Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6701) Sk8erPeter válasza CSorBA (#6700) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jé, ezt nem is ismertem, fasza! :K

Sk8erPeter

(#6702) martonx válasza execute93 (#6691) üzenetére


martonx
veterán

Wordpresst javaslom. De végeredményben, Wordpress, Joomla, Drupal közül bármelyik megfelel neked.

Én kérek elnézést!

(#6703) misionline válasza CSorBA (#6700) üzenetére


misionline
tag

Köszi a linket hasznos.

Az én problémám továbbra is az, hogy nem tudom hogyan kell megoldani, hogy ha mobilról nézik az oldalt akkor a mobil verzió töltődjön be. Ha valaki el tudná pontosan mondani annak nagyon örülnék.

(#6704) martonx válasza misionline (#6703) üzenetére


martonx
veterán

A szereveren több verzió van az oldalból? Mert ha igen, akkor nyilván szerver oldalon kell a header-öket vizsgálnod, hogy mobilról jött-e a kérés, és a megfelelő verziót visszaadni a kérésnek.

Én kérek elnézést!

(#6705) CSorBA


CSorBA
őstag

Ha - ahogy matronx mondta - több verzió van, akkor szerver oldalon pl. ezzel a kis scripttel tudod detektálni a böngésző típusát: detectmobilebrowsers/

(#6706) G.F. válasza misionline (#6699) üzenetére


G.F.
aktív tag

Mostanában inkább responsive design-t kéne alkalmazni, az minden mobileszközön, és felbontásra illeszkedik... A kipróbálásához meg elég a böngésző ablakát méretezni. klikk

-gf-

(#6707) martonx válasza G.F. (#6706) üzenetére


martonx
veterán

A reszponzív dizájn manapság alapkövetelmény, teljesen jogos. De a reszponzív dizájn nem fogja neked megoldani, hogy mobil-on mondjuk jquery.mobile-t, desktop-on meg csak sima jquery-t használj.

Én kérek elnézést!

(#6708) CSorBA válasza G.F. (#6706) üzenetére


CSorBA
őstag

El kell különíteni ésszerűséget alapul véve, hogy hol alkalmazunk reszponzívot, és hol csináljuk meg külön. Rengeteg olyan elem lehet, ami felesleges mobilra, akár túl nagy a mérete vagy értelmetlen. Szóval gondoljuk át.

(#6709) CSorBA


CSorBA
őstag

Régebben volt talán ebben a topikban egy gondolatmenet, hogy javascripttel nem lehet változtatni az url-t, csak hashtageket "#" ha jól emlékszem.

Nos, pl az index, index2 közötti váltás, szemmel láthatóan valami js-es mókolás, az url viszont változik.

Nah akkor kérem szépen, az hogy van? Bár ie alatt természetesen nem megy :D

[ Szerkesztve ]

(#6710) Sk8erPeter válasza CSorBA (#6709) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pedig lehet, modern böngészőkben legalábbis, lásd Facebook is ezt a megoldást választja.

De én esküszöm nem értelek, pont te kérdezted, és te kaptad rá a választ Athlon64+-tól és tőlem:
http://prohardver.hu/tema/javascript_topic/hsz_2926-2927.html
http://prohardver.hu/tema/javascript_topic/hsz_2931-2933.html
Most komolyan még egyszer pontosan ugyanazt megkérdezed? :U Ráadásul akkor pont azt a választ kaptad, hogy DE, MEGOLDHATÓ, IE-ben a kerülő megoldás működik Fácsénál is. Ebből melyik része nem volt világos? :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6711) CSorBA válasza Sk8erPeter (#6710) üzenetére


CSorBA
őstag

Jaj, mert megzavarodtam :D Most már világos, emlékszem. :D A lényeg, hogy van, de csak a modern böngészőkben, szóval megint jól térden lehet lőni magunkat ilyenekkel. Mikor lesz már szép egységesség :U

(#6712) Sk8erPeter válasza CSorBA (#6711) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez vicces, Te kérdezted, és nem emlékszel rá, hogy pontosan erről beszéltünk már egyszer. :DDD

Internet Explorerrel kapcsolatban nem tudom, miért olyan nagy újdonság, hogy szopóálarc az egész. :D
IE10 már támogatja elvileg a replaceState-metódust:
http://stackoverflow.com/questions/3722815/does-internet-explorer-support-pushstate-and-replacestate

Ellenőrizd JS-sel a meglétét:
http://stackoverflow.com/questions/7900550/check-for-html5-with-js

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6713) martonx válasza Sk8erPeter (#6712) üzenetére


martonx
veterán

Azért az IE10-el elég rendesen felnőtt a HTML5-höz az IE. Én most ott tartok, hogy IE10 a legkisebb közös többszörös. Amit IE10 tud, azt használom, amit nem, azt nem használom. Rögtön hozzátéve, hogy ez jellemzően CSS-re vonatkozik, szóval régebbi Ie-ken maximum csúnyább a végeredmény, de nem használhatatlan.
Szvsz még idén év vége felé lesz IE11 is, így hogy végre a W3C véglegesítette a HTML5-öt.

Én kérek elnézést!

(#6714) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Olyan oldalakat vadászok, ahol ingyenes html template-k vannak, mindenféle css stb. nélkül csak meze weblap, egy-két linkgombbal.

F.K.T.

(#6715) Sk8erPeter válasza psg5 (#6714) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudom, ilyenre gondoltál-e, itt eleve kimásolható egy váz:

http://jsbin.com/
>>
http://jsbin.com/welcome/1/edit

Aztán még Tele von Zsinór ajánlott pár hasznos linket:

http://prohardver.hu/tema/weblap_keszites/hsz_5093-5093.html

Sk8erPeter

(#6716) Sk8erPeter válasza martonx (#6713) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ja, IE10 már okés az alapján, amiket eddig olvastam róla (én direkt nem raktam fel még, nálam IE8 van fent, csakis tesztelés céljára, másra nem használom), de azért szvsz az annál lejjebb lévő változatokra is kell még gondolni, mármint CSS tekintetében is (pl. IE8 az alsó korlát). De szerencsére azért bőven lehet találni készen megírt igényes CSS-fájlokat is, amik keretet képeznek a saját plusz kódjaidhoz, amik segítségével jóval kevesebb egyedi csiszolgatásra van szükség.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6717) martonx válasza Sk8erPeter (#6716) üzenetére


martonx
veterán

IE8-ra már maga a Gugli, meg az MS sem figyel, akkor én minek? Egyébként win8 szníre lépésével, és XP-ről olcsón frissíthetőséggel, reményeim szerint az utolsó IE8-as mohikánok is éppen kihalóban vannak.

Én kérek elnézést!

(#6718) Sk8erPeter válasza martonx (#6717) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy legyen :K

Sk8erPeter

(#6719) CSorBA


CSorBA
őstag

Van egy ismerősöm, aki egy nemzetközi nagy banknál dolgozik.. Ő azt mondta, hogy ie7 van és kész. Szóval amíg az ilyen nagyvállalatok maradnak ilyennél, addig elég reménytelennek látom a helyzetet.

(#6720) Siriusb válasza martonx (#6717) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak szeretnéd / szeretnénk. Vannak olyan idióták, akik még mindig IE6-ot használnak. Pedig egy ideje nem láttam a google analyticsben, de az egyik weboldalon (nem reprezentatív felmérés :D ) az utolsó hónapra, 5 látogatást hozott ki IE6-ra és 23-at IE7-re, a 8-as pedig megelőzi a 9-est. :(
Viszont FF és Chrome is megelőzi az IE-t, ketten együtt kicsit több, mint 70%-os szeletet értek el. Ennek azért örülök.

(#6721) fordfairlane válasza CSorBA (#6719) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekünk is vannak olyan ügyfelek, akik IE-t használnak, pl. az egyik nagy cég nemrég migrált IE6-ról IE8-ra.
IE-re a visszamenőleges kompatibilitás miatt, és azért pont IE8-ra, hogy a webes platform ne függjön attól, hogy XP van az adott gépen, vagy frissebb. Tökéletesen megértem őket, amikor több ezer kliensgép, és több tucat IE6-ra épülő alkalmazás esetében ilyen döntést hoznak.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#6722) psg5 válasza Sk8erPeter (#6715) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Nem igazán. Szimpla template-kra gondoltam.
De átnézem ezeket is.

F.K.T.

(#6723) Sk8erPeter válasza psg5 (#6722) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A jsbinen látható kezdeti kód is felfogható akár egy "template"-nek... kérdés, hogy te most mit értesz template alatt, ha azt mondod, mindenféle CSS és egyebek nélkül legyen már... ha segítséget szeretnél, fejtsd ki :)

Sk8erPeter

(#6724) martonx válasza Siriusb (#6720) üzenetére


martonx
veterán

Nos ezek azok az idióták, akiknek hidd el, az a legkisebb bajuk, hogy hogy néz ki az oldal. Ők annak is örülnek, ha megtalálják a számítógép bekapcsoló gombját, és ha tényleg be is kapcsol pár perc alatt a gépük. Egészen egyszerűen meg kell húzni egy határt, hogy mire érdemes fejleszteni. Az ügyfelek is megértik, hogy ha kétszer annyiba kerül egy weboldal, de cserébe nem havi 3000, hanem 3005 látogatás lesz, akkor inkább lemondanak arról az 5-ről, cserébe spórolnak, meg az a 3000 azt mondhatja, hogy hú de überkirályul néz ki, meg milyen szuper gyors az oldal.

Én kérek elnézést!

(#6725) martonx válasza fordfairlane (#6721) üzenetére


martonx
veterán

IE10-ről, mint legkisebb közös többszörösről magánszemélyként beszéltem. Fő állásomban, mi is most álltunk át IE8-ra. Csakhogy cégen belül nem is számít, hogy amit csinálsz ott vajon lekerekítettek-e a sarkok, meg animálnak-e a felugró ablakok.

Én kérek elnézést!

(#6726) misionline


misionline
tag

Na végre sikerült megoldani a mobil detektálást és át irányítást.
PC ről az eredeti verza mobilról a mobil verza megy, kapcsolgatni sajna nem lehet ....

Szerencsére kaptam segítséget és így már megy.
Mobil változatnak csináltam al domaint így "www.m". al kezdődik
Idővel kiderül ha több mobilon is ki lesz próbálva, hogy milyen. akit érdekel mobilrol megnézheti, hogy milyen, és ha valami hibát talál a működésbe megköszönöm ha szól...

Itt az oldal: [link]

Elég a <meta name="robots" content="noindex, nofollow" />, hogy ne legyen duplikált tartalom???

(#6727) martonx válasza misionline (#6726) üzenetére


martonx
veterán

Várjunk csak! Amit te csináltál, az nagyon nem tűnik mobil detektálásnak, inkább simán megcsináltad a mobilos változatát az oldalnak.
Mondjuk ez is egy járható út, csak elegánsabb lett volna valódi mobil detektálást végezni az oldalon és egy domain-en belül megoldani az egészet.
De mondom nekem így is jó, ha a megrendelőnek jó!

Én kérek elnézést!

(#6728) psg5 válasza Sk8erPeter (#6723) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Lehet css-el is. Régen találtam oldalt a neten, ahol szépen időrendben kategóriánként felosztva letölthető sablonok voltak. Régebbi dreamweaverrel is használhatók voltak. Na ilyesmit keresek.
Ezek hasonlóak, de elég lenn, egy egy oszlopos sablon is.

F.K.T.

(#6729) misionline válasza martonx (#6727) üzenetére


misionline
tag

szia.

Leginkább mobil detektálás mivel egy script érzi milyen eszközt használnak és ha úgy ítéli nem pc akkor a mobil oldalt tölti be. Bár biztos van sok féle srcipt,
Pontosan, ha pc ről beírod, hogy www.turbojavitasdebrecen.hu akkor bejön a rendes weboldal, ha mobilról lépsz fel a www.turbojavitasdebrecen.hu ra akkor ott már nem a rendes hanem a www.m.turbojavitasdebrecen.hu aldomainen lévő mobil változat jön be.

(#6730) CSorBA


CSorBA
őstag

FF 18 upgrade után, a google webfontom olyan ocsmány lett, hogy hihetetlen.

Talán itt is hasonló probléma van: [link]

WTF :F

(#6731) Jinxb1rd válasza CSorBA (#6730) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Sose kell rögtön váltani. Kicsit várni kell. :)

We are only Stardust...

(#6732) CSorBA válasza Jinxb1rd (#6731) üzenetére


CSorBA
őstag

De de. 4 gépen tesztelek. Van minden.
Szóval van egy ilyen probléma, pl a css-tricks.com is elég ocsmány lett. (Xp alatt, FF 18). Este majd csinálok képeket.

(#6733) Jinxb1rd válasza CSorBA (#6732) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezen a honlapon szerintem alapból ocsmányak a fejlécek betűi. ;] Chromeból nézve legalábbis biztosan.

We are only Stardust...

(#6734) Sk8erPeter válasza Jinxb1rd (#6733) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy érzed, ezzel segítettél bármit CSorBA kollégának? Nem igazán. A "Sose kell rögtön váltani. Kicsit várni kell." szintén nem egy túl konstruktív "segítség", hogy mit is tegyen a probléma megoldására...

Sk8erPeter

(#6735) Jinxb1rd válasza Sk8erPeter (#6734) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ha többeknek problémájuk van ezzel, bizonyára javítani fogják, ergo a probléma megoldja saját magát.

We are only Stardust...

(#6736) DeltaPower válasza Jinxb1rd (#6733) üzenetére


DeltaPower
őstag

Króm nem használ antialiasingot a betűkre (vagy cleartype, vagy nemtom mi a hivatalos megnevezése), legalábbis az enyém nem.

A css-tricks nálam win7+ff18 alatt teljesen normálisan néz ki, lehet csak xp alatt ocsmány.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6737) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Olyan dologra lenne szükségem, ami egy adott X értékből levesz Y értéket t idő alatt.
Tehát mondjuk van 100 almám, abból 5-öt eszek meg minden órában.

Na, és ezt az értéket szeretném google maps jelölőhöz kirakni, valamint Drupal alapú honlapon szerepeltetni.

Ezzel vagyok elakadva...

Köszi előre is!

U.i.: lelkes amatőr vagyok. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6738) Sk8erPeter válasza macilaci78 (#6737) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt valahogy tudnád szemléletesebben? Őszintén szólva én egyáltalán nem értem magát a feladatot.
Gondolom nem jQuery Countdown-szerű megoldásra gondolsz, és nem szimpla visszaszámolás a feladat... Az meg végképp homály számomra, hogy kapcsolódik ez a Google Maps-hez.
Szóval másképp meg tudod fogalmazni?

Amúgy hogyhogy most nem drupal.hu-n tetted fel a kérdést, mint általában, ha már Drupalhoz kapcsolódik? :)

Sk8erPeter

(#6739) macilaci78 válasza Sk8erPeter (#6738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mert nem csak oda kapcsolódik... :R

Maradva az almás példánál: Kell országosan, hogy mennyi az összes alma és adott mennyiség mennyi idő alatt fogy, vagy adott idő alatt mennyi alma fogy el. A számláló a pillanatnyi értéket mutatja az inputok fényében.
Na, és ezt kellene oldanom regionálisan, lokálisan is, amiket a google maps-en 1-1 jelölő ad, a jelölőre kattintva az aktuális értéket mutatná.

Na, és amit a Drupallal akarok: a térképet egy node-ba ágyazom, alá pedig táblázatba rendezem a dolgokat.

Tök mindegy, hogy a google számol nekem és azt hívom be a Drupalba, vagy a Drupal számol és az outputot tolom fel a térképes jelölőkre.

És tudom, hogy per pillanat mennyi almám van összesen és hogy kb 20 percenként fogy egy, de azért általánosítok ennyire, hogy ugyanezt a modult a későbbiekben másra is tudjam használni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6740) Siriusb


Siriusb
veterán

htaccess kérdés:

Adott ez a szabály:
RewriteRule ([A-Za-z0-9-]+) index.php?oldal=$1 [NC]

Miként tudom megoldani, hogy http://myhost/egy kérés esetén átirányítsam a http://myhost/ketto oldalra? Statikus html oldalra sikerült, de .php?oldal= szintaktikával nem megy.

Miért van az, hogy - tesztkörnyezetben - esetleg olyan szabály is végrehajtódik, amit kitöröltem a htaccess-ből? Firefox 18-nál tapasztaltam most, Operában jó volt.

(#6741) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ez a firefox féle betűmosás tényleg szörnyű :D

Nagyon maguk alatt vágják a fát.

Ui: ahogy látom, a jquery animáció is szépen szaggat.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#6742) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#6741) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Most fejezek be egy projektet, már csak a különböző böngészőkre kell optimalizálnom. Épp a firefox-szal szenvedek, de ki vagyok tőle.

0.9em-es betűt nem tudja középre igazítani, ezért 0.95-öst meg már igen. :W

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#6743) Siriusb válasza Siriusb (#6740) üzenetére


Siriusb
veterán

Megoldva:
RewriteRule ^egy$ /ketto [R=301,L]

(#6744) execute93


execute93
őstag

Tudnátok nekem ajánlani webtárhelyet domainnel? Minél olcsóbban szeretném kihozni.
100MB kezdetnek elég. MySQL, PHP, FTP, stb. minden kellene. Drupal motort tennék alá végül is.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6745) sptkyle válasza execute93 (#6744) üzenetére


sptkyle
senior tag

000webhost?
5dodó/hó domainnel.
Vagy ha nem zavar mondjuk egy herobo vagy net 32 ..stb szócska a domainedben, illetve az oldaladra érkezvén 1db nem tul zavaro reklám popup (1x jelenik meg csak) akkor ingyen van.

Jómagam teszttárhelynek használom egy ideje... az ingyenesek közt biztosan a legjobb amit eddig láttam.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6746) execute93 válasza sptkyle (#6745) üzenetére


execute93
őstag

Magyar oldalról szeretnék rendelni. Itthoni oldalról nem tudsz valami kedvezőt? Megbízható legyen a hosting azért. Esetleg még a HostGatorban gondolkodtam.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6747) macilaci78 válasza execute93 (#6746) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Newhosting, Fiberhost...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6748) sptkyle válasza execute93 (#6746) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hazaiak közül csak a Joomlaportal-t használom.
Bár meg vagyok velük elégedve, piszok olcsóak, drupalhoz is jo lehet, nem feltétlen ahhoz van kitalálva. :) (mint a domain is mutatja )

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6749) Siriusb válasza execute93 (#6744) üzenetére


Siriusb
veterán

tarhelypark.hu
Nálam bevált. A 100 MB tárhelyes csomag 990 Ft + áfa
Drupal a kezelőfelületből (cPanel) telepíthető, backup és restore néhány kattintás, valamint a frissítéseket is meg tudod innen - különösebb beavatkozás nélkül - csinálni.

(#6750) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok.

Nekem egy olyan "toolra" lenne szükségem, ami a képernyő jobb oldalán teljes magasságban csinálna egy sávot, amire ráklikkelve toggle effekttel megnyílna belőle egy menü. JQuery UI-ban kerestem ilyet de nem találtam, ismer valaki ilyet? Vagy ezt leprogramozni egyszerűbb lenne mint keresni valamit rá?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.