Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) ToBeY válasza vicze (#5100) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az is jó lenne ha csak egyet jelezne. Vagy elég lenne egy faék egyszerű app is, ami mutatja %-ot.Vagy a dobozán a százalék jelző valami.
Bármi,ami némi infót adna a töltöttségről, hogy ne kelljen sötétben tapogatózni.

(#5102) helixP válasza ToBeY (#5098) üzenetére


helixP
nagyúr

De erre háromszor kérdeztél rá, és válaszoltunk is: nincs ilyen lehetőség :)
Random időközönként (hetente?) tedd fel tölteni a dobozt és nem lesz gond, a fülesen meg úgy is látod, hogy kér-e enni.
Nekem még sosem merült le se a füles se a doboz.

[ Szerkesztve ]

(#5103) ToBeY válasza helixP (#5102) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jó neked, én már mentem el úgy itthonról, hogy kis idő múlva a jobb nem szólt. :(

(#5104) patomi válasza ToBeY (#5103) üzenetére


patomi
őstag

QCY T10 mutatja app-on belül. És még az érintés is programozható. Filléres cucc de piszok jó.
Eddig kiírta a tokot is, most nem tudom ezt elérni(másik telóm van)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5105) vicze válasza ToBeY (#5101) üzenetére


vicze
félisten

Android 8+ és iOS sőt Windows 10 is írnia kéne a % értéket, azért ez elég alap még olcsó kategóriában is. Elég gáz ha 1 sornyi kódon spóroltak.
Gondolom Edifier Connect nem támogatja az X3-at és BATon se mutatja Androidon?

(#5106) ToBeY válasza vicze (#5105) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi srácok a app tippet, ki fogom próbálni!
Szerk Ez BATon azt mondja 110% ami ugye nem lehetséges :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5107) vicze válasza ToBeY (#5106) üzenetére


vicze
félisten

Attól függ, ha rossz formátumban (out of range) riportolja a füles akkor igen. BATon tényleg csak kiköpi a nyers adatot amit BT-n kap, amire van az algoritmus hogy kell átalakítani és igazából nem érdekli mi a végeredmény. Ha változik akkor lehet hogy jelent valamit. :P

(#5108) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Tudok valamit manuális csinálni annak érdekében, hogy a BT-s fülesen hallgatott zene ne akadjon meg? Fix távolságnál nincs probléma, de ha sétálok, az már elég hozzá.
QCC010-ről van szó, de sennheiser momentum 2-nél is jelentkezik, ezért gondolom, hogy nem feltétlenül a kínaiak hibája.

(#5109) 78zolika


78zolika
senior tag

sziasztok !
Tervezem hogy beruházok Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S TWS .
Kérdésem zene hallgatásra elég a hangereje ?
Vagy tudnátok max kb 25000 Ft ig t valami jobbat ?
köszönet

(#5110) helixP válasza vicze (#5105) üzenetére


helixP
nagyúr

De hát a füles mutatja a %-ot app nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#5111) vicze válasza helixP (#5110) üzenetére


vicze
félisten

Igen az az első sor arra vonatkozna.

(#5112) joci86


joci86
senior tag

Az Edifier X3 tokja semmilyen formában nem képes mutatni a töltöttséget?
Mintha egyik videóban azt mondták volna, hogy van egy rejtett LED, ami töltéskor világít.
Egy meghatározott alacsony szintnél (pl 20% alatt) nem kezd jelezni, hogy érdemes volna megetetni a tokot?

Tökéletes füles lenne a leírások és visszajelzések alapján, de ez az akkujelzési dolog zavarna.

Nagyon sok jót olvastam még az Alien Secret QCC010-ről, de egy itt a fórumon talált tws tesztelős oldal szerint akadnak gondok a kapcsolattal, és viszonylag sok hibásat adnak el belőle, ezért utólag le is voltak pontot, az max pontszámot ezzel bukta is.

Szintén ugyanezen oldalt [link] böngészve találtam egy elég jónak tűnőt: Mpow Mbit S. Ezzel valakinek tapasztalat?
Elvileg hosszú üzemidőt, jó telefonálási minőséget, jó zenei hangminőséget (sok basszussal) és IPX8 vízállóságot ígérnek... Mindezt 25 dollár alatt.

(#5113) helixP válasza joci86 (#5112) üzenetére


helixP
nagyúr

Töltéskor világít, de én nem láttam világítani más esetben. Mondjuk nekem 20%-nál ne kezdjen el világítani, mert akkor tovább szívja az akksit :DDD

Nyilván ízlések és pofonok, és persze, jobb lenne, ha jelezné, de ez annyira marginális probléma szerintem. 5-6 órát fixen megy a füles egyszeri töltésre a tok meg 3 alkalommal tudja csurig tölteni a füleseket. Random időközönként egy kicsit fel kell dugni tölteni és sose merül le.

(#5114) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok. Adott egy kb 1 hónapos mi true wireless earbuds basic 2.

A bal oldali fülesen állandóan világít a fehér LED, kikapcsolni nem lehet, a töltőbe rakva nem tölt, újra párosítás megvolt a jobb oldalon... mivel a bal oldali semmire sem reagál. Ötlet?

A jobb oldali kapcsolódik, működik...a bal semmire sem hajlandó. Se töltés, se hosszan nyomva tartva a gombot, de a fehér LED állandóan világít.

(#5115) vond válasza joci86 (#5112) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Amikor kevés szufla van a tokban, akkor visszahelyezéskor nem váltanak át pirosra a fülesek, hanem villognak tovább kéken. Innen tudhatod, hogy tölteni kell. Párszor már nálam is előfordult, de általában megelőzöm és rátöltök, amikor még saccra fele-harmada megvan.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5116) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
A blitzwolf tulajoktol és a hozzáértőktöl kérdezném , hogy a BlitzWolf BW-FYE10 vagy valamelyik termékük képes e egyszerre több készülékhe csatlakozni ?
Sportoláshoz kellene. Telefon és Garmin óra egy idejü használatához. Vagy akár laptop és telefon egy idejü használatához.
Köszönöm.

(#5117) fishman985 válasza patomi (#5041) üzenetére


fishman985
tag

Köszönöm a segítségedet. :R
Buds+ lett a befutó.
Telefonálásnál kristálytiszta, mintha kézben lenne.

(#5118) Rob\'s


Rob\'s
csendes tag

Sziasztok!
Segítségért fordulok hozzátok.
Nem tudok dönteni mit vegyek, a jelöltjeim a következők:
-mifo o5 (ebből van két verzió nem teljesen tiszta mi is a különbség melyik verzió a jobb?)
-soundcore liberty air 2
-vagy a "bugett" megoldás kz s2 (esetleg egy másik kz vezetékes bluethooth adapterrel?)

Fontos szempont nekem az hogy ne legyen túl nagy, hogy még kényelmes maradjon sapka alatt is (fülem nem bírja a hideget :( ) ahogy néztem ennek mindhárom megfelel.
Melyiket érdemes megvenni ha hosszú távra tervezek venni tesztek alapján mindhárom tudása és hangzása tetszik (a kz-nál hangerőállítás hiánya kis negatívum),
vagy esetleg valami teljesen mást?
Jah és azt majdnem elfelejtettem hogy főként zenehalgatásra használnám de azért néha telefonálnék is vele, de nem ez lesz a fő felhasználási módja :D
Előre is köszönöm a segítséget :) :R

[ Szerkesztve ]

(#5119) darakzs


darakzs
újonc

Sziasztok! Elolvastam, amit eddig írtatok. Elolvastam teszteket. Na és most vagyok ott, hogy nem tudom... szeretem a rockot, a komoly zenét, és sportolok is. 30-40 között keresek. Vagy ne akarjak mindent egyszerre. Fontos lenne a hangzás, de aránylag sokat kell telefonálnom. A kis babok külön-külön használhatósága alapvető elvárásom. Mit tudtok ajánlani?

(#5120) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok,
tv nézésre milyen fülhallgatót ajánlanátok?
Árban minnél olcsóbb legyen, de ne vállalhatatlan. Kifejezett minőségi igényeim nincsenek. Edifier X3-at olvastam a fórumon, hogy a késleltetése a tv nézéshez nem igazán teszi alkalmassá.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5121) siskad


siskad
őstag

Sziasztok! Valakinek van itt még Edifier TWS 200 fülese? Mennyi az akku ideje nektek 1 töltéssel? Mármint hogy ha a tok fel van töltve teljesen.

Xiaomi 13

(#5122) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

HTC usonic fülhallgatót szeretnék lecserélni valami tws megoldásra, érdekelne hogy mennyibe kerülne egy ilyen hangminőségű tws, zajszűrés nem fontos.

Előre is köszönöm!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#5123) Erikkk26


Erikkk26
tag

Sziasztok!

JBL T110BT előző fülesemet szeretném leváltani egy mostanra teljesen vezetéknélküli megoldásra, persze örülnék neki ha árazásban hasonló végösszegben megállna a dolog. Teljesítményben ha ugyanazt a szintet hozza, én már örülök. Köszönöm előre is az ajánlásokat!

[ Szerkesztve ]

(#5124) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Állati bizarr hibajelenséggel küzdök.

Kínából rendeltem egy AirAux UM6 párost, amivel elégedett is lennék, csakhogy van egy baromi rossz tulajdonsága:

Szaggat a kapcsolat, jellemzően rövid eltéréssel szakad meg a két oldal pár tized másodpercre. Eddig ugye semmi különös, bár a forrásul szolgáló telefonok, notebookok egy sor másik BT eszközzel hibátlanul működnek.

A furcsa az, hogy jellemzően akkor jön elő ez a kiesés, ha megmozdítom a fejem. Mondjuk séta közben, de most például kísérletképpen mozdulatlanul ültem, folyamatos is volt az zene, azán nyeltem (!!!) egyet, és abban a pillanatban ott volt a pillanatnyi dropout! :Y

A bolt szerint ilyen hiba nincs, meg erre a típusra amúgy sincs panasz, nézzem meg a telefonok beállításait. :F

Ti találkoztatok már ilyennel?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5125) Tujmos válasza darakzs (#5119) üzenetére


Tujmos
tag

én buds+ t használok ezekre, s10+ al, előtte volt egy Xiaomi Mi Airdots True Wireless Earphones Liteot használtam, hangzásra nem volt rossz, de a csatlakozás és a telefonálás se tetszett igazán

(#5127) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Budz Z-rol van már valakinek további véleménye? Oneplushoz használnám, olvasgattam, hogy a Dolby Atmos elég sokat dob rajta

(#5128) tomp válasza Aksomatic (#5127) üzenetére


tomp
félisten

Ha bekapcsolod a "Dinamikus" Atmos hangzást akkor teljesen rendben lesz a hangja Atmos forrásnál!
Ha nem Atmos a forrás akkor nekem sok a mély ami a magas rovására megy. Viszont én az USB Audio Player Pro-t használom (Tidal) ahol a Buds Z fülesnél aktív az EQ. Finomhangolás után meglepő, hogy a füles mire lenne képes ha nem ezt a "basszbúszt" hülyeséget alkalmaznák rajta...

(#5129) Aksomatic válasza tomp (#5128) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Hát én csak Dolby forrással használnám Oneplushoz kapcsolva, kényelmesnek is tűnik a használata. Haylou GT1-et váltana én azt is szerettem, elégedett voltam vele csak kicsit kényelmetlen

(#5130) joci86 válasza vond (#5115) üzenetére


joci86
senior tag

Köszönöm a választ! Érdekes megoldás. :)

@helixP Neked is köszönöm!

Végül Mpow Mbit S-t rendeltem. Igény esetén majd írok róla néhány sort. :)

(#5131) tomp


tomp
félisten

Végre sikerült átvenni az Edifier X5-öt. :)
Képen sokkal nagyobb a tok, élőben nagyon picike.
Első bekapcsolásnál kicsit ijesztő hangja volt de most, hogy megy egy ideje(bekapcsolva leraktam az ágyra) kezd egyre jobb lenni.
Egy biztos: ez nem "basszbúszt" füles ami jó hír!

(#5132) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ilyen alakú fülhallgatót nem tudtok még esetleg? Csak kicsit olcsóbban más gyártótól

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5133) patomi válasza enginev3.0 (#5132) üzenetére


patomi
őstag

Épp korábban írtam pár sort róluk. Edifier x5, QCY T10. Utóbbinak illesztéket érdemes cserélni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5134) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli fülhallgató vásárlását tervezem, de eléggé meg vagyok lőve, hogy melyiket is válasszam. iPhone-hoz és egy Windows-os laptophoz lenne használva. 50.000 Ft-ot szánnék rá körülbelül, fontos lenne, hogy itthoni webáruházas rendelés legyen, hogy ha esetleg nem illeszkedne megfelelően a fülembe, akkor vissza tudjam küldeni.

Kialakítás tekintetében első blikkre kizártam az agybadugós típusokat, mert régebbi tapasztalataim alapján az az 1-2 ilyen amit használtam folyton kiesett a fülemből. Sajnos rá kellett jönnöm, hogy meg kell velük barátkoznom.
Rendeltem egy AirPods 2-est, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Kialakításra nagyon kényelmes volt, mindig is szerettem ezt a fajta formát. A hangja csendes környezetben nekem megfelelt, nem esett le tőle az állam, de hozta azt amit elvártam. A probléma az, hogy sokat tömegközlekedek, ott pedig csúnyán elvérzik sajnos a kialakításából adódóan. Vissza kellett küldenem, mert a töltőtokja is hibás volt, kétszer tudta feltölteni max a füleseket.

Itt kezdődik a dilemmám. Milyen fülest ajánlotok erre a felhasználásra ebben az árkategóriában?

- fontos, hogy tömegközlekedésen is jól használható legyen
- jó hangzás, ennyi pénzért azért már úgy gondolom elvárható
- jó mikrofon (tudom, hogy semmi nem fogja hozni az AirPods minőségét, de szeretném ha jól használható lenne telefonálásra is a füles)
- megbízhatóság, stabil kapcsolat

2 ötletem van eddig:

- Sony WF-1000XM3 - 55k újonnan, szimpatikus, hogy a dobozban mellékelnek memóriahab jellegű fülpárnákat is, talán azzal jobban benne maradna a fülemben
- AirPods Pro - 60 k hardverapróról doboz nélkül, tartozékok nélkül. Ideális lenne az iPhone miatt, tetszik a kis mérete is, de nem tudom érdemes-e így megvenni. Ha probléma van nem tudom visszaküldeni, ráadásul még fülpárna is gondolom csak egy jár hozzá...

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra nyújtottam. :D

Előre is köszönök minden segítséget!

(#5135) ollie válasza se4ever2 (#5134) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én már évek óta Jabra-t használok (most Elite 75t), és tökéletesek még a metrón is, sosem panaszkodtak, hogy rosszul hallanának. Továbbá, a Jabra egyszerre 2 eszközhöz is csatlakoztatható, pl laptop és telefon, és automatikusan tud váltani a kettő között a bejövő audió függvényében (pl laptopon használod, de ha jön egy hívás a telefonon, akkor fel tudod venni a hívást, és átvált a telefonra). Szóval én ezt ajánlom (a Jabra Elite 85t még jobb a nagyon fejlett zajszűrése miatt).

***

(#5136) Alex91 válasza se4ever2 (#5134) üzenetére


Alex91
félisten

Ha lenne meg akcio, akkor Powerbeats Pro, pont 50k volt... :U

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5137) errorcode06 válasza ollie (#5135) üzenetére


errorcode06
őstag

Hello!

Érdekelne hogy hangminőségben mit képvisel egy ilyen. Mondjuk egy jack-es soundmagic e50, e80 alatt vagy felett állnak ezek a tws cuccok (ami te használsz pl)? Type-c htc usonic füllhallgatóm is van.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#5138) vicze válasza se4ever2 (#5134) üzenetére


vicze
félisten

"AirPods Pro - 60 k hardverapróról doboz nélkül"
Azt vedd figyelembe, hogy a hamisítványok mennyisége igen magas és elsőre megkülönböztethetetlenek és iOS-szel is normálisan kommunikálnak akár az eredeti.

Amúgy Samsung Bus+.

[ Szerkesztve ]

(#5139) ollie válasza errorcode06 (#5137) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nagyon jó, de a Jabra mellett csak pár másik, alacsonyabb kategóriájú fülessel tudom összehasonlítani, azokhoz képest jobb valamivel (pl Lypertek Tevi vagy Alien Secret). Javaslom hogy olvass el review-kat a Jabra-król, és az alapján dönts.
A hangminőséget persze a zenehallgatáshoz értem, mert a beszélgetésben a közelébe sem tudnak jönni az olcsóbbak ehhez.

[ Szerkesztve ]

***

(#5140) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Köszi mindenkinek!

(#5141) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Első gen Xiaomi Earbuds-ot használatakor a következőt tapasztalom. Töltőtokból való kivétel után kb. 3-4 perc zenehallgatás után egyszerűen kikapcsolnak a jellegzetes hang kíséretében, mintha lemerültek volna. Kipróbáltam munkahelyen podcast hallgatás közben csak az egyik oldalt használva mindkettő elmegy órákig, de együtt pár perc és halottak. Van valami ötlet erre vagy kuka?

(#5142) joci86 válasza enginev3.0 (#5132) üzenetére


joci86
senior tag

Az Mpow Mbit S hasonlóan néz ki.
Saját tapasztalat még nincs (még úton van a füles).
Jókat írtak róla :
https://www.scarbir.com/tws/mpow-mbit-s-review?rq=Mpow

Amiért ezt választottam:
- jó akku üzemidő (kb 6 óra egy töltéssel)
- van töltöttségjelzés a tokon, ami amúgy 4x tudja teljesen feltölteni a füleseket
- állítólag szépen szólnak a mélyek is, de úgy általánosságban is pozitívan nyilatkoztak a hangzásról
- jól használható telefonálásra is (normálisabb mikrofon + zajszűrés kombó)
- ipx8 vízállóság (heves esőt, zuhanyzást is kibírja)

(#5143) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Vacakol a MI AirdDots-om töltése, lecserélném valami újra. 20decebel és Mifo O5-öt nézegettem, fórumos tapasztalatok alapján a kettő közül a decebel mély orientáltabb és a Mifo a kiegyensúlyozottabb, jobb hangú? Az aptx hiánya mennyire zavaró/miben lehet észrevenni?

(#5144) enginev3.0 válasza joci86 (#5142) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nézegettem, de most az X5 rendeltem meg, talán kisebbnek nézett ki
Már nagyon várom

Ha neked megérkezett majd szólj :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5145) patomi válasza tboy93 (#5143) üzenetére


patomi
őstag

Az o5-ből is van dinamikus, ezt nem ismerem. Armaturás van, nem egy basszus őrűlt, inkább melegebb hangzású, több középpel. Aptx nem hiányzik egyáltalán.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5146) tboy93 válasza patomi (#5145) üzenetére


tboy93
nagyúr

A V karakter általában nem szokott bejönni nekem, szeretem a meleg hangzású hifi cuccokat. Dinamikus/Armaturás mit takar?

(#5147) patomi válasza tboy93 (#5146) üzenetére


patomi
őstag

A dinamikus, hagyományos drivert takar, armaturás, lengőnyelves meghajtó. Utóbbi általában tisztább, kiegyenlítettebb hangzással. Sajna o5 gombjai nem a legjobbak, nehézkes nyomkodni. Ha még van, geekbuying szokott akciozni eu raktárból.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5148) kory24 válasza enginev3.0 (#5144) üzenetére


kory24
őstag

Honnan érdemes megrendelni?

(#5149) tboy93 válasza patomi (#5147) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen a tied is?

(#5150) enginev3.0 válasza kory24 (#5148) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én banggoodról vettem, de spain raktárból, azt nem tudom miért onnan :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.