Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) McLaca


McLaca
őstag

SMS-re olcsosms... Annál jobbat egyik voip szolgáltató sem tud.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#552) Knobber válasza tomp (#549) üzenetére


Knobber
aktív tag

Amúgy SMS-t tudsz ingyen is küldeni:
http://www.bzzs.me/

Sok ismerős használja, szerintem az elv hasonló mint ezeknek a Voipoknak.

Youtube: Knobber

(#553) St3ven válasza atillaahun (#550) üzenetére


St3ven
addikt

Egyetértek.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#554) tomp válasza Knobber (#552) üzenetére


tomp
félisten

Nekem telefonra kell. Ne keljen böngészőben irogatnom. App-ból menjen.

Más:
Ha elfogy nekem is a pénzem, átmegyek a VoipYo-ra. Érdekel, milyen. :) Hátha ezzel nem lesz sms sokszorosítás.

(#555) McLaca válasza tomp (#554) üzenetére


McLaca
őstag

A böngésző is egy app. :) (Még mindig olcsosms... ráadásul wap-on behívva rohadt gyors és végletekig egyszerű is.)

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#556) St3ven válasza McLaca (#551) üzenetére


St3ven
addikt

Egész jónak tűnik.

Mekkora ennek a sikeres kézbesítési aránya? Kapsz kézbesítési jelentést az elküldött üzikről? Elküldi a saját számodat?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#557) St3ven válasza St3ven (#556) üzenetére


St3ven
addikt

Mondjuk ezek már nem tűnnek olyan jónak:

A felhasználók beleegyeznek, hogy a regisztrációkor megadott saját mobiltelefon számukra a szolgáltató küldhet SMS-eket a legújabb szolgáltatásokról és más akciókról.

Erre elég érzékeny vagyok. :(

Az OlcsoSMS.hu a felhasználók személyes adatait bizalmasan, a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény előírásaival összhangban kezeli

Ez a törvény meg már nem is hatályos... :W

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#558) McLaca válasza St3ven (#557) üzenetére


McLaca
őstag

Nem frissítenek túl gyorsan... De 8 éve használom, soha nem kaptam még akciós, vagy szolgáltatást reklámozó SMS-t. Saját szám működik, bár a múltkor kicsit meglepődtem, mert saját magamnak küldött sms feladója +44-gyel kezdődött, de mindenki másnak viszont a számommal ment. Plusz infó, hogy a saját számom 20-as, amit tavaly ősszel hordoztam a T-hez - a Vodától. :)
Kézbesítési arány közel 100%-os, hordozott számra voltak problémák egyedül tavaly, úgy két hétig, nem minden üzenetem ment el (úgy 3db, amivel gond volt). Azóta nincs probléma.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#559) tlac válasza atillaahun (#550) üzenetére


tlac
nagyúr

épp az ActionVoip-n gondolkoztam, hogy odatöltök fel vagy a callingcredit-re, de ott meg nincs SIP, amivel még szívhatok, ha a mobilevoip nem működik rendesen (blade gyári rom, skype, viber, csak kihangosítva megy)
mi volt a gond ActionVoip-vel?
melyiket használod most? melyik az ajánlott, megbízható?

(#560) tlac válasza tomp (#554) üzenetére


tlac
nagyúr

miért választanád a VoipYo-t?
alig támogat valamit a CallingCredit-tel szemben, ami ugyanannyiba került

(#561) St3ven válasza McLaca (#558) üzenetére


St3ven
addikt

Köszi az infókat!

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#562) grafikus17 válasza tlac (#560) üzenetére


grafikus17
senior tag

Sziasztok!

Ha nem baj és is közbeszólnék. Androidos telefonon használom a mobilvoip klienst. ( xperia mini ) Én nem is akarta PC-n.
Először a ryngára akartam tölteni, mert 120 nap ingyenességet adnak vonalasra, és nekem főleg arra kell, hogy a szülőket tudja este hívni vonalas számon. De mivel 4 hónap hosszú idő és után is kb 7 forint lenne, nem akartam belevágni, hát ha változik valami, ami már nem lesz előnyös számomra.
Az utolsó pillanatban a voipyo-ra töltöttem 10 eurót, 1,8 ft vonalas, és mobilra kb 8,7ft.(300 euróval számolva )Igaz itt nincs ingyenes időszak, de nem is drága. Főképp este otthon wifi-ről használom, hallgatón vagy épp kihangosítva, mert egy kicsit halk. A minősége nekem esti időszakban hiba mentes.Mobilneten is használtam. Volt már hogy lejárt a 30Mb net keretem, be lettem lassítva 32kbit/s-ra és mobilneten is simán tudtam beszélni séta közben.Mobilt még nem hívtam róla , annak nem tudom milyen lenne a minősége.

Xiaomi Redmi note 7

(#563) McLaca válasza grafikus17 (#562) üzenetére


McLaca
őstag

Úgy érted, 32/32kbit/s-ra korlátozott nettel is ment a voipyo - mobilevoip kombó? És mennyit forgalmazott percenként, azt nem nézted?
Mert a mobilevoip eléggé falánknak tűnt nekem, 800kB/perc körüli mennyiséggel, az meg nem jön ki 32kbitből.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#564) grafikus17 válasza McLaca (#563) üzenetére


grafikus17
senior tag

Igen, korlátozott nettel is ment :K Nem igazán erőltettem, talán 3-szor próbáltam , mert mint írtam, inkább este szoktam hívni, akkor is wifiről. De legközelebb megnézem mennyi forgalmat generált.

Xiaomi Redmi note 7

(#565) twine válasza atillaahun (#522) üzenetére


twine
addikt

Nahh...megvolt az első 2 perces beszélgetésem Actionvoip-on keresztül...
Minden zsír volt, csak nem írta ki sajnos a számomat a hívott félnél, pedig elvileg mindenhol minden be van állítva...és "élesítve"....de rémlik, hogy olvastam itt másnál is, hogy ha az Android "beépített SIP(VOIP)"-franc se tudja hogy mondom jól- :B kliensét használja, akkor neki sem ment ki a szám, csak akkor ha a letöltött "tárcsázóval" indította a hívást,,,tehát ez valszeg nem egyéni problémám....
Minden esetre köszönöm mindenkinek a segítséget...úgy tűnik egyenesben vagyok VOIP ügyileg.... :R

(#566) McLaca válasza grafikus17 (#564) üzenetére


McLaca
őstag

Ezen csak azért csodálkozok, mert 800kB körül forgalmaz percenként a mobilevoip, és az sehogy sem fér bele 32 kbitbe, inkább 50-60-ba. Én EDGE-en próbáltam ki, és elég érdekes volt, hol lassult, hol sietett. Ott mondjuk inkább a nagy pinggel, és a lassú sebesség-felfutással van baj, 3G-n lehet, hogy elmegy 32kbittel is, majd kipróbálom, kihajtom a netemet az utolsó napon (ez 11-e), hogy korlátozzák. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#567) Knobber


Knobber
aktív tag

http://www.denniss.eu/szolglista.php?szolgaltatas=Denniss_fele_Ingyen_SMS_kuldes&sorszam=121

Ez most egy új szolgáltatás. Azonnal küldi az SMS-t

Youtube: Knobber

(#568) grafikus17 válasza McLaca (#566) üzenetére


grafikus17
senior tag

Na kérem. Most csináltam róla korlátozott tmobil (30MB )neten keresztül egy 1 perces próba hívást. jelenleg 37,5MB-nál tartok.
A mért adat mennyiség: letöltött: 300kB-ot forgalmazott.
feltöltött: 273kB
Tökéletesen hallottuk egymást.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#569) McLaca válasza grafikus17 (#568) üzenetére


McLaca
őstag

Akkor viszont lehet, hogy a droidos kliens más kodeket használ, mert a 800kB körüli mennyiséget én Belle FP1-en mértem. De majd megnézem korlátozott nettel (de majd 11-én), dobok egy 10 perces hívást, az már reprezentatív. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#570) tlac válasza McLaca (#569) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem érzékelheti a kliens a sávszélességét, aztán az alapján beállíthatja a minőséget

(#571) atillaahun


atillaahun
veterán

Délelőtt már beírtam a kérdést, de úgy látszik azóta valaki vagy kitörölte, vagy magától szívódott fel. Ilyen még nem volt. Szarakodik a MA?

Szóval, lehet hogy hülye kérdés, csak annyit gondolkoztam már rajta, hogy belekavarodtam: ha én SIP-el hívok külföldön tartózkodó magyar mobilt, akkor a Hívott félnek nem kell fizetni semmit? Csak mert a GSM szolgáltatónál ugyanez 50-60 Ft-be kerül a fogadó félnek. Legalábbis legutóbb mintha ezt hallottam volna. Hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#572) sparks válasza atillaahun (#571) üzenetére


sparks
senior tag

Természetesen mindegy, hogy mivel hívod a roamingoló magyar mobilt, a hívásfogadásért akkor is fizetnie kell a tulajnak.

(#573) McLaca válasza tlac (#570) üzenetére


McLaca
őstag

Kipróbáltam kikapcsolt 3G-vel, EDGE-re a mobilevoip rossz hálózati minőséget jelzett, pedig EGPRS-en is lehet bőven 32kbit fölé menni és ott nem forgalmazott kevesebbet, viszont gyorsult-lassult, meg-megakadt. Mondjuk a ping rosszabb és a sebesség "felfutás" is lassabb EDGE-en, mint 3G-n... Na, majd próba cseresznye.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#574) andatti válasza atillaahun (#571) üzenetére


andatti
senior tag

szerintem ez csak úgy védhető ki, ha nem a roomingolt telefonszámot hívod itthonról, hanem ő telepít egy klienst, amivel vezetékes száma lesz a mobilján, külföldi, vagy magyar, ha magyar akkor 21-es, vagy körzetszám szerinti (utóbbiért van, ahol nem kell fizetni), és valahogy szerez internet csomagot, vagy ingyen wifi-t, vagy vesz egy helyi mobilnetes sim-et. Aki itthonról hívja, az vezetékes díjat fizet, ő kint pedig semmit. és nem rooming. Vagy csak ő hívja kintről az itthoniakat, de voip-al, ami szintén nem rooming. Minden más esetben plusz költségek vannak.

(#575) McLaca válasza andatti (#574) üzenetére


McLaca
őstag

Vagy bérel a noroaming.hu-tól egy sim-et külföldre, és voippal ő telefonál haza, vagy skype, viber...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#576) atillaahun válasza andatti (#574) üzenetére


atillaahun
veterán

Értem. Végülis csak munkatárs ment ki egy hétre külföldre, és őt kéne hívni néha mikor nem tudok dolgokat, de akkor marad az, hogy rájövök magamtól. :)

(#577) tlac válasza tlac (#559) üzenetére


tlac
nagyúr

végül is melyiket használod most?

(#578) atillaahun válasza tlac (#577) üzenetére


atillaahun
veterán

Ha ez nekem jött, akkor épp semelyiket, de most több is lesz a számlám szerintem egy ezressel, mert elég sok hálón kívüli számot hívtam mióta lejárt az AC. Újat meg még nem akartam feltölteni, mert az AxiVoip-ot várom, de kezd már elegem lenni belőle.
Lehet addig töltök a Neophone-ra, mert oda lehet 1000-et is, aztán mire lejár csak beindulnak ezek.

[ Szerkesztve ]

(#579) nyirzoz válasza atillaahun (#578) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nézd meg az ezt is. Olcsóbb,mint a Neo és itt is van 1000 Ft-os töltés.Az ügyfélszolgálat meg fényévekre tőle.

(#580) atillaahun válasza nyirzoz (#579) üzenetére


atillaahun
veterán

Tyű most kaptam csak észbe, hogy a Neophone-nál 46 Ft a mobil. Az egen durva. Még ennél az Ephone-nál is 30 Ft. Akkor én a Trénél a 25 Ft-os hálón kívüli percdíjammal kitüntetve érezhetem magam.

Létezik egyáltalán olyan magyar VOIP szolgáltató akinek jobbak a percdíjai mint a GSM-eseknek? :U

(#581) nyirzoz válasza atillaahun (#580) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Bruttó 36,46 Ft a mobil hívások díja július 1-től.Valóban nem olcsó,de még mindig olcsóbb a feltöltős csomagoknál,a mp. elszámolásról nem is beszélve.
Van még a voipshop,ez szerintem a legolcsóbb magyar voip.

(#582) tomp válasza tlac (#560) üzenetére


tomp
félisten

Fú basszus most nézem a VoipYo-nál nincs SIP. Akkor kilőve. A CallingCredit-el milyen a minőség? ActionVoip-nál jobb a hang vagy ugyan olyan? Illetve szerinted a CallingCredit-el már megoldódna az sms sokszorosítás?

(#583) tlac válasza tomp (#582) üzenetére


tlac
nagyúr

sajnos a CallingCreditnél sincs hivatalosan SIP (trükközni lehet, de akkor az ár bizonytalan)
én nem használok még VOIP szolgáltatókat, viszont úgy rémlik van itt valaki, aki a CallingCreditnél van

(#584) tlac válasza atillaahun (#578) üzenetére


tlac
nagyúr

igazából arra akartam célozni, hogy nem válaszoltál az előző hozzászólásomra :)

viszont én egy vadi új szolgáltatóban meg sem tudnék megbízni
egyelőre nem tudom kit kellene választani

(#585) tomp válasza tlac (#583) üzenetére


tomp
félisten

Nincs hivatalosan? Akkor ez micsoda? :F

(#586) tlac válasza tomp (#585) üzenetére


tlac
nagyúr

rosszul fogalmaztam
és az nem működik

(#587) McLaca válasza tomp (#585) üzenetére


McLaca
őstag

Pingeld meg, vagy nslookup-pal próbáld feloldani a sip szerver címét (sip.callingcredit.com), és világossá válik, mi a gond. :)
A callpirates-nél van SIP, ott is nézd meg a pinget és az nslookup-ot a sip.callpirates.com-ra.
Nos, ez a gond, a különbség pedig látható a van és nincs közt. :)
Egyébként a klón szolgáltatók közt van áthallás (a legtöbb szolgáltatónak ugyanaz a cég az alapja), pl. callingcredites accountot felenged a callpirates sip szervere, de az árak kavarodnak.
Apropó, a callingcredit maga sem tudja, hogy a sip nem megy náluk. :) Írtam a tech supportnak, válaszoltak, hogy az oldalon található beállításokat használjam, vagy vigyem a sip eszközömet szervizbe.
Válaszoltam nekik, hogy oké, de az a cím nem is létezik, amit sip szervernek írnak. :)
Kíváncsi leszek a válaszra, de szerintem nem lesz második válasz.
Amúgy a legolcsóbbaknál, ahol nincs kapcsolási díj, nincs sip sem.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#588) tlac válasza McLaca (#587) üzenetére


tlac
nagyúr

ha lesz válasz, majd kérlek ide is írd meg
mikor kérdeztél rá?

(#589) tomp válasza McLaca (#587) üzenetére


tomp
félisten

Na fukk.
Akkor tudtok valami jó szolgáltatót? Ára lehetőleg actionvoip szinten, max 2-3Ft-al drágább.

(#590) Knobber válasza tomp (#589) üzenetére


Knobber
aktív tag

http://www.hanstel.hu/index.php?menu=rates&idlc=1398155
Itt kell szétnézni, az összes ilyen olcsó-Voip itt fent van és viszonylag frissítik is.

Youtube: Knobber

(#591) tomp válasza Knobber (#590) üzenetére


tomp
félisten

Kinéztem az InternetCalls-t. Feltöltésnél adnak 120nap ingyenes időszakot. Idő lejárta után vonják csak a feltöltött összegből a díjat. Még van az actionvoip-on pénzem, addig nem akarok ide is feltolni. Nincs valami megoldás, hogy letesztelhessen a minőséget? Valami ingyenes "teszt" szám?

(#592) Knobber válasza tomp (#591) üzenetére


Knobber
aktív tag

you can call all countries marked as "Free" in our rates[link] list

De Hungary nincs benne az ingyenesbe.

Youtube: Knobber

(#593) McLaca válasza tlac (#588) üzenetére


McLaca
őstag

Tegnap kaptam a választ az első megkeresésemre, még aznap vissza is írtam, hogy hülyeséget válaszoltak. :) Az első ticketre 3 nap alatt válaszoltak.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#594) St3ven válasza atillaahun (#580) üzenetére


St3ven
addikt

Miért ragaszkodsz a magyar szolgáltatóhoz? Ezekkel az árakkal bármelyik Dellmont cucc calback-es megoldása versenyképes.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#595) mrkivancsi


mrkivancsi
csendes tag

Sziasztok!
Rövid ideje foglakozom csak a voip telefonálással, eddig inkább olvasója voltam a fórumnak.
Local Access Number , mint ahogy korábban érthetően leírta a lényegét atillaahun fórumtársunk. De valójában mégsem teljesen tiszta számomra a történet.
Pl. nagyszüleimnél nincs internet, de viszont olyan tcom csomagjuk van, melyben a belföldi vezetékes számok ingyen hívhatók. Ebből gondoltam (én naív), hogy a nagyiék vezetékes telefonját (is) be kellene regisztrálnom az actionvoip szolgáltatómnál, s akkor elméletileg tudnának az én accountom/egyenlegem terhére mobilt hívni az actionvoip mobil percdíjaival?
Ez létezik-e, avagy csak mobil számról lehet ilyen hívásokat kezdeményezni?
Ahogy látom mindegyik Betamaxos/Dellmontos cégnél a local budapesti szám azonos 018088122...
Kérdésem az, hogy abban az esetben, ha mondjuk két cégnél is (actionvoip és rynga) vagyok előfizető, valamint mindkettő cégnél azonos (mobil és vezetékes) telefonszámokat regisztráltam be. Amennyiben a regisztrált telefonszámról indítom a hívást 018088122pxxxxxxxx , akkor melyik (actionvoip, vagy rynga) számlámról vonja le a beszélgetési díjat. Feltételezem azt, hogy csak arról a telefonszámról enged hívást kezdeményezni, amelyik szám regisztálva van az accountomban. Persze lehet, hogy nagy hülyeséget kérdeztem, de ez a dolog sem teljesen tiszta számomra.
Akinek már volt konkrét esete ezzel a témával kapcsolatban, annak várom a tapasztalatát, de természetesen mindenki véleménye egyaránt érdekel.
Üdv.

(#596) tomp válasza Knobber (#592) üzenetére


tomp
félisten

Mindjárt keresek egy osztrák mobilcég ügyfélszolgálat számot. :) Le akarom tesztelni.

(#597) McLaca válasza mrkivancsi (#595) üzenetére


McLaca
őstag

Most mobilról vagyok, így nehézkes utánajárnom, de úgy emlékszem, hogy pin-t használnak a voip szolgáltatók, ami szolgáltatónként egyedi, így tudják azonos access numberen is megkülönböztetni, hogy melyik voip szolgáltatóhoz kapcsolódik az adott hívás.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#598) tlac válasza mrkivancsi (#595) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor elméletileg tudnának az én accountom/egyenlegem terhére mobilt hívni az actionvoip mobil percdíjaival?

igen, eddig rendben van

a másik fele a hozzászólásodnak már érdekes, mert a hívásnál nincs semmi, ami azonosítaná, hogy melyik szolgáltatót használod
azt is el tudom képzelni, hogy mindkét helyről levonja a pénzt :)

[ Szerkesztve ]

(#599) mrkivancsi válasza tlac (#598) üzenetére


mrkivancsi
csendes tag

Egyenőle próbálgatom, de eredmény nélkül.
Módosítottam a telefonszámokat, tehát már nem azonos számok vannak a két szolgáltatónál regezve. Elkerülendő amit írtál is, hogy esetleg mindkét szolgáltató leemeli a hívásdíjat.
De sajna nem szólal meg a hívásom a hívott mobilon.
Tárcsázom a 0618088122 ,majd a hölgy mondja, hogy tárcsázzam a hívandó számot ekkor bepötyögöm a 0630xxxxxxx de nulla az erdmény.
próbáltam folyamatosan beírni 0618088232p0630xxxxxxx
ekkor sem csörren + a hívott oldalon. :(
Esetleg vmi ötlet?

(#600) tlac válasza mrkivancsi (#599) üzenetére


tlac
nagyúr

esetleg próbáld meg más formában regelni a számod
vagy +36-tal tárcsázni a célszámot

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.