Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-26 23:32:09

LOGOUT.hu

Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Immy válasza kraftxld (#2198) üzenetére


Immy
őstag

A hálókártyánál és az alaplapi chipsetnél szokott probléma lenni?
8gb ram mennyire kevés? (gondolom esxi 5.5-höz több kéne...)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2202) kraftxld válasza Immy (#2201) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha korábbi verziókkal támogatott akkor nem szokott gond lenni. A 8GB elég sovány a virtualizációhoz, én ezzel a régi vassal max 5.1-ig mennék. A többi gyártónak (HP, Dell, IBM, Cisco, stb) van saját VMware ESXi telepítője, abban benne vannak a driverek, meg monitorozó cuccok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2203) PumpkinSeed válasza kraftxld (#2200) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez egész jónak tűnik. Meg is tekintem. :R

PumpkinSeed (#2196)

Eltaláltad papíron még programoztunk is. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#2204) Immy válasza kraftxld (#2202) üzenetére


Immy
őstag

Miért nem mennél 5.5-ig? Ha 16Gb-ig felmennék, akkor már lehetne valamit kezdeni vele? :)
ESXi alapból mennyi memóriát foglal el?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2205) kraftxld válasza Immy (#2204) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Régi a szerver, az 5.5 lehet nem szeretné, a driver rész is teljesen más, meg minimális újdonság van benne ha egy szerverrel bütykölsz. Ha meg nincs vCentered hozzá akkor csak szopás van vele.
A 16GB alakul, de még messze van egy rendes ESXi host-tól :D Jópár dologtól függ, hogy mennyit foglal maga a hypervisor a memóriából, általában 1GB-t érdemes ráhagyni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2206) Konflikt válasza Immy (#2201) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

az 5.5-ot en sem javasolnam. az hogy nincs ott a HCL-en sokmindent jelenthet. legjobb esetben szo nelkul menni fog (nem teszteltek, nem certified), de van amikor hianyzik egy-egy dirver, vagy nemteljesen mukodik jol valamilyen eszkoz: random furcsa viselkedest produkal. nemjo ezeket tshoot-olni.
Az 5.1-et beprobalnam, de az 5.5ben driver oldalon tenyleg nagy valtozasok voltak es rengeteg eszkoz kikerult. tovabba sok regebbi OS tamogatasa is megszunt.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2207) Immy válasza Konflikt (#2206) üzenetére


Immy
őstag

Többek között miért nem ajánlod az 5.5-öt?
Attól még hogy nem supportáltak régebbi OS-ek az még nem jelenti azt, hogy nem tudom feltelepíteni?! Bocsi, de a support sok helyen sok félét jelent és nem tudom, hogy ez a support azt jelenti, hogy fel se tudom telepíteni, vagy pedig azt jelenti, hogy ha valami problémád van, akkor a gyártó nem ad semmiféle segítséget.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2208) Konflikt válasza Immy (#2207) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

ott a valasz mindket kerdesedre a kommentben.
nagy valoszinuseggel felmaszik ra, a kerdes milyen minosegben

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2209) Immy válasza Konflikt (#2208) üzenetére


Immy
őstag

Régi OS support: "nemteljesen mukodik jol valamilyen eszkoz: random furcsa viselkedest produkal"
5.5: sok eszköz kikerült
Amikor vmware fusion 6.0.2-ben létrehozok egy virtuális gépet, azon hol találom, hogy most milyen HW version-t használok? (8-9-10?)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2210) kraftxld válasza Immy (#2209) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Mac-ben gondolom ez is lenyegtelen infonak van nyilvanitva ugyhogy a .vmx fileban talalod

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2211) kraftxld válasza Immy (#2209) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amúgy google 1. találat :) [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2212) Immy válasza kraftxld (#2211) üzenetére


Immy
őstag

Köszi :) Összeraktam a saját kis táblázatomat, amiben bent van a vsphere, esxi, vcenter, fusion verziók :)

Merre találok 1processzoros, (legalább) 32gb memóriával rendelkező 1U méretű, esxi 5.5 certificate-el rendelkező servert jó áron?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2213) kraftxld válasza Immy (#2212) üzenetére


kraftxld
nagyúr

HP DL360e G8 mondjuk ha újat akarsz. A jó ár mit jelent? A memóriával még nem mész sokra ha tetű alatta a vinyó.
Meg minek kell neked 5.5? Már leírtuk hogy vCenter nélkül szopás lesz.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2214) AiRLAC válasza Immy (#2212) üzenetére


AiRLAC
addikt

5.5-nél nincs már a régebbieknél érvényes 32GB memóriakorlát, ha nem lesz több mint 32GB a gépben akkor inkább én is az 5.0/5.1 vonalat javasolom (nincs érdemi különbség vCenter/SAN/Enterpise+ licensz nélkül)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2215) Immy válasza AiRLAC (#2214) üzenetére


Immy
őstag

Ha egy teljesen új rendszert hozok létre, akkor is inkább a régebbi verziót használjam? (ez egy kicsit furán jön át..., persze tudom, hogy hallgatnom kéne a szakértőkre...)
Ha már fusion 6.0.2 van, akkor élnék a hardware version10-el. Így legalább ha pc-n létrehozok fusion-el egy virtuális gépet, azt tudom másolni az esxi-re és visszafelé is, bármiféle konverzió nélkül, ugye?!

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2216) AiRLAC válasza Immy (#2215) üzenetére


AiRLAC
addikt

ha kell 32GBnál több ram->5.5
ha nem kell 32GBnál több ram->5.0/1

Így tiszta? :)

Egy az egyben szerintem nem fogsz Fusion-ESXi között másolni de ne legyen igazam.
Mondjuk ott a VMware Converter az ilyen esetekre, gyors, ingyenes, általában működik.

HW version 10-es VM-et pedig CSAK Webclient-ből tudsz managelni:

http://blog.rebelit.net/692
"Note: In a vSphere 5.5 environment, you must use the vSphere Web Client to upgrade the virtual hardware to version 10. However, when the virtual machine is using hardware version 10, you cannot edit the settings of the virtual machine if you connect directly to an ESXi with the vSphere Client. You must use the vSphere Web Client or connect to vCenter Server with the vSphere Client. If you connect directly to an ESXi host using the vSphere Client and try to edit virtual machine settings, you see the error"

Nagyon ajánlott hw version 8-nál maradni, hacsak nem kell pár új feature, mint:
"Version 10 VMs now allow the mapping of USB 3.0 ports, larger than 2TB virtual drives, expanded vGPU features, and vSphere Flash Read Cache.."

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2217) Konflikt válasza Immy (#2215) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

egyreszt amit AiRLAC ir, masreszt ami fontos: az ingyenes ESXi hypervisornal a webclient nem elerheto, azaz nem tudod a 10es hw verzioju vm et editalni. es ez annak ellenere van igy, hogy a dotnet vsphere client (amit hasznalhatsz a free ESXi hez) engedi a hw verziot felhuzni 10-esre. azaz aki free ESXi t hasznal siman beleszaladhat hogy a v10 es VMjet tobbe nem tudja editalni.
de mintha lett volna szo arrol hogy megoldjak a hw verzio downgrade-et majd, utana lehet keresni hogy ez hol all.
edit: VM letrehozaskor tovabbra sem default a v10 dotnet vSphere clientbol.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2218) kraftxld válasza Konflikt (#2217) üzenetére


kraftxld
nagyúr

VMware workstation 10-el is lehet még bütykölni az 5.5-ös ESXi-n 10-es HW verzióval futó gépeket, meg gondolom esxcli / powercli párossal is lehet ügyködni. Én a héten fogom telepíteni az első pár 5.5-ös host-ot termelési környezetbe aztán majd kipróbálom őket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2219) Konflikt válasza kraftxld (#2218) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

powercli, esxcli: sztem gond nelkul mennie kell. meg mi sem migraltunk 5.5-re, de nested van 5.5, igy ott nezegettem.
nemcsak hogy lehet a ws10-el, hanem a hw verziot is engedi lekonvertalni egeszen ws5.x-ig (azaz 4-es HW verzio-ig). most probaltam, gond nelkul ment, felbootolt. emlekeim szerint ez nem volt benne regebben a workstationban, vagy csak rosszul emelkszem :)
de ez egy ws-en futo VM volt, nem egy ESXi hoston futo VM-et massziroztam ws-en keresztul.

edit: ezek szerint eleg lenne csak siman a inventory remove - .vmx download-edit-upload - vm add? ezt majd megnezem

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2220) kraftxld válasza Konflikt (#2219) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy próbát majd nekem is megér, mert kb mindenütt úgy írnak a HW verzió módosításról a VMware-nál mintha örök életre szólna és sose lehet visszafelé menni :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2221) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni tőletek. Teljesen kezdő lévén a vmware-ben.
Van egy debian szerverem GUI nélkül( letöltés, smb) erre szeretnék virtuális szervert amin lenne 2 virtuális gép (minimális win7, és egy másik minimál guis debian v. ubuntu) egyszerre mindig egyet használnék azt sem nagy számítás igényes feladatra.
Kisérleti célra, tanulásra mélyülnék el egy kicsit a virtualizációban.

Melyik vmware terméket ajánljátok a szerverre??
Az asztali gépen most próbálgatom a vmware workstation-t.

Segítséget előre is köszönöm.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2222) Immy válasza kraftxld (#2218) üzenetére


Immy
őstag

Szia!

Sikerült kipróbálni az 5.5-öt? :)
Végre kiderülhetne, hogy ha 5.5-öt alatt hozol létre hardware version 10-es virtuális gépet, akkor csak webes client-el lehet elérni vagy sem :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2223) kraftxld válasza Immy (#2222) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez már korábban is kiderült, és egyértelmű volt, hogy csak web klienssel lehet utána bütykölni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2224) kraftxld válasza mszl (#2221) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerver pontos típusa?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2225) mszl válasza kraftxld (#2224) üzenetére


mszl
aktív tag

Sima asztali gép intel core2-vel. Semmi extra. Debian 7-el, vagy ubuntu 12.04

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2226) kraftxld válasza mszl (#2225) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tehát mégegyszer..... a gép pontos típusa, memória nagysága, processzor, alaplap?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2227) mszl válasza kraftxld (#2226) üzenetére


mszl
aktív tag

OK!

Core2 E8400
ASUS P5Q-EM
4 GB ram
OS : Most éppen Ubuntu 12.04 (Debian 7 lesz a végső)

Most próbálgatom a workstation 10-et, szásszor jobb a VirtualBox-nál.
Egy win 7-et dobtam fel, de a sebessége ugyanezen a gépen VBoxban siralmas, VM Ware-el tutin fut.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2228) kraftxld válasza mszl (#2227) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Értelmes áron max 8GB memóriát lehet belerakni ha most nem 4x1GB van benne, én felturbóznám 8GB-ig, aztán egy ESXi 5.0 vagy 5.1 free-t, esetleg Hyper-V 2012 R2-t is érdemes bepróbálni, annak is elég jó már a linux támogatása.
Ezek ingyenes megoldások, nemúgy mint a VMware workstation :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2229) mszl válasza kraftxld (#2228) üzenetére


mszl
aktív tag

Jól értelmezem, hogy az ESXI-nek nem kell host op. rendszer??
Én egy olyan megoldáson gondolkodtam, hogy van egy Linux op. rendszerem letöltöget, smb megosztások, és ezek mellett fut egy vm server.
Nem egy dedikát rendszert szeretnék csak vm szervernek fenntartva.

Esetleg erre lehetőség??

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2230) kraftxld válasza mszl (#2229) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az ESXi maga a host oprendszer, ezen futnak a virtuális gépek.
Sok szempontból sokkal jobb ha van külön host, és az nem csinál semmi mást csak a virtuális gépek futtatását.
Ha a host-ról is futnak dolgok, és mondjuk frissítés miatt újra kell indítani akkor viszi magával a virtuális gépet is, meg sokkal hatékonyabb a virtualizáció is.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2231) Konflikt válasza mszl (#2229) üzenetére


Konflikt
Topikgazda

igen. az esxi un. bare-metal arhitektura, azaz nincs koztes OS reteg, az ESXi maga az OS ami a harvert kezeli. a workstation/fusion/vmware player pedig hosted.

szinten a free ESXi hypervisort javasolnam, parhuzamosan nehany VM (koztuk a debian is) azon a vason elszaladhat

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2232) mszl válasza kraftxld (#2230) üzenetére


mszl
aktív tag

Esetleg ez az alaplap + sok ram és egy SSD.
vagy ez alapján egy E350? [link]

ESXI rajta + egy VM a debian 7 letöltőgépnek és egy minimális win7 install ritka használatra.

Életképes, vállalható lenne a sebesség vajon??

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2233) kraftxld válasza mszl (#2232) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akár ez is, de lehet jobban járnál modjuk egy Hyper-V 2012 (R2)-vel ilyen összerakott szerver esetén, ha van az alaplaphoz 64bites Windows driver, akkor 99%, hogy elkarcol vele.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2234) AiRLAC válasza Immy (#2222) üzenetére


AiRLAC
addikt

#2216-ban és #2217-ben is leírtuk, de meglepetésként ért?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2235) mszl válasza kraftxld (#2233) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Lehetséges egy VM-et bootolni egy lemez nélküli thin-client gépre ?

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2236) krealon válasza mszl (#2235) üzenetére


krealon
veterán

Ezt a kerdest nem igazan gondoltad at.

(#2237) mszl válasza krealon (#2236) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Mire gondolsz ? Nem véletlenül írtam kicsivel előbb, hogy teljesen kezdőként gondolkodom a virtualizációban. :R
Jöttem ide pár tanácsért és útmutatásért, hogy legyen min elindulnom. Nem akarok hülyeségeket kérdezni :W
Persze kell egy VM Player amivel indítom a gépet így gondolom.
De milyen módja lenne akkor, hogy egy diskless gépet használjak és a hálózatról bootoljak??
Vagy csak pxe van isoval?

Előre is köszönöm a segítségeket és a fáradságotokat!!!!!!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2238) DS39 válasza mszl (#2237) üzenetére


DS39
nagyúr

playerrel ilyet nem tudsz. ehhez vmware view client kell. azzal tudsz csatlakozni szerverhez, ahol bebootolsz egy virtuális gépbe. (100%-osan én sem vagyok otthon a témában, felhasználóként használtam már ilyet)

(#2239) kraftxld válasza mszl (#2237) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tavoli asztal vagy VMware view kell hozza.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2240) krealon válasza mszl (#2237) üzenetére


krealon
veterán

A thin-client -re a kis fogyasztas es a keves eroforras jellemzo. A virtualizaciohoz meg viszonylag sok eroforras kell. Ezert is zavarba ejto a kerdesed.

Diskless thin client-en egyszeruen PXE -vel kell valami alacsony eroforras igenyu linux-ot bootolni es kesz.
De ha nem akarsz a PXE-vel kuzdeni, akkor egy pendrive-linux hipp-hopp eletre kelti a vasat.

(#2239) kraftxld
De tegyuk hozza, hogy ekkor csak egy konzol lesz a vekonykliens (egy tavoli billentyu es monitor kombo), nem rajta fog futni a VM.

[ Szerkesztve ]

(#2241) mszl válasza kraftxld (#2239) üzenetére


mszl
aktív tag

(#2239) kraftxld
De tegyuk hozza, hogy ekkor csak egy konzol lesz a vekonykliens (egy tavoli billentyu es monitor kombo), nem rajta fog futni a VM.

Erre gondoltam pont, hogy nem a kliensen fut, hanem valami távoli asztal szerűséggel csak pl. egy kis word, corel draw, (betőkivágás, roland szoftver stb...) stb így kisebb erőforrás igénnyel is beéri. "Ne legyen szükség" (persze valami kell) host op. rendszerre csak éppen annyira (pár MB, GB) ami az RDP-hez kell ami mehet esetleg USBről, stb..

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2242) kraftxld válasza krealon (#2240) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De a vékonykliensnek épp az a lényege, hogy csak valami alap oprendszer beröffen rajta minimális rendszerigénnyel, egy központi helyről letölti a konfigurációt, majd a beállított protokoll-on keresztül (View, RDP, ICA) csatlakozik az erős vason lévő virtuális géphez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2243) krealon válasza mszl (#2241) üzenetére


krealon
veterán

"Erre gondoltam pont, hogy nem a kliensen fut"

Sajnos a Prohardver forummotor egyelore nem kepes a gondolatok tovabbitasara. :)

(#2244) mszl válasza krealon (#2243) üzenetére


mszl
aktív tag

Hát akkor úgysem fog menni, hogy : MÚKODJ :C

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2245) donatel


donatel
tag

Olyan kérdeésem lenne hogy ha egy Workstation 9-ben létrehozott virtuális gépet elindítottam worksation 10-ben (mikor feltett egy kérdést azt választotta I copied it) akkor azt a upgrade this virtual machine -ét (tehát 9-esről upgradelni 10-esre) meg kell csinálni vagy lehet így is hagyni jól fog működni.

(#2246) bugizozi válasza donatel (#2245) üzenetére


bugizozi
őstag

szvsz lehet így hagyni, a 10-es kezeli a 9-est.

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2247) donatel


donatel
tag

És azt be lehet állítani valahol hogy felül a TAB-oknál csak a virtuális gépek jelenjenek meg? Ha bal oldalt rámegyek egy folder-ra akkor ez ne jelenjen meg csak a benne található virtuális gép jelenjen meg felül a TAB-on.

(#2248) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egy agentet telepítenék egy ESXi hostra de hibára fut. Hogy tudom ellenőrizni, hogy konzisztens állapotban van e?! Jelenleg Maintenance módban van.

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2249) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Van egy Mac guest machine vmware ws 10-ben, de egyszerűen sehogy sem tudok külső, fizikai pendrive-t felcsatolni a gépbe. A Removable Devices-nál egyszerűen nem jelenik meg, sehogy sem tudom becsatolni. Ez igaz linux és windows guestekre. A vicc az, hogy eddig simán ment mindenhol, most meg sehol semmi... mi lehet a gáz?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#2250) AiRLAC válasza McSzaby (#2249) üzenetére


AiRLAC
addikt

USB controller van a VMnek konfigurált eszközök között?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VMware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.