Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6751) Sk8erPeter válasza Siriusb (#6743) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs szükség még a REQUEST_URI-ra?
Pl. úgy, hogy a /ketto mögécsapod: /ketto%{REQUEST_URI}
Vagy anélkül is megy, ha a /egy?asdaslkdj=adas&alsdjkaklsdj=qweqw címet nyitod meg?

=========

(#6750) Jim-Y : szerintem utóbbi. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6752) sptkyle válasza Jim-Y (#6750) üzenetére


sptkyle
senior tag

Tehát egy sima ilyet szeretnél, csak egy olyan elemen, ami az oldal teljes magasságában van jobb oldalt?

Mert ezesetben ugyanaz mint a példában, csak máshova pozicionálod, és formázod...

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6753) Sk8erPeter válasza execute93 (#6744) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én is a Tárhelyparkra szavaznék, különösen, hogy Drupalos problémákhoz is hozzá tudnak szólni, a drupal.hu-n sokszor szóltak már hozzá a problémamegoldás érdekében. Ha őket választod, akkor egy sort módosítanod kell .htaccess-fájlban (egy mezei szövegszerkesztőben, 5 másodperc), ezt drupal.hu-n épp a szolgáltató írja le: http://drupal.hu/comment/69056#comment-69056.
Most személyes célra egyébként a Startárhely.hu-val próbálkozom: http://startarhely.hu/, itt csak a domaint kell megfizetni (Newhostingosok indították el, eddig ez jóval meggyőzőbb), Drupalt raktam rá, eddig úgy tűnik, gond nélkül, gyorsan futkorászik. De mivel ez ingyenes, ennél ne legyenek nagy elvárásaid a supporttal kapcsolatban, bár eddig amiket írtam nekik kérdésekkel, mindig elég gyorsan kaptam választ (bár gondolom még kevés ügyfelük van, tök friss az egész).

Sk8erPeter

(#6754) macilaci78 válasza Sk8erPeter (#6753) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Newhosting is úgy indult, mindegy, milyen domainhez, de adják a tárhelyet ingyen. Aztán már csak azokhoz a domainekhez, amiket ők a regisztrátorai. És volt olyan domain, ami 4 évre előre meg lett véve másutt. Plusz az átregisztráció költsége... Mindegy, már kitapasztaltam őket korábban munka okán.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6755) Jim-Y válasza sptkyle (#6752) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, úgy néz ki a dolog, hogy van két div-em.

az egyiknek 98%-os width-e van alapból, a másiknak ami jobb oldalon van, pedig 2%.

Ha utóbbira ráklikkelek akkor azt szeretném elérni, hogy jobb oldalon ússzon be egy cca 15%-os terület ami menüként szolgálna.

Jelenleg kb így néz ki a kódom:

<body>
<div id="container">
<div id="map"></div>
<div id="menu" class="menu">&laquo;</div>
<div id="options"></div>
</div>
</body>

script:

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function(){
$("potions").hide();
var mapProp = {
center:new google.maps.LatLng(51.508742,-0.120850),
zoom:5,
mapTypeId:google.maps.MapTypeId.ROADMAP
};
var map = new google.maps.Map(document.getElementById("map"),mapProp);

$("#menu").click(function() {
$("#map").width("80%");
$("#options").slideToggle();
});
});
</script>

ami jelenlen annyit csinál, hogy ha megnyomom a 2%-os sávot akkor a map div elem 80%-ra zsugorodik, és látszódni fog az options div, most azon vagyok, hogy ez visszafelé is működjön. De az utóbbi időben annyira elszoktam a webfejlesztéstől, hogy nem jut jobb megoldás az eszembe, pedig érzem hogy lenne:D

(#6756) Siriusb válasza Sk8erPeter (#6751) üzenetére


Siriusb
veterán

Miután átirányítom - szerintem - újra előveszi a htaccess-t, de most már az a szabály fog érvényesülni, ami az index.php-nek átadja az értéket: index.php?oldal=ketto.
Szóval nincs másra szükség. Legalábbis a gépemen működik.

(#6757) Sk8erPeter válasza macilaci78 (#6754) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, tudom, van tapasztalatom velük, de az sajnos negatív. Tehát a Newhostingot semmiképp sem ajánlanám. A Startárhely egy új kezdeményezés, és volt egy kérdőív, amit kitöltöttem, mert az volt a hirdetés, hogy első 100 kitöltő kap ingyen domaint (!), plusz itt egy tárhelyet, az egésszel kb. 10 percet töltöttem domainregisztráció-meghatalmazás kitöltésével, és úgy is lett, karácsonyra kaptam ingyen egy domaint. :D Aminek azért eléggé örültem. Szóval nem került semmibe, meglátjuk, ez mennyire válik be. Remélhetőleg sokkal jobban, mint a Newhosting. Érdekes, hogy elvileg ugyanazzal az ügyintézővel kommunikáltam, akivel kapcsolatban nagyon rossz tapasztalataim vannak a Newhostingnál, de most mintha kenyérre lehetne kenni, lehet, hogy rájött, hogy a korábbi stílusa nem az ügyfél-megtartás legjobb módja. :DDD (Rossz tapasztalat a Newhostingnál: jeleztem valami hibát, jeeztem, hogy az oldal elérhetősége nagyon rossz, sokszor egyszerűen nem látom az oldalamat, stb., erre olyan választ kaptam kábé, hogy akkor takarodjak, másnak érdekes módon megfelel a szolgáltatásuk. Néztem nagyokat, hogy ezt meg miért. :Y Tehát nemcsak a szolgáltatás volt szar, de még az ügyintézőtől is kaptam egy kis forró vizet, igencsak indokolatlanul. De ennek hatására egy kedves válaszlevél után azonnal fogtam a cumómat, és átköltöztem a Tárhelyparkhoz, akikkel azóta is nagyon elégedett vagyok. :) )

Sk8erPeter

(#6758) Sk8erPeter válasza Siriusb (#6756) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A kérdésem csak arra irányult, hogy így is megtartja-e a query stringeket, nem csak a natúr /ketto oldalra irányít-e, de ezek szerint nem. Érted, ha már a sima /ketto oldalra irányítana, akkor nem lenne pluszban query string, amit korábban megadtál. De ezek szerint hozzácsapja.

Sk8erPeter

(#6759) Sk8erPeter válasza macilaci78 (#6739) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erre elfelejtettem reagálni. Az almáidat nyilván neked kell számoltatni a szerverrel. Ehhez mondjuk létrehozhatsz egy fieldet, ami ezt az értéket mutatja. Azt, hogy a Google Maps-en felpattanó buborékban milyen információ jelenjen meg, emlékeim szerint simán megadhatod pl. Get Locations modullal, beállítod, hogy az alma field kerüljön megjelenítésre a buborékban (ne a teljes node body), és kész vagy.

=============

(#6755) Jim-Y :
fel tudnád rakni a kódodat jsFiddle-re vagy JSBinre? Úgy biztos, hogy gyorsabban eredményre jutnánk.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6760) sptkyle válasza Jim-Y (#6755) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ezt elírtad, az biztos:
$("potions").hide();

És én inkább ugy oldanám meg, hogy az options rátakarjon a map-re, mert akkor nem kell a map méretezésével foglalkozni, és simán klikknél oda-vissza működik a hoverclick.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6761) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Remélem így látszik, de ez így még mindig nem szép megoldás :(

JSBin
Edit JSBin

Valami olyan kéne, ahol nem kell hozzányúlni a szélességhez.

De viselkedésben ezt szeretném elérni, a MENU tárolóba majd tennék vezérlő-elemeket..

[ Szerkesztve ]

(#6762) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#6761) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Átraktam jsFiddle-re, mert úgy szerintem áttekinthetőbb, meg beleraktam egy navigációs menüt HTML ipsumról:

http://jsfiddle.net/Sk8erPeter/df3Km/embedded/result/
Igazából mit is szeretnél? Ez már így kezdetnek is elég jó.

Sk8erPeter

(#6763) Jim-Y válasza Sk8erPeter (#6762) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez így már tényleg majdnem jó lenne, most már csak az a baj, hogy akkor is visszaugrik amikor nem kéne, ugyanis az egész div-re figyel a .click(), ami nem jó, mert pl ha checkboxokat teszek a div-be, akkor minden tikkelésnél visszaugrik a menü:(

Eddig jutottam: [link]

de a sárga sávot (a bordó terület legtetején, alig látható :( ) nem sikerül vertikálisra csinálnom, a cél az lenne, hogy csak a bordó terület bal szélén működjön a menü, ahol a linkek és a tartalom lenne, ott ne. Amugy innen már csak egy ugrás a végleges, ugyanis ha a sárga sávot sikerülne a bal szélre igazítani és olyan vastagra venni, mint elrejtve a kis bordó sáv, akkor már kész lenne a dolog:)

Bár, ha nem sikerülne akkor már ez is elég lenne nekem:D -> [link]
http://jsfiddle.net/df3Km/2/embedded/result/

[ Szerkesztve ]

(#6764) sptkyle válasza Jim-Y (#6763) üzenetére


sptkyle
senior tag

Most én vagyok a hülye, vagy ez nem csak annyi, hogy a launcher divednek kellene adni egy height értéket, meg float-olni jobbra a menu divedhez?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6765) Jim-Y válasza sptkyle (#6764) üzenetére


Jim-Y
veterán

én adtam neki egy height:100%-ot és egy overflow: left -et, de így nem történt semmi :/, overflow: right-ot nem próbáltam..

Egyébként így is tetszik, hogy fennt van egy kis nyilacska :) Lehet még jobb is így http://jsfiddle.net/df3Km/3/embedded/result/

#launcher {
height: 100%;
width: 15px;
background-color: yellow;
overflow: right;
}

így sikerül egy vertikális csíkot húzni, csak ebben az esetben a többi tartalom nem látszik:/

[ Szerkesztve ]

(#6766) sptkyle válasza Jim-Y (#6765) üzenetére


sptkyle
senior tag

Nem, jogos, közben rájöttem, mivel a launcher a menün belül van, szal akkor jonak kellene lennie a floating leftnek.

De az overflow nem egyenlő a float -al ;)

(overflow-nak nem is adhatnál right attribútumot)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6767) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Valaki el tudja nekem magyarázni, hogyan lehet azt megoldani, hogy ha a honlapomról levelet küldenek az egyik gmail-es címemre, akkor a gmail automatikusan hitelesítse és ne dobjon figyelmeztetést (hogy lehetséges, hogy nem attól a feladót jött a levél, aki az üzenetet küldte)?

Link, ahonnan a leveleket lehet küldeni:

Ha így kapom meg az e-mailt nem kapok figyelmeztetést:
név: sfsdfsdfsd
e-mail: asdads@gdfg.hu
szöveg: sdsdfsdf

Ha normálisan kitölti valaki gmail-es címmel, akkor már kapok:
név: Túth Sándor
e-mail: tuthsandor@gmail.com
szöveg: blablabla

A gmail ezt a megoldást írja erre a problémára:
A Gmail ellenőrzi, hogy az e-mailek megfelelően hitelesítve vannak-e. Kérjük, tegyen közzé egy SPF-rekordot, és használja domainnevét feladóként, vagy lássa el üzeneteit az Ön domainjéhez társított DKIM-aláírással.

Elméletileg tegnap este beállítottam a c-panelbe egy spf rekordot a DNS zónáknál. de még mindig nem jó. :(

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#6768) sptkyle válasza Jinxb1rd (#6767) üzenetére


sptkyle
senior tag

Feladónak állítsd be a saját oldalad, ahonnan a maileket küldik neked a látogatók, az ő mailcímük beírásához meg csak csinálj egy másik fieldet.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6769) macilaci78 válasza Sk8erPeter (#6757) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Newhostingnál ennek a K. Ádámnak a stílusával nem volt gondom. Kicsit nógatni kellett, gyakoriak voltak a hibák, de 10+ honlap futott ott, könnyen termeltük a hibákat, 4 külön szerveren voltunk.
Ugyanilyen első 100 válaszolónak akcióban lett az almás történet reggelve. 4 nap alatt meglett a domain, és a D6.27 core is felkúszott a tárhelyre. Persze az ftp ma is gyakran dob hibát, de a honlap maga stabil. Egyelőre. Aztán ha felmérgel, átviszem máshova.
Alapvetően egy barátom induló vállalkozásához kell ez, ha pénzt termel, akkor jut majd rendes szolgáltatásra, amíg nem hoz pénzt, addig jó az ingyenes is. Meg nekem tanulni, gyakorolni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6770) execute93


execute93
őstag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát. Tárhelypark lesz szerintem is. 4-5 ezerből megvan a domain + a tárhely is. Most xampp-en tesztelgetek. Drupalhoz alkalmazásokat/appeket hol találok?
Köszönöm előre is! :R

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6771) execute93


execute93
őstag

Ezt a témát leszedtem De Drupal 7.18 alatt nem megy :( Tudtok valami hasonlót? Localhoston csinálok mindent.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6772) Sk8erPeter válasza execute93 (#6771) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "nem megy" nem egy túl egzakt leírás. :U

"Drupalhoz alkalmazásokat/appeket hol találok?"
A drupal.org-on, a Drupal hivatalos honlapján. :)

Van Drupal topic. Meg van drupal.hu fóruma.

Sk8erPeter

(#6773) Sk8erPeter válasza macilaci78 (#6769) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, nekem is vele. De ő van a startárhelynél is. :D Most normálisnak tűnik, lehet, hogy rájött, hogy az a stílus nem pálya, hogy az ügyfelet leosztjuk kőkeményen, mert az neki nem jó. :D
A Drupal ott nekem lassúnak tűnt, bár elég rég próbáltam, lehet, h változott azóta a helyzet valamelyest előnyére.
Majd nézd meg azért, amit reagáltam az almás parára. :)

Sk8erPeter

(#6774) execute93 válasza Sk8erPeter (#6772) üzenetére


execute93
őstag

Na még ezt belinkelem és megyek át a Drupal fórumhoz :)

Notice: Undefined index: highlighted in include() (line 126 of C:\xampp\htdocs\drupal\modules\system\page.tpl.php).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Undefined variable: doctype in include() (line 1 of C:\xampp\htdocs\drupal\themes\alphorn\templates\html.tpl.php).
Notice: Undefined variable: rdf in include() (line 2 of C:\xampp\htdocs\drupal\themes\alphorn\templates\html.tpl.php).
Notice: Trying to get property of non-object in include() (line 2 of C:\xampp\htdocs\drupal\themes\alphorn\templates\html.tpl.php).
Notice: Undefined variable: rdf in include() (line 2 of C:\xampp\htdocs\drupal\themes\alphorn\templates\html.tpl.php).
Notice: Trying to get property of non-object in include() (line 2 of C:\xampp\htdocs\drupal\themes\alphorn\templates\html.tpl.php).
Notice: Undefined variable: rdf in include() (line 3 of C:\xampp\htdocs\drupal\themes\alphorn\templates\html.tpl.php).
Notice: Trying to get property of non-object in include() (line 3 of C:\xampp\htdocs\drupal\themes\alphorn\templates\html.tpl.php).
Notice: Undefined index: omega in drupal_theme_initialize() (line 98 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\theme.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in phptemplate_init() (line 12 of C:\xampp\htdocs\drupal\themes\engines\phptemplate\phptemplate.engine).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).
Notice: Trying to get property of non-object in drupal_alter() (line 1035 of C:\xampp\htdocs\drupal\includes\module.inc).

Nem is kompatibilis szerintem.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6775) Sk8erPeter válasza execute93 (#6774) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

http://drupal.org/project/alphorn

ez a kulcsmondat:
"The Drupal 7 theme version of ST Alphorn is a sub theme of Omega theme."
Tehát töltsd le, majd engedélyezd ezt:
http://drupal.org/project/omega
majd törölj cache-t. Ezután menni fog.

Sk8erPeter

(#6776) Siriusb válasza Sk8erPeter (#6758) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem értem. :D

Böngésző elküldi, hogy /egy. Htaccess erre azt mondja, anélkül, hogy query string felbukkanna, hogy fityisz, /ketto és nem is nézi tovább, milyen szabályok vannak még. Ezután htaccess-en keresztül fut /ketto, s ebből lészen /index.php?oldal=ketto.

Szóval, elbeszélünk egymás mellett? ;)

(#6777) Sk8erPeter válasza Siriusb (#6776) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tegyük fel, Te beírod, hogy
example.com/egy?tizenketto=nem&satobbi=igen
át kéne, hogy irányítson így:
example.com/ketto?tizenketto=nem&satobbi=igen
Kérdés, hogy a query string, vagyis a ?tizenketto=nem&satobbi=igen megmarad-e, nem csak az example.com/ketto címre irányít-e.

Vagy:
example.com/egy/tizenketto/satobbi
át kéne, hogy irányítson így:
example.com/ketto/tizenketto/satobbi
kérdés, nem csak example.com/ketto lesz-e belőle.

Sk8erPeter

(#6778) Siriusb válasza Sk8erPeter (#6777) üzenetére


Siriusb
veterán

Értem. Nos, nálam a query direktben beírva nem is működik. Csak és kizárólag az, az előre meghatározott és tömbben tárolt értékek egyezése esetén töltődik be a kívánt oldal. Egyéb esetben: fityisz. :)

(#6779) Sk8erPeter válasza Siriusb (#6778) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szóval akkor mégis "lecsapja" a többi query stringet?

Sk8erPeter

(#6780) Siriusb válasza Sk8erPeter (#6779) üzenetére


Siriusb
veterán

A böngésző címsorában látszik, csak a főoldal töltődik be helyette.

(#6781) Sk8erPeter válasza Siriusb (#6780) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem ez volt a kérdés, mi töltődik be. :DDD
Tehát még egyszer:
example.com/egy?tizenketto=nem&satobbi=igen
át kéne, hogy irányítson így:
example.com/ketto?tizenketto=nem&satobbi=igen
ez ebben a formában megtörténik az általad írt RewriteRule-lal?

Sk8erPeter

(#6782) Siriusb válasza Sk8erPeter (#6781) üzenetére


Siriusb
veterán

Jól van, na.
Kipróbáltam, átirányítódik és megmarad a query string.

Most az összes vér a hasamban van, agyi ellátás csak a sztrájkhelyzet esetén biztosított elégséges szolgáltatás szintjét hozza, ugyanis nemrég ettem. Múltkorjában felfedeztem egy házhoz szállítást: nomadetel.hu. Nagyon jó minőségű az étel és igen fantáziadúsak az elnevezések.

[ Szerkesztve ]

(#6783) execute93


execute93
őstag

Egy ehhez hasonló téma összedobása mennyi idő lehet?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6784) Sk8erPeter válasza Siriusb (#6782) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor jó. :)

Elég zagyva kajanevek, az biztos (nagymagyarkodnak egy sort), meg igazából egy csomónál ki sem derül, hogy végül is mi a fenét takar konkrétan, rendben van, hogy ott vannak az összetevői, de hogy hogyan készítik el, az rejtély. :) Majd azért lehet, hogy adok egy próbát neki, ha azt mondod, hogy fasza. :D

==========

(#6783) execute93 :
határ a csillagos ég. :D Nyilván a fejlesztő tudásától függ, erre nem lehet konkrétumokkal válaszolni.

Sk8erPeter

(#6785) execute93 válasza Sk8erPeter (#6784) üzenetére


execute93
őstag

Akkor mondjuk vegyünk egy kezdő embert, jómagamat :)
Pénzbe mennyibe fájhat? Ha pedig magam szeretném összerakni, akkor miket érdemes átnézem?
Megcsinálom én, kitartás az van ;)

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6786) Speeedfire válasza execute93 (#6785) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem nagyon sok idő nem lehet. Valami egyszerűbb wp template lehet itt is átdolgozva.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6787) CSorBA válasza execute93 (#6783) üzenetére


CSorBA
őstag

Akár CMS-el is. Pl.: Joomla (bár itt a kollégák inkább drupálosok) De én joomlához tudok egy egész jó (bár fizetős) hasonló témájú sablont: Nebulae by RocketTheme

(#6788) sptkyle válasza CSorBA (#6787) üzenetére


sptkyle
senior tag

Csatlakozom a topic Joomla-fanjaihoz, csak hogy ne érezd magad egyedül. (mert láttam énis, hogy errefelé Drupal-os uradalom van :) )
Hát ha nem igazán ért hozzá, akkor mindenképpen CMS az ajánlott. Azért egy ilyen oldalt megírni nulláról kezdőként elég macerás. (bár tény, hogy sokat lehet az ilyenekből tanulni)
Ha meg ugy dönt, hogy cms, akkor elég jo sablonszerkesztők vannak ma már, amivel a kinézetet is viszonylag egyszerűen összehozhatja.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6789) execute93 válasza Speeedfire (#6786) üzenetére


execute93
őstag

Értem.

(#6787) CSorBA : Őszinte legyek egyenlőre nem nagyon ismerem sem a Drupalt sem a Joomla-t.
Eddig csak E-107 motort próbálgattam.

(#6788) sptkyle : Milyen sablonszerkesztőre gondolsz?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#6790) sptkyle válasza execute93 (#6789) üzenetére


sptkyle
senior tag

Én konkrétan Artisteer-t használok (még konkrétabban a 4.0-át) egy ideje. Joomla, Drupal, Wordpress...stb. sablonokat lehet vele csinálni grafikus felületen. Nyilván nem tökéletes, de ha a nagyját megcsinálod vele, utána már csak itt-ott kell belenyulkálni a skinbe (persze csak abban az esetben, ha olyat szeretnél amire a szerkesztő nem képes), és mégse az egészet megírni. :)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#6791) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!

~1 hét alatt megtudok tanulni alapszinten Drupalozni videó tutorialok segítségével?:D

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#6792) Speeedfire válasza homeless09 (#6791) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen! + könyv.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6793) martonx válasza homeless09 (#6791) üzenetére


martonx
veterán

Az attól függ. Milyen szellemi képességekkel rendelkezel, és mennyire mélyen akarsz beletanulni. Plusz az egy hét alatt mennyi órát szánsz az önképzésre.

Én kérek elnézést!

(#6794) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Üdv, kicsit továbbgondoltam a tegnapit, és érdekelne, hogy meg lehetne-e oldani a bal oldalra is egy, a jobb oldalihoz hasonló panelt?!

csináltam egy ugyanolyan struktúrát mint ami a jobb oldalon van, ennek
flow: left -et, a középső résznek (map) overflow: hidden -t, a jobb oldalinak flow: right -ot adtam, de ebben az esetben csak az új, baloldali panel látszik, a többi eltűnik :/

Valami ötlet? üdv

A tegnapi végeredmény: http://jsfiddle.net/df3Km/3/embedded/result/

[ Szerkesztve ]

(#6795) Jim-Y válasza Jim-Y (#6794) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha mindhárom panel float: left, akkor jól jelenik meg, már csak az animációval lesznek gondok :)
http://jsfiddle.net/df3Km/5/embedded/result/

(#6796) InfiniteReality válasza Jim-Y (#6794) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Baloldali panel
float:left;

Jobboldali panel
float:right;

Középső rész:
position:absolute;
width: mondjuk 1000px;
left:50%;
margin-left:-500px;

Fix szélességű legyen mert úgyis "rácsúszik" a bal meg jobboldali panel és akkor méreteződik át (z-indexre ügyelni).

Div-nél vagy spannál középre rakáshoz van mégegy trükk: azt a cuccot amiben benne van beállítod úgy hogy text-align:center; és a középrehelyezendő ojjektuknak azt adod meg hogy display:inline-block;
De a fenti megoldás a "szebb".

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#6797) Gergello


Gergello
addikt

Duplikált tartalommal kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Van egy webshopom van benne jó néhány ezer termék. Ez a webshop van lemásolva másik 2 domainre úgy, hogy ott más a kategória szerkezet és ennek a rengeteg terméknek csak egy része látszik. A termékadatok tehát megegyeznek.

Szeretném elkerülni az esetleges google büntetést a duplikált tartalom miatt.

Elég ezt tagot használom vagy van még más is?
<link rel="canonical" href="http://www.example.com/product.php?item=swedish-fish"/>

A kis webshopokat is indexeltetni szeretném, a "noindex" nem jöhet szóba.

(#6798) Jim-Y válasza InfiniteReality (#6796) üzenetére


Jim-Y
veterán

köszi, tudnád módosítani a JSFiddle példát kérlek, mert amit írtál ott a left:50% és a margin_left -500px nem tiszta, hogy miért kell :/ köszi, üdv

(#6799) Jim-Y válasza Jim-Y (#6798) üzenetére


Jim-Y
veterán

Amíg nem lesz jobb ötletem, úgy döntöttem, hogy kompromisszumot kötök, mindkét panelt egyszerre nyitom/csukom, így egy csomó vesződségtől megkímélem magam, ugyanis fontos lenne, hogy ne legyen fixen megszabva az oldal szélessége, ugyanis majd más környezetbe lesz beágyazva, nem szeretnék scrollokat. :)
http://jsfiddle.net/df3Km/6/

[ Szerkesztve ]

(#6800) execute93 válasza sptkyle (#6790) üzenetére


execute93
őstag

Amikor elkezdek temat csinalni, akkor nem kell kivalasztani hogy melyik motorhoz akarom? Hibakert bocs, telon vagyok.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.