Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) andatti válasza Zeki (#1150) üzenetére


andatti
senior tag

"Még az asszonynak kellene egy okosteló, és mehet a videotelefonálás is, ingyen a fring segítségével."
Hűségidő nélkül találni jó készüléket az brutál drága, amúgy meg ha hűségidőset vagy kénytelen választani, akkor nem elég a 2 éves kötöttség, de még pengetheted a brutál havidíjat is mindig...

(#1152) Zeki válasza andatti (#1151) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vagy használt lesz, vagy kínai.
ahappydeal.com
dealextreme.com

pl:
http://www.ahappydeal.com/product-86912.html

[ Szerkesztve ]

(#1153) atillaahun


atillaahun
veterán

20k-ért, már hibátlan Blade-eket adnak, én is 25-ért adtam el az enyém kb. fél éve.

(#1154) Zeki válasza atillaahun (#1153) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pláne jó.

(#1155) andatti válasza Zeki (#1152) üzenetére


andatti
senior tag

Nem akarok offolni, de adódik a kérdés:
http://www.ahappydeal.com/product-88564.html
Mennyire lehet jó egy ilyen készülék, mert olcsónak olcsó, azt látom...

(#1156) club1 válasza andatti (#1155) üzenetére


club1
veterán

Ez egy hulladék (250 KB belső memória, no 3G, hulladék kamera, analóg tv amit hamarosan lekapcsolnak, stb...)

(#1157) andatti válasza club1 (#1156) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi! Igazából az ebay.hu-n nézelődtem volna, de pocsék a beállítási lehetőség, alig van releváns találat mobiltelefonra... az ebay.com-on meg nem tudtam régóra-országra szűrni...

(#1158) andatti válasza andatti (#1157) üzenetére


andatti
senior tag

Ez a HTC már jobban hangzik, szállítással együtt 8 rugoért, csak kicsi a kijelzője, de van rajta nagyjából minden. De lehet, hogy most is tévedek...

(#1159) club1 válasza andatti (#1158) üzenetére


club1
veterán

Ne offolj! Ennek a telefonnak van itt több topicja is, olvasd végig őket, nincs sok hozzászólás bennük! Egy megjegyzés: Ez a telefon már akkor is gyenge volt, amikor 2009-ben megjelent, ráadásul a linken US verzió van (hiányzik a mi 2100 MHz-es frekvenciánk). 100 dollár alatt csak szemetet kapni...

(#1160) koffer82 válasza allfinanz (#1131) üzenetére


koffer82
csendes tag

Engem is felettébb érdekelne, hogy miért írnak 2-félét.
Mindenesetre írtam nekik, és megkérdeztem, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak.
Azt is megkérdeztem, hogy miért nem tudom kipróbálni az ingyenes hívást, uis. azt írták a feltételekben, hogy új az felhasználóknak adnak 60 perc próbát ingyenes irányba. De amint megpróbálok vezetékest hívni, kiírja, hogy elfogytak az ingyenes perceim.
Amint válaszolnak megírom.

OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342

(#1161) andatti


andatti
senior tag

Többször is írtátok, hogy vezetékes telefonszámot is be lehet regisztrálni és a vezetékes díj terhére is lehet voip telefonálni... Adódik a kérdés, hogy akkor van lehetőség több telefonszámot is beregelni egy-egy szolgáltatónál? Mondjuk a freevoipdial-nál, mert erre vonatkozóan nem találtam infót sehol... (az axivoip-nál 4 telefonszámot lehet egy account-ra, ezért érdekel, hogy a többinél lehet-e 1-nél többet és ha igen mennyit?)
/bocsi a korábbi offolásért, aki tudja törölheti a hsz-eim... sorry/

(#1162) sumsang válasza koffer82 (#1160) üzenetére


sumsang
aktív tag

Pár oldalt végignézve valóban az látszik, hogy van egy alapszöveg, mely minden szolgaltatónál azonos. A valóságban azonban már ettől eltérő.
Pl a Phone-to-Phone hívások valamelyik szolgáltatónál regisztráció és feltöltés nélkül (mint pl. [link] is pár perces hívással kipróbálhatók, de a legtöbbnél csak regisztráció és feltöltés után érhető csak el.

(#1163) sumsang válasza andatti (#1161) üzenetére


sumsang
aktív tag

úgy tapasztaltam, hogy 5 számot lehet regisztrálni. Viszont, ha több szolgáltatónál is ugyanaz a telefonszám van regelve, akkor nem műxik a LAN , azaz a vezetékesről történő helyi hívásos dolog

(#1164) sumsang válasza andatti (#1161) üzenetére


sumsang
aktív tag

Még annyit a regisztrációhoz, hogy be tudsz állítani 5 számot, de be kell jelölnöd, (CalledID) hogy melyikről akarod a hívást indítani. Ez a szám jelenik meg a hívott félnél.
ATA-ról pedig az öt közül bármelyiket beirhatod az ATA konfigurációjába, az jelenik meg a hívott félnél.
valahogy így néz ki pl. az actionvoip settigje:
[link]

Tegnap próbálgattam a Callingcredit LAN hívásokat és kicsit megváltoztatták a korábbi rendszert. Most viszonylag stabilan működik a regisztrált telefonról és a nem regisztrált telefonról a PIN kódos hívás is. De ez az utóbbi PIN kódos hívás lehetőség, ha jól tudom csak 3 szólgáltatónál van.

Pl. a regisztrált pl. vezetékes telefonszámról történő hívás esetén hívni kell a 0618088232 helyi számot. Ezt követően az automata néni elmondja a szöveget, majd a sípszó után kell a hívandó számot 003620xxxxxxx# ebben a formában bepötyögni.

A nem regisztrált szám esetén szintén a helyi számot kell hívni 0618088232 majd ezt követően a "3" számot (ez jelzi, hogy PIN kódos hívás következik) ezután a 9 számjegyű pinkód következik , majd utána a hívandó szám a kettős kereszttel lezárva.

Le lehet egyszerűsíteni a telefonkönyvbe történő beírással, de az nem mindig jön össze a beírt szüneteket PPPP-k miatt, mert szolgáltatónként és telefononként változik. Sok telefonnál pedig nem lehet annyi karaktert a telefonkönyvbe beírni.

(#1165) Zeki


Zeki
nagyúr

Olcsó, de nem gagyi okostelefon voipnak:
http://www.iastrozone.com/Index.php/cell-phone/mobile-phone/sony-ericsson/see10bk.html

[ Szerkesztve ]

(#1166) sumsang válasza Zeki (#1165) üzenetére


sumsang
aktív tag

Alapból jó az ár/érték aránya ennek a telónak. 35k körül lehet itthon +kapni.
Amit belinkeltél az nagyon olcsó (26x370 +száll.kts =12k) de egy használt/felújított unlock-os teló ilyen távolról eléggé kockázatos dolog. Persze ettől még lehet nagyon jó állapotú.

(#1167) andatti válasza sumsang (#1125) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi, eltaláltad, pannonos számom nincs, 30, és 70-es készülékek vannak, illetve talán volt régen egy féltégla pannon, de az már nem az igazi...
Van egy feltétel:

A kedvezmény kizárólag belföldi vezetékes, maximum 60 perc időtartamú hanghívásokra vonatkozik. Nem vonatkozik adathívásokra, illetve átirányított, továbbkapcsolt hívásokra.
Ez pedig már az lenne... /hívni a vezetékes dellmont számot, szünet és utána a mobilt/ így szerintem kiesett... Pedig jól hangzik, olcsóbb lenne, mint a 23-25 Ft-os axivoip...

(#1168) andatti válasza Zeki (#1165) üzenetére


andatti
senior tag

Ezt a típust 26-ért is meg lehetne szerezni vadonat újan, szállítási ktg-el együtt, de azt nem írták, hogy a vám és illeték mennyibe kerülne... no meg Kínából azért nagy a kockázat .

(#1169) sumsang válasza andatti (#1167) üzenetére


sumsang
aktív tag

A local access number nem adathívás, de nem is átirányított hívás a Te szolgáltatódnál. Ezt a szám hívása neked ugyanannyiba kerül, mint bármely más pesti szám hívása.
Manuálisan is lehet csinálni, mint ahogy írtam is.
bepötyögöd a 0618088232 számot majd elmondja a csaj a mondandóját és a sípszó után folytatod a PIN és a hívott fél számok bepötyögését a telóba.
Persze egy gusztustalan drága bármely hazai mobilszolgáltatóról ez qrvára nem éri meg. Ennek a LAN hívásoknak az alapja a viszonylag olcsó/ingyenes helyi hívás lehetőségében rejlik. Pl egy 12 Ft-os vezetékes pesti hívás percdíjához hozzájön a Callincredit 8-9 Ft-os percdíja, akkor is 20 Ft-ra jönne ki összességében a percdíj, így még megéri sztem, de ez fölött már érdemesebb egy 3G/Wi-Fi-s okostelefonra beruházni, ha sok a beszélgetési idő, mert viszonylag hamar megtérülhet.

A régi pannonos telódat is feltöltheted és veszel hozzá pár ezerért egy feltöltést és 7 Ft-ért tudod hívni a pesti helyi számot és a ott beírod a 0618088232 stb-t és így kb. 15-16 Ft-ra jön ki a mobilhívás díja.
természetesen nem akarlak se rá, se lebeszélni semmiről, csak hangosan gondolkodtam, a döntés ugyis a Te kezedben van:)

(#1170) sumsang válasza sumsang (#1169) üzenetére


sumsang
aktív tag

Talán úgy érthetőbb, ha másképp fogalmazok.
Felhívsz egy pesti céget/bankot/szolgáltatót ,vagy bárkit,és ott bepötyögöd a szöveg után a kívánt számokat , vagy a telefonközpontos emberke szimplán kapcsol tovább a kívánt mellékre. Pontosan ugyanez történik ezeknél a dellmontos számok hívásakor is.

Van egy Voxbone nevű cég, aki mintegy 50 országban lekötött bizonyos mennyiségű vonanalat helyi hívások biztosítására. Több telekomunikációs cég többek között a dellmont, skype, stb ezekekből a számokból szolgáltat.
Mo-on pl. a voxbone lekötötte a 01-es (Bp-i) körzetből a 808-8000 - tól a 808-8999-ig a szám mezőket. [link] A 01/8088122 és a 01/8088232 "local" számok használatáért gondolom valamennyit fizet a betamax/dellmont a voxbone-nak.
Tehát nem történik a Te szolgáltatódnál semmiféle átirányítás!

(#1171) andatti válasza sumsang (#1169) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi.
A 7 Ft-os kapcsolási díjat mindenképpen levonja, arra jön a 7 Ft-os vezetékes hívásdíj és arra jön a voip hívás díja. Így jön ki a 14 Ft + voip díj /kb. 0,03 euró/ az első percre. Vagy megfordítva 7 Ft-os kapcsolási díj és kb. /az 1,5 ft-os akciós voip percdíjat nem számolva/ kb. 15-16 Ft-os össz percdíj.
1 perc = 20-21 Ft
5 perc = /42 Ft (5*7+7) + voip (5*0,03) 43,8 Ft/ =17,16 Ft/perc
Akkor ez alapján túl nagy macera lenne.
Hosszú hívásra ott a pc-s 1,75, vagy 7 Ft körüli percdíj lehetőség, ha meg nem vagyok otthon úgyis rövidet beszélnék, (1 perc) akkor pedig csak 1-2 Ft a különbség ez, és a most indult axivoip között...

(#1172) Zeki


Zeki
nagyúr

Reménykedtem benne, hogy a hétfővel nem ér véget a freevoipdeal.com szinte ingyen akciója, és szerencsére még mindig netto 0.005 Euro egy perc mobil. :)

[ Szerkesztve ]

(#1173) atillaahun válasza Zeki (#1172) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát csúnya is lett volna ha csak 1 hetet húznak ki. Mondjuk én még így is tartok tőlük, feltölteni 10 €-val.

(#1174) Zeki válasza atillaahun (#1173) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kb 1 órányit dumáltam eddig vele mobilra, maradt még 9.65 Euróm. :)

(#1175) club1 válasza Zeki (#1174) üzenetére


club1
veterán

Én már lebeszéltem közel 90 €centet, és volt benne 2 db 1 óránál valamivel hosszabb mobilhívásom is. Ebből Matolcsy nem sok telefonadót fog látni... ;]

(#1176) Zeki válasza club1 (#1175) üzenetére


Zeki
nagyúr

:C

(#1177) St3ven


St3ven
addikt

Srácok, egy kis brainstormingra lenne szükség.

Hogyan lehetne CallingCredittel egy net nélküli butatelefonról callback-es hívást lefolytatni mobil-mobil viszonylatban? Van a hívásindításra valami kód vagy a telefonszámkat tartalmazó szintaktika?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1178) Zeki válasza St3ven (#1177) üzenetére


Zeki
nagyúr

0618088232

ez az acces number
Gondolom ezen keresztül.

1. Create an account and buy credit.

2. Make sure you have entered your home and/or mobile phone number in your personal details so you can access our local access numbers.

3. Select your country in the drop down box, and call the local access number for your country from your home number or mobile phone and wait for the voice prompt.

4. You can now enter any (international) number you want, and CallingCredit.com connects your call (always use the international format for your calls). Costs for the onward calls will be settled via your CallingCredit.com-account at the current rates. After entering the telephone number you want to call, you will hear the current rate of the destination you are calling so you know exactly what each call will cost - in advance.

(#1179) tlac válasza St3ven (#1177) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tud olyat

csak olyat tudsz, hogy a weben beállítod a 2 számot
[link]

(#1178) CineDOG1:

ez a local access-es hívás

[ Szerkesztve ]

(#1180) St3ven válasza Zeki (#1178) üzenetére


St3ven
addikt

Ez jó megoldás lenne, de nekem rengeteg gondom volt a Local Access Numberrel, ezért letettem erről a módszerről.

Itt és itt írtam a sorozatban jelentkező problémákról.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1181) sumsang válasza St3ven (#1177) üzenetére


sumsang
aktív tag

Ez sajna dellmontosoknál nem működik, pedig szuper dolog lenne.
Az axivoip tud vmi hasonló dolgot, mint amit írtál.

Viszont a local access number hívással gondom, nálam jelenleg működik rendesen. Igaz volt korábban, ahogy írtad is, hogy nem ment ki a hívás, vagy duplázta a karaktereket és fr számokra csörgött ki.
Azóta szerintem változtattak a rendszeren. a 0618088122-es valamint a 0618088232 (callingcredit) hívást követően meg kell várni a beszéd után a sípszót és csak utána szabad tárcsázni a 0036xxxxxxxxx# . A lényeg, hogy ebben a formában 0036x...történjen a hívás és a végére a kettős kereszt, mely azt jelzi, hogy befejezted a telefonszám beírást.
Másik lényeges szempont, hogy ugyanaz a telefonszám, amelyről indítod a hívást, ne legyen másik dellmontos/betamaxos szolgáltatóhoz beregisztrálva. Nem elég az, hogy egy másik dellmontosnál nincs jelölve, de a setting oldalon sem szerepelhet.
Viszont a telefonkönyvbe a pause mennyiség valakinél elég a PP is, valakinél pedig az 5P is kellhet.

(#1182) Zeki


Zeki
nagyúr

Csak hogy mennyire hülye a Nokia E52...

ez alapján sikerült 1db 2 perces SIP hívást megcsinálnom, aztán bambi. Többet már nem.
http://e52nokia.wordpress.com/2010/04/05/voip-on-nokia-e-52/

az actionvoip szót freevoipdeal.com-ra cseréltem.
A weboldalra belépve ahol a híváslisták vannak, ott is van, SIP hívásként feltüntetve, míg a többi mobilevoip hívásként.

(#1183) St3ven válasza sumsang (#1181) üzenetére


St3ven
addikt

Ja, ez nagyjából nekem is tiszta. Viszont hiába hívok vezetékest mobilról 11 Ft-ért, még így sem éri meg a phone2phone-nal összevetve. Vezetékes telefonunk meg nincs. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1184) club1


club1
veterán

Freevoipdeal első negatívum:
A ma indított egyik Vodafone irányú hívásom furcsán csörgött ki, és már kicsörgés közben elindult a hívás időtartamát jelző számláló. Majd amikor felvette egy srác (egy öreg hölgyet hívtam) megkérdezte tőlem, hogy Rózsa itt van-e... Azaz két hívó felet sikerült valahogy a rendszernek összekapcsolnia.
Erről eszembe jutott a 80-as évek egyik híres kabaré jelenete Kern Andrással, a 'halló, belváros', amiben a Matáv mindenkit-mindenkivel összekapcsoló telefonközpontjain viccelődik. Végül is egy kis derű megérte nekem az elveszett nem egész 2 Ft-ot.

(#1185) g0dl válasza club1 (#1184) üzenetére


g0dl
addikt

Na jó, de ott volt Rózsa?
Nekünk egy időben a céges voip szolgáltatónk csinált hasonlót, az nem volt annyira mókás.

(#1186) Zeki


Zeki
nagyúr

És végre, legalábbis itthon WIFI-n, de Edge-n nem, működik a dolog.
Sőt, elmentem sétálni a kölkökkel, hazaértem, újra automata csatlakozás a WIFI-re, és megint gond nélkül megy a SIP.
Működő beállítások Nokia E52-re a freevoipdeal.com -ra. Ez a domain szabadon fel is cserélhető mással:
Vezérlőpult, Beállítások, Kapcsolat, SIP beállítások:
Profilnév: sip,freevoipdeal.com
Szolgáltatásprofil: IETF
Alapértelmezett célállomás: Internet
Nyilvános felhasználónév: felhasználóneved@sip.freevoipdeal.com
Tömörítés használata: Ha nem, akkor jobb a beszéd minőség, ha Igen, akkor kicsit rosszabb (de mindkettővel működik).
Regisztráció: Ha szükséges
Biztonság használata: Nem
Proxy szerver: üresen hagyod
Regisztráló szerver
Regisztráló szerver-cím: sip.freevoipdeal.com
Tartomány: sip.freewoipdeal.com
Felhasználónév: értelemszerűen a login neved
Jelszó: értelem szerűen a logon jelszó
Átvitel típusa: UDP
Port: 5060

Ez után elballagsz a Vezérlőpult, Beállítások, Internet beállításokba (amit a nokia developerről kell letölteni)
Advanced VOIP settings
NAT firewall settings
Domain parameters
Kiválasztod a sip.freevoipdeal.com-ot
STUN settings
Stun server address: stun.freevoipdeal.com
Stun server port: 3478
Shared secret: Off
Start port: 49152
End port: 65535
Majd innen egyet visszalépsz
TCP NATbind refresh... : 1200
TCP NAT bind refresh... : 28
CRLF refresh: On
addig lépsz vissza, míg a VOIP services beállításokat nem látod
Kiválasztod a freevoiodeal.com-ot
Profile settings:
Provider name: sip.freevoipdeal.com
Prfole name: freevoipdeal.com
Media QoS: 46
Start media port: 49152
End media port: 65534
DTMF inband: ON
DTMF outband: ON
SCP: prefer non secure
AWCD MA: Off
RTCP: Off
UATT: Off
UAWMAC: Off
.
.
Ignoring domain part: Off
.
.
.
Minimum value for session: 9
SIP session interval: 1800

visszalépsz:
Codecs:
1. PCMA
2. PCMU
3. AMR-WB
4. AMR
5. iLBC
6. G729
7. CN

Ennyi.

Van ami automata csak én elírtam, mert lehet hogy a sok próbálgatásban elállítottam, így nem tudom mi volt meg biztosan mint beállított érték, és mi nem.
Nekem most így gond nélkül megy bármikor a SIP hívás, ha bekapcsolom.
Nincs szakadás, kihagyás, lefagyás, mint a Mobilevoip programmal.

[ Szerkesztve ]

(#1187) g0dl válasza Zeki (#1186) üzenetére


g0dl
addikt

A mobilevoip a honlap szerint létezik symbianra is. Az talán tud callback-et kezdeményezni, az androidos mintha tudna. Jó, úgy majdnem 4Ft/perc, de az is jó.

(#1188) Zeki válasza g0dl (#1187) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, van symbianra is, de az nem csinál callbacket.

(#1189) McLaca válasza Zeki (#1188) üzenetére


McLaca
őstag

Dehogynem. Belle FP1-en legalábbis biztosan.
Van java alapú kliense is, az meg talán csak callback-re jó.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1190) Zeki válasza McLaca (#1189) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegy, a fent leírt beállításokkal bármikor megy a SIP a telómon. :)

(#1191) vgyuri


vgyuri
őstag

Sziasztok, phone-to-phone különböző országok között is működik? Pl. német mobilról magyar mobilt hívva a német + magyar percdíjakat összeadja?

[ Szerkesztve ]

(#1192) club1 válasza vgyuri (#1191) üzenetére


club1
veterán

Persze, hiszen mindkettőt hívja a rendszer.

(#1193) vgyuri válasza club1 (#1192) üzenetére


vgyuri
őstag

Köszönöm. Országon belüli számról felhívja mindkét telefont, csak az nem volt tiszta, hogy a szolgáltató a saját nemzetközi hívására (német-magyar) felszámol-e valami extra költséget.

(#1194) club1 válasza vgyuri (#1193) üzenetére


club1
veterán

Voip topicban vagyunk. Ott az számít, hogy a hívott fél milyen országban, milyen hálózaton tartózkodik. A többi neten megy... Phone-to-phone esetében két voip hívás van annyiért, mintha a két számot (köztük az egyik ugye a sajátod) egyben (pl. konferenciahívás) hívnád.

(#1195) andatti


andatti
senior tag

Elvileg javul a skype voip... már, ha érdekel valakit... :D :D

(#1196) Zeki


Zeki
nagyúr

Féloff, ha valaki olcsó okostelefont keres (voipozásra is), újat, és hazait, a T-mobile ZTE Arizona az Euronicsben dominóval 17ezer Ft lesz, 12-18-ig.

(#1197) Zeki válasza andatti (#1195) üzenetére


Zeki
nagyúr

A skype menjen a frászba, a beállításaiban direkt kilőttem a frissítéseket, mert semennyire nem kell az új meg mégújabb, meg legújabb, meg legeslegújabb verzió, jó nekem a régi 3.6 is az oldversion.com-ról, erre ma délelőtt csak úgy ukmukfukk feltelepült a disznó a windows frissítése után.
Most majd mindjárt legyilkolom a gépről.

(#1198) mipityu válasza Zeki (#1196) üzenetére


mipityu
tag

Szia! Légyszíves tegyél be egy linket, mert az Euronics oldal nem ismer ilyen telefont. Vagy ha szórólap, újság, akkor ha lehet egy szkennelt képet róla. Köszönöm :-)

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#1199) Zeki


Zeki
nagyúr

Aki SIP-en használja a freevoipdeal.com-ot, megy most neki?

Mert én barom próbálgattam, hogy hogy mehetne a cucc edge-n is, és most akárhogy nézem, jól állítottam vissza, de nem mükszik.

(#1200) Zeki válasza Zeki (#1199) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem is tud csatlakozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.