Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) GG888


GG888
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan remek feladatot kaptam, hogy a kötevkező weboldalt kell felújítanom:

farkasdent.hu

Ugyanígy kell majd kinéznie nagyjából, annyi különbséggel, hogy flashmentesre kérik.
Meg mobil verzió is legyen :)

Tudtok valamit amivel az swf-et szét lehet szedni, mintha fla fájl lenne?
A kolléga aki csinálta autóbalesetben elhunyt tavaly, így forrásfájlok nincsenek.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#11002) Phvhun válasza GG888 (#11001) üzenetére


Phvhun
őstag

Swf Decompiler.

(#11003) DNReNTi válasza GG888 (#11001) üzenetére


DNReNTi
őstag

Csak egy tipp: kevés idegesítőbb dolog van mint egy zenélő honlap. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11004) GG888 válasza DNReNTi (#11003) üzenetére


GG888
senior tag

Tudom, első dolgom volt említeni a megrendelőnek, egyetértett masszívan :)

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#11005) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok.

Tudtok mondani olyan programot amivel könnyen tudok weblapot készíteni? Esetleg valami alapot?

(#11006) DNReNTi válasza smallmer (#11005) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha egyáltalán semmilyen szakmai alapod nincs akkor wix ha van hozzáértés is, akkor PhpStorm. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11007) fordfairlane válasza smallmer (#11005) üzenetére


fordfairlane
veterán

Wordpress, Drupal. Ezek tartalomkezelő rendszerek, és webtartalom előállításához ezeket célszerű használni, ha nem akarsz olyan egyedi megoldásokat, amit ezek a rendszerek nem támogatnak (nagyon sokmindent támogatnak).

Weblapot nulláról írni legtöbbször nem érdemes. Kivétel, ha magát a weblap készítést akarod megtanulni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#11008) LonGleY


LonGleY
veterán

Hátha itt tudtok megoldást.

(#11009) trisztan94


trisztan94
őstag

Kijött a Brackets.io Sprint 36-os verziója.

Új fítsörök:

LESS támogatás (code hint, quick docs)
CSS3 animációk gyorsszerkesztése, vizuálisan
Automatikusan frissülő könyvtárfa

Egyre jobb a cucc. :D

https://heureka-kreativ.hu

(#11010) Cheesy


Cheesy
őstag

Van egy honlapom, a szolgáltatónál 1 database van előfizetve. Ha megoldom, az egyébként statikusnak szánt, aloldalakkal ellátott, rém egyszerű felépítésű, ám a SEO miatt wordpressre épülő siteot adatbázis nélküli "motorral", akkor ugyanúgy kereshető lesz a google által? Úgy értem ezt tudják kezelni a spiderek?
Ugyanis tervezek egy forumot a site alá dobni, annak viszont kellene egy adatbázis.
(Tudom, hogy létezik db nélküli forummotor)
Google Analytics-et is használok, kb. 2 hete aktiváltam, kis eltéréssel, de hasonló adatokat mutat mint a StatpressV WP alatt.

www.vakbelmutet.hu

(#11011) The DJ válasza Cheesy (#11010) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, a botok ugyanúgy "átlátják" a HTML oldalakat, mint a dinamikus lapokat, tehát egy statikus site is ugyanúgy indexelhető általuk. Viszont nem feltétlenül kell átállnod Wordpressről, mert ugyanazt a meglévő adatbázist használhatod a Wordpress meg a fórummotor alá is, csak más db előtagot adj meg a fórum telepítésekor.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#11012) Sk8erPeter válasza martonx (#11000) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó kérdés, ez bennem is felmerült, de aztán rájöttem, hogy ennyire hiteles paródiát önmagáról csak nem készít önszántából senki. :D Ez már kicsit eltérő, de biztos vagyok benne, hogy a topiclakók ráismernek a helyzetre saját életükből: "Számítástechnikai szakember"
– Viszont lehetne egy olyan doboz, ami úgy keres hogy, és az a kék csík nem lehetne zöld háromszög, és a főoldalra meg…
– Nem lehetne.

És a többi szitu... a vége a legjobb :D

Sk8erPeter

(#11013) LonGleY válasza LonGleY (#11008) üzenetére


LonGleY
veterán

Nah, úgy néz ki, nem sokáig tart a mizéria... a 33-ban javítják a font renderinget, a webfontokat a natív win 7 rendererrel nyomják majd. [link]

(#11014) Siriusb válasza Sk8erPeter (#11012) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha esetleg megoldást is találsz hozzá, azt is tedd közzé, légyszíves. ;) Olvasni mókás ezeket a helyzeteket, de átélni, miközben az ember már a robbanáspont közelében jár... :(

(#11015) trisztan94 válasza Siriusb (#11014) üzenetére


trisztan94
őstag

A legtisztább és legjobb dolog az, ha még bármi előtt pontosan elmondod, hogy mi mennyibe kerül. Ha rendes megrendelő, szépen elmagyarázod neki "laikus nyelven", hogy mi mennyibe kerül és miért, továbbá, ha ezeken kívül később meggondolja magát, az milyen következményekkel jár (plusz pénz, plusz idő, stb.).

A másik eset az amikor ismerős kér meg, hogy faternak csinálj már egy weboldalt. Pont az ami a cikkben van. Ha "jófej" vagy és megcsinálod féláron/ingyen, akkor szintén őszintén meg kell neki mondani, hogy ennyi pénzért ez lesz. Nem lesz második verzió, nem lesz olyan, hogy ez nem tetszik, legyen már 5 pixellel feljebb, stb.
Ezt persze el lehet magyarázni normálisan, úgy, hogy megértse az illető, hogy miért van ez, mennyi meló van vele, mennyit "húz ki a zsebedből". Az a lényeg, hogy te legyél a nagyon jófej, mert egyáltalán csinálsz valamit, és ne a köcsög aki nem segít a haverjának.

Érted.

Én mindig így álltam hozzá, senki sem sértődött meg érte, sőt; megköszönték az őszinteséget és a munkát.

https://heureka-kreativ.hu

(#11016) Siriusb válasza trisztan94 (#11015) üzenetére


Siriusb
veterán

Irigyellek, hogy te még nem érted, miről van szó. :)
Amint Sk8erPeter írta: "Ez már kicsit eltérő..."
Nem pusztán a weboldal készítésről beszélünk, hanem arról, hogy kb. ha valamiben van egy tranzisztor, neked már értened kell hozzá, s minden hülyeséggel megtalálnak, de olyanokkal, melyektől kettéáll a füled. S teljesen mindegy, hogy nem érsz rá, dolgod van, beteg vagy, csak egy kérdésről, egy gyorsan megoldható problémáról van szó. Mindig.
Komolyan mondom, irigyellek. Pláne amikor a vacak windows-zal kell foglalkoznom, amit évek óta nem is láttam, csak a rendszergazda/programozó nem tudta éppen megoldani. Áááááhhhh

(#11017) PumpkinSeed válasza trisztan94 (#11015) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezzel azért nem lehet egyetérteni, mert mindenki pénzből él. Most ha a haver faterjának van egy faipari vállalkozása és én bemegyek oda, majd kérek egy konyhaszekrényt úgy, hogy állom az anyagárat, majd kérek egy asztalt is mellé, meg akkor már szék is, meg bárpult, meg a mosogatógép köré fából valami, meg akkor már ha ilyen jól nézz ki a konyha akkor valamit a nappaliba is meg stb. Nyilván nem fogja megcsinálni, mert akkor a családja otthon ülne az asztal előtt és nézné az üres tányérból visszakacsintó ürességet. Ezek után úgy érzem az informatikusoktól sem szabad elvárni azt, hogy most légyszíves dobj már össze egy honlapot csak ennyi lenne, meg akkor már admin felület, hogy ne mindig neked kelljen átírogatni, meg akkor már ha összef*ssa magát a szerver tedd helyre, vagy az informatika más területén, például gyere már vettem egy új router-t állítsd már be, meg akkor már UTP kábelezd már körbe a lakást, de jó lenne ha a padláson vezetnéd el, de én nem merem, nehogy elrontsam.

De a legnagyobb baj, hogy az informatikusok munkáját semmire nem becsülik ezért nem is akarnak fizetni érte, mert képzeld el, ha minden kis apróságért kapnál pénzt illetve te is fizetnél, sokkal jobban forogna a pénz, és a szakértelem becsülendőbb lenne.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#11018) GG888 válasza PumpkinSeed (#11017) üzenetére


GG888
senior tag

Boltos srácok lenn olyanokat szoktak mesélni te, besírsz...
Az mindennapos, hogy behozza szervizelni a laptopját, mert "lassú ez a szar".
Celeron+XP, 3 éve telepített, agyonszemetelt.
-Mikorra lesz kész?
-1-7 nap a probléma okától és az esetleg alkatrészbeszerzésektől függően.
-De holnap reggel utazok ki németbe, addigra kell.

Fel kéne újítani a fürdőt, de holnapra legyen kész, mert fürödni akarok :D

-Videót javítunk-e? Meg van egy régi Sun szervere, el tudjuk-e adni.
Nyilván nap mint nap bejön az átlagpolgár, és kér egy kiszuperált 15 éves és kétszerennyi kilós semmire nem jó gépet.

-Nem megy az internet.
-Előfizetői nevet kérnék...
-Ja nem maguknál van, meg igazából csak a levelezés nem megy, de upc bedugóssal se (mobilnet).
Ránézünk, tényleg nem megy el oda ahova akarja, de csak mert rossz helyre küldi.

Elvisz használt ramot, érted 2000Ft. Visszahozza 1 hét múlva, de úgy, hogy hát kéket dob 20 perc után.
Mer 3 láb nem meg van pörgölődve, hanem szénné le van égve.
Azt nem a pénzért, meg minden, mer ő sírköves (25M villa minimum), de hogy mér basszuk át. Azt veri a nyálát mikor ő cseszte el. De nem az a kétezer, mer nem fontos, de adjátok vissza. Max sírkövesnél éjjeli őr az ilyen.

Meg az IT amúgy olyan, mint a házasság. Ha működik, senki egy szót nem szól. Hogy te milyen jó, hogy beállítottad 2 éve ezt a routert azóta sincs vele baj, meg jót ajánlottál. De ha valami gond van, jaj neked.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#11019) DNReNTi válasza GG888 (#11018) üzenetére


DNReNTi
őstag

"az IT amúgy olyan, mint a házasság"
EPIC! :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11020) Phvhun válasza GG888 (#11018) üzenetére


Phvhun
őstag

25ezer hsznyi ilyen és hasonló történet. Vannak olyanok amiknél konkrétan hangosan felnyerítettem a röhögéstől.

(#11021) trisztan94 válasza Phvhun (#11020) üzenetére


trisztan94
őstag

>felnyerítettem a röhögéstől

Én meg akkor röhögtem fel, mikor elolvastam ezt a mondatot, majd utána az avatarodra pillantottam :DD

https://heureka-kreativ.hu

(#11022) Phvhun válasza trisztan94 (#11021) üzenetére


Phvhun
őstag

Pun Intended :B

(#11023) b.freeman


b.freeman
újonc

Sziasztok, kérdezni szeretném, létezik-e olyan weblap "motor" amivel lehetne ilyen weblapot készíteni mint: http://msic.hu/ csak azért kérdezem, mert van egy nonporfit CMS alapú oldalam már, és szeretném abban az oldalban megjeleníteni ezeket a lehetőségeket. Látom hogy az oldal a YOUTUBE-api segítségével készült, és utána is néztem, de ez komoly programozást igényelhet, viszont azért jó volna tudni, hogyha már nem is létezik az a bizonyos motor, hogy milyen alapon élpült fel az az oldal. Köszönöm az esetleges válaszokat, és segítésget ;)

[ Szerkesztve ]

(#11024) Sk8erPeter válasza Siriusb (#11016) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A másik helyzet a "múltkor olyan jól elmagyaráztad, hogy kell a Wordben azt a izét, és figyu már, lenne egy kisebb kérésem, hogy valamikor nem tudnád újratelepíteni a gépet? Tudom, hogy neked tök gyorsan megvan", meg hogy "tök lassú a számítógépem, nem tudsz vele valamit csinálni?", és "a telefonom múltkor kiírt valami hibaüzenetet, nem tudod, miért?" stb. Mondjuk most a gyökerebb kérdéseket szedtem össze, de amikor értelmesebb kérdéssel találkozol, akkor is a lényeg az, hogy neked nyilván végtelen mennyiségű időd és türelmed van, és te tök hozzáértő vagy, léccccci csináld már meg, mert te tök jófej is vagy.
#11014-re: megoldás gyanánt nekem tetszett a 444-es cikkben látható változat:

- Szia!
– Nem lehetne.

:DD

(#11017) PumpkinSeed :
"De a legnagyobb baj, hogy az informatikusok munkáját semmire nem becsülik"
Attól függ, hol, ki, milyen jellegű informatikai munkát. Az átlagember egyébként nem tudja még megbecsülni sem, melyik számítógépen végzendő munka mennyi időt vehet el, és milyen jellegű háttértudást igényel, és annak mi lehet az eszmei értéke. Ezért igaz hatványozottan, hogy ha az ember nem szakmabelinek készít weboldalt, akkor nagyon oda kell figyelni, hogy ne szaladjon el a megrendelővel a ló az ilyen "még azt kéne, hogy"-jellegű kérésekkel.
Mondjuk itt a cikkben nemcsak ügyfelekről volt szó, hanem a számítástechnikai problémák miatt előkerülő ismerősökről is, akik pusztítják az idegeidet a kérdéseikkel. :D

Sk8erPeter

(#11025) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#11024) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

"Nem tudom kitörölni a zenéket a telefonomról gyors ránéznél?" - "Nem tudom rákötni a projektort gyors ránéznél?" - "Nem tudom TV-n nézni a filmeket a laptopról gyors ránéznél?"
Megoldások: Dugd rá gépre és menni fog, ment. - Win + P, ment. - Ne a TV outjába dugd, ment. :D

Itt vidéken amúgy borzasztó a helyzet, és más munkalehetőség nincs is, mert itt nincsenek informatikai cégek.
Az emberek meg nem laikusok az informatikához hanem analfabéták.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#11026) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy egy weboldal PC, tablet, mobiltelefon kijelzőjén megfelelően tördelt és kezelhető, olvasható legyen? Túl sok minden nem lenne a weboldalon, tehát tartalmilag nagyon egyszerű lenne, egy statikus lap.
Van esetleg erre már kész CMS vagy sablon ami tudja ezt? Mondjuk nem árt ha kellően szabdalható design szempontjából. Persze nem extrém módon, de normális keretek között.

(#11027) martonx válasza Rodzser Mór (#11026) üzenetére


martonx
veterán

Amelyik CMS sablonra az van írva, hogy reszponzív, az ezt tudja.

Én kérek elnézést!

(#11028) Rodzser Mór válasza martonx (#11027) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

És pl 800x480as kijelzőn hogy jelenkik meg egy pl 1200x800-as kép? Automatikusan átméretezi a telefon böngészője? Vagy eszerint kell megválasztani a honlapon szereplő képeket?

(#11029) trisztan94 válasza Rodzser Mór (#11028) üzenetére


trisztan94
őstag

Ha a kepek is reszponzivak, akkor igen (általában igen). A szélessége általában %-ban van megadva, ami relatív a felbontashoz.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#11030) Joci93 válasza Rodzser Mór (#11026) üzenetére


Joci93
senior tag

Hátha ez jó Neked

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#11031) merkucyo válasza martonx (#11000) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Amenniyben váltani akarok weblap készítőt , milyen adatokat kell elkérjek a régi weblap készítőmtől ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#11032) martonx válasza merkucyo (#11031) üzenetére


martonx
veterán

Ezt mi honnan tudjuk? Rengeteg mindentől függ. Konkrétumok ismerete nélkül csak ilyen hülyeségeket tudok rá válaszolni mint, hogy azokat a feladatokat kérd el a régi weblap fejlesztődtől, amiket csinált :))

Én kérek elnézést!

(#11033) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Köszönöm. Átbogarászom a lehetőségeket.

(#11034) Sk8erPeter válasza merkucyo (#11031) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mindent. FTP-szerver belépési adatait (jelszó, felhasználónév, van-e titkosítás), esetleges SSH-hozzáféréshez tartozó adatokat (ez nem biztos, hogy van), adatbázishoz tartozó információkat - ebből több is lehet, külön felhasználó lehet a phpMyAdminhoz és a weboldalad adatbázisához is -, a tárhely adminisztrációs oldalára való belépési adatokat, meg azt, ami most nem jut eszembe. :D
Természetesen amint ezeket az adatokat megkaptad, lehetőleg azonnal változtasd is meg őket (főleg a belépési jelszót), az e-mail-címeket is jól átnézve, ne menjen az előző fejlesztőnek sehonnan véletlenül tájékoztató vagy egyéb e-mail.

Sk8erPeter

(#11035) Phvhun válasza Sk8erPeter (#11024) üzenetére


Phvhun
őstag

Épp most dolgozunk egy külföldi természetfotós nő oldalán, és kaptunk egy 14 oldalas word doksit miután kész lett a weboldal, hogy miket akar megváltoztatni rajta.

De azért ilyen hosszu mert nem az van beleirva hogy "tedd a krokodil képet jobbról balra", hanem hogy "minél többször tekintek rá az xy oldal tetején lévő kép részleteire, annál jobban az az érzésem támad, hogy a jobb oldalon lévő nagyra nyitott szájú krokodil meg akarja enni a középen lévő gyanútlan madarat, úgyhogy úgy gondolom hogy ezen talán változtatni szeretnék." :(

(#11036) Sk8erPeter válasza Phvhun (#11035) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez jó :C
Igazából egyébként talán a legrosszabb a félig művészlélek, félig kicsit bolondos, írásban rettentő szószátyár megrendelő. :D Az ilyenektől garantáltan lehet számítani a koncepció agyonváltoztatgatására, mert egyszer csak kattan nála valami, és rájön, hogy az úgy mégse jó (a rosszabb eset, ha ezért még jól le is hordja a munkádat).

Sk8erPeter

(#11037) trisztan94


trisztan94
őstag

Mennyire szabad hallgatni a CSSLint és JSLint-re?
Leginkább itt a CSSLint-ről van szó, azért írtam oda a JSLint-et is, mert alapvetően ugyanazt csinálja, bár az jókat szokott mondani.

Tehát, van egy ilyen rész a CSS fájlomban:

h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,span,b,i,ul,ul li {
font-family: 'Cardo', serif;
}

h2,h3, h4 {
color: #756138;
}

Erre ilyen hülyeségeket dobál:

Headings should only be defined once - Heading (h2) has already been defined. (unique-headings)
Headings should only be defined once - Heading (h4) has already been defined. (unique-headings)
Headings should only be defined once - Heading (h3) has already been defined. (unique-headings)

Plusz további érdekesség:
Disallow IDs in selectors - Don't use IDs in selectors. (ids)

És még vagy 60 további ilyen warning. Most kezdjem el kijavítgatni őket, vagy igazából bolhából elefántot csinál?

https://heureka-kreativ.hu

(#11038) martonx válasza trisztan94 (#11037) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem érdemes rájuk figyelni, bár komplexebb SPA-knál pár ezer sornyi js-nél a JSLint megfekszik, és jobb békén hagyni.

Én kérek elnézést!

(#11039) Sk8erPeter válasza martonx (#11038) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem ezeket a hibadetektáló vagy szigorú koncepcióknak megfelelőséget ellenőrző cuccokat azért érdemes toleránsabbra állítani (a CSSLint.net-en is van egy lenyíló, ahol a pipákat ki lehet szedegetni, JSLint.com-nál is van alul egy ilyen doboz), mert sokszor olyan dolgokat is hibának jeleznek, ami lényegében elkerülhetetlen. Például pont amilyen hibákat trisztan94 idézett. Van, amikor az ember elkezdi mazsolázni ezeket a hibákat, aztán rájön, hogy ezzel soha nem végez, ráadásul egyes dolgok szándékosan vannak a kódban. Amikor mondjuk tényleges megjelenítésbeli (CSS) vagy működésbeli (JS) hibát érzékel az ember, akkor érdemes lehet egy ilyen tesztet is lefuttatni a kódon, de amikor kivág kismillió ilyen jellegű hibát, akkor nehéz kiszúrni, hogy mi az, ami tényleges hiba.
A JSHint is hasznos lehet gyors kódellenőrzésre JavaScript-kód esetén.
Persze az az igazi, ha az adott IDE nyújt támogatást az ilyen ellenőrzésekhez, nem pedig egy online felületen kell babrálni.

Sk8erPeter

(#11040) martonx válasza Sk8erPeter (#11039) üzenetére


martonx
veterán

Ezt mondtam én is, csak tömörebben. Eleinte (úgy értem a fejlesztés elején) érdemes rájuk figyelni, sőt én a mai napig is néha végigmazsolázom őket. Visual Studio-ban bekapcsolva szoktam hagyni, az a pár warning elfér. Online felületen még soha nem használtam.

Én kérek elnézést!

(#11041) trisztan94


trisztan94
őstag

Van egy oldal amin dolgozom, 4 nyelven

domain.com
sk.domain.com
de.domain.com
en.domain.com

Ezek nyílvánvalóan a különböző nyelveket jelölik. Lettek készítve külön mobil oldalak is, azok így nézneki ki:

m.domain.com
m.sk.domain.com
m.de.domain.com
m.en.domain.com

Egy darab szerveroldal nincs az oldalban, nem is szeretnék rakni bele, viszont, ha mobil eszközről (tablet és okosteló) látogatják, szeretném, ha átirányítani automatikusan a megfelelő mobil oldalra.

Utánaolvastam, elvileg lehet .htaccess-el így:

RewriteEngine On
# Check for mime types commonly accepted by mobile devices
RewriteCond %{HTTP_ACCEPT} "text\/vnd\.wap\.wml|application\/vnd\.wap\.xhtml\+xml" [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/$
RewriteRule ^ http://m.domain.com%{REQUEST_URI} [R,L]

Na most, ha ez rendben van, akkor csak annyi lenne a kérdésem, hogy ha szépen minden aldomain mappájába berakok egy ilyen .htaccess-t, akkor ennek elvileg mennie kell, nem?

Szerk: Illetve, ha berakom ezt a .htaccess-t, akkor teljesen kilövöm vele azt, hogy a felhasználó átmehessen a teljes verzióra, nem? (Mint itt a PH! mobil oldalán is van egy ilyen link)

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#11042) trisztan94 válasza trisztan94 (#11041) üzenetére


trisztan94
őstag

Ja közben még egy dolog eszembe jutott, ha már .htaccess a téma:

Azt szeretném, ha látogatáskor nem az alapértelmezett html fájlra irányítana át, de ne látszódjon az URL-ben.

Tehát ami most domain.com-on van, az ugye a domain.com/index.html fájlra mutat, de ha megnyitom az oldalt, akkor a domain.com/mappa/masikfajl.html-re irányítson át úgy, hogy domain.com-ot mutasson az URL sáv. És persze utána meg lehessen nyitni az index.html fájlt is. (amire át szeretném irányítani az egy nyelvválasztó felület)

Hogyan lehet ezt?

Illetve nem tud valaki egy jó irományt .htaccess-el kapcsolatban? Kereken 0 a tudásom ezt illetően jelenleg, pedig már nem egyszer jól jött volna a tudás.

https://heureka-kreativ.hu

(#11043) martonx válasza trisztan94 (#11041) üzenetére


martonx
veterán

simán js oldalon is meg tudod ezt oldani, bár az nem túl elegáns, mert homokórázni fog az átirányítás ideje alatt.

Egyébként ha lenne mögötte szerver oldal, akkor egy szál domain-el le lehetne kezelni az egészet. És ha később bele kell nyúlni valamibe, sem kell 8 felé másolgatni.

Én kérek elnézést!

(#11044) SecMan


SecMan
csendes tag

Azt hiszem én is htaccess témában fogok érdeklődni, de még nem biztos :)

Adott lenne 1 tárhely 3 domainnel, ahol csak az egyik lenne 'éles'

A legoptimálisabb eset a következő lenne:
domain1 -> domain3
domain2 -> domain3/almappa
+ a régi domain egyik konkrét kategóriáját (almappáját) szintén át kéne irányítani a fenti domain3/almappa -ra, tehát:
domain1/almappa -> domain3/almappa

Ez htaccess-ben így megoldható? A root-ban kellene elhelyezni? (drupal esetén is?)
Egy-egy példát vagy mint előttem hozzászóló is kért, valami érthető leírást tudna valaki adni?

Köszönöm!

(#11045) Sk8erPeter válasza SecMan (#11044) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az a nem mindegy, hogy ténylegesen átirányítani vagy átírni szeretnéd a címet? Értsd: megtörténjen az átirányítás pl. 301-es HTTP-kóddal, vagy egy adott URL alatt egy másik cím tartalmát szeretnéd kiszolgálni?

Sk8erPeter

(#11046) SecMan válasza Sk8erPeter (#11045) üzenetére


SecMan
csendes tag

Átirányítani szeretném. 301-re gondoltam.
Vagyis az hogy domain1 vagy a domain2 ne legyen látható, nem lesz használatban, csak a domain3.
Viszont mivel a domain2 nevéből eredően a domain3/almappa tartalmával kapcsolatos, ezért kellene ezt a domaint arra az almappára irányítani.

Némi magyarázat: volt egy nagy csoport, aminek tagjai külön váltak, domain1 értelmében megszűnt, de a domain2 és domain3 együtt maradt, de annyira nem különböznek tartalmukban, és annyira nem erősek hogy külön-külön domain kelljen nekik, így az erősebb domain egyik kategóriájában szerepelne a domain2.
Gyakorlatban a domain1 egy meglévő több éves domain, a 2 és 3 pedig teljesen új domainek.

(#11047) bordacs1234


bordacs1234
csendes tag

Segítség! Firefoxom összeomlott, és nem tudom visszaállítani a nemrég bezárt lapokat, mert nem mentette el, kb 15-20 lap volt megnyitva, csak a címük kellene, a gyorsítótárból, illetve a cache-ből nem tudom visszaolvasni? Fontos lenne :(

(#11048) trisztan94 válasza bordacs1234 (#11047) üzenetére


trisztan94
őstag

Es ennek megis mi köze van a weblap készítéshez? :U

előzmények?

https://heureka-kreativ.hu

(#11049) Sk8erPeter válasza SecMan (#11046) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És konkrétan melyik pontnál akadtál el, vagy mivel próbálkoztál eddig, ami nem működött? A net tele van 301 redirectről szóló tutorialokkal, úgyhogy tulajdonképpen nem tudom, mi a gond, nem konkretizáltad. Vagy nem is keresgéltél? :)

Sk8erPeter

(#11050) SecMan válasza Sk8erPeter (#11049) üzenetére


SecMan
csendes tag

Jogos, jogos... köszi a türelmet :)
keresni kerestem, de nem igazán tudtam hogy mit, amíg nem kérdeztél vissza...

Első fele:
Szóval, htaccess témában kutakodtam, és mint az akkor előttem hozzászóló, az volt a bajom, hogy kétféle leírással találkoztam: nagyon alap konfiguráció sorról sorra leírva, vagy bonyolultabb konfiguráció de csak 1-2 bekezdésnyi leírással, hogy mire jó.
Ezért kérdezném, hogy jó, tanítós, magyarázós, de bonyolultabb példákat is tartalmazó leírást/tutorialt tudsz-e javasolni?

A második fele:
ennél a felállásnál nem tudom mi lenne a legajánlottabb megoldás. (régidomain -> újdomain, újdomain2 -> újdomain/valami)
Most olvastam, hogy régi domainről új domainre átirányítani (301) nem javasolt SEO és gugli szempontjából.
Viszont ha ez a scenario, a tényállás, akkor mégis mit lehetne tenni?
A régi tartalmak bár át lesznek mentve idővel, de az útvonalaik biztosan változni fognak, azt meg nem hiszem, hogy az megoldás lenne, hogy minden egyes url-re külön redirect-et írok az új címmel...

A harmadik fele:
a második új domain, amit nem szeretnék külön kezeleni (külön oldalt rá), hanem az első új domain kapna egy alfejezetet, amire irányítani kellene. Most tovább guglizva lehet hogy ide rewrite kellene és nem redirect?
valami2.hu --rewrite--> valami1.hu/valami2 ?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.