Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) narumon válasza MrChris (#13798) üzenetére


narumon
őstag

Mindig változó, most pl sikerült eladnom a régebbi 16GB-os kártyákat így ha jól matekozom most egyelőre maradt 3db 32GB, 4db 64GB 1db 128GB - azt várom, hogy megint akcióban legyen és akkor veszek még 2-3db 64GB-ost

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13802) narumon válasza _q (#13799) üzenetére


narumon
őstag

Attól sokkal jobban tartok, hogy kártyacsere - akksicsere miatt lemaradok valamiről. Amikor van lehetőség akkor úgyis megy a backup a notira.

Igen a kijelzőn látszik, hogy melyik van használatban de a kártya slot fedelét ha kinyitod ott is kis led mutatja, hogy melyikre ír éppen.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13803) narumon válasza hibavissza (#13800) üzenetére


narumon
őstag

Gradelni szinte mindig kell. A kondíciók soha nem ideálisak. Csak azt nem értem, hogy mi ez a kényszeres megfelelés, hogy a felvett anyag kapcsiból megegyezzen a jpg-vel (vagy nem erről szól a dolog most?) amikor már eleve egy eltekert szinprofillal veszünk / veszek fel és azt még tovább facsarjuk. Ha valós kontrasztos anyagot akarnék akkor amúgy is a normal szinprofilt használnánk de szándékosan nem azt akarunk felvenni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13804) MrChris válasza narumon (#13803) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha beállítasz Panádon fotó módban egy wb napocska, Standard 0,0,0,0 profilt, majd ugyan ebben videózol akkor szerintem illenék színben csontra megegyeznie. Helyette a ragyogó tűzvörös tulipán/rózsa narancsos. Vörösre eleve érzékenyebb az emberi szem és pont abban van a legnagyobb eltérés. Persze önmagában kevéssé jön ki a különbség, de összevetve már látványosabb.
Kopár erdei felvételeimen nem sokat változtatott ha átkódoltam taranis fixcolors lutjával, vagy vond colormatrix megoldásával, de majd biztosan lesznek itt a jó napfényben olyan színek ahol tudhat dobni rajta. Pl ajakrúzs, autók/sportkocsik, virágok, játszótéri piros árnyalataira festett játékok... szerintem.

(#13805) _q válasza narumon (#13802) üzenetére


_q
addikt

Az aksi a másik sarkalatos rész. Az mennyit bír neked? A gyári 1800mAh aksival használod csak? 1 egész napot végig videózva gondolom elég sokszor kell cserélni.

(#13806) narumon válasza _q (#13805) üzenetére


narumon
őstag

Eddig kameráim közül messze a GH5 akksija bírja legtövább. Most 3 akksim van ezzel gyak lehet, hogy végig bírnék egy napot ha nagyon kell töltés nélkül. Bármilyen másik kamera kb fele ennyi időt bír...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13807) kovsol válasza narumon (#13803) üzenetére


kovsol
titán

A jpeg ugyan azzal a szín profillal készült. Itt nem a valóság visszavásáról van szó. Hanem miért térnek el azonos profil mellett.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13808) narumon válasza vond (#13757) üzenetére


narumon
őstag

Esküszöm színvak vagyok (vagy a tévé szarik arra, hogy itt elvileg van különbség :D)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13809) narumon válasza kovsol (#13807) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem a tömörítés mikéntje miatt. Két különböző tömörítő is csúsztatja egymáshoz képest a színeket, hát még a mozgókép vs állókép, de ennél sokkal nagyobb különbség van két különféle kamera esetén - és akkor felmerül, hogy melyik a pontos? Kell-e pontosnak lennie? Mint ahogy írtam a Canon 550D jpg-ben pl teljesen életszerűtlen vörösöket - magentát produkál, mindig lejjebb kell venni posztban. Tehát ott pl tuti, hogy a jpg a szar.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13810) MrChris válasza narumon (#13808) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aszem ha lesz időm csinálok egy pár másodperces összehasonlítót. :D

(#13811) taranis válasza narumon (#13809) üzenetére


taranis
addikt

Szerintem hagyd meg ezt a játékot nekünk. Ha nem érted a technikai háttérét, mi több, nem is látod az eddigi példákon a különbséget, akkor felesleges ezzel foglalkozni. Nem becsmérelni szeretnék, az emberek 99%-a szerintem boldogan elvan anélkül, hogy tudna a yuv-rgb konverzió lehetséges hibáiról, és az ebből fakadó színeltolódásokról.

colorizer.net

(#13812) narumon válasza MrChris (#13810) üzenetére


narumon
őstag

Oké :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13813) narumon válasza taranis (#13811) üzenetére


narumon
őstag

Az lesz csak hirtelen úgy rápörögtetek, hogy azt hittem valami tök komoly dologról van szó..

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13814) taranis válasza narumon (#13813) üzenetére


taranis
addikt

Amúgy tökre komoly, csak valószínűleg szűkebb réteget érdekel, egyelőre.

colorizer.net

(#13815) vond válasza narumon (#13808) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor tényleg színvak vagy. :P :DDD

A kis pingvinen is látszik (főleg a vörösön és a zöldön), de a MrChris féle Colorchecker-en még ennél is jobban. Nyisd meg őket, és váltogasd az ablakokat.

De csináltam gyorsan egy animgifet is belőle: [link] Még ezen is látszik, pedig rendesen le van butítva.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13816) pikszel válasza vond (#13815) üzenetére


pikszel
őstag

Látszik itt rendesen a különbség, számomra ránézésre még a rózsaszínnél is.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#13817) MrChris válasza vond (#13815) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez király ez a váltogatós, pedig butítva van. Ha nem utóbbinak köszönhető, akkor a sárga is sárgább lesz, pedig azzal is lehetne küzdeni, mert a citrom mandarínt szokott kapni, pedig abban kizárt, hogy narancsos árnyalatnak szabadna megjelennie. Ezzel néha fotónál szenvedek. A rózsaszín is mennyivel teltebb! Aztán lehet hogy a gifesítés? :DDD

(#13818) vond válasza MrChris (#13817) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azon is látszik, de ne az animgif legyen a mérvadó, mert az tényleg le van butítva. A két JPG-t nézzétek. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13819) narumon válasza vond (#13818) üzenetére


narumon
őstag

Látszani látszik de minimálisan - ráadásul az asztal miatt az egyik mintha sötétebb lenne szóval ez is belejátszik a szín eltérésbe, hogy az egyik kép mintha ilyen 0,1-0,3 EV-vel odébb lenne a másiknál.

Szerk: És vagy ezért vagy sem, de az alsón nem fehér a fehér.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13820) Tuninger válasza hibavissza (#13800) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sikerült összefutnom hétvégén Taranis-szal, lőttünk egy BMPCC-XT3-a6300 sidebysideot, s azt kell mobdjam, normál körülmények között nem mondod meg melyik a 8 bit melyik a 10 bit es melyik a 12 bit raw...

(#13821) Teasüti válasza taranis (#13814) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mondhatni nagyon is szűk réteget. FB csoportban konkrétan senki nem reagált eddig a felvetésre. És van ott pár tízezer profi felhasználó. UP-oltam kicsit a témát, hátha rákap vki.

(#13820) Tuninger
Normál körülmények alatt 8 bites monitort értesz? Vagy grade-elést?

[ Szerkesztve ]

(#13822) MrChris válasza Tuninger (#13820) üzenetére


MrChris
nagyúr

Editáláskor is? Vagyis tartja a 8 bit is az egyenletes színátmeneteket?

(#13823) Tuninger válasza MrChris (#13822) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Matcheltem a 3 kamerát úgy mondom. FLOG / SLOG2 / BMDLOG az eredeti forrás. Egyelőre nem postolok róla, hadd nézegesse meg Taranis.

Felvettünk egy hasonló felvételt goproval, állítom hogy azt is utána lehetne húzni némi zaj árán :D

(#13824) Teasüti válasza vond (#13815) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! Bedobtam ezeket is FB-n a post alá. :R

(#13825) hibavissza válasza Tuninger (#13820) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem nem egyről beszélünk. Nem is értem hogy jön ide, hogy három elvileg optimális felvétel ugyan olyan. Én azt magyarázom, hogy pár letöltött MFT 10 bit 422 ezerszer jobban bírta az átszínezést mint az MFT 8 bit 420. Lehet az MFT 422 és FF 420 között nincs akkora differencia. De ez ügye nem releváns.

(#13821) Teasüti: se pöcsnövelő ingyen plugin nincs benne a Resolve XXX kiadáshoz, se videokártya választó vagy aktuális Mac-es mééfagyagépem jajveszékelés. Tehát nyomnak rá egy ignore-t.

(#13823) Tuninger: sok hülye meg Red Heliumra rázza ki. Venne mindenki góprót....Még ha én írnám ezt még OK, de Te.... :D

[ Szerkesztve ]

(#13826) Tuninger válasza hibavissza (#13825) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ohh, azt hittem, hogy 8 bit hulladék 10 bit a király törénet van. Más fórumokon is már küzdöttem emiatt, példákkal alátámasztva, hogy normál körülmények között alig-alig hozható ki a különbség a kettő között és a már 100x linkelt Dave Dugdale videót állítom példának

De ha MFT vs MFT-t nézel, akkor annyiból mindenképp igazad van, hogy a GH4/GH5 VLOGL nagyon nem jó 8 biten, érezhetően kevés ennek a LOG formátumnak, még simán REC709 visszaállításnál is tud sávosodni. Viszont egy CineD profil teljesen jó 8 biten is.

A BM vs XT3 vs a6300 esetében egyébként azonos fehéregyensúly mellett ETTR beállítással mértünk az én búrámra és egy colorcheckerre.

szerk: gopro: az a vicc hogy a hétvégén a tesztet leszámítva szinte végig a goprot használtam.. és nem azért mert a képe a legjobb, hanem mert egyszerűen könnyű használni. Én állítom hogy kell egy gopro az arzenálba.

[ Szerkesztve ]

(#13827) taranis válasza Teasüti (#13821) üzenetére


taranis
addikt

Két dolog van ezzel kapcsolatban, az egyik, hogy az emberek úgy működnek, hogy ha meglátják, hogy "Interpretation issue", akkor kerek szemmel néznek, hogy miafaszom, ignore. Ha azt írod, hogy "ALL YOUR COLORS ARE WRONG!!!!4", akkor talán felkapják a fejüket, de én meg hányok az ilyesmitől. A másik pedig az, hogy nem is kell ennek széles réteget érintenie, az én dolgom itt jelen esetben kimerül annyiban, hogy elérhetővé teszem az infót, és a javítási lehetőségeket, és én nem is várnék mástól sem többet, elvégre olyan problémáról van szó, amivel már a kamerázók legalább 99%-a együtt él, anélkül, hogy tudna róla. Ami azt mutatja, hogy viszonylag könnyen együtt lehet élni vele.
Most dolgozok egy átfogóbb packon, amivel mindenféle YUV->RGB félreértelmezés javítható lesz LUT és DCTL formában, ilyen technikai csomagnak szánom, talán videó is lesz hozzá. Mert amúgy nem csak a BT.601-es mátrixszal kódolt anyagoknál van baj, hanem pl. az újabb HLG felvételekkel is, ahol a BT.2020-as mátrixot kellene használni. A Resolve ott is a BT.709-et használja, gondolom a Premiere is. Szóval van mit korrigálni, hálistennek, mert addig is bíbelődhetek ilyesmivel :D

colorizer.net

(#13828) Zilko87


Zilko87
tag

Sziasztok!
Fuji T3 esetén mit jelent az All-Intra és a Long GOP tömöritési forma? Azaz melyiket érdemes használni általános felvételekhez?

(#13829) taranis válasza Tuninger (#13823) üzenetére


taranis
addikt

Nyugodtan postold szerintem. Csak ne széles körben, mert kicsit elsietett teszt volt :)

colorizer.net

(#13830) Teasüti válasza taranis (#13827) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elég fura perverziód van neked, hallod-e. YUV->RGB konverzió fétisnek is nevezhetjük. :D

(#13831) Teasüti válasza Zilko87 (#13828) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez nagyon szépen elmagyarázza mi a kettő közti különbség.
Long GOP-nak hívják az inter-frame tömörítést, és All-intrának az intra-frame tömörítést.
All-I előnyös lehet mondjuk rossz fényviszonyoknál (állítólag több a részlet a sötét területeken - amit én csak zajnak látok szóval nekem mindegy is) és gyors mozgásoknál (pl. sport felvétel gyors pásztázással). Long GOP meg mondhatni a sztenderd eljárás. Viszont a bitsebesség tekintetében (számomra) nem egyértelműek az előnyök vagy hátrányok. Ugyanis ha minden egyes képkockát külön-külön tömörítünk, akkor kevesebb sávszélesség áll rendelkezésre az egyes képkockákra, mint Long GOP-nál ahol a hangsúly kulcskockákon van.

[ Szerkesztve ]

(#13832) Tuninger válasza Zilko87 (#13828) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Gondolom nem a 10 oldalas hátterére vagy kiváncsi a két codecnek...

All-Intra: Minden képkocka le van mentve, nagy helyet foglal a kártyán és a vincsesztereden, viszont könnyen boldogul vele a videó szerkesztő program, így akár gyengéb gépen is vágható az anyag.

Long-GOP: csak kb minden 12. képkocka teljes kép, közte csak a különbségeket menti el a codec, sokkal kisebb filemérettel kapsz hasonló minőséget mint az All-Intra, cserébe sokkal erősebb gép kell alá vágásnál.

Az elmúlt években szinte minden kamera a Long-GOP-ot használta, csak ritkán volt eddig lehetőség All-Intrát hasznáni. Minőségben nem fogsz találni különbséget. Ha mégis találnál, akkor ha átfordítod forintra (vagyis hogy milyen gyorsan eszi a vinyókat, mekkora memkártyák kellenek) egyből rájössz hogy mégsem látod a különbséget :P

(#13833) Teasüti válasza Tuninger (#13832) üzenetére


Teasüti
nagyúr

XT3 esetén a fájlméretben (és a bitsebességben) nincs különbség.
Ha x Mbit-en veszel fel, akkor az x Mbit mindkét tömörítési eljárás esetén.

Ha mégis találnál, akkor ha átfordítod forintra (vagyis hogy milyen gyorsan eszi a vinyókat, mekkora memkártyák kellenek) egyből rájössz hogy mégsem látod a különbséget.
AHHAHA!! :C
;]

[ Szerkesztve ]

(#13834) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Feiyu gimbalja van itt vkinek? Milyen a szoftver?
AK4000-est nézegetem épp, egész jó ár/érték aránya van a konkurenciához képest.

(#13835) taranis válasza Teasüti (#13830) üzenetére


taranis
addikt

Most épp igen, de ha megnézed az oldalam van ott több dolog, a színekkel kapcsolatos technikai dolgok érdekelnek. Hamarosan megjelenik majd az X-T3 F-log lut pack, abba sokkal több idő ment bele, mint a yuv-rgb dolgokba.

colorizer.net

(#13836) Zilko87


Zilko87
tag

Köszi mindenkinek. Bár most kipróbálva az All-intra elég felejtős nekem, legalábbis a gépemen elég döcögős. H265 Long Gop 200mbit-en sima.
20 sec H264 -- 508mb
20 sec H265 long-gop --- 573mb
20 sec H265 All-intra --- 973mb :Y

(#13837) hibavissza válasza Tuninger (#13826) üzenetére


hibavissza
veterán

Hát megnéztem áttekertem a linkelt videót. Már láttam korábban. Az egész baromság vitatható. Elmondom miért gondolom így.
1. Ahogy már említettem tökéletesen exponált és wb-zett felvételen valóban nem lesznek ordító különbségek. Nem lehetnek, hiszen mindkettő tömörített formátum.
2. Talán egy eset kivételével mindannyiszor a GH5 10 bitet a Sony 8 bittel pixelkukkolta, majd a végén szépen bemutatta, hogy a Sony UHD mekkora mosott szoáré a GH5-höz képest, de ő mégis marad a Sony-nál mert ugyan az. Bolond az ember. A homályban nehezebb artifactokat találni....

Nem vitatkozni szeretnék, mert végső soron én is a 8 bit mellett voksolok, de olyan 8 bit legyen ami szép. Ne olyan mint a Pana CineD, ami egyszer egész jó, fordulsz egyet a kamerával – így 17,3 fokkal módosul a nap beesési szöge – és egy foshalmazt kapsz. Nevezhetjük ezt hozzá nem értésnek, de pl. akármilyen Olympus UHD felvételt nézek tetszenek a színek. Béna a fókusz, béna a tömörítés, alapból artifact tenger, de mégsem okádék a szín.

[ Szerkesztve ]

(#13838) kovsol válasza Tuninger (#13826) üzenetére


kovsol
titán

Most voltam három napot a Mátrában, és végig goproval videóztam a túrázás közben. Itt azért már ez a "gimbal like stabilizáció" szenvedett rendesen, mikor meredek emelkedőn lépkedtem felfelé kézben tartva a kamerát.

May the Force be with you!

(#13839) Teasüti válasza taranis (#13835) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na azt majd dobd be ide, ha megjelenik! Érdekel mit hozol ki belőle. Én egyelőre jól elvagyok a gyári WDR->Rec709 LUT-tal, ez jó alapot ad a grade-eléshez. Ha alá is tudod támasztani majd a szokásos technokrata módon, hogy miért jobb a tied mint a gyári, akkor már van egy vevőd. :D

(#13836) Zilko87
Mi a fene... Ugyanazon a bitsebességen vetted fel ezeket? Ha választasz neki egy 100/200/400 Mbit-et, akkor annak elvileg annyinak is kéne lennie formátumtól függetlenül. :F

(#13840) Zilko87
Jah, akkó' jó van akkó'.

[ Szerkesztve ]

(#13840) Zilko87 válasza Zilko87 (#13836) üzenetére


Zilko87
tag

Közben leesett, hogy All-Intra-nál 400mbit-en rögzít, nincs opció állítani ezért ekkora a fájl.

(#13841) Tuninger válasza hibavissza (#13837) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Lehet játszani nem tökéletesen exponált felvétellel is, illetve Dave Dugdale is nézegette mi van ha nem tökéletes a WB és az expo.

Úgy gondolom hogy elég tágak a 8 bit log határai is ahhoz hogy halandó ember a korlátaiba ütközzön. Aki meg azért lő 10bitben / rawban, hogy a felvételnél elkövetett hibákat kompenzálja... na az már a (gazdag) lúzer kategória.

A CineD egyébként tényleg nem frankó, a pana standard színei viszont kifejezetten jók, akár letekert kontraszttal is

(#13842) _q


_q
addikt

Ha a CineD nem az igazi, akkor mit használnátok (használnak mások) helyette?

(#13843) vond válasza _q (#13842) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Még finomhangolom, meg tesztelgetem, de nálam most Natural színprofil, -5 kontraszt, -5 zajszűrés, 0 élesség, 0 szaturáció van beállítva alapesetben.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13844) MrChris


MrChris
nagyúr

Érdekesek ezek a szenzor adatok. Ha jól értelmezem némely esetben mennyire eltérő pixel arányból, pixelszámból lesz az ami majd megjelenik a monitoron fhd és 4k néven. Meg hogy vajon ilyen sok interpolált adat kerülhet a videófájlba?
GH5S egészen ki van hegyezve ebből a szempontból.
Kíváncsi lennék a gx80/g80-ról egy ilyen táblázatra, lehet hogy 24p esetén az eredeti szenzor felbontásban eltér a 25p vagy 30p-tól. Majd kitesztelem. :DDD

(#13845) _q válasza vond (#13843) üzenetére


_q
addikt

Mit tapasztalsz eddig, könnyen színezhető?

Írtad, hogy asszem 3 stoppos ND szűrőt használsz. Hétvégén borús, de elég világos körülmények között a 2 stoppos elég kevésnek bizonyult, ehhez képest a 3 se sok, persze számít milyen körülmények között használod.

Variable ND szűrő vagy nagyon drága vagy X hatást kelt. Fix ND szűrőből meg nem annyira jó, ha 5+ db-ot kellene használni. Én arra gondoltam, hogy a 2, 4 és 6 stoppos (ND4, ND16, ND64) ami talán elég lehet.

Ki mit gondol róla, mi az a 3 db ND szűrő, amit beszerezne?

(#13846) Stauffenberg válasza _q (#13842) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Natural, de használhatsz CineD-Rec709 LUT-ot is amolyan kezdőpontnak ahol elkezded a tényleges gyurmázást vele.

De még jobb ha magad teszteled le melyik jön be a legjobban, ahány ház, annyi szokás.

Meg ugye nincs egyetlen profil mind felett. Legalábbis utómunka szempontból, más való a szikrázó napsütéshez mint az éjszakához, de ha mondjuk családi videót gyártok, amit már csak trimmelni kell és egymásra dobálni a snitteket és nem akarok egyébbel szarakodni, akkor nekem:

Natural

Contrast -1
Saturation -1
NR -4
Sharpness -4

Ha valami utazós, vlogolós Youtube csatornát tolnék, ahol nincs idő a színekkel gyurmázni, mert nappal forog, este vág és feltölt, akkor is kb ez lenne a mindenes profilom.

ND szűrőre: Egyelőre nem foglalkoznék vele. Próbáld kitapasztalni a kodeket, utómunkát vele, helyes expozíciót meg egyáltalán jól fogni a kamerát, mozgatni, aztán bőven ráérsz még ND szűrővel bajlódni. Csak a szopás van vele, még a fix ND-vel is nagyon óvatosan kell bánni.

[ Szerkesztve ]

(#13847) _q válasza Stauffenberg (#13846) üzenetére


_q
addikt

Megnézem majd van-e CineD-Rec709 LUT a Davinci Resolve-ban (nem emlékszek lehet te is azt használsz és azért ezt ajánlottad, de lehet általános LUT). A cinematic stílus tetszik, de akárhogy állítom nem olyan mint a tipikus cinematic videók youtubeon.

Kipróbálom a naturalt az ajánlott beállításokkal, habár a cinematic színvilágot ebből lehet nehezebb kihozni, ha inkább kevesebb utómunka vagy teljesen ahelyett ajánlott.

Az ND szűrőre azért gondoltam, mert egyrészről napsütésben kiég a kép, másrészt a cinematic videóknál mindnél használják és gondolom ez is hozzáad a képi világhoz. Ha nem kell használni az lenne a legjobb persze.

Rekeszt is tudom állíthatok, de akkor a háttér nem lesz bokeh jellegű, shutter speed meg adott fix érték a videó fps miatt (24-25fps vagy 50fps, shutter speed 50-100). Tehát, ha nem szeretnék kiégett képet akkor hogyan oldjam meg?

(#13848) vond válasza _q (#13845) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mindkét témában csatlakozok Stauffenberg kollégához. :)

Ha lehet, én is szeretem megúszni komolyabb színezés nélkül. (A lényeg, hogy az expó, meg a WB legyen nagyjából okés.) Egyrészt az idő miatt is, meg úgy egyébként is jobban illik a természetesség a főként dokus anyagaimhoz (pl.). Ha néha csinálok valami rövidebb, extrább videót, akkor azt van, amikor kicsit jobban megcsavarom (pl.).

Ha lenne sok más témájú "munkám", akkor azoknak minden bizonnyal máshogy kéne nekiállni.

Az ND szűrőkkel meg tényleg ráérsz még foglalkozni. Ha sok a fény, nyugodtan toljad csak rövidebb shuterrel. Vannak ennél fontosabb dolgok is, ha ennyire az elején jársz a történetnek. Egyébként én se nagyon foglalkozok vele, párszor ha fent volt eddig a lencséken. Amikor eksön van, nem érek rá még ezt is le-fel tekergetni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13849) kovsol válasza vond (#13848) üzenetére


kovsol
titán

Nekem az első hosszabb videó színei jobban bejönnek egyébként :B

(#13844) MrChris én nem teljesen értem mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13850) vond válasza kovsol (#13849) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát igen, általában nekem is. :) Nem is annyira azért tekerem meg, mert úgy annyival jobb lenne. Inkább azért, hogy legyen egy kicsit más, különüljön el a teljes videóktól. De ezt sem mindig csinálom meg. Sokszor van, amikor csak hagyom alapon. Max. a WB-n és az expón húzok valamit, ha nagyon szükséges.

De próbálom a lehető legtöbb utólagos módosítást megúszni. Így is egy fél nap, mire viszonylag normálisan összevágok a szűk egy órás nyersekből ilyen 15-20 perces videókat, meg esetleg pár apróbb klipet. :) És akkor még a ~100 képes galériákról nem is beszéltem. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.