonfigurálom s csók

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20676) ricsi99 válasza Speeedfire (#20674) üzenetére


ricsi99
addikt

Win alatt sehogy...max ha letiltod a vga drivert

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20677) Steve1207


Steve1207
veterán

Sziasztok, nekem is lenne egy kérdésem. IGP-t és dedikált kártyát használnék egyszerre és főként inkább win-es kérdés a dolog. A lényeg, hogy a dedikált (nv) teljesen szabad legyen az esetleges 3d folyamatokra, játékokra, renderelésre, szóval semmit ne használjon se erőben, se ram-ban.

Alapvetően ez működik is, biosban minden igp-nek beállítva elsődlegesre, dedikált kártya szépen megy a háttérben és csak az adott alkalmazás használja. Viszont! Ehhez alaplapra kell kötnöm a monitort és itt jön ki a rákfenéje. Az intel nem kezeli HDR nélkül 10 biten a monitort, valamint a dedikált kártyán élesebb a kép (szimpla összképre gondolok, nem a "szokásos" cleartype hülyeségre, az fainul be van mindig állítva, csak van egy minimális élesség hiányérzet igp-re kötve. Ezt meg nem lehet intel meghajtóban se sehogy kiküszöbölni, ahogy az előző 10 bit kezelés is az intel nyűgje).

Amint átkötöm nv-re maga a képi megjelenési rész patent lesz, viszont nem tudom egyszerűen úgy beállítani, hogy az igp dolgozzon a win-es, böngészős, alap videólejátszós, igazából "mindenes" feladatokban így és onnan szedje a ram-ot. Van erre valami megoldás? Esetleg nvidia vezérlőpultban valami, ami felett elsiklottam?

Annyi nem zavarna, ha pl a képkezelés miatt, mivel az nvidia-ra van kötve most tesztből a dedikált kártya ram-ból lecsípjen tegyük fel 0,3 GB-ot, de mivel használok a terheléses folyamatok mellett böngészőtől kezdve minden erősen, így azokat ne az kezelje, mert akkor lazán leugrik akár 2-3GB is, pedig bőven megfelelne a rendszer ram-ból, ahogy a fentebbi igp-re kötött esetben.

Intel oldalról pedig már mindent végigkerestem az elmúlt fél évben, de ez inkább hiányosság, bug, csak gondolom rákérdezek, hátha. Az inteles 120Hz 10 bit hdr nélküliség és képélesség állítás az egész megjelenített képre is megfelelne és menne minden tovább úgy, ahogy eddig, de azt csak linuxon lehetne kicsikarni belőle. Legalábbis arra nem találtam megoldást se régi igp driverrel, se arc-al, hiába lenne jó maga a működés mindenre adaptive sync mellett. Köszi az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

.

(#20678) Doky586 válasza Speeedfire (#20674) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Letiltod biosban az igp-t és vga kártyát használsz.

(#20679) Speeedfire válasza Doky586 (#20678) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nincs igp, csak dedikált vga. i5 10400F cpu van

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20680) Csorbi válasza Speeedfire (#20679) üzenetére


Csorbi
addikt

Ebben az esetben hol találkoztál a megosztott memória kifejezéssel?

(#20681) Speeedfire válasza Csorbi (#20680) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

feladatkezelő -> teljesítmény -> gpu

GPU 0
    NVIDIA GeForce RTX 4060
    Illesztőprogram verziója:    32.0.15.5585    Illesztőprogram dátuma:    2024. 05. 13.    DirectX verziója:    12 (FL 12.1)    Fizikai hely:    PCI-busz: 1, eszköz: 0, művelet: 0
    Kihasználtság    1%    Grafikus egységnek dedikált memória    0,6/8,0 GB    Grafikus egység megosztott memóriája    0,0/15,9 GB    GPU memóriája    0,7/23,9 GB

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20682) Csorbi válasza Speeedfire (#20681) üzenetére


Csorbi
addikt

Az a mennyiség, amit igénybe vehet a rendszermemóriából ha ESETLEG elfogyna a 8GB VRAM (dedikált memória) a VGA-n (most 0,6GB-ot használsz a VRAM-ból). Ezt tudtommal nem nagyon lehet, és nem is nagyon szabad kikapcsolni, mert jelentősen sz.r következményekkel járhat. :D
Nyilván ez nem azt jelenti, hogy ez a RAM mennyiség ott áll lefoglalva üresen, általad nem használható, mert vésztartalék a VGA-nak. :U

[ Szerkesztve ]

(#20683) boborján2 válasza Speeedfire (#20681) üzenetére


boborján2
aktív tag

Nekem is 4060 van és ugyanúgy írja , hogy megosztott memória ennyi meg annyi.

De most őszintén, kell ezzel foglalkozni , amikor elindítom a bármilyen jétékot/programot és tökéletesen működik?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#20684) Geth válasza boborján2 (#20683) üzenetére


Geth
addikt

Persze hogy kell. Nem szabad ilyenkor utánaolvasni, rákerdezni mi ez. Cselekedni, tiltani kell!

[ Szerkesztve ]

(#20685) DellFan


DellFan
csendes tag

UUP dump-ról letöltött ISO-val telepítettem a 24H2-t és nem volt bejelölve a .NET framework 3.5 integrálása. A Windows Update sem installálta telepítés után.
Eddig nem hiányolta semmi, ezen a gépen egyébként sem futnak külső alkalmazások és játékok.
Érdemes telepíteni ennek ellenére vagy várjam meg amíg kéri valami?

(#20686) Geth válasza DellFan (#20685) üzenetére


Geth
addikt

Évek óta kihagyom mindenhol, utólag is feltehető.

(#20687) DellFan válasza Geth (#20686) üzenetére


DellFan
csendes tag

Akkor egyelőre hanyagolom én is, köszi!

(#20688) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Tudna valaki segíteni?
Bedöglött a SANDBOX-om a múlt hónapban még rendben működött azóta nem használtam. Most azt írja nem sikerült inicializálni Error 0x80070005 A hozzáférés megtagadva.
Találkozott valaki ezzel a hibával? Mi romolhatott el, semmi nem változott azóta de meghalt. MS elbaszás lehet?

(#20689) Csorbi válasza CsengődiGeri (#20688) üzenetére


Csorbi
addikt

virtualizáció be van kapcsolva?

(#20690) csixy


csixy
addikt

Nincs a windows11 rendszeremen recovery partíció. Ez így normális?
Most készülök költöztetni a rendszert egy Samsung 990 Pro NVME SSD-re. Előbb költöztethetem és majd utána csinálnék egy WinRE partíciót az új lemezen ha szükséges a békés jövő érdekében. Ez így lehetséges?
Dell Precision 5520-as a vas.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20691) King Unique válasza csixy (#20690) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem normális, mivel mind BIOS/MBR, mind UEFI/GPT szerinti telepítésnél eleve létrejön a helyreállítási partíció (WinRE).
Manuálisan is létrehozható, átméretezhető, stb. a WinRE partíció, lásd a "Helyreállítási partíció létrehozása (javítása)" blogbejegyzést és egy microsoftos leírást, amik ugyan Windows 10 specifikusak, de a Windows 11-nél is kb. ugyanúgy működik.
Akár helyreállítási partíció nélkül is gond nélkül működik a Windows 10/11, meg ha esetedben eddig is működött, max. a helyreállítási (WinRE) környezet nem lesz elérhető a bootolásnál. De rossz esetben a helyreállítási partíció hiánya miatt akár egy in-place upgrade és egyes frissítések telepítése is sikertelen lehet, nem véletlenül a meglévő állapot az alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#20692) csixy válasza King Unique (#20691) üzenetére


csixy
addikt

Akkor megtehetem , hogy macrium reflect segítségével átköltöztetem és az új helyén majd megnagyobbítom a partíciót kedvem szerint és Doky586 módszerével csinálok mögé egy másfél gigás WinRE partíciót. ??

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20693) King Unique válasza csixy (#20692) üzenetére


King Unique
titán

Létre lehet manuálisan utólag is hozni egy WinRE partíciót, amit a C rendszerpartíció után javasolt tenni, méretre 1-1,5 GB bőven elég lehet, akár valamivel kisebb is.

[ Szerkesztve ]

(#20694) csixy válasza King Unique (#20693) üzenetére


csixy
addikt

Köszi ezt fogom próbálni. A macrium reflect iso pendrájvra írásához mit használjak? Gondolom Rufus lehet a befutó?
...
Köszi közben erre is meglett a válasz.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20695) King Unique válasza csixy (#20694) üzenetére


King Unique
titán

A Rufus is opció, de amúgy működik ugyanaz a módszer is, ami a Windows 10/11 ISO-knál: felcsatolni a fájlkezelőben az ISO-fájlt, majd a tartalmát a fájlkezelőben 1:1-ben egy FAT32-re / NTFS-re (NTFS-re csak akkor, ha támogatja UEFI-s bootolásnál az UEFI firmware) formázott pendrive-ra másolni és ennyi.
Már ha egy külön letöltött és bebootolt ISO-val akarja ezt a felhasználó megoldani, mert amúgy a programon belül eleve létrehozható USB-s meghajtóra (is) a WinPE / WinRE rescue media.

[ Szerkesztve ]

(#20696) Doky586 válasza csixy (#20692) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A friss 24H2 telepítő 627MB winre partíciót hoz létre. (csak info)

(#20697) csixy válasza Doky586 (#20696) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! Majd az efi , a16megás Msftres és a C partíciót szeretném copyzni. De előbb majd be kell szereljem az új SSD-t és előbb arra rátelepítem az új FW-t linuxból. Már kimódoltam: [link] és utána a kívülre tett régi SSD-ről szeretném a benti új SSD-re betolni a dolgokat. Gondolom úgy is lehet?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20698) csixy válasza Doky586 (#20696) üzenetére


csixy
addikt

Ja most esett le a tantusz. Hova teszi a recoveryt ? Remélem hátra. ???

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20699) Doky586 válasza csixy (#20698) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hova teszi? Azt mondtad hogy nincs. Így aztán a Macrium sehova sem teszi.

A linux bűvölést sem értem. Nem lenne egyszerűbb klónozás után win alól Magicianal fw frissíteni..?

(#20700) csixy válasza Doky586 (#20699) üzenetére


csixy
addikt

Az az eddigi tapasztalatom, hogy külső USB-s rackben nem látja a magician az SSD-t, tehát be kell szereljem az alaplap egyetlen slotjába az SSD-t. Itt már majd tudom frissíteni a FW-t akár bootpendrájvként kiírt isoval , de ha nem működne akkor a lenti linuxos módszerrel is lesz egy lehetőségem, vagy harmadik lehetőség a macrum reflexes windows áttelepítés után in situ magiciannal frissítem a FW-t. Azt hiszem, hogy az első boot pendrájvos módszer lenne a logikus lépés, de talán ez a legkockázatosabb is egyben.

Akkor macrium bootpennel telepítsem fel a külső USB-s rackben lévő SSD-re a windost és a gépbe beszerelés után felbootolván a windowst idítsam a Samsung magiciant. Ezt javaslod?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.