Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5401) Sk8erPeter válasza zzolika (#5400) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"2 perc után szétkapcsol"
Akkor állítsd be úgy az FTP-kliensedet, hogy ezt ne tegye. :)
Ez TC-nél így néz ki:
TC+NOOP

De én FTP-zésre inkább az ingyenes WinSCP-t ajánlanám, több szempontból is jó, pl. ez alapból fenntartja a kapcsolatot.

"Kicsit macerásabb a php, hogy nem tudom lokálisan azonnal tesztelni"
Dehogynem tudod.
Ha Windows-t használsz, engedélyezed az IIS-t, majd Web Platform Installerrel szépen összekattintgatós módszerrel felrakod a PHP-t is.
Vagy felraksz egy XAMPP-ot.

A megoldásokat, amiket írtál, felejtsd el, azzal rengeteget fogsz szívni még, pl. a sortörést ilyen módon nem tudod megoldani. Az egészet egyébként is szerveroldalon kéne összerakni. Alapból egyébként nagyon egyszerű, amiket írsz, csak részletesebben kellene ismernünk a kódodat egy picit, és akkor a PHP topicban seperc alatt kész megoldásokat tudnánk neked mutatni (vagy legalábbis egyértelmű rávezetéseket).

Sk8erPeter

(#5402) zzolika válasza Sk8erPeter (#5401) üzenetére


zzolika
aktív tag

Köszönöm a sok segítséget :R Jó hogy itt ilyen segítõkész emberekkel lehet találkozni, éjjel-nappal. Megpróbálom átrakni php-ra, majd jelentkezem a PHP topikban ha elakadtam.

(#5403) Sk8erPeter válasza zzolika (#5402) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen! :K Örülök, ha segítettem, akkor PHP topicban folyt. köv. :D

Sk8erPeter

(#5404) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Egyszerű és "okos" webszerkesztő programot keresek ami támogatja az új szabványokat: HTML5, CSS3, jQuery! Nem kell vizuális megjelenítő lehetőség, mert egyszerre több böngészőben ellenőrzöm a munkáim, ami nagyon fontos az az automatikus kódbehelyettesítés, pl.: ha új div-et veszek fel, és bepötyögtem azt, hogy <div id= akkor ezután ő rögtön rakja ki a két, "" jelet!

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#5405) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Megint kéne egy kis help. Az alábbi oldalon a "gyik" gomb csak chromeal működik miért?

Innét van a CSS.

(#5404) balpeter04 Dreamweaver szvsz a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#5406) SzlobiG válasza SzlobiG (#5405) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lemaradt így csináltam meg:

<div id="gyik">
<button type="button" class="css3button"><a href="gyik.php">GYIK</a></button>
</div>

(#5407) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5406) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak a lényeget nem másoltad be. :D Konkrétan a CSS3-as részt.
Ez a generátor szar, mert nem cross-browser kódot gyárt, már a honlapon lévő rész sem működik a többi böngészőben a Chrome-on és FF-on kívül (IE9-et nem próbáltam), azonbelül is csak az újabbakban, eleve felejtős.

Ha olyan kódot szeretnél, ami még IE6-hoz is képes CSS3-as hatást elérő kódot generálni lekerekített sarkokkal, színátmenetekkel, árnyékokkal, akkor ezt ajánlom:
CSS3 PIE
Nem minden esetben triviális, hogy mitől fog működni tényleg szépen IE6-ban is akár, de van, hogy csak z-index-eket meg ilyesmiket kell állítani, és "megjavul". Ezt teszteltem már többször, használom is, és eddig az ezzel generált kódot találtam a legjobb átfogó megoldásnak, ha a fentebb említett hatásokat szeretném elérni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5408) Sk8erPeter válasza balpeter04 (#5404) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha nem kell WYSIWYG-lehetőség, akkor mindenképp az ingyenes NetBeans-t vagy Eclipse-et ajánlom, nagyon jó program mindkettő.

Sk8erPeter

(#5409) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5407) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah direkt nem másoltam be css-t linken úgy is ott vannak.

Amúgy ezzel se jó amit linkeltél.:( FF-el nem lehet rákattintani a gombra ie-vel rá lehet, de nem hoz be semmi. Ez amúgy jqueryvel van csinálva gondolom ott lesz valami hiba érdekes chromeal minden megy...:U

(#5410) balpeter04 válasza Sk8erPeter (#5408) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#5411) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5409) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Amúgy ezzel se jó amit linkeltél. FF-el nem lehet rákattintani a gombra ie-vel rá lehet, de nem hoz be semmi."
Bocs, de miről beszélsz? :D
A css3pie.com-on látható gombnak semmiféle szerepe nincs, nem kell benyomódnia, és nem is kell semmit sem "behoznia"... :U
A látható példa azt mutatja meg, hogy cross-browser módon lett lekerekítve a gomb összes sarka, ott van a színátmenet, meg az árnyék. Annak ellenére, hogy az IE6 nem igazán támogatja a CSS3-at, mégis olyan hatást sikerül ezen keresztül elérni, mintha azzal lenne megoldva... mindezt anélkül, hogy pl. képet kellene berakni.
Plusz kb. ugyanúgy néz ki a gomb minden mostanában érdekes böngészővel (amire érdemes fejleszteni)... Ez pedig DE, jó, azzal, amit linkeltem. Elég megnézni a példát...

Igazából nem nagyon értem, mit nem értettél.

====

(#5410) balpeter04 : szívesen!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5412) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5411) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem is ott nyomkodtam hanem már én beépítettem az oldalamra.:D Annyi sütni valóm azért van hogy az csak egy gomb generátor és ez a célja.:D

De ugyanúgy nem jó mint a másik változat. FF-el hiába húzom rá a kurzort nem hozza be amit be kéne.:(

Szal az oldalamon továbbra se műkszik jól ezért fel se töltöttem ezt a verziót. :U

(#5413) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5412) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazán mutathattál volna kódot, hogy hogyan próbálkoztál a CSS3PIE-jal, vagy megmutathattad volna a fent lévő változatot (ja, de gondolom azt nem lehet, mert bizonyára brutálisan pörög az oldal, és nem fért volna meg egy pár órát egy plusz gomb, főleg, hogy tudtommal még csak készülőfélben van az oldalad ;]), akkor talán rájöttünk volna, mit rontottál el.

Sk8erPeter

(#5414) SecMan válasza SzlobiG (#5412) üzenetére


SecMan
csendes tag

Szerintem a pozicionálással lesz valami gond, szerintem valami rálóg és kitakarja a gombot. De azt nem sikerült kiderítenem, hogy mi, mert eléggé káosz.
Próbáld meg, hogy adsz neki css-ben egy position: relative és egy z-index: 9999 -t.

(#5415) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5413) üzenetére


SzlobiG
félisten

Felraktam. Nézd meg FF-el nem működik a gomb csak chromeal.

button.css3button {
border: 1px solid #696;
text-align: center;
width: 70px;
-webkit-border-radius: 8px;
-moz-border-radius: 8px;
border-radius: 8px;
-webkit-box-shadow: #666 0px 2px 3px;
-moz-box-shadow: #666 0px 2px 3px;
box-shadow: #666 0px 2px 3px;
background: #FFDB94;
background: -webkit-gradient(linear, 0 0, 0 bottom, from(#FFDB94), to(#D64E00));
background: -webkit-linear-gradient(#FFDB94, #D64E00);
background: -moz-linear-gradient(#FFDB94, #D64E00);
background: -ms-linear-gradient(#FFDB94, #D64E00);
background: -o-linear-gradient(#FFDB94, #D64E00);
background: linear-gradient(#FFDB94, #D64E00);
-pie-background: linear-gradient(#FFDB94, #D64E00);
behavior: url(/PIE.htc);
font-family: "Lucida Sans Unicode", "Lucida Grande", sans-serif;
font-size: 16px;
font-weight: bold;
height: 35px;
padding-right: 0;
padding-left: 0;
}

Ez a gombnak a CSS-e. A hibakonzol szerint a fittext-el van gond nem a gombok css-ével, fittextel meg nem tudok mit csinálni.:(

(#5414) SecMan Nem jó úgyse.

[ Szerkesztve ]

(#5416) Siriusb válasza SzlobiG (#5415) üzenetére


Siriusb
veterán

Elcseszted a jquery.fittext.js-t. Nézd meg és rájössz a hibára. :)

Szerk:
Mondjuk én fittext id elemet sem látok.

[ Szerkesztve ]

(#5417) Siriusb válasza Siriusb (#5416) üzenetére


Siriusb
veterán

De leginkább ez a fájl nincs meg a gomb css-ből: url(/PIE.htc)

Bocs, kicsit álmos vagyok és nem fog az agyam.

(#5418) SzlobiG válasza Siriusb (#5416) üzenetére


SzlobiG
félisten

Abba én bele se nyúltam.:U

De ahogy nézem több helyen is hiba van benne dw szerint. Azért aki csinálta erre oda figyelhetett volna.

De ott van: behavior: url(/PIE.htc);

[ Szerkesztve ]

(#5419) Siriusb válasza SzlobiG (#5418) üzenetére


Siriusb
veterán

Html-t mentettél le.

PIE:
Not Found
The requested URL /PIE.htc was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Ez az üzenetet kapom, ha a css-be rákattintok a hivatkozásra. Az elérési utat kellene korrigálni szerintem.

(#5420) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5415) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ne csodálkozz, ha nem működik valami, ha behúzol JavaScript-fájlként egy teljes HTML-tartalmat, lásd ezt a fittext.js-t. Valószínűleg rosszul töltötted le.
Egyébként meg az oldaladon továbbra sem látom a CSS3PIE-ról származó gombot, sem a .htc kiterjesztésű fájlt - ja, és arra is ügyelni kéne, hogy annak az elérési útja jó legyen...
Meg odafigyelni, mik történnek az oldaladon. :P

Szerk.: látom Siriusb már mindkét problémát említette neked előttem (jól).

Továbbá minden behúzott CSS-fájlt vagy <style> tagek között lévő stílus-meghatározást a forráskódban a <head>-be rakj bele, lehetőleg annak elejére, a <title> és <meta> tagek UTÁN, de a <script> tagek ELŐTT.
Plusz legyen már egy fő <html> tag, meg valami DOCTYPE az oldaladon...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5421) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5420) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megtaláltam a hibát kiszedtem a button css-t csak az alap volt bent stílus nélkül és még úgy se volt jó.

<button id="gyik" type="button"><a href="gyik.php">GYIK</a></button>

A hiba itt van FF és IE nem képes így ugrani a gyik.php-ra. Ha simán csak szövegként csinálom a hivatkozást pl GYIK így jó a többi a böngészővel is ugrik azonnal.

Ötlet? Nem lehet így gombként ugrasztani sehogy? Gondolom tuti lehet csak én vagyok béna.

A többire köszi az észrevételt mivel php-ba csináltam így kitöröltem az elején a doctype+html-t azt úgy maradt.

Amúgy a fejléc az úgy van be includeolva a menüvel együtt.

Amúgy jól töltöttem le a fittext, csak mivel includeolva van már az atyaúristen is kétszer írtam be a programot valszeg ezért írta a hibákat. :B

(#5422) Siriusb válasza SzlobiG (#5421) üzenetére


Siriusb
veterán

Így?
<a href="gyik.php"><button id="gyik" type="button">GYIK</button></a>

(#5423) SzlobiG válasza Siriusb (#5422) üzenetére


SzlobiG
félisten

Isten vagy, így már jó. :R Most megnézem a stílussal hogyan boldogul. :)

(#5424) fordfairlane válasza SzlobiG (#5421) üzenetére


fordfairlane
veterán

Érdekes, én erre mindig <input type="button"> -t használok, onclick javascript átirányítással. persze csak akkor működik, ha fut a javascript.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5425) Siriusb válasza fordfairlane (#5424) üzenetére


Siriusb
veterán

Engem már egyre kevéssé érdekel, valaki tudja-e használni az adott oldalt javascript nélkül. Szerintem ez már szerves része a designnak/működésnek. Érdekes lenne statisztika, mennyien kapcsolják ki.
Azt nem értem, hogy ki az a ..., aki még mindig IE6-t használ. :W

(#5426) fordfairlane válasza Siriusb (#5425) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igazából engem sem izgat a dolog, ez a megoldás eddig még mindig jó volt. Tapasztalataim szerint ezt a fajta buttont minden böngésző egyformán jól kezeli.

x gon' give it to ya

(#5427) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5421) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most itt nem értem, miért ragaszkodsz a <button>-höz.
Van erre valami különösebb okod? Szerintem semmi értelme, a CSS3PIE oldalán is egy mezei <div>-et használnak erre a célra, itt tulajdonképpen ez felesleges keverése a szezonnak a fazonnal. :D Meg mint látható, csak gondot okoz pl. linknél.
Ha azt szeretnéd, hogy gombként viselkedjen, látszódjon úgy, mintha benyomódna, az igen könnyen megoldható CSS és/vagy JS segítségével.
IE-ben nem fasza a dolog, most még nem kukkantottam meg, hogy miért, azért, mert <button> tagről van szó, vagy más miatt.

(#5424) fordfairlane : ez elég gáz megoldás ilyenre, semmi nem indokolja egy ilyen gombnál az ilyen jellegű tákolást.

(#5425) Siriusb : "Engem már egyre kevéssé érdekel, valaki tudja-e használni az adott oldalt javascript nélkül."
Ezzel mentalitással csak az a baj, hogy ez magával vonhatja a túlzott JavaScriptre alapozást is, ami szintén káros.

(#5428) Tele von Zsinór : örülök, hogy nem csak más gondolja így, teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5428) Tele von Zsinór válasza Siriusb (#5425) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Valahol ezt már kifejtettem, de nem találom a postot.

Nem a kikapcsoláson van a hangsúly (ma az tényleg ritka), hanem a whitelisttel engedélyezésen (és ez terjed). Én is az utóbbi megoldást használom a firefox noscript n. kiterjesztésével.

Fejlesztőként tudom, hogy csúnya dolgokra képes a javascript, ha ártó szándékkal használják. Egyszerűen nem bízom egy random domainről származó javascriptben, így forrás alapján döntöm el, hogy futhat-e vagy nem. Például a google.com engedélyezve van, így rögtön meg a gmail, reader, stb, de ha meglátogatom a pistike.org-ot, akkor ott hiába van akármi, tiltva van.

Természetesen nem akarok (még az én vaskalapos nézeteim mellett is hülyeség lenne) a teljes JS-mentesség mellett kardoskodni, sőt! Igenis elválaszthatatlan része a mai modern oldalaknak, ugyanúgy, mint a html5 és a css3. De! Nehogymár az alapfunkciókhoz is kelljen. A személyes kedvencem (sajnos cégen belül is sűrűn ez van) hogy a css egy köztes nyelven készül, amit kliensoldalon js fordít tényleges css-é - az ilyen oldalak nálam a böngésző alapértelmezett stílusával jelennek meg. Szintén gyakori példa, hogy js nélkül nincs navigáció, nincs keresés, de láttam már olyat is, hogy semmi nincs, mert mindent javascript húzott be utólag.

Szóval kérlek, kérlek ne buttont használj onclickkel a navigációra! Nem komoly meló egy sima <a> tag stílusát beállítani, hogy gombnak nézzen ki, de mégis rögtön működik minden böngészőn.

És minden oldal használjon <noscript> tagot a kedves látogató figyelmeztetésére.

(#5429) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5427) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most hogy mondod...:D Mind1 most már marad a button mert jó lett ie-vel is.:) [link]

Már csak ezzel a margóval van gondom, hogy chrome alatt középen fut, de ff, ie-vel már nem, ha állítom css-el akkor ff/ie-vel jó, de akkor chromeal nem.:D Ezzel akkor gondolom nem lehet mit tenni. A középen futó szlogenre gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#5430) fordfairlane válasza SzlobiG (#5429) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mondjuk ebben pont a button lényege nincs meg, a benyomódás effekt.

x gon' give it to ya

(#5431) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5429) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mindennel lehet mit tenni...
Pl. első körben azzal kéne kezdeni, hogy olyan betűtípust választasz, aminél az "ű" betű normálisan néz ki. :D (lásd "Teljeskörű")
A #szlogen pedig pl. Operában átugrik a következő sorba, így kétsoros lesz belőle, 400 helyett 402 pixelnél már jó. A margónál meg nem tudom, mire gondolsz.

A <button>-ös + JavaScript-es szarakodás helyett felraktam egy gyors, nem különösebben átgondolt, de egyszerű példát a CSS3PIE használatával, hogy ne csak a levegőbe beszéljek:
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/X8sSm/2/
Benyomódik, ha rákattintasz, pedig nincs benne semmi <button>, meg semmi JS, csak HTML+CSS.

IE-ben ne akard tesztelgetni, arra nem optimalizáltam, meg ott eleve asszem a jsFiddle-lel gázok vannak, de a lényeg végül is látható.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5432) SzlobiG válasza fordfairlane (#5430) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah olyan mintha div-be lenne, de mind1 működjön az a lényeg.:)

(#5431) Sk8erPeter Ránézek. :R

[ Szerkesztve ]

(#5433) fordfairlane válasza SzlobiG (#5432) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként a button tag logikus megoldás erre, csak azt nem tudom, hogy anno miért maradtam az input type buttonnál. Valamelyik elcseszett böngésző nem támogatta anno, ennyi rémlik.

x gon' give it to ya

(#5434) Sk8erPeter válasza fordfairlane (#5433) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem meg nem logikus, ezt mondjuk fentebb már írtam, hogy ez inkább nevezhető gányolásnak, amikor JavaScripttel oldod meg azt, ami mezei HTML+CSS kombó segítségével is könnyen kivitelezhető.

Szerk.: mondjuk gondolom valaki bele fog kötni, hogy a fentebbi példámban igazából a "gomb" kattintásra arrébb mozdul, így nem teljesen gombszerű, nem befelé, 3D-s hatást keltve változik, de szerintem kikövetkeztethető, hogy ez is megoldható pár plusz sorral, JS nélkül.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5435) fordfairlane válasza Sk8erPeter (#5434) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az én szememben a JS nélküliség önmagában nem képvisel hozzáadott értéket. Rétegigény, akárcsak az IE 6-os kompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#5436) Sk8erPeter válasza fordfairlane (#5435) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem is állítottam, hogy önmagában feltétlenül "hozzáadott értéket" képvisel (bár az elvárható, hogy egy oldal legalapvetőbb funkciói JS nélkül is működjenek), az viszont gáz, ha egy klikkelésre működő hivatkozást JS-sel kell megoldani egy sima HTML-elemnél, nem tudom, ennek melyik része nem világos... :N

De ha már JS-nélküliség: Google szerinted honnan fogja tudni, hogy itt egy hivatkozásról van szó? Csak hogy valami olyan példát említsek, ami talán még neked is "hozzáadott értéket" képvisel (ti. hogy az oldalon lévő hivatkozás Google-ben is hivatkozásként szerepel).
Ja, hát végül is "rétegigény", csak elég fontos "rétegről" van szó - ha "rétegigénynek" tekintjük azt is, hogy SEO szempontjából is hasznos infókat tartalmazzon az oldal forráskódja. Pl. egy <button> elem az oldalakon belüli hivatkozás(ok) szempontjából nagyon nem lesz hasznos információ.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5437) fordfairlane válasza Sk8erPeter (#5436) üzenetére


fordfairlane
veterán

Semmi kedvem vitatkozni erről.

x gon' give it to ya

(#5438) Sk8erPeter válasza fordfairlane (#5437) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt nevezem értelmes szakmai hozzáállásnak... :)

Sk8erPeter

(#5439) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5431) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megcsináltam megy IE-vel is annyi hogy picivel nagyobb a "gomb", de nem gond. [link]

Amúgy nem a fenti szlogenre gondoltam hanem a bemutatkozás közepénél lévő szöveg ami felfele kúszik az csak chromeba van középen ha nem állítom a pozíciót, ha állítom akkor már chromeba nem jó.

(#5440) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5439) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kicsit túl nagyot ugrik a "gomb". :D

Gondolom a <marquee> részre gondoltál.
Így középen van:

<div>
<marquee scrollamount="1" direction="up" scrolldelay="1" style="margin:0px auto;width:205px;height:100px">„2BPM House Kft. Új világ a társasházkezelésben!”</marquee>
</div>

Persze az inline style-t kerüld (a style attribútummal), inkább rakd külön CSS-fájlba ezeket, de innen már látható a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5441) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5440) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen pedig tegnap lejjebb vettem 2px-el már jó.:)

Köszi a margót az is jó lett, de nekem kellett bepozicionálni auto-n bal oldalt maradt mintha egy float-al balra lett volna igazítva, de mind1 mert jó lett. :R

(#5442) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5441) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, de még mindig nincs középen. :DDD

Kéne még egy
#margo {
font-size: 16px;
margin: 0px auto;
width: 361px;
}

Inkább explicite add meg a szélességét, mint hogy 50%-ot adj meg, mert akkor nem tuti, hogy úgy fog kinézni mindenhol, ahogy szeretnéd.

Sk8erPeter

(#5443) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5442) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam középen van chrome,ff,ie-vel is. :F Ki is szedtem az 50%-ot mer css-el pozicionáltam be. A margint ha autora teszem, akkor viszont elhúzza balra. Manuálisan margin-left-el beállítottam.

(#5444) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5443) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azóta módosítottál valamit? Mert most már nálam is látszik a 300px-es bal oldali margó. Aztán lehet, hogy cache-ből kapta elő, amikor néztem, pedig asszem Ctrl+F5-tel mentem rá megint, aztán lehet, hogy nem.
A bal oldali margó viszont nem jó megoldás, semmi nem garantálja így, hogy középen lesz.
Rakd be a
margin:0px auto;
display: block;

stílust, mindkettőt, úgy már jó lesz, Chrome-ban is. Most próbáltam fejlesztőpanellel, jó lett.
Szerk.: Érdekes, ha Opera Dragonfly-ban ennek a display tulajdonságát block-ra állítom, akkor megáll a görgetés, na ezzel sem találkoztam még. :D Chrome-ban nincs ilyen para. Aztán lehet, hogy csak azért, mert fejlesztőpanelben állítgatom, na ez most hirtelen nem tiszta. :F
Szerk2.: a tutira működő megoldás: a külső <div>-nek (is) megadod, hogy
width: 250px;
margin: 0px auto;

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5445) SzlobiG válasza Sk8erPeter (#5444) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem módosítottam 300px volt beállítva. Chacebe volt benne akkor.

Így már tényleg jó, de a 300px is jó volt, de igaz az gány megoldás. :B

Megnéztem Operával tényleg áll mozdulatlanul.:D Lehet a rosszul értelmezi a display: block; parancsot és megállítja. Sőt biztos mer ha kiveszem akkor fut középen, de a többi böngészővel megint baloldalt van még jó hogy alig használnak operát így nem foglalkozok vele a lényeg hogy a három népszerű böngészőn jó szakdogának jó lesz amúgy is.:)

És tényleg így nem kell a display block. :R

[ Szerkesztve ]

(#5446) Sk8erPeter válasza SzlobiG (#5445) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, akkor ma is tanultunk valamit. :D

"lényeg hogy a három népszerű böngészőn jó"
fujj, fujj, nahát, kérem! :D

Sk8erPeter

(#5447) DeltaPower


DeltaPower
őstag

[link] html * { text-transform:uppercase; } ;]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5448) Sk8erPeter válasza DeltaPower (#5447) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt a qrva, ez mennyire beteg. :DDD

"every year we get together and make salmon for toast
every year we get a crockety bloat
every year we get drunk on the docks
and every year we have sex with our caps locks!!!!!!"

"BLACK SANTA BITCHES"

"caps lock day is a celebration of life and forever screaming text for all eternity and love"

Nem tudom, mit nyomhatott az ember, amikor készítette ezt a honlapot, de elég erősen be lehetett állva. :DD

Sk8erPeter

(#5449) m0ngoose


m0ngoose
csendes tag

Üdv!

Tudna valaki ajánlani olyan oldalt, ahol érdekes és hasznos statisztikákat találhatok a webes felhasználók szokásairól( pl hogy az átlag felhasználó mennyi időt tölt egy oldalon, hova téved először a szeme, mennyi ideig hajlandó keresni egy menüpontot, mi zavarja nagyon, stb)?

Előre is köszi!

(#5450) rubeola80


rubeola80
csendes tag

Sziasztok!
Weblap készítésben szeretnék segítséget kérni. A webszerkesztőmet a saját gépemen akarom használni, próbálgatni.Ehhez kellene telepítenem valami "szerver" pogit???
Ha igen létezik valami kezdőknek is könnyen kezelhető belőle?
Előre is köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.