Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) narumon válasza _q (#14248) üzenetére


narumon
őstag

Hát nekem az esküvő része nem hobbi, de itt keresem meg azt a pénzt, hogy a hobbimhoz megfelelő eszközeim legyenek. Más különben esélyem se lenne, hogy GH5 + A6400 kombó legyen itthon a polcon az objektívekről nem is beszélve. Húzósnak húzós, de nálunk tavaly volt a csúcs amikor "kissé" túlvállaltuk magunkat. Az azt jelenti, hogy még ma is tavalyi felvételt vágok, nagyon sokat voltunk oda. Igaz már akkor is kihagytunk 2-3 hét lyukat a nyaralásnak ahova még a nagyszülőket is le tudtuk vinni. Idén sokkal óvatosabbak vagyunk, pl most év elején nekem volt egy kis egészségügyi gondom ezért májusra nem is vállaltunk esküvőt a biztonság kedvéért, és a többi hónapot is igyekeztünk úgy osztani, hogy max 2 egy hónapra. (Igaz szeptemberre már így is három van, de azért próbáljuk most úgy osztani, hogy pénz is legyen meg idő is - tanultunk a tavalyiból, nem kell mindent elvállalni).

Tuninger:
Nah kb ugyanazt írtuk le :D

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14252) narumon válasza Teasüti (#14249) üzenetére


narumon
őstag

Főálláshoz sokkal többet kellene vállalni. Engem vonzana, hogy itthon dolgozok és magam osztom be az időmet, de ahhoz az kellene, hogy télen is legyen annyi esküvő mint nyáron, de Januárban, Februárban asszem a 10 év alatt még egyszer sem kameráztunk....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14253) Kukcaman válasza MrChris (#14238) üzenetére


Kukcaman
senior tag

8mm-1000mm-ig terjed a skála manuál objektív beállításnál.

(#14239) vond: Nem lehet megnézni, mert akkor inaktív ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#14254) _q válasza Teasüti (#14249) üzenetére


_q
addikt

A téma mint esküvő lehet nem, én arra gondoltam hogy ott is videóznak, a videózás meg hobbi, tehát végül szeretik csinálni. Lehet ez ennél összetettebb. Mondjuk reggeltől estig havi többször biztos nem hobbiból dolgoznak.

#14250 Tuninger
A7III ha tavaly jött ki akkor igazából elég friss még. Ha jól láttam kamerákat nem évente adnak ki újat mint telefonokat. Panasonic G80-90 váltás között is eltelt 3 év. Érdekes az emberi természet. Amíg szeretne valamit addig motivált és halad a célja felé, ha eléri vagy eljut oda mint te is, hogy megvehetned akkor már nem is annyira hasonló az érzés mint az oda vezető úton. Van egy tök jó idézet erre: az út az ami boldoggá tesz, nem pedig a végcél.

A munkafolyamat gyorsulását az segítette, hogy jobban tudod kezelni a programot?

#14251 narumon
Így egyeztetek meg, hogy nem kell néhány hónapon belül (kb 3) az anyagot átadni? Általában ilyen rövid idotartamokat hallottam. Hosszabb időt nem szeret senki se varni. A betegség részét hogyan lehet megoldani? Úgy értem hogy általában 1 évvel előre szokás minden szolgáltatót lefoglalni. Előre nem lehet tudni, hogy vajon 1 év múlva beteg leszel-e annyira hogy nem tudsz elmenni. Vagy eddig szerencséd volt mindig? Tuninger te hogy oldottad meg ha betegség korlátozott vagy nem volt szerencsére ilyen?

#14252 narumon
Vagy az kell, hogy esküvő mellett más videos munkát is vállalj. Rendezvény vagy cég bemutató videót mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#14255) MrChris válasza Kukcaman (#14253) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok, hát akkor a 7.5-t azon se tom belőni, se a 42.5-t, bár olyanom nincs és kevésbé számít.
Ha nincs a vázon obi akkor be lehet állítani a stabi menüben a gyutávot, nem szükséges még vázsapi se.

(#14256) narumon válasza _q (#14254) üzenetére


narumon
őstag

1, Jah én tudtam előre, hogy műteni fognak.
Egyébként ezen már gondokodtam, hogy mi van olyankor ha aznap jön rá az emberre valami rosszullét? Betegség? Hígfosás vagy valami :) Szerencsére még nem volt ilyen de éppen lehetne. Nem is tudom mi lenne akkor ... :o
2, Igen a végén már úgy vállaltam el tavaly is, hogy a highlights videót megkapják 1 hónapon belül a többire sajnos várni kell (sokat kell várni :D)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14257) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Panasonic G80-on van egy kis gondom, túrom a beállításokat, de nem jártam sikerrel.

Van lehetőség arra, hogy videó módban az AF-S/AF-C kapcsolóval szabályozzam a Continuous AF-et is? Vagy legalább az újrafókuszálást az exponáló gomb félig lenyomásával is indíthassam?

Az a problémám, hogy:

1.) Ha a Continuous AF be van kapcsolva, akkor nem érdekli, hogy AF-S vagy AF-C módban vagyok, folyamatosan fókuszálgat, ez idegesítő, pont azért rakom AF-S-be, hogy ne fókuszálgasson. Be tudom állítani, hogy csak AF-C módban menjen a Continuous AF? Van egy elképesztően jó helyre rakott fizikai kapcsoló erre, nem értem videó módban miért hagyja figyelmen kívül az AF-S és AF-C közti különbséget és miért kényszerít arra, hogy ezt a menük mélyére beletúrva szabályozzam.

2.) Ha a Continuous AF ki van kapcsolva, akkor a képernyőre bökéssel, kvázi új AF mezőt választva is állítja a fókuszt, de nálam a képernyő ilyen célú tapicskolása ki van kapcsolva (pontosabban az egyik Fn gombra programoztam, mert véletlenül folyton elállítom). Az exponáló gomb félig lenyomására minden próbált lehetséges beállítással videó alatt tökéletesen érzéketlen.

Nekem már az megoldás lenne, ha a Continuous AF maradna OFF állásban és a képernyő tapicskolás mellett az exponáló gomb félig lenyomásával is működésbe hozható lenne azon a szent mezőn, ahol éppen áll.

(#14258) Teasüti válasza narumon (#14256) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A többire miért kell várni? Azok már nem kreatív videók, hanem dokumentarista, vagyis csak össze kell ollózni és csá. Nem?

(#14259) Stauffenberg válasza narumon (#14256) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én elég kevés esküvői videózásban vettem részt, de volt amikor pont aznap lettem beteg, hígfosós nyavaja, mondtam kerítsenek a helyemre beugró videóst, de már nem lehetett. Teletömtem magam széntablettával, az pont annyira tartotta a kapukat, hogy benzinkúttól-benzinkútig szobatiszta tudtam maradni a kocsiban. :D Úgy alakítottuk át az ütemtervet, hogy a legtöbb fontos jelenetet ne én rögzítsem vagy a kiesésem ne okozzon gondot, de aztán végül viszonylag kevés rázós helyzet adódott menet közben, mintha a gyomrom megértette volna, hogy várjon az üresjáratokig. :D

Hatalmas megkönnyebbülés volt, amikor pakoltuk össze a cuccot és indulás haza... addig a pontig, ahol belém nyilalt a gondolat, hogy még majdnem 3 órányi autózás vár, de valahogy ezt is túléltem. Az ember ilyeneken már csak röhög utólag, de sajnos ez is hozzátartozik, előbb vagy utóbb mindenki kerül ilyen helyzetbe és benne lenni átkozottul nem vicces érzés. :)

(#14260) hibavissza válasza Stauffenberg (#14257) üzenetére


hibavissza
veterán

Remélem jól értettem a kérdésed. Ezt úgy tudod megoldani, hogy Continous Af Off és Tracking módban vagy. Ekkor, ha valamire ráböksz a kijelzőn azt követi, míg a kijelzőn lévő ikonra (bal alsó sarok) pöccintve le nem állítod. Ekkor elengedi a követést és az utolsó állapotban fixálja. Ha megint követni akarsz, akkor ráböksz arra amit követni akarsz. Nem tudom érthető?

Értelemszerűen ezzel át is tudsz élezni, ha a kizöldülés után egyből kikapcsolod a Trackinget. Sajnos a Gx80-on elég rángatós, mert nem lehet állítani az átfókuszálás sebességét. Engem nem zavar, ha lassan talál fókuszt, csak ne rángasson.

A tracking igazából f3,5 fölött és fHD módban használható. A 24 fps nem ad elég infót a követéshez. Tapipad nélkül nem tudom hogy oldható meg kulturáltan.

[ Szerkesztve ]

(#14261) Stauffenberg válasza hibavissza (#14260) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem feltétlenül akarok témát követni vele, első körben már az jó lenne, ha AF-S módban a beállított fókuszon maradna, amíg az exponáló gomb félig lenyomásával az ellenkezőjét nem kérem.

AF-C módban felőlem mehet a témakövetés. De akkor ehhez ne kelljen már kapcsolgatni menüből a Continuous AF-et.

(#14262) hibavissza válasza Stauffenberg (#14261) üzenetére


hibavissza
veterán

Megnéztem, Gx80-on nem lehet felvétel közben fókuszmódot váltani. Marad a Tracking és tapicska. Ezzel be tudod állítani, hogy kövessen vagy csak álljon be. Az sohasem értettem, miért van a mozgóképes menüben külön Continous AF opció. Kibaxásnak mondjuk príma. :D Nehezítésnek olyan a Tracking, hogy a jelölt fókuszterületnél a félig nyomott exponálóra alig vagy egyáltalán nem harap rá az élre, de ha megbököm a kijelzőt ugyan ott egyből talál. Gondolom a Panasonicnak van rá valami agyzsibbasztó magyarázata miért xar az egész úgy ahogy van.

(#14263) Stauffenberg válasza hibavissza (#14262) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De a poén, hogy felvétel előtt állítva sem jó. Vagy folyamatos az AF, vagy marad betonfixen, mindegy az, hogy AF-S vagy AF-C a kapcsoló állása, csak azt nézi a Cont. AF mire van állítva.

Még egy lehetőség van: MF mód, ahol nem mászik el és a kijelzőre koppintva az egyszeri AF beindul. De itt is kényelmesebb lenne ha az exponáló gombbal lehetne az AF-et működésbe hozni. Úgy tartom a gépet, hogy kijelző tapihoz fogást kell váltani.

(#14264) _q válasza narumon (#14256) üzenetére


_q
addikt

Ha gond van és vissza kell mondani az gondolom eléggé rossz fényt vet a későbbiekre. Azért nem egyszerű ez, hiába az látszik elsőre, hogy 1 napig "elvideózgatunk, elfotózgatunk". Nagyon sok egyéb tényezőt is figyelembe kell venni.

(#14259) Stauffenberg
Az még talán a jobbik amit írsz, de ha esetleg fel se tudsz kelni mert egy vírus ledönt a lábadról vagy lázas vagy, esetleg komolyabb a helyzet, na akkor betudja feketíteni az embert, főleg ha ebből él.

Más. Asszem te mondtad korábban, hogy a G80-at lehet USB-n keresztül is tölteni. Hiába dugtam töltőre nem csinál semmit. Neten rákeresve más is erre panaszkodik. Ezek szerint valami tuti dolog miatt ezt kihagyták a gépből, pedig ez elég fontos lenne. Ha ki van kapcsolva, akkor meg AF-C-ben se megy az AF.

(#14257) Stauffenberg
Sajnos én is azt tapasztaltam, hogy vagy nincs értelme az AF-S/AF-F funkciónak vagy bugos, de semmi különbség nincs az AF-C-hez képest. Ha Continuous AF be van kapcsolva akkor mind a kettőben folyamatos AF van.

"Nekem már az megoldás lenne, ha a Continuous AF maradna OFF állásban és a képernyő tapicskolás mellett az exponáló gomb félig lenyomásával is működésbe hozható lenne azon a szent mezőn, ahol éppen áll."

Én vagy Continuous AF ON állásban folyamatos fókuszt használok vagy Continuous AF OFF és exponáló gombot kb 3-4 másodpercig félig lenyomva fókuszálok arra a területre, amire a négyzet kijelölés mutat. Tehát amit írsz az csak abban az esetben igaz, ha az expo gomb félig lenyomom, majd egyből elengedem. Nem ez lehet nálad is? Próbáltad több másodpercig lenyomva tartva, majd ha megtalálta a fókusz csak akkor elengedni a gombot?

(#14227) vond
Számolj be majd a tapasztalataidról.
Hány aksival szoktál videózni, mennyivel készülsz az esküvőre? Ma 2 óra videó alatt összejött 4k 24-30fps anyagból 15GB és le is merült teljesen az egyik aksim. Utángyártott aksinak és utángyártott töltőnek van értelme vajon? Jelenleg a gyári töltő 1 db aksit tud egy időben tölteni, nem lenne rossz, ha menne párhuzamosan 2 töltés.

[ Szerkesztve ]

(#14265) theporcupine válasza Stauffenberg (#14263) üzenetére


theporcupine
tag

Ahogy én látom a működését: Mivel igen sok beállítás szól a fókuszról, valami el van állítva szerintem. Ha felvétel előtt is megy folyamatosan, akkor be van kapcsolva a quick focus, ami nem biztos, hogy jó, bár biztos van, aki szereti, de az nekem inkább csak egy akkuzabáló funkciónak tűnik. Az AF-S, AF-C, AF-F videónál mindegy, AF-S lesz helyette. Ennek viszont mennie kell felvétel közben is félig nyomott expogombra, vagy valami el van állítva. A Continuous keresi folyamatosan a fókuszt felvétel közben, ami megint kérdés, hogy mennyire jó. A pumpálás és a tévesztés miatt kérdéses, hogy kell-e. A tracking megint más, az meg az adott formát követné és ha tudja próbálna arra fókuszálni, ha Continuousban van, vagy gombra, ha nem.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#14266) vakablak93 válasza _q (#14264) üzenetére


vakablak93
őstag

Az még haggyán hogy nem engedi vázból tölteni, a legrosszabb az egészben hogy akármilyen töltővel se lehet csak úgy a BLC12-t tölteni... (engem ez is meglepett), mondjuk ez velem egy G81-el esett meg..nem tudom mekkora a két gép közt a külömbség.
nekem végül a CUBE2 pro- segített az tud egyszere 2 akkut tölteni, plusz van usb csatia is

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#14267) MrChris válasza _q (#14264) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most nyomoztam ki, az a helyzet, hogy a G80-t USB-n keresztül nem lehet tölteni, ez is újdonság számomra. Nekem a GH2-höz van dummy elemem (BLC12) amit powerbankra lehet kötni, így kábeles, külső táplálású lesz a váz. Konnektoros töltőn keresztül stúdióban erről állandóan mehet a fényképezőgép. Ilyet vettem a GX80-hoz is. Töltőnek meg rendeltem ebayen ~1200ft-ért microUSB bemenetű töltőt.
De dummy akksi helyett praktikus inkább egy jó nagy powerbank+töltő és 1-2 pótakksi. Ha lemerült cserélsz és háti-fotós tatyóban töltöd a bankról. Én az akksival nem spórolok, eleve olcsó az utángyártott, kis helyen elfér.
Ami érdekes lenne az egy gyorstöltő, mert ezek a töltők 500mAh-ra korlátoznak tápegységtől függetlenül.

(#14268) vakablak93 válasza MrChris (#14267) üzenetére


vakablak93
őstag

amit írtam pont az , és többféle akkuhoz is jó negyed óra alatt 2 aksit felpakol fullra-csak sajnos marha drága :(((

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#14269) _q válasza MrChris (#14267) üzenetére


_q
addikt

Ez az állandó tápos megoldás a dummy aksival jó ötlet, eddig nem gondoltam rá. Viszont elsősorban hálózati csatlakozótól messzebb kell a gép, ahova pótaksi kell akkor. Mennyivel bírja kevesebb ideig egy utángyártott aksi? Mindenképpen kell hozzá töltő külön vagy tudja tölteni a panasonic gyári töltője is?

(#14268) vakablak93
Igen az ára visszatart tőle, de köszi.

[ Szerkesztve ]

(#14270) Tuninger válasza _q (#14254) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Arra jutottam hogy az A7 III a 8 bites éra utolsó nagy királya. Szóval a "régi technológiából" az elérhető maximum.

A Fuji XT3 az új éra előfutára, amikor 4K 60azunk, 10 bitezünk, kifogástalan a 1080p-vel dolgozhatunk. Na ebből a tudásból szeretnék én egy Sonyt és nem kell fullframenek lennie, de kell bele IBIS. Persze lehetne mondani hogy a GH5-GH5s már ott van, de azok még túl sok kompromisszummal bírtak.

Vágás gyorsítása: munkamódszer változtatás már felvételnél is, hotkeyek használata, vágás uniformizálása (vagyis minden esküvő egy kaptafa)

Még nem voltam beteg esküvőn, eddig szerencsém volt.

Teasüti: Attól függ mit vállalsz, én adtam egy 5 perces highlightot és egy 15 perces moviet, plusz összeollóztam a teljes anyagot, és ezt szumma 2 hónapra vállaltam. Idén dobtam a highlightot, csak movie van és az összeollózás. Baromi megterhelő hogy kipréseled az 5perces vidit időre (nálam ez 3 hét) majd 1,5 hónap után megint veheted elő az anyagot.

A vágás gyorsulásáról: régen 1 óra alatt haladtam 1 percet a vágott anyaggal. Ez tavaly év végére 4 percre javult, ezért mondtam hogy 4x-re gyorsultam. De az 5 perc highlight + 15 perc movie régen 20 óra munka volt, most megvan 5 óra alatt.

(#14271) taranis válasza Tuninger (#14270) üzenetére


taranis
addikt

Azt mondjuk még nem adtam fel, hogy a Sony kapjon Fuji színeket. Egy szép napon, ha felbukkan a közelben Sonys ismerős :)

colorizer.net

(#14272) vond válasza _q (#14264) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyelőre van egy eredeti, meg egy utángyártott akksim. Ez utóbbi is kb. ugyanúgy bírja, mint az új, amit a G80-hoz kaptam, pedig már az FZ300-hoz, és előtte az FZ200-hoz is használtam. Nagyon jó boltot csináltam vele annak idején, volt valami 4 ezer forint eBay-en UK-ből. :)

Meccseken kb. 3 órát "dolgozok". Általában készül 40-50 percnyi videó, meg 3-400 fotó, és közben nem is nagyon szoktam kikapcsolni a gépet. Ide bőven elég ez a két akku. Lehet, hogy eggyel is kihúznám, de a második félidőben cserélni szoktam, és azzal megyek a sajtótájékoztatókra is.

Mivel egyrészt hirtelen jött a felkérés, és egy hetem van a melóig, másrészt meg csóró vagyok, így kénytelen voltam itthonról rendelni még 4 db utángyártottat. Eredetiből ez egy 100-as lett volna, így kb. 20 ezerből megúszom. Ezzel a 6 darabbal már talán megleszek akkor is, ha egész nap nem tudok tölteni. De szerintem legkésőbb a vacsorakor fel tudok tenni töltőre egyet, az meg már elég lesz.

Azon még filózok, hogy vegyek-e valami utángyártott második töltőt. Szerintem elég lesz most a gyári. Majd később nézek külföldről valami univerzálisat, ami 220-ról, szivargyújtóról, meg USB-ről is megy.
_____________________

Mivel olyan táskám se volt, amibe frankón be tudok pakolni mindent (gondolva a jövőre is), így azt is vennem kellett. Eddig csak viszi a pénzt az esküvő. Jó lesz, ha majd már hoz is. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#14273) Stauffenberg válasza theporcupine (#14265) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, sokféle AF beállítás van és a kézikönyv nem sokat segít abban ezek hogyan hatnak egymásra. Egy jó kis permutációs játék hányféle kombinációban tudod kipróbálni.

De most megy. Továbbra sincs semmi érdemi hatása videó módban az AF-S és AF-C állásnak, de az expó gomb félig lenyomására fókuszálni kezd (jó lassan áll neki, de megy).

(#14274) _q válasza Tuninger (#14270) üzenetére


_q
addikt

Ja így már értem. Viszont, ha szeretnél váltani akkor gondolom nem akarod több mint 1 évnél tovább halogatni. Gondolod jön jövőre legkésőbb olyan gép a sony-tól ami tudja a Fuji X-T3 + IBIS specifikációkat?
Amúgy az objektíveid miatt akarsz sony-nál maradni vagy más miatt?

(#14272) vond
Akkor ha jól értem a gyári töltővel töltöd az utángyártott aksit is igaz?

(#14275) vond válasza _q (#14274) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen. Teljesen úgyanúgy viselkedik, mint az eredeti. Ugyanolyan sokáig is bírja, és kb. ugyanannyi idő alatt is töltődik fel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#14276) kovsol válasza _q (#14274) üzenetére


kovsol
titán

A7SIII az arany árban lesz tuti, és az A6500 utódja is érik már. Az talán megfizethető lesz, de fene tudja mikor jön ki most, hogy az A6400 megjelent idén.

Gondolom a low light teljesítmény ami a sony mellett szól sokaknál.

May the Force be with you!

(#14277) MrChris válasza vakablak93 (#14268) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt azt írja 3 helyett 1 óra.
Ja, nem olcsó, nekem megfelel a 3 dolláros kínai. :D GX80 kicsi akksijai szerintem egy órán belül meg van. Ha párosával kéne töltögetnem, akkor az már munkát jelent, tehát simán megvenném, de nem ebben utazom.

(#14278) hibavissza válasza Kukcaman (#14211) üzenetére


hibavissza
veterán

Megnézegettem a srác kisfilmjeit. Nagyon erős némelyik tartalma. Hozzájön a profi vágás és az egyedi képvilág az előtétlencsékkel...köszi a linket. Gyakorlatilag nincs olyan dolog amit ne tudnék ugyan ilyen vagy sokkal jobb minőségben megvalósítani mint ő, de a mostani szintemen esélytelen lennék tartalomban, "atmoszférában" megközelíteni. Nagyon-nagyon sokáig nem fogok másik kamerát venni.

(#14279) narumon válasza kovsol (#14276) üzenetére


narumon
őstag

Nálam a LowLight az AF és a színek döntöttek a Sanyi mellett.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14280) vakablak93 válasza MrChris (#14277) üzenetére


vakablak93
őstag

én se vettem volna meg ennyiért ha lett volna másik, de másik töltővel amit hirtelen kaptam konkrétan nem töltött... választási lehetőség hiányában vettem csak meg :DDD ,a gx80-am pici főleg a kisebb teljesítményű patona akkujai alapján írtam csak.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#14281) Tuninger válasza _q (#14274) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sajnos ez már a sokadik "tutibiztos" dátum, de most június elejére várható a felső kategóriás sony milc APSC. Én azt a tudást várom amit az XT3 tud + IBIS, az A7 vázában, Z-battery-vel. Ez kb mindenre elég lenne.

Igen, az obik miatt maradnék Sony vonalon, mert egyébként esélyes hogy a Fuji is jön az XH2-vel ami szintén egy szenzorstabis XT3 lesz, szóval adódna a kérdés miért nem megyek akkor sony fele...

Egyébként az esküvőkhöz szinte totál felesleges a váltás, csak a saját kiváncsiságom miatt érdekel és mivel legalább 2 évre veszem, nem akarok már 8 bitest.

Árban abban bízom, hogy A7 III alatt marad.

(#14282) theporcupine válasza Stauffenberg (#14273) üzenetére


theporcupine
tag

Az így is van, csak manuál és AFS van videó módban, a többi AFS-ként viselkedik. Lehet, a GH5 manuálja kicsit értelmesebb. Ott a táblázatban egy csoportban is vannak kezelve, azonos működést leírva. GH5-ön nem vészes a sebessége sem, néha nem találja és akkor rossz irányba indul, vagy lassabb, vagy huntol, de ha kontrasztos a téma, elég gyorsan és biztosan rááll videó módban is. Még a túlfutás is minimális. De nekem így sem elfogadható egy felvételen. Nem hagynám benne.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#14283) Kukcaman válasza hibavissza (#14278) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen, elég komolyan csinálja. Melyik tartalmi szinttől maradsz el? - történet mesélésre gondolsz?

MrChris: Az USB-s töltő elég jónak tűnik :) Néztem is hozzá Xiaomi MI 10000Mah-s powerbankot, ami elég jó áron van hozzá. Van egy autós töltőm ami 0,8A-t pumpál az akkuba, a 0,65 helyett. Némileg gyorsabb, de nézelődök még e téren.

Stauffenberg: Leírnád hogyan érted el a felvétel közbeni fókuszálást a gomb félig lenyomásával?

(#14284) hibavissza válasza Kukcaman (#14283) üzenetére


hibavissza
veterán

Stauffenberg: Leírnád hogyan érted el a felvétel közbeni fókuszálást a gomb félig lenyomásával?

Ez az alapértelmezett AF-S, illetve videónál mindig. Egyáltalán hogy lehet elérni, hogy ne fókuszáljon ilyenkor? :F Picit hosszabban kell félig nyomva tartani és már fókuszál is.

elég komolyan csinálja. Melyik tartalmi szinttől maradsz el? - történet mesélésre gondolsz?

Igen és a történethez kapcsolódó atmoszféra, fények, stb. Ott a kezemben a jó ecset, ott a festék, ott a vászon. Tudok szépen vonalat vonal után másolni, de ennyi. Nincs igazán belső késztetésem, hogy valamit megosszak idegen emberekkel.

[ Szerkesztve ]

(#14285) theporcupine válasza hibavissza (#14284) üzenetére


theporcupine
tag

A ne fókuszáljon könnyen: [Shutter AF] in the [Custom] menu set to .
Ekkor is lehet az AF Lockkal fókuszálni, ha olyan állásban van.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#14286) _q válasza hibavissza (#14284) üzenetére


_q
addikt

"Egyáltalán hogy lehet elérni, hogy ne fókuszáljon ilyenkor?"
Manual fókusznál hiába nyomkodod nem fog fókuszálni. ;] Amúgy ha AF-Lock be van kapcsolva akkor AF-S és AF-C-nél se fókuszál, amíg ki nem kapcsolod.

(#14272) vond
Legelső fotós olvasmány amivel szembe kerültem egyből azzal kezdte, hogy sok más területtel ellentétben a fotózás/videózás sajnos nem megy pénz befektetése nélkül. Máshol megoldható, hogy elkezded valami nagyon alap szinten és folyamatosan fejlesztesz. A minimális, hobbi szintű képi és videós világ megteremtéséhez is bele kell invesztálni (fényképező gyári kittel+PC/laptop minimum), hát még ha többről szól mint hobbi. Egyre jobban azt látom és egyúttal be is látom, hogy nem írt hülyeséget a szerző. Persze telefonon, meg az arra írt fotó/videó szerkesztő appokkal is el lehet szórakozni olcsóbban, de az még se annyira hatékony, főleg a szerkesztés része.

(#14275) vond
Szuper, lehet akkor bővítek majd 2 mellé még, ha nagyon zavarna a gyors merülés.

(#14276) kovsol, (#14279) narumon
A rendes AF az nekem is hiányzik. Low light-al kapcsolatban még nincs tapasztalatom. Sajnos az objektívek meg elég drágák :(( Kár, hogy kompromisszum nélkül nem megy. Már látom, hogy az M4/3 miért a kompromisszum más oldala.

(#14281) Tuninger
Most néztem utána, nem gondoltam a Fuji kihagyta a váz stabilizálást az X-T3-ból és csak objektívekkel tudja stabilizálni. Amúgy sokat használod gimbal nélkül a géped?

(#14285) theporcupine
Az AF Lock-al fókuszálni hogyan lehet? Azzal nem csak az AF-t lehet ki-be kapcsolni, pontosabban felfüggeszteni az AF-t amíg be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#14287) hibavissza válasza theporcupine (#14285) üzenetére


hibavissza
veterán

Tehát van olyan konstelláció, hogy AF-S beállításban nem megy az újrafókuszálás. Mikor jöhet ez jól? Milyen felhasználásnál van erre szükség?

(#14286) _q: még mindig az af-s a téma.... :U

[ Szerkesztve ]

(#14288) theporcupine válasza theporcupine (#14285) üzenetére


theporcupine
tag

Nem olvastam vissza és értelmetlen lett a vége, Okosan értelmezte a szövegben az OFF kapcsoszárójelekbent off topiknak. :C Szóval off állásba kell tenni a shutter AF-et.

(#14287) hibavissza: Ha nem akarod a félig lenyomásra elmászkáljon a fókusz, ha erre vonatkozott a kérdés. Erre van az AF Lock fókuszálás. Nem manuálisan fokuszálsz, mert minek, ha van automata, de utána ott akarod tartani, akár több snitten át. De amúgy te kérdezted, hogy ki lehet-e kapcsolni.

(#14286) _q : Nem, az AF Lock-nak van négy beállítása. Az AF-ON, ha fókuszgombnak akarod használni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#14289) _q válasza hibavissza (#14287) üzenetére


_q
addikt

Azért egészítettem ki a 2. mondattal, hogy arra is válaszoljak :)

(#14288) theporcupine
Igazad van közben eszembe jutott, hogy lehet fókuszra meg még másra is használni. Éppen tegnap állítottam ezeket be.
Mikor és miért lehet jobb az AF Lock gombot fókuszálásra használni a Shutter AF helyett?

(#14290) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

köszi a válaszokat, kipróbálom sorra a fokusz módszereket.

_q: Mint már többen írták elöttem, nem úgy kell csinálni, hogy felhalmozod a cuccokat és utána készíted el életed filmjét, mert hatalmas bukta lesz belőle.
Először is meg keresed mit akarsz felvenni, majd jön a "hogyan", azt hogy mivel veszed fel az már mindegy. Neked kell alkalmazkodnod a kamerához. Ha nem tudsz zoomolni, vagy automata fókusz, akkor belekalkulálod.
Közben tanulod az adott programot, amin vágni fogsz. Áttünéseket, effekteket, szinezést...(program tanulásával késübb kifejlődik az a részed, hogy gyakorlat közben(felvétel készítésnél) már úgy gondolkodsz "ez az áttűnésfajta pont ide fog beleilleni").
Máshogy nem megy, az elején azt mondod majd, "tök jó amit csinálok", majd jön a 2-3-4-5. videó, amire már megint azt mondod, "ez már király". Ekkor visszanézve az első videót, azt mondod ratyi. Ekkor már látod a különbséget is, és ez a jó, legalábbis szerintem :))

hibavissza: Nem egyszerű az már biztos. Hangokat érdemes hozzá rakni, az nagyon meg tudja emelni a snitteket.

[ Szerkesztve ]

(#14291) Tuninger válasza Kukcaman (#14290) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

100%-osan így van ahogy írod. Ha meg már megvan a tudás, akkor bármivel tudsz színvonalasat. A minap ezen a GoPro videón tettem le az arcom. Oké, új zélandon ha csak eldobot a kamerát is jó lesz a felvétel, de itt van story is.

(#14292) Stauffenberg válasza hibavissza (#14284) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én csináltam egy gyári visszaállítást és újra bekonfiguráltam. Simán lehet, hogy az van amit mondotok, hogy AF-S alatt sokáig kell félig nyomva tartani az exponáló gombot, hogy elkezdjen fókuszálni és emiatt tűnt úgy, hogy nem is akar fókuszálni (türelmetlen voltam). Most viszont viszonylag gyorsan elkezdi, talán az energiatakarékosság miatt bevetett beállítások állnak a lassúság mögött (nem teszteltem).

Btw ezt a Continuous AF beállítást továbbra sem értem, bőven elég lenne ezt az AF-S és AF-C kapcsolókra bízni (ami G80-on megy felvéltel közben is, csak értelme nincs, mert mindkettő ugyanúgy viselkedik videó alatt).

Néha olyan, mintha a kamera gyártók csimpánzokkal tesztelnék a kezelhetőséget...
... én még olyan márkát nem láttam, ahol ne lettek volna az amúgy jól kitalált kezelésben ilyen anomáliák.

(#14293) theporcupine válasza _q (#14289) üzenetére


theporcupine
tag

Például manuál fókusz módban lehet vele fókuszálni, de a fotózás, vagy videó indítás nem állítja el a fókuszt.

(#14290) Kukcaman: A felszerelés gyűjtésének van egy technomán birtoklási vágy vonala is. Sajnos, (vagy nem), én ezt ismerem. De ezért hobbi a hobbi, hogy nem a megtérülést nézi az ember. Az maradjon meg a profiknak. Azt én is látom, hogy egy mobillal is csodát tesz, aki kreatív és irigykedem is rá. Ez preferencia kérdése is. Én is szeretnék jó filmet csinálni, és amatőr szinten jó a felszerelésem is hozzá, de mégse megy. Nekem pl. saját zenéhez videóklip lenne az egyik cél, de nem készül. Egy játékprogramos pályázatra majdnem :((( beküldtem egy filmet, de akkor tapasztaltam meg, hogy embereket összeszervezni lehetetlen. 3 perc film több napon át készült volna kb. 5-6 jelenet volt betervezve és nem lett kész :(( .

(#14292) Stauffenberg: Továbbra is, az AFC és a Coninuous AF két külön dolog. Az AFS/AFF/AFC a gomb félig lenyomására reagál és a különbség csak fotó módban jön ki, tehát ott kellenek, arra vannak kitalálva, elvégre ez egy fényképezőgép. Videó módban felejtős, csak AFS van és a Continuous AF kérés nélkül keresgél, míg az AFS csak kérésre. GH5-ről tudok beszélni, de ezek az opciók a fizikai gombtól eltekintve csak a fotó menüben vannak.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#14294) _q válasza Kukcaman (#14290) üzenetére


_q
addikt

Hullámzik a nem rossz és a rossz között most nálam. A téma megtalálása a gond. Korábbi videók esetén, az elején mint ha jobban megtaláltam volna miről érdemes felvételt készíteni és kerek legyen a történet. Hétvégén csináltam videót, de jelenleg nem is tudom hogy álljak neki, mert valahogy nem kerek az egész. Annyira próbáltam pár trükköt ellesni videókból, hogy a gyakorlatban közel se úgy néz ki mint amire számítottam. Fele kuka. Pedig biztos más jobban megtalálta volna a megfelelő snitteket hozzá, tehát nem a hellyel van gond.

Szóval én most azt mondom, hogy az első pár videóm jobb mint amit most akarok összevágni. Pedig ennek fordítva kellene, hogy legyen. Azért majd megpróbálom kihozni amit tudok.

(#14293) theporcupine
Na ez jó a kijelző nyomkodás helyett jól tud jönni.

"Videó módban felejtős, csak AFS van és a Continuous AF kérés nélkül keresgél, míg az AFS csak kérésre."
A mondat második felében az AFS helyett nem azt akartad írni, hogy: Continuous AF OFF esetén Shutter AF van csak, ami kérésre fókuszál?

[ Szerkesztve ]

(#14295) MrChris válasza Kukcaman (#14283) üzenetére


MrChris
nagyúr

"Leírnád hogyan érted el a felvétel közbeni fókuszálást a gomb félig lenyomásával?" Én ennek inkább az ellenkezőjét akartam elérni, felvétel indításkor már ne fókuszálgasson. Aztán idővel rájöttem, hogy erre ott van a piros videó gomb, :DDD amivel csak szimplán elindítja a videófelvételt ami állapotban épp van. Aztán ha akarok fókuszt REC közben akkor félig lenyomom az expót.

(#14296) Stauffenberg válasza theporcupine (#14293) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem az a bajom, hogy nem értem a Continuous AF funkcióját, hanem egyszerűen hülyeség.

Mit számít az, hogy ez egy fényképezőgép? Miért kell a menüben kotorni a folyamatos AF ki/be kapcsolása miatt, ha erre létezik dedikált gomb? Az AF-C jelentése "Auto Focus - Continuous" vagy más szavakkal "Continuous AF".

Eközben meg a Continuous AF kapcsolása nem működik azzal, hogy az erre létrehozott dedikált kapcsolót használod. Jó, tény az, hogy a gépvázra nem Continuous AF van írva, hanem AF-C-nek van rövidítve... de talán érted így már, hogy mi a bajom.

(#14297) vond válasza vond (#14272) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, mégis vettem egy 4in1 töltőt (és így csak 3 akkut pluszban), így powerbank-ről tudok folyamatosan tölteni a táskában, meg szivargyújtóról az autóban is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#14298) _q


_q
addikt

Valahogy meg lehet nézni, hogy a videó milyen rekesz, záridő, ISO értékkel készült mint a fotók esetén?

(#14299) Teasüti válasza _q (#14298) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak ha készít a gép feliratfájlt a videó mellé, amiben rögzíti ezeket. Amúgy nem.

(#14300) taranis válasza _q (#14298) üzenetére


taranis
addikt

Fujinál benne van a fájlban minden adat, a többi váznál is érdemes megnézni ezzel: [link]

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.