Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Egyik hostingnál az alábbi szöveget írja, ez mit jelenthet? 5 domaint tudok létrehozni, de mit ért az alatt, hogy ugyan azzal a kezdőlappal?

Ki van fizetve a tárhely, és több különböző című, témájú, teljesen más weboldalt szeretnék, ugyan azon a tárhelyen, de akkor azt nem tudom megoldani?

"The ability to run up to 5 domains with the same homepage"

(#16002) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ez az oldal beillesztősdi miként működik?
Page Plugin
Van akinél beírom az URL és jó (ebből kevés van), és van akinél szintén ugyan úgy beírom az URL és nem jó (ebből rengeteg van).
Olvasgattam a neten utána, nos nem igazán találtam választ rá. FB beállítások közül, mindent nyilvánosra meg amit belehetett kapcsolni bekapcsoltam, de ennek ellenére sem működött, reméltem hogy ez a hiba, de nem.

Ötlet?
köszi

(#16003) moleculez


moleculez
veterán

Mi a véleményetek az Adobe Muse-ról?
Épp tanulom a HTML,CSS, Java szentháromsagot, de nagyon érdekesnek találom, ahogyan ez működik!

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16004) DNReNTi válasza moleculez (#16003) üzenetére


DNReNTi
őstag

"HTML,CSS, Java" :F

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16005) moleculez válasza DNReNTi (#16004) üzenetére


moleculez
veterán

JavaScript, pongyolán fogalmaztam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16006) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
nem tudom jó helyre írok-e, de nem találtam a megfelelő topikot.
kérlek irányítsatok át, ah itt nem helytálló a kérdés.

a jelenlegi kiszolgálómnál lévő szerveren nem tudnak biztosítani új PHP verziót, így kénytelen vagyok költözni, ugyan ezen kiszolgálónál, csak másik szerverre.
DE
ugye a teljes költözést nekem kell intézni, a költözés ideje alatt mind két szerver aktív, így mindkettőhöz hozzáférek. a költözés befejeztével domain név névszervereit és rekordjait az új tárhelyre irányítják.

mivel, még SOHA nem költöztettem a cuccaimat, ezért lenne a kérdés, hogy hogy kezdjek hozzá?
van több wp alapú weboldal is a tárhelyemen, joomla is, illetve webshopok is, kb 7 domain van hozzárendelve.

a manuális ftp tartalom mozgatás az ok (letöltés, majd újra fel), de a mysql és egyéb mindenséget hogyan tudok költöztetni, hogy ne kelljen mindent újra és újra telepíteni, minden weboldalt/shopot újra beállítgatni 0 ról? :U :F

markbellus.hu 

(#16007) Gave válasza TBMC (#16006) üzenetére


Gave
addikt

Adatbázisokat valószínűleg tudsz exportálni pl phpMyAdmin felületen.

Az addon domainek felvétele kérdéses, azt mindenképpen egyeztesd előbb a szolgáltatóddal, hogy azokat felveheted e.

Ha nagyon régiek az oldalaid, és PHP 7+ kerül fel, akkor lehet pár dolog szét fog borulni.

Ebből nem biztos, hogy itt tudnak majd esetfüggő gyorstalpalót adni neked, hiszen elég macerás feladat, és sok szálon el tud borulni egy költöztetés.

(#16008) TBMC válasza Gave (#16007) üzenetére


TBMC
addikt

értem. köszönöm!
csak fő domainek vannak amik a tárhely adott részére mutatnak, de állítólag azokat majd ők állítják be, amint szólok, hgy elkészültem a költözéssel.

mindig frissítve vannak az oldalak s rendszerei, és folyton megy a hiszti az opencart és wp től is, hogy régi verziójú a php... illetve az új szevreren lehetőségem van visszafelé is váltogatni. 7.0tól 5.6ig.
(a jelenlegin 5.5fut)

markbellus.hu 

(#16009) fradi81


fradi81
veterán

hali
Vannak letöltött otf és ttf kiterjesztésű fontok. Ezeket bele lehet úgy rakni css-be hogy idegen gépen font telepítés nélkül is megjelenjenek a weblapban?

moto g72, Ninebot d28e

(#16010) Zedz válasza fradi81 (#16009) üzenetére


Zedz
addikt

Persze, itt a megoldás rá.

(#16011) moleculez válasza Zedz (#16010) üzenetére


moleculez
veterán

Itt gyakorlatilag linkelve van a font type, ez nem az az eset, mikor meg kell adni recoveryt fontot is arra az esetre, ha nem tudja betölteni?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16012) fradi81 válasza Zedz (#16010) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi!

moto g72, Ninebot d28e

(#16013) Zedz válasza moleculez (#16011) üzenetére


Zedz
addikt

Font-facenél végigmegy a browser és használja amit tud. Ha nem megy neki, akkor pl. ebben az esetben megmondod neki, hogy a szöveg miképp jelenjen meg mint sans-serif, serif, mono...stb.

Pl.: font-family: Gill Sans Extrabold, sans-serif;

De javítsatok ki ha tévedek, CSS-hez rég nyúltam. :)

(#16014) moleculez válasza Zedz (#16013) üzenetére


moleculez
veterán

Végülis ahogy mondtam, van "tartalék" font, szival igen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16015) blountex


blountex
senior tag

Tudna valaki segíteni abban, hogy egy weboldalra hogy lehetne úgy hivatkozni hogy több nyelven lehessen olvasni?
Gondolok itt olyanra, hogy ha angol zászlót választom ki akkor úgy jelenik meg az oldal, ha németet akkor meg németül.

(#16016) Gave válasza blountex (#16015) üzenetére


Gave
addikt

Ez a paraméter egyedien weboldal/implementáció függő. Mutasd a konkrét oldalt :)

(Ha támogatja)

(#16017) blountex válasza Gave (#16016) üzenetére


blountex
senior tag

Itt a weboldal
Adobe Muse CC-vel csináltam, de alapszinten értek a html/ccshez is.
Elvileg a wordpressnél van ilyen beépített funkció hogy az oldalt lelehet fordítani, de nem ott lett a tárhely előfizetve.
Továbbiakban láttam van Google Translate beépíthetőség na meg a böngészők is tudják, de az nem igazán opció.
Egyéb helyeken utána olvasva sem találtam megfelelő megoldást a problémára, így gondoltam rákérdezek itt hátha valaki csinált már ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#16018) Zedz


Zedz
addikt

Több féle megoldás is van, igen. A wordpress nem egy rossz megközelítés ha nem igazán ért hozzá az ember, de a te esetedben maximum azt tudom elképzelni, hogy a tárhelyen csinálsz 2 példányt a weboldalból, mondjuk egy hu és egy en, aztán a linkek így átmutatnak egyikről a másikra.

Ez nagyon csúnya megoldás, rengeteg sebből vérzik, nem szokták így csinálni, de azzal tudunk főzni amink van.

(#16019) blountex válasza Zedz (#16018) üzenetére


blountex
senior tag

Ez a linkek átmutogatás egyikből a másikba az tényleg csúnya megoldás.
Végül megtaláltam a zászlós féle megoldást. Nézd meg a weboldalt. Fordítást pár helyen csináltam teszt jelleggel és működik.

(#16020) Gave válasza blountex (#16019) üzenetére


Gave
addikt

Igen, csak így nem marad meg a választás, habár ha mindig a megfelelő linket használod akkor "elmegy".

Ideális esetben még lenne pluszban egy szerver kódos rásegítés az egészre, amivel előre lehetne feltételezni, hogy ha nem magyar böngésző konfig, akkor mindenki másnak angolra küldessz vissza dokumentumokat.

* Adobe progit nem ismerem
* Wordpressnek nincs natív többnyelvűsége (legutóbb mikor néztem)
* Joomla tudja natívban, de az lehet, hogy elsőre lesokkol az opció lavinával :P.
* Egyébként pedig egyszerű saját kis süti kód, és GET param kezelés szerver scriptel.

(#16021) Zedz válasza blountex (#16019) üzenetére


Zedz
addikt

Látom, de ez eléggé félmegoldás lesz. Kezdődik a dolog ugye azzal, hogy mindig vissza fog ugrani a főoldalra. Szerver oldali kód nélkül ezt sajnos nem igazán fogjátok megúszni, de kezdésnek amúgy nem rossz.

Ha nagyon fontos lenne a weboldal és sok embert szeretnétek bevonzani vele (a 2 nyelvűség miatt gondolom), akkor lehet megfontolnék egy szakembert, aki megcsinálja nektek úgy, ahogyan azt Ti szeretnétek. Nyilván ez pénzbe kerül, de valamit valamiért.

(#16022) blountex válasza Zedz (#16021) üzenetére


blountex
senior tag

Mármint hogy érted, hogy ugrana vissza a főoldalra?
Ez így szerintem tök jól működik és pont azt a célt szolgálja amire szükség van.
Amúgy lesz még német nyelv is.

(#16023) fradi81


fradi81
veterán

Ha függőleges menü van szélen, akkor felesleges már a weblapra fejléc nem?

moto g72, Ninebot d28e

(#16024) Zedz válasza blountex (#16022) üzenetére


Zedz
addikt

Ha a "Rólunk" oldalról átváltok angolra, akkor nem az "About"-ra fog ugrani, hanem az angol főoldalra.

fradi81: Nem biztos, de ez totálisan tőled függ, nincs erre semmiféle kötelező gyakorlat. Lehet fejléc mondjuk adatok megjelenítésére vagy akármi.

(#16025) blountex válasza Zedz (#16024) üzenetére


blountex
senior tag

Amikor megnyitsz egy új oldalt az az oldal az about menü pontot tolja eléd egyből? Nem, hanem a főoldal, és ezt a szisztematikát követi az idegen nyelv.
Tehát a zászló kiválasztásával a főoldalra fog ugrani mindegyik, onnantól odalép az illető ahova akar. Így van ha angolról magyarra váltasz, akkor is főoldalra ugrik.
Nekem ez így megfelel, az idegen eltudja olvasni amit akar a saját nyelvén, probléma mentesen működik legalábbis ez a dolog tesztjelleg futása alatt, többre nincs is szükségem.
Egyébként értem mire akartál célozni, de így lehetett ezt jól kivitelezni.

[ Szerkesztve ]

(#16026) fradi81 válasza Zedz (#16024) üzenetére


fradi81
veterán

Egyelőre kivettem, most ez a felállás de valami nem tiszta még a fejemben mi miért van.
Menüsáv bal oldalt fixen:

.vertical-menu {
position:fixed;
height:100%;
width: 10%;
min-width: 104px;
float:left;
text-align: center;
background-color: #143311;
box-shadow: 5px 5px 5px #888888;
}

Aztán jön pár section ilyen formában:

<section class="elso">
<div class="row">
<div class="box small-12 medium-12 large-6">
szöveg
</div>
<div class="box small-12 medium-12 large-6">
kép
</div>
</div>
</section>

-Ha tolom össze az ablakot a végén már bemegy a tartalom a menü alá. Ezt hogy lehetne elkerülni?
-Az első section-nél ha beírom hogy legyen top margó, a menü vele együtt lejjebb fog elkezdődni, mi köze a kettőnek egymáshoz?

.elso {
margin-top: 5%;
margin-bottom: 5%;
margin-right: 5%;
margin-left: 25%;
}

moto g72, Ninebot d28e

(#16027) fradi81 válasza fradi81 (#16026) üzenetére


fradi81
veterán

Megoldódott.

Más, reszponzív weboldalnál ha azt akarom hogy normálisan nézzen kis kijelzőn, melyik grid-es 'verziót' érdemes használni? w3css_grid jónak tűnik, teszik ahogy 100%-ra ugranak szét az elemek. Amit első körben mutattak nekem:

[CODE
]div.small-1 {
width: 6.33%;
....
div.small-12 {
width: 98%;
}

mintha erre nem igazán lenne alkalmas, vagy rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#16028) DS39


DS39
nagyúr

Belső hálózaton használt weboldalhoz, aminél HTTPS-t kell használni, lehet beállítani az IIS-ben valamilyen "kamu" tanúsítványt, hogy böngészők nem sírjanak miatta?
Gugliztam már, de ezt a let's encrypt-et nem teljesen értem, hogyan is kellene használni. :B
(az meg nem tudom probléma-e, hogy domain neve nem lesz az oldalnak, csak belső ip cím alapján érnék el a felhasználók)

(#16029) Zedz válasza DS39 (#16028) üzenetére


Zedz
addikt

Mi értelme lenne a tanusítványnak, ha meg lehetne másítani? :DDD

(#16030) DS39 válasza Zedz (#16029) üzenetére


DS39
nagyúr

nem pontosan értem mire célzol.
nem egy netlock, vagy terena által kiadott tanúsítványt akarok koppintani, hanem kvázi egy sajátot csinálni, amitől a böngésző úgy látja, hogy az oldal rendelkezik ilyennel, és nem vernyákol folyton...
de ha nem lehet ilyet, akkor ez van.

(#16031) PumpkinSeed válasza DS39 (#16028) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A let's encrypt tulajdonkeppen ugy mukodik, hogy kell egy kulso domain hozza amin maga a szolgaltatas eleri a /fogalmamsincs milyen mappat es tudja ellenorizni a hitelesseget az egesznek.

Generalsz self-signed SSL certificate-t es azt tudod hasznalni, igaz a bongeszoben piros lesz az https://, mert self-signed, de sztem ez a legjobb modja ennek.

$ openssl genrsa -des3 -passout pass:x -out server.pass.key 2048
...
$ openssl rsa -passin pass:x -in server.pass.key -out server.key
writing RSA key
$ rm server.pass.key
$ openssl req -new -key server.key -out server.csr
$ openssl x509 -req -sha256 -days 365 -in server.csr -signkey server.key -out server.crt

Viszont ha meg tudod oldani akkor Let's Encrypt lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16032) disy68 válasza DS39 (#16028) üzenetére


disy68
aktív tag

Használhatsz saját tanúsítványt is: [link]

Nem tudom milyen a környezet, de ha van saját dns szerver, akkor oda fel lehet venni a belső oldalnak egy saját domain nevet. Meg persze a tanúsítványt is lehet GPO-val eljuttatni a felhasználókhoz.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#16033) DS39


DS39
nagyúr

Köszi. Mindkettőtöknek. :)

(#16034) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

PHP-ban hogy csinálnátok meg egy hasonló üzenetküldőt weboldalra mint itt a PH-n van? Nagyon jól lehet használni, ezért gondoltam hogy valami ilyesmi kellene.

Odáig eljutottam, hogy van a messages táblám, amiben benne van hogy kitől ment az üzenet, kinek, mikor és a tartalom.
Szépen ki is tudom íratni az üzeneteket, de lenne pár gond:
1. Hogy számolhatom meg a xy-től jött olvasatlanok számát? Join-nal hozzácsatolok egy select count(id) from messages where innen = 5 and ide = 5 a táblához, ez egész addig ragyog amíg van minimum egy olvasatlan üzenet, aztán ha nincs szimplán eltűnik az egész sor...
2. A törlés, ugyanis ha simán törlöm az adott sort, akkor mind a feladónál mind a címzettnél törlődik.

A kérdés tehát az, hogy miként lenne ez a legjobb?
Köszi!

üdv, adika4444

(#16035) Rickeffe válasza adika4444 (#16034) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Egyrészt "szerintem" kellene egy flag ami az olvasottsági állapotot jelzi. Törlést is első körben csak flaggel valósítanám meg. Ha meg páronként akarod "törölni" akkor a törlés flaget a userekhez kell kötni tehát 2 törlés flaged lesz.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#16036) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Figyeljetek egy kicsit! Ajánlottatok fizetős, nagyon jó ki weboldal szerkesztő programokat. Ezeket is úgy lehet megvenni, mint a droid, stb programokat, hogy be kell valami hülye boltba jelentkezni és csak azután lehet letölteni? Kerestem valami szerkesztő szoftvert, de mikor a megvétel oldalra klikkeltem, bejött valami idióta padlószőnyeg bolt. Ezen kicsit kiadtam. Lehet, hogy demonstrálták volna a programot, de ez így kapufa. Vagy hülye volt a készítő, vagy hanyag, mert onnan sehová sem vezetett a link.

Örülnék, ha lenne valami olyan magyar program, amivel tudnék legálisan, épkézláb, használható oldalt készíteni. Ezeket a szöveges html kódokat nem volt lehetőségem megismerni. A 20 éves kompozer nem az én választásom lesz. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16037) Jim-Y válasza Polarstar (#16036) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem hiszem, hogy van az igenyeidnek megfelelo szoftver. Szerintem egyszerubb lenne alkalmaznod egy hozzaerto szakembert mert weboldalt igenis programozok csinalnak 99%-ban tehat nem csoda, hogy nincs tul nagy valasztek a WYSIWYG (what you see is what you get) szoftverekbol. Ugy latom, hogy nem vagy tisztaban azzal, hogy weboldalakat programozassal KELL kesziteni tehat az elengedhetetlen, hogy erts a html,css,js trihoz legalabb. Persze melle meg egy csomo mas dolog is kell, de ezek alapnak mondhatoak.

(#16038) Polarstar válasza Jim-Y (#16037) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ezzel sok esetben egyet kell értenem veled. De ahogy látom a pénzes programozók olyan szoftverekkel dolgozik, amivel a produktum láthatólag vasvillával egymásra hányt halomnak tűnik - tekintettel a viszonylag egyszerű igényeimre.
Ez a wordpress, joomla gányolda hát nem az amit elképzelek kifizetni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16039) Zedz válasza Polarstar (#16038) üzenetére


Zedz
addikt

A pénzes programozó azért pénzert, mert (jobb esetben) ügyesen végzi a szakmáját. Na és ezen a szinten lehet elfelejteni a drag & drop szerkesztőket, és a többi hókusz-pókuszt. Ahogyan Jim-Y kolléga is írta, a HTML-CSS-JS trió elengedhetetlen lesz frontend oldalon, de mindenbizonnyal szükséged lesz valami szerver oldali kódra is. Ha adatokat is tárolni szeretnél, akkor képbe kerülnek már a különféle adatbázisok is.

A wordpress és a hozzá hasonló CMS keretrendszerek ingyenesek, maximum a témák és plugin fizetősek. Ezek azok a dolgok, amiket vasvillával hánynak egymásra.

A weboldal készítéssel igazából szépen beletenyereltél egy majdnem végtelenül rétegelt témába. Kérdés, hogy mik az igényeid, mennyit vagy hajlandó fizetni érte, és mi is a weboldal célja. (Pl. kedvencem, amikor valaki az üzletének szeretne weboldalt mondjuk új vásárlók reményében, de pénzt már nem adna a dologért, mert ugye a programozónak maximum 2 kattintás, a kenyeret pedig a szép szemeiért kapja a szakember)

[ Szerkesztve ]

(#16040) Polarstar válasza Zedz (#16039) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az egyik egy stabil szöveges információt adó sima mindenféle mozgás, animáció nélküli kis oldal. Kb, mint egy hirdetés.
Itt vagyunk, ezek vagyunk, cím, telefonszám, pont.

A másik már egy blogot is tartalmazna. Alkalmasint töltödne. Semmi video, vagy hang. Stabil szöveg 99%.

Tárhely van.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16041) Zedz válasza Polarstar (#16040) üzenetére


Zedz
addikt

WordPress. :K

(#16042) blountex válasza Polarstar (#16040) üzenetére


blountex
senior tag

Egy egyszerű weboldal készítésnél bőven elegendő az Adobe Muse CC. Grafikus felületű, de lehet kódokat is pötyögni bele ha nagyon szükséges.
Teljesen jól használható, pár nap alatt bele is tanultam, és nem igényel semmiféle nagy tudást.

Egyébként nekem a weboldal készítéssel pont az a bajom hogy nem elég a HTML CSS, de akkor legyen még JQuery, PHP, és még biztos van valami amit kihagytam. Esetleg SQL, adatbázis miatt, gyakorlatilag MINDENT tudjál.... jó persze a nyelvek logikája valamelyest egymásra épül, de akkor is...

(#16043) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tehát a blogot lehet kapcsolni egy saját weboldalhoz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16044) weiss válasza adika4444 (#16034) üzenetére


weiss
addikt

Hirtelenjében:

TABLE üzik(tartalom, kitol, kinek, időpont, olvasott, törölt)
olvasott bool
törölt enum(nem törölt, A törölte, B törölte)

Hogy számolhatom meg a xy-től jött olvasatlanok számát?

select count(*) from uzik where kitol = xy and kinek = én and olvasott = nope

2. A törlés,...

Ha valaki törli, akkor átállítod az állapotot, a második törlésre törlöd az üzenetet.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16045) adika4444 válasza weiss (#16044) üzenetére


adika4444
addikt

+ (#16035)
Rickeffe

Köszi szépen!

A törlésnél honnan tudom hogy ki jelölte törlésre? Beírom az usernevet aztán ha nem nulla a törlés akkor másik user törlési szándékánál delete?
Ez az enum pontosan mi?
Ezt a sort nem vágom 100%-ig, kérlek fejtsd ki pontosabban:
törölt enum(nem törölt, A törölte, B törölte)
Köszike!:R

üdv, adika4444

(#16046) weiss válasza adika4444 (#16045) üzenetére


weiss
addikt

Az enum az egy lista, olyan típus, ahol az érték nem érdekes, csak az, hogy vannak neki valamilyen értékei, oszt majd a compiler/interpreter ad neki valamit. Ez most csak egy pszeudokód, tehát pl. DB-ben leginkább valami INT-et mentenél le.

Na most, pl. kaptál tőlem egy üzenetet, akkor valami ilyesmi lesz a rekordban:
'Ez egy üzi', 'weiss', 'adika4444', 2017-12-18 16:26:23, true, 0)

A törlésnél honnan tudom hogy ki jelölte törlésre?
Egyezzünk meg abban, hogy mindig A lesz a feladó és B a címzett, ebből pedig egyértelmű, hogy ki is jelölte.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16047) adika4444 válasza weiss (#16046) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi, próbálgatom de van még pár dolog ami homályos.

Tehát megvan a táblám: felado, cimzett, uzenet, datum, olvasott, torolve
Ide megy az összes üzenet.

Van azonban az oldalon az üzenetlistázó, amivel, hát mondjuk úgy nem igazán jutok előre...

Selecttel kiválasztok mindent az üzenettáblából, majd a where-nél megadom hogy csak azt mutassa ahol a feladó vagy a címzett a belépett felhasználó, majd feladó szerint csoportosítok.

És akkor a problémák, amire nem találom a megoldást:
Ha küldök egy üzenetet, egész addig nem jelenik meg amíg nem kapok rá választ.
Jó volna látni hogy adott userrel mennyi az összes küldött / fogadott üzenet, és ha még az olvasatlanok száma is látszana az lenne a kánaán...

Köszi előre is!

üdv, adika4444

(#16048) weiss válasza adika4444 (#16047) üzenetére


weiss
addikt

Passz, ennek működnie kellene. Másold be a teljes tábla tartalmát és a selectet a kimenettel.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#16049) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok! Mostanában szinte csak nodejs lokál környezetben fejlesztettem, viszont lenne egy klasszikus php + mysql projektem. Windowsra mi a legpofonegyszerűbb dev környezet ami egy adott mappából kiszolgálná nekem a php-s cuccaimat (mysql adatbázissal, plusz kezelné a htaccess fájlomat, örülnék egy phpmyadminnak is). Köszi! :)

ui.: És kellemes ünnepeket! :)

[ Szerkesztve ]

(#16050) Zedz válasza CSorBA (#16049) üzenetére


Zedz
addikt

Szia!

Én még anno ezt használtam, de sokan ezt választják. Őszintén szólva nem tudom mi a különbség a kettő között, de gondolom akkora eltérések nem lehetnek. Igazából kapsz egy grafikus panelt, ott el tudsz indítani dolgokat és ennyi. XAMPP-ban még lehet tudok is segíteni, bár már nem mostanában foglalkoztam vele. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.