Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) McLaca válasza Tesztelo.hu (#899) üzenetére


McLaca
őstag

Olcsosms.hu-ról idézve:

„Fontos T-Mobile változás 2012-07-04 14:29 A T-Mobile a mai naptól nemzetközi szinten blokkolta a saját (magyar) telefonszámos és szöveges feladóval történő üzenet küldést, és innentől nem lehet megváltoztatni a feladót. Emiatt csak eltérő módon van lehetőség kiküldeni az SMS-eket a sima SMS szolgáltatásban”

Úgyhogy ez így bukta... Csessze meg e trémobájl...!

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#902) St3ven válasza McLaca (#901) üzenetére


St3ven
addikt

Nem baj, nekem ActionVoippal eddig sem mukodott rendesen, hol elkuldte a szamom, hol nem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#903) McLaca válasza St3ven (#902) üzenetére


McLaca
őstag

Csak azt nem értem, nekik miért nem tök mindegy? Ettől nem fognak többen sms-t küldeni a t-nek fizetve... Amúgy meg, ha nem kartelleznének - és szabnának meg irreális árakat, a nép sem keresne kibúvókat.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#904) McLaca válasza McLaca (#901) üzenetére


McLaca
őstag

Teljes cikk: www.olcsosms.hu/index.php?1342185531

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#905) Zsiguli


Zsiguli
tag

Valaki írta, hogy a Neophone ingyen használható hálózaton beül, és nem szűnik meg.

Ez nem igaz!

6 havonta fel kell tölteni minimum 1000 Ft-tal különben megszűnik a szám!

Vagyis évente
2 telefonszám esetén 4000 Ft-tal kell számolni,
3 telefonszám esetén 6000 Ft-tal, és így tovább....

Az információ a Neophone ügyfélszolgálatától származik.

(#906) nyirzoz válasza Zsiguli (#905) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nekem 5 éve van meg a Neophone szám és csak egyszer az elején töltöttem fel 1000 Ft-al,s azóta is él.

(#907) sumsang válasza Zsiguli (#905) üzenetére


sumsang
aktív tag

Lehet feltöltés nélkül bármennyit használni hálózaton belül, sőt hívható vagy külső vonalról is.
Ha 1 évig inaktív a számod, akkor elveszik.
Bankon keresztül valóban 1000-es a legkisebb feltöltés, de én neophone kártyáról beszéltem, ahonnan 100, vagy 200 Ft-al is lehet feltölteni. Igaz a kártya az első használattól
fél évig érvényes. Ebben az esetben viszont 5 számot is leghet használni egy éven keresztül. A feltöltés arra kell, ha külső számot akarsz hívni, belsőre NEM !!!
[L:/dl/upc/2012-07/13/382336_e69zk2xevijsrbnn_sumsang_2.gif](IMG:/dl/upc/2012-07/13/382336_e69zk2xevijsrbnn_sumsang_2.thumb.gif)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#908) Zsiguli válasza sumsang (#907) üzenetére


Zsiguli
tag

Akkor mi szűnik meg fél év után?

A hálózaton belüli telefonálás már aktív már használatnak számít?

HXY: A T-Mobile letiltotta az internetes SMS-eket, amik a saját számoddal küldtek.

[ Szerkesztve ]

(#909) sumsang válasza Zsiguli (#908) üzenetére


sumsang
aktív tag

fél év elteltével, ha nem töltesz fel, akkor nem tudsz hívást kezdeményezni külső vonalra (vezetékesre/mobilra), de az egyenleged attól, hogy lejárt a 6 hónap nem veszik el. Ettől továbbra is tudsz hálózaton belül telefonálni, valamint téged is tudnak hívni belülről, de hálózaton kívülről is. Ha ismét (akár 100 Ft-ot) feltöltesz, akkor az új egyenleged hozzáadódik a régihez és az új feltöltéstől ketyeg ismét a 6 hónap.
Igen, a hálózaton belüli hívás is aktív használatnak számít.

(#910) g0dl


g0dl
addikt

Volna egy-két VOIP témába eső kérdésem, amit gyakorlott felhasználók bizonyára könnyedén meg tudnak válaszolni.

1. Ha mobilon használnám, akkor beállítható-e, hogy a hívott fél a "valódi" mobilszámomat lássa caller id -ként?
1b. ha nem, akkor mindig ugyanazt a számot, hogy azonosítani tudjon.
2. Edge elegendő, vagy 3G kell? ( a skype pl. beszéd közben kb. 5-6KB/s fogyaszt irányonként , ezt elvileg el kell bírja) Ez inkább akksi kímélés miatt érdekes.
3. melyík feltöltős szolgáltatót ajánljátok mostanában?

(#911) tomp válasza McLaca (#901) üzenetére


tomp
félisten

A vodafone meg a Nymgo sms-eit tiltja... :((

(#912) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

-Tudnátok ajánlani olyan megbízható VOIP szolgáltatót és kliensprogramot, melyek mennek Android telón WiFi-n keresztül, de ha kell akkor akár 32 kbit/s-os mobilneten is?

-Kapcsolási díj lehetőleg ne legyen, és legyen másodperc alapú az elszámolás, mert a legtöbb hívás 1, max. 2 perces.

-Percdíjak pedig persze legyenek minél alacsonyabbak és az egyszerre feltöltendő összeg is! :-))

:R

(#913) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok! Telepítettem a legújabb Mobilevoip alkalmazást az E52-es Nokiámra, de a program indulás után 2-3 mp-en belül mindig becsukja magát. Tapasztaltatok hasonlót? Ill. tudtok olyan alkalmazást ajánlani, amelyik elküldi a hívószámot? Actionvoip-nál regisztráltam magam, eddig Fringgel tudtam kipóbálni, de a hívott félnél nem írta ki a számom.

(#914) McLaca válasza Ludovicus (#913) üzenetére


McLaca
őstag

Fut alatta más progi is? Nekem nimbuzzal összeakadt, együtt a kettő nem ment, vagyis a nimbuzz igen, de a mobilevoip csak akkor, ha a nimbuzz-t bezártam.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#915) St3ven válasza Ludovicus (#913) üzenetére


St3ven
addikt

Az ActionVoip oldalán regisztráltad a számod? (Verify, ha jól emlékszem, a Settings menüpont alatt.) Ezután pedig még a MobileVoip-ban is be kell állítani, hogy ez az ellenőrzött számod legyen az elküldött hívóazonosító.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#916) Ludovicus válasza McLaca (#914) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Nem, most viszont már a Fring sem indul el, nem tudom mi történhetett :(

(#917) Ludovicus válasza St3ven (#915) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Igen, sms-el erősítettem meg a számot. Neked elküldi? Korábban mintha úgy olvastam volna itt, hogy gondod volt a hívószámkijelzéssel.

(#918) g0dl


g0dl
addikt

ezek a betamaxos voip szolgáltatások tudnak olyat, hogy egy számla, több felhasználó? Tehát közös keretet használnak többen? ( eltérő hívószámkijelzéssel)
Illetve mennyi a minimális feltöltés?

(#919) St3ven válasza Ludovicus (#917) üzenetére


St3ven
addikt

Igen, mindig is gondom volt vele, egy esetet kivéve: amikor MobileVoip-on callback-kel telefonálok, akkor mindig elküldi, persze csak ha az alkalmazásban is be van állítva.

(#918) g0dl
Igen, annyi az egész, hogy az oldalukon több telszámot is beregisztrálsz hívóazonosítónak (és persze mindegyiket verify-olod), és minden hívás előtt kiválasztod, hogy akkor melyiket is küldje el.
A minimális feltöltés jellemzően nettó 10 EUR.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#920) Zeki válasza Ludovicus (#913) üzenetére


Zeki
nagyúr

E52-m van.
Ez nálam is így volt.
De letöltöttem azt a progft is, ami a non touch screen telókhoz van.
Így már nem száll el a progi meg néha a teló is telefonálás közben.
A telóddal menj el a mobilevoip.com oldalra, majd legalul katt az Unable to access .... .re, a következő oldalon meg beadja a különböző mobilevoip verziókat, felette meg a Nokia patchet.

Nimbuzzal nem próbáltam, Fring megy vele, de a skype még csak nem is telepíthető, ha a mobilevoip már telepítve volt.

[ Szerkesztve ]

(#921) McLaca válasza Zeki (#920) üzenetére


McLaca
őstag

A fring hamarosan felejtős lesz, mert csak akkor hagyja majd használni a SIP protokollt, ha a fring saját egyenlegére is feltöltesz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#922) Zeki válasza McLaca (#921) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hidegen hagy, mert a sipet nem használtam vele. A külföldi rokonnak is ott a telóján, és így videotelefonáltunk. :)

(#923) McLaca válasza Zeki (#922) üzenetére


McLaca
őstag

Jahogyja...!
A baj csak az vele, hogy S^3-ra nincs hivatalos kliens.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#924) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,
egy Német és pár magyar ismerőssel szeretnék beszélni ingyen. Nincs rá szükségem, hogy valódi telefonszámokat hívjak, csak ezt a pár felhasználót.
Tehát olyan voip/sip szolgáltatót keresek, akinél hálózaton belül ingyenes a hívás és androiddal működésre lehet bírni. Akár a cm7 beépített internetes hívásával. Valamint elég legyen neki a 2G mobilhálózat. Viber, skype kilőve, mert akadozik nagyon.

(#925) McLaca válasza PHenis (#924) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem skype simán ment edge-en... Belle-en.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#926) PHenis válasza McLaca (#925) üzenetére


PHenis
senior tag

Skype-al még az is a bajom, hogy androidon ha háttérben van és kell a ram, akkor becsukja. Néha eszébe jut és kéri a jelszót, úgy naponta egyszer. Csináltam már több voip accountot, több szolgáltatónál, ahol írták, hogy hálózaton belül ingyenes. A problémám az, hogy nem jöttem még rá, hogy tudok hívni? A tárcsázóba telefonszámot tudok beírni, amihez kredit kell. Tehát ha valakinek valami@getonsip.com a címe, akkor azt hogy hívom fel?

[ Szerkesztve ]

(#927) atillaahun válasza PHenis (#926) üzenetére


atillaahun
veterán

A hálózaton belüli ingyenességet is csak akkor tudod kihasználni, ha feltöltöd az accot. Ennyire ők sem hülyék.
Már ha jól értem a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#928) PHenis válasza atillaahun (#927) üzenetére


PHenis
senior tag

Így értettem, de nem értem, hogy miért lennének hülyék ha ingyen lenne töltés nélkül is. A skype a viber és a gtalk is teljesen ingyenes...
De elfogadom hogy így van. Akkor viszont az érdekelne, hogy melyik szolgáltatónál tegyem le a voksomat. Melyik stabil és... szóval melyik jó?

(#929) PHenis válasza atillaahun (#927) üzenetére


PHenis
senior tag

Ez például ingyenes, egyenlegtöltés nélkül is. Csak rettenetesen szaggat és késik, még wifiről is. Olyan nincs a mi jól működik?

(#930) g0dl válasza PHenis (#929) üzenetére


g0dl
addikt

Ezt nem próbáltam https://www1.pbxes.com/iptel_virtual-pbx.html , de talán érdemes ránézni.
Ha kipróbálod, akkor kíváncsi lennék a véleményedre

(#931) atillaahun válasza PHenis (#929) üzenetére


atillaahun
veterán

Most átolvastam a korábbi kérdéseidet, meg ezt a két oldalt is amit legutóbb linkeltetek, de úgy tűnik én ehhez kevés vagyok, sajnos abszolút nem vágom mik ezek és mit tudnak, meg hogy neked mire lenne szükséged. Meg kell hagyni mondjuk az utóbbi időben lemaradtam kicsit a témában, nem is olvastam annyira ezt a topic-ot.

Én jelenleg ott járok, hogy vannak az ingyenes VOIP programok mint Skype, Viber, Fring, Gtalk, Vtok, Tango, ooVoo, meg még tucatszám ha beírod a video/voice chat-et Market-re.
Ezeken ugye regisztrált felhasználók tudnak egymással ingyér beszélgetni, kivéve a Viber-t, ahol a számod a felhasználóneved.
Na most ugye azt írod, hogy olyan kell ami megy 2G-n is. Ha korlátozottra gondolsz, szerintem azon egyik se fog, csak a chat, de ha normál sávszélű 2G-re gondolsz, azon szerintem ezeknek mennie kell voice chat szinten.

Ami a SIP szolgáltatókat illeti, én csak olyanokat ismerek, ahol regisztráció után befizetsz mondjuk 10 €-t, és hívhatsz bármilyen telefonszámot. Itt ugye szoktak lenni olyan akciók, hogy bizonyos országok vezetékesei ingyen vannak, de ezek használatához is először fel kell töltened.
Amit a legutóbb említettél, hogy ezeken belül felhasználónév szerint telefonálni hogy lehet (főleg ingyen) - hát arról fogalmam sincs sajnos, ilyenről még nem hallottam.
De ahogy az első kérdésedből kiveszem, neked inkább ingyenes VOIP programokra van szükséged, ha felhasználókat akarsz hívni, nem pedig telefonszámokat.
Szóval ha nem Skype, akkor van még sok másik, szerintem lehet válogatni.
Remélem így már tudtam valamit segíteni. Ha abszolút nem erre irányult a kérdésed, akkor nemszóltam.

(#932) PHenis válasza g0dl (#930) üzenetére


PHenis
senior tag

Regiztem, de nem tudom belőni a telefonomon.
Amúgy EZ is megy hálón belül egyenlegtöltés nélkül.
Beszéltem, egy hosszabbat magammal (a két telefon egymás mellett) és néha elkezd szakadozni, néha jó. Lehet, hogy itt nem jó a net?

(#933) PHenis válasza atillaahun (#931) üzenetére


PHenis
senior tag

Egyszerűen arra lenne szükségem, hogy ingyen beszéljek a külföldön ücsörgő ismerősömmel. A skype nem volt stabil és szaggat is. A Viber működik, nem lép ki stb... , de beszélgetésre nehezen használható, mert nagyon akadozik. A Gtalk-on hogy kezdeményezek voice chat-et, mert nem találtam olyan gombot. Egy ismerősöm mellett van vidochat ikon, ami működik (próbáltuk), de nem tudja, hogy neki miért van és hogy csinálta. A többiek is androidosok, de nekik nincs videó ikon. A Vtok-ot próbáltam, elég béta, de működik.
Van még a Zello nevű progi, ami walkitalki és működik, csak kicsit macerás egy hosszabb beszélgetés vele.

(#934) atillaahun válasza PHenis (#933) üzenetére


atillaahun
veterán

Talán 2.3.5-től van video (/voice) chat a GTalk-ban, de ha rákeresel biztosan megtalálod, hogy konkrétan mikortól. XDA-n találni Gtalk.apk-kat, amiket felrakva régebbi rom-okon is megy vele a videochat.
Még annyi, hogy ha a másik fél nem Android-on, hanem PC-n használná Gmail-ből, akkor oda fel kell tolni egy kiegészítőt, amit talán a chat ablak fel is ajánl.

Nézz rá még esetleg a Fringe-re is.

Meg esetleg érdemes lenne futtatnod egy tesztet a SpeedtestNet (Market-ről) programmal, hogy valójában mekkora sávszélességű 2G-ről is beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#935) allfinanz


allfinanz
senior tag

-> Callcentric: Callcentric.com
-> Ippi: http://goo.gl/PzGqF

Ezek a szolgáltatók adnak INum számot, ami behívható.
Ország kódja: +883

Magyar mobilról vagy T-Home vezetékesről közvetlen nem hívható, de egy budapesti vezetékes számon keresztül igen: +36-1-998-05-00 (További számok: http://goo.gl/cyrXm)

SIP-programodban beállítod az adatokat (felh. név, jelszó, domain), és máris behívható vagy az INum számoddal.

INum-ot ingyen hívhatod VOIP-ról, GTalk-ról, stb.
Ha pedig a telefonod névjegyzékébe is beírod a hívott felekhez az INum számokat, akkor onnan egyszerűen is hívhatod a SIP-programodon keresztül.

[ Szerkesztve ]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#936) atillaahun válasza PHenis (#933) üzenetére


atillaahun
veterán

Tessék ITT a videochat-es GTalk.

(#937) PHenis válasza atillaahun (#936) üzenetére


PHenis
senior tag

Köszönöm! Ezt CWM-ből tolom fel ugye?

Más:
Most beszéltem 10 percet az iptel.org-on keresztül és kiválóan működött. A partnerem Németországban volt mobilnettel és kiválóan hallott én itthon wifin lógtam és egy minimálisan akadt a hangja, de simán érthető/használható volt, egyszer sem kellett visszakérdeznem.

[ Szerkesztve ]

(#938) McLaca


McLaca
őstag

Újabb érdekesség T-mobile fronton...

MobileVOIP progival ha 30-as számot hívok, nem megy át a hívószám. Korábban kiderült ugye, hogy SMS-eknél nem engedi az átírt egyedi feladót a T, blokkolja az ilyen SMS-eket. Nos, úgy tűnik, a hívószámoknál sem lesz másképp...
De ami fura: 30-as számot ha hívok, nem megy át a hívószámom. De ha T-mobile-hoz (a vodától :D) hordozott 20-as számot hívok, akkor oda meg átmegy! Franc se érti...
Callingcredittel és Callpirates-szel kipróbálva, utóbbival a call back is, és az eredmény ugyanaz.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#939) g0dl válasza McLaca (#938) üzenetére


g0dl
addikt

Nem tudom korrekt-e az ilyen tiltás. Nyilván előállnak valamilyen magyarázkodással, de kétségtelenül üzleti okai vannak ennek. Szóval ez a versenyt azért erősen sérti.

(#940) McLaca válasza g0dl (#939) üzenetére


McLaca
őstag

Szimplán geciség. Magyar mentalitás...
Talán így próbálják rávenni a népet, hogy használja az ő szolgáltatásait. De lehet, hogy jobban menne nekik ez, ha nem kartelleznének, és szabnának irreális árakat.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#941) tlac válasza McLaca (#940) üzenetére


tlac
nagyúr

valahogy rá kellene vezetni az NHH-t, hogy büntessék meg érte

[ Szerkesztve ]

(#942) g0dl válasza McLaca (#940) üzenetére


g0dl
addikt

"Magyar mentalitás"

Nevezett cég esetében ezt állítani ..... :W

(#943) McLaca válasza g0dl (#942) üzenetére


McLaca
őstag

Aha... tehát te tudod, hogy minden, a magyarországi központban dolgozó döntéshozó német állampolgár... Oké, nem tudtam, hogy ilyen jól informált vagy. Mert ha esetleg, de véletlenül, de tényleg csak hangyafasznyi mértékben egy iciripiciri kisujjnyi, zsebpiszoknyi esélye van, hogy az a mánáger MAGYAR, akkor talán mégiscsak magyar az a mentalitás...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#944) atillaahun válasza McLaca (#943) üzenetére


atillaahun
veterán

Én sem értem mért lenne ez magyar mentalitás, számos ország van, ahol már évekkel ezelőtt tiltottak mindenféle VOIP-ot/SIP-et, amit csak értek. Ez szimplán sunyi szarháziság a szolgáltatók részéről, NHH-nak meg szerintem köze sincs a dologhoz, ez végülis nem cenzúra, azt engednek/tiltanak a mobilnetjükön amit akarnak. Erre sajnos nincs szabályozás, se törvény.

[ Szerkesztve ]

(#945) McLaca válasza atillaahun (#944) üzenetére


McLaca
őstag

Nem a SIP hívást tiltják, hanem a hívószámok, azaz a feladó módosítását. Mivel a hívás külföldi számról megy, a saját számhoz módosítani kell a feladót a te számodra, hogy akit hívsz, lássa, hogy te hívod. Na, ezt nem engedi a T. Meg az SMS-eknél már hó eleje óta tiltja ugyanezt, tehát csak a külföldi szerver számával lehet netes SMS-t küldeni, saját számmal nem. Tehát itt most szó nincs a mobilnetről, de lényegében ugyanezt írtam le a kettővel ezelőtti HSZ-emben is...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#946) tlac válasza McLaca (#945) üzenetére


tlac
nagyúr

eddig még nem fizettem semelyik voip szolgáltatónál, viszont így már sokkal jobban meg kell fontolnom, hogy akarok-e (mocsok t-mobile még eléri a célját)

mert az rendben van, hogy bemutatkozok, de ha nem veszik fel, nem fogják tudni, hogy ki kereste...

Callingcredittel és Callpirates-szel kipróbálva, utóbbival a call back is, és az eredmény ugyanaz.

esetleg valamelyikkel fel tudnád venni a kontaktot, érdeklődően, hogy eddig működött, most már nem megy, és találjanak rá megoldást?

(#947) tlac válasza atillaahun (#944) üzenetére


tlac
nagyúr

NHH-nak meg szerintem köze sincs a dologhoz, ez végülis nem cenzúra, azt engednek/tiltanak a mobilnetjükön amit akarnak.

ez azért nem úgy működik, hogy akkor azt csinálnak, amit akarnak...
nézd meg, hogy eddig mire kaptak büntetéseket a szolgáltatók tőlük

[ Szerkesztve ]

(#948) atillaahun válasza tlac (#947) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem csak a net start rémlik amivel sokakat keményen behúztak, de végül arra sem kaptak büntit, csak ejnye-bejnye lett belőle.

(#949) PHenis válasza atillaahun (#948) üzenetére


PHenis
senior tag

"net start" ez az, hogy minden nap van pár megabyte neted amiért levonják a pénzt, akkor is ha nem használod?

(#950) atillaahun válasza PHenis (#949) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen olyasmi. Mivel ugye az Android akkor is forgalmaz a háttérben ha nem akarod. És ha nem sebességkorlátozós, hanem forgalmazás alapon fizetős neted van, mint ahogy mindenkinek volt, mert telefonvásárláskor tájékoztatás nélkül beaktiválták, akkor kijönnek a tíz/száz-ezres számlák hó végén.
Asszem ezt talán szeptembertől tiltották meg nekik. Büntetést persze nem kaptak a több tízezer megkárosított miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.