Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17001) Joci93 válasza #68216320 (#17000) üzenetére


Joci93
senior tag

Ez nem lehet valami bővítmény hatása? Nálam ilyesmi nem történik

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#17002) nevemfel válasza #68216320 (#16995) üzenetére


nevemfel
senior tag

Firefoxnál kiválasztod a hálózati fület, és jobbodalt becsekkolod, hogy "Naplók tárolása". Ezután az összes request megmarad, nem fog törlődni átírányításkor. A te példádnál ez az url,

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwism9G354vpAhXBlYsKHTiYBvwQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fhu.wikipedia.org%2Fwiki%2FHidrog%25C3%25A9n&usg=AOvVaw14dgTH75DI3ACvZ7zMtQPX

és ezt adja vissza a google:

<html lang="hu">  <head> <meta content="origin" name="referrer">  <script nonce="FBTN2w9KfTfkrOgrGMRgoQ==">window.google = {};(function(){
var f=function(b,d){this.a=b===c&&d||"";this.g=e};f.prototype.i=!0;f.prototype.h=function(){return this.a.toString()};var g=/^(?:(?:https?|mailto|ftp):|[^:/?#]*(?:[/?#]|$))/i,e={},c={};google.navigateTo=function(b,d,a){b!=d&&b.google?b.google.r&&(b.google.r=0,b=b.location,a instanceof f||a instanceof f||(a="object"==typeof a&&a.i?a.h():String(a),g.test(a)||(a="about:invalid#zClosurez"),a=new f(c,a)),b.href=a instanceof f&&a.constructor===f&&a.g===e?a.a:"type_error:SafeUrl",d.location.replace("about:blank")):d.location.replace(a)};}).call(this);(function(){var redirectUrl='https://hu.wikipedia.org/wiki/Hidrog%C3%A9n';google.navigateTo(parent,window,redirectUrl);})();</script> <noscript> <meta content="0;url=https://hu.wikipedia.org/wiki/Hidrog%C3%A9n" http-equiv="refresh"> </noscript> </head>  </html>

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17003) martonx válasza Joci93 (#17001) üzenetére


martonx
veterán

Ezt írtam, hogy nálam sincs ilyen.
Vagy valami spéci böngésző lehet.

Én kérek elnézést!

(#17004) D@reeo válasza martonx (#17003) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Sziasztok,
LFI próbálkozásokat szeretnék blokkolni olyan módon, hogy ha az URL-ben szerepel a /.. akkor azt irányítsa át pl ahacked.php-ra (ez meg beteszi az ip-t egy deny from mal a .htaccess fájlba)
Ez így működhet, ha a gyökérben van a hacked.php??

Redirect 301 */..* /hacked.php

Hupsz, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#17005) inf3rno válasza D@reeo (#17004) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha hackelnék, akkor kapásból letiltanám az ilyen átirányításokat. A htaccess-ből is lehet közvetlenül php-t hívni valamilyen moddal úgy emlékszem. Azzal egyszerűbb megoldani a loggolást és ip tiltást.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17006) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Akarok tanulni új programnyelvet. A javascript, php megy már pár évtizede, de unom a hülyeségeiket. Szerintetek mit lenne érdemes megtanulni következőnek? (Úgysem az lesz, de kíváncsi vagyok. :D)

Buliban hasznos! =]

(#17007) martonx válasza inf3rno (#17006) üzenetére


martonx
veterán

Javaslatom: Asp.net Core (C#)
Javascript, Php után csodát fogsz látni (noha nyilván js mindenhova kell frontendre).

Én kérek elnézést!

(#17008) #14069248


#14069248
törölt tag

Helló,

A Drupal sql fájlból kinyerhetőek a felhasználói jelszavak? Hogyan?

(#17009) klimokrisz válasza #14069248 (#17008) üzenetére


klimokrisz
tag

A Drupal lényege pont azon van, hogy ne lehessen "kiszedni" a jelszókat a szomszéd pistikéknek :) Rövidebben nem lehet.
+ mit is szeretnél kezdeni a jelszavakkal?

[ Szerkesztve ]

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#17010) inf3rno válasza martonx (#17007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg az lesz, hogy megtanulom Java-t és C-t is. Vonzanak most az alacsonyabb szintű dolgok, azért agyaltam C++-on, és akkor két legyet ütnék egy csapásra, de nem tudnám nagyon mire használni. Bár ez nem teljesen igaz, most pl ezt nézegetném, ha értenék hozzá. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17011) #14069248 válasza klimokrisz (#17009) üzenetére


#14069248
törölt tag

A saját gépemen lévő saját weblapom. Ne nézz tolvajnak. Mit kezdeni? Bejelentkezni adminként és megjavítani ami hibaüzenetben kijött.

[ Szerkesztve ]

(#17012) Voy15 válasza #14069248 (#17011) üzenetére


Voy15
tag

Nem tudod visszafejteni.
Azt tudod csinálni, hogy kitalálsz egy új jelszót, ezt md5 hash-eled, és a kapott stringgel update-eled a users táblában lévő pass mezőt.

(#17013) klimokrisz válasza #14069248 (#17011) üzenetére


klimokrisz
tag

A meglévő email admin címedre (amivel regisztráltál) kérsz egy új jelszót és a probléma megoldva.

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#17014) #14069248


#14069248
törölt tag

Ez a gépemen van és mivel több mint 10 éves a weblap, a fene s tidja már az akkori emailomat. Nincsen meg má az.

(#17015) klimokrisz válasza #14069248 (#17014) üzenetére


klimokrisz
tag

"Users" táblában átírom az admin email címét és kérsz egy új jelszót :)
Drupal 5 a weboldal ??

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#17016) #14069248 válasza klimokrisz (#17015) üzenetére


#14069248
törölt tag

Igen, 5-ös.
Hol van ez a tábla? Nem találom.

(#17017) inf3rno válasza Voy15 (#17012) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez komoly? 2020-ban md5 hash-elt jelszóról beszélünk? Jeez! :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17018) D@reeo válasza #14069248 (#17016) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Dobd be pl ide a hash-t, ha admin123 volt, akkor rainbow táblák segítségével ki fog derülni :)
[link]
Bár ha az users táblát nem találod a DB-ben, akkor nehéz lesz.

(#17019) Voy15 válasza inf3rno (#17017) üzenetére


Voy15
tag

Nemismerem annyira a Drupalt (hála istennek), szóval én is csak gugliztam, és ezt írták :) .
Az tuti, hogy a WP is sima md5-öt használ, és ott működik is. (Legalábbis régen működött, szerencsére egy pár éve már nemkell ilyen cms-ekhez nyúlnom)

(#17020) CactuS válasza Voy15 (#17019) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mi a baj a WPvel, amiért ekkora szerencse, hogy nem kell azzal dolgoznod?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17021) inf3rno válasza Voy15 (#17019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Biztonsági szempontból az md5 hashelés nincs túl messze a plain text-től azt mondják. Én is csak bottal piszkálgatom ezeket a CMS-eket vagy inkább azzal se.

Buliban hasznos! =]

(#17022) martonx válasza CactuS (#17020) üzenetére


martonx
veterán

Amit írok, általában a CMS-ekre igaz: komoly webfejlesztő nem foglalkozik CMS-el. Hiszem (aztán persze biztos lesznek akik megköveznek érte), hogy a webfejlesztés egyik állomása a CMS szüttyögtetés, de innen azért vannak páran akik tovább fejlődnek. Ezzel most nem azt mondom, hogy nincs értelmük a CMS-eknek, igenis sok terület van, ahová megfelelők. Ettől még, fejlesztőként akkor is alja munka CMS-el bohóckodni.
Úgy sejtem, a kolléga ilyenre gondolhatott, nem konkrétan arra, hogy melyik CMS a jobb, és melyik nem.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#17023) CactuS válasza martonx (#17022) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az oké, csak azért kérdeztem, mert tudtommal a WP is már elég régóta leszokott arról, hogy sima md5 hasheléssel tárolja a jelszavakat (legalább 5-6 éve). Gondoltam hátha van valami töréspont, amiért ennyire undorodni kell tőle. :)

Megértem, hogy a full-time webfejlesztők szeretik a saját dolgaikat csinálni, de a többségnek teljesen felesleges egy egyedi portál fejlesztés, ahogy írod is. Azért WP alatt fut egy két elég nagy név oldala is és nincs velük probléma, sebességre sem lehet panasz, ha rendesen megcsinálják, nem az első free template-et gányolják szét.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17024) inf3rno válasza CactuS (#17023) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem annyi a (nem túl sok) tapasztalatom velük eddig, hogy nehezen bővíthetőek, nem világos, hogy mi fog eltörni a következő frissítéskor, vagy hogy minek a változatlanságát garantálják, illetve, hogy az innen-onnan telepített plugineknek komoly biztonsági kockázata van. Az sem tetszik, hogy botokat írnak az ismert sebezhetőségeikre, de egy elterjedt rendszernél ez benne van a pakliban. Persze azt aláírom, hogy fordíthattam volna rájuk sokkal több időt is, és hogy nem vagyok szakértője a témának. Ez inkább csak egyéni vélemény, benyomás. Kódolós szemmel inkább annak ajánlanám, aki egyáltalán nem ért a kódoláshoz, hanem csak gyorsan össze akar kattintani egy blogot vagy talán valami nagyon alap webshopot, ha van a CMS-hez ecommerce modul. Én sajnos minden alkalommal egyedi dolgot kellett, hogy hozzáírjak, amit az ügyfél nem tudott belekattintani. Néhány alkalom után úgy döntöttem, hogy ez nekem nem hiányzik. Tipikusan azok állnak neki így, akiknek nincs pénze rá, így sok frusztráló melóval jár a bővítésük kevés pénzért.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17025) CactuS válasza inf3rno (#17024) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, az benne van a pakliban, hogy a következő frissítéskor valami nem lesz klafa, de viszonylag ritka.

Jó helyen keresgélsz, mert a legnagyobb sérülékenysége a CMS rendszereknek egyébként az, hogy nem frissítik az emberek, illetve ahogy írod is, hogy feltelepítenek egy halom plugint, aminek a felét nem is használják, de bekapcsolva marad, a másik felét meg nem frissítik. Legalábbis nekem ez jött le az elmúlt 10 évben.

Mondjuk nekem nem főállásom a webfejlesztés, csak a munkám egy része, sok éve már, hogy CMSen kívüli oldalt írtam (ha mostanában kell, akkor max sima statikus oldalt). HTML, CSS megy (ezért sem szeretem pl: a WP beépített szerkesztőjét és a drag and drop vackokat), de ezen túl csak amit nem tudok megkerülni, azt csinálom meg. Programozás pedig régen érdekelt, de az már sok éve volt, igaz most újra elkezdtem ismerkedni a világgal, a Pythonnal barátkozom. Én anno a Pascal, C korszakban lemaradtam, azokhoz képest lenyűgöz a nyelv egyszerűsége és gyorsasága (utoljára talán a C# órákon éreztem ezt a fajta dolgot, hogy lehet valami a kapcsolatunkból :DDD).

Van olyan ismerősöm, aki 20+ éve fejleszt CRM rendszereket, kb. 5 éve tért át WP alapokra és eddig gondja még nem volt vele. Én az ő ajánlására - és a piac változása miatt - mentem a WP felé Joomláról, illetve előtte Drupalról, mert a WPhez képest kb. mindegyik kihalt mára.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17026) Voy15 válasza CactuS (#17020) üzenetére


Voy15
tag

Nagyjából leírták a többiek mi a baj vele.
Pár dologra teljesen jól használható, akkor kezdődnek a problémák, ha a tulajdonos (aki nemért hozzá) elkezd mindenféle pluginokat telepíteni, amik jóeséllyel valamit tuti szétvernek a frontenden.
Erre rájönnek a biztonsági kockázatok, plusz sok esetben csigalassúvá teszik az egész oldalt.
Nem egy feltört wp-t kellett visszaállítanom, és sok esetben a frissítés sem oldja meg a dolgokat, mert pl van mondjuk egy olyan plugin amire 3 éve nincs update, és persze az a legfontosabb :)

Az elmúlt cirka 10 évben, több 100 wp oldalt is csináltam/karbantartottam, és nekem köszönöm, de elegem lett belőle :)
Ettől függetlenül van amire jól használható, pl blogolás, de ennél többet lehetőleg ne akarjunk belőle kihozni,
mert az csak fájdalmas lesz (a fejlesztőnek)

(#17027) CactuS válasza Voy15 (#17026) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

van mondjuk egy olyan plugin amire 3 éve nincs update, és persze az a legfontosabb

Ne haragudj, de ez is és a többi dolog is, amit leírtál user error, ez nem a WP hibája. :B Aki ilyen alap dolgokat nem tud vagy akar betartani, annak kár bármilyen honlapot/portált kezelnie.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17028) inf3rno válasza CactuS (#17027) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, de aki használja az sok esetben eléggé laikus, és nem törődik ezekkel. Biztosan lehet jól csinálni, de nekem nem áll kézre ez a CMS téma. Elhiszem, hogy vannak olyanok, akiknek igen. Én most inkább a REST + RDF felé megyek el, és megpróbálom generálni a teljes klienst mindenestül a válaszban lévő metaadatok és valami egyszerű konfig fájl alapján.

Buliban hasznos! =]

(#17029) CactuS válasza inf3rno (#17028) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, ez abszolút így van. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17030) #14069248 válasza inf3rno (#17028) üzenetére


#14069248
törölt tag

Én is így voltam ezzel anno. 2007-ben csináltam magamnak egy fórumlapot, mert bosszantott az index és az origó szkeptikus bunkó fórumozóinak a szemét viselkedése. 2010 végefelé jött az új médiatörvény, ami akár többszöri 20 millió forintos büntetéssel fenyegetett. Mint magánember, minden haszon nélkül nem vállalhattam fel ezt tovább. Megszüntettem. Azóta a saját gépemen üzemel, mert sajnáltam egyszerűn letörölni. Most a 20.04-es Xubuntu alá tettem noszalgiából és mindenféle gondom volt vele. Először is elfelejtettem az admin jelszavamat. Mert használhatatlan volt frissítések nélkül. De már négy napja viszi el az összes szabadidőmet. És még messze lenne a megoldás. Szóval ideje törölni. :K

(#17031) Voy15 válasza CactuS (#17027) üzenetére


Voy15
tag

Persze user error ez nem is kérdés.
Az a baj, hogy ez a sok user error mind kapcsolatba hozható a WP használatával :), és ha
Te fulltime dolgozol mondjuk egy agencyben akkor ezekkel neked kell foglalkoznod, és hidd el, előbb-utóbb eleged lesz belőlük.

Ha szigorúan csak a kódot nézzük, akkoris több sebből vérzik:
- Nincs egy normális dev workflow alá amit tudnál használni
- Egy clean install esetén is amit legenerál HTML, az hagy némi kívánnivalót maga után.
- Maga a forráskód a 2000-es éveket idézi
- Lassú DB lekérdezések
- A mai napig nemtudok napirendre térni az felett pl, hogy a teljes urleket bementi a DB-be.
Site költöztetéskor igen kellemetlen meglepetéseket tud okozni.
Olyanra is volt példa, hogy valamilyen plugin ráadásul még serializálta is ezeket :D .. hát replace-eld ki :)
Persze tudom, használjunk wp-migrate-db-t, de vicc, hogy egy site költöztetéséhez is egy plugint kell használni.
- Eszméletlen sok update, amikkel szintén foglalkoznod kell (kb napi szinten).

Sorolhatnám még napestig hidd el, van benne bőven tapasztalatom :)
Ettől függetlenül mint írtam, blogolásra, nagyon egyszerű bemutatkozó oldalakra jól használható, de ennél többet
ne nagyon akarjunk kihozni belőle.

(#17032) inf3rno válasza Voy15 (#17031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A legtöbb opensource projekt kódja, amit láttam eléggé gányolt. Azt hiszem annak idején, amikor még érdekelt a PHP, akkor a Symfony kódja volt az, amire azt mondtam, hogy rendben van. De az már régen volt. A legtöbbnél azt látom, hogy hiányzik belőle a struktúra, ami egy bizonyos méret felett kinyírja a teljes projektet. Valamelyik CMS-nek láttam a kódját, talán Drupal-nak, és csodáltam, hogy működőképes programot tudtak kihozni ezzel a szemlélettel. Ami viszont pozitív, hogy szinte mindegyik projekthez, amit láttam vannak automatizált tesztek.

Buliban hasznos! =]

(#17033) CactuS válasza Voy15 (#17031) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

- Eszméletlen sok update, amikkel szintén foglalkoznod kell (kb napi szinten).

Ilyenekre régóta ott a companion au, teljesen testre szabható, beállítható, hogy hányszor és mit updateeljen, core esetén akár még főverziót is frissít.

A kódja néha kicsit érdekes, főleg a beépített szerkesztője ha azt használod és nem kézzel írod, de igazából, amíg 96 pont feletti értéket ki lehet hozni a pagespeed insights alapján (ami jó tartalom mellett legrosszabb esetben is 8, de inkább 9,10 pontot ér az adwordsben), addig ez elviselhető kompromisszumot ad. :)

A migráció viszont valóban egy létező és idióta probléma, azzal egyetértek.

Én úgy érzem, hogy ez az egész kicsit olyan, mint amikor a windows telepítés elkezdett jelentősen egyszerűbb lenni, én boldog boldogtalan megoldotta, majd utána egyből rendszergazdának képzelte magát. Aztán persze jöttek a gondok és akihez került a gép javításra az meg szívott az egész cuccal.

Nem akarok én se senkit meggyőzni, csak érdekelt, hogy miért ez a nagy ellenállás. Köszönöm, hogy kifejtettétek. :R

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17034) Voy15 válasza CactuS (#17033) üzenetére


Voy15
tag

Lehet én sem fogalmaztam igazából tisztán, mert én nem ellene vagyok, hanem inkább nem vagyok vele :)
Ha választanom lehet vakon egy WP és mondjuk egy Laravel projekt között, akkor 10-ből 10-szer a Laravelt választom, mert azzal sokkal szívesebben foglalkozok.

Ha valamilyen websiteot/appot kell építeni, akkor meg minden esetben érdemes mérlegelni, hogy milyen platformon készítsük el, mert pl egy egyszerű bemutatkozó oldalhoz overkill a Laravel, viszont egy komplexebb webapphoz meg egész egyszerűen kevés a WP.

(#17035) klimokrisz válasza #14069248 (#17016) üzenetére


klimokrisz
tag

Az sql adatbázisban van. Mert Te hol keresed ? :)
(phpmyadmin)

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#17036) #68216320


#68216320
törölt tag

Belefutottam egy problémába, kis segítség kellene.

Linux-on mariadb-t használok, beállítottam az admin user-t jelszóval hozzá. Konzolon rendben be is lép a jelszóval.
Felraktam egy phpmyadmin-t (nem repository telepítés, manuális letöltés, config.inc.php létrehozás), de nem sikerül belépnem.

Amikor rossz jelszót adok meg, akkor kapok hibaüzenetet, de amikor jót, akkor csak visszakapom a login form-ot minden üzenet nélkül. Mi lehet a gond? Láthatóan elfogadná a jelszót, de mégsem sikerül továbblépnem a login screen-en.

(#17037) inf3rno válasza #68216320 (#17036) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Más is kínlódik ezzel úgy tűnik: [link] Gondolom bugos a phpmyadmin, vagy nem teljes mértékben kompatibilis a mariadb-vel. Ha üres oldalt mutat, akkor elképzelhető, hogy az oldal generálása közben futott hibára. A logok mit mutatnak?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17038) #68216320 válasza inf3rno (#17037) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem üres oldalt kapok, hanem ugyanazt a megszokott login form-ot.
Nem tudom milyen log-ot kéne néznem, nginx access.log rendben van, error.log is csak régebbi bejegyzést mutat.

Mariadb root user nekem jelszó nélküli, távolról nem elérhető, admin nevű user-em van jelszóval.

[ Szerkesztve ]

(#17039) inf3rno válasza #68216320 (#17038) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az error.log-ra értettem. Akkor próbálj meg írni egy alkalmazást, ami csak annyit csinál, hogy felcsatlakozik rá, esetleg olvas valamelyik táblából. Volt, akinek a phpmyadmin lenyelte a csatlakozási hibákat.

Elképzelhető az is, hogy valami biztonsági beállítás nem engedi a hozzáférést, pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17040) #68216320 válasza inf3rno (#17039) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azért nem gondolom, hogy lenyeli a hibákat, mivel rossz user-pass párosnál kapok üzenetet, ahogy kell. Helyes user-pass kombinációnál fura, hogy nem lép tovább a bejelentkező oldalról. Blowfish-t adtam neki természetesen.
Php-ból mysqli használattal tudok olvasni a táblából.

update:
Elfelejtettem írni, hogy természetesen a phpmyadmin könyvtár user is be lett állítva chown www-data:www-data /var/www/html/phpmyadmin/* -R segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#17041) inf3rno válasza #68216320 (#17040) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Neten én nem találtam semmit, ami magyarázná. Itt tudsz hiba bejelentést tenni: [link], hátha valaki már találkozott ezzel.

Buliban hasznos! =]

(#17042) Voy15 válasza #68216320 (#17036) üzenetére


Voy15
tag

Root userrel próbálod?
Valami rémlik, hogy az csak sudo-val megy és csak terminálból.

Próbálj esetleg létrehozni egy másik user-t és azzal belogolni.

(#17043) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségre, vagy tippre lenne szükségem...
A projekt a következő lenne:
Van egy csomó régi használaton kívüli androidos telefonom (gondolom nektek is akad ilyen a családban)... Ezeknek szeretnék új értelmet adni, az ölet a következő:
A telefon fixen ellátva táppal valami tartón az asztalon, vagy tükörlap mögé rejtve ilyen infopanelként / óraként szolgálna.
Sok alkalmazás elérhető hasonló kategóriában a play storeban azonban egyik sem tökéletes, a rendszerigényük is eltér, nem jó bármleiyk egy régebbi (akár android 2.2 rendszerhez) szerintem egyszerűbb egy html oldalt fullscreenen futtatni, azt bármilyen rendszeren meg lehet tenni.
Szükség lenne egy weboldalra, ami egy sima fekete hátterű reszponzív page (képernyő mérethet igazodik), ami a következőket tartalmazza:
- Nagy Digitális óra (Fehér számok)
- RSS olvasó (Fehér betűk, automatikus frissítés 10 percenként, automatikus scroll)
- Időjárás előrejelzés ikonokkal, szöveggel (Óránként frissül)
- Aktuális névnap (naponta frissül)
És az egész tömb mondjuk 3 percenként 6-8 pixelt random irányban elmozdul (hogy ne égjen be a kijelző)
Valami ilyesmi a cél:



Ez ügyben tudna valaki segíteni, vagy esetleg forrás ötleteket adni?
Előre is köszi!
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#17044) #68216320 válasza inf3rno (#17041) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, az lett a megoldás egyelőre, hogy nem a legújabb phpmyadmin 5.0.2 verziót töltöm le, hanem az előtte lévő főverzió legfrissebb, jelenleg 4.9.5 verzióját.
Ezzel úgy megy minden, ahogy kell. Belép szépen az 'admin' nevű user-el és megvan a root jog.

(#17045) inf3rno válasza #68216320 (#17044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, ezek szerint a két verzió között beleírtak egy bugot valahova. Én azért jelenteném meg azt is, hogy a régivel jól megy, aztán majd kitalálják a commit-ekből, hogy mit csesztek el.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17046) Big_Leslie


Big_Leslie
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni? ASP alapú weboldalban tudna nekem valaki segíteni? Fontos lenne :F
Előre is köszönöm.
üdv
L.

(#17047) martonx válasza Big_Leslie (#17046) üzenetére


martonx
veterán

ASP? Vagy Asp.Net? Vagy Asp.Net Core? Mert nagyon nem mindegy :D, hogy egy 20 éves, vagy 5-15 éves, vagy aktuális technológiához keresel segítséget.

Én kérek elnézést!

(#17048) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Hm, ez a maxer az új kedvenc tárhely szolgáltatóm. Az hagyján hogy a TTFB 2,2 mp (de ez is már csak külön kérésre lett ennyi, előtte 10mp(!) volt ), de kérésünkre ezen úgy próbáltak tovább javítani, hogy a tájékoztatásunk nélkül bővítményeket töröltek ki a honlapunkból FTP-n keresztül.
Végül is csak hete óta dolgozunk rajta, ez teljesen rendben van így.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#17049) CactuS válasza Jinxb1rd (#17048) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ne b*ssz, hogy ilyen szolgáltató létezik még. :Y (Sebesség terén a forpsi is kerülendő, ami nekem vállalható volt az a domaincenter, illetve hallottam jókat a dima-val kapcsolatban, de őket még nem próbáltam)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#17050) Big_Leslie válasza martonx (#17047) üzenetére


Big_Leslie
csendes tag

Ennyit tudok : ASP-alapú weboldalt, aminek van adatbázis alapja. Hogy ez most pontosan melyik nem tudom! Neked ez mond valamit?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.