Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5451) SzlobiG válasza rubeola80 (#5450) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha szerveroldalon akarsz pl PHP akkor kell pl XAMPP.

Ez eléggé elterjedt és könnyű s kezelni. A munkáidat a htdocs nevű mappába tegyed, majd böngészőbe a localhost/mappád neve címet add meg.

(#5452) rubeola80 válasza SzlobiG (#5451) üzenetére


rubeola80
csendes tag

Köszi a választ.
Végül a wampservert telepítettem a wordpress szeretném feltelepíeni hozzá.
De lenne újabb kérdsem hátha tud valaki segíteni
Wampserverre (sajátgépre) szeretném telepíteni a WP-t. Tudom egy adatbázist kell elsőnek létrehozni a Wampon. Azt viszont nem tudom ott milyen "MySQL kapcsolat egyeztetést" válasszak, illetve az "egybevetés" mi legyen?
Segítségeteket előre is köszi!

(#5453) Sk8erPeter válasza rubeola80 (#5452) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom a "MySQL connection collation"-re gondolsz, az lehet pl. utf8_hungarian_ci.

Sk8erPeter

(#5454) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Egy új oldalt készítek, ami rengeteg cikket fog tartalmazni.

Na, most nem akarom úgy megoldani, hogy minden cikkhez új aloldalt hozzak létre, hanem úgy képzelném el, hogy maga a "váz" már adott: tehát a fejléc, a navigáció, illetve a szöveg helye is.

Viszont ha egy új cikket nyitok meg, akkor csak azt az adott részt cserélje le, ahol maga a cikk van, esetleg ahhoz különböző képek.

Tudom, vannak ilyen típusú oldalak. (sokkal praktikusabbak is)
Csak sajnos nem tudom, hogy kell ilyen megoldást létrehozni.

A válaszokat nagyon köszönöm!

TL

(#5455) meddox1


meddox1
csendes tag

Sziasztok!

Keresek valakit aki ért az ajax,php,sql,mysql,java programozáshoz vagy mi.
egy Spéci honlapot szeretnék csináltatni elkezdődőt már a munka de sajna valamiért félbemaradt.
Ha valakit érdekelne irjon PÜ t
köszönöm.

(#5456) Siriusb válasza TOTAL LOKI (#5454) üzenetére


Siriusb
veterán

Szia!

Ezek szerint nincs PHP ismereted, tehát marad valamely CMS rendszer használata: Drupal, Joomla, WordPress stb.

Persze HTML frame-mel is meg lehetne oldani, de azt inkább ne. CMS-szel járnál a legjobban.

(#5457) meddox1 válasza Siriusb (#5456) üzenetére


meddox1
csendes tag

elméletileg azzal lett elkezdve az oldal de félbe lett hagyva.. nem az én hibámból..
Esetleg ha van valaki aki elvállalná...:)

(#5458) TOTAL LOKI válasza Siriusb (#5456) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Nos, valóban, php-vel nem nagyon foglalkoztam még.

Már elkezdtem az oldalt, html-ben.
A cikkek beültetése még odébb van, de már erre is gondolnom kell.
A HTML frame miért macerás?

[ Szerkesztve ]

TL

(#5459) Sk8erPeter válasza TOTAL LOKI (#5458) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A frame-ek használata nagyon NEM javasolt, elavult, kényelmetlen megoldás, nehézkes a tartalmak frissítése a különböző keretekben, ma keretek közötti kommunikáció is macerás, és sok egyéb szempontot is fel lehetne sorolni, de egyszóval kerülendő.
PHP használatával nagyon egyszerűen megoldható, hogy mindenhova tegyen be egy adott menüt, fejlécet, láblécet, stb., és azokat is külön fájlban kezeled.
Ezeket a problémákat, többszintű menüstruktúrát és mindenféle egyebet a Siriusb által is javasolt CMS-ek megoldják helyetted, így ajánlott a használatuk, hacsak nem ujjgyakorlatként kezeled a feladatot, és/vagy nem épp most szeretnéd megtanulni az egész alapjait.

Sk8erPeter

(#5460) TOTAL LOKI válasza Sk8erPeter (#5459) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

A bibi, már elkezdtem az oldalt, html formában.
Ráadásul olyan javascripteket is tettem bele, amiről mi is beszéltünk régebben.

Ebbe az ún. CMS rendszerbe vajon áttudnám az egész eddigi munkámat "ültetni"?

(lehet ma jobban utána nézek ezeknek a rendszereknek.

TL

(#5461) Siriusb válasza TOTAL LOKI (#5460) üzenetére


Siriusb
veterán

Google-lel keress rá, pl. html frame disadvantage, kapsz néhány találatot.

CMS-szel pedig jobban jársz, mert ha valamilyen funkciót bele akarsz tenni, valószínűleg valaki már modulként megírta. Hosszú távon mindenképpen jobban jössz ki, ha most belefektetsz energiát a CMS-re történő áttérésre.

(#5457) meddox1
Tulajdonképpen akkor milyen alapokon is nyugszik az egész? Csak azért, hátha valakit tényleg érdekel. És azt sem ártana megmondani, mitől spéci az a weboldal.

(#5462) Sk8erPeter válasza TOTAL LOKI (#5460) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Át tudod ültetni, de ehhez előbb meg kell ismerkedni a rendszerrel.
A népszerű CMS-eknek az is nagy előnye, hogy a legfontosabb dolgok vagy a core részei, vagy külön modulként meg vannak írva (nagy a közösség mögöttük), így jelentősen redukálják a fejlesztésre szükséges időt. Az is igaz viszont, hogy az első ismerkedés kicsit nehézkes lehet, először nem látod át a menürendszert, stb., de amint egy kicsit belejössz, megtérül a munka, amit addig belefektettél (pl. dokumentációk, tutorialok, könyvek olvasgatása), mert utána gyorsan fog menni minden. Eleinte az első CMS-sel való megismerkedésnél nekem is kicsit káosz volt, hogy mi hol is található, meg mi miért úgy van megoldva, ahogy, aztán belejöttem, átláttam, és örültem, hogy rászántam az időt.
Ha kíváncsi vagy véleményre, én a Joomlát semmiképp sem választanám, helyette inkább Drupalt vagy WordPress-t (utóbbiak közül én a Drupalt preferálom, mivel azt ismerem, és mivel úgy tudom, a kódja is igényesebb). Drupal topic is van, ha segítség kell. :)
Egyébként nem akarlak feltétlenül rábeszélni a CMS használatára, de ha komolyabb projektről van szó, és pl. admin-felületet is szeretnél biztosítani a megrendelőnek, akkor mindenképp áttérnék a helyedben. Persze kalkuláld hozzá a fejlesztési időhöz azt az időt is, amíg megismerkedsz a rendszerrel. De csomó minden szimplán összekattintgatható. Persze a PHP-vel is ideje megismerkedni. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5463) rubeola80


rubeola80
csendes tag

Sziasztok!
A wordpresshez szeretnék e-bolt bővítményt letölteni. Tudom sokfajta van, de Én olyat keresnék aminek van magyar fordítása és nem túl bonyolult. Egy kis webshopot szeretnék csinálni nem túl sok cikkel, de jó lenne ha lehetne bakkártyával is fizetni.
Van valakinek tippje melyiket töltsem le?
köszi

(#5464) mobal válasza rubeola80 (#5463) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link], ár szerintem itt érdeklődj: [link] (bár ez nem worpdress)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5465) TOTAL LOKI válasza Sk8erPeter (#5462) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Nagyon köszönöm a segítséget.
Hétvégén picit ismerkedem a Drupallal.:)
Majd írok ezzel kapcsolatban a topikba.
Szép estét!

TL

(#5466) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan tartalmat ajánlani, ami hasonló mint a joomla féle JEvents 2.2?
Fontos lenne beletenni a készülő oldalba, de én nem joomlán keresztül csinálom.

Előre is thanks.

TL

(#5467) Sk8erPeter válasza TOTAL LOKI (#5466) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerveroldali kódolás (pl. PHP) nélkül ezt nem fogod megúszni, szóval ha ilyen jellegű ismereteid még nincsenek, akkor továbbra is a CMS-t ajánlom, ahol vannak ilyen modulok. (Bár én a Joomlát rossz tapasztalatok miatt kerülném.)

(#5465) : szívesen. :) Majd írj a tapasztalataidról! :K

Sk8erPeter

(#5468) rubeola80 válasza TOTAL LOKI (#5465) üzenetére


rubeola80
csendes tag

Köszi a tippet! Letöltöttem jól megy, már csak szerkesztgetnem kell!

(#5470) Inv1sus válasza desirehd (#5469) üzenetére


Inv1sus
addikt

Általában az oktat ilyeneket, aki nem ért annyira hozzá, hogy programozásból éljen meg.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5472) Sk8erPeter válasza desirehd (#5469) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a php-t és java-t csak épp említi"
"a php és java persze max említésszinten van benne"
Te most PHP-ról és Java-ról (!!) vagy PHP-ról és JavaScriptről (!!) beszélsz? Nagyon nem mindegy! Ha Java-ról, akkor JSF, JSP és egyéb, ténylegesen Java-hoz kapcsolódó technológiákról lehet beszélni, ha JavaScriptről, akkor kliensoldali programozásról beszélünk, tehát pl. a böngészőben való megjelenítés után tudsz buherálni a megjelenítéssel, adatküldözgetéssel, itt beszélhetünk AJAX-ról és egyebekről.
Ezt már az elején el kell különíteni: Java, JavaScript.

"Nyilván infó alapok vannak"
Ez konkrétan mit takar, pl. programozási ismereteid vannak? Pl. a rendszergazdai, hálózati (hálózattervezési, -építési, stb.) ismeretek nagyon jók, de nem feltétlenül fedi le a programozási ismereteket is (mivel az előbbi területhez nem biztos, hogy mindenképp szükséges, mert olyan sok területe van).

Ha kíváncsi vagy személyes élményre, én egyetemi, kezdeti programozási alapismeretek után (C, C++) kezdtem el autodidakta módon foglalkozni a webfejlesztéssel (egyetemen első években semmiféle webprogramozási ismereteket nem tanultunk infón, de persze fel lehet venni elég jó szabadon választott tárgyakat ezzel kapcsolatban), nem vettem részt tanfolyamon, sokat szoptam vele egyedül, de mindennek utánanéztem neten, könyvekben, stb., és egy idő után kezdtem érteni, miről van szó. Elég szkeptikus is vagyok ezekkel a tanfolyamokkal kapcsolatban, szerintem Inv1sus is ezért írta előttem azt, amit. Tisztelet a kivételnek, nyilván vannak nagyon színvonalas tanfolyamok is, de azt meg is kell fizetni.
Na, szóval ha tényleg szeretnéd, és belefeccölsz kellő energiát, egyedül is előre lehet jutni, ha tényleg nagyon érdekel a dolog, és állandóan fejlődni akarsz, és motivál a tudat, hogy Te is képes leszel komolyabb honlap összerakására.

"a) kb. egy éves több százezer forintos képzések (250-300.000 ft) melyeknek a végeredménye a statikus nem dinamikus honlapkészítési tematika mely a php-t és java-t csak épp említi és max hibakeresés szinten oktatja"
Ilyenen szerintem teljesen értelmetlen részt venni. Ezt magadtól is simán el tudod sajátítani akár 1-2 hónap alatt (ami kissé kevesebb idő, mint az 1 év, és az idő pénz!), olvasgatva, fórumozva.
Csak egy kiragadott példaként ezt tudom ajánlani, ha érthető stílusban akarsz az alapokról olvasni:
Nagy Gusztáv: Web programozás alapismeretek
Nem beszél mellé, a lényeget mondja, tömören, de érthetően.
Akár ilyen jellegű könyvekből is megvan az a tananyag, amit itt fentebb említettél, csak kissé olcsóbban (max a könyveket kell megvenned, de ez pl. ingyen is letölthető), ha van szorgalmad olvasgatni szabadidődben.

"b) 40-50 órás gyorstanfolyamok melyek ugyanúgy csak statikus nem dinamikus honlaptematikát tartalmaznak és a php és java persze max említésszinten van benne"
Nekem ezzel az a bajom, hogy szerintem ezek többsége tuti, hogy túlságosan felületes. Arra neveli az embereket, hogy elkezdjenek gányolni, gyorsan összetákolni valamit, hacsak nem elég elhivatottak a résztvevők, meg ha nem elég jók a tanárok.
Ezt szintén magadtól is meg tudod tanulni, anélkül, hogy kiadnál egy csomó pénzt.
Tehát az előbbivel az a baj, hogy túl hosszú idő, és ahhoz képest túl drága, bár lehet, hogy egy fokkal alaposabb, de akkor sem tanultál meg még szerveroldalon programozni, ami manapság alapvető elvárás. Utóbbi meg első blikkre túl felületesnek látszik, tipikus gyorstanfolyam.

Bár az is igaz, hogy ha az ember tudja, hogy el kell mennie egy tanfolyamra, ha már befizette, akkor legalább nem lesz lusta hozzá (az egyedüli tanulgatásnak ez a veszélye, hogy egy idő után inkább szarsz bele, ha nem érdekel eléggé).

Egy dolog nagyon fontos, akár részt veszel ilyen tanfolyamon, akár magadtól kezded el tanulni a dolgokat: folyamatosan GYAKOROLJ. Tehát ne csak olvasgass, aztán félretedd a könyvet, hanem úgy olvasd az anyagot, hogy egyből előveszed a kis szövegszerkesztődet, begépeled a kódokat, és megnézed, mit sikerült produkálnod. Kezdd egyszerű feladatokkal, hogy sikerélményed legyen, és megjöjjön a kedved az egészhez. Általános részeket persze lehet olvasgatni az elméletről, de amint gyakorlati részekről van szó, próbáld is ki, hogy mit csinál a kód.

Sk8erPeter

(#5473) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Elakadtam és nem tudom, hogy mi lehet a probléma. XML-ből olvasom ki az adatokat, minden böngészőben működik, kivéve az ie8-at és ie7-et.

if (window.XMLHttpRequest)
{
xmlhttp=new XMLHttpRequest();
}
else
{
xmlhttp=new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP");
}
xmlhttp.open("GET","../xml/header.xml",false);
xmlhttp.send();
xmlDoc=xmlhttp.responseXML;

//Load datas from XML
$("title").html(xmlDoc.getElementsByTagName("title")[0].childNodes[0].nodeValue);

Alert-tel ellenőriztem a //Load datas from XML sor után, hogy IE8-ban és az IE7-ben megfelelően kiolvassa az adatot az XML fájlból, de az adat/szöveg beszúrása mégse történik meg.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5474) Inv1sus válasza Inv1sus (#5473) üzenetére


Inv1sus
addikt

Csak a title tag-ba nem enged írni adatot ie8 és ie7 esetében, tehát nem olyan nagy a probléma, mint gondoltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5475) Inv1sus válasza Inv1sus (#5474) üzenetére


Inv1sus
addikt

Megoldás

ez helyett:
$("title").html(xmlDoc.getElementsByTagName("title")[0].childNodes[0].nodeValue);

ez:
document.title = xmlDoc.getElementsByTagName("title")[0].childNodes[0].nodeValue;

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5476) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#5474) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na igen, a böngészőproblémák áthidalására is jó pl. egy library, mint a jQuery vagy ehhez hasonló.
Amúgy a választ így a kapott adatok nélkül nem igazán lehet megmondani.

Szerk.: most látom ezt a sort:

$("title").html(xmlDoc.getElementsByTagName("title")[0].childNodes[0].nodeValue);
Tehát akkor használod a jQuery-t... mi értelme keverni a szezont a fazonnal? :Y Miért használsz egyszer plain JavaScriptet, egyszer jQuery-t? Miért nem használod az AJAX-os kommunikációra a jQuery megfelelő AJAX-os függvényét? :F
jQuery.ajax()

Ennek így keverve semmi értelme. Döntsd el, szeretnéd-e használni a jQuery-t, vagy sem.
Amit írsz, jQuery-vel átláthatóbban meg rövidebben megoldható.
Nézd meg ezt is: [link].

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5477) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#5475) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, a document.title is jó, vagy ez: [link] (meg a többi):
$(document).attr("title", "New Title");
Ez elvileg IE-ben is jól működik.

A kód, amit mutattál:

if (window.XMLHttpRequest)
{
xmlhttp=new XMLHttpRequest();
}
else
{
xmlhttp=new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP");
}
xmlhttp.open("GET","../xml/header.xml",false);
xmlhttp.send();
xmlDoc=xmlhttp.responseXML;

//Load datas from XML
$("title").html(xmlDoc.getElementsByTagName("title")[0].childNodes[0].nodeValue);

EHELYETT jQuery-vel:

$.get('../xml/header.xml', function(data) {
var newTitle = $(data).find('title').text();
$(document).attr("title", newTitle);
}, 'xml');

Kicsit rövidebb, nem? :)

Egyébként még szebb lenne JSON-nel visszaadni az adatokat, és akkor egy data.title is megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5478) TOTAL LOKI válasza Sk8erPeter (#5467) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Na, ma telepítettem.
Holnap elkezdek kicsit játszani vele.
Kíváncsi leszek.
Érdekes ez a kezelőfelület.:D

TL

(#5479) Sk8erPeter válasza TOTAL LOKI (#5478) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, eléggé szokni kell. :D
Itt találsz hozzá ajánlott szakirodalmat: Drupal topic, 1. hsz.

Pl. kapásból ennek nekieshetnél:
Nagy Gusztáv: Drupal 7 alapismeretek
Magyar nyelvű szakirodalom, tök érthető stílusban mutatja be a Drupalt az alapoktól. Innen egész gyorsan átláthatod az alapdolgokat, ha még nem igazán világos, mit hogyan kell csinálni.
Aztán ha kérdés van, gyere a topicba. :)

Sk8erPeter

(#5480) TOTAL LOKI válasza Sk8erPeter (#5479) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Köszönöm. :)
Ne félj, érkezem majd.:D

TL

(#5481) TOTAL LOKI válasza Sk8erPeter (#5479) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Amit ajánlottál könyvet, csak röpke 370 oldal.:D
Még jó, hogy mellette pont a Trónok harcát nyúzom. :)

TL

(#5482) Sk8erPeter válasza TOTAL LOKI (#5481) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, valóban nem kevés, de tele van képekkel az érthetőség kedvéért. :K
Az alapokhoz lehet, hogy előbb az itt fent lévő "A Drupal felhasználói szemmel" pdf-fel kéne kezdened, az tulajdonképpen egy kivonat a nagykönyvből (2. fejezet), a kezdetekben fontos dolgok, tehát hogy egyáltalán hogyan tudsz cikkeket létrehozni, stb., itt vannak, aztán persze jöhet a többi.

Sk8erPeter

(#5483) Inv1sus válasza Sk8erPeter (#5477) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszönöm szépen, így tényleg egyszerűbb lesz. :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5484) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#5483) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen! :K

Sk8erPeter

(#5485) Inv1sus válasza Sk8erPeter (#5484) üzenetére


Inv1sus
addikt

Még ha lehet, akkor kérnék segítséget.

Van egy ilyen xml fájlom (ez csak példa)

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<content>
<header>Laboratory Website!</header>
<paragraph>search interests.</paragraph>
<header>About our research</header>
<paragraph>Blabla These issues include:</paragraph>
<break></break>
<list>
<element>distribution</element>
<element>the extent of</element>
<element>genetic an</element>
</list>
<link>
<path>cspl-research.html</path>
<title>More details about our work</title>
<text>More details >>></text>
</link>
</content>

Ebből a tartalomból szeretnék html-t generálni. Hogy lehet vagy egyáltalán meglehet-e azt tenni, hogy a <content>-en belüli összes tagen egyesével végiglépkedek és tag szerint valamit kiírok a html oldalra?

Vagy inkább hagyjam, escapeljem a html kódot és azt rakjam bele az xml-be?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5486) Tele von Zsinór válasza Inv1sus (#5485) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ami elsőre eszembe jutott, az az xslt - ennek pont az a célja, hogy xml-t transzformálj (általában html) kimenetté.

Persze php-ban is meg lehet oldani a dolgot. A DOMDocument-tet használtam eddig xml/html feldolgozására. Tesztelés nélkül azt mondom, a /content/* xpath kell neked.

(#5487) Inv1sus válasza Tele von Zsinór (#5486) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hm érdekesnek tűnik, megnézem majd, köszi.

PHP le van tiltva a szerveren szóval anélkül kell megoldanom a dolgokat. :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5488) Inv1sus válasza Inv1sus (#5487) üzenetére


Inv1sus
addikt

Megnéztem, hasznos cucc. Azonban itt nem fogom tudni használni, mert nincs konretizálva a szerkezet. Bárhol lehet egy link, egy bekezdés vagy fejléc, egymástól független számban.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5489) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A z-index nem vonatkozik a háttérre csak a tartalomra? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5490) Speeedfire válasza Speeedfire (#5489) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja, csak adni kellene neki egy position: relative értéket. :P

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5491) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#5485) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mivel most nem találtam rá egyszerűen és jól működő plugint (bár ez még talán használható lehet: jParse) vagy csak egy egyszerű függvényt, ezért írtam neked egyet, ami rekurzív módon bejárja ezeket az elemeket, itt tudod kipróbálni:

Parsing and traversing an XML document with jQuery

Kiírja a tagek neveit, és a bennük található értékeket. Amennyiben van gyerekeleme valamelyik elemnek, akkor rekurzív módon járja be az adott elemet, és a margót is beljebb tolja a gyerekelemeknél.

Remélem segít. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5492) Inv1sus válasza Sk8erPeter (#5491) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ejha. Ránézésre elsőnek elég kínainak tűnik (mint általában minden idegen kód), de látom jól ki van kommentezve, meg a változók elnevezése is jó, szóval gondolom nem lesz probléma a feldolgozásával. ;] Talán tanulok is valamit belőle.

Köszönöm újra a segítséged, bár tényleg nem kellett volna ezért konkrét programot megírnod. :B Remélem nem volt hosszú idő.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5493) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#5492) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen! :) Engem is érdekelt a téma, hogy írjak egy ilyen rekurzív bejáró "algoritmust" XML doksi feldolgozására, mivel nem találtam ilyet, ami általánosan működött volna, és nekem is még jól jöhet, úgyhogy örömmel csináltam.
Kicsit jobban felkommenteztem a függvények fejlécét is, jelezve a paramétereket is ([link]).

Sk8erPeter

(#5494) TOTAL LOKI válasza Sk8erPeter (#5479) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

Szia!

Volna egy elég nagy problémám. Ugye írtam, hogy felraktam, illetve az ajánlott könyvet elkezdtem olvasni.
Viszont, 1 hétig nem voltam gépközelbe, ma felakartam menni a drupal oldalamra: localhost, stb... és hibát ír ki.
Pontosan milyen localhost sort kell beírni? Bízz Isten elfelejtettem.:D

TL

(#5495) Sk8erPeter válasza TOTAL LOKI (#5494) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"hibát ír ki"
Kissé bővebben?
Nem írtad, milyen webszervert használsz, milyen könyvtárba telepítetted, stb...

Sk8erPeter

(#5496) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Tud valaki olyan programot, amivel lehet tesztelni úgy a weboldalakat, mintha kisebb készülékeken kellene megjelenniük?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5497) Sk8erPeter válasza Inv1sus (#5496) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt és itt ajánlanak pár hasznos cuccot. Már ha erre gondoltál.
Chrome extension csak átméretezésre:
Window Resizer

Sk8erPeter

(#5498) Inv1sus válasza Sk8erPeter (#5497) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszi a tippeket, de igazából nem sok használható. Az Adobe Device viszont meglepett, használható megoldásnak tűnik + gondolom az megtalálható az én Adobe csomagomban is, azt még felrakom.

Esetleg ha valakinek van okostelefonja/ipadje, esetleg megtenné, hogy ránézne erre az oldalra?

http://group.szbk.u-szeged.hu/sysbiol/new_site/index.html

Ezen belül is a Csaba Pál csoport optimalizálása van még elkezdve. Köszi! :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5499) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hogy ez hogyan valosítható meg (és milyen webes technológiákkall):

Példa Ötlet:
Lenne egy oldal, rajta Európa ország térképe. Ezeken találhatók az országok, az államhatárokkal. (Nem kell nagy was is das-ra gondolni, csak egy egyszerű - mondjuk piros színű - európa térkép, és rajta csak az ország határok vannak (az ország területe jól látható), és max az ország neve.
És ami fontos, hogy az ország területek kattinthatóak legyenek, (végül is mindegyik egy link). Ha Magyarország területére kattintok a térképen, akkor elvisz egy oldalra, ahol Magyarországról vannak infók (de ez csak egy példa :) ). Plusz, ha esetleg az egér az ország területe felett van, akkor például az ország területének a színe megváltozik.

Én esetleg egy régi technológiára gondoltam, ami csak félig jó. VAlahonnan letöltök a netről egy ilyen államtérképet Európáról, és talán egy map html taggel a lehető legnagyobb államterületet lefedő sokszöget rajzolok ki rájuk. (Régről egy naprendszeres példa van erre aztszem. Ha a napra kattint ez van)

(#5500) Brown ügynök válasza Lacces (#5499) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Szerintem HTML, CSS, Js-el ezt meg lehet valósítani. A térképet megrajzolni, majd darabolni talán egyszerűbb megoldás.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.