Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) PHenis válasza atillaahun (#950) üzenetére


PHenis
senior tag

Én a másik kártyámon pár hónapja váltottam díjcsomagot, olyanra amiben nincs net. Ők meg beaktiválták nekem ezt a szuper szolgáltatást, nehogy már net nélkül maradjak... 2 nap után döbbentem rá és mondtam le.

(#952) rankesz válasza McLaca (#938) üzenetére


rankesz
veterán

ezt en is eszrevettem, epp' ma utazott ki nemetbe az accony, ceges 30-asat hivtam es mondta hogy nem volt hivoszam amikor en hivtam, pedig nalam tuti be van allitva mobilevoip progiba voipyo-val.
Akkor ha kuldok neki voipyo-val sms-t azt meg se fogja kapni?

(#953) McLaca válasza rankesz (#952) üzenetére


McLaca
őstag

Nem bizony... A voip szolgáltatók nem tudják, hogy a T blokkol. Pár napja, 1-2 hete írta is itt valaki, hogy van ilyen gondja, és az olcsosms.hu-n meg ott volt a közlemény, hogy a T kibabrált a néppel. Ha nem módosított feladóval megy az üzenet, akkor megérkezik, de ha módosított a feladó, akkor blokkol a T.
Mondjuk olcsosms-sel olcsóbb is küldeni, viszont külföldi számmal megy el az üzenet és az elejére beteszik a küldő nevét, a T hülyesége miatt, így rövidebb lesz az üzenet.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#954) McLaca válasza McLaca (#953) üzenetére


McLaca
őstag

Visszavonom a tegnapiakat, ma már átmegy a szám 30-as előhívójú számra is, átmeneti elmezavar lehetett. :)
Csak ez azért mégis fura, hogy mindig a T-vel van a baj, és hogy csak a 30-as előhívó volt a lényeg, nem az, hogy mögötte milyen szolgáltató áll (mert ugyebár a hordozott 20-as T-s számra ment a hívószám tegnap is).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#955) tlac válasza McLaca (#954) üzenetére


tlac
nagyúr

szuper

(#956) Zeki válasza tlac (#946) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs már semmi gond, átmennek a hívószámok.
Voipyoval nekem eddig is átmentek.

[ Szerkesztve ]

(#957) THomas007


THomas007
senior tag

Voipyo-nál olvastam, hogy nem támogatja a SIP-et. Jól értem, hogy ez azt jelenti, hogy mobilinterneten keresztül nem működik?

(#958) sparks válasza THomas007 (#957) üzenetére


sparks
senior tag

De működik a MobileVoip szoftverrel. Abban is kell regisztrálni és aztán szépen megy mobilneten vagy wifin. Csak SIP, azaz külön szoftveres megoldás nem megy, nincs SIP szerver sajnos, így nem lehet használni ATA-val pl. Persze az ára most annak a legjobb talán, még így is megéri.

(#959) McLaca válasza sparks (#958) üzenetére


McLaca
őstag

Callingcredit ugyanannyi. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#960) Ludovicus válasza Zeki (#920) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Köszi. Sajnos így sem megy, hiába tettem fel a kiegészítő programot, meg sem nyílik, vagy ha igen, csak egy másodpercre. Leszedtem a nimbuzz-t, de az sem számított.

(#961) g0dl


g0dl
addikt

Másodperc alapú olcsó voip szolgáltatóról tudtok? Persze elsősorban hazai irányok érdekesek.

(#962) sparks válasza g0dl (#961) üzenetére


sparks
senior tag

Szia!
HungaroFone magyar és másodperc alapú.
Magyar mobil jelenleg 13,8 Ft/percért hívható másodperc alapon.
Vezetékes 3,13 Ft/perc szintén másodperc alapon.

Illetve azt hiszem az Ephone is másodperc alapú, de az előbbinek lényegesen jobbak a percdíjai. Az utóbbi viszont ad telefonszámot is, ha ez számít.

(#963) Zeki válasza Ludovicus (#960) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na a nimbuzz egy ótvar progi a Nokia E52-nek.
Az enyémen ment a fring meg a mobilevoip, felraktam a nimbuzzt, legyilkolta mindkettőt. Meg sem nyíltak. Utána hiába töröltem le a nimbuzzt, valamit még hátrhagyott a disznó, mert ugyanúgy nem. A hard reset *#7370#-el kellett a telót legyalulnom, majd egy régebbi mentést visszaraknom a Nokia suite-tal.
Ráadásul a nimbuzz hiába van számítógépre meg mobilra is, nem hajlandó E52-vel videotelefonálni. Míg a fring Nokia E52 - más mobil között videotelefonál. De az meg nincs számítógépre.

(#964) Zeki válasza McLaca (#959) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valóban!
Nem volt ott régen kapcsolási díj?

(#965) Ludovicus válasza Zeki (#963) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Pedig nincsenek nagy kívánságaim, csak egy olyan voip szolgáltatót keresek, amelyik ad hívószámkijelzést és vállalhatóak a percdíjai, meg egy olyan programot, amit fel tudok telepíteni és amiben be tudom állítani az előbbi szolgáltató publikus sip beállításait, valamint a hívószámkijelzést.

(#966) McLaca válasza Zeki (#964) üzenetére


McLaca
őstag

Csak call-back esetén van kapcsolási díj náluk, de oda meg jobb a callpirates, mert a kapcsolási díj is alacsonyabb és a percdíj is. Normál hívás esetén nincs kd. a callingcreditnél. De euro árfolyamtól is függ a dolog, nekem pl. most 12 percig a callingcredit a jobb 284,16 Ft volt egy € a feltöltéskor), ennél hosszabb hívásokra a callpirates (307,30Ft volt egy € a feltöltéskor), ahol van ugyan kapcsolási díj, de a percdíj alacsonyabb.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#967) atillaahun válasza sparks (#962) üzenetére


atillaahun
veterán

Nálam ez a Hungarofon igencsak 20 Ft-ot mutat mobilra 13 helyett.

(#968) vgyuri válasza sparks (#962) üzenetére


vgyuri
őstag

Hungarofon - A ma érvényes percdíjak - Hungary (MOB): 19.92 (2010. augusztus 24-i állapot), a Tájékoztató jellegű díjtáblázatot pedig nem lehet megnyitni.

(#969) McLaca


McLaca
őstag

Az szerintetek hogy lehet, hogy az elég régi Swissvoice Avena 235-ös telefonunk egy ideje nem jelez ki hívószámokat (diginél van előfizetés), viszont, ha mobilevoip progival, voip hívást indítok, azt kijelzi...? De csak azt, semmilyen más GSM, vagy vezetékes hívást nem. Igaz, azonosítani nem tudja, mert 3620 formában érkezik, nem 0620-ként... Nem értem... :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#970) Zeki válasza vgyuri (#968) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem értem ezt a Hungarofonos tulajt.
Van egy olcsó, másodperc alapú VOIP szolgáltatása, és ahelyett hogy fejlesztené, hogy tömegek szokjanak rá, a honlap frissítésre is tojik évek óta.

(#971) allfinanz válasza PHenis (#926) üzenetére


allfinanz
senior tag

Skype -> SIP hívás:
www.tropo.com

Kicsit komplikált a beállítása először, de utána a többit már könnyű megcsinálni.
Ad egy +99000... kezdetű számot, amit ingyen hívhatnak közvetenül skype-on, aztán ezt továbbíthatod más SIP címre.
Ad mellette INum-ot is (+883...), ezt Gtalk-ból vagy más VOIP hálózatokból hívható ingyen többnyire.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#972) thetan


thetan
aktív tag

Most hogy megemelkedtek a havi telefonszámlák (most kezdenek megérkezni az első mobilszámlák az adó miatt és elég sok furcsaságot olvasni) kedvező tarifájú internetes telefon alkalmazás (ami működik is) van androidos tabletre? van infótok erről?

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#973) atillaahun válasza thetan (#972) üzenetére


atillaahun
veterán

Mondj egy számot hány forintért akarsz magyar mobil hívni percenként, és mondunk hozzá szolgáltatót.

(#974) thetan válasza atillaahun (#973) üzenetére


thetan
aktív tag

Általánosságban kérdezem, a lehetőségek felmérése miatt. Jelenleg flottába vagyok 12 Ft bruttó minden irányban (eddig)- most nem tudom hogyan változik a számlám az új rendszer szerint - főleg ha hozzácsapja a szolgáltató alapból a lehetséges max adót (egy pár helyen ezt írják hogy most így számláznak ki akkor az alapdíjam megemelkedik.

Egyszerűen keresem az alternatívákat, mert ezzel korábban nem foglalkoztam így nem vagyok képben. Természetesen visszaolvasok majd, és körbejárom a témát

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#975) vgyuri válasza thetan (#972) üzenetére


vgyuri
őstag

A legtöbb szolgáltató egy nagy csoporthoz tartozik: [link] "To select your preferred destinations" Hungary-t válaszd ki, majd Send gomb. Ezeken kívül van még Nymgo.

Voip-hoz szükséges internet elérés, ha nincs wifi a közeledben akkor ez plusz költség. Ha visszahívást kérsz (téged és a hívottat is felhívnak), akkor 2x-es a percdíj.

(#976) thetan válasza vgyuri (#975) üzenetére


thetan
aktív tag

köszönöm

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#977) thetan válasza vgyuri (#975) üzenetére


thetan
aktív tag

Ezeket a szolgáltatókat melyik androidos voip programmal lehet használni?
Híváskor milyen szám jelenik meg a hívott félnél? mert ha ugyan nem is tudnak visszahívni, de be tudjanak azonosítani

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#978) vgyuri válasza thetan (#977) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] általában ezzel működnek. Mindegyik voip szolgáltatónak van saját weboldala, ott is lehet saját alkalmazása. Ha támogatja a SIP-et, akkor régebbi nem android-os telefonokon is működik a telefonálás. Ha windows-os kliense is van, akkor pc-n keresztül is lehet hívást indítani. Saját számodat mindegyik elküldi (mintha mobilról hívnád), egy feltöltést többen és több eszközön is tudtok használni.

[ Szerkesztve ]

(#979) McLaca válasza vgyuri (#978) üzenetére


McLaca
őstag

CallPirates a pc-s alkalmazással nem küld számot. Valószínűleg SIP protokollt használ olyankor, és azzal több hete gond van (már a számküldéssel).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#980) thetan válasza vgyuri (#978) üzenetére


thetan
aktív tag

Nagyon köszönöm.
Mint ezelőtt írtam, korábban nem volt érdekes számomra mert jó a percdíjam. Csak most megemelkedik az alapdíj (és nagyon rühellem ha sok bőrt nyúznak le rólam) így jó ha ismerem az alternatívákat. Az előfizetésem mellé egy minimális csomagú internet hozzáférésem van, de a tablethez külön 3g előfizetést vettem. Meg sokszor vagyok wifi közelben, ezért gondoltam hogy talán a tablettel (vagy a telefonnal, bár nem tudom hogy a szolgáltató - jelen esetben a T-mobile- hogy viszonyul az internetes hívásokhoz nem-e korlátozza) is tudok olcsón telefonálni

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#981) McLaca válasza thetan (#980) üzenetére


McLaca
őstag

T-mobile-os nettel használom a mobilevoip progit, egyelőre működik probléma nélkül.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#982) sparks válasza vgyuri (#968) üzenetére


sparks
senior tag

Bocs srácok, csak közben elutaztam Madridba. A hivatalos pontos árfolyam csak regisztráció után látható. 13.8 az most is. Nem tudom miért ilyen bénák, de ez van. Az ára viszont nagyon jó a másodperc alapú számlázás miatt.

(#983) atillaahun válasza sparks (#982) üzenetére


atillaahun
veterán

Másodperc alapon 14 Ft. az elég korrekt. Mennyi a minimum feltöltés? SIP elérés van?

(#984) andatti


andatti
senior tag

Most találtam egy másik voip alapú telefon szolgáltatót. 14,5 Ft a mobil percdíj, a vezetékes pedig 3,6 Ft. Emellett másodperc alapú és akár 500 Ft-al is fel lehet tölteni... mobilra és pc-re is használható... Egy próbát megér(het)... legjobbpercdijak(.)hu

[ Szerkesztve ]

(#985) McLaca válasza andatti (#984) üzenetére


McLaca
őstag

Ez is valami dellmont, vagy betamax klón, mert a mobilevoip progit használja. Előnye lehet a kis összegű feltöltés (bár nem látom értelmét 10€ alatt tölteni, úgyis elfogy...), a másik a másodperc alapú számlázás, bár ez az, ami gyanús, ha dellmont/betamax klón.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#986) Zeki válasza McLaca (#985) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mobilevoipot használja?
Benne van a provider listában?
Mert én nem találtam.

(#987) andatti válasza Zeki (#986) üzenetére


andatti
senior tag

http://legjobbpercdijak.hu/joginyilatkozat/
Dellmont starl viszonteladó...
The VOIP Company LLD. az eredeti szolgáltató..

(#988) McLaca válasza Zeki (#986) üzenetére


McLaca
őstag

Ott, ahol le lehet tölteni a szoftvert telefonra, a mobilevoipra mutatnak a linkek. Viszont (ezen a néven) tényleg nem szerepel a progi által támogatott szolgáltatók közt. Leírást viszont nem találtam arra, hogy milyen néven kell beállítani.
Van amúgy új verzió a mobilevoipból symbianre.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#989) Zeki válasza McLaca (#988) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, tegnap szedtem épp le ez újat. :)
Már ha a 2.03(2) a legújabb Symbianra.

Akkor ha nem tudjuk milyen néven kellene használni, nem használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#990) Zeki válasza Zeki (#989) üzenetére


Zeki
nagyúr

Más is jár úgy mint én a mobilevoippal, hogy telefonálás közben elkezd arra hivatkozni, hogy a hálózat minősége gyenge, aztán szakad, vagy bont is?
Ezt csinálja akkor is mikor ott vagyok az otthoni wifis neten, vagy amikor egy helyben 3G-n telefonálok.

(#991) McLaca válasza Zeki (#990) üzenetére


McLaca
őstag

A legújabb verzió, vagy ezt korábban is csinálta?
Mert én az eggyel a legújabb előttivel nem tapasztaltam ilyet.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#992) Zeki válasza McLaca (#991) üzenetére


Zeki
nagyúr

A legújabb.

(#993) McLaca válasza Zeki (#992) üzenetére


McLaca
őstag

Akkor megtartom a régi telepítőjét is, hátha vissza kell rakni...
Bár állítólag az újban pont optimalizálták a hangminőséget gyengébb bitrátához is.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#994) St3ven


St3ven
addikt

Most, hogy ilyen erős a nemzeti valutánk, arra gondoltam, csinálok egy 10 EUR-s feltöltést valamelyik szolgáltatónál.

ActionVoip-nál már letelefonáltam 10 EUR-t, CallingCredit-nél még van 7 EUR.
Előbbi marha drága volt, utóbbival semmi gondom. Kérdésem, hogy tudtok-e a CC-nél jobbat ajánlani.

Csak phone-to-phone megoldás (callback) érdekel MobileVoip appal.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#995) sparks válasza atillaahun (#983) üzenetére


sparks
senior tag

Úgy emlékszem legutóbb 1500 forinttal töltöttem föl. Sajnos közelebbit most nem tudok mert csak telefonról netezek és nem tudom megnézni a részleteket. És csak viszonteladón keresztül lehet feltölteni de annyira ez nem nagy probléma, minimális a plusz költség.

(#996) vgyuri válasza atillaahun (#983) üzenetére


vgyuri
őstag

"Lebeszélhető egyenleget a http://www.voipresellers.net/ címen át, a Hungarofon menüpontban vehet." - 1 euróval is fel lehet tölteni, elég jól váltják: 307.50 forintért (gondolom ebben valami adó is lehet).

(#997) McLaca válasza St3ven (#994) üzenetére


McLaca
őstag

Callpirates. A kapcsolási díj és a percdíj is alacsonyabb. A vezetékes percdíj viszont magasabb, de mobil-vezetékes call-back esetén épp annyival magasabb a vezetékes, amennyivel alacsonyabb a mobil (callingcredithez mérten), így dettó. :) De a kapcsolási díj akkor is alacsonyabb, és mobil-mobil esetben is kb. percenként 2Ft-tal jobb (call-back esetén).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#998) thetan válasza McLaca (#997) üzenetére


thetan
aktív tag

De valami olyasmit olvastam korábban, hogy a saját szám ezeknél nem megy

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#999) St3ven válasza McLaca (#997) üzenetére


St3ven
addikt

OK, köszi, akkor a CallPirates lesz a nyerő. Megy MobileVoip-pal, ugye?

A callback akkor 2×0,023=0,046 EUR, ha jól látom, de mennyi a kapcsolási díj?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1000) vgyuri válasza St3ven (#999) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] lap tetején írja, hogy 0.039 EURO a kapcsolási díj, callback-nél nem tudom hogy 2x veszi-e ezt is. MobileVoip ismeri a szolgáltatót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.