Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) tlac válasza atillaahun (#498) üzenetére


tlac
nagyúr

szuper, köszönöm!

ha jól értem akkor, a Local Access Numbernél a voip szolgáltató biztosít egy számot, amit helyi tarifával hívhatok, ugye? (plusz ehhez jön még akit eredetileg is hívna akartam)
és ekkor semmifél net nem kell

a másik esetben a Phone to Phone-nál mindenképpen szükség van netre? vagy megoldható másképp is?

(#502) St3ven válasza tlac (#501) üzenetére


St3ven
addikt

LAN: Igen, ahogy mondod.

Phone2phone: mindenképpen kell net, de már havi 600 Ft-ért adnak, ami aztán másra is jó (pl. T-nél napi 15 ingyen sms, ha mondjuk netezni nem is akarsz), de ha van wifi, még annyit sem kell fizetned.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#503) tlac válasza St3ven (#502) üzenetére


tlac
nagyúr

ha már a netet nem lehet megúszni, akkor én t-nél ezt néztem:
13,2 Ft / 10 kB
eszméletlen drága, de ha csak Phone2phone-hoz használom, akkor rendben van még

(#504) St3ven válasza tlac (#503) üzenetére


St3ven
addikt

Semmiképpen sem ajánlom, nagyon-nagyon meg lehet ezzel szívni, androidos telón meg kifejezetten öngyilkos húzás.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#505) tlac válasza St3ven (#504) üzenetére


tlac
nagyúr

tudom, hogy veszélyes
de biztosan van androidra olyan program, amivel meg tudom csinálni, hogy csak egy bizonyos program férjen hozzá a mobilnethez

(#506) St3ven válasza tlac (#505) üzenetére


St3ven
addikt

Az fix, csak nehogy az a program csak egyszer is véletlenül ne induljon (időben) vagy bezáródjon.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#507) Knobber válasza tlac (#503) üzenetére


Knobber
aktív tag

http://www.djuice.hu/reloadnet

5Ft/Mb, feltöltős ha meg öreg vagy hozzá, ismerőssel megcsináltatod :)

Youtube: Knobber

(#508) vgyuri válasza Knobber (#507) üzenetére


vgyuri
őstag

26 éven felüliek is megvásárolhatják, az akció 2012.05.31-ig érvényes. 500 forint 100 mb, Telenor Klikk 999 forint 100 mb, érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#509) atillaahun válasza tlac (#505) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen, a Droidwall, tűzfallal be tudnád állítani, hogy csak a MobileVoip-nak legyen 3G joga, de sajnos egyes rendszerfolyamatokat nem lehet tiltani egyetlen tűzfallal sem (illetve lehet csak nincs hatása), azok mindenképpen forgalmazni fognak neked a háttérben (még ha nem is nagyon sokat).
Szerintem is igen kockázatos ez a fajta netcsomag. Nem véletlen tiltatta be egyébként a fogyasztóvédelem a cégeknek, hogy az új előfizetésekhez aktiválják. Igen sokakat igen durván behúztak vele korábban.

[ Szerkesztve ]

(#510) tlac


tlac
nagyúr

androidos beépített SIP klienst próbálta valaki (2.3-tól elérhető)?

(#511) atillaahun válasza tlac (#510) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen, még régebben, asszem Blade-vele CM alatt. Működött, semmi különös nem volt vele.

(#512) katzec3


katzec3
csendes tag

hello mindenki aki él és mozog!

a következőkben kellene segítség, mert már megöl az ideg, annyit vesződtem :W :
Adott egy tplink-wr841n ver:7 router legfrissebb firmware-el, illetve egy siemens
gigaset c610ip (ez is a legújabb firmware-el 42.051) voip-os hordozható telefon.
Nos ezeket próbálom már több hete összehozni, hogy stabilan állandóan működjön
a telefon, de mindig elveszti a regisztrációt. A gigatel.net is aktív, de azzal soha nincs gond. A voip szolgáltató ephone. Már az összes lehetséges opciót beállítottam, kiválasztottam, bepipáltam a c610ip kapcsolat config-ban, de egy ideig megy minden,
aztán egyszer csak elmegy a regisztráció.
Az internetkapcsolat tökéletes (fiberpower 10), mindig működik egy másik számítógépen illetve a wifin keresztül is.
Van még egy érdekesség: ezt sem tudom mire vélni, mert amióta rajt van a routeren
a voip cucc, azóta a router mintha újraindulgatna, mert a számítógép kiírja, hogy nincs hálózati kapcsolat majd egyszer csak magától helyre áll, de semmiféle kapcsolat nem szűnik meg...
kösz előre is a segítséget!

(#513) zichie


zichie
senior tag

A hétvégén összehasonlítottam a MobileVoip és CSipSimple klienseket külföldi használat során. Szlovéniában a szállodában wifin mindkettő kifogástalanul ment, azonban a Vogel hegycsúcson a MobileVoip szakadozott, a hívott fél alig hallott valamit, de ugyan ezen a hotspoton CSipSimple (gsm codec) esetében nem volt gond. A roaming mobilnetet nem próbáltam, mert azzal drága lett volna.

(#514) tlac válasza zichie (#513) üzenetére


tlac
nagyúr

MobileVoip melyik codec-et használta?

(#515) atillaahun válasza tlac (#514) üzenetére


atillaahun
veterán

Abba nem lehet állítani ha jól tudom, megnézni meg szintén nem sűrűn, úgyhogy jó kérdés. :U

(#516) Deck


Deck
titán

Sziasztok! Megtudná valaki mondani nekem, hogy a Viber/Google Talk/Skype/-nak mekkora internetsebesség kell, hogy lehessen rajtuk audiócsevegni? Nem túl gyakran használnám, de jelenleg 500mb-os havi csomagom van és ha véletlenül elérem akkor a 32kb/s elég lesz-e rá. Remélem vannak ilyen tapasztalatok :)

PS5

(#517) porse


porse
senior tag

Gondoltam ma kipróbálom ezt a voip dolgot.
Voipyo lett mert egyenlegből is tölthető, de normális hogy kapok 0.60 euro keretet, 508 forint töltésért?
Egy hívásom volt vele 3G n, nem volt gond.

... szerintem.

(#518) andatti


andatti
senior tag

Én még mindig nem töltöttem fel egyik szolgáltatónál sem az egyenlegemet...
Ez alapján lehet, hogy mégis jó pc-re is a callingcredit? nem csak mobilra? Ha igen, akkor milyen szoftvert érdemes használni? (nekem az ephone-hoz xlite van a gépen, de már alig van egyenlegem, és drága is a mobilhívás róla, mindenképpen le akarom cserélni.) Kérdés, hogy az xlite jó lenne-e hozzá, vagy másikat kellene választanom? (Mivel nincs saját pc-s kliensük a honlapjuk szerint...)

(#519) andatti válasza porse (#517) üzenetére


andatti
senior tag

Egyenlegből is tölthető? (kár, hogy a többinél nincs erre vonatkozó infó, próbához jó lenne, ha lehetne kis összeggel is feltölteni akármelyiket...)

(#520) St3ven


St3ven
addikt

Már nem először fordul elő, hogy VoIP szolgáltatóval sms-t küldve nem a regisztrált és ellenőrzött ("Verified") mobilszámomat küldi el a címzett telójára, hanem valami +44-el kezdődő számot.

Tapasztalt valaki hasonlót?

Próbáltam már ActionVoippal a honlapon keresztül és CallingCredittel a MobileVoip alkalmazással, és van, amikor a beállított számomat írja ki, van, amikor egy számomra ismeretlen +44-est.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#521) twine


twine
addikt

Sziasztok!
Tegnap éjszaka regisztráltam az Actionvoip -hoz, ma pedig átutaltam nekik 10 euro-t!
Androidos telefonomon a Beálllítások/Tárcsázás/Internetes hívás beállítások menüpont alatt a SIP fiókot is belőttem elvileg,(sikerült tárcsázást indítani,próba képen,de ugye mégsem kapcsolt egyenleg hiányában) kivéve az opcionális beállításokat!(Kell ott bármit is beállítanom?)
Szóval elvileg "készen vagyok", de szeretnék pár kérdést tisztázni(pedig amennyire tudtam utánna olvastam itt is, és a google haverommal is)....
előre is köszönöm:

-Ha ebben a fent leírt formában használom az Actionvoip szolgáltatást "beszélgetésre" wifi-n, vagy HSDPA-n...és magyarországi mobilt hívok, akkor mennyit is fizetek pontosan percenként? (ez a phone to phone,,,,pc to phone dolog kissé megzavar az android miatt,,nem teljesen tiszta...pwdig erről is olvastam itt a topicban, de gyengeelméjű vagyok úgy tűnik :O :B )

-Van e "kapcsolási díj",,,,ha igen, azt a honlapon a "rates" menüpont alatt a jobb oldalon található "how much does it cost me" összegek azok?

-Változik valami, ha letöltöm az ajánlott "MobileVOIP" progit a Play-ről? Vagy "csak" kissé kényelmesebb lesz a "telefonálás", mert ahogy itt olvastam, írja a szoftver az egyenlegem, plusz Codec cserélgetésre van lehetőségem :U :F stb...Talán jobban örülnék ha simán a Droidos beépített "klienst" használnám, az egyszerűség miatt

-Bármi egyéb amire érdemes odafigyelnem,,,(leginkább a hívások költségeit figyelembe véve)?!

Minden ilyen és ehhez hasonló válaszért és segítségért köszönet.... :R
Még ha kissé talán kuszán és bonyolultan is kérdezek,,,,bocs de sok a kérdés, és az újdonság a VOIP-al kapcsolatban a fejemben.... :B
Valszeg egyenlőre nem bonyolítanám az életem Codec-ekel stb....Csak egyszerűen elsődlegesen Wifi-n használnám Mobil/vezetékes hívásra, másod sorban esetleg HSDPA-n...
Köszönet :R

[ Szerkesztve ]

(#522) atillaahun válasza twine (#521) üzenetére


atillaahun
veterán

Annak a 10 €-nak oda is kell érni. Ha belépsz az ActionVoip oldalán, írják egyébként hogy jóváírták-e már az egyenlegedre.

Magyar mobil ~12 forint, vezetékes ~2. Kapcsolási díj nincs (csak Local Access Number-es hívásnál. Ha nem tudod mi az akkor nem lényeges. Korábban írtam róla egyébként).

MobileVoip-tól kényelmesebb biztos nem lesz a hívás, szerintem épp ellenkezőleg, az egyetlen előnye talán, hogy valóban mutatja az egyenleged. De azt éppen a weboldalukon bejelentkezve is meg tudod nézni.

(#523) twine válasza atillaahun (#522) üzenetére


twine
addikt

:R Hálás köszönet,,,a válaszokért..."Local Bank Transfert" választottam,,igy az átutalás azt írják 2-3 esetlegesen 7 nap is lehet....egyenlőre várok türelemmel...hiszen alig egy órája utaltam :)
A honalpjukat a gyenge angol tudásommal, és a fordítóval átnyálaztam,,,,így a "Rates" is megvolt,,,csak gondoltam kérdezek, van e "apróbetűs" rész vagy nincs,,,
Akkor úgy tűnik nincs és annyi lesz minden mint amennyit feltüntettek...

(Szóval még egyszer mint a hülyegyerekeknek,, :B
nekem nem kell foglalkoznom olyannal, amit pld. a Phone to phone-ról olvastam itt a topicban hogy az 2x12 forint lesz,,,? Nekem szimplán 12/perc lesz a hivásom, ha Androidról wifin indítom a hívást)
Több zsibbasztásom mostanában nem lesz remélhetőleg :B :R
Köszönet.. :R

[ Szerkesztve ]

(#524) tlac válasza atillaahun (#522) üzenetére


tlac
nagyúr

azt esetleg tudjátok, hogy meddig él az egyenleg (úgy értve, hogy több, mint 0)?

(#525) atillaahun válasza twine (#523) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem akarom bonyolítani az életed, csak a tisztánlátás kedvéért: a 10 € kredit egyébként neked valszeg nem ~3e Ft-ba került, hanem az ÁFA miatt inkább ~4e-be, viszont a hívásrészletezőnél, az account-oddal majd ha belépsz, nettó (tehát az olcsóbb) árakon számolják a hívást, de az neked a korábban levont ÁFA miatt gyakorlatilag a bruttó percdíjba kerül.
A lényeg, hogy a 10 €-dat ~12 forintos percdíjon tudod majd lebeszélni magyar mobil irányba. Azért írom csak, mert nekem is beletelt pár hónapba a nettó/bruttó percdíjak, meg ÁFA számolgatása mellett, hogy rájöjjek akkor most valójában hány forintért is beszélek.

Phone to Phone meg Local Access Number csak a MobileVoip programban van, ott is ha külön azt választod.

(#524) tlac
Én úgy tudom évekig. Nekem már biztos megvan 1 éve a 10 €-m. Illetve volt, épp a napokban fogyott el.

[ Szerkesztve ]

(#526) twine válasza atillaahun (#525) üzenetére


twine
addikt

Dehogy bonyolítod...minden infóért és segítségért hálás vagyok...Köszönet értük... :R
nagyjából ezzel is számoltam amit leírtál,,,(3700HUf-ot utaltam át *3680,07Huf-ot kértek, és azt "osztom le percdíjra",,,tehát a "forint+áfa alapon" számolom a percdíjaimat... :DDD )
Legközelebb(ha elégedett leszek) lehet, hogy a nemzetközi átutalást választom...ott úgy rémlik cca. 2 euróval kevesebbet kellet volna utalni...Csak gondoltam kezdjük "hazai" átutalással...(K&H Bank volt megadva)
Köszi a segítséget,,remélem jövő hétre megérkezik az átutalásom, és tesztelgethetem ezt a fajta "telefonálgatást" is....
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#527) barnam_


barnam_
nagyúr

MobileVoip-ban be lehet állítani hogy a hívásokat fogadja? Hirtelen nem találok rá opciót.

(#528) andatti


andatti
senior tag

(#518) andatti
hsz-re még mindig várnék választ... ha valaki felhomályosítana...

(#529) barnam_ válasza andatti (#518) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mivel támogatja a SIP-t, használhatod a PC-n is.
Hogy melyik klienst, passz, de gondolom működne azzal is, amit most használsz.

(#530) atillaahun válasza barnam_ (#527) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem nem rémlik, hogy be lehetne. Én is úgy emlékszem hogy elég szegényes volt a Settings-je.

(#531) barnam_ válasza atillaahun (#530) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt tervezem, hogy egy hétig mobilnetes sim lesz a telefonban, de akkor megint bohóckodhatok a SIP kliensekkel, nagyszerű :U

(#532) sumsang válasza andatti (#528) üzenetére


sumsang
aktív tag

másik fórumra is írtam, hogy működik a sip.callingcredit
#5299,5300 hsz http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9125231
Kb. 2-3 hónapja használom ATA-n keresztül és tökéletesen működik a cucc, semmi gondom nem volt vele :))
Megy a PC-n is, nyugodtan feltölthetsz rá 12,31€-t, csak mostanság a HUF nagyon gyengélkedik, de még így is jóárasított :)

(#533) Knobber válasza sumsang (#532) üzenetére


Knobber
aktív tag

Járjon le a VoipYO egyenlegem és átszállok :D

Youtube: Knobber

(#534) Dikri válasza sumsang (#532) üzenetére


Dikri
tag

Szia!

Nézegettem a callingcredit árait és jobb mint az actionvoip.
Kérdésem:
- Ezek nettó vagy bruttó árak?
- Kapcsolási dij van-e náluk?

(#535) andatti válasza sumsang (#532) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi! Akkor tényleg ez a nyerő most, mivel nincs kapcsolási díj és a második legjobb percdíja van... Az actionvoip-nál mindenképpen jobb árban. Ha véletlen lenne rajta áfa, akkor is 0,029 euró a percdíja a callingcreditnek és pc-re is jó ezek szerint. De én nem láttam, hogy még pluszban lenne rajta az áfa, így gondolom, hogy a 0,025 eurós árra már nem jön rá semmi...

(#536) sumsang válasza Dikri (#534) üzenetére


sumsang
aktív tag

netto
12,31€-t kell feltölteni és a 10€-ból vonja le a vezetékes 0,005€, ill mobil 0,025€ percdíjat. Kapcsolási díj nincs.

(#537) sparks válasza sumsang (#532) üzenetére


sparks
senior tag

Nekem ez nem megy. Minden más igen, de a CC sip szervere nem regisztrál. Másik sip szerverrel már OK, de SIP hívásnál más a tarifa!! Tehát magyar mobilt nem 2,5 centért hanem 6 centért hívhatsz. Szép kis átba..... :Y
No sebaj, elhasználom Mobilvoipon, de azért ez így nem kóser.

(#538) barnam_ válasza sparks (#537) üzenetére


barnam_
nagyúr

Miért magasabb? CallPirates-nél ugyanannyiba kerül, ha SIP-ről vagy Mobilevoip-al telefonálok.

(#539) atillaahun válasza sparks (#537) üzenetére


atillaahun
veterán

És akkor most a másik SIP szerver kihez tartozik, hogy 6 cent a percdíj?

(#540) sparks válasza atillaahun (#539) üzenetére


sparks
senior tag

A sip.callingcredit.com nem működik, de bármelyik másik ehhez a társasághoz tartozó szerverrel (sip.actionvoip.com vagy sip.voipdiscount.com, tök mindegy) már működik. Azonban a weboldalukon a hívásrészletezőnél ez olvasható: Call type: SIP és a díj 0.06 cent.
Actionvoipnál ilyen nem volt, ott mindegy, hogy honnan hívom, ugyan az a díj.

Aggregátor: ha én azt tudnám, de így számolnak. Persze ezt sehol nem írják le vagy legalábbis én nem láttam, hogy írják a weboldalukon.

[ Szerkesztve ]

(#541) gboszi válasza Deck (#516) üzenetére


gboszi
senior tag

Sajna nem elég. Szöveges üzenetre mindenképp ok, de beszélni nem tudsz, csak kb hivni tudnak, de nem nagyon hallassz semmit..:(

"If you're good at something, never do it for free!"

(#542) sumsang válasza sparks (#540) üzenetére


sumsang
aktív tag

bassssszus, igazad van :( ezek valamit szándékosan, vagy véletlenül elcsesztek a szerveren, tehát ezért nem sikerült hétvégén a második ATA-val az Outbound Proxyra callincredit-et beregelnem. Most nézem a híváslistát és tényleg azóta 6 eurócentet számol a mobilra, a vezetékes maradt a 0,5 cent. A phone 2 phone-n is változatlan, maradt a 2,5 centes a mobil és a vezetékes 0,5 cent hívás díja + a 5 centes kapcs.díj.
Ezzel a 20 Ft körüli mobil percdíjjal már felejtős az ATA-ra
B@....k + a béta dellmontjukat, hogy mindig variálnak :(

(#543) andatti válasza sumsang (#542) üzenetére


andatti
senior tag

Húú, akkor most ezt nem értem... (ata, második ata, mobilos, pc-s felhasználás...) valaki magyarázza már el, hogy most akkor mi az igazság? Mikor számolnak normális, publikált árat és mikor számláznak drágábban? Elvesztem a részletekben...

(#544) atillaahun válasza andatti (#543) üzenetére


atillaahun
veterán

Én se értem teljesen, de ez csak egyedi eset. Mert alapból nincs SIP elérhetősége/szervere a CallingCredit-nek. Így az csak MobileVoip-on megy. Aztán most úgy tűnik mégis csak lehet SIP-ről is használni a CallingCredit-es accountot, csak egy más szolgáltató tarifáján számláz.
Már ha jól értettem. Elbaszott egy dolog ez.

[ Szerkesztve ]

(#545) andatti válasza atillaahun (#544) üzenetére


andatti
senior tag

Másik fórumon írta valaki, hogy neki nem volt gondja a callingcredittel sip alapon... Én még mindig nem töltöttem fel egyik egyenlegemet sem, pedig mind a két helyen be vagyok regisztrálva, (callingcredit és callpirates). Mondjuk az lenne a legjobb, ha lehetne banki átutalással feltölteni, rászánnék 500-500 ft-ot és ki lehetne próbálni, hogy pc-n működnek-e, és ha igen, akkor hogyan...
De hát ne álmodozzak...
az, hogy többet számolnak, az pedig nagyon tisztességtelen... Jó lenne, ha több felhasználói tapasztalat lenne ismert...

[ Szerkesztve ]

(#546) barnam_


barnam_
nagyúr

Próbáld ki a Callpirates-t, nálam bevált (mobile voip)

(#547) McLaca válasza barnam_ (#546) üzenetére


McLaca
őstag

Nálam is, csak rövid hívásokra nem rentábilis a 15 Ft-os kapcsolási díj miatt.
Amúgy mindenki számolgatja össze-vissza a percdíjakat, pedig marha egyszerű: elosztod a feltöltött nettó €-t a percdíjjal (azért a nettót, mert az adót és a kezelési költséget már kifizetted), tehát pl. 10€/0,02€ (callpirates), ezzel megkapod, hány percet tudsz telefonálni, majd ezzel számmal elosztod a forintra átváltott (bruttó) feltöltési összeget, mert ezt fizetted ki ennyi percért. Ez nálam a héten 3794 Ft volt 12,31€-ra. Tehát 10€/0,02€=500, bruttó 3794 Ft/500 perc= 7,588 ~ 7,6Ft. Tehát jelenlegi egyenlegem erejéig 7,6Ft-os percdíjjal és ugyanezen analógián kiszámolva 14,8 Ft-os kapcsolási díjért hívok mobilt a callpirates-en.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#548) tomp válasza Deck (#516) üzenetére


tomp
félisten

Vibert még nem teszteltem lassú kapcsolatnál, de a Google Voice Chat Fringel megy edge alatt is és a skype is. Azaz 32kbps-re lassított neten menni fognak.

(#549) tomp


tomp
félisten

Ha MobileVoip-al küldök egy sms-t ActionVoip-on keresztül akkor a másik személy 6-8x kapja meg az üzenetet ha a telefon külföldön van. 20-as szolgáltatós és németországi roaming alatt minden üzenetet 6-8x kap meg. De miért? Nekem 1x vonják le az sms árát. Most épp országon belül van a telefon. 1x kapja meg az üzeneteket. Na de roaming alatt mi ez a sokszorosítás? Elég zavaró. :F

(#550) atillaahun válasza tomp (#549) üzenetére


atillaahun
veterán

A választ nem tudom, de más is jelezte már a hibát korábban. Az ActionVoip meg egy fos. :((( Nekem egy ticket-emre se válaszoltak. Örülök, hogy végre elfogyott náluk a 10 €-m, többet a közelükbe se nézek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.