Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5601) CSorBA válasza Siriusb (#5600) üzenetére


CSorBA
őstag

Ez is csak átdob. De szerintem feladom, kösz srácok azért. Annyira nem fontos, csak elegánsabb lett volna, almappát használni.

(#5602) Siriusb válasza CSorBA (#5601) üzenetére


Siriusb
veterán

Ne add fel. Később csinálok egy teszt virtualhostot és kipróbálom, mi lenne a megfelelő, sajnos csak úgy csípőből nem megy. Én is kínlódtam régebben egy honlapnál ilyenekkel. :)

(#5603) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5599) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De arról nem írtál semmit, hogy az átírt cím hogyan van lekezelve, meg az almappába átpakoltál-e dolgokat, vagy hogy van az egész.

Sk8erPeter

(#5604) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5603) üzenetére


CSorBA
őstag

Igaz pontosítok.

Van egy joomla egy oldalon. A joomla nem használ htaccesst.
Ebben van egy mappa, és azon belül van még egy mappa. Ahol van az "oldalam".

Szóval: public_html/konyvtar/valami

A valami mappában van az index.html, sima statikus oldal.

Én azt akarom, h. ha beírom, hogy:

www.domain.hu/valami

Akkor azt lássam, mintha www.domain.hu/konyvtar/valami-t írtam volna be.
De ne átdobjon, hanem egész egyszerűen maradjak azon az url-n, csak emezt lássam. :U

(#5605) CSorBA


CSorBA
őstag

Srácok!

Ez mi? Csak opera alatt, csak és kizárólag. Mindenhol jó, nincs benne whitespace. És ilyet kapok: :F

<h2>I. Általános rendelkezések</h2>
<ol>
<li>A jelen Felhasználási Feltételek szempontjából Felhasználónak minősül minden olyan 18. életévét betöltött, cselekvőképes magánszemély, vagy gazdálkodó szervezet, aki a dreamshare.hu-ra regisztrál, valamint hirdetést tölt fel.</li>
<li>A Felhasználó a Szolgáltatás használatával elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el a jelen Felhasználási Feltételeket. A Felhasználó köteles a hozzá köthető, valós adatokat megadni. Az Üzemeltető, amennyiben tudomására jut, hogy a Felhasználó által megadott adatok köre nem valós elemeket (is) tartalmaz, jogosult a Felhasználó Szolgáltatáshoz való hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni.</li>
<li>A Szolgáltatás használatával a Felhasználó és az Üzemeltető között online szerződés jön létre az Ekrtv.1 5. § (4) bekezdésének megfelelően.</li>
<li>Az Üzemeltető fenntartja jogát a jelen Felhasználási Feltételek egyoldalú módosítására. A módosításról az Üzemeltető rövid felhívás formájában tájékoztatja a Felhasználót. A felhívást a dreamshare.hu erre a célra szolgáló felülete, esetlegesen hírlevél, vagy a felhasználónak, a felhasználói fiókban megadott e-mail címre küldött értesítés tartalmazhatja. A módosítást követően a Szolgáltatás használata a Felhasználási Feltételek módosításának elfogadását jelenti.</li>
<li>A Felhasználó számára az Üzemeltető a hirdetés feltöltésekor önálló felhasználói fiókot hoz létre, amelyet a Felhasználó által megadott e-mail cím, mint egyedi azonosító azonosít. A felhasználói fiók elérhető a Felhasználó által meghatározott, a felhasználói fiókot azonosító e-mail és jelszó megadásával.</li>
<li>A felhasználói fiók törlésével a jelen Felhasználási Feltételekben szabályozott jogviszony megszűnik.</li>
</ol>

(#5606) CSorBA válasza CSorBA (#5605) üzenetére


CSorBA
őstag

It's a known bug in Opera (CORE-41499). :(

CORE-41499 List-item with text-align justify can get spacing in front of the first line

[ Szerkesztve ]

(#5607) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5605) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kéne tudni, nálad milyen CSS-beli módosítások vannak (padding, margin, text-indent, vagy ilyesmik), mert valszeg az kúrja el:

http://jsbin.com/ejoyax/1

Opera 12.01 (x86) alatt látszólag nincs vele para:

Opera - ordered list

Szerk.:
(#5606) CSorBA :
ja, hogy justify-nál. Bocs, teljesen igazad van! :Y

http://jsbin.com/ejoyax/3

ugyanazon a platformon TÉNYLEG előjön a hiba:
Opera BUG - ordered list; text-align:justify;

(#5604) CSorBA : hát nem tudom, lehet, hogy valami másik .htaccess-beli módosítás elcseszi, jó lenne látni konkrétan, hogyan próbálkozol, milyen fájlok vannak, stb., nekem hirtelen nincs tippem.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5608) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5607) üzenetére


CSorBA
őstag

Csak privátban tudok adni linket, ha nem gond. Mivel még nem nyilvános, és pláne fórumra nem akarok kirakni egy teszt oldalt. Köszi :)

szerk.: Hát vagy operánál kerülöm a justify-t, vagy várok a javításra :D

#5604: Annyira nem fontos, de még szétnézek. Amúgy nincs semmi a fájlban, csak amit mondtatok.

[ Szerkesztve ]

(#5609) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5608) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, az Operás parára szerkesztettem közben a hsz.-t, kukkantsd meg, screenshotot is linkeltem egy test-case-ről, és tényleg igazad van, előjön a hiba!
(Szerk.: amúgy elég gáz, hogy még mindig nem érkezett rá fix, pedig már a 12.02 stabil változatnál tartunk... :( )

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5610) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#5609) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem lehetne egy db böngészőre optimalizálni a projekteket? :W
Pl a mostani az minden IE8 alatt néz meg...hát van vele para. Legalább IE9 lenne.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5611) CSorBA


CSorBA
őstag

Én ennél a szóban forgó (nem a htaccesses :DDD) oldalamnál álltam rá a maximális optimalizációra. Van a gépemen minden, illetve notin mindenből régi. Tesztelem nagyítás, kicsinyítésre is. Elvileg full css-reset van benne, nagyjából tényleg ugyanúgy néz ki minden böngészőn, max fontok térnek el kicsit.
IE7-re nem vagyok hajlandó optimalizálni.
Viszont IE8-nak a legnagyobb hibája, hogy nincs IE9 XP-re, és IE8 kicsit hiányos CSS3-terén. Pl.: firs-childet támogatja, lastot nem. Ez csomószor nagyon kellemetlen. A border-radius, meg box-shadow lenne még jó, de hát kibírom, hogy csak IE9 alatt nincs, pedig még a PS3 böngészője is tudja :DDD

Operánál ezt a dolgot abszolút nem értem, olyan kínos dolog.

(#5612) Speeedfire válasza CSorBA (#5611) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elmondom, hogy a telómon az opera jobban jeleníti meg az oldalt, mint az IE. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5613) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5611) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehet, hogy van rá valami workaround, keresgess rá, hátha találsz valamit.

"Pl.: firs-childet támogatja, lastot nem. Ez csomószor nagyon kellemetlen."
Hát adj az utolsó elemhez PHP-vel egy "last" class-t, az elsőhöz meg "first" class-t, és akkor meg van oldva.

A border-radius, box-shadow és hasonló problémákra IE10 alatti böngészőkre ezt tudom ajánlani, ez nekem tök jól bevált:
http://css3pie.com/

Sk8erPeter

(#5614) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5613) üzenetére


CSorBA
őstag

Pontosan php-val csinálom, de jobb lenne ugye css-es :D

Ezt megnézem, kíváncsi lettem. Tök jónak ígérkezik.

(#5615) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5614) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak arra figyelj majd, hogy néha játszani kell z-index-ekkel és ilyesmikkel, ha elsőre nem jön össze, de ne add fel, mert tényleg jó eszköz az IE-s CSS3-as "hekkelgetésre". Elvileg canvasokat pakol az elemek köré a behavior-fájl segítségével, így oldja meg a kerekítgetéseket.
Ha kérdésed van, majd jelezd itt. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5616) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5606) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Időközben megtaláltam a megoldást! :K

Itt meg is írtam:

http://stackoverflow.com/a/12332174/517705

Sk8erPeter

(#5617) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5616) üzenetére


CSorBA
őstag

Igen igen, privátban már meg is köszöntem :))

Most egy kérdés ehhez kapcsolódóan, ennél van jobb megoldás szerintetek, vagy ez így jó lesz? (nem akartam túlbonyolítani, meg eszembe sem jutott, hogy lehet másként gyerek elemet rakni a szülő és a szöveg közé). Szóval fapadosan, de elég jól működően maradt ez:

if($.browser.opera) {
$('#main ol li').each(function() {
$(this).html('<div style="display:inline-block; vertical-align:top;">'+($(this).html())+'</div>');
});
}

(#5618) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5617) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

.wrapInner()

CSS:

.opera-workaround {
display:inline-block;
vertical-align:top;
}

JS:

$('ol li').wrapInner($('<div />', {
'class': 'opera-workaround'
}));

Demo:
Opera-bug: unnecessary indentation in ordered lists styled with text-align:justify; http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/ySmJZ/11/

Sk8erPeter

(#5619) CSorBA


CSorBA
őstag

Ezt kerestem, csak fogalmam sem volt róla :DDD :R

(#5620) CSorBA


CSorBA
őstag

Viszont ha már így benne vagyunk a buggerkedésben, akkor lenne még egy érdekes problémám.

Észrevettem, hogy Chorme és Opera alatt, a fadein-nél (opacity change) olyan mintha a szövegre a cleartypeot rápakolná. Megvastagszik a betű. Nem nagyon tudom máshogy elmondani, itt egy kis videó róla: [link]

Sk8erPeter kolléga, te a főoldalon meg is tudod nézni, ha van kéznél Chromeod. (FF, IE, Safari alatt jó).

Valami ilyesmi lehet talán: [link]

A jelenség elő jön egy korább oldalamon is, bár az elég igénytelen optimalizáltsági szempontból: [link]

(#5621) CSorBA


CSorBA
őstag

Talán ilyesmi, nem tudom elmagyarázni, te jó Ég: [link] (Bocs a multipostért, kicsúsztam a szerkesztésekből.)

szerk1.: Ezaz talán:

opacity:0.99;
filter:alpha(opacity=99);

Ezt hozzáadva jó, bár lehet elég fapados megoldás, mindenesetre végre nem vastagszik meg.

szerk2: Viszont operán meg olvashatatlan lett :(

[ Szerkesztve ]

(#5622) CSorBA


CSorBA
őstag

Alakulok: Chrome alatt egy ilyen hozzáadása megoldotta, már csak Opera alatt rossz:
-webkit-backface-visibility: hidden;

(#5623) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5622) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam Opera alatt sem olvashatatlan a szöveg az általad linkelt oldalnál. :D

Sk8erPeter

(#5624) CSorBA


CSorBA
őstag

Srácok. Én sokat szenvedtem már, de mióta érdekel a honlapkészítés téma, ez a csúcs eddig:

Csináltam egy demót: [link]

IE9, FF, Safara jó minden.

Opera alatt:
Fekete háttér: rossz.
Fehér háttér: jó.

Chome alatt:
összevissza, nem értem már...

(#5625) Siriusb válasza CSorBA (#5624) üzenetére


Siriusb
veterán

Linux, Opera 12.02 tökéletes.
Iron (Chromium) 21 a fekete bal széle ugrál.

(#5626) Brown ügynök válasza CSorBA (#5624) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Nem tudom mit értesz rossz alatt. A fekete hátteresnél látszik a jobb oldali border. Ezt ha leveszed akkor jól néz ki. Vagy:

div#slider_a, div#slider_b Ennél a résznél legyen a width értéke 668px.

Nálam így néz ki FF 11-ben, IE9-ben: [link]
És így Chrome 21-ben: [link]

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#5627) CSorBA válasza Siriusb (#5625) üzenetére


CSorBA
őstag

Köszi!

Annyira jöttem rá, hogy függ a fadetől, a cleartypetol, a böngészőtől, és a böngésző által elérhető fonttól, valamint a háttér színétől.

Csináltam egy összehasonlító videót, remélem látszik valami, 720p-ben talán: [link]

Első FF, ott jó, második Chrome, harmadik Opera.

Chrome alatt mindkettő rossz, vagy fura, Opera csak a fekete rossz.

Remélem így érzékelhető, hogy mi a gond. A betű megvastagszik fade után. Vagy fade közben vékonyodik el. Tetszőleges a nézőpont.

Brown ügynök: A border abszolút nem érdekel, csak rajta maradhatott. A lényeg, h. fade után egyes böngészőknél a betű vastagsága változik a clear type, vagy filter vagy nem tudom mi miatt. És - ha bár annyira nem zavaró - érdekel a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#5628) Brown ügynök válasza CSorBA (#5627) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

A általam tesztelt böngészőkben nem látom a hibát. Talán csak az áttűnés miatt tűnik úgy, mintha megvastagodna.

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#5629) CSorBA válasza Brown ügynök (#5628) üzenetére


CSorBA
őstag

Szvsz ha csak amiatt tűnne úgy, akkor minden böngészőben egyformán úgy tűnne. :(

(#5630) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5624) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én inkább a beépített effekteket használnám erre a célra, biztos lekezelték a legtöbb böngészőbeli különbözőséget.
Készítettem neked egy demót:
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/mdXMf/

$("#slider_a, #slider_b").tabs({fx:{opacity: "toggle", duration:'slow'}}).tabs('rotate', 7777, true);

Ezzel is jelentkeznek az anomáliák? Egyelőre nekem jónak tűnik.

A CSS-beli kódokat átvettem tőled, kikommenteztem egy-két részt, a fő .content div-nek adtam inkább háttérszínt, a taboknak külön nem, szerintem így ugyanaz a hatás látható.

Sk8erPeter

(#5631) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5630) üzenetére


CSorBA
őstag

A betű filteres dolgot teljesen ugyanúgy csinálja. Egyébként ez a beépített több okból sem jó, teljesen mást csinál, mint az enyém. (nincs benne pause, és nem áttűnik, hanem el és elő.)

(#5632) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5631) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, ez igaz, de most ez csak egy lehetséges példa volt. :D
Amúgy Opera alatt nem értem, miért dobja az exceptiont: "Uncaught exception: TypeError: '$("#slider_a, #slider_b").tabs' is not a function"
Pedig be van töltve elvileg minden helyesen.

"betű filteres" dolog alatt azt érted, hogy megjelenik a betű, majd hirtelen mintha "félkövéredne"? Mert azt ennél én nem vettem észre, melyik böngészőben tapasztaltad?

"nincs benne pause" - ezt hogy érted, én a tiédben sem láttam, hanem pont hogy továbbmegy, mert úgy állítottad be a saját kódodban is:
.tabs('rotate', 7777, true);
de az enyémben ezt ugyanolyan könnyű megváltoztatni. :)

Még az jutott eszembe, hogy az áttűnést megpróbálhatnád összehozni a jQuery Cycle Plugin + UI Tabs segítségével, ezt a Cycle-t használtam már éles honlapon képek váltogatására, és szerintem nagyon jól működik. Lehet, hogy ott jobban meg van oldva az áttűnés, váltás.

VAGY még egy alternatíva a jQuery UI Tabs-ra:
jQuery Tools Tabs
Itt pont ilyen áttűnést láthatsz.
Ennél én nem látom, hogy tapasztalható lenne ez a félkövéredős para.

Plusz ezt ennyi működésre bírni (a HTML-kódok, CSS után persze):

$(".slidetabs").tabs(".images > div", {

// enable "cross-fading" effect
effect: 'fade',
fadeOutSpeed: "slow",

// start from the beginning after the last tab
rotate: true

// use the slideshow plugin. It accepts its own configuration
}).slideshow();

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5633) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5632) üzenetére


CSorBA
őstag

Jah igen, a pause rész a demobol kimaradt, külön fgv :)

"betű filteres" dolog alatt azt érted, hogy megjelenik a betű, majd hirtelen mintha "félkövéredne"? Mert azt ennél én nem vettem észre, melyik böngészőben tapasztaltad?

Pontosan. De függ oprendszertől, és hogy a cleartypot engedélyezted-e.

Amúgy kicsit félre érted. Nem a tabbal van a gond, hanem a jquery fade-jével.

jQuery Tools Tabs: Ugyanaz a jelenség Chome esetén. Opera azért nem csinálja, mert sötét betű van világos háttéren, és csak sötét háttér előtt világos betű csinálja operánál.

Szóval tudom érdekes kínom van, de akkor sem normális valami, az tuti. És a fade (vagy animate) függvényhez van köze.

szerk.: Szóval egyszerűsítve, itt is csinálja: http://jsfiddle.net/csorba/XVDJ8/

[ Szerkesztve ]

(#5634) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5633) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen oprendszeren próbálod?

"Nem a tabbal van a gond, hanem a jquery fade-jével."
Ja, hogy ezt nem csak ennél az animációnál tapasztalod, hanem máshol is?

Sk8erPeter

(#5635) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5634) üzenetére


CSorBA
őstag

Win7 x64 minden létező frissítés fent.
A ClearType ki van kapcsolva a windows beállításokban. (De bekapcsolva is ugyanez)

Szerkesztettem fentebb. Igen. Minden fade-nél.

Chromenál minden esetbe, kivéve ha az elemen közvetlen van:
-webkit-backface-visibility: hidden;

Operánál csak sötét háttér előtt világos szöveg esetén.

szerk.: És igen fura. Chrome a fade közben a vastagabb. Operánál meg a fade után.

Ne haragudjatok, hogy ennyire rápörögtem. De a szememmel látom. Nagyon szoktam figyelni a részletekre, és egyszerűen zavar.

[ Szerkesztve ]

(#5636) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5635) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kicsit átalakítottam a példádat, hogy kattogtatható legyen, meg szerepel egy statikus, nem mozgolódó box is összehasonlításként, hátha így jobban kijön a különbség, meg is növeltem a betűméretet:

http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/XVDJ8/3/embedded/result/
(jobb fölső sarokban lévő plusszal tudod szerkeszteni)

Úgy látszik, én kevésbé vagyok érzékeny az ilyen apró részletekre, vagy nem vágom, lehet, hogy csak más módon teszteljük, nem értem, nekem nem igazán tűnik fel a különbség, csak ha már sokáig szuggeráltam, kb. bemagyarázom magamnak, hogy igen, van különbség. :D
Tehát az a gond, hogy Chrome-nál a fade effect KÖZBEN vastagodik meg egy kicsit? Nálam nem látszik, vagy csak én nem veszem észre...
Majd lehet, hogy ha van egy kis időm, készítek róla videót, és akkor lassítva is meg lehet nézni, ha normális minőségű...

Sk8erPeter

(#5637) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5636) üzenetére


CSorBA
őstag

A youtubos videóm láttad? Ott sem feltűnő? 720p-ben nézd

A te példádon is látszik, kicsi torzul, vagy nem is tudom pontosan. De csak Chrome alatt. Ha negatívba raknád a színeket, akkor Opera alatt is látszana.

szerk.: negatív: http://jsfiddle.net/csorba/XVDJ8/6/

[ Szerkesztve ]

(#5638) CSorBA


CSorBA
őstag

Nah, a [link], operában, közvetlen a váltás véglegesítése előtt:

negatív

(#5639) Siriusb válasza CSorBA (#5604) üzenetére


Siriusb
veterán

Bocs, hogy csak most írok.

A gyökér könyvtárban van egy probakonyvtar nevű könyvtár, abban pedig 2 db html fájl, sallala.html és valami.html.
Az alul látható 2 szabályt váltogatva következetesen az adott szabálynak megfelelő html jelenik meg nálam a http://domain/valami címen, tehát ez a két módszer működik.

# root
#
<Files .htaccess>
order allow,deny
deny from all
</Files>

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteBase /

#átirányítás
#RewriteRule (valami) probakonyvtar/sallala.html [NC]
RewriteRule (valami) probakonyvtar/$1.html [NC]

(#5640) CSorBA válasza Siriusb (#5639) üzenetére


CSorBA
őstag

Küszi, igen, ilyesmire gondoltam. Csak ezzel még az a baj, h. minden fájlt is átirányít oda. Illetve illeszkedik bármire, amiben benne van a valami szó. Ha jól néztem.

(#5641) Siriusb válasza CSorBA (#5640) üzenetére


Siriusb
veterán

Azt hittem, ezt már megoldod magadtól. ;]

No, hát parancsolj:
RewriteRule (^valami$) probakonyvtar/$1.html [NC]

(#5642) Sk8erPeter válasza Siriusb (#5641) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És ez miért jobb, mint a másik? :DDD
A ^ azt jelöli, hogy a string eleje, a $ meg azt, hogy a vége.

Akkor már, ha fájlokat nem szeretne átirányítani, akkor tiltás:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

Ez meg egyébként a könyvtárakra tiltás:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

Sk8erPeter

(#5643) Speeedfire válasza Sk8erPeter (#5642) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

+1

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5644) Sk8erPeter válasza CSorBA (#5637) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez így már tényleg durva, a középső elég brutálisat ugrik. Kezdek arra gyanakodni, hogy nálad van valami gáz, mert nálam nem volt egyik paránál sem ilyen feltűnő. Szóval ez így már nem egy "apró" részlet. :D Nem csodálom, hogy ez zavar.
Akkor a 720p-s videóban, ha jól értem, a középső a Chrome. Az hányas verzió?
Nálam a 21.0.1180.89 m verzió van fent (Windows 7 Home Premium x64), és nem ugrik ekkorát. Egyedül amit észrevettem, az az, hogy a fekete hátteresnek a bal felső sarkában a border mintha ugrana egyet. De mondjuk sztem amúgy sem a taboknak külön kéne megadnod a fekete hátteret, hanem a div.content-nek.
Majd holnap én is csinálok egy videót, ha lesz rá erőm. :D Te mivel készítetted ezt a 720p-set? Én ingyenesek közül pl. a CamStudio-t ismerem, de azt mondjuk nem vágom, tud-e 720p-ben felvenni.

Szerk.:
most nézem a jobb szélsőt, az alul lévő, fekete alapon fehér szövegeset, ami azt mondod, az Opera, hát az is nagyon durva, nálam nem jelentkezik ilyen ugrás. Vagy ha nagyon akarom, mintha valami nagyon minimális lenne, de lehet, hogy már csak jojózik a szemem. :DDD
Holnap csinálok videót, ha megmondod, Te milyen progival készítetted, és akkor majd onnan meglátjuk jobban szemügyre véve, hogy melyik ugrál, melyik nem.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5645) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#5644) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Addig is felraktam ide a demódat (mert gondolom az oldaladról előbb-utóbb úgyis el fog tűnni):
http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/mdXMf/4/
Egy az egyben lemásoltam (így most ugyanaz az effekt van itt is), annyi különbséggel, hogy én feleslegesen nem duplikálok kódot. ;] ;] :P

Sk8erPeter

(#5646) CSorBA válasza Sk8erPeter (#5644) üzenetére


CSorBA
őstag

Ugye. De mondom, a Chromenál ki tudom küszöbölni a problémát ezzel:

-webkit-backface-visibility: hidden;

Meg Chorme esetén inkább csak fade alatt van fura vastagodás.

Viszont Operánál nem tudom megoldani a fentebb említett paranccsal sem, de ott meg csak fekete háttér, világos szöveg esetén látható, ami a fényképen van.

Verziók: mindig mindenből a legfrissebb.

Videófelvevő: Camtasia :DDD

A Htaccesses dolgot meg majd megnézem, köszi mindenkinek. :)

5645:

Ezt nem hiszed el... Amit felraktál ott, még ezt a szöveget is szétcseszi, mikor vált az effekt:

"jQuery UI Tabs with opacity: "toggle", duration:'slow' and 'rotate'

http://stackoverflow.com/questions/4639277/how-to-add-a-cross-fade-to-ui-tabs"

[ Szerkesztve ]

(#5647) Siriusb válasza Sk8erPeter (#5642) üzenetére


Siriusb
veterán

Mondjuk azért, mert domain/valami.txt vagy domain/qvalami vagy domain/valami123 nem lesz átirányítva.
Természetesen fájlok esetén a RewriteCond használata a legjobb, no meg könyvtárakra is.

(#5648) CSorBA válasza Siriusb (#5647) üzenetére


CSorBA
őstag

Érdekes, egyik szerveremen megy, tök jó. Másikon, ahová pont szánnám meg nem. De oda abszolút nincs más hozzáférésem ftp-n kívül...

(#5649) Siriusb válasza CSorBA (#5648) üzenetére


Siriusb
veterán

Lehet nincs engedélyezve a htaccess használata? Vagy miben nyilvánul meg a hiba?

(#5650) CSorBA válasza Siriusb (#5649) üzenetére


CSorBA
őstag

Sima not foundot ír. Engedélyezve van, mert pl a Options -Indexes működik. De annyira nem fontos tényleg, azért köszönöm a fáradozásokat :)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.