Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) atillaahun válasza nyirzoz (#450) üzenetére


atillaahun
veterán

Értem, köszi szépen, meg is van a regisztráció neophone-n is, meg CSipSimple-be is. Még tesztelgetés előtt azt elárulod, hogy pontosan melyik percdíjak vonatkoznak rám? Mert baromi el van ám rejtve az oldalon. :U

(#452) atillaahun válasza nyirzoz (#450) üzenetére


atillaahun
veterán

Na közben kipróbáltam ahogy mondtad, de nem megy ki a hívás.

CSipSimple-ben így csináltam egy Basic account-ot:

Account name: Neophone
User: 06212022752
Server: sip.neophonex.hu
Password: a jelszavam amit regisztrációkor megadtam, és amivel az oldalra is be tudok lépni

CSipSimple egyébként azt írja, hogy az accountra, hogy registered, és zölden világítis is.
Vagy lehet hogy várni kell még elérhető lesz a 300 Ft. ? Pedig az oldal már azt írja, hogy jóváírták. :F

[ Szerkesztve ]

(#453) atillaahun


atillaahun
veterán

Nah közben, hogy ne csak a rosszat írjam meg az ActionVoip-ról, most volt egy 13 perces vezetékes hívásom WiFi-ről CSipSimple-n keresztül, és hibátlan volt. Megkérdeztem a másik felet a beszélgetés végén, ő is azt mondta, hogy nem tűnt fel neki, mintha rendes vonalon hívtam volna.
Szóval tököm se érti ezt. Illetve hát továbbra is azt feltételezem, hogy az AC vonal foglaltsága és minősége baromira ingadozik.

(#450) nyirzoz
... úgyhogy igazából már a Neophone-s kontroll hívás is tárgytalan. De azért persze, majd azt is kipróbálgatom a napokba a 300 Ft. erejéig, aztán megírom.

[ Szerkesztve ]

(#454) atillaahun


atillaahun
veterán

Tudom hogy így egyhuzamban lassan sok lesz belőlem, úgyhogy visszafogom magam, csak ezt még megírom.
A CSipSimple is ugyanúgy ébren tartja a kijelzőmet mint a SipDroid. Nektek tényleg nem csinál ilyet egyik se? Kénytelen vagyok kilőni a memóriából, hogy elaludjon a kijelző, mert ha disconnect-elem még az se elég neki.

[ Szerkesztve ]

(#455) nyirzoz válasza atillaahun (#454) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Örülök neki,akkor nem nálad van a hiba,de egyben elkeserítő hogy egy ennyire kiszámíthatatlan ez a szolgáltatás.Így az olcsó percdíjak is drágák tudnak lenni,ha egy normális híváshoz akár 3-szor 4-szer neki kell futni,ugyanennyi egység árával. :(

A CSipSimple nekem sem altatta a képernyőt,ezért mindig kézzel tettem meg.
Én az Advanced menüben adtam hozzá az általad leírt adatokkal és jó volt. Talán legelőszőr én is a Basic-ben próbáltam és ott nem volt valami elég neki.

[ Szerkesztve ]

(#456) atillaahun válasza nyirzoz (#455) üzenetére


atillaahun
veterán

Csináltam most egy Advanced-et is ugyanazokkal a beállításokkal, ezt is elfogadta, csak épp hívást indítani nem enged vele. Na majd holnap ránézek, lehet még túl friss az acc.

(#457) nyirzoz válasza atillaahun (#456) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Az egyenlegednél már szerepel a 300 Ft?

(#458) atillaahun válasza nyirzoz (#457) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen, ott virít rajta. :U

(#459) nyirzoz válasza atillaahun (#458) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

06-al próbálj hívni,mert a +36-os verziót nem csípi!

[ Szerkesztve ]

(#460) Dikri válasza atillaahun (#456) üzenetére


Dikri
tag

Érdemes csinálni egy előre beállitott szolgáltatónak a felvételét. Majd átminősíteni expertre. És akkor már ki lehet igazodni a beállitásokon.

(#461) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

A Mobilevoip app-ot ha valaki használja ZTE Blade-n Froyo alatt,megtudná mondani,hogy a külső hangszórót használja-e?

(#462) atillaahun válasza nyirzoz (#459) üzenetére


atillaahun
veterán

És valóban! Ez volt a megoldás, köszönöm. :)
Eltolt egy rendszer
Na akkor majd holnap még tesztelgetem ezt is, úgy látom 5 Ft. a vezetékes, szóval van egy órám kipróbálni, az egész korrekt.
Na nem mintha valaha is befizetnék hozzájuk 30-40 Ft-os mobilpercdíjjal, csak kíváncsi vagyok ez mit tud minőségre.

[ Szerkesztve ]

(#463) nyirzoz válasza atillaahun (#462) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Én 3 napja tesztelem őket.Wifin és HSDPA-n tökéletes,EDGE alatt néha szakadozik.

(#464) atillaahun válasza nyirzoz (#463) üzenetére


atillaahun
veterán

Őket?

(#465) nyirzoz válasza atillaahun (#464) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

A Neophone-t.

(#466) Knobber


Knobber
aktív tag

Elkezdtem próbálgatni a VoipYo-t most az új percdíjakon. Szerintem egy picit jobb lett a minősége. Kevesebb a recsegés, az 100% mert eddig mint ha jobban recsegett volna. De lehet csak szerencsés időkben telefonáltam.

Youtube: Knobber

(#467) sumsang


sumsang
aktív tag

A Betamaxos, illetve Dellmontos egyenlegek lebeszélésére van időkorlát meghatározva?
Nem a 120 napos freeday-re gondolok.

(#468) atillaahun válasza sumsang (#467) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem nincs, olvastam pár helyen, hogy évek múlva is megmaradtak.

(#469) sumsang válasza atillaahun (#468) üzenetére


sumsang
aktív tag

köszi

(#470) tomp


tomp
félisten

Windows-os Actionvoip programban hol kell beállítani, hogy a hívott félnél kiírja a telefonszámomat?

(#471) vgyuri válasza tomp (#470) üzenetére


vgyuri
őstag

Account - Your personal profile - Phonenumbers. Nem próbáltam ki, de csak itt lehet beállítani.

(#472) tomp válasza vgyuri (#471) üzenetére


tomp
félisten

Thx. Be volt írva a szám, de a "No Called" volt kijelölve. :DDD

Más
Megnéztem a program sávszélességét és 32-33kbps-et evett le-fel külön-külön. A hangminőség szuper. Miért nem lehet ilyet mobilról is? :)
Ugyan úgy mobilneten ment a program.

(#473) Dikri válasza tomp (#472) üzenetére


Dikri
tag

Én nem érzékelek különbséget. De hozzátartozik, hogy én már csak mobilról használom.

(#474) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

A Megafone-ról ha 06-80-as zöld számot hívok, az ingyenes?

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#475) andatti válasza BroCreSt (#474) üzenetére


andatti
senior tag

A 0680-as számok hívása minden hálózatból ingyenes(nek kell lennie...)

(#476) andatti


andatti
senior tag

Az lehetséges, hogy a action voip-nak van egy hazai partner cége?
Mert nemrégiben kaptam egy mailt, amiben elküldték, hogy
Hungary (Landline) 0,02 euró
Hungary (Mobile) 0,04 euró

és a név, bár nem ugyan az, hasonlít rá...
A szolgáltatás "különlegessége," hogy mivel hazai cég, minden magyarul van írva, és még az is, hogy egy előhívó szám alkalmazásával vezetékes telefonról és hagyományos mobilról is igénybe vehető, szóval tényleg bármilyen hálózatból biztosítja ezt az árat...

"Nincs hűségidő, nincs kapcsolási díj, nincs előfizetési díj, nincs semmilyen rejtett költség!
- Csak annyit fizetsz, amennyit telefonálsz!
- Nem kell szolgáltatót váltanod, telefont cserélned, nincs szükséged internetkapcsolatra!
A szolgáltatást nem csak okostelefonról, számítógépről, hanem hagyományos mobilról, vagy vezetékes telefonról is igénybe tudod venni!"

A dolog "szépséghibája", hogy
"A szolgáltatás igénybevételéhez tehát csak egy telefonszámra (a saját telefonszámuk azonosítja az XXXXX ügyfeleket), és egy felhasználható egyenleggel rendelkező XXXXX regisztrációra van szükség. Jelenleg egyenlegfeltöltésre még nincs mód, az a szolgáltatás indulásakor lesz elérhető. Most a rendszer beüzemelése és tesztelése folyik, de a technikai munkák mellett megindult az ügyfelek szervezése is. "

Viszont a legkisebb feltöltés 20 euró lesz... :(

[ Szerkesztve ]

(#477) atillaahun válasza andatti (#476) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát 20 EUR-val én se tölteném fel, de egyébként jól hangzik. Címet vagy forrást nem akarod esetleg megosztani?

(#478) andatti válasza atillaahun (#477) üzenetére


andatti
senior tag

Amikor írtam, akkor még nem regeltem... Amúgy azt írta is, hogy "megindult az ügyfelek szervezése"... próbálják motiválni a magamfajta user-t... :) Szóval, mivel ingyen volt, regeltem:
Tessék: http://partner.axivoip.com/?aff_id=357

most már csak várnom kell, de lehet, hogy a szervezésben is részt veszek... (ezzel már meg is tettem) :DD :D :K

(#479) atillaahun válasza andatti (#478) üzenetére


atillaahun
veterán

Mondjuk ez a nincs szükséged internetkapcsolatra sem, több mint meglepő. Ezek szerint ők bérelik a vonalat a nagyoktól, vagy mi?

(#480) Knobber


Knobber
aktív tag

Symbianra kijött új MobileVoip, szám szerint 2.01-es. A hívólista meg lett rendesen csinálva, végre lehet jól görgetni.

Ja és van benne immáron call back funkció azaz phone-to-phone. Tehát ha gyenge a netkapcsolatod, akkor a mobilevoip megcsörget és sima GSMen fog menni a hívás.

VoipYo-nál ahol nincs is phone-to-phone még ott is ment igaz egy percért lezabált 8euró centet vezetékesre.

Youtube: Knobber

(#481) andatti válasza atillaahun (#479) üzenetére


andatti
senior tag

Mondjuk én is meglepődtem, de lehet, hogy elég nekik valami üvegszálas spéci brutál sávszélesség egy-két kütyü az oda -vissza alakítgatáshoz és indulhat a buli... (persze nem értek hozzá, sőt, ugatom a témát és csak találgatok)

De, ha tényleg ez így be tud indulni, akkor azzal jócskán alámegy minden hazai cégnek, (legyen az hagyományos, vagy voip)

(#482) atillaahun válasza andatti (#481) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem is annyira a percdíj izgalmas, hanem majd a minőség lesz az. Ezt egyelőre én is várom, remélem adnak kipróbálási lehetőséget, mert 20 EUR azért nem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#483) atillaahun válasza andatti (#481) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah, úgy néz ki Call back-esen fog működni a dolog. Így viszont érthető hogy nem kell net, és a vonal minősége sem annyira kérdéses. Kezdek egyre izgatottabb lenni. :D
Már csak az a kérdés ezzel a 12 Ft-os mobilpercdíjjal hogy tudtak még a külföldi szolgáltatóknak is alámenni.

[ Szerkesztve ]

(#484) andatti válasza atillaahun (#483) üzenetére


andatti
senior tag

Látom képbe kerültél... :D :D :)) Akkor nem is regeltél?
Amúgy azt is írta, hogy egy számlára négy telefonszámot is lehet regisztrálni... Akkor egy családnak pl. ideális, mert akkor 5 euró jut egy személyre. Vagy baráti körnek dettó. Igaz, azt nem tudom, hogy van-e, lehet-e nyomon követni a költségek alakulását, hogy melyik számon mennyi hívást kezdeményeztek.
Mondjuk az is az előnye, hogy nem kell semmit se tenni, (szinte), hogy igénybe lehessen venni, így még az idősebb korosztálynak, vagy a technikai dolgokat nem szeretőknek is jó lehet... ;)

Jah és a 481-es hsz-edben emlegetted az ingyen kipróbálási lehetőséget... Ha tag vagy és mások is regisztrálnak-elkezdik használni a szolgáltatást adnak 5 eurót, amit csak hívásra használhatsz fel, kp-ban nem veheted ki. :) (bár ez így kicsit faramucinak tűnik, de jobb, mint a semmi)

[ Szerkesztve ]

(#485) St3ven


St3ven
addikt

Nem mondanám éppen igényesnek ezt az AxiVoip honlapot, de meglátjuk mi lesz belőle.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#486) andatti válasza St3ven (#485) üzenetére


andatti
senior tag

Ez az, amikor a marketingre nem fordítanak kellő figyelmet... A sok kiemeléstől nagyon csicsa lett és a betűnagyság választás sem tűnik nyerő választásnak, a váltogatás pedig pláne nem...
Ez pl. nagyon pofás, és szerintem jobban néz ki. Igaz még mindig hagy kívánni valót maga után...

[ Szerkesztve ]

(#487) atillaahun válasza andatti (#484) üzenetére


atillaahun
veterán

Dehogynem, regeltem a linkeden keresztül, neked nem jelentem meg valahol mint meghívott?
Hát a költségekről írták valahol, hogy ha bejelentkeztél, akkor lesz híváslitád percdíjakkal.
Ez a meghívottak után járó összeg, meg olyan, hogyha mindenki arra vár hogy a meghívottja feltöltsön, akkor senki se fogja kipróbálni.
Egyébként írták valahol, hogy a meghívottak után csak az első feltöltésük jutalékot kapod meg, úgyhogy a partnerprogramjukkal nagyjából kitörölhetem a seggem. Ha meg tesztelni se lehet igyenesen, akkor meg az egész szolgáltatásukkal.

[ Szerkesztve ]

(#488) andatti válasza atillaahun (#487) üzenetére


andatti
senior tag

Egyenlőre nem láttalak. Lehet, hogy el kell telnie bizonyos időnek...
részben igazad van. Az első feltöltések után is van üzleti lehetőség a dologban, azt is írták valahol... A 4 telefonszám regisztrálásával pedig eléggé ütőssé tették a szolgáltatást, mert az már csak 1500 Ft/telefonszám. Annyit pedig simán megreckíroz az ember... Bár az is kérdés, hogy a 4 telefonszámon lehet-e változtatni később...

(#489) andatti válasza andatti (#488) üzenetére


andatti
senior tag

Kaptam választ a kérdéseimre:
"Jelenleg a 20€ csomag a legolcsóbb, ha tömeges igény lesz ennél kisebb összegű feltöltésre, akkor elképzelhető, hogy ebben lesz változás.

A szolgáltatás néhány héten belül indul,(én mintha július 20-at olvastam volna valahol, de most nem találom...) jelenleg a technikai tesztek folynak. A szolgáltatás indulásával egyidőben lehet majd a feltöltéseket is megvásárolni, a lehetőség pont amiatt nem adott még, hogy nehogy bárki rosszra gondoljon.

Jelenleg az ügyfelek előszervezése folyik, az indulás után indul be az "oldal rendesen", ekkor a felhasználófelületben is változások lesznek, hiszen össze lesz kapcsolva a telefonrendszer adminisztrációs felületével."

Szóval, lehet, hogy lesz olcsóbb feltöltés is... :) csak majd össze kell fogni...

(#490) atillaahun válasza andatti (#489) üzenetére


atillaahun
veterán

Inkább a kipróbálásra kellene összefogni, hogy adjanak egy eurót. Aztán ha minden klappol feltöltöm én 20-al.
Melyik címre írtál nekik?

[ Szerkesztve ]

(#491) andatti válasza atillaahun (#490) üzenetére


andatti
senior tag

küldtem privátot... :D :D :D :D

(#492) atillaahun válasza andatti (#489) üzenetére


atillaahun
veterán

Közbe az jutott eszembe az összefogásról ha nem lesz teszt lehetőség, akkor kereshetnénk még 2 embert és csinálhatnánk egy acc-ot közösen alapos kipróbálásra. Az már úgy mingyárt csak 1,5k fejenként, és azt mindod úgyis 4 számmal használható.
Te benne lennél?

(#493) andatti válasza atillaahun (#492) üzenetére


andatti
senior tag

háát, így, hogy nyár közepén indul csak, eléggé költői a kérdés, de elvileg igen, a gyakorlatban meg lehet, hogy lenne az 2000 ft is, (bár tudom, hogy az 1,5-öt is én írtam, számoltam elsőnek) ha erre is rakódnak + költségek, mint a voip-os feltöltéseknél...
Ami zárt flottás, havidíjas csomagokat tudok ott 8,5 Ft a bruttó percdíj, de magas a havidíja /7747ft/, ami meg 0 Ft-os percdíj belföldre minden hálózatba az meg 10795ft-os havidíjú bruttó... Én nem beszélek ennyit, de agyalok egy havidíjas telón... és a mellé kellene vmi, voip, vagy ez... bár, ha 12 Ft a bruttó percdíj, akkor a 2413Ft-os bruttó havidíjú teló felesleges a maga legkevesebb 100 perces lebeszélhetőségével...

[ Szerkesztve ]

(#494) atillaahun válasza andatti (#493) üzenetére


atillaahun
veterán

Igaz, az ÁFÁ-t teljesen elfelejtettem, azzal együtt olyan 8k lesz ez a feltöltés, főleg ha még jobban megzuhan a forint, ezek meg rászámolnak még vagy 10% biztonsági rést.
Írtam most nekik én is egy szívhez szóló levelet, kíváncsi vagyok mit válaszolnak rá.
Flottás dolgokba meg inkább nem másznék bele. :U

(#495) atillaahun


atillaahun
veterán

Nah, nekem is megjött a válasz, azt mondják nincs ÁFA, úgyhogy marad a 12 forintos mobilpercdíj, ami GSM vonalon ha nem tévedek az eddigi legjobb ár világviszonylatba.
Az alacsonyabb feltöltésre, és tesztösszegre nekem is azt mondták, hogy továbbítják a vezetőknek, remélem értő fülekre talál. :)

(#496) andatti
Hát jah. Igazán tarthatnának egy félnyilvános bétatesztet az eddig regelteknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#496) andatti válasza atillaahun (#495) üzenetére


andatti
senior tag

akkor csak várni kell... ;)

(#497) tlac


tlac
nagyúr

Mostanában kezdett el foglalkoztatni a voip-s telefonálás. Olvasgattam a topikban, de két kifejezés nem teljesen tiszta:
Phone to Phone és Local Access Number
Mi a különbség köztük? Hogyan tudom a gyakorlatban elképzelni? Hogyan működnek a háttérben?

[ Szerkesztve ]

(#498) atillaahun válasza tlac (#497) üzenetére


atillaahun
veterán

Phone to phone-nál (más néven call back) a VOIP szolgáltatód felhív téged GSM vonalon, ha felvetted akkor pedig az elsőre tárcsázott számot hívja neked, és ha felveszik összekapcsol. Megbízható jó minőségű módszer viszont duplán, tehát 2 irányba kell fizetned a percdíjat. Egyszer a mobilpercdíjat, mert téged hívtak, másrészről pedig annak a percdíját ahova telefonálsz (mindkettő voip percdíjjal értendő). Illetve az ilyen típusú hívásokért mindenhol felszámolnak kapcsolási díjat is.

A Local Access Number nagyon hasonló, szintén GSM vonalat használ, ott előhívószámként a tárcsázott szám elé beírod a VOIP szolgáltatód számát/kódját, és az így történő hívásért egyszer a GSM szolgáltatód felé fizetsz vezetékes percdíjat, majd pedig a VOIP szolgáltató tárcsázza neked a számot, amiért nekik fizetsz olyan percdíjat, ahova telefonálsz. Ez utóbbinak ugye akkor van értelme, ha valaki baromi olcsón tud vezetékest hívni, mert akkor szinte egyszeri VOIP percdíjért kap szintén megbízható jó minőséget. Csak hát a magyar mobilszolgáltatók csomagjait végignézve nem nagyon vannak olyan csomagok, ahol különösebben megérné vezetékest hívni.

[ Szerkesztve ]

(#499) sumsang válasza tlac (#497) üzenetére


sumsang
aktív tag

A kettő között az a különbség, hogy
az első esetben (phone to phone) esetén a szolgáltató rendszer szoftveréről kezdeményezed a hívó és a hívott fél hívását. Tehát a melletted lévő (vezetékes/mobil tel. számod , majd a hívandó fél számát írod be. Először nálad csörög ki, majd a hívott félnél csörög.
A másik esetben viszont van két lehetőség.
1. a szolgáltató szoftverén hívod meg a hívott felet, A hivást mikrofon/fülhallgató (head-set) bonyolítod,
2. analóg telefon adapter ( ATA) közveítésével a saját vezetékes telefonodról lehet a hívást kezdeményezi. Ebben az esetben nem kell, hogy bekapcsolva legyen a PC/laptop-od.

(#500) sumsang válasza sumsang (#499) üzenetére


sumsang
aktív tag

Bocsi a második variációnál az a helyes amit atillaahun kolléga írt. Nem voltam elég figyelmes az olvasásnál :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.