Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) zichie válasza Greenbook (#100) üzenetére


zichie
senior tag

Kösz. Akkor úgy tűnik Dominós netnél van sip tiltás, előfizetésesnél nem. Most már értem.
Mik az APN beállítások? "internet" vagy "wnw" vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

(#102) Greenbook válasza zichie (#101) üzenetére


Greenbook
tag

Előfizetésesnél "wnw".

http://csatlakozok.atw.hu

(#103) zichie válasza Greenbook (#102) üzenetére


zichie
senior tag

Alapból nekem is "wnw" volt, de mivel 10.*.*.* natolt ip címet kaptam, így átírtam az apn nevet "internet"-re. Azóta közvetlen ip címet kapok. Te "wnw" esetén milyen ip-t kapsz?

[ Szerkesztve ]

(#104) atillaahun válasza St3ven (#94) üzenetére


atillaahun
veterán

De a VoipYo-nál csak a SuperDeal miatt ilyen olcsó a mobilpercdíj, ami ugye nem tudni mióta tart, főleg nem hogy meddig, azt meg a legkevésbé, hogy mennyire emelik vissza ha lejár. Amennyire eddig észrevettem minimum a duplájára. Akkor meg legjobb esetben is oda jutok, mint most az ActionVoip-pal.
Mellesleg a phone-to-phone sehol sem kapcsolási díj mentes, még ha alaphangon nincs is kapcsolási díj az adott szolgáltatónál (lásd Help megfelelő menüpontja). Nálam ez 4,5c € az ActionVoip-nál (a konkrét összeget egyébként mindenhol erősen titkolják, csak a call details-ből lehet visszaszámolni), ahol egyébként szintén nincs kapcsolási díj. Gondolom a VoipYo-nál is hasonló kaliberrel, tehát olyan 13 Ft.-tal érdemes számolni, úgy pedig már baromira nem éri meg a visszahívásosdi. Szerintem. Bár kétségtelen, hogy mobilnettel meg végtelen szutyok, pedig most teszteltem torrenttel, HSDP-n fél MB-al szedte a cuccost. Nagyjából 10 perc volt egy 300 MB-os sorozat. Mondjuk nem tudom ez csak az ünnepnap miatt van-e, hónap közbe annyira nem mertem még eddig tesztelgetni, mert csak 50 MB-om van.

(#95) zichie
Régen én is erőltettem az Android-ba épülő SIP hozzáférés használatát, de nekem is rengeteget vacakolt, MobileVoip-al meg hibátlan, és igazából még inkább előnyei vannak az alappal szemben, mert mutatja mennyi pénzem van még, és többféle hívástípus is elérhető. Szóval én már nem nagyon látok rá okot, hogy SIP-eljek.

St3even
Te rájöttél már egyébként, hogy pontosan mire is való a Local Access Number-es elérés? Mert múltkor mikor említetted még nem érdekelt, most kezdtem el matatni, de nem tudok szünetet írni az LG tárcsázójával, ami nélkül elméletileg nem lehet bevinni a megfelelő formátumot. Oda-vissza elolvastam a leírást, de nincs benne egyértelmű utalás, hogy perdíjak tekintetébe miért jó ez egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#105) St3ven válasza atillaahun (#104) üzenetére


St3ven
addikt

Én egyébként most a CallingCreditnél töltöttem fel az egyenlegemet (ActionVoipról váltva), illetve töltöttem volna, ha múlt csütörtök óta jóváírták volna a 10 eurót... :(

Egyébként ActionVoippal azóta sem jött össze Local Access Numberen keresztül hívni, igaz, nem is nagyon erőltettem. A MobileVoip alkalmazást azt írja, nem érhető el ezen a területen Access Number, a honlapon viszont fent van egy szám.
Ha jól emlékszem, ennek az lenne a lényege, hogy a mobilszolgáltatódnak kifizeted az Access Number hívásának a díját, a VoIP szolgáltatónak meg a hívott számnak megfelelő tarifát, és nincs kapcsolási díj. Nekem ez azért lenne jó, mert 11 Ft-ért hívok vezetékest, az Access Number márpedig nagyon annak tűnik. Itt írtam róla részletesebben, az én szempontomból legalábbis.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyszer sikerült a hívás egy Nokiáról (magyar mobilt hívtam), csak valami miatt megduplázott minden számjegyet, és végül egy francia számot kapcsolt. A Call Deatils alatt egyébként csak a francia mobilhívást számlázta ki, Actionvoip To-Go Number típussal, tehát elviekben működik a dolog.

Az LG-n egyébként a szünetet vesszővel lehet beiktatni.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#106) atillaahun válasza St3ven (#105) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen a CallingCredit-et én is épp most néztem, kérdezni is akartam, hogy az hogy a francba ilyen olcsó? 7 Ft talán a mobil. És, hogy biztosan nincs-e kapcsolási díj, meg nem is SuperDeal miatt ennyi az ár? Csak mert nem az a hagyományos kinézete van az oldalnak, fele infó mintha hiányozna róla, mint a hasonszőrű társairól.
A múlt csütörtököt egyébként hogy érted, múlt hét óta nem írták jóvá??

Nekem egyébként ezt a számot mutatja az ActionVoip 019990371, meg te is ezt linkelted a korábbi hozzászólásodban, a példában viszont egy teljesen más szám volt a számsor elején. Az most akkor a saját számod volt, vagy ezt hova kell egyáltalán tenni? Baromira nem értem én ezt. :F

Jah még egy dolog, te is úgy értelmezed a fizetést, meg a percdíjakat, hogy amikor veszel 10 €-nyi kreditet, akkor az ugye nem ~3000 Ft-ba kerül, hanem ~3500-ba, mert ilyenkor verik rá az ÁFÁT. Viszont akkor így a jóváírt kreditedet, már az alacsonyabb percdíjakon beszélheted le, hanem a VAT-os percdíjon. És így ez az egész egyenértékű azzal, mintha a VAT-os, tehát magasabb percdíjakkal kalkulálnál, de a 10 €-nyi kreditért csak ~3000 Ft-ot vonnának le, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#107) atillaahun válasza atillaahun (#106) üzenetére


atillaahun
veterán

A középső bekezdést egyébként a Local Access Number-hez értem.

(#108) zichie válasza atillaahun (#104) üzenetére


zichie
senior tag

Én évekig egy Nokia E65-el használtam SIP-et, de csak wifin. Most váltottam nemrég androidra, s nekem is a MobileVOIP jött be, csak azt használom, de nekem a legújabb verzió nem működik, így a 3.14-est használom. A legújabb verzió azt produkálja, hogy a hívott fél semmit nem hall csak csipogást, a 3.14-essel nincs ilyen gond.

A MobileVOIP-ben be lehet állítani telefonszámot, hogy híváskor mit küldjön el. Én az otthoni vezetékest állítottam be. Ez akkor vicces pl, ha a villamoson utazva telefonálok vele, s a hívott fél csodálkozik, mert hallja a háttérzajokat és közben azt látja, hogy az otthoni vezetékes számról hívom... Persze hivatkozhatok arra ilyenkor, hogy nagy a hatótávolsága az otthoni dect telefonnak. :DD

[ Szerkesztve ]

(#109) St3ven válasza atillaahun (#106) üzenetére


St3ven
addikt

Nem írja a CallingCredit oldalán, de e szerint a táblázat szerint ott is van kapcsolási díj, sőt a szolgáltatók döntő többségénél van, és ami a meglepő, hogy nem csak phone-to-phone esetében.

Nem SuperDeal ez, hónapok óta ennyiért adják a magyar mobilhívásokat.

Ja, a bankom is ült vagy két napot a pénzen, meg szerintem az ő bankjuk is, ráadásul majdnem az egész világon megáll az élet Május 1. miatt.

Nekem ezt írja az ActionVoip honlap: 018088122

A 10 euró az nettó érték, erre jön rá az ÁFA (azaz VAT, asszem itt 15%), meg még a tranzakciós díj, így lett nekem az utolsó actionvoipos feltöltésem 12.31 euró. Azt meg, hogy mit beszélsz le, úgy a legegyszerűbb megközelíteni, hogy a percdíjaknál a nettó árat nézed, és azt vonod le a 10 euróból.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#110) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Új vagyok VOIP fronton, felraktam a VIBER-t és nagyon jól működött wifin és 3G-n keresztül is, így kedvet kaptam hogy kipróbáljam a VOIP telefonálást is.

Telómra (galaxy mini) felraktam a MobileVOIP-ot. Most jönne a szolgáltató választás, de ehhez a segítségeteket kérem, mert nem értek a különböző technológiákhoz (sip, phone2phone) így nem tudom melyik lenne az igazi. Ebben kérném a segítségeteket.

Progx.ch-n mindenesetre megnéztem a tarifákat, és a 6-7 forintos díjak még kapcsolási díj mellett is elég jól néztek ki.

30megás T-mobilos adatcsomagom van, az elég lesz-e vajon havi 1-2 óra telefonálásra? (csak erre használnám a mobilnetet)
Végül még a minőség érdekelne. Mekkora különbség van a voip szolgáltatók között, és a t-mobil 3g mennyire alkalmas a feladatra?

(#111) atillaahun válasza St3ven (#109) üzenetére


atillaahun
veterán

Én csak az alap kapcsolási díjra gondoltam, az tiszta, hogy phone-to-phone van (bár most ebből a táblázatból látom, hogy az sem feltétlen mindenhol), csak még így is furcsa, hogy ilyen alacsonyak a mobil percdíjak, mert 10 Ft alatt sehol sincs, ahol meg mégis ott meg alap kapcsolási díj van. Szóval ha elfogy a 3,5€-m az ActionVoip-nál (ami nem mostanában lesz), akkor majd valszeg én is a CallingCredit-et tőttöm fel.
Ha jóváírják a feltöltésed majd megírhatnád esetleg, hogy milyen a minőség, van-e különbség az AC-hez képest pl.

Most ahogy rákattintottam a linkre, nekem ezt mutatja: 019990371, és alapból a budapesti régión van, másra nem is engedi állítani. Nálad?

(#110) gologolo
Én eddig ActionVoip-ot használtam, ott nincs kapcsolási díj, csak tisztán 11 Ft-os mobil percdíj. De ugye most írta St3ven, hogy a CallingCredit-nél meg csak 7 Ft, és ott sincs kapcsolási díj, úgyhogy most egyelőre az néz ki a legjobbnak.
30 MB 1-2 órára szerintem elég, én Viber-nél, meg Fringe-nél olvastam 1 óra / 10 MB forgalomról, szerintem ennél többet a MobileVoip sem csinál. Csak arra figyelj, hogy a 30 MB-ot használja ám más is a háttérben többnyire az Android rendszer részéről, így ha fontos, hogy ne korlátozzanak le, mert hívásokhoz kell, érdemes lehet feltenni egy Tűzfalat (Droidwall), és tiltani rajta mindent, kivéve a MobileVoip-ot.

[ Szerkesztve ]

(#112) atillaahun válasza atillaahun (#111) üzenetére


atillaahun
veterán

Minőség az ugye nagyon függ a netkapcsolatodtól. Egy korrekt WiFi-vel viszonylag hibátlan, de sajnos a magyar szolgáltatók mobilnetjével még 3G-n is szörnyű tud lenni napközben, pedig elméletileg minimális sávszélesség szükséglete van.
Hogy szolgáltatónként mennyire változik ezt nem tudom, egy helyre töltöttem még csak fel eddig.

[ Szerkesztve ]

(#113) zichie válasza gologolo (#110) üzenetére


zichie
senior tag

Nálam a MobileVOIP másfél perc alatt eszik kb. egy mega adatforgalmat. Amire figyelni kell, hogy ha csörgeted a hívott partnert az is adatforgalommal jár.
30 mega biztos kevés lesz.

(#114) atillaahun válasza zichie (#113) üzenetére


atillaahun
veterán

Az elég durván hangzik, te mivel méred?

[ Szerkesztve ]

(#115) zichie válasza atillaahun (#114) üzenetére


zichie
senior tag

3g watchdog, ami nálam pontosan mér, mert összehasonlítottam a szolgáltató által mért infóval. A lényeg, hogy mind a két irányt figyelembe kell venni, azaz az upload és download irányt is, ami nagyjából ugyan az.

(#116) St3ven válasza atillaahun (#111) üzenetére


St3ven
addikt

Nálam is csak a budapesti régió érhető el, mégis más számot dob fel, nem értem, mi a különbség oka. Lehet majd kipróbálom a Neked felkínált Local Access Numberrel. :D

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#117) atillaahun válasza St3ven (#116) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát csak nyugodtan. :-) Felfogtam már egyébként a Local Access Number-es hívás lényegét, hogy alap szolgáltatói vonalon történik, tehát mindenképpen jó minőségű, viszont vezetékes hívásnak minősül, így ha az valakinek nagyon óccsó, vagy ingyenes, akkor már csak az egyszer VOIP-os tarifa jön rá.
Csak az a példát nem értettem baromira ahol magyarázza, hogy kell hívni a számot. Na midegy.

(#118) St3ven válasza atillaahun (#111) üzenetére


St3ven
addikt

Jelentem, összejött! :C :R

Most akkor nagy itthon a boldogság, mert ezzel ki lett küszöbölve a 15 Ft-os kapcsolási díj, és 23 Ft-ért (11+12) sikerült telefonálni, tökéletes hangminőség mellett. :DD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#119) atillaahun válasza St3ven (#118) üzenetére


atillaahun
veterán

Na, hát akkor gratulálok. :-)
Leírod azért, hogy pontosan hogy viszed be a formátumot?
Egyébként nekem az 23 Ft nem tűnik olyan olcsónak azért. Milyen csomagba vagy egyébként? Nem gondolkozol így már valami olyanon ahol a legolcsóbb a vezetékes?

[ Szerkesztve ]

(#120) St3ven válasza atillaahun (#117) üzenetére


St3ven
addikt

Egyébként itt is megtaláltam azt a számot, amit nekem mondtál, illetve ez úgy látszik, minden betamaxos szolgáltatóra érvényes.

Mondjuk hozzáteszem, a CallingCredit továbbra is jó lesz a hosszabb beszélgetésekre, ugyanis ott 17 Ft a phone2phone megoldás, de van egy 17 Ft-os kapcsolási díj is.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#121) atillaahun válasza St3ven (#120) üzenetére


atillaahun
veterán

Tényleg te már most CallingCredited leszel. Akkor meg hogy jött ki a 11+12 forint? :F

(#122) St3ven válasza atillaahun (#119) üzenetére


St3ven
addikt

A formátum ugyanaz, mint amit már fentebb is írtam, csak most már a helyes Access Numberrel a következő: 003619990371p003630xxxxxxx

A 11+12=23 Ft az ActionVoip esetében értendő. Nekem nem sok, a lakossági tarifákat nézve szerintem kimondottan jó. Nekem a lehető legalacsonyabb havidíj a lényeg, mert csak alkalomadtán telefonálok. Van is ilyen csomag a T-nél, 650 Ft a havidíja, cserébe viszont 52 Ft a mobilirányú percdíj.

Viszont CallingCreditnél ahogy láttam nincs Access Number. :( Pedig most kezdtem ráérezni az ízére. :DDD

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#123) gologolo


gologolo
tag

Köszönöm a válaszokat, sokat okultam belőlük. Egy 100megás csomagra mindenképp fel fogok váltani idővel 30 mega már beláttam hogy semmire nem elég. Most viszont meg vagyok illetődve kicsit, St3ve az általad közölt árak miatt. A 7 ft-s kapcsdíj mentes árból hogyan lett 23 ft? Sokat telóznál 3Gről és az megköveteli a drágább,de gondolom jobb minőséget és kisebb adatforgalmat igénylő technológiát? Ezek az access no-k mire kellenek?

A phone2phone megoldásnak el tudná valaki magyarázni az előnyeit?

[ Szerkesztve ]

(#124) St3ven válasza gologolo (#123) üzenetére


St3ven
addikt

A 23 Ft az ActionVoip esetében van, Local Access Numberen keresztül, az én T-s tarifacsomagom alapján (11+12 Ft).

Én megmondom neked őszintén, egy-két korai teszthívást leszámítva nem foglalkoztam a mobilneten/wifin keresztül történő VoIP telefonálással, mert vagy botrányos a hangminőség, vagy éppen a hívott fél alig hall engem, vagy visszahallja saját magát jó hangosan, vagy ezek kombinációja... szóval ez nekem nem pálya. És igen, ez 3G, megyeszékhely belvárosa, ahol amúgy hasít a mobilnet.

Én csakis phone2phone megoldással nyomulok, ott alig kell pár kB a hívások megindításához, bár mostantól már inkább csak Local Access Numberen keresztül fogok telefonálgatni. :D Itt és itt írtam a phone-to-phoneról (is) részletesebben.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#125) St3ven válasza gologolo (#123) üzenetére


St3ven
addikt

Annyival egészíteném ki a tegnap mondottakat, hogy normális wifi kapcsolat mellett az ActionVoip nálam egész jól teljesített, egyszer sem panaszkodtak a fenti jelenségekre akiket hívtam.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#126) gologolo válasza St3ven (#124) üzenetére


gologolo
tag

Köszi az infót, a két link elég hasznos volt. Én első körben mégis úgy döntöttem hogy VoIP-al kezdek, mert ha az csak WiFin keresztül bejön akkor már lazán megéri nekem. Befizetek CallingCreditre 5€-t aztán majd beszámolok a tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

(#127) gologolo


gologolo
tag

Nah megtörtént a fizetés CallingCredit-re, sajnos minimum 10 EUR-t be kellett fizetni. Megtörtént az első VoIPos hívás is wifiről. Hát Nálam kicsit recsegett, másik félnél meg vízhangos volt elvileg. Még lehet a wifi hibája is, ma jönnek cserélni a routert, mert folyton elmegy a kapcsolat.

Azért az érdekes volt, hogy amikor először próbáltam hívást kezdeményezni vmi kínai csaj vette fel. Pedig a telefonkönyvembe +3630as előtaggal volt benne a szám. Ezt átírtam 0036-ra és akkor már azt hívta akit akartam.
Remélem a minőség nem lesz ilyen gagyi a jövőben, kipróbálom más wifiről meg 3G-ről is aztán beszámolok.

(#128) St3ven válasza gologolo (#127) üzenetére


St3ven
addikt

Az remek, ha befizettél, és ilyen hamar jóvá is írták. Én egy hete indítottam az utalást, de még mindig semmi, ma du. rájuk rájuk írok netbankos screenshotokat mellékelve.

Te mivel töltötted fel? Én eredetileg kártyával akartam, csak nem volt elérhető számomra ez a fizetési mód, ellentétben az ActionVoippal. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#129) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Én jelenleg ActionVoip-et használom wifivel (otthon 60/60, melóhelyen 10/1), múlt héten fizettem be és eddig 15 hívásom volt, abból 1 volt olyan ahol visszhangzott a másik félnek, meg egy volt ahol nálam recsegett kicsit, a többi hívás teljesen jó volt, meg is kérdeztem a másik felet, hogy hall-e rendesen, nincs-e semmi gond a hanggal. 3G-n egyszer telefonáltam csak utcán menet közbe, az is megfelelőnek tűnt (bár épp építkezés mellett hallattam el :D )

Szóval egyenlőre meg vagyok elégedve a wifin keresztüli hívással, sokkal olcsóbb így nekem.
Ma fizettem be VoipYo-hoz (ott csak 7Ft/perc a hívás ahogy számoltam, és nincs kapcsolási díj), holnapra remélem megérkezik a lóvé is, ha van rá igény arról is beszámolok majd.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#130) gologolo válasza St3ven (#128) üzenetére


gologolo
tag

Dombornyomott bankkártyás (esetemben webkártyás) fizetés, OTP direktből. MasterCard ha jól tudom.

Azóta teszteltem mással is, közel a wifi routerhez és sokkal jobb volt a minőség. próbáltam T-mobile budapesti 3G-vel is eddig már-már kiválónak nevezhető a hang, de még további tesztelés szükséges.

(#131) atillaahun


atillaahun
veterán

Ami a Local Access Number-es hívást illeti, nézegettem a Trés díjcsomagokat, és valóban a Mobilotthon csomag a legjobb erre a célra, 650 Ft-os havidíj, teljesen lebeszélhető 11 Ft-os vezetékes percdíjon, tehát 650 Ft-ért adnak 1 óra beszélgetést. Erre mondjuk rászámoljuk az AC 12 Ft-os mobilpercdíját, amivel szintén 60 perc az még 720 Ft, tehát nagyjából 1400 Ft-ért kapunk 1 óra beszélgetést (akár) mobilirányba bármilyen időszakban, és GSM minőségben.

Ha valami viszonyítási alapot keresnénk ehhez, akkor talán csak a szintén Trés Domino Nap-ot tudnám hozni, ahol ugye bárhova, bármikor egységes 43 Ft-ért lehet telefonálni, amiből 1 óra ~2600 Ft-ba kerülne, tehát összességében majdnem dupla annyiba mint a VOIP-os megoldással.

1 óra beszélgetésért 2600 Ft az pofátlanul sok, de szerintem még 1400 is. Főleg ha mondjuk a CallingCredit 7 Ft-os mobilpercdíjait nézzük, amivel ez csak ~400 Ft lenne, csak hát (szerintem) szutyok minőségben.

Bár hogy ezért a minőségért kizárólag a magyar mobilszolgáltatók durván hulladék minőségű mobilnete okolható, vagy a VOIP szolgáltatók is sárosak valamelyest, az még rengeteg tesztelést igényelne sok ember részéről, úgyhogy kérnék mindenkit megosztani a tapasztalatait - mint ahogy tettétek egy páran előttem, ezúton is köszönöm -, hogy beinduljon a topic, és magyar nyelven legyen végre egy hely, ahol érdemben foglalkozunk a témával, mert eddig ilyet egyetlen más fórumon sem találtam.

Még annyi, hogy majd a másik 2 szolgáltató vezetékes csomagjait is átnézem hamarosan ha lesz időm és megírom.

[ Szerkesztve ]

(#132) atillaahun válasza atillaahun (#131) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah, ezt elbasztam egy kicsit. Jobban belegondolva Local Access Number-es hívásindításhoz mobilnet is kell, így abból a legolcsóbbra talán 600 Ft-ért előfizetve, az első 1400 Ft/órás megoldásból máris 2000 Ft/óra lesz mobilirányba. Szóval sehogy sem frankó ez.

(#133) St3ven válasza atillaahun (#132) üzenetére


St3ven
addikt

Nem kell hozzá net! Pont az a lényege, hogy tárcsázóból hívsz egy vezetékes budapesti számot.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#134) St3ven válasza gologolo (#130) üzenetére


St3ven
addikt

Én egy hete utaltam nekik 3600 Ft-ot, de azóta se írták jóvá.
Ráadásul tegnap próbáltam a supportnak ticketet írni, de a küldésre kattintva 13%-nál lefagyott az egész oldal, vele együtt a böngészőm. Próbáltam kb. négyszer, még a gép újraindítása sem segített.

Hab a tortán, hogy ma már az oldaluk sem elérhető...

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#135) St3ven válasza St3ven (#134) üzenetére


St3ven
addikt

Na, most nagy nehezen bejött az oldal, de a ticketet továbbra sem tudom elküldeni, mert

"Unfortunately your bank may take at least 7 business days to transfer the money to our bankaccount. Please use this form only if you paid more than 7 business days ago."

A vicces az egészben, hogy a bankom 2 nap után utalta, és már túl vagyunk a fent említett 7 napon.

Szerk.: Na, korábbi fizetési dátumot beállítva végre engedte. Kíváncsi vagyok a lerázós sablonválaszra.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#136) zichie válasza St3ven (#135) üzenetére


zichie
senior tag

Paypal-lal sokkal egyszerűbb. Én több, mint öt éve használok betamax (delmont) voip szolgáltatásokat és mindig így fizettem egy kivétellel. Soha nem volt gond. A fizetés után azonnal ott volt a zsé az egyenlegen.
Egyszer fordult elő, hogy valami magyar viszonteladón keresztül fizettem, ott volt egy olyan hiba, hogy 5 eurónak megfelelő forintösszeget utaltam át, de pár nap múlva az egyenlegem 10 euróval növekedett. :D

[ Szerkesztve ]

(#137) St3ven válasza zichie (#136) üzenetére


St3ven
addikt

Hát, régebben néztem a PayPalt, de láttam, hogy van mindenféle tranzakciós díj, aztán úgy voltam vele, hogy akkor inkább nem, meg nincs is nagy kedvem egy sokadik oldalra regisztrálni.

Úgyhogy maradtam a bankkártyás fizetésnél, ami szintén azonnal jóváíródik mindenhol, és nincs tranzakciós díj, csak nekem a CallingCredit nem kínálta fel, arra hivatkozva, hogy nincsen velük fizetési előzményem, miközben pl. az ActionVoip simán engedte...

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#138) St3ven


St3ven
addikt

Akit érdekel, az utóbbi két napban alapos tesztnek vetettem alá a Local Access Numberen keresztüli ActionVoip hívásokat, és sajnos elkeserítő a helyzet.

10 hívásból mindössze 3 valósult meg, 5 esetben valahol kicsörgött (hallottam is a telómban), csak éppen nem ott, ahol én szerettem volna, ugyanis a hívott telefonján nem történt semmi, 2 esetben pedig francia mobilszámot tárcsázott, méghozzá úgy, hogy a hívandó fél telszámának minden karakterét megduplázta a központjuk... :(

Ami bosszantó, hogy a francia hívásokat mind a T-Mobile, mind pedig az ActionVoip kiszámlázta szépen, előbbi magyar vezetékes, utóbbi francia mobilhívásokként. Ez egyébként már megtörtént velem pár hónapja, le se szarta az ActionVoip ügyfélszolgálata a problémámat, azt írták, hogy figyeljek jobban, mondom mire b.meg, nem én dupláztam meg minden karaktert... Az is bosszantó, hogy azok a hívások, amelyek kicsörögtek valahol (ki tudja hol...), de nem vették fel, szintén kiszámlázásra kerültek a T-Mobile-nál, mint magyar vezetékes hívások (hiszen az ActionVoip Local Access Numberét hívtam).

Egyébként a CallingCreditnél a reklamációt követően pár óra múlva megtörtént - több mint egy hét után - a jóváírás, most onnan nyomulok a jó öreg phone-to-phone megoldással. :C

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#139) atillaahun válasza St3ven (#133) üzenetére


atillaahun
veterán

Na de ha nem a MobileVoip vagy más alkalmazáson keresztül indítod a hívást, akkor honnan tudja kinek az egyenlegére kell terhelni a beszélgetést?

(#136) zichie
És te hogyan használtad az elmúlt években, PC-ről WiFi-vel?

[ Szerkesztve ]

(#140) St3ven válasza atillaahun (#139) üzenetére


St3ven
addikt

A kozpont a regisztralt telszamod alapjan azonosit.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#141) atillaahun válasza St3ven (#140) üzenetére


atillaahun
veterán

Áháá, hogy én erre mérnem gondoltam. :)
Egy kis tapasztalatmegosztás akkor részemről is. Volt tegnap 3 AC-s hívásom is.
Első HSPA-n, kb 10 perc beszélgetés, de rengetszer szakadozott 1-1 másodpercre, kb 5-6-szor kellett visszakérdeznem összesen.
Aztán váltottam (25/1,5-ös )WiFi-re, ott volt egy 20 perces beszélgetésem, érdekes mód én tökéletesen hallottam végig a másik felet, viszont, ő néhányszor nem válaszolt a kérdéseimre, és szinten viszonylag sokszor visszakérdezett, hogy mit mondtam, illetve az egymás szavába vágások miatt, úgy éreztem, hogy olyan 1-2 mp-et késett is, ami szerintem elég durva. Aztán volt még szintén WiFi-s 1 perces hívásom, de ott is volt legalább 3 visszakérdezés, valszeg szintén késés miatt.
Szóval baromira nem vágom én ezt. Azt még csak megértem, hogy a Tré a maximális mobilnetes sávszélesség kb ötödrészét szolgáltatja, a garantáltnak meg nagyjából a felét se, de hogy még WiFi-n is ilyen fos legyen a vonal az már nekem magas.
Ezekszerint mégse kizárólag a mobilnszolgáltatók szarok. Mert azt már végképp nem hiszem el, hogy a WiFi is kevés neki, hát 3 MB/s-el (!) húzom torrent-en a sorozatokat bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#142) St3ven válasza atillaahun (#141) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem wifin egy esetben volt mindig is tökéletes a hangminőség ActionVoippal - és ezt többször is teszteltem -, amikor SIP-pel nyomattam a hívást, egy Nokia X3-02 beépített internettelefonálási funkciójának használatával.

Csak nekem ugye ez a módszer felejtős, mert a közelemben (akárhol is vagyok), nincsen wifi...

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#143) zichie válasza atillaahun (#139) üzenetére


zichie
senior tag

Korábban Nokia E65-el és egy UTStarcom F1000-es wifis sip telefonnal használtam. Otthoni wifivel vagy nyitott hotspottal használtam. Külföldön jól jött, hogy fillérekért tudtam hazatelefonálni, csak néha nehéz volt hotspotot találni. Most androidos telóval használom wifin vagy 3g-n.

[ Szerkesztve ]

(#144) zichie válasza atillaahun (#141) üzenetére


zichie
senior tag

Úgy tűnik Voip szolgáltatók között is van különbség annak ellenére, hogy ugyan az a cég áll mögötte.
Nekem pl. a PoivY -val nincs gondom sem wifin, sem 3g-n, csak akkor néha, ha nem az otthoni wifit használom, hanem valami nyilvánosat pl. áruházban, kávézóban... stb és gyenge a jel vagy sokan használják. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy szinte csak vezetékest hívok.
Kb. egy másodperces késés nálam is van, de az mindig is volt. Korábban Voipdiscount-ot használtam, ott is megvolt. Ezzel együtt kell élni, de nem olyan zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#145) St3ven válasza zichie (#144) üzenetére


St3ven
addikt

Épp akartam kérdezni, hogy nem drága-e egy kicsit a PoivY a maga 0.081 centjével, amikor láttam, hogy vezetékes irányban verhetetlen. :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#146) zichie válasza St3ven (#145) üzenetére


zichie
senior tag

Ha vége a free időszaknak, akkor már nem versenyképesek az árak. Spanyol vezetékest is szoktunk néha vele hívni, mert ott vannak rokonok. Ha elfogy az egyenleg, akkor lehet, hogy váltok, de ha az ActionVoip minősége tényleg olyan, amilyennek atillaahun leírta, akkor inkább maradok.

(#147) zichie válasza St3ven (#138) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem a PoivY és a VoipDiscount esetében volt korábban olyan jelenség, hogy wifin a sip-es telóval hívtam magyar vodás mobilt többször is, de mindig bemondta magyarul (!!!), hogy lemerült a vitamax egyenlegem és töltsem fel. Persze a hívást sikeresnek vette és levonta az összeget az egyenlegből. A vicces az, hogy semmi közöm nincs a Vodafone-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#148) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,
Román mobilt (Orange) szeretnék hívni a telefonomról, voip alapon. Olvasgattam a témában, de a rengeteg szolgáltató miatt fogalmam sincs melyiket érdemes választani. T-Mo mobilnetem van, 500MB. Arról letettem hogy 2G-n telefonáljak (bár elméletileg a sávszélességnek elégnek kellene lennie), van 3G is, csak ritkán használom.
A CyanogenMod7 alap tárcsázójával (SIP) menne?

(#149) meko1


meko1
tag

üdv mindenkinek,most kerültem ide először, másik androidos fórumról,a voipos-androidos
telefonálást még csak tanulom,kérdéseim tehát:
megavoip-voipblast párost használok,a voip yo még jobb percdíjakat kínál/pedig
ugyanaz ám,mint a voipblast/!?/,hogyan tudok oda is regisztrálni-----mit,a programot a
telefonomra varázsolni/a htc syncről-gépről telepítés mostanság nem műk.<<<<erre
nincs ötletetek?,a tel.nem ismeri föl a pc-n levő syncet!/,a playről pedig csak 'elvben '
települ,gyakorlatilag nem!
az elv,ha jól gondolom:egy program+valamely 'szolgáltatói' reg.és mehet/ha befizettem/
sajnos a kérdéseket a 'szolgáltatónak' nem tudom feltenni(semmilyen nyelven),így itt
kell,még ha túl butának is tűnnek.Köszönöm meko

(#150) yozsee11 válasza meko1 (#149) üzenetére


yozsee11
aktív tag

A Mobilevoip programot kell feltelepíteni és ott azon belül tudsz regisztrálni többek közt a VoipYo-ra is.
Ha nem megy a play-ről a telepítés, próbáld meg innen letölteni és feltelepíteni.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.