Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) kraftxld válasza odrif (#2450) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szokásos kérdés, vmware tools fentvan? A snapshot-okkal vagy a vmdk beállításokkal nem bütyköltél? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2452) odrif válasza kraftxld (#2451) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

vmware tools nincs fent, egyéb beállításokat nem változtattam lévén hogy teljesen kezdő vagyok ebben a témában.

20 éve a Prohardveren

(#2453) kraftxld válasza odrif (#2452) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor vmware tools telepít, majd újrapróbál :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2454) odrif válasza kraftxld (#2453) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem meg a dolog sajnos. Hiába, nem maradnak meg azok a beállítások a Linuxban amit elvégzek.
Feltettem a vmware workstation-t de ott sem.
Próbáltam feltelepíteni a tools-t de nem tudom hogy sikerült-e.

20 éve a Prohardveren

(#2455) sto1911 válasza odrif (#2454) üzenetére


sto1911
veterán

Hogy allitod le a linuxod? Parancssorbol, szabalyosan?

Itt egy tools install video.

(#2456) odrif válasza sto1911 (#2455) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Hogy allitod le a linuxod? Parancssorbol, szabalyosan?"

Ú én hülye, lehet hogy ez a gond? :W

20 éve a Prohardveren

(#2457) sto1911 válasza odrif (#2456) üzenetére


sto1911
veterán

Ha nincs tools, akkor ha megnyomod a piros gombot, akkor kihuzza a konnektorbol :) Ha raallsz a gombra, kakor a tooltip megmondja pontosan.

(#2458) odrif válasza sto1911 (#2457) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Valami kellene hogy a beállításokat elmentse, de sajnos nem megy.
Próbáltam a piros gombbal is kikapcsolni de sajnos így is elfelejtette a beállításokat.

20 éve a Prohardveren

(#2459) sto1911


sto1911
veterán

Ezt tudja nekem valaki ertelmezni?

Migrate a hybrid switch to a full vDS

Mitol hibrid egy switch?

(#2460) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

VMWare Player-ben net nélkül futtatott kártevő tud bajt okozni a gazda gépen?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2461) kraftxld válasza Bici (#2460) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nincs megosztva mappa VMware tools-on keresztül akkor nem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2462) Bici válasza kraftxld (#2461) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Még annyit kérdeznék, hogy egy virtuális pl. Vistára fel lehet telepíteni a gyári AMD drivert?

A proci egy Richland APU, ami elvileg tud mindenféle virtualizációs cuccot.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2463) GD válasza Bici (#2462) üzenetére


GD
őstag

a vmwaretools-ban benne van a vm-nek bemondott "kamu" hw komponensek legjobb drivere, minden más fölösleges..

(#2464) Bici válasza GD (#2463) üzenetére


Bici
félisten

De az IOMMU-nak ne pont az a lényege, hogy a vendés OS-ek közvetlenül látják a hardvert és nem kellenek kamu hw komponensek?
Vagy ez a GPU-ra nem vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2465) sto1911 válasza Bici (#2464) üzenetére


sto1911
veterán

Igen, de ahhoz at kell adnod adott eszkozt (passthrough) a VMnek.

(#2466) GD válasza sto1911 (#2465) üzenetére


GD
őstag

ez többnyire pci eszközökre él vagy raid eszközökre és elsősorban esxi, nem workstation

(#2467) AiRLAC válasza sto1911 (#2459) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondolom van local vSwitch és DVS is, lehet azt hívja "hibrid"nek.

Tipikusan a Management port-ot (+ esetleg VMotiont) szokták egyesek vSwitch0-n hagyni mondjuk vmnic0 és vmnic1 uplinkkel, aztán a production-like kapcsolatoknak meg ott van egy DVS switch mondjuk vmnic2 és 3 uplinkekkel.

Ezt egyrészről könnyebb deployolni (ks scriptből tudod egyből konfigolni telepítéskor), másrészt szerintem bizonyos esetekben nehezebb menedzselni ha sok hostod van. Ízlések és pofonok ugye ;) nekem egyszerűbb a tisztán DVS-es 2x10GB (vagy akár 4x-6x) uplink per host oszt jónapot :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2468) sto1911 válasza AiRLAC (#2467) üzenetére


sto1911
veterán

Szoval akkor a vSwitchtol meg kell szabadulni, igy mar van is ertelme :) :R

(#2469) Konflikt válasza sto1911 (#2468) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ha azon van az mgmt port group, akkor en inkabb migralnam vDS-re torles helyett..:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2470) AiRLAC válasza Konflikt (#2469) üzenetére


AiRLAC
addikt

:DDD nem is mérnök az aki legalább egyszer nem vágta el maga alatt a linket :D

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2471) sto1911 válasza Konflikt (#2469) üzenetére


sto1911
veterán

Az mar csak termeszetes, hogy elobb migralunk, utana torlunk, de AiRLAC-nak is igaza van :D

(#2472) Konflikt válasza AiRLAC (#2470) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ezert is dontottek jol a vmware-nel mikor beraktak a rollback opciot:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2473) Snoop-y válasza Konflikt (#2472) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam csak ha tavolrol matatsz rajta es elvagod az mgmt-t akkor a rollback csak helybol megy ahol fizikailag elered a vasat ( vagy ha vashoz is van kulon console mgmt cucc )

Nekunk is sikerult mar parszor megszivatni magunkat ezek kombinaciojaval :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2474) sto1911 válasza Snoop-y (#2473) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor meg mar ILOn is megjavitod :)

(#2475) Snoop-y válasza sto1911 (#2474) üzenetére


Snoop-y
veterán

A legjobb az ha valaki a routerbol kirantja a kabelt mert az epp kellett mashova.
Volt hogy T-nel ezert allt meg az elet ADSL vonalon... ( LDAP szervert kicsit parkolopalyara tettek ezzel :C ) Ez olyan 2004-2005-ben volt ha jol emlekszem.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2476) King Unique


King Unique
titán

VMWare Playerben miután elindítok egy Linux telepítést, alul ott a kis ablak, h telepíteni kéne a VMWare Tools-t.
Nyomtam rá egy OK-t, csinált is vmit, de kérdésem, h Linux alatt utána ugyanúgy terminálból kell, minden egyes virtuális gépen külön felrakni a Toolst, mint Virtualbox-ban a Guest Additions-t :F
Esetleg a terminálos dologra nincs vmi jó leírás, mert próbálgattam többfélét [link], de nem akart összejönni??
ha jól vettem ki a VD CD tömörített mappáját kell vhova kibontani és a .pl fájlt elindítani terminálból, de kicsit macerás...

Másik, h van ez az "Easy Install", h bizonyos rendszereket, amiket felismer alapból így telepíti (pl. Ubuntu/ Kubuntu), csak ezzel az a baj, h nem lehet testreszabni a telepítést...a sima playerben ez meg sem kerülhető :F

[ Szerkesztve ]

(#2477) Visormail válasza King Unique (#2476) üzenetére


Visormail
addikt

Így van nem csinál semmit, mindegyiken külön kézzel terminálból kell telepíteni. Menete az egyes linux típusoknál is eltérő, valahol még plusz csomagokat is hiányol amit nem tartalmaz, hanem szintén külön kell telepíteni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2478) King Unique válasza Visormail (#2477) üzenetére


King Unique
titán

Időközben sikerült felszenvedni, bár a terminális telepítés is furán zajlott, mert vagy 5-6 x rákérdett erre arra, "no/ yes" választási lehetőségek....entert, v épp igent nyomogattam, felment sikeresen, de nemtom mennyire jól lett telepítve :F
Azért VB alatt egyszerűbb a dolog, mert ott legalább nem kérdez rá, csak simán lefut, aztán kész.

(#2479) Visormail válasza King Unique (#2478) üzenetére


Visormail
addikt

Igen akkor is lezajlik, ha hiányoznak csomagok, csak nem működik rendesen. Figyelni kell, hogy mit hiányol, azt felrakni, utána leszedni a tools és újra feltenni :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2480) King Unique válasza Visormail (#2479) üzenetére


King Unique
titán

Na mindegy, sokat nem akarok vele játszadozni.
Viszont azt vettem észre, h elvileg Mint alatt telepítettem a toolst, de más Linuxok alatt (Ubuntu) is azt írja ki, h fel van rakva, a Manage résznél "Reinstall VMware Tools" lehetőség van. Ezek szerint elég csak 1x felrakni, v minden egyes Linux virtuális gépen külön-külön kéne, de akkor nem értem mért írja már telepítettként, mert Mint esetében is ez jelenik meg :F

(#2481) Visormail válasza King Unique (#2480) üzenetére


Visormail
addikt

Mindegyiknél külön kell, gondolom ott az Easy Install tette fel.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2482) OberMotz


OberMotz
aktív tag

Sziasztok,

ingyenes ESXi 5.5 megy otthon egy Dell T20 (Xeon) gépen. Van egy Win8.1 VM, ami PCI passthrough-val kapott egy Sapphire HD6450-es videokártyát. A kártya fut is (egy hosszú HDMI kábellel van egy TV-hez kötve, videó és audió is működik), de van egy bosszantó apróság: véletlenszerű időközönként a kép is meg a hang is eltűnik egy másodpercre, de aztán rögtön vissza is jön. Próbáltam több fajta Catalysttal, de mindegyikkel produkálja ezt a tünetet. A kártyát még nem próbáltam másik gépben / nem VM-ben és még nem próbáltam másik PCIe slotban sem (van még egy a gépben). Ezeken kívül van valami ötletetek esetleg?

(#2483) Rocko007 válasza OberMotz (#2482) üzenetére


Rocko007
aktív tag

A vmx-ben ezt adtam hozza ESXi 5.0 u3 alatt

pciHole.start = “1200″
pciHole.end = “2200″

Illetve a vm beallitasainal, a Resources alatt reverse all guest memory: pipa be

HP ML310e Gen8 + hd6450 nalam igy mukodik.

(#2484) OberMotz válasza Rocko007 (#2483) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Köszi, ezek megvannak, valószínűleg nem emiatt vannak ezek a bevillanások. Megpróbálom áttenni a kártyát a másik slotba, illetve körbenézek a BIOS-ban.

(#2485) sto1911 válasza OberMotz (#2482) üzenetére


sto1911
veterán

Csak 60 napig ingyenes, utana megall, nem?

(#2486) Visormail válasza sto1911 (#2485) üzenetére


Visormail
addikt

Nem [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#2487) AiRLAC válasza sto1911 (#2485) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az az Evaluation mode.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2488) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Feltelepítettem én is ezt a programot és hozzá egy XP-t.
Egy játék miatt csináltam az egészet. Működik is a játék szépen, viszont nem tudom teljes képernyőre állítani a játékot.
Tudnátok nekem ebben segíteni?
Itt egy kép hogy hogyan is néz ki.[link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2489) AiRLAC válasza Directors (#2488) üzenetére


AiRLAC
addikt

"EZ" a program gondolom a VMware Workstation, ezen kívül van még a VMware-nek pár terméke

Állítsd nagyobbra a képernyőfelbontást a Windows XP-ben (+ a játékban is ha nem a desktop felbontást használja)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2490) Directors válasza AiRLAC (#2489) üzenetére


Directors
senior tag

Jól mondod, ez a VMware Workstation. A játéknak nem lehet állítani a felbontását.
Az XP-ben felhúztam a felbontást akkorára amekkorát a monitor még elbír.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2491) AiRLAC válasza Directors (#2490) üzenetére


AiRLAC
addikt

[link]

Strech guest a te barátod ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2492) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ma sikeresen átmentem a VCP-DCV vizsgán :C

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2493) Directors válasza AiRLAC (#2491) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm a segítséget. Teljesen nem lett nagy de sokkal jobb mint volt. Így már használható. :) :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2494) AiRLAC válasza bugizozi (#2492) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akkor már csak az aláírásodban javítsd ki :P Gratula, irány a VCAP/VCDX ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2495) Gyick


Gyick
őstag

Hi!

Tud vki olyan leirást ami alapján belöhetném azt hogy az ubuntu 64bit a vmware-ben és a windows 8.1 lássa egymás hálozatát?most hiába osztok meg mappákat a win 8.1-ben az ubuntu nem lát semmit.A vmware tools elvileg fel van rakva az ubuntura

Ja és vmware 9

[ Szerkesztve ]

(#2496) Gyick válasza Gyick (#2495) üzenetére


Gyick
őstag

Vagy jó lenne az a shared folder megoldás is...a beállitosokban megadtam két mappát a shared folder résznél és enabled is van állitva..ezeket hol kellene látnom elvileg?hálozatban nincs semmi sem

(#2497) bugizozi válasza AiRLAC (#2494) üzenetére


bugizozi
őstag

köszi, pedig legalább 3x megnéztem h jo legyen :W :DDD :R
Neked (vagy valakinek) van VCAP minősítése?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2498) AiRLAC válasza bugizozi (#2497) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én most megyek októberben vizsgázni, meglátjuk ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2499) Gyick válasza bugizozi (#2497) üzenetére


Gyick
őstag

mennyibe fáj egy ilyen vizsga btw?

(#2500) bugizozi válasza AiRLAC (#2498) üzenetére


bugizozi
őstag

Administration v Design?

Gyick: asszem 170$ a vizsga, de előtte el kell menned tanfolyamra, aminek az ára oktatóközponton múlik, nekem asszem 200k huf volt, de cég fizette ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.