Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) TheProb válasza DNReNTi (#13997) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi :R

Egy villám CSS-es kérdés: van 1 div-em amire megadtam opacity-t, de ebben a divben lévő összes többi elem is átlátszó lett, hogy tudom azt megadni, hogy csak az a div kapja meg az opacity-t amire megírtam az ID-t?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14002) PumpkinSeed válasza brickm (#13999) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez nem HTTP hiba, szóval valami más lesz a gond. Nem lehet, hogy a jogosultságok rosszul vannak beállítva?

(#14001) TheProb

Ez attól függ, hogy miért szeretnél rá opacity-t tenni, mert ez öröklődik és most így hirtelen nem tudom letesztelni, hogy ha a belső elemekre opacity 1-t teszel akkor jó lesz-e. De ha háttér szín miatt csináltad így akkor így add meg a szint: rgba(255,255,255,0.5);

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14003) martonx válasza TheProb (#14001) üzenetére


martonx
veterán

Jsfiddle-t kéne használnod a kérdéseidhez, pláne ha azok ennyi szöveg alapján elég butaságnak tűnnek.

Én kérek elnézést!

(#14004) TheProb válasza martonx (#14003) üzenetére


TheProb
veterán

Most kezdek ismerkedni a gyakorlatban tényleges oldalszerkesztéssel (több online "school" után), így megeshet ha hülyeséget kérdezek... :)

De a linket köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14005) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#14002) üzenetére


DNReNTi
őstag

"ha a belső elemekre opacity 1-t teszel akkor jó lesz-e"
Nem lesz. :(
Ez egy örök szívás, csak hekkmány workaround van rá, a legjobb módszer amit te is írtál az rgba() background, vagy ha kép a háttér, már eleve úgy menteni, hogy áttetsző.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#14006) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#14005) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor jól emlékeztem rá, mert régen én is sz*ptam vele, és azóta mindenhol csak rgba-t használok.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14007) TheProb


TheProb
veterán

Normális footer-t hogy a francba kell csinálni? Mert google-n ahány találat annyiféle képpen írják le, de egyik se működik...

Van ahol position-ra absolute-ra, van ahol relative-ra állítják, elöbbit nem is nagyon értem, az mindig ugyan ott lesz.
Eddig a position:absolute; / bottom:0; páros működött jól, csak aztán cisnáltam olyan oldalt aminek hossza már jóval eltért a többitől és belecsúszott a szövegbe...
Jelenleg a footer tag-et használom, ez már egy fokkal jobb, de így se marad mindig az oldal aljától számítva ugyan annyira a tartalom.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14008) Zedz válasza TheProb (#14007) üzenetére


Zedz
addikt

Ilyesmire gondoltál?

(#14009) Phvhun válasza TheProb (#14007) üzenetére


Phvhun
őstag

Az absolute-os footer mindíg látszani fog, mert ekkor a böngészőablakhoz képest van beállítva a pozíciója és mérete, a többi tartalomtól teljesen függetlenül.

Akkor használd azt a módszert ha mindíg látszó footer-t akarsz.

Ha viszont azt akarod hogy a footer "csússzon ki a képből" abban az esetben ha a tartalom nagyobb mint a böngészőablak, és lefele "túlfolyik", akkor ilyen megoldások vannak rá:
http://cbracco.me/css-sticky-footer-effect/
http://mystrd.at/modern-clean-css-sticky-footer/

(#14010) p00h


p00h
tag

Sziasztok, kérlek segítsetek.

Joomla weboldalt próbálom konfigurálni (jf-vihrea ingyenes reszponzív template-el), de 1 dolog kifog rajtam: IOS alatt minden linkre 2szer kell nyomni, androidon nincs ilyen gond. Állítólag a hover a baj a css-ben, és neten keresgélve nem 1 ritka probléma, mégsem tudom megoldani. Tény hogy nem vagyok webprogramozó, mégcsak informatikus sem, de eddig kis keresgéléssel mindent meg tudtam oldani, erre nem jövök rá. Több scriptet kipróbáltam egyik sem működött, vagy ha működött bizonyos linkeknél hibát okozott.

Van erre vmilyen egyszerű megoldás?

Köszönöm!

(#14011) fordfairlane válasza TheProb (#14007) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ennek "sticky footer" a neve. Ha erre keresel, biztos találsz egy tonna leírást.

x gon' give it to ya

(#14012) Sk8erPeter válasza Phvhun (#14009) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

*mindig

Sk8erPeter

(#14013) TheProb válasza Phvhun (#14009) üzenetére


TheProb
veterán

és (#14008) Zedz: Aha, ilyesmire.
De itt is vannak érdekességek, egyik html fájlból copy pasteltem az egész kódot, majd a body "lényegi" részét ugye más tartalommal töltöttem fel, de a fő "konténerek" nem változtak. Ennek ellenére, pl az egyik oldalon kicsit arréb csúszik a footer horizontálisan, van ahol meg a "fő" div-em egy sorrel fentebb kezd és nem jövök rá mitől.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14014) DNReNTi válasza TheProb (#14013) üzenetére


DNReNTi
őstag

JSFiddle. Könnyebb úgy segíteni, ha látjuk mi a gond. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#14015) TheProb válasza DNReNTi (#14014) üzenetére


TheProb
veterán

Hát legyen, de úgy lett volna normális ha a többi page is együt van, úgy látszik a különbség, amiről beszéltem. Bár az egyik már megoldottam egy <br> tag-el, gondolom nem a legszebb megoldás, de jelenleg erre volt erőm. Ha lesz hozzá idegzetem, lehet feldobom NAS-ra és akkor úgy jobban lehet látni a dolgot.

Itt a JSF link

(#14011) fordfairlane: meglesem majd, köszi.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14016) TheProb


TheProb
veterán

Tudnátok ajánlani bevált és olyan image slidert amit ti is használtok?
Találtam párat de még egyiknél se éreztem azt, hogy nekem ez "fú kell!". (Mondjuk ez nem igaz, amitől elcsöppentem olyan volt, de azok mind fizetősek :D) Valamilyen minimalista, 2oldalt lapozógombos cucc kellene, ja és responsive legyen, előny ha van benne pl alul egy sáv a képekkel, hogy lehessen esetlegesen ugrani a képek között.

Eddig ezek tűntek a legnormálisabbnak:
FlexSlider 2
[responsiveslider]
[tn3gallery]

u.i.: Van arra mód, hogy ne manuálisan kelljen az esetlegesen több tucat képet hozzáadogatni a kódhoz?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14017) disy68 válasza TheProb (#14016) üzenetére


disy68
aktív tag

A végére:

a flexslider2 esetében van egy listád a képekkel, azt pl. úgy generálod, ahogy szimpatikus (adatbázisból, adott mappából, stb.).

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#14018) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez kicsit amatőr kérdés, de kéne néhány weblapot csinálnom a most induló saját vállalkozásunknak, de nem igazán tudom, hol kezdjem.
Az se lenne gond, ha valahonnan tudnék letölteni/venni sablont hozzá, de ezzel sincs tapasztalatom.
Tudnátok segíteni, hogy milyen könnyen használható eszköz van, amivel modern, egyszerű weboldalt lehet készíteni?

2 db egyszerű, statikus weboldalról lenne szó, és 1 db minimális tartalommal feltöltött webshopról (néhány, egyedi termék, az se gond, ha nincs management felülete, csak könnyen szerkeszthető legyen).

Előre is köszönöm!

Üdv. Yush

[ Szerkesztve ]

(#14019) Zedz válasza Yushchenko (#14018) üzenetére


Zedz
addikt

Szia,

Akár ez megfelelhet még a statikus résznek, de a webshop kicsit macerásabb. Mit értesz webshop alatt? Egy komplett rendelés végigjátszását, vagy ott van listában pár termék + egy telefonszám?

(#14020) Yushchenko válasza Zedz (#14019) üzenetére


Yushchenko
őstag

Szia!

Köszönöm, ez jól néz ki. Ezek ingyen felhasználhatóak? És a letöltött oldalt mivel lehet (érdemes) szerkeszteni?
Webshop alatt inkább az utóbbit értettem. Néhány egyedi termék, nem kell rendelés meg semmi, szóval az is sima weblapként üzemelne, csak a tartalmakat jó lenne, ha egyszerűen lehetne frissíteni (akár a weblap teljes újramásolásával).

(#14021) Zedz válasza Yushchenko (#14020) üzenetére


Zedz
addikt

Wordpress az úgy működik, hogy jóformán kódot sem kell látnod. Fel kell telepíteni a tárhelyeden, és onnantól kezdve egy admin panelon keresztül tudod szerkeszteni a weboldalad. Van rá sok téma is, egész jó áron lehet már szépeket találni, de persze vannak ingyenesek is.

Tudsz új oldalakat létrehozni, képeket feltölteni, szöveget szerkeszteni, igazából sok mindenre képes már alapból. De ha esetleg egyedi igényed van, akkor nagy valószínűséggel találsz hozzá plugint, amit szintén egyszerű hozzácsatolni az oldalhoz. Ha még sem, akkor lehet fejleszteni sajátot, de ez már egy másik történet. :))

(#14022) Yushchenko válasza Zedz (#14021) üzenetére


Yushchenko
őstag

Igen, már látom, csak egyből rányomtam a template-ra. Köszönöm, ezzel szerintem el fogok boldogulni!

(#14023) TheProb


TheProb
veterán

Multi pages oldal készítésénél nincs más megoldás template készítéséhez php használatán kívül?

Ugye mivel több html fájlom van, az egyes oldalakhoz így pl a header-t, footer-t, css/js include-okat, stb. mindig át kell másolgatni ha vmit változtatok az egyik oldalon, ami elég idegörlő és kicsit sem hatékony.
Eddig csak azt találtam, hogy a statikus részeket elmentem egy php fájlba majd include-olom őket. Ez működik szépen, csak webstorm ugye nem kezeli a php-t így nemtom követni a tényleges változásokat (böngésző, live preview) sem, mert a webservere se akarja kezelni a php-t...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14024) fordfairlane válasza TheProb (#14023) üzenetére


fordfairlane
veterán

Include-hoz nem kell feltétlenül PHP, itt van pl. az Apache server-side incude ([link]), de akkor is valamiféle szerveroldali technika kell hozzá (tehát szerver is kell hozzá). A böngésző csak frame vagy iframe-mel tud összeállítani több html fájlból egy oldalt, de ez nem egy oldacsoport közös elemeinek a behúzására való, hanem inkább cross-site tartalom beágyazására.

x gon' give it to ya

(#14025) TheProb válasza fordfairlane (#14024) üzenetére


TheProb
veterán

Ha mindenképp szerver oldali megoldás kell hozzá, akkor az IDE-k nem tudnak ilyet? webstorm-nál nem nagyon találtam ilyet (vagy csak nemtudok guglizni). Csak a szerkesztés erejéig lényeges ez, nem hiszem, hogy akkora ördöngősséget akarok. (vagy igen?:D)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14026) fordfairlane válasza TheProb (#14025) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem ismerem a webstormot, de általában a különféle livepreview megoldásoknál be lehet állítani, hogy milyen url-n keresztül éred el a lokális webszervert. Pont az ilyenek miatt, ha a nézetet át kell futtatni a szerveroldali feldolgozáson is, hogy megkapd a végleges klienskódot.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#14027) martonx válasza TheProb (#14023) üzenetére


martonx
veterán

Léteznek statikus html generátorok, amik pont erre a célre készültek, azaz minden oldalra oda tudod generáltatni vele a fix részeket. S így elég csak egy helyen változtatnod, nyomsz egy frissítést, és kész is.
Ilyen pl. a middleman

Én kérek elnézést!

(#14028) Phvhun válasza martonx (#14027) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem igazán látom ennek az értelmét, akkor már sokkal egyszerűbb a php.

Talán hatalmas látogatottságú oldalaknál számíthat hogy gyorsabb?

(#14029) martonx válasza Phvhun (#14028) üzenetére


martonx
veterán

Van egy csomó eset, amikor abszolút felesleges a php, meg bármilyen szerver oldali nyelv. Megkockáztatom, hogy a portálok 50%-ánál teljesen felesleges, a statikus html-lel pedig szélvész gyors oldalakat lehet összehozni, amit a SEO is szeret. És még egy rakás konfigolásos, hosztingolásos szopástól is megkíméled magad.

Jelzem mindez abszolút nem az én asztalom, csak a frontendes kolléga maszek munkáin keresztül látom, hogy mennyire sok eset van, amikor abszolút felesleges CMS-es ágyúval verébre lőni.

Én kérek elnézést!

(#14030) trisztan94


trisztan94
őstag

Hali!

Nem biztos, hogy jó topikban vagyok, de mivel van ebben egy kis laravel, meg egy kis adatbázis, meg jó sok bénázás ide írok, tudom, hogy bírjátok ezeket ;] /s

Tök rég használtam Laravel-t, csomó mindent elfelejtettem. Most újra elkezdtem egy projekt folyamán nyomkodni, azonban nagyon nem tudom még mindig felfogni, hogy hogyan működnek az adatbázis foreign key-ek. Leírnám gyorsba, hogy mi alapján terveztem a webappot (igazából egy REST API-t csinálok épp egy mobil appnak, csak még tesztelgetek), és mutatom, hogy hol nem vágom mi történik és miért. Vagy lehet az lenne egyszerűbb, hogy hol vágom.

Az app alapvetően egy szolgáltatás kereső lenne, szépen térképen mutassa, hogy mik vannak a közeledben, tudsz majd kategóriák vagy keresőszavak alapján szűrni, az adott helyre kattintva pedig meg tudod nézni az adott hely részletes leírását.

Szóval ez az adatbázis szerkezetem:

(az OK feliratok elhanyagolandók, magamnak jeleztem, hogy megcsináltam hozzá a migrációt)

Elég sok minden össze van foreign key-el kötve. A migrációban tökéletesen értem, hogy hogy működik, itt egy példa az ott használt Schema-ra:

Schema::create('reviews', function (Blueprint $table) {
$table->increments('id');
$table->integer('review_score');
$table->text('review_text')->nullable();
$table->integer('user_id')->unsigned();
$table->timestamps();

$table->foreign('user_id')
->references('id')
->on('users');
});

.. de hát ez egyszerű is mint a bot.

Ahol megakadok, az a Modeleken belül az Eloquent relációk berakása.

Itt van például a Company modelem, ami ugye a companies táblához kapcsolódik:

class Company extends Model
{
protected $fillable = [
'company_name', 'user_id'
];

public function venue() {
$this->hasMany('App\Venue');
}

public function user() {
$this->belongsToMany('App\User');
}
}

Itt a venue() lenne a fontos. Szóval azzal, hogy megmondjuk neki, hogy hasMany(Venue), magyarra lefordítva azt mondjuk, hogy egy céghez több hely is rendelhető (mondjuk pl étterem, kávézó stb). Ez teljesen rendben van, ez lenne a cél.

Itt a Venue Modelem releváns része:

public function company(){
$this->belongsTo('App\Company');
}

.. amivel ugye azt mondjuk, hogy egy étterem például csak és kizárólag egy céghez tartozhat.

Szóval hacsak nem vagyok baromi nagy gyökér, eddig értem.

A probléma ott van, hogy controllerbe csinálok egy ilyent:

$venue = new Venue();
$venues = $venue->all();
return View('test', compact('venues'));

... ezzel ugye lekérjük az összes szolgáltatást/helyet/stb és átadjuk a View-nak. A view-ban pedig próbálnám kiírni a venue-hoz tartozó infókat, így:

@foreach($venues as $venue)
<tr>
<td>{{ $venue->id }}</td>
<td>{{ $venue->name }}</td>
<td>{{ $venue->description }}</td>
<td>{{ $venue->phone_number }}</td>
<td>{{ $venue->email }}</td>
<td>{{ $venue->address }}</td>
<td>{{ $venue->lat }}</td>
<td>{{ $venue->lon }}</td>
<td>{{ $venue->website }}</td>
<td>{{ $venue->company->company_name }}</td>
</tr>
@endforeach

Erre kapok egy ilyen hibaüzenetet:

De ha kiveszem a legutolsó sort, tehát a $venue->company->company_name-et, akkor pedig tökéletesen megy. Meg ház írja is az exception, hogy a relációkkal van baj.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mit rontok el, mit nem értek? Esetleg nem fogtam fel valami nagyon triviális dolgot?

Köszönöm! :R

Bocsi a megfogalmazásért + formázásért, baromi fáradt és ideges vagyok már, nem nagyon tudtam koncentrálni :(

https://heureka-kreativ.hu

(#14031) GG888


GG888
senior tag

Először is köszönöm martonx kollégának a Litmus.com oldal tippjét, tényleg egész használható az oldaluk.
Most egy kisebb projekthez kipróbáltam, hogy mennyire szép aktiváló, jelszómegújító, stb leveleket lehet vele küldeni.

A legnagyobb problémám, hogy ami Outlook 2013-ban szép, annak sajna a fele hiányzik Outlook 2016-ban.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#14032) fordfairlane válasza GG888 (#14031) üzenetére


fordfairlane
veterán

(#14033) chabeee


chabeee
tag

Sziasztok,
Valaki nem tud valami alternatív megoldást az emelt díjas sms beépítésére? PayPal lesz, Online fizetés otp-n keresztül kilőve, átutalás macerás. A lényeg, hogy automatizmust rá lehessen építeni valamilyen szinten, ne kelljen aktiválgatni.

(#14034) TheProb


TheProb
veterán

Bootstrap-nál mennyire tartalmaz esszenciális beállításokat a bootstrap-theme.min.css fájl?
Mert már egy ideje tépem a hajamat, hogy miért nem élnek az egyéni beállításaim a dropdown menüre, próbakép kikommenteltem és láss csodát... Első körben rákerestem a "dropdown" class-t módosító sorokra, az egyik beállítást kikommentelve már előrébb vagyok, de még mindig nincs meg minden. Ezért kérdem, hogy van értelme-e keresgélni a szükséges sorokat vagy mehet az egész css fájl a kukába, kikommentelés után nem vettem észre hírtelen semmi változást?

Amúgy nem értem, hogy ha a saját css-em ezek után van akkor mért nem override-olják a saját beállításaim...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14035) Joci93 válasza TheProb (#14034) üzenetére


Joci93
senior tag

Itt be lehet állítani, hogy miket tartalmazzon a Bootstrap: Customize

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#14036) Sk8erPeter válasza TheProb (#14034) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Amúgy nem értem, hogy ha a saját css-em ezek után van akkor mért nem override-olják a saját beállításaim..."
Emiatt:
http://prohardver.hu/tema/weblap_keszites/hsz_9506-9506.html

Sk8erPeter

(#14037) TheProb válasza Sk8erPeter (#9506) üzenetére


TheProb
veterán

Én is már csak ilyenre tudtam gondoltam, hogy !important-ra. Igazából úgy néz ki, semmi sem változott azóta sem az oldalon, mióta kigyomláltam a theme.css-t.

De köszi a megerősítést.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14038) trisztan94 válasza trisztan94 (#14030) üzenetére


trisztan94
őstag

Ja amúgy meglett a megoldás, ha valaki esetleg ugyanebbe botlana.

public function company(){
return $this->belongsTo('App\Company');
}

public function venue() {
return $this->hasMany('App\Venue');
}

Annyi volt az egész, hogy kifelejtettem a return-öket. Így már az exception is teljesen egyértelmű.

https://heureka-kreativ.hu

(#14039) PumpkinSeed válasza TheProb (#14034) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Úgy látom megválaszolt. Az importent amit ilyenkor érdemes ráküldeni.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14040) fordfairlane válasza TheProb (#14037) üzenetére


fordfairlane
veterán

A szelektorok specifikusságát több tényező is befolyásolhatja. Az !important eléggé favágó megoldás, csak végső esetben érdemes használni. Ha a theme.css fájlra nincs szükséged, akkor meg meg is oldódik ez a probléma.

x gon' give it to ya

(#14041) TheProb


TheProb
veterán

Na, végre elkészült első munkám. Jó pár órát beleraktam, de rengeteget is tanultam, szóval megérte. Mi a véleményetek, szigorúan őszintén!

[link]

ui.: az img gallery csak minta jelleggel működik, nyilván nem 100ft-os méretű képekkel lenne feltöltve. :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14042) trisztan94 válasza TheProb (#14041) üzenetére


trisztan94
őstag

Szvsz már zavaróan túl sok az animáció, túl sokat mozognak a dolgok. A főoldal 1-3 blokkja még oké, de a vonalra és a lenti blokkra bőven elég lenne egy sima fade in. Referenciáknál még jobban zavaró. A zöld text shadow is elvonja a figyelmet a tényleges kontentről.

Animációkra visszatérve: folyamatosan ugrálnak. Pl amikor szolgáltatásokra kattintasz, egy pillanatra látható minden, aztán eltűnik, aztán megint beanimálódnak. Ja, meg inkonzisztensek. Valamikor bejön valami, valamikor nem.

Partnereink linkre kellene egy cursor:pointer.

Kis referencia képek teljesen felesleges, hogy lightboxban legyenek, mert ugyanakkorába nyitja meg. Ide be kellene nagyobb felbontásúakat rakni(a lightboxba).

Árajánlatnál nagyon gagyi a form. De nagyon. Lehetne szélesebb, inputok magasabbak, stb.

Elérhetőség térkép lehetne olyan széles mint a header.

Menü mobilról el van csúszva jobbra.

A fentiektől függetlenül ahhoz képest, hogy első munkád, tök jó lett! Az én elsőm sokkal bénább volt :D :))

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#14043) TheProb válasza trisztan94 (#14042) üzenetére


TheProb
veterán

Animáció tényleg ugrál, ezt hogy tudnám orvosolni?

referencia képeket írtam, hogy csak arra vannak jelenleg, hogy látható legyen, h működik.
A contact form a régi oldalról lett beollózva, mert amennyire google alapján kitudtam deríteni azt csak webszerverrel lehet megcsinálni, ezért meg nem akartam még pöcsölni nas-omon egy levelező szerverrel is.

Menü igazából direkt van jobb oldalra kitolva, bár át kéne váltania az egésznek lenyíló menüre telón, de mégse teszi. Ez eddig jó volt, most nemtom mi a baja.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14044) Sk8erPeter válasza TheProb (#14037) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

!important-et lehetőleg kerüld, nem jó szokás. Inkább csak kényszermegoldás.

(#14039) PumpkinSeed:
importentet meg aztán végképp ne használjon. ;]

(#14038) trisztan94:
szarapéhápé. ;]

(#14041) TheProb:
Első munkához képest tényleg elég jó a trisztan94 által írtakat leszámítva. Ha az animációra vonatkozó rövid kódot bedobod, biztos találunk megoldást az ugrabugrálásra. Lusta vagyok megnézni az oldalad kódját. ;]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14045) martonx válasza TheProb (#14043) üzenetére


martonx
veterán

Kérdés, hogy az animációkat js-el csináltad, vagy css-el? Nekem is feltűnt, hogy ugrálnak, de mivel most Távoli asztalon néztem, betudtam annak. De ha másnál is ugrál, akkor az már gáz.
Szvsz nyugodtan ki is hagyhatod az animációk jó részét, ahogy trisztan is javasolta.

Én kérek elnézést!

(#14046) PumpkinSeed válasza TheProb (#14041) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az árajánlat oldalán lévő form helyére erősen tudok ajánlani egy bootstrap form-ot. Csak javítani fog a mostanin. Ha esetleg kell segítség a beoperáláshoz akkor feldobod ide.

(#14044) Sk8erPeter

Láttam én, hogy stackon kijavítottad a kérdésem, pedig szerintem egész jól beszélek angolul, konkréten nem volt olyan mondat amit helyesen írtam volna le. :DDD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14047) TheProb válasza martonx (#14045) üzenetére


TheProb
veterán

maga az animáció az animate.css wow.js-el időzítve és finomhangolva. Ergó nem tudok kiemelni konkrét kódrészt, ahogy Sk8erPeter kérte.

(#14046) PumpkinSeed: Előbb írtam, hogy a form az miért olyan amilyen. De ha lehet ilyet működő verzióban csinálni anélkül, hogy kelljen hozzá szerver oldali kód akkor megcsinálni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14048) PumpkinSeed válasza TheProb (#14047) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A formhoz nem kell webserver, ami benne van contact.php ahhoz kell a webserver, szóval csak simán megadod a te form-odban lévő action-nek a contact.php és ugyan olyan formod lesz mint a régiben volt, csak szebb.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#14049) TheProb válasza PumpkinSeed (#14048) üzenetére


TheProb
veterán

meglesem majd, már értem mire gondolsz :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#14050) TheProb


TheProb
veterán

A következőkkel kapcsolatban tudnátok akkor segíteni?

1. miért laggol az animáció, valamint miért látszik egy pillantra minden, majd utána indulnak az animációk? Próbáltam, hogy bedobom külön js fájlba a wow.js meghívását, az oldal betöltés után meghívva ($(document).ready(function()...), kiszedem a fb scriptet az elejéről, hátha belassít, de egyik se oldotta meg a gondot.

2. Google analytics az istenért nem akar működni, hiába rakom be a tracking kódot a head végére vagy a tag manager scriptjét a body végére, mindig azt írja, hogy "nem található követő kód". Amiket megadtam neki oldal címeként: theprob.wha.la/mapebau/index.html, próbaként a gyökér címeket is megnéztem: theprob.wha.la/mapebau/ és theprob.wha.la. Egyik se jött be, ami fura még, este először a body elejére raktam, akkor működött, igaz nem számolt semmit.

3. Navbar nem vált át mobilméretre telefonon.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.