Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14451) _q válasza vond (#14447) üzenetére


_q
addikt

Sajnálom ha sok írok/kérdezek. Próbálok tanulni a tapasztaltabbaktól és mivel senki se mozog a környezetemben hasonló területen, a netes információgyűjtés mellett itt tudok még okosságokhoz jutni :B Ha napközben van szabad percem, videózni nem tudok csak informálódni. A videózás marad hétvégi program, ha nem szól közbe más. :)) Amúgy használom a keresőt is, de van amit nem találok meg :((( Talán aki ezután kérdezné meg, neki már könnyebb lesz megtalálni, ha rákeres. Amúgy meg a tuti az, ha valaki másban is felmerül a kérdés és akkor egyből megkapom a választ, nem nekem kell feltenni :DD
Azért köszönöm, hogy megtiszteltek a válaszokkal :)

(#14449) Tuninger
Ha nagyon fagyni fog még DR, akkor teszek egy próbált a DNxHR-es kódolással. Köszi a videó demonstrációt és a tudás megosztást :)

A videóknál látszik azért, hogy a gimbal jó dolog, az viszont nem, hogy nagyon különbség lenne a befektetett munkában. Viszont amit narumon-nak írsz, hogy kell 1-2 promo tuti videó (effekt, átmenet stb.), ami alapján téged választanak videósnak az azt is eredményezheti, hogy utána majd elvárják, hogy akkor legyen meg majd ugyanaz az ő videójukban is, ha nincs akkor meg ... :F . Habár lehet tényleg a téma jobban érdekli az embereket, mint a körítés és nem videós szemmel nézik.

A videó főbb témáit mint pl.: készülődés, kreatív fotózás/videózás tartalma, beállított jeleneteket te mondod mit csináljanak minden esetben és mondhatni "kötelező" elemek videó szempontjából? Szeptemberben lesz alkalmam mellékszereplőként részt venni esküvőn és készül minden is. Én kimondottan nem bírom a szereplést, tehát a videós szempontból "kötelező" beállások nagy része is idegen nekem. Persze jól mutat biztos, nélküle nem lennének meg a minden videóban látott már már klisés jelenetek.

[ Szerkesztve ]

(#14452) Tuninger válasza _q (#14451) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Teljesen mást néz a pár a saját videójában mint egyébként. Pl: "azt vágjuk ki hogy dohányzom, mert a mama nem tudja" teljesen mindegy hogy egyébként egy szuper jelenet.... Ezen visítani szoktam 30 éves embereknél Egyébként a stabil felvétel elvárás én néha megkapom hogy "remeg a kép" tök jogosan. Dolgozom rajta. (és nem az a megoldás hogy mindent gimbalon lősz)

beállított jeleneteket te mondod mit csináljanak - Igen, szoktam kérni dolgokat és van amit többször is felveszek több szögből, főleg készülődésnél és a kreatív fotónál. Kreatívnál általában egy 10 percet lopok a fotóstól időben, hogy legyen egy két látványos kötelező felvételem.

Lehet kéne egy esküvői videós topic, mert már sokadjára kalandozunk a mélyére a dolognak és nem biztos hogy mindenkit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#14453) vond válasza _q (#14451) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nyugi, csak poén volt. ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#14454) narumon válasza Tuninger (#14452) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem ezekből mindenki tud tanulni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14455) _q válasza Tuninger (#14452) üzenetére


_q
addikt

Amikor megkapod a remegő kép észrevételt vagy esetleg más nem tetsző részt a pártól akkor mondod, hogy sajnos ez így sikerült, a pár elfogadja és kész? Van helye egyébként a reklamációnak vagy lehet ezzel bármit kezdeni?

A szolgáltatásoknál nehéz, mert mondasz egy árat amiért egyből jön az elvárás, majd a szembesülés az eredménnyel. Jobb esetben az, hogy "ez igen, megérte az árát", rosszabb esetben "ebben mi került ennyibe"? Sőt azt is mondhatják, hogy ezért nem hajlandóak pénzt adni, és térítsd meg a kárt (ez már lehet extrém csak érzékeltetni próbáltam a lehetőségeket). Természetesen a negatív részét nem rád értem, hanem aki tényleg nem ért hozzá. Az esküvői fotós topikban olvastam, hogy nagyon sok fotós van (gondolom akkor videós is), aki elvállal mindenféle munkát, de olyan minőséget ad amit kicsi túlzással bárki meg tud csinálni és még is csomó megrendelése van. Vagy nem is olyan régen Stauffenberg írta meg a tapasztalatát egy videósról. Sok pár nem megy bele a technikai részébe, videó van, nagyjából kinéz ahogy és örülnek. Na de ha találkozik egy olyan párral, aki elvár egy kicsit hozzáértőbb eredményt, még se azt kap?

(#14453) vond
Beugrattál, cserébe tettem ismét egy kitérőt a hálivúd felé vezető útról :DD

(#14456) Tuninger válasza _q (#14455) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mindig elmondom hogy olyan videót kapnak ami a honlapon is van, de általában ha megkeresnek már amiatt keresnek mert tetszett nekik a videóim hangulata.

Vagyis nem az van hogy szeretne Parker Walbeck szintet csak töredék áron és ehhez keres valakit aki bevállalja.

A remegős kritikára általában az a válaszom, hogy az adott szituációban nem tudtam a stabilizátort (gimbalt) használni mert gyorsan kell reagálni hogy minden fontos pillanat meglegyen. (a polgárit 18-105-el veszem kézből, általában itt szoktam kapni a kritikát is)

Általában egyébként pozitív kritikákat kapok, negatívat a remegősön kívül nem nagyon. Inkább az szokott lenni még az igény hogy "jánoska orrtúrásáról nincs véletlen felvétel?"

Mivel látják a videóimat pontosan tudják mit kapnak, így max kivetetnek pár snittet ha előnytelennek vélik. De a legtöbb pár csak 1-2 dolgot változtat, vagy a zenét cseréli le.

A hozzáértőbb ügyfél ritka, ha meg van akkor hajlandó kifizetni is a minőséget, vagyis a magasabbra árazott szolgáltatók között keres.

Én egyébként a árazás low end oldalán vagyok és ahhoz képest középkategóriás anyagot teszek le az asztalra. Az itthoni szolgáltatók közül sok olyan van aki 250k alatt meg sem mozdul és színvonalban bőven alattam mozog...

(#14457) _q válasza Tuninger (#14456) üzenetére


_q
addikt

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatokat. Remélem mi se lövünk mellé a választottal majd.

(#14458) vond válasza Tuninger (#14456) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tudom, hogy sok dologtól függ, de az árak nagyjából hogy mozognak Nálad? Persze csak ha nem titkosak. ;)

Erre írhatnátok többen is. Szeretném minél jobban belőni a dolgokat. Mit lehet/kell elkérni, mennyiért éri meg fáradozni, ilyesmi.

Köszi! ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#14459) Teasüti válasza narumon (#14440) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt.
Nem írja melyik futár hozza, nem írtak várható érkezést se és kezdek pipa lenni, hogy nem tud ideérni két hét alatt.
5.-én adtam le a rendelést.
Miért hittem azt, h UK raktárból jön...

Meg eleve milyen tracking ez? Időt nem írnak, csak dátumot. És napi csak egy frissítés. Ennél még a Gearbest-nek is komolyabb trackingje van bakker! :(((

[ Szerkesztve ]

(#14460) Teasüti válasza Tuninger (#14445) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogyan jelölöd be az ütemeket a zenében? Én eddig csak a kilengéseket figyeltem, de inkább hallásra igazítottam a klippet.

(#14461) Tuninger válasza vond (#14458) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tavaly:

110k: 5 perces highlight + teljes anyag pendriveon, minden megőrizve cloudban 1 évig, egész napos rendelkezésre állás, utiköltség benne
135k: 5 perces highlight + 15 perces movie + drón, minden megőrizve cloudban 1 évig, egész napos rendelkezésre állás, utiköltség benne
185k: 5 perces highlight + 20 perces movie + drón + másodoperatőr, akinek odaadtam az 50 rongy különbözetet, pedig nekem volt több meló az anyaggal.

Azonnal foglaltak szinte mindig mikor kiküldtem az árajánlatot.

A cél: megtermelni a felszerelés és a majdani A7 III-ra váltás árát.

Idén:

145k: 5 perces highlight + teljes anyag cloudban, egész napos rendelkezésre állás, utiköltség benne

185k: drón + 15 perces movie, +teljes anyag cloudban, egész napos rendelkezésre állás, utiköltség benne.

235k: drón + másodoperatőr +20 perces movie + teljes anyag cloudban, egész napos rendelkezésre állás, utiköltség benne

Vagyis nincs pendrive és csak 1 videó van és +30% áremelés.

Na itt már csak kb minden 4 kiküldött ajánlatból választottak engem.

A cél: egy kis mellékes keresése.

A facebook szolgáltatói groupban ha 200 alatti igény mutatkozik már megy a sírás hogy annyiért nem éri meg. A videósok átlagára 200 körül van, mármint a belépő csomagnak, és vándorol felfele 450-ig. Viszont sokan az alapcsomagban is két videóssal mennek.

Narumon, terítsd lapjaidat :D

(#14462) Tuninger válasza Teasüti (#14460) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Átadom a gépet a kedves feleségemnek, akinek kettőnk közül van ritmus érzéke és ő hallás alapján szépen bejelölgeti a beateket a markerrel :D

(#14463) vond válasza Tuninger (#14461) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:R

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#14464) Teasüti válasza Tuninger (#14462) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még eszembe se jutott soha, h amúgy lehet jelölni a hangsávot is... :D
Fairlight-hoz teljesen hülye vagyok, a hangmérnökösdi nekem egy teljesen idegen világ. Szóval nincs véletlen vmi spektrum analyzer vhol eldugva, ahol jobban látnám az ütemet?

[ Szerkesztve ]

(#14465) #54625216 válasza Tuninger (#14461) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ugye a videó az esküvőnél amolyan luxus kiadás (majd a Petike felveszi a telefonjával), így mindenki igyekszik lenyomni az árat. Ráadásul viszonylag kevés a visszatérő ügyfél :DDD , így viszont a munka minősége csak közvetett módon érvényesül (látta a barátnője videóját FB-én, neki is olyan kell).

A reklámban és az építészeti vizualizációban is hasonló a hozzáállás, csak néha ki lehet fogni olyan ügyfelet is, aki a film minősége és a remélt bevétel között látja a közvetlen összefüggést és ilyenkor bármennyit hajlandó kifizetni, mert nem luxuskiadásként, hanem befektetésként tekint rá.

Még kb. tizenakárhány éve jött egy privát felkérés egy haveromtól, hogy lakóparkhoz kellene renderelt animációt készíteni, mert a beruházó meglátott valami hasonlót egy weboldalon és megtetszett neki.
Mondom neki:
- Hát így itthon, munka mellett, fusiban, haveri áron, adóelkerüléssel kb. 150-300 ezres percárral lehet számolni nehézségtől függően. Amúgy milyen terjedelemről lenne szó?
Megkérdezte az ügyfelet és a következő volt a válasz:
- Áááá nem sok, max. fél óra... de az egészre nem szánnának többet 40ezernél.
:W

OFF: Döbbenetes amúgy, hogy az emberek mennyire nincsenek képben a videó hosszokkal kapcsolatban. Órákban gondolkoznak, miközben már néhány percet sem képesek végignézni fészkelődés nélkül.

Ebben a történetben az volt a bökkenő, hogy már eladták az összes lakást és csak a weboldalukat akarták cicomázni, azaz nem volt semmilyen összefüggés a videó és a bevétel között.

Egy másik alkalommal viszont egy volt tanítványom keresett meg, hogy egy építészeti irodának dolgozik egy Bp-i tér felújításán és prezentálni kell a terveket az önkormányzatnak, hogy zöld utat kapjon a project. 7 milliárdos beruházásról volt szó.
Már kész volt az - élég szarul - kirenderelt videó, de nem tudtak a szökőkutakra valósághű vizet rakni.
Átküldte a modellt, rányomtam default maya víz shadert, meg némi procedurális hullámzást, kapott default paint effectes csobogót a tetejére, kirendereltem gyorsban egy próbát, hogy valami ilyesmire gondoltak-e.
Erre jön hálálkodva, hogy tökéletes, kész is van, mindenkinek tetszik. Ugye nem baj, ha csak 70ezret tud fizetni érte?
Mivel dolgoztam rajta vagy fél órát, mondtam, hogy hát jó, de csak most az egyszer. :DD
Na ilyen az, amikor valódi pénzek múlnak a videó minőségén.

Amúgy rendszerint nem dolgozok - hála az égnek - építészeti látványterveken, csak néha beesik ilyen is.

(#14466) narumon válasza Tuninger (#14456) üzenetére


narumon
őstag

"jánoska orrtúrásáról nincs véletlen felvétel?"

Dettó :)
És a legidegesítőbb amikor zenére összerakok egy tök jó videót és akkor jön a kérés, hogy hát azóta már összeveszett a koszorúslánnyal szóval azt vágjam már ki :o

Én egyébként a árazás low end oldalán vagyok és ahhoz képest középkategóriás anyagot teszek le az asztalra.

Én is ezt gondolom magamról :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14467) narumon válasza Tuninger (#14461) üzenetére


narumon
őstag

Azt hiszem ez az aktuális :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14468) narumon válasza Teasüti (#14459) üzenetére


narumon
őstag

Ez érdekes én teljesen másmilyen trackinget kaptam, nekem rögtön a DHL oldalára irányít. Múlt héten adtam fel a rendelést és most így néz ki a tracking:

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14469) kovsol válasza narumon (#14468) üzenetére


kovsol
titán

Nekem meg így nézett ki: [kép]
A kihúzott részen volt egy link ami átvitt a DPD oldalára. [kép]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14470) Teasüti válasza kovsol (#14469) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval az enyémet még meg se kapta a helyi futárcég. És onnan még egy hét. Nem ér ide az utazás előtt akkor, f@szom kivan. Innen se rendelek többet.

(#14471) kovsol


kovsol
titán

[DJI Osmo Action vs. GoPro HERO7 - The King of Action Cams Dethroned?]

Egész jó összehasonlítás szerint. Azért kiderül DJI-nak vannak hiányosságai (persze a gopronak is), de szerintem ez már tényleg egy olyan kamera amit meg fog érezni a gopro az eladásokon.
Megemlítik, hogy a DJI 100Mbit/s a gopro meg csak 75, de mégis a gopro a h265 nek hála jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14472) Teasüti válasza kovsol (#14471) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs H265? Ne már...

(#14473) kovsol válasza Teasüti (#14472) üzenetére


kovsol
titán

A DJI csak h264 -t támogat, és a slow motion videók is pixelesebbek rajta.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14474) Kukcaman válasza #54625216 (#14465) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem tudják a mögötte lévő melót. Fográngatás meg megy :D

Amúgy szívesen olvasgatom az emberi kommunikációs témákat ebben az esküvői videózásban.

Tuninger: Kritikusabb helyeken, egy ilyen nem oldaná meg a problémádat? Legalábbis hasonló.

(#14475) Tuninger válasza Kukcaman (#14474) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Volt egy váll támaszom ami egész jó volt, de annyira nem hogy amikor eltört néhány használat után, rendeljek egy másikat.

Maradnék minél kompaktabb, ezért bízom benne, hogy a köv. kamerám szenzorstabija elég jó lesz bármilyen obival a sima handheld használathoz. Az a6300-zat is az 50 1.8 OSS-el használom a legtöbbet, kicsi könnyű, szép a DOF és még aránylag stabilan is lehet tartani. Meg be kell vallani, röhejesen néz ki ez a megoldás :D

[ Szerkesztve ]

(#14476) _q válasza narumon (#14467) üzenetére


_q
addikt

Amikor olvastam a zárójeles részt, eszembe jutott, hogy vajon milyen emberek miatt kellett ennyire megmagyarázni 3 féleképpen. Gondolom nem 1 eset volt, amikor nem értettek még egy mondatból, hogy a 30% nem plusz kiadás a feltüntetett ár mellett.

Építő jellegű kritika: lehet nem volt eddig belőle félreértés, de nekem Tuninger leírása egyértelműbb. Nálad a videó tartamából nem nagyon jön át, hogy most a 3-5 perces highlights videó tartalmazza egyben a ceremóniát meg a többit, vagy van a 3-5 perces rövid, plusz külön a többi mondjuk 1 vagy 1.5 óra vagy eleve hány órás lesz a hosszabb?

(#14459) Teasüti
Ha eglobalról van szó, akkor másik csoportban olvastam, hogy elején kapsz egy kamu trackinget vagy hasonlót, majd eltelik 2-3 hét is akár, mire a valós tracking/információt küldik.

(#14477) Teasüti válasza _q (#14476) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Annyi idő alatt Kínából kihozza a postás. USA-ból cirka másfél hét volt a vámolással együtt. Itt EU-n belül meg nem tudják kihozni egy hét alatt? Vicc. Első és utolsó rendelésem tőlük. E Infinity nagyságrenddel komolyabb társaság.

[ Szerkesztve ]

(#14478) Falovas


Falovas
aktív tag

Ha ma lenne az esküvőm, vakarnám a fejem az árakat látván. De tisztában vagyok azzal, hogy ma már ennek ez az ára, nincs is ezzel semmi gond.( na meg ma már egészen más minőséget kap az ember)
Vissza emlékszem amikor 2000-ben videós után kajtattunk, mekkorát nevettünk a párommal azon, hogy az egyik videós közölte az árat, miszerint egy VHS kazetta 19ezer, két kazetta 20ezer... :)
Végül is akit választottunk ő a feleségével jött, a klasszik Pana M40-el. Az árra már nem emlékszem. Viszont egy nagyon sajnálatos és szomorú esemény árnyékolja be az emlékeket a lagzival kapcsolatban.
A sajószögedi videósunk a lagzinkat követő évben egy erdőben öngyilkos lett, mivel állítólag az édesanyja halálát nem tudta feldolgozni. Egy fára felakasztva találták meg. Bocs, nem akartam ünneprontó lenni...de ez van...

Más téma, 2003-ban 20ezerért béreltem egy Sony digital 8 kamerát amikor nyaralni mentünk Párizsba. Nagyon jól tettem, mert az volt a legjobb nyaralásunk valaha...Az Eurotours-os idegenvezető valami brutál jól tolta az egészet. Végig pörgetett bennünket minden látnivalón. Reggeltől estig kötött programban "zavart" végig bennünket a nevezetességeken, és élvezetes stílusban nyomta az idegenvezetést...Sajna már ez az utazási iroda megszünt. Akkor volt a kafetéria aranykora, amikor még külföldi nyaralásra is lehetett költeni belőle. Hamar megszünt ez a lehetőség.. :(((

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#14479) Tuninger válasza Falovas (#14478) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ma, ha amerikai stílusú esküvőt akarsz magyarországon 100 fővel, akkor a fotós-videós-ceremóniamester-dj-rukák-gyűrűk-torta-aprósütik-szállás-kaja-italcsomag-helybérlés-dugódíj-anyakönyvvezető-dekor-virág kombináció vagyis az esküvő nem áll meg 2.5 millió alatt. Sőt, ha nem mindent a legokosabban csinálsz/ebayről rendelsz/újraeladsz, nehéz beférni 3 misi alá....

(#14480) MrChris válasza Tuninger (#14479) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy 'vicces' eset volt koleganőmék esküvője, igaz már bő 10en éve. Három évig gyüjtöttek rá, volt rongyrázás ami kell. Hiába dobálták a táncpénzt a rokonok, nullszaldós lett a vége. Erre jött még valami exóta nászút némi hitelből, majd a hipiszupi deviza lakáshitel. Rövidesen jött a bank krahh. Megoldás, irány london és pár év múlva elváltak. Lassan 40 évesek és sehol egy gyerek, örülnek most már külön, hogy kijöttek minden hitelből. A 'lány' újra házasodott, de az már csak kb. sima hivatali ügyintézés volt egy családi ebéddel.
Természetesen érdemes megadni mindennek a módját, azzal válik beteljesültté, lezárttá, új kezdetnek egy életesemény csak ésszel.
Ezek az árak rendben vannak nem is szabadna lejjebb menni csak sajnos vannak akik kis pénzért bármit elvállalnak aztán fost nyújtanak, csak erre nem lehet azt mondani, hogy majd legközelebb többet áldozunk az esküvői videósunkra. :DDD Egy budi javíttatásnál ezt meg lehet tenni. Ha szar lett érdemes megismételni.

(#14481) narumon válasza Teasüti (#14477) üzenetére


narumon
őstag

Jah én eddig is azt hittem einfinityről van szó, bocsánat. Amit én linkeltem az einfinitys követés. (Aszerint van esélyem ma megkapni a kamerát).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14482) narumon válasza MrChris (#14480) üzenetére


narumon
őstag

Akkor elmondom az eddigi legűberebb videós - válós tapasztalatunkat. 2 éve egy pár asszem júliusban kameráztunk, szeptember végén adom át a kért anyagot és kiderült, hogy már válnak.... (nem tudom, hogy lehet belemenni így egy esküvőbe vagy minek kell történnie ahhoz, hogy 2 hónap házasság legyen belőle).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14483) Teasüti válasza narumon (#14482) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az laza. De előre fizetnek, ugye? ;]

Jöhetnek még ilyen sztorik! Főleg azokat imádom, ahol a megrendelőnek bilibe lóg a keze, majd szembesül a valós árakkal, aztán neki áll feljebb. Ezeken mindig jót szórakozok. :D

(#14484) hibavissza válasza Teasüti (#14472) üzenetére


hibavissza
veterán

Nemrég kipróbáltam a H265-öt. Resolvból 265-ben exportáltam próbaképp. 50 Mbps UHD-t. A 264 jobb eredményt adott. Ez most vagy valami bug a Resolvban/Lejátszóban (MPC-HC) vagy a H265 előnye nagyobb tömörítésnél jön elő. Szóval én egyelőre nem igazán látom ennek a formátumnak az előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#14485) MrChris válasza narumon (#14482) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez kész. :DDD Legalább kifizettek?

Szintén egy kolégám megkért fotózzak a lagzin, mert hogy nekem van fényképelőm! :D Bevallom nem siettem a rawokkal, hónapok mulva esett szó róla, de nem kell, már látni se bírja. Ha valakinek beszélnie kell róla akkor 'az' nem a felesége, hanem a gyermeke anyja.

(#14486) Tuninger válasza Teasüti (#14483) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tavaly előtt Aug 4-re keresett egy pár videóst 1 héttel az esemény előtt. Két dolog lepett meg: 1 hogy mennyien írtak még így is rá hogy szabadok, 2. hogy hogy nem találtak eddig videóst.

Rájuk írtam, hiszen tudtam hogy olcsó vagyok.

A válasz a következő volt: "szeretnénk egész napos videót, meg esetleg egy rövid vágottat. De elég nekünk egy kezdő videós is. Max 40 ezret tudunk rászánni." Így már megértettem miért nem találtak eddig...

A másik oldal: dolgoztam együtt egy "öreg rókával". Emberünk 50+, fotós. Eszközei: 550D / 700D + markolat hogy nagy legyen. 18-135, 18-55 kit. 430EX vakuból kettő. Frontba villantott mindig, automatán használta a gépet, jpgben fotózott és 3 napon belül átadta az anyagot emailben. 60 ezret kért egy esküvőért.

Viszont volt neki minden héten 2 esküvő majd' egész évben. Az úgy már havi 480 és mivel nem retusált, tényleg heti két napot kellett csak dolgozni... Szóval azért elgondolkoztam hogy nem én vagyok e a hülye...

szerk: már egyébként az első találkozón meg lehet állapítani hogy együtt marad e a pár hosszú távon...

[ Szerkesztve ]

(#14487) MrChris válasza hibavissza (#14484) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ffmpeggel tömörítettem azonos 28mbps-ra fhd anyagot. A 264 sötét részei nagyon ótvarok voltak, sok amőba. 265 egész kultúrált. Váltanék rá csak rohadt lassú a kódolás és még több eszközünk nem kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#14488) Teasüti válasza hibavissza (#14484) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Resolve H264/5 enkódere fabatkát sem ér. Ez tudott. :)
Az egyetlen előnye, hogy qrva gyors a hardver miatt.
De ha nem időkritikus a projekt, akkor próbálj meg egy DNx render-t amit utána ffmpeg-gel tömörítesz be H265-be! Mindjárt más lesz az eredmény! ;)

[ Szerkesztve ]

(#14489) narumon válasza hibavissza (#14484) üzenetére


narumon
őstag

H265-nek kis bitraten van marha nagy előnye. 5Mbitre is frankón be lehet tömöríteni ha kell. (Persze külön progival).

Mindenki más: Igen szerencsére volt annyi gerinc, hogy attól még megkaptuk a pénzt (de hát amúgy is van szerződésünk ha nagyon szórakoznának - szerencsére ilyen még nem volt).

Nekünk is esnek be olyanok, hogy 40-50e forint van rá összvissz de kéne minden. Megmondom őszintén volt már amit bevállaltunk így mert vagy szimpatikus volt a pár vagy más hendikepp miatt.

Nekünk is van még szabad időpontunk ha nagyon szigorúan nézzük. Ez innentől csak akarat kérdése, hogy mennyire akarjuk magunkat leterhelni, de ha beesik egy jó biznisz akkor néha győz a nem józan ész :D

Olcsón villám munka: Na ez a nehéz kérdés, én is ezt látom, hogy van aki marha jól dolgozik nem sok pénzért és nincs látványosan több munkája mint a kicsit olcsóbban de "szarul" dolgozóknak. Megmondom őszintén az elmúlt napok beszélgetései meg a 80 esküvős lány elgondolkoztatott, hogy nem-e kéne nekünk is egy ilyen 60e forintos csomag, amit lekamerázunk másnap egy ilyesn rush highlights videó és kész, nem is kell vele többet foglalkozni. Ezt én is tudnám. Most meg szopózok heteket 1-1 videóval. Lehet tényleg rosszul csináljuk.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#14490) Teasüti válasza Tuninger (#14486) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szeretem az ilyen régi öregeket, akik ebben a korszakban nőttek fel és nem haladnak a korral.
(Bár ez csak durva előítélet, hisz nem láttam a szóban forgó úr munkáit.)
De mégis mutatkozik rá igény, hisz megy a szekér.
Aztán az új generáció (mint mi) meg már ilyeneken nő fel, mint Sails Chong és kicsit magasabbra teszi a lécet technikailag úgy, mint művészetileg.

Én amin utoljára voltam - ismerős - esküvőn, ott egy tévés embert kértek fel videózni (állítólag cameraman már 10+ éve), aki miatt én már ott helyszínen méltatlankodtam a bajszom alatt, hogy egy balfasz. Középkorú kövér faszi, aki egész nap szemmagasságból videózott, kb úgy mintha egy riportot készített volna. Monopodot beakasztotta az övébe, oszt ennyi volt a produkció. Nem csinált semmit, csak beállt egy pózba és végigvette az egészet úgy. Annyit nem csinált, hogy fél térdre ereszkedett volna egyszer is legalább egy hangyányit érdekesebb nézőpontért...
Ezt a videót sikerült alkotnia.
És a faszi ezért a szarért elkért... Basszus már nem tudom. Százon felül volt az tuti, ha nem is sokkal.
Felszerelése gyakorlatilag nem volt, csak egyetlen gép (nem figyeltem milyen fényképező volt, de vmi régebbi cucc, gondolom 1080p maximum) rajta egy puska mikivel.
A fotós csaj legalább próbálkozott... Ő jött-ment, kereste az érdekes képeket.

(#14491) MrChris válasza Tuninger (#14486) üzenetére


MrChris
nagyúr

'már egyébként az első találkozón meg lehet állapítani hogy együtt marad e a pár hosszú távon...' :DDD Ekkor lebeszéled őket? Minek a videó egy később már rossz emlékről? :DDD

(#14492) Teasüti válasza narumon (#14489) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én még elgondolkoznék azon is, hogy feltétlen ki kell-e mennetek mindketten az alapcsomagban. Míg mondjuk a párod dolgozhatna önállóan is egy másik eseményen. Akár két külön esküvőt csinálni egyszerre. Az már a 60k-s villámmunkából is éppen 120k bevétel egy hétvégén, és még mindig kevesebb munkád van vele post-ban, mint egy "minden" csomagnál.

(#14493) MrChris válasza narumon (#14489) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért ne lehetne ilyen csomagod? 4óra ottlét egyben, ~5 perc highlight 60e. Minden további megkezdett fél óra +10e.
Arra nem tudom lenne e igény, hogy a téli holtszezonban a leforgatott anyagból készítesz egy negyed órás filmecskét.
Annak az Ami hölgynek a munkája, fogásai elég bejáratottnak tűnt és korlátozott forgatási idővel. Ennyi gyakorlattal ha nekiveselkedik késő estére kész a vágott anyag, másnap reggelre átadható. Jól iparosította.

(#14494) hibavissza válasza narumon (#14489) üzenetére


hibavissza
veterán

+ Többiek:

Ehh már megint ez az ffmpeg. Kipróbálom. De ha bejön, akkor már nagyon beteg vörkflóm lesz. :D Először átkódolom az MP4-em ffmpeggel DNxHR-ba a színtér miatt, sztán a végén a kirenderelt DNxHR-t ffmpeggel H265-be....monnyonle :DDD

(#14495) vond válasza hibavissza (#14494) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyáltalán nem olyan beteg az. :N

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#14496) Tuninger válasza vond (#14495) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az a beteg ami régebben volt divat:

Felveszed a 4K 100Mbps 4:2:0-s felvételt.
Átkódolod appal 1080p 4:4:4-be mert azt hiszed az milyen jó
Zajt szűrsz, majd rárakod a film graint
Kirendereled ProRes4444-ben
Újrakódolod FFmpeggel.

(#14497) Teasüti válasza Tuninger (#14496) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Emlékszem arra a 4K 420 8 bit -> 1080p 444 10 bit konvertálásra. Az volt az elmélet, hogy négy 8 bites pixelt von össze egy 10 bites pixellé. Össze is ollóztam egy ilyen ffmpeg parancsot rá. De pixel peeping után kiderült semmi szignifikáns előnye nincs. Vagy nem az elmélet szerint történik a skálázás. :N
Látszólag egy marék pixel árnyalata változott csupán. Mondjuk lehet egy VFX-es embernek erről más lenne a véleménye, ha más nem a 444 miatt.

Tényleg amúgy chroma key használatát figyelembe véve, van erre sztenderd workflow, hogy a 4K 420 bemenetet 1080p timeline-ra téve effektív 444-ben lehet dolgozni Fusion-ben? Úgy értem Resolve mikor mindent 32 biten dolgoz fel, akkor a skálázáskor vajon 444-ként értelmezi a negyedelt 420-at? Éppen a screen replacement piszkálja a fantáziám, le akarom utánozni Brandon Li néhány effektjét.

[ Szerkesztve ]

(#14498) *Ropi* válasza Tuninger (#14452) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nézd már: van is esküvői videós topic. :DDD

Egyébként tisztára mintha az esküvői fotós topicot olvasnám... :D

(#14455) _q: Nekünk a (fényképész) szerződésünkben benne van, hogy a megrendelő megismerte és elfogadja az általunk képviselt látványvilágot (ehhez a referenciáinkban teljes átadott anyagokat és nyerseket is nézhetnek). :)

(#14466) narumon: Egy volt menyasszonyunk képet kért a ruhájáról, szemből. Küldtem neki egyet kbinformáció megy át. 10 fok eltéréssel, mert hirtelen az akadt a kezembe - erre visszaír, hogy neki szemből kell. Mérnök volt a lelkem, már az óvodában is körző + vonalzó lehetett a jele, hogy ennyire komolyan vette a 90 fokot (kapott olyat). :D

(#14476) _q: Jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert írásban valóban jóval kevesebb nonverbális infó megy át mint élőben, vagy akárcsak telefonon is, ezért nagyon kell ügyelni arra, hogy mit és hogyan ír az ember, hogy azt és úgy értsék belőle, ahogyan ő szeretné. Mi folyamatosan "monitorozzuk" a párjainkat és visszajelzéseket kérünk tőlük, hogy fejlesszük a kommunikációnkat, mert ugye ez az első, amivel az interneten találkoznak. Ha végül nem minket választanak, akkor is meginterjúvoljuk őket, hogy mi miatt nem, stb...Ezekből a beszélgetésekből nagyon sokat lehet tanulni.

(#14478) Falovas: Az érzelmi fájdalom rosszabb tud lenni a testinél: mostanában hallottam egy videós kollégáról, akit a párok nagyon kergetnek, mert a válása óta késik az anyagátadásokkal és már sokaknak tele lett vele a hócipője, az egyik FB csoportban pár napja kerül elő. Idén a január 26-i esküvőnk előtt 2 órával tudta meg Ildi, hogy az édesanyja leesett a lépcsőn és több más közt sérült a gerince is...Mondtam neki, hogy utazzon a kórházba (Zalaegerszegen történ, mi Pesten vagyunk), én megcsinálom az esküvőt, de jött és helyt állt. Ehhez képest semmi volt, amikor fogfájástól cipóra dagadt arccal toltam végig a június 16-ot, vagy szeptember 7-ét a nem sokkal korábban történt esésem miatt sérült lábbal, ráadásnak gyomorrontással, majd utána még a Hétfői kreatívot is...Jó is az a Cataflam + Lopedium koktél, de a Bacardi Colát jobban csípem. :D

(#14480) MrChris: Az elmúlt 14 évben fotózott párjaink közül 1 válásról tudok csak, bár őket már az első találkozón simán NAV-os próbavásárlónak néztük, mert annyira nem volt meg köztük a kémia. :D Kb. mintha a sarki zöldséges ült volna le az újságárus mellé...

(#14482) narumon: Emiatt fizettetjük ki az esküvő napján a vállalási ár fennmaradó részét, így nem aggódunk amiatt, hogy mi van, ha még az anyagátadás előtt elválnak. :) Egyébként jobban jártak volna 2 héten belül, mert akkor még ingyenes a válás.

(#14486) Tuninger: Az esküvőfotósban már írtam korábban: nálunk egyszer úgy próbált valaki alkudni, hogy fekete-fehérben kérte a képeket, mert akkor a színeket nem kell kifizetni. :D Megírtuk neki, hogy a színeket mi ajándékba adjuk és mint ilyen nem váltható át anyagi értékre. :D Ha nem telefonon hívott volna, azt hiszem, hogy a Kandi Kamera adása. :D Einstein is megmondta, hogy az emberi hülyeség és a világegyetem végtelen (bár az utóbbiban nem volt biztos). :D Ja, hogy érthető legyen: az árajánlatkérés e-mailben érkezett, aztán amikor arra nemleges választ kapott felhívott, mert nagyon meg akart győzni, hogy jó az nekünk. :D Ildivel sírva fetrengtünk a földön, meg az azt követő héten még párszor csak egymásra néztünk és kitört belőlünk a vinnyogós röhögés... :D

Ez a gondolatmenet már bennünk is végigfutott, hogy aki már az esküvő végén, röptében, pendrive-ra kiírva átadja az anyagot, az milyen jól keres...Ugyanez a nyaralóhelyek tengerparti szolgáltatóival: egy nap 4-8 párt végigfotóznak / videóznak giccses klisékkel és a feladatra elégtelen felszereléssel (láttam EXIF-et egy ilyen anyagból tavaly: Canon 450D, ami 10+ éves váz és a képek alapján még polárszűrő sem volt a kitobin), utána éjjel "utómunkázzák" az anyagot, majd 1-2 napon belül átadják egy eléggé szisszenős összegért...

(#14490) Teasüti: Pont pár napja néztünk Ildivel egy újabb Sails Chong videót (mindketten követjük), Mondjuk az ázsiai kultúrákban teljesen máshogyan állnak az esküvőkhöz: ott még a legszegényebbek is éveket szánnak arra, hogy összekuporgassák a pro fotós / cinematográfus árát, mert arra az egy napra királynőnek szeretnék érezni magukat és megbecsülik a szolgáltatókat, mert azt akarják, hogy a képeik is megbecsültek legyenek. Tény, hogy az európai ízlésvilággal eléggé giccsesnek hat a legtöbb, de ettől még valahol tetszik (lehet kövezni)... :)

Más: tavaly volt egy "videós" őskövület, aki konkrétan elkefélte a kreatív fotózást, mert addig húzta az időt, amíg a Brunszvik kastély tavánál lemaradtunk az erdő fái közé beszűrődő naplemente fényeiről, pedig nagyon szép, dramatikus kompozíciókat lehetett volna elkövetni (a figura egy Osmo 1-el, meg valami vállról indítható, XDCam-atomtengeralattjáróval volt: megérzés, hogy a felszerelése hiányosságai miatt nem akarta, hogy olyan képek is legyenek, mert elvérzett volna)...

(#14492) Teasüti: Kisebb felszereléssel megoldható, de nagyobbal nem annyira, ha mindenből 2 db kell (annak az árát is ki kell termelni, akkor meg már nem tud annyira olcsó lenni az ember)...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14499) Teasüti válasza *Ropi* (#14498) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nézd már: van is esküvői videós topic. :DDD
Ne már! Most azért a két emberért aki esküvőzik, meg azért a másik kettőért (egyik én), akit ez érdekel? :C

(#14492) Teasüti: Kisebb felszereléssel megoldható, de nagyobbal nem annyira, ha mindenből 2 db kell (annak az árát is ki kell termelni, akkor meg már nem tud annyira olcsó lenni az ember)...
Egy második váznak az árát kitermelni (mondjuk a Sony A6xxx sorozatból, bár nem tudom fejből ki mit használ) úgy gondolom nem egy akkora hatalmas beruházás. Feltételezem az obik és egyéb felszerelések már megvannak. Így csak egy-egy extra váz kellene, meg talán pár plusz memóriakártya és akku. Mivel a hazai esküvősök mellékesben nyomják, ezért gondolom nem a kenyérpénzt keresik meg ezzel a foglalkozással. :B
Mondjuk fotózásból indultam ki, ott általában két gép lóg egy emberen, hogy azonnal tudjon váltani két obi között. Videósokat még nem láttam két géppel futkározni, itt szerintem ez nem is annyira szempont. Inkább az a jellemző, hogy lerakja a B kamerát állványra. A kiegészítők meg szintén nem egy akkora hatalmas beruházás szerintem. Ilyen 10-20 ezres tételeket ha nem tud kitermelni egy esküvős, akkor szvsz vmit rosszul csinál.

[ Szerkesztve ]

(#14500) *Ropi* válasza Teasüti (#14499) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pont objektívekből (is) kellene mindenből 2 (pl. nekünk 6 üvegünk van kettőnkre, de minimális átfedésekkel, az alapzoomokból nincs kettő így azt venni kellene).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.