Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) Gave válasza Inv1sus (#3000) üzenetére


Gave
addikt

...+ php, mysql, javascript :)

(#3002) biker válasza Inv1sus (#3000) üzenetére


biker
nagyúr

a megjelenítés miatt igen (+ javascript), a php+mysql meglesz általam.
ezért irreleváns :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3003) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hát nem ajánlom senkinek a newhostingot. Azt hittem kezdeti probléma csak, de folyamatosan késve lehet elérni a szervert, ha a honlapunkat meg szeretnénk nyitni. És ez biztos nem segíti a honlap működését. Elég bosszantó...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3004) J3richo


J3richo
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyit érdemes elkérni egy logo elkészítéséért?
Most kezdtem a melózásokat, de értek hozzá és próbálok minél olcsóbban dolgozni :)

Előre is köszi!

(#3005) biker válasza J3richo (#3004) üzenetére


biker
nagyúr

én ennyit
de nem sok kereslet van rá, inkább a 100k-s nagycéges kivitelezőt viszik :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3006) Inv1sus válasza biker (#3005) üzenetére


Inv1sus
addikt

Pedig a ti logóitok sokkal jobban tetszenek nekem személy szerint, mint a drágábbak :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3007) J3richo válasza biker (#3005) üzenetére


J3richo
tag

Pedig tök olcsó és jó logóitok vannak :( Köszi a választ! :R

Lenne még egy utolsó kérdésem: webmarketing alatt milyen ingyenes technikákat lehet használni?

(#3008) biker válasza Inv1sus (#3006) üzenetére


biker
nagyúr

köszi mindkettőtöknek.
az átlag a piacon ennek a 2-4-8x-osa, mégsem nagyon jönnek.
volt, aki azt mondta, gyanúsan olcsó :) ez van...

ismerek olyat, aki úgy dolgozik, hogy előfizetése van a shutterstock oldalra, és onnan szed le képeket, de az csak havi 5-10 megrendelő felett érheti meg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3009) Inv1sus válasza biker (#3008) üzenetére


Inv1sus
addikt

Szerintem jobban megéri inkább olyan oldalakat nézni, ahol képenként lehet megvenni. Méret szerint is különböző árak vannak és nekem a legkissebb pont elegendő lenne legtöbbször. :K

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3010) DeltaPower válasza biker (#3008) üzenetére


DeltaPower
őstag

tetszik a szöveg a lapod jobb oszlopának alján, legszívesebben én is kitenném minden általunk készített oldalra :)

ja egy észrevétel, nálam a footer dived (vagy a háttere) kb 2px-el jobbra el van csúszva ffox 3.6ban

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3011) biker válasza DeltaPower (#3010) üzenetére


biker
nagyúr

egyszer láttam már ezt a csúszást, de nem nálam van hiba, lévén az én 3.6.3-as ff-omon jó, most néztem meg :)
nem tudom, mi okozza egyes ff-okon a hibát

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3012) Paarthurnax válasza DeltaPower (#3010) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Mondjuk nem artana link-be tenni az ott emlitett bongeszo neveket es akkor a latogato kapasbol megtalalna amit irnak. ;)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3013) biker válasza Paarthurnax (#3012) üzenetére


biker
nagyúr

a jelenleg készülő új kinézetben benne lesz, csak épp egy éve nem sikerült befejezni :(
sok a munka mindenfelé...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3014) PazsitZ válasza biker (#3011) üzenetére


PazsitZ
addikt

Annyi biztos, hogy a footer background 769px széles.
A footer pedig 50px padding és 718px width tulajdonságokkal rendelkezik, így mindenképp hiányzik 1px.
Nálam ez helyre is rakta a kinézetét.

- http://pazsitz.hu -

(#3015) biker válasza PazsitZ (#3014) üzenetére


biker
nagyúr

pedig néha azt hiszem, tudok összeadni :)
köszi, átírtam.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3016) total90


total90
veterán

Miért van az, hogy ha XHTML deklarációs részt használok (CS HTML Validator-ban), akkor az ékezetes karakterek helyett fekete 4 szögben kérdőjelek jelennek meg és ha csak sima HTML-t, akkor simán megjelenik minden?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3017) PazsitZ válasza total90 (#3016) üzenetére


PazsitZ
addikt

Meg van adva html head részben a megfelelő és ténylegesen aszerinti karakterkódolsá kódolás van a tartalomban?

- http://pazsitz.hu -

(#3018) total90 válasza PazsitZ (#3017) üzenetére


total90
veterán

Igen, ezt használom:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//HU" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu">
<head>
<title></title>
<meta name="generator" content="CSE HTML Validator Professional (http://www.htmlvalidator.com/)" />
</head>

<body>

</body>
</html>

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3019) PazsitZ válasza total90 (#3018) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez esetben akkor jön elő, ha ANSI kódolású a forrásfájl.
pl. notepad++ kódolás menü, átalakítás UTF-8 kódolásra

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3020) total90 válasza PazsitZ (#3019) üzenetére


total90
veterán

...de az sem ér semmit, hogy be van ír felül, hogy UTF-8 :F Azért köszi, majd használom a notepad++-t.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3021) PazsitZ válasza total90 (#3020) üzenetére


PazsitZ
addikt

De ér, ha elhagynád akkor valószinűleg a browser automatikusan érzékelné, hogy ANSI, de te megmondod neki, h UTF-8 és valójában pedig pont nem olyan kódolást használsz...

- http://pazsitz.hu -

(#3022) total90 válasza PazsitZ (#3021) üzenetére


total90
veterán

Értem, kösz :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3023) DeltaPower válasza total90 (#3018) üzenetére


DeltaPower
őstag

ilyet se láttam még, xhtml-t ?xml-el kezdeni, aztán doctype és html kezdőtag... szerintem a ?xml teljesen fölösleges, és lehet az is okoz hibát.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3024) sz.j


sz.j
nagyúr

Nem tudom, hogy jó helyen teszem e fel a kérdést, ha nem elnézést érte ....

A honlapom statisztikai oldalán az "Igényelt, de nem talált URL-ek (HTTP code 404)" között, szinte az egyik pillanatról a másikra, 54 alkalommal nem volt található a /elm.src.

Egyáltalán mi ez az elm.src? :U
Lehet, és ha igen, hogy lehetne pótolni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3025) Tele von Zsinór válasza sz.j (#3024) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Valami JS kódod lesz hibás, gyanúm szerint az elm az element rövidítése, és a javascripted futása során abba bekerül egy kép objektum, aminek az src tulajdonságát akarja változtatni - így jön össze az elm.src.

(#3026) sz.j válasza Tele von Zsinór (#3025) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a válaszod.
Esetleg abban nem tudnál segíteni, hogy lehetne ezt a hibát kijavítani/megszüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3027) Tele von Zsinór válasza sz.j (#3026) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nézz bele a JS kódodba, fókuszálj azokra a részekre, ahol mostanság belenyúltál. Szintén segíthet az "elm.src"-re keresés, egyesével átnézve minden előfordulást.

(#3028) sz.j válasza Tele von Zsinór (#3027) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mostanában nem volt semmi változtatás a honlapon.
A keresőt már többször lefuttattam, az elm.src és az element.src-re nem talált semmit, míg az element-re csak az OpenOffice org-ban volt egy két találat. Ja és az Opera böngészőben kettő.
A javascript kódokat is néztem, de mivel elég laikus vagyok (és akkor finoman fogalmaztam) ezért ott nem tűnt fel nekem semmi különös ...

Nem tudom, hogy számít-e, de a HTML Tidy továbbra is 0 hiba/ 0 figyelmeztetés-t jelez, valamint továbbra is valid (W3C) a honlapon lévő összes oldal.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3029) Tele von Zsinór válasza sz.j (#3028) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ha nem nyúltál bele a kódodba, és úgy kezdtek előtűnni ezek az üzenetek, akkor könnyen lehet, hogy nem a te oldaladban van a hiba. A legtöbb statisztika azt is naplózza, honnan jön a hivatkozás a te oldaladra, ezt nézdd meg a hibaüzenetek környékén.

(#3030) gaborbol


gaborbol
őstag

Tudnatok valami nagyon egyszeru ingyenes weblap szerkesztot ajanlani?
Ertem ugy,hogyinkabb csak kattingatni kell, mint kodokat gepelni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3031) wolfman válasza gaborbol (#3030) üzenetére


wolfman
veterán

CMS-re gondoltál vagy prof. WYSIVYG rendszerre? Előbbire Joomla(bár neten, segítségből nincs eleresztve nagyon), utóbbira nem tudom. Mondjuk ha éppen nem CMS-t használsz érdemes megtanulni a HTML+CSS+PHP-t.

Ennyit tudok segíteni! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3032) wolfman


wolfman
veterán

Valaki nekem tudna segíteni azt hiszem PHP-ban.

Kellene nekem egy weblapot csináljak. Ez eddig nem is baj, HTML+CSS párost már jól ismerem. Viszont az oldalon lenne egy bejelentkezés fül is amivel olyan tartalmat ér el amivel más nem. Ennek a készítéséhez viszont még nem értek. :(
Jelenleg Joomlát használok, de ebben a regisztráció résznél csak nevet meg jelszót kell megadni, nekem viszont kellene a regelő neve, leendő jelszava, felhasználóneve, lakhelye, e-mail címe.

Szóval vagy Joomlával kapcsolatban kellene segítség vagy abban, hogy ha megvan a honlap akkor abba hogyan kell beleintegrálni egy ilyet.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3033) sz.j válasza gaborbol (#3030) üzenetére


sz.j
nagyúr

Most már a Kompozer 0.8-at használom, szvsz sokkal jobb mint a fizetős FrontPage.
[link]
[link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3034) sz.j válasza sz.j (#3033) üzenetére


sz.j
nagyúr

És még egy [link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3035) wolfman válasza sz.j (#3034) üzenetére


wolfman
veterán

Ez tényleg nem jelzi külön színekkel a kódokat és értékeiket? :( Azért az elvárható lenne.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3036) sz.j válasza wolfman (#3035) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos nem, ezért is használom mellette a Notepad++ is, azzal már áttekinthető a kód.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3037) wolfman válasza sz.j (#3036) üzenetére


wolfman
veterán

PHP-hez értesz?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3038) sz.j válasza wolfman (#3037) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos nem ... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3039) wolfman válasza sz.j (#3038) üzenetére


wolfman
veterán

Az ilyen bejelentkezős, regisztrálós dologhoz gondolom kell PHP is, meg tán MySQL is nem csak HTML meg CSS, jól tudom?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3040) Tele von Zsinór válasza wolfman (#3039) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Oda már valóban kevés a html és a css. Kell valamilyen szerveroldali nyelv és egy tárolási megoldás, de ez nem csak a php-mysql duó lehet, bár valóban ez az egyik legelterjedtebb.

(#3041) wolfman válasza Tele von Zsinór (#3040) üzenetére


wolfman
veterán

ha én szeretnék készíteni fórumot, vagy blog oldalt ahhoz kell MySQL? Mert fogalmam sincs hogy mire is jó.

Ja és azt bonyolult megtanulni?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3042) DeltaPower válasza wolfman (#3041) üzenetére


DeltaPower
őstag

annyira kell értened hozzá, hogy egy adatbázist létrehozz, onnantól pl egy ingyenes fórumot vagy blogmotort legegyszerűbb telepíteni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3043) norby1 válasza wolfman (#3041) üzenetére


norby1
csendes tag

Milyen jellegű oldalt csinálsz? Besegítenék...

(#3044) Foolti


Foolti
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom itt lehet -e ilyet, de majd szóltok ha nem :DDD

Webfejlesztési munkákban/projektekben lennék érdekelt. Ami szóba jöhet: HTML, XHTML, CSS, PHP, MySQL, JavaScript, AJAX, PHP IMAP és POP3, valamint néhány CMS rendszer.

Érdekelnének projektek, teljes implementációk, modul fejlesztések, esetleg korrepetálás, szóval bármi.

Előre is köszi az érdeklődést :R

üdv:

Zsolt

Foolti

(#3045) gaborbol válasza sz.j (#3034) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi szepen!

Baratom kerte, o teljesen kezdo, en meg meg annal is rosszabb.
Atkuldtem neki!

wolfman: koszi neked is!

Koszi meg egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#3046) Sk8erPeter válasza Foolti (#3044) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És az a feladat, hogy keressük meg a felsorolásban a kakukktojást? :D Nem egészen értem, hogy jön a lista többi eleméhez az IMAP és POP3 levelezési protokollok... :DD

Sk8erPeter

(#3047) DeltaPower válasza Sk8erPeter (#3046) üzenetére


DeltaPower
őstag

pontosan :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3048) Foolti válasza Sk8erPeter (#3046) üzenetére


Foolti
csendes tag

a PHP által támogatott IMAP és POP3, szóval ha PHP -vel szeretnél levelező klienst írni :)
Jogos, tényleg kakukktojások, mivel a php -nek csak egy része, de azért írtam ki, mert ezzel is foglalkoztam :)

Foolti

(#3049) Sk8erPeter válasza Foolti (#3048) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A PHP-nek nem része az IMAP és POP3. :))
Amúgy ilyen célokra szvsz cégeknél is megfelel, ha előre elkészített levelezésre használható osztályokat használsz, mint a PHPmailer meg hasonlók.

Sk8erPeter

(#3050) wolfman válasza norby1 (#3043) üzenetére


wolfman
veterán

ment pü

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.