Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) kraftxld válasza sto1911 (#2400) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2402) sto1911 válasza kraftxld (#2401) üzenetére


sto1911
veterán

Igy ez tenyleg csak arra jo, hogy a VM konzolt elerjuk, se alarm, se management, semmi egyeb nem megy nalam.

(#2403) kraftxld válasza sto1911 (#2402) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem is mint vCenter helyettesítő dolog, hanem, hogy vCenter nélkül valamit tudjon kezdeni az ember a HW version 10-es VM-ekkel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2404) Immy válasza kraftxld (#2399) üzenetére


Immy
őstag

PowerCLI ingyenes?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2405) sto1911 válasza Immy (#2404) üzenetére


sto1911
veterán

Az.

(#2406) AiRLAC válasza Immy (#2398) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van valami okod hogy hw v10 kell?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2407) AiRLAC válasza WolfLenny (#2397) üzenetére


AiRLAC
addikt

Socket alapú a licenszelés, alaplapfüggő hogy mit ír ki. 2 fizikai foglalatig megy az ESXi free licensz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2408) Immy válasza AiRLAC (#2406) üzenetére


Immy
őstag

Vannak hardware version 10-el létrehozott gépek sajnos...
Az esxi alatt létrehozott gépet egy az egyben bemásolhatom fusion alá és nem kell semmit se konvertálnom ugye? (Hardware version 9-nél például)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2409) Rocko007 válasza sto1911 (#2400) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Nem veszik ossze, a WS joval butabb, de a a virtualis hardver lehet vele kocogtatni.

(#2410) AiRLAC válasza Immy (#2408) üzenetére


AiRLAC
addikt

How to Downgrade VMware ESXi 5.5 Virtual Machine Hardware Version to 9 from 10

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2411) Snoop-y válasza Immy (#2408) üzenetére


Snoop-y
veterán

Siman lehet tolni ra egy convertet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2412) kraftxld válasza Snoop-y (#2411) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az elég sokáig elpöcsöl, ha nem használ az ember semmi hw10-es spec dolgot akkor a .vmx file-al 5 perc alatt kész.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2413) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

ESXi 5.5u1-re próbáltam usb3-as eszközt tenni, de nem mindegyiket ismeri fel. Add new device-al hozzáadom az USB controllert, majd a VM újraindítása után próbálom add new device-al hozzáadni az usb eszközt, de van amit nem ismer fel. Például néhány pendrive-ot igen, usb-sata átalakítóval csatlakoztatott winchestert pedig nem. VT-d ezen segíthet? Vagy az lehet a gond, hogy consumer alaplappal próbálkozok nem pedig server alaplappal? Ubuntu 14.04 és win7-es virtuális gépekre próbáltam becsatlakoztatni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2414) retim


retim
újonc

Sziasztok!

VMware 10.0.1-et használok, az lenne a kérdésem hogy megoldható e, hogy más processzort írjon ki az adatoknál? Tehát ne a futtató gép q8400asát, hanem mondjuk egy régebbi procit írjon ki.

(#2415) sto1911 válasza retim (#2414) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem amit keresel, az az EVC mod, es azt a Workstation nem tudja (szerintem).

(#2416) Konflikt válasza retim (#2414) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

nem. amugy mire kellene?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2417) Konflikt válasza sto1911 (#2415) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

az EVC csak CPU feature-oket fed(het) el, a CPU tipusa a guest-ben attol meg nem valtozik. amugy is egy olyan feature miatt hasznaljuk (vMotion) ami workstation eseteben nem ertelmezheto.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2418) sto1911 válasza Konflikt (#2417) üzenetére


sto1911
veterán

a CPU tipusa a guest-ben attol meg nem valtozik - ezt nem tudtam :R

(#2419) buda86


buda86
csendes tag

sziasztok,

a problémám a következő: win7x64-en, vmware 10-ben szeretnék win8.1x64-es buildet indítani, de az alant látható hibaüzenettel elszáll a vmware. win7x64-et tudtam rajta futattni, win8-at nem (nem csak 8.1-et, pár hónapja sima 8-at is próbáltam). bios-ban elvileg be van állítva a virtualizáció támogatás, a processzoromak is elvileg kéne támogatnia. ötletek, hogy mi lehet a hiba oka, illetve a megoldás? (restart természetesen nem megoldás :)

(#2420) sto1911 válasza buda86 (#2419) üzenetére


sto1911
veterán

Milyen proci, milyen bios es VM beallitasaid vannak?

(#2421) juhaszattee válasza buda86 (#2419) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#2422) AiRLAC válasza buda86 (#2419) üzenetére


AiRLAC
addikt

Engedélyezd a Data Execution Prevention-t a BIOS-ban.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2423) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

azt meg lehet oldani hogy a vmware-re felinstallált linuxból lehessen látni a többi windows particiot?ha igen hogyan?

(#2424) bpx válasza Gyick (#2423) üzenetére


bpx
őstag

VMWare Tools-szal shared folder létrehozása, vagy simán csak Windows-os megosztás és felcsatolás cifs fájlrendszerként

(#2425) Gyick válasza bpx (#2424) üzenetére


Gyick
őstag

az utobbit kifejtenéd?

(#2426) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Volt valaki mostanság VMware tanfolyamon. VCP-re lenne lehetőségem menni, és érdeklődnék, hogy a tanfolyam előtt érdemes átrágni magam ezen a könyvön: WILEY.VCP5.DCV.VMWARE.CERTIFIED.PROFESSIONAL.DATA.CENTER.VIRTUALIZATION.ON.VSPHERE.5.5.STUDY.GUIDE.VCP.550 ? Vagy mit ajánlotok?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2427) sto1911 válasza bugizozi (#2426) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem ez a vizsga nem a tudasrol szol, igy eleg a dump. Majd ha VCAPra akarsz menni, akkor gyakorolj es olvass :)

(#2428) AiRLAC válasza sto1911 (#2427) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tanfolyamot kérdezte, nem a vizsgát :)

Pont ezért csinálták a VCAP/VCDX vizsgákat, hogy ne braindumpos kattingatóhuszárok legyenek csak :P

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2429) sto1911 válasza AiRLAC (#2428) üzenetére


sto1911
veterán

Ja, csak a konyvet meg a VCP-t lattam, de gondolom a tanfolyam utan vizsga a kovetkezo lepes :)

(#2430) Immy válasza sto1911 (#2429) üzenetére


Immy
őstag

Szükséges tanfolyamra menni, ahhoz hogy vizsgázhass?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2431) kraftxld válasza Immy (#2430) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, VCP-nél előfeltétel. Vagyis konkrétan nem, mehetsz vizsgázni tanfolyás nélkül is, de csak akkor van kecskebőr ha megcsináltad a tanfolyamot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2432) retim válasza Konflikt (#2416) üzenetére


retim
újonc

van egy oldal amit muszáj napi szinten látogatnom, csak az üzemeltetőjével nem vagyok jóban.. ezért is gondoltam a virtuális gép + tor böngészőre, de a srác a CPU-m típusából tudja hogy én vagyok. Van valami program amivel álcázni lehet a hardvereket?

(#2433) buda86 válasza AiRLAC (#2422) üzenetére


buda86
csendes tag

Szia,

Bocsi a késői válaszért, ez volt a helyes megoldás. Ezer köszönet. :)

(#2434) AiRLAC válasza buda86 (#2433) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tudom hogy ez volt :DDD nincs mit ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2435) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Felraktam egy Win7-et virtuális gépben, hálózati adapter NAT-ra van állítva, de nincs net mégsem. Az ikon azt mutatja a tálcán, hogy van. Eredeti gépen Win8.1 van. Nem tudjátok, mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#2436) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ha Workstationben letiltom a vmem fájlt azzal csináltok valami nagy kárt? [link]
Amikor már 5-6 virtuális gép gép fut, aminek össz 16 GB memóriát adtam, akkor a 120 GB-os SSD-ből a 16 GB-t kicsit sokallom erre "elpazarolni" :DDD

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2437) sto1911 válasza bugizozi (#2436) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem ha letiltod, es nem fer a ramba bele az osszes gep, akkor nem fog elindulni valamelyik. De erre van globalis opcio a menuben:

1

Szerintem ez ugyanazt csinalja.

(#2438) kraftxld válasza Dinter (#2435) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware tools feltelepítve? Bridge módban is ugyanez történik?
Jó lenne egy ipconfig /all mindegyik gépről.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2439) Dinter válasza kraftxld (#2438) üzenetére


Dinter
addikt

Azóta felraktam a 7-est, jó lett. Majd megint vissza a 10-es, úgy is jó lett egyből.

(#2440) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Kellene egy kis segítség. Egy cimborám megkért, hogy csináljak valamit egy vmware-es cuccával, amin win xp fut. Egy külső wincsin van egy 400 gigás fájl, amit nem tudok megnyitni. 6.5.3 vmware alatt amivel az ember használta, ott valami fájlt hiányol és nem lehet megnyitni. 10-es alatt meg valami ownership problémája van. A wincsi amin a fálj van tele van badsectorral a pusztulat szélén, de le tudtam menteni a wmdk fáljt róla.

(#2441) AiRLAC válasza Avicularia (#2440) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Valami ownership problémá"ra egy konkrét hibaüzenet?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2442) Avicularia válasza AiRLAC (#2441) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez van, ha 10-es vmware alá probálom bemountolni. 6.5.valami alatt, amivel az ismerős használta ott valamilyen fálj hiányára panaszkodik. Sajnos nem minden fálj olvasható a hibás wincsin, de a vmdk fájlt sikerült róla lementeni

[ Szerkesztve ]

(#2443) Konflikt válasza Avicularia (#2440) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

van a vmdk file mellett egyeb mas is, ha igen pontosan mik? az ownership hibauzenet lock eseten jon, azaz vagy hozzafer mas vmware termek is a vmdk-hoz eppen, vagy a vmdk file mellett ott figyel egy lock (.lock /.lck) file.
amit lehet tenni ha csak egy vmdk file van: keszitesz egy VM-et a 10 WS-el, es felcsatolod ezt a vmdk file-t igy a guest-ben hasznalhatod. de ezutan akar lehet mount-olni (map-elesnek hivja a WS) a vmdk-t a host OS-hez is.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2444) Avicularia válasza Konflikt (#2443) üzenetére


Avicularia
veterán

ilyen a könyvtárszerkezet a sérült wincsin
a 4 gigás és a 900 megás fájl nem olvasható valamint a kisebb fájlokból is van ami olvashatatlan.
felcsatolni feltudom meghajtónak a vmware-ben a 400 gigás fájlt és ilyenkor látszik is a windowsos partíció. A kérdés, hogy lesz ebből újra működő dolog.

(#2445) kraftxld válasza Avicularia (#2444) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálsz egy új virtuális gépet ugyanazokkal a beállításokkal, majd a 400GB-os VMDK-t beadagolod neki mint virtuális vinyó, (persze miután csináltál mégegy másolatot) utána elindítod a VM-et.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2446) Konflikt válasza Avicularia (#2444) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

amit fent irtam azt javasolnam: uj VM a WS10-ben de a meglevo vmdk-t felhasznalva (keszites alatt betallozod neki). mas lemez nem kell, mehet a boot. ha szerencsed van mas teendod nincs.
ha ebben a mappastrukturaban is probalkoznal, akkor elso korben a .lck mappakat athelyeznem mashova, es proba.

hogy ebbol lesz-e valaha barmi is azt senki nem tudja megmondani, a HDD miatt. probalkozni kell, hatha.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2447) Avicularia


Avicularia
veterán

Csináltam új virtuális gépet, hozzáadva a 400 gigás fáljt elindítás után az alábbi hibaüzenetet kapom:

Lock mappákat eltávolítva a könyvtárszerkezetből, úgy néz ki működik.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#2448) AiRLAC válasza Avicularia (#2447) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ott van a -00001.vmdk file is a diszkfile mellett a könyvtárban?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2449) Avicularia válasza AiRLAC (#2448) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen, de az sajnos hibás, bad sector miatt nem olvasható a fájl.

(#2450) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Próbálgatom ezt a programot, feltettem a Linux Mint-et.
Beállítottam rajta a magyar időzónát, magyar billenytűt, stb.
Ha kikapcsolom a VMware programot, utána az összes Linuxos beállítás visszaáll az angol billentyűre és időzónára.
Hogyan tudom orvosolni ezt a problémát?

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.