Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) narumon válasza _q (#13046) üzenetére


narumon
őstag

Miért nem csinálod azt, hogy amikor van pénzed akkor rendelsz egy 64-est, aztán következő hónapban megint egyet, aztán megint. Mire eljutsz a nyaralásig lesz elég kártyád és backup eszközt sem kell vinned, csak egy 2 dolláros SD kártya tartót :)

Ez a 128-as samu is jó árban van most:

[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13052) _q


_q
addikt

(#13047) vond
Köszi.

narumon
Köszi. Van most egy 32GB-os is, tehát próbálgatni tudom ezzel, illetve most Aliexpresszen van valami tavaszi akció dömping jónéhány kuponnal. Bepróbálok egy sandisket.

Illetve ha már akció, múltkor szó volt a Boya by-mm1-ről ami szintén akciós ~7500Ft, kuponnal

(#13053) narumon válasza _q (#13052) üzenetére


narumon
őstag

Aliexpresst ebből a témából inkább hanyagolnám.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13054) _q válasza narumon (#13053) üzenetére


_q
addikt

Miért?[link]

Nem tudom igaz-e, hogy sandisk store, de feedbackek között van 1-2 írás/olvasás teszt, ami alapján tudja a megadott értéket, ebből gondolom eredeti lehet. Amúgy ha nem az, akkor egy refund és max az idő ment rá. Ez az fekete extreme pro ugyan annyiból jön kuponnal ki, mint a sima sárga extreme.

(#13055) narumon válasza _q (#13054) üzenetére


narumon
őstag

Nekem voltak már kínából rossz tapasztalataim de te tudod. Bár én ennyiért inkább a Kingstont venném.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13056) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Srácok! Érdemes GH3-t vagy sima Sony A7-t nézni videózni?

(#13057) Tuninger válasza Kukcaman (#13056) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

GH3-mat igen, A7-et nem. Az első A7 szériának még pocsék a videója. Viszont elég nagy különbség van árban a két gép között és az első A7 azért 160-180 ezer forint. Annyiért vannak sokkal jobb alternatívák mint ez a két gép.

[ Szerkesztve ]

(#13058) Teasüti válasza _q (#13034) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én legutóbb telefonnal bajlódtam. Kellett egy olyan OTG kábel, ami betáplálható külön ágon. Ezt a telefon töltőbe kell dugni, ez fogja táplálni a vinyót. Miután felpörög a hdd, lehet csatlakoztatni a telefont és Android fel fogja ismerni és csatolni. Kell hozzá egy fájlböngésző, ha nincs. Exfat vagy NTFS, az már mindegy, mindkettőt csatolja. Kapacitás sem probléma, az a fájlrendszer támogatásából következik, nem telefon függő. Nekem az 1TB vinyót gyönyörűen írta/olvasta az S7.
Én kérlek úgy oldottam meg a mentést, hogy telefonra másoltam először, majd onnan vinyóra. USB2.0-n nagyjából 20 MB/s-el oda-vissza. Egy 64 gigás kártya átmásolása eltartott 3-4 óráig, beraktam egy ébresztőt vmikor éjfél tájékán, hogy dugjam át az eszközöket.

OTG elosztó necces, az már telefonfüggő, hogy támogatott-e. S7 például nem támogatja. Tabletekkel szoktak példálózni YT-on, azok szokták vinni ezeket a multi OTG kábeleket.

Viszont ha 2 in 1 hdd keretet veszel, ott elvileg nem probléma a két eszköz csatlakoztatása. Elvileg a keretben lévő usb vezérlő megoldja és csak logikai meghajtókként látja a telefon.

(#13059) _q válasza Teasüti (#13058) üzenetére


_q
addikt

Köszi a tapasztalat megosztását.

(#13060) narumon válasza Kukcaman (#13056) üzenetére


narumon
őstag

Én GH3-at biztos nem néznék. Ott a GH2 érdemben a GH3 nem tud többet, akkor már inkább GH4 az is "tök olcsó" használtan.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13061) narumon válasza Teasüti (#13058) üzenetére


narumon
őstag

Hát ennek a telefonon keresztüli másolásnak így semmi értelme szerintem. 3-4 órát egy kártya? :o

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13062) narumon


narumon
őstag

Erre jön esetleg valaki a környékről?

[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13063) Teasüti válasza narumon (#13061) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerinted miért rugóztam a témán hetekig? :P
Igazából most se vagyok előrébb, mint voltam. Vagy veszek vmi 10"-os laptopot, vagy tabletet. Hasznosabb eszköz mind a kettő, mint egy ugyanannyiba kerülő vagy még drágább dedikált backup eszköz, amiket néztünk korábban.

[ Szerkesztve ]

(#13064) Márton válasza narumon (#13060) üzenetére


Márton
nagyúr

A GH2 50i, GH3 50p, nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13065) narumon válasza Márton (#13064) üzenetére


narumon
őstag

Lehet. Ez számít?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13066) Márton válasza narumon (#13065) üzenetére


Márton
nagyúr

hogyne! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13067) narumon válasza Teasüti (#13063) üzenetére


narumon
őstag

Egyébként cégnél van ez irányú fejlesztés tervben, de egyelőre ott áll a dolog, hogy amit én elképzelek az nem túl olcsón megoldhati, gagyinak meg semmi értelme. Kérdés mekkora lenne rá a kereslet, értelme csak akkor van ha nyugat európába is el lehet adni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13068) narumon válasza Márton (#13066) üzenetére


narumon
őstag

hát akkor ez eldőlt, bár ez egy olyan funkció amit én soha nem használtam még :)
Akkor már csak azt kell megnézni, hogy GH2 vs GH3 vs GH4 között mekkora az árkülönbség. Én továbbra is azt gondolom, hogy akkor inkább GH4 az már 4K legalább.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13069) theporcupine válasza narumon (#13062) üzenetére


theporcupine
tag

Én tervezem. Úgy néz ki, egész héten Szegeden leszek és akkor belefér.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#13070) _q


_q
addikt

Olvasgatom G80 kézikönyvet. Memóri kártyára a következőt írja: SDXC-memóriakártya (48 GB – 128 GB).

Tényleg lehetséges, hogy manapság még nem tudja kezelni egy ilyen gép a 256GB kártyát? Már megrendeltem, így nem segít a döntésben, de azért addig is hát ha van tapasztalat.

(#13071) vond válasza _q (#13070) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nehezen tudom elképzelni, hogy ne kezelje. De ennek valóban nem néztem utána, mikor ajánlottam a 256-os kártyát. Remélem, tényleg jó lesz.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13072) Tuninger válasza vond (#13071) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ezen a videón ma lepadlóztam: AMTS

A driftelős résznél már azon gondolkodtam hogy RED vagy Canon C200-zal lett felvéve.

És nem.

Sony a6300 + Sony 18-105 F4 / Sigma 30 1.4 + Ronin M

Még nem sikerült megtudnom hogy a srácok ilyen profin gradelnek vagy "csak" találtak egy szent grál profilt ami ilyen jó színeket ad. Ha van több infóm jövök vele.

Eszméletlen mennyire látványos felvételeket lehet ma már felvenni mennyire olcsó felszereléssel.

[ Szerkesztve ]

(#13073) narumon válasza Tuninger (#13072) üzenetére


narumon
őstag

Azok a részek tényleg jól néznek ki, viszont van pár kirívó is az olyan mintha tök más kamerával (gopro pl) vették volna fel.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13074) MrChris válasza Tuninger (#13072) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, ölég jó lett.
Egy dolog tűnt fel most hirtelen, de csak egy-egy jelenetnél, hogy a 'keskenyített' 1:2.35? arányúra vágást nem ilyen szélesben komponálta. De ez más videóknál is néha érezhető, derékba törés, skalpolás, éppen pont kilóg valami...

(#13075) kovsol válasza Tuninger (#13072) üzenetére


kovsol
titán

Rolling shutter azért néhol eléggé feltűnő, gondolom azért egy Red nem ilyen lenne. :D

Én már egy ideje nem cifrázom, beállítottam az EOSHD 4.0 színprofilt, és ahogy kiesik a kamerából úgy használom. Igaz én főleg saját célra készített utazós videókat csinálok amit nem szoktam publikusra kirakni.
[link] [link]
Többnyire 400mm kézből volt lőve minden ezekhez, meg is látszik néhol a rázkódás sajnos. Az első ISO6400. Szerintem tökre jó lett ennek ellenére a minősége, de a youtube tönkre vágta néhol a hátteret elég erősen. Eredeti videó nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13076) MrChris válasza kovsol (#13075) üzenetére


MrChris
nagyúr

Másodikkal kapcsolatban, hasonló hibát szoktam elkövetni, ha van valami fehér gyorsan kiégős, de témához tartozik arra kéne beállítani az expót, mert így fehér foltként látszik. Nálam az okozza a problémát, hogy a kijelzőn olyan kicsinek látszik a kiégett terület (jóleszaz), de aztán utólag látom, hogy mégis arra kellett volna mérni.
Amúgy meg ja, jól bírja a 6400-at. Ez valami madár csalogató tavacska? Saját?

(#13077) kovsol válasza MrChris (#13076) üzenetére


kovsol
titán

Multi metering volt fókusz pont prioritással, de sajnos ez nem volt elég. Majd kipróbálom spot metering fókusz pontra mérve.
Első ilyen próbálkozásom volt. Kíváncsi voltam a videó af mennyire tudja lekövetni a madarakat.

Egyik barátomnak van a Mecseknél egy saját építésű madár lese. Egy itató is van hozzá építve. Annak a sarka volt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13078) Tuninger válasza kovsol (#13075) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem csak az autóban ülős felvételeknél durva, kint nem találtam zavarónak.

Nagyon jók a madaras videók, ütős a kombináció

[ Szerkesztve ]

(#13079) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kérdeznék egy általános kezdő dolgot.
Ha vkinek komolyabb szándékai vannak fotós/videós vonalon, ők hogy gyakorolnak? Mivel? Hol?
Én azon kapom magam, hogy a gép a polcon porosodik, mert "szerintem" nincs olyan alkalom a mindennapjaimban, amire érdemes lenne elővenni. Viszont így nem jutok sehova.

Ha mondjuk utazós videók érdekelnek, ahhoz utazni kellene és ha csak akkor videózok amikor ténylegesen utazok, akkor kb évente néhány alkalommal fogom elővenni a gépet.
Ha esküvőzés érdekelne, akkor az még ritkább. Most a nyáron lesz egy a családban, de kb ennyi.
Ezek a fentiek, a sportfotózás, a portré, a természet, meg kb az összes műfaj mind-mind megkívánja a szervezést és/vagy anyagi ráfordítást. Főleg egy utazás.

Akik profi fotósok, tőlük kérdezném ti hogy lendültetek át az elején ezen a holtponton?
Az eseménytelen szürke hétköznapok során mivel gyakoroltatok?

(#13080) Tuninger válasza Teasüti (#13079) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szervezni kell magadnak. Összeállni pár emberrel akit érdekel a téma és tanulni egymástól. Melós dolog.

Fotós haverommal kitűztem célul hogy minden hónapban legalább 1 napot elmegyünk fotózni videózni.

A "márciusi" az ma hajnalban volt a Gellérthegyen. Meglőttük azt a hidas naplementés felvételt amit már több ezren előttünk. Meló előtti hajnal h5kor kelős kocsival odamenős hidegben állítgatós.
Én konkrétan BMPCC vs a6300 miatt mentem ki, csak side-by-side-ot lőttem most nézegetem mennyire tudom összehozni. Egyébként egész jól:

A következő április végén lesz, ráadásul két napos, Káli medencébe megyünk repcemezőben fotózkodni párosan, illetve nekem target hogy kirakjak egy rövid love storys videót 2 percben aminek addig kell megszülnöm a forgatókönyvét. Egyébként annyira közel leszek Taranishoz hogy illene beugranom :P

Szummázva: sok szervezés tervezés és kreatív gondolkodás kell ha fejlődni akarsz és az otthon megoldható dolgok már nem visznek előre.

Máshonnan közelítve: ha fizetős melóra akarsz menni, akkor meg csapódj oda valamelyik "profihoz" segédnek / másodvideósnak ingyért. Neki jól jön a segítség, neked meg a tapasztalat és egyébként óriási buli.

(#13081) Stauffenberg válasza Teasüti (#13079) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csinálj utazós videót a saját városodban, vagy menj el a szomszéd városba, majd a másikba. Simán megoldható. A néző nem fogja tudni, hogy 20 percet utaztál miatta.

Vagy csinálj riportot téged érdeklő témában. Interjúkat is csinálhatsz.

Járj el rendezvényekre. A linkelt AMTS videó tök jó példa erre, bár ez a téma távol áll tőlem, de bármilyen más témát fel lehet dolgozni, csak egy belépőt kell venni.

(#13082) MrChris válasza Teasüti (#13079) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mint gondolhatod full amatőr vagyok, viszont a kiscsaládot bármikor videózom, (ha hajlandóak engedni) pl csak egy séta a játszóra, vagy kirándulás, otthoni vacsora, mosogatás... tehát bármilyen hétköznapi esemény ami kéznél van. Ezeken is lehet agyalni, majd előkészülni, lebonyolítani. Egy ilyen olcsó 'eseményen' mindenféle dolgot lehet gyakorolni.

(#13083) taranis válasza Tuninger (#13080) üzenetére


taranis
addikt

Láttam ám :D

colorizer.net

(#13084) narumon válasza Teasüti (#13079) üzenetére


narumon
őstag

Hát nekem az esküvői videózás az kb ilyen "jött magától" dolog volt. Egy ismerősünknek volt lagzija és kért, hogy csináljak már néhány felvételt ha már megvettem az új szuper kamerát :D
Buliztunk de közben csináltam nekik egy kisvideót (mai divatos szóval highlights - ez ugye abban az időben még ritkaság volt a legtöbb esküvői videós vállkamerákkal vett minden orrba szájba).
Aztán ezt látta valami ismerősük és felhívott, hogy mennyiért csinálnék nekik is ilyet. Mondtam valami szerény összeget (tanuláson volt a hangsúly), ez lett a második. Aztán ez eszkalálódott és azt vettem észre, 1-2 év múlva, hogy kicsit erre ráfeküdve - hírdetve egész jó. Tavaly volt a rekordunk a szezonban majdnem minden második hétvégén videóztunk valami esküvőt - ilyet soha többé, egyszerűen munka mellett lehetetlen ennyit lekezelni. Idénre már rutinosabbak voltunk és a szűk hónapokat lezártuk, nincs több, aki oda jelentkezne annak sajnálattal ajánlunk mást.

Node a lényeg, hogy ha van egy téma - terület ami tetszik akkor ott kezdj el mozgolódni. Az biztos, hogy pénzt kell rá költened de ne hatalmas összegekbe gondolkodj, csak annyi, hogy mondjuk kibérelsz egy modellt pár órára (ha fiatal lány akkor ez ingyen is működhet cserébe a videóért, fotókért), de 5-10e forintért símán találsz olyan lányokat akiket esetleg videózhatsz valami eseményen.
Aztán események - elég sok esemény van az országban amiről csinálhatsz videót - akár a szervezőkkel megbeszélve is (mi is csináltunk olyat pl, hogy ingyen fürdőbelépőért egy fürdő rendezvényéről kisvideó, vagy kedvezmény kuponért cserébe bárról egy kis forgatás).

A legjárhatatlanabb az az ha utazást szeretnél. Ebből ugyanis a helyszín viszi a hátán az egészet - magyarul vagy van pénzed 1 évben 4x ázsiába, usa-ba, afrikába utazni, vagy nincs és akkor ezt a részét nehezebb elérni.

Summa summárum - szervezés nélkül nem úszod meg. Ez minimum követelmény, hogy kiokoskodj valamit és megvalósítsd. Szerintem pénzt is kell rá költeni eleinte ha mást nem hát benzinköltséget, belépőjegyet stb. Ha Pesten laksz ott azért mindig van mit kamerázni sokkal egyszerűbb a helyzet mint vidéken.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13085) #54625216 válasza Teasüti (#13079) üzenetére


#54625216
törölt tag

Én amolyan "edzéseket" szoktam tartani. Kimegyek a közvetlen környezetemben szándékosan valami olyan helyre, ami alapjáraton unalmas és ingerszegény és az a kihívás, hogy ott kell érdekes képeket csinálni. Még egy lakótelepi parkolóból is meglepő eredményeket lehet kihozni. Egy pocsolyába dobott csikk vagy sáros fűcsomó is jó téma tud lenni, ha megtalálod a megfelelő kompozíciót.
Ez rászoktat a fotós gondolkodásra, hogy bármi legyen is a téma folyamatosan a jó beállítást és az izgalmas kompozíciót keresd.

(#13086) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Csupa jó gondolat, köszönöm az őszinte válaszokat! :R

(#13084) narumon
de 5-10e forintért símán találsz olyan lányokat akiket esetleg
Erről rögtön az "Ötezeré' mit vállalsz?" ugrott be. :DDD

Nem főállásban csináljátok ezt a pároddal? Munka mellett? Azt hinném, ha minden második hétvégén van egy megbízás, abból már meg lehetne élni. Itt a szigetországban egy profi fotós ismerős simán hazaviszi a minimálbér 3-4x-esét. Mondjuk ő már azon a szinten van, hogy heti egy esküvője van a nyári időszakban és már 2020-ra adja az időpontokat.

(#13085) kpbendeguz
Mennyi időket szánsz egy ilyen edzésre? Én attól félek kb 5 perc után elkezdenék unatkozni egy "parkolóban". :D

(#13082) MrChris
Na pont így gondolom én az emlékgyártást - saját részre. A jeles alkalmak már ezerszer le lettek fényképezve, de pl. a szüleim emlékét inkább a hétköznapi valójukban szeretném megőrizni majd. :)

(#13081) Stauffenberg
Remek ötlet!
Ehhez alapos kutatómunka kell, ahogy kezdem kapiskálni az utazós témát. Fel kell kutatni azokat a helyszíneket - melyeket nem ismerek -, ahol kiemelkedő képeket lehet lőni. Állítólag az Instán lehet találni ihletet, mert hely nincs, ahol vki már ne járt volna. :)

(#13080) Tuninger
Tetszik az ötlet, de ezzel a hobbival eléggé egyedül vagyok. :B
De a célkitűzés meglesz! :R

[ Szerkesztve ]

(#13087) narumon válasza Teasüti (#13086) üzenetére


narumon
őstag

Hát sajnos itt vidéken még mindig nem lehet annyi pénzt elkérni érte mint Pesten, ráadásul ahhoz hogy két embert eltartson (vagyis ugye egy családot) ahhoz télen - nyáron kellene videóknak lenniük. Márpedig biztos van December-Február-ban is esküvő de ilyenkor még soha nem videóztunk. (illetve hazudok mert tavaly pont volt egy decemberben de érted mit akarok mondani.) Ahhoz, hogy csak egyikünk ott hagyja a munkahelyet az kéne, hogy havonta mondjuk 200-300 megmaradjon tisztán havonta, 12 hónapra levetítve. Ez meg errefelé vagy havi 1 burzsuj esküvő vagy mondjuk 2 szolidabb. Tehát 1 évben 24 esküvő kéne elosztva, vagy lényeges áremelés. Én a legtöbb ember akit ismerek az eskővői bizniszben azok mind másodállásból, hobbyból csinálják. Kiegészítésnek nagyon jól jön, könnyebben megy el az ember nyaralni vagy vesz új kocsit, de a normál állás kell ahhoz, hogy minden tuti legyen. (Szerintem).

Szerk: Jah külföld az más. Gyakran járunk ki Svájcba mert az egyik legjobb barátom kiköltözött, és szoktuk is nézni, hogy ott 2500-6000 CHF egy esküvői videózás. Átfutott már a fejemen, hogy nyaranta ott kéne párat bevállalni :) Könnyebb lenne az eszköz fejlesztés :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13088) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Narumon: GH4 is piszkálni kezdte a fantáziámat, bár kívül esik a határon :D
Tuninger: Köszi. Néha ajánlgatnak a haverok is gépeket, aztán jobb ha több embert kérdezek meg.

Az utóbbi téma felvetés engem is érdekel, jóhogy valaki feldobta.
Semmi ötletem nem volt még az elején.
"Nem a kamerától lesz jó a videó" hallottam százor, igaznak véltem, vettem egy kis kamerát, majd kitaláltam egy témát.
Alapszinten vágtam (most is csak haladó :D ), jött ez ihlet. Olyan videót akarok csinálni, ami nincs :D Legalábbis nem úgy, ahogy a túrista is látja. Szóval ne mindig a nevezetességek legyenek egy adott faluban/városban hanem, mondjuk amit csak a helyiek ismernek. Ez lehet egy kis patak vagy akármi.
Aztán az egyik faluról gyűjtöttem egy kis infót, ahol volt már fazekas házaspár plusz vadászati kiállítás.
A kézművesekhez csak úgy besétáltam és kérdeztem szabad-e videózni(én ezt a módszert azért szeretem, mert nem tudnak felkészülni, a "színjátékra", és a viselkedés természetesebb :)) ).
Ebből több snittet is csináltam és annyira megtetszett ez a kézműves téma, hogy egy önálló kis videó is kijött belőle.
A vadászati kiállításnál pedig azért is engedték meg, mert jó reklám volt ez nekik. Ők kérték, hogy lehetne-e egy külön reklámként megemlíteni. Tehát ebből is lett egy kisebb videó :D
Ezen felül lett egy harmadik, ami lényegében amúgy is megszületett volna.
Persze, több helyre szoktam írni miután kikerestem a címeket, de sokan vissza sem írnak, pedig látták. Hát ez van, az kimarad, hiába zavaró.
Szóval szoktak örülni, ha készül valami :)
Tervben van még a megye környező falvai, mert tavaly nem fejeztem be. Ennél már jobb lehet :)
Ezen kívül ebben az évben pár találkozót, még meg akarok látogatni az új géppel :D

Az viszont tényleg jó ötlet, hogy más mellé csapódni másodhegedűsnek.

[ Szerkesztve ]

(#13089) kovsol válasza narumon (#13087) üzenetére


kovsol
titán

Van esetleg nyilvános munkád amit meg lehet nézni? Kíváncsi lennék hogy néz ki egy ilyen videó.

May the Force be with you!

(#13090) Teasüti válasza kovsol (#13089) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Itt az egyik. Nekem eléggé bejön. Jó a hangulata, jól fel van építve. Még speciális effekt is van benne. :))

[ Szerkesztve ]

(#13091) _q válasza Teasüti (#13090) üzenetére


_q
addikt

Nem tőled kérdezem, de a linkelt videó hozta a kérdést.

Megbeszéltük, hogy a youtube majd beilleszti a felhasznált zene címét, így használható mindenféle jogi kérdés nélkül, tehát ez youtube oldalról oké, nem fizetős. (youtube downloader->mp3->mehet videó alá ha jól sejtem)
Viszont másik oldalról az elkészült videó fizetős munka. Itt hogyan lehet hivatalosan megoldani? Gondolom youtube-ról vagy nem hivatalos forrásból letöltve nem annyira. Minden videóhoz hivatalosan meg kellene venni a zene jogdíját?

[ Szerkesztve ]

(#13092) Teasüti válasza _q (#13091) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha szerződéses munkát vállalnék és a megrendelő kérné a zenét, akkor annak a jogdíját is kénytelen volnék felszámolni.
Ez elég nyilvánvaló.

Nem tudom a gyakorlatban ez mennyire életszerű. Egyáltalán mekkora tételekről van szó?
Gondolom a hasra ütésre 100k-s megrendelésnek senki nem akarná a felét jogdíjra fizetni.

Azt írják a témáról, hogy fel kell venni a kapcsolatot a jogtulajdonossal és engedélyt kérni tőle. Aztán lehet egyezkedni. Meg azt is írják, hogy kereskedelmi célú használatra a populáris számokért több ezer dollárt is elkérnek. Ha csak egy kis közönségnek készül a mű és jó arc a tulaj, akkor lehet ingyen megadja az engedélyt.
Ezt írásos formában lehet kérni és kapni.

[ Szerkesztve ]

(#13093) narumon válasza _q (#13091) üzenetére


narumon
őstag

Hát nagyon hivatalosan talán igen meg kéne venni, bár ez ebben az esetben nem túl életszerű. Mint fentebb is beszéltük így ahogy most van az ilyen videóknál nem kapcsolhatod be a nézettség utáni bevételt, azt a zene jogtulajdonosa fogja kapni. (Nyilván eleve akkor lenne életszerű ha több mint ötvenezren néznének meg egy videót - ez ilyen kis projekteknél nem áll fent.)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13094) narumon válasza Teasüti (#13092) üzenetére


narumon
őstag

Igen szerintem sem 50k lenne a nagyságrend forintban hanem inkább 500k, bár itt ugye a szó szoros értelmében vett kereskedelmi használatról sem beszélünk. Ha egy reklámban használnám fel ami utána egy terméket promóz ott már egészen más aggályok jönnek elő, mindkét oldalról.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#13095) MrChris


MrChris
nagyúr

Ide is beírom. Vettem néhány cri95-ös ledet, majd még jobban, videóval is összevetem a simával, de meglepően nagy a színeltérés, kb egy LUT-nyi :D a különbség. Ha videóhoz valahol világítást terveznék, biztosan ilyesmiből csinálnám. Most már értem, hogy a melóhelyemen (fénycsöves) a különböző erős színű filcek, faanyagok színe miért döglik meg, vagy lesz fals, pedig a fény nagyjából elég.

(#13096) Stauffenberg válasza Teasüti (#13086) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elhangzott itt az, hogy utazós videót csak Ázsia, Amerika meg hasonló helyek felkeresésével lehet csinálni, mert csak az adja kellően. Én ezzel a leghatározottabban nem értek egyet. Főleg onnan nézve, hogy te gyakorolni akarsz, nem életed filmjét megcsinálni egy távoli egzotikus helyen, ahova csak az odajutás több százezer forint.

Ez nem utazós videó, hanem reklám, annak viszont tízből tíz, pörgős, nem öreganyámat akarja megszólítani, jók a képek is:

https://www.youtube.com/watch?v=IkeIhdj7KIA

Ez az egy évvel korábbi kampányhoz készült ugyanannak a megrendelőnek, szerintem ez kevésbé jó, de reklámként ez is funkcionál:

https://www.youtube.com/watch?v=9wGmVEvkUrk

Ezt már inkább csak elrettentő példának teszem be, hogy így kell egy rakás szar reklámot csinálni, nézhetetlenül hosszú, befogadhatatlanul sok az inger és feleslegesen giccses, igazi avas magyarkodó manírokkal, viszont tele van telitalálat képekkel, amik egy utazós videóba is beleillenének:

https://www.youtube.com/watch?v=j7q0Y_JZMrg

Ahogy látom az adatlapod szerint nem itt élsz, de nem is ez a lényeg: Az ember lakhelye tele van egy tank benzinnyi távolságra egy csomó hellyel, amiről utazós videót lehet csinálni. Ezt mondtam az egyik ismerősömnek is, aki mutogatott Budapestről készült utazós videókat, hogy de szívesen csinálna ilyeneket ő is, csak nincs pénze utazni. Mondom neki "baszki, ezek a videósok súlyos pénzekért repülik át az óceánt, hogy lássák Budapestet, neked meg tök ingyen van, csak ki kell lépned a kapun". Ami az egyik embernek a merő hétköznap, az másnak meg egy egzotikus kaland. Aki meg a Youtube-on megnéz egy utazós videót Budapestről, azt nem fogja érdekelni, hogy a videós a Margit körút 46-ban lakik egyébként.

(#13097) vond válasza Stauffenberg (#13096) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az az újabb Hello Magyarországos kisfilm rohadt jó. :K Már néztem régebben is. A WOW Magyarországosban is brutál jó képek vannak, de az tényleg giccsparádé. :D

(#13095) MrChris: Köszi! :R Hasznos itt is, ott is. Nekem is van tapasztalatom ezekkel az elcseszett színű fényekkel. Hihetetlen különbség van egy kommersz, akármilyen ledes fényforrás, meg egy normális színvisszaadású cucc között. Amikor néha kell, videós fénynek egy kis olcsó Yongnuo YN300 AIR-t használok. Ez is CRI95+-os, és tényleg baromi szép lesz alatta/előtte minden.

A legdurvább, amivel szembesülök minden második héten, hogy az új szombathelyi sportkomplexumban milyen ótvar lámpákat szereltek fel. Az addig oké, hogy kézzel belövöm a gépet 5500K-re, de ahhoz, hogy viszonylag értelmes színekek kapjak, a Tint-et majdnem teljesen el kell tolnom a 9-es skálán. Próbáltam fehéret is venni, a stadion több pontján is, de valahogy sehogy se lett megfelelő. Még ez a fenti adja a lehető legjobb megoldást.

(#13092) Teasüti: Populáris, ismert zenénél biztos nagyon magas lenne a jogdíj. Külföldön is, de itthon meg aztán pláne sokan szeretnek ebből megélni. Alternatív megoldásként vagy teljesen szabadon felhasználható zenéket tudok javasolni, vagy egyszerűen venni kell, ilyen Audiojungle, és hasonló oldalakon. 20-30 dollárokért már teljesen jó kis muzsikákat lehet kapni. Kicsit többért akár komplett pakkokat is. Ilyen esküvői videókhoz abszolút jó megoldás. Csak akkor kell jóval többet fizetni, ha broadcast felhasználású cucc lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#13098) Falovas válasza Stauffenberg (#13096) üzenetére


Falovas
aktív tag

Bocs, de mind három videótól egyformán lehet epilepsziás rohamot kapni, olyan sűrűn vannak vágva.
:O

Nem tudom, hogy az 1-2 másodperces snittek az valami standard formája ennek a műfajnak? Talán a 6-8 másodperces vágások " nézhetőbb" , " néző barátabb" lenne az én számomra. De így valami borzalom az összes... :W

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#13099) _q válasza narumon (#13094) üzenetére


_q
addikt

Konkrétabban kérdezem. Van aki esküvői videót készít, valaki említette elmegy kézműves helyre, borászatba, esetleg kisebb-nagyobb céghez levideózza, így népszerűsíti is a céget, aki lehet felhasználja majd a készült videót (ez már talán a reklám kategória).

Ez lehet akár ingyen, de lehet fizetnek érte. Végén ez persze nem derül ki, hacsak nem hirdeted magad, hogy te ilyennel foglalkozol.
Ez a személy egyszerűen csak letölti youtube-ról a zenét és alá teszi a videónak vagy meg kell venni a zene jogdíját? Ha ingyen csinálja akkor is lehet reklám és fizessen érte miközben nem is kap érte pénzt, de a cég, vállalkozás ebből valamelyeset profitál. Ha meg fizetnek neki érte akkor még inkább felmerül a kérdés, hogy jogilag hogyan helyes?

(#13097) vond
Tehát az a sok youtube esküvői highlights vagy egy cég, vállalkozás bemutató videóban szereplő zenéket valaki megveszi az általad linkelt oldalhoz hasonló helyen és onnantól már jogilag felhasználható bátran?

[ Szerkesztve ]

(#13100) #54625216 válasza Teasüti (#13086) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Mennyi időket szánsz egy ilyen edzésre? Én attól félek kb 5 perc után elkezdenék unatkozni egy "parkolóban". :D"

Kb. fél órát. A kihívás pont az, hogy az unalmas témát hogyan tudod feldobni izgalmas beállításokkal. Egy lakótelepi parkolóban is lehet találni legalább egy tócsát némi olajfolttal, és simán el lehet szórakozni negyed órát, amíg megtalálod azt a beállítást, ahol a szivárványos vízfelületről visszatükröződnek a felhők.

A másik, amit rendszeresen művelek, hogy munkába ingázáskor (Sopronból járok ki Bécsbe), a vonat ablakból fotózok. Ez nagyon jó edzésnek, mert gyorsan kell reagálni, ha felfedezek egy-egy érdekes témát. Kicsit az esemény fotózásra emlékeztet, mert nincs időd tökölni a beállításokkal. Persze a képminőség az ablak betükröződés, kosz, stb. miatt nem a legjobb, de nem is az a cél, hogy prezentálható képek készüljenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.