Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6051) |AP|


|AP|
veterán

Előre is türelmet kérek, egyáltalán nem értek a Joomlához, de szükségem lenne egy kis segítségre:
Kaptam cd-n egy weblapot, ami joomlával készült (ezt már sikerült kideríteni). A mappában az alkönyvtárak és az index.php.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám megnézni, hogyan is néz ki ez a weblap. (Wampserverrel próbálkoztam, de nem jártam sikerrel). Ha valakinek lenne türelme egy szájbarágós leírásra azt megköszönném... :R

(#6052) Soak válasza |AP| (#6051) üzenetére


Soak
veterán

Mi nem sikerült a wampal?

(#6053) |AP| válasza Soak (#6052) üzenetére


|AP|
veterán

Wampot feltelepítettem, /www könyvtárba a cd tartalmát bemásoltam.
Böngészőbe http://localhost, vagy programban localhostra kattintásra Internal server error. Valamit még be kellene állítanom?

(#6054) Soak válasza |AP| (#6053) üzenetére


Soak
veterán

ha www/Joomla könvtárba másolsz . Akkor azt localhost/Joomla alatt kéne elérned a default beállítások szerint.
Nincs a könvtárba .htaccess file esetleg ami bekavar? Zöld a wamp logója a tálcán?

(#6055) |AP| válasza Soak (#6054) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm az eddigi segítséget, de még nincs meg a megoldás.
Eddig csak a www könyvtárban voltak a fájlok, most áttettem www/Joomla-ba, de így is ugyanaz. A wampserver logója zöld-server online.
Viszont van egy .htaccess file a könyvtárban.

(#6056) Soak válasza |AP| (#6055) üzenetére


Soak
veterán

Azt esetleg nevezd át, mert az szokott 500-as hibát dobni, ha rossz . Utána pedig a wampot restartold (a logojára katt és restart all services)

(#6057) |AP| válasza Soak (#6056) üzenetére


|AP|
veterán

Haladás :)

EZ az eredmény. Ezek szerint más gondok is vannak a weblappal... ezzel lehet valamit kezdeni?

(#6058) Soak válasza |AP| (#6057) üzenetére


Soak
veterán

Ott látod, hogy a fileok háynadik során van hiba, onnan el tudsz indulni.

(#6059) |AP| válasza Soak (#6058) üzenetére


|AP|
veterán

sajnos ebből nekem csak annyi derül ki, hogy a joomla.php fájl 71. és 836. sorában van valami, de arról gőzöm sincs, hogy mi... :F

(#6060) Soak válasza |AP| (#6059) üzenetére


Soak
veterán

Akkor meg kéne nézni, hogy mi :D

(#6061) |AP| válasza Soak (#6060) üzenetére


|AP|
veterán

ehhez én teljesen láma vagyok... ez kb. egy 5 éves weblap, nekem csak azért kellene látnom, hogy milyen infók voltak benne, felépítése, stb.
Gondolom ha azt az egy fájlt feltölteném valahová abból még nem lehetne megmondani, hogy hol hibás...

(#6062) Sk8erPeter válasza Peter Kiss (#6050) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennél misztikusabban nem is fogalmazhattál volna, mivel ebben a hozzászólásodban nagyjából semmilyen információt nem közöltél a kérdezővel (mintha nem is válaszoltál volna).

(#6046) CSorBA :
ja hogy az, amikor egyedi megoldást választottál a kész, továbbfejlesztett helyett? Már emlékszem. :DDD
Mondjuk nagyon homályosan, de sztem a Cycle vagy Cycle2 (!) pluginon is elgondolkodhatnál, hátha megfelel a céljaidnak.

(#6047) Speeedfire :
jaja, egész jópofa, ez ilyen fórumos közös megoldogatásokra esetleg jó lehet (komolyabbra azért nem, mert azt nem adja ki az ember). :) Bele lehet kontárkodni egymás kódjába. :D

(#6055) pollai : sztem nincs engedélyezve nálad a mod_rewrite, vagy valami ilyesmi, de nincs előttem, szóval ennyiből fogalmam sincs, mi lehet, de valamit a szervereden kellene még engedélyezned a teljes működőképessé tételhez. Ennyiből nehéz megmondani, mit.

Sk8erPeter

(#6063) Peter Kiss válasza Sk8erPeter (#6062) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Lesz.rom, mit mondasz.

Egyszer már volt erről szó, és elmondtam, hogy nem értek a DotNetNuke-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#6064) Sk8erPeter válasza Peter Kiss (#6063) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha én mondtam volna neked ugyanezt, akkor már rég rohannál a moderátorokhoz, jó szokásod szerint. :DDD

Na, ebben a hsz.-edben már legalább volt valami konkrétum (a szokásos bunkóságon kívül). :)

Sk8erPeter

(#6065) DeltaPower válasza |AP| (#6061) üzenetére


DeltaPower
őstag

A konfigban az abszolút elérési utat (/web/inlandaquatic/fuzfoepito.hu/) át kell írni a mostanira.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6066) |AP| válasza DeltaPower (#6065) üzenetére


|AP|
veterán

bocsánat a hülye kérdésért, de ezt hol tudom átírni, milyen konfigban?

(#6067) DeltaPower válasza |AP| (#6066) üzenetére


DeltaPower
őstag

configuration.php, Site specific configuration rész, $mosConfig_absolute_path
Ez 1.0.15-ös joomlára vonatkozik, ezt találtam épp a gépemen. Ez már baromi régi, a tiédben verziótól függően máshol is lehet, de a lényeg, hogy valamilyen absolute_path-hoz hasonló nevű változót kell keresni, configuration vagy ilyesmi nevű fájlban.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6068) |AP| válasza DeltaPower (#6067) üzenetére


|AP|
veterán

megvan a fájl és megvan a sor is.
viszont nagy kavar van, megpróbálok elölről nekifutni, hátha sikerül kibogozni:

A cd-n amit kaptam két könyvtár van:
1. fuzfoepito: ebben egy fuzfoepito_mysql_20111124_1adWi5.sql.gz nevű fájl
2. web: ebben /inlandaquatic/fuzfoepito.hu és ebben van az index.php, a configuration.php és az alkönyvtárak

Ezt a két könyvtárat bemásoltam a c:\wamp\www\joomla könyvtárba
Wampon belül localhostra klikkelek, majd végig a könyvtárakon és úgy jutok el a korábban linkelt képhez. Mire kell átírnom az útvonalat a konfig fájlban, hogy előrébb jussak?

(#6069) DeltaPower válasza |AP| (#6068) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha jól értem, most így néz ki a könyvtárstruktúrád:
c:\wamp\www\joomla\inlandaquatic\fuzfoepito.hu

Így próbáld meg:
/joomla/inlandaquatic/fuzfoepito.hu
Ha jól gondolom, akkor a c:\wamp\www a document root-od. Az sql-t be kell importálni mysqlbe, arra a könyvtárra nincs szüksége a weblapnak.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6070) |AP| válasza DeltaPower (#6069) üzenetére


|AP|
veterán

majdnem. ez a könyvtárszerkezet:
c:\wamp\www\joomla\web\inlandaquatic\fuzfoepito.hu

konfigban átírtam erre:
$mosConfig_absolute_path = '/joomla/web/inlandaquatic/fuzfoepito.hu';

továbbra sincs változás.

Ha egyáltalán nem írok be elérési utat, akkor EZ az eredmény.
Haladás :)

(#6071) DeltaPower válasza |AP| (#6070) üzenetére


DeltaPower
őstag

Aha, ezek szerint nem kell megadni abszolút pathot mert nincs aliasolva a könyvtár. Az adatbázist kell beállítanod és kikapcsolni a deprecated warningokat.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6072) |AP| válasza DeltaPower (#6071) üzenetére


|AP|
veterán

Eddig sem voltam teljesen képben, de most aztán végleg kezdem elveszíteni a fonalat :)
Amit az utolsó mondatban írtál azt ki tudod fejteni szájbarágósabban, vagy esélytelen, hogy így távolból meg lehessen oldani? :)

(#6073) The DJ válasza |AP| (#6072) üzenetére


The DJ
addikt

Importáld az adatbázist, ami a weboldalhoz tartozik PHPMyadmin segítségével (localhost/phpmyadmin), majd módosítsd a configuration.php-t az új adatok függvényében. Az adatbázis nevét, felhasználóját és jelszavát kell átírnod (meg esetleg a hostot, ha eddig nem localhost volt megadva). Valószínűleg létre kell hoznod a PHPMyAdminon egy új, üres adatbázist, aztán felül megnyomod az import gombot, betallózod az adatbazis_neve.tar.gz fájlodat és import.

A deprecated warningokat pedig a PHP beállításaiban tudod kikapcsolni, hogy ne szemeteljék tele az oldalad. Keresd meg a PHP.ini fájlt (/wamp/bin/apache/apache/bin/php.ini) és módosítsd az error_reporting értékét a következőre: E_ALL & ~E_DEPRECATED

Tehát: error_reporting = E_ALL & ~E_DEPRECATED

Utána indítsd újra az Apache-ot.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6074) DeltaPower válasza |AP| (#6072) üzenetére


DeltaPower
őstag

Az sql.gz fájlt be kell importálni mysql-be és a joomla configban a database configuration-nél beállítani a kapcsolódási adatokat (host, felhasználónév, jelszó, adatbázisnév).
Hibajelzések letiltásához meg kell keresni a wamp-ban a php.ini-t, és az error_reporting részben beállítani pl. erre: E_ALL & ~E_DEPRECATED. Esetleg a joomla configurationba beírod ezt a sort:
error_reporting(E_ALL & ~E_DEPRECATED);
szerk: remélem az adatbázis importtal elboldogulsz...

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6075) CSorBA válasza Sk8erPeter (#6062) üzenetére


CSorBA
őstag

Azaz :D
Nivo slider lett helyette, 2 sorban megoldva. Viszont CSS-el szórakoztam 2 órán át, de végre szép lett, és jó.
Az az egy baj, hogy a másik kikapcsol js esetén is ment (sima # hivatkozásként át tudta váltani a tabokat), ez meg sajnos nem. De hát kibírom.

(#6076) |AP| válasza DeltaPower (#6074) üzenetére


|AP|
veterán

Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek!

Importálás megvolt, ITT tartok. Itt hogyan tudok eljutni a database configuration-höz, és mit kell beállítanom host, felhasználónév, jelszó, adatbázisnévnek?

wampban a php.init megtaláltam, átírtam, most így néz ki:

; error_reporting
; Default Value: E_ALL & ~E_DEPRECATED
; Development Value: E_ALL | E_STRICT
; Production Value: E_ALL & ~E_DEPRECATED

(#6077) DeltaPower válasza |AP| (#6076) üzenetére


DeltaPower
őstag

Azt a sort keresd meg, amit DJ írt:
error_reporting = ...
tehát van benne egyenlőségjel és nincs az elején pontosvessző.

Database configuration a joomla configuration.php-jében van. Beállítod azokat az adatokat, amivel a myadminra beléptél, hostnak localhost, adatbázisnév fuzfoepito és kész.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6078) The DJ válasza |AP| (#6076) üzenetére


The DJ
addikt

Adatbázis neve: fuzfoepito
Felhasználónév: root
Jelszó: üresen hagyva

Ez a legegyszerűbb neked valószínűleg, persze ezt éles környezetben óriási kockázat lenne így hagyni, de te úgy is csak belülről éred el a weblapot. Tehát azt adod meg felhasználónévnek és jelszónak amivel bejelentkeztél a PHPMyAdmin felületére is. Úgy emlékszem ez wampnál alapesetben root, jelszó pedig nincs. Hozhatnál létre neki külön felhasználót, de minek bonyolítani.

A PHP.ini módosítás pedig nem jó, mindegyik sor előtt ott a ";" karakter, azaz azok a sorok ki vannak kommentelve, ergo nem ér semmit ha azokat piszkálod. Nyisd meg egy szerkesztőben (notepad, notepad++, stb), keress rá az "error_reporting" kulcsszóra és azt módosítsd, amelyik nincsen kikommentelve. Annak az értéke valószínűleg E_ALL lesz simán.

MOD: Sokat szöszöltem, megelőztek, de sebaj, több infó, több segítség. :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6079) |AP| válasza DeltaPower (#6077) üzenetére


|AP|
veterán

ez az a configuration.php, ami az index.php mellett van?

ez jelenleg így néz ki: [link]

a hibaüzenetek eltűntek, de a host és adatbázisnév beállítást nem találom....

(#6080) The DJ válasza |AP| (#6079) üzenetére


The DJ
addikt

$mosConfig_user (ez az adatbázis felhasználónév)
$mosConfig_password (ez meg a jelszó)
$mosConfig_host (ez meg a host)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6081) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy egy div-re lehet href-fel linket tenni? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6082) Peter Kiss válasza PumpkinSeed (#6081) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem.

Vagy JavaScript-tel lekezeled a kattintást, vagy fogsz egy <a>-t, blokkszintre emeled, a többit tudod.

(#6083) |AP| válasza The DJ (#6080) üzenetére


|AP|
veterán

szerk:

$mosConfig_user = 'root';
$mosConfig_password = '';
$mosConfig_host = 'localhost';

eredmény: "A sablon fájl nem található! Keressen sablont:ddj001"

[ Szerkesztve ]

(#6084) |AP| válasza |AP| (#6083) üzenetére


|AP|
veterán

az index.php és a configuration.php mellett van egy templates könyvtár, abban pedig egy ddj001. Már csak meg kellene neki mutatni...

(#6085) CSorBA válasza Peter Kiss (#6082) üzenetére


CSorBA
őstag

Vagy html5 eseteén engedélyezett blokk szint anchorban. Azaz: <a href="valami"><div></div></a> is jó.

(#6086) The DJ válasza |AP| (#6083) üzenetére


The DJ
addikt

Én módosítanék még pár dolgot a konfigban a következőképpen:

$mosConfig_cachepath = 'ide az aktuális elérési utat a cache mappához';
$mosConfig_live_site = 'http://fuzfoepito.hu'; (ide localhostot írnék)

Ha ez se segít, akkor nyomozunk tovább. Ott van a sablon ezek szerint, csak valamiért nem találja vagy nem jó helyen keresi.

MOD: Az se kizárt, hogy az adatbázisban is kell majd turkálni, mert előfordulhat, hogy ott is van tárolva útvonal, amit át kell majd írni.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6087) |AP| válasza The DJ (#6086) üzenetére


|AP|
veterán

Tényleg köszönöm, hogy ennyire segítetek és még nem csapkodtátok a homlokotok nagyon össze :)

szóval: live_site-ot átírtam localhostra
cachepath: ide nem tudom most éppen mi lenne az aktuális elérési út (ez a könyvtárszerkezetem: c:\wamp\www\joomla\web\inlandaquatic\fuzfoepito.hu)
az absolute_path-nál végülis az volt célravezető ha nem írtam be semmit...

egyelőre azonban semmi változás.

(#6088) DeltaPower válasza The DJ (#6086) üzenetére


DeltaPower
őstag

Sőt, valószínű, hogy az aktuális templatet adatbázisban tárolja.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6089) The DJ válasza |AP| (#6087) üzenetére


The DJ
addikt

$mosConfig_absolute_path = '';

Ezzel lesz a gond. Ezt meg kell adni helyesen ahhoz, hogy megtalálja a sablont.

MOD: Próbáld meg így:

$mosConfig_absolute_path = '/joomla/web/inlandaquatic/fuzfoepito.hu';

Elvileg jónak kellene lennie ha a /wamp/www a document rootod és a többi mappa is olyen rendszerben helyezkedik el ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6090) |AP| válasza The DJ (#6089) üzenetére


|AP|
veterán

EZ az eredmény

(#6091) The DJ válasza |AP| (#6090) üzenetére


The DJ
addikt

Hát most csak tippelni tudok, de akkor próbáljuk megfordítani első körben a "/" jelet, azaz:

$mosConfig_absolute_path = '\joomla\web\inlandaquatic\fuzfoepito.hu';

Vagy ki is írhatjuk a teljes útvonalat is akár próbaképp:

$mosConfig_absolute_path = '\wamp\www\joomla\web\inlandaquatic\fuzfoepito.hu';

Az igazság az, hogy nem szoktam wamp szerverrel dolgozni és fogalmam sincs melyiket kéri vagy szereti. Linuxon az első variáció tökéletesen működne, de lehet itt kicsit próbálgatni kell mire meglesz a helyes kombináció.

Vagy majd valami wamp szakértő jön mindjárt és rögtön rávágja. :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6092) PumpkinSeed válasza Peter Kiss (#6082) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Értem, köszi bár reménykedtem. Akkor marad az, hogy képet szúrok be és az lesz a hivatkozás. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6093) |AP| válasza The DJ (#6091) üzenetére


|AP|
veterán

sajnos így sem jó. Tényleg jöhetne egy wamp szakértő :-)
vagy érdemesebb lenne elölről kezdeni valami más módszerrel?

(#6094) CSorBA válasza Speeedfire (#5981) üzenetére


CSorBA
őstag

Speedfire,

1, Chrome alatt nézz rá a tooltippjeidre, mert igen máshogy néz ki, mint Firefox alatt :U
2, A Keresés... színe is eltér. Firefox alatt narancs, Chrome alatt szürke.

[ Szerkesztve ]

(#6095) The DJ válasza |AP| (#6093) üzenetére


The DJ
addikt

Abban biztos vagyok, hogy ezt az elérési utat kellene jól eltalálni és akkor megtalálná a sablont is. Az adatbázis kapcsolat már működik, tudja is, hogy melyik téma az aktív, csak nem jó helyen keresi. A sablon is ott van a templates mappában, ahol kell, szóval kizárásos alapon én úgy gondolom, hogy biztosan ez a hiba.

Még esetleg egy debugot bekapcsolhatunk hátha okosabbak leszünk tőle.

$mosConfig_debug = '0';

Ezt írd át 1-re és frissítsd a főoldalt, hátha kiírja nekünk, hogy hol keresi a sablont és akkor már könnyebb lesz megfejteni, hogy mi a baj.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6096) |AP| válasza The DJ (#6095) üzenetére


|AP|
veterán

debugot 1-re átírva ugyanaz az eredmény, mint a #6090-ben mutattam...

(#6097) The DJ válasza |AP| (#6096) üzenetére


The DJ
addikt

Legyen újra üres az érték.

$mosConfig_absolute_path = '';

Így vagyok kíváncsi rá, hogy mi lesz az eredmény.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6098) Speeedfire válasza CSorBA (#6094) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

1. Hogy érted, hogy máshogy néz ki?
2. Valóban más. Lehet, hogy az FF máshogy kezeli a watermark-okat, vagy fordítva.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6099) |AP| válasza The DJ (#6097) üzenetére


|AP|
veterán

(#6100) The DJ válasza |AP| (#6099) üzenetére


The DJ
addikt

Sokkal okosabb nem lettem ettől sem sajnos.

De meg lehetne próbálni egy teljesen más megközelítést is, miszerint feltelepítesz egy friss Joomla 1.0-t és ha ez így működik, akkor ki lehetne lesni a configuration.php-ből a helyes formátumot az útvonalhoz (telepítéskor beleírja magának ha minden igaz). Ha megvan, akkor vissza az eredeti oldalhoz és eszerint módosítani az ottani útvonalat. De ha már van egy működő Joomla, akkor be lehetne akár oda is másolni a sablont, felülírni az adatbázist vagy csak a cikkeket tartalmazó táblát és így szépen összeollózva lehetne gyártani egy működő weboldalt, ahol meg tudod nézni a feltöltött tartalmakat.

Meg lehetne próbálni a migrációt is 1.5-re, de az bonyolultabb, mint a fentieket kipróbálni.

Hirtelen ezek az ötleteim, de hátha valaki mond majd valami egyebet is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.